PZC VVD in Middelburg uit de gratie PZC Nieuwe wijk Souburg wordt duurzaam GGD acht kans verspreiding nekkramp klein 15 Kampeerboer mag heel seizoen vijftien plaatsen verhuren Weekmarkt Goes straks kanshebber eretitel5allerbeste' GroenLinks maakt kans op wethouderszetel GS zien niets in fiets/voetveer Kruiningen Kanaalweg afgesloten Stroomstoring in Z-Vlaanderen zeeuwse almanak Krijgsheer MIDDEN woensdag 13 maart 2002 doorNadia Berkelder MIDDELBURG - GroenLinks is in beeld voor een plaats in het Middelburgse college van B en W. De VVD lijkt uit de gratie bij de overige partijen. Dat heeft bij de liberalen intern voor op schudding gezorgd. Uitlatingen van tweede man E. de Visser dat de WD overweegt een andere kandidaat-wethouder dan J. van Dijk-Sturm naar voren te schuiven, werden gisteravond na fractieoverleg ingetrokken. Alle partijen hebben bij het CDA een lijstje ingeleverd met wensen en knelpunten. Elke partij heeft daarnaast de ideale collegesamenstelling aangege ven. CDA en PvdA staan op ie ders lijstje. Daarnaast wordt de ChristenUnie bij alle partijen, op Leefbaar Middelburg na, ge noemd. De PvdA geeft de voor keur aan GroenLinks boven de WD. ,,We zoeken de partij die het dichtst bij ons eigen pro gramma staat", verklaarde A. de Vries (PvdA) gisteren. De Vries zei ook graag D66 bij het college te betrekken. „Om een zo breed mogelijke coalitie te kunnen vormen." De steun van D66 levert die partijals het aan de PvdA ligt, geen wethouders zetel op. „We moeten niet naar vijf wethouders in Middel burg." lijkheid dragen." GroenLinks is een serieuze kandidaat, denkt hij. De partij heeft A. van 't Westeindedie maandag nog af scheid nam van de raad, achter de hand als wethouder. „Hij heeft de capaciteiten en de ambitie", zei Goetheer. Van 't Westeinde is niet verrast. „We hebben zitten rekenen. We wis ten dat we een cruciale rol kon den spelen." H. Akdag (Leefbaar Middel burg) noemt de eventuele sa menwerking tussen CDA,PvdA, GroenLinks en de ChristenUnie 'funest'. ,,Zo worden twee kam pen gecreëerd. Die blijven vech ten." Leefbaar Middelburg is door geen enkele partij ge noemd als mogelijke college partij. Alleen bij D66 stond de partij reserve. Akdag had het lo gisch gevonden als de vier grootste partijen een college hadden gevormd. Dan was er plaats geweest voor de WD en de Leefbaren. „De wens van de burger wordt genegeerd", is zijn conclusie. De partijen moeten overeenstemming zien te berei ken over de wensenlijstjes. De parkeergarage aan de Bachten- steene wordt een belangrijk on derhandelingspunt. „Daar hecht het CDA buitengewoon aan", zei Bruinooge. De PvdA en GroenLinks hebben bezwaar tegen de garage. De Vries: „We zien de auto's van bezoekers niet graag in de binnenstad." De PvdA stelt voor de garage te gebruiken voor bewoners. GroenLinks krabbelde gisteren al wat terug. Goetheer: „We we ten dat een meerderheid in de raad voor is." De WD verkeert in crisis. E. de Visser nam gistermiddag af stand van J. van Dijk-Sturm. „Het probleem waar ik mee zit, is of mensen zich afkeren van de WD of van de lijsttrekker", zei hij. „We moeten afwegen of we met een andere kandidaat moe ten komen en dan kijken of die wel geaccepteerd wordt." Stof Van Dijk wilde daar niets van weten. „Ik ben niet voorniets op nummer één gezet. Als je op die manier, op je knieën en met je neus in het stof, aan moet schui ven, hoeft het niet. Het is ge makkelijk om het naar één per soon te schuiven." Na het fractieoverleg trok De Visser zijn woorden in en schaarde zich achter zijn lijst trekker. „De rest van het traject probe ren we de WD op een fatsoenlij ke manier in het college te krij gen. Als dat niet lukt, worden we een lastige oppositiepartij", zei hij 's avonds. Vrijdag volgt opnieuw overleg tussen de twee grootste partij en CDA en PvdA. Dan wordt ge sproken over het beleidspro gramma. „We moeten een tekst maken waarin vier partijen zich kunnen vinden", zei Bruinooge. Moeilijk Het CDA wil het liefst wel ver der met de WD. „We hebben GroenLinks genoemd als alter natief, maar de WD heeft onze voorkeur", zei P. Bruinooge, die de onderhandelingen namens het CDA voert. Het is hem niet ontgaan dat de WD momenteel moeilijk ligt. „Een aantal par tijen neemt een genuanceerd standpunt over de WD in." De ChristenUnie houdt een ver gelijkbare lijn aan. Als de WD zelf besluit niet mee te doen, is GroenLinks een alternatief, vindt L. Luit wieier. „Program matisch staan we op veel punten dicht bij elkaar." GroenLinks-lijsttrekker J. Goetheer is duidelijk: „Wij wil len bestuurlijke verantwoorde- HULST - Gedeputeerde Staten zien niets in de suggestie van de gemeenten Hulst en Hontenisse om de mogelijkheden van een fiets-voetveer tussen Oost- Zeeuws-Vlaanderen en Zuid- Beveland opnieuw te onderzoe ken. GS merken in een brief aan bei de gemeentebesturen op dat zij niet van plan zijn hun reeds ja ren geleden ingenomen stand punt te wijzigen. Het is niet de bedoeling dat er door de provincie tussen Krui ningen en Perkpolder een fiets- voetveer wordt opgezet en on derhouden. Het standpunt van GS is geba seerd op het feit dat het aanbod van fietsers en voetgangers bij deze oversteek te gering is. MIDDELBURG - De Kanaal- weg in Middelburg wordt mor gen gedeeltelijk afgesloten voor alle verkeer. Het gaat om het weggedeelte tussen de Shell- benzinepomp en de stations- brug. Afsluiten is nodig omdat de weg van een nieuwe asfalt- laag wordt voorzien. De ge meente Middelburg verwacht dat de werkzaamheden tot 19.00 uur duren. De leerlingen van scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingen hebben voorlichting gekregen van een crisisteam, nadat een haviste met nekkramp in het ziekenhuis werd opgenomen. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij een vijftien jarig meisje uit Vlissingen is nekkramp vastgesteld. Het meisje is zondag opgenomen in het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen. Ze bevindt zich niet meer in de kritieke fase. Haar familie en naaste vrienden heb ben antibiotica gekregen. Vol gens de GGD is de kans op be smetting klein. „Zaterdagavond is ze ziek ge worden. Ze kwam eerder thuis van het stappen bij Jo Jo's in Zoutelande dan anders en is ge lijk in bed gekropen", vertelt de vader van het meisje die niet met zijn naam in de krant wil. „De volgende dag had ze koorts en deed alles zeer. Toen hebben we de dokter gebeld. Die dacht dat het een virus was en zei dat ze een paracetamol moest ne men. Op een gegeven moment brulde ze het uit. Ze had knette rende hoofdpijn. Ik heb op nieuw de dokter gebeld en die constateerde dat haar spieren erg pijn deden. Hij wilde geen risico nemen. Ze is gelijk naar het ziekenhuis gegaan. Daar kreeg ze. een ruggenprik. Ze bleek vol bacteriën te zitten; er is een monster voor nader on derzoek naar Rotterdam ge stuurd. Mijn dochter heeft ge lijk de medicatie gekregen die nodig is voor nekkramp. Ze is uit de kritieke fase maar ligt nog wel aan de monitor." In het ziekenhuis kreeg haar va der de GGD aan de telefoon. Die vertelde dat iedereen met wie ze lichamelijk contact heeft ge had, uit voorzorg pilletjes moest slikken. „We hebben de namen van alle mensen doorgegeven en de GGD heeft het verder afgewik keld. Op school hoefden geen voorzorgsmaatregelen te wor den genomen." Het is nog niet bekend welke vorm van de me- ningokokbacterie het meisje heeft. Die uitslag wordt volgen de week verwacht. „We weten nog niet hoe ze het heeft gekre gen", vertelt de vader. „Daar houden we ons op dit moment ook niet mee bezig. We zitten volle dagen in het ziekenhuis." Emoties Op de school van het meisje, scholengemeenschap Schelde mond in Vlissingen, is een crisis team opgericht. „Dat doen we in dit soort gevallen altijd", zegt directielid C. van Hoek. „Het is een serieuze zaak, en iedereen schrikt ervan. Zodra we het be richt van de ouders hoorden, is een team van de directie om de tafel gaan zitten om te bespre ken hoe dit wordt aangepakt. Als eerste heeft de mentor de klas waarin het meisje zit, 3 havo, op de hoogte gesteld. Er werd rustig de tijd genomen voor emoties die op zo'n mo ment natuurlijk los komen. Daarna zijn de andere leerlin gen die nog op school waren, in gelicht." De school heeft contact gehad met de GGD. Die stuurde een in formatiebrief over de ziekte naar de school. „Die brief heb ben we, voorzien van een bege leidende 1 brief van de school, maandag en dinsdag naar alle ouders gestuurd. In die brief worden de ouders op de hoogte gebracht van de gebeurtenis. Ook staat er in dat ze voor meer informatie kunnen bellen met de GGD. We hebben dinsdag ook een brief naar alle ouders verstuurd waarin staat dat het weer wat beter gaat met de leer ling. Ik heb het idee dat de rust op school een beetje is terugge keerd, maar we zitten nog met de incubatietijd. Het kan twee tot vier dagen of nog langer du- door Edith Ramakers OOST-SOUBURG - De gemeente Vlissingen wil aan de noord zijde van Oost-Souburg een nieuwe wijk van 300 tot 450 vrij staande en geschakelde woningen bouwen. Hoe de woningen eruit zullen zien, is nog onbekend. Het plan vormt de aanzet tot een bestemmingsplan. ,De gemeenten Vlissingen en Middelburg en de provincie heb ben eerder samen aangegeven, via structuurplannen, dat Sou burg-Noord een uitbreidingswijk is. Dit voorontwerp bestem mingsplan is de vervolgstap", zei E. Jasperse, afdeling ontwikkeling, van de gemeente Vlissingen. De eerste paal zal niet eerder worden geslagen dan 2005. „Dat is de verwachting. We kunnen er wel vanuit gaan dat die wo ningen er eens komen. De wijk Koopmansvoetpad was de laatste uitbreiding voor Oost-Souburg." De nieuwe wijk is voorzien tussen de Reyersweg, de Middel burgsestraat, de Esdoornstraat en Rijksweg A58. De gemeente wil dat er een duurzame wijk komt. Dat betekent dat er gekozen wordt voor materialen die zo min mogelijk schade opleveren voor het milieu en er zal kritisch worden ge keken naar het energiegebruik. Het voorontwerp van het bestemmingsplan Souburg-Noord ligt ter inzage tot 10 april in het stadhuis en in de bibliotheek in Oost-Souburg. Inspraakreacties moeten gericht worden aan burgemeester en wethouders van Vlissingen. Het gebied waar de nieuwbouwwijk Souburg-Noord is gepland. foto Ruben Oreel door Jacques Cats VLISSINGEN- Met opluchting heeft de Vereniging van kam- peerboeren (Vekabo) in Zeeland kennis genomen van het voor nemen van staatssecretaris Fa- ber van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij om het hele seizoen vijftien kampeermidde len toe te staan. Het gaat om de periode van 15 maart tot en met 31 oktober. „Dat is waar we al jaren om vra gen", gaf Vekabo-secretaris J. Dingemanse gisteravond als re actie. „Eindelijk zien ze in dat de huidige regeling niet werk baar is. Nu moeten we in perio den met veel aanbod zoals in ju ni mensen doorsturen omdat we ze niet mogen plaatsen'." De Vekabo en de vereniging van reguliere campinghouders Re- cron ruziën al geruime tijd over de uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen op de mini- campings. Volgens de huidige regeling mogen minicamping- houders het grootste deel van het seizoen hooguit tien staan plaatsen verhuren. Gedurende negentig dagen mogen dat er vijf meer zijn. Gemillimeter De Vekabo vindt die regeling 'gemillimeter' Zeeuws Vekabo- voorzitter J. Dees zei het al eer der: „Het is niet te verkopen dat je vandaag tien kampeermidde len mag hebben, dat het er mor gen vijf meer mogen zijn en dat je een week later weer terug moet naar tien eenheden." De staatssecretaris komt tot een zelfde conclusie: „Voor onder nemers en kampeerders is dit een onduidelijke situatie die aanpassing behoeft", zo schrijft zij aan de Tweede Kamer. Dingemanse stelt met treurnis vast dat Faber niet bereid is om, zoals belangenorganisaties voor het kamperen bij de boer hebben bepleit, binnen het sys teem van ontheffingen en vrij stellingen het plaatsen van 25 tot 40 kampeermiddelen toe te staan. Daardoor zou het klein schalige karakter afnemen, ver vaagt het onderscheid met de reguliere campings en ontstaan er scheve concurrentieverhou dingen. „Jammer", vindt de Ve kabo-secretaris. „De vraag naar plaatsen op minicampings groeit nog steeds." De Zeeuwse Recronbestuurder A. Vermeulen heeft er, als het tenminste gaat om toeristische kampeereen heden en geen sta caravans, op zich geen proble men mee dat de staatssecretaris gedurende het hele seizoen vijf tien eenheden bij de boer wil toestaan. „Maar dan moeten ook andere sectoren de gelegen heid krijgen om te reageren op vragen uit de markt." Vermeu len wijst erop dat de reguliere kampeersector sinds 1985 al leen maar in standplaatsen ach teruit is gegaan. „Door deze re geling mogen er alleen al op Walcheren op minicampings meer dan 800 eenheden bijko men. Er wordt nu met twee ma ten gemeten." Vermeulen juicht het toe dat staatssecretaris Faber niet wil ingaan op het verzoek van kam- peerautobezitters de wettelijke regels zodanig aan te passen dat ze in de toekomst in hun kam peerauto's op openbare par keerplaatsen kunnen overnach ten In omringende landen is dat wel toegestaan. HULST - Het oosten van Zeeuws-Vlaanderen had gister middag te kampen met een stroomstoring. Door een breuk in een tien volts- kabel bij graafwerkzaamheden in Hulst zaten de dorpen Lams- waarde, Kapellebrug, Graauw, Kloosterzande, Zeedorp en een gedeelte van Hulst van drie tot half zes zonder stroom. Een man m Lamswaarde heeft bij Delta Nutsbedrijven een klacht inge diend omdat, toen de stroom weer werd aangesloten, zijn te levisie, video en computer kapot bleken te zijn. ■i ren voordat andere mensen de verschijnselen van hersenvlies ontsteking opmerken. We heb ben iedereen opgeroepen alert te zijn op plotselinge hoge koorts, pijnlijke spieren en de andere symptomen van nek kramp." Winter Volgens E. van Dijk van de GGD afdeling infectieziekten valt het met de besmettelijkheid 'hart stikke mee'. „Eén op de drie mensen draagt de bacterie in zich. In geval van verkoudheid of moeheid of als de weerstand door een andere oorzaak minder is, kamde ziekte uitbreken Dat is meestal in de winter. Als ie mand in het gezicht wordt ge hoest door iemand die besmet is, kan de ziekte uitbreken als de andere persoon ook een vermin derde weerstand heeft. Via contact met de handen kan de ziekte eigenlijk met worden doorgegeven. De mensen in de directe omgeving van het meisje uit Vlissingen, zoals familie en vrienden, lopen een heel klein verhoogd risico. Daarom heb ben ze antibiotica gekregen. Die personen hebben van ons een in formatiebrief gekregen. Als je rekent dat één op de drie mensen de bacterie heeft en vijfhonderd mensen per jaar ziek worden of er aan sterven, is het toch heel weinig." Type Onder veel mensen op de school en in de omgeving van het meis je leeft de vraag van welk type de meningokokbacterie is. „Daar wordt de laatste tijd veel waarde aan gehecht. Misschien een beetje te veel", zegt Van Dijk. „Zowel de variant B als C, die in Nederland voorkomen, zijn besmettelijk. Het verschil is dat alleen tegen C vaccinatie mogelijk is. En nog niet eens te gen alle soorten C, want daar zitten ook weer varianten in. We hopen dat wanneer straks alle kinderen in Nederland tegen C zijn gevaccineerd, deze variant verdwijnt. De B-vorm komt het meeste in het land voor. Hierte gen bestaat nog geen vaccinatie. Die zal er over een jaar of drie pas zijn." door Rolf Bosboom GOES - Goes heeft niet de aller beste weekmarkt van Neder land. Nóg niet, want als de her inrichting van de Grote Markt eenmaal een feit is, heeft Goes uitstekende kansen op de titel. Dat bleek gisteren in Almelo, waar de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel (CVAH) bekend maakte dat Lichtenvoorde momenteel de beste weekmarkt van Neder land heeft. Goes eindigde op de derde plaats. Het CVAH-hoofdbe- stuur had voor de prijs drie weekmarkten in het land geno mineerd. Behalve Goes en Lichtenvoorde was dat Heerhu- gowaard. De Goese wethouder C. Linssen, aanwezig bij de be kendmaking, was niet teleurge steld over de uitslag. „Het is al hartstikke mooi dat we bij de beste drie van de vierhonderd markten in Nederland horen. Dat geeft wel iets aan." Linssen acht Lichtenvoorde ook een terechte winnaar. Uit de woorden van de jury bleek dat Goes het vooral op technische details moest afleggen. Zo zou den er betere mogelijkheden moeten komen om de kramen bij slecht weer te kunnen veranke ren. Ook lopen er te veel kabels over de gangpaden. Dat zijn echter zaken die bij de nieuwe invulling van de Grote Markt, onderdeel van het Mas terplan Binnenstad, worden verholpen. De jury was ook op de hoogte van de plannen en heeft aangegeven dat na de uit voering ervan, Goes nog hogere ogen zal gooien. „We waren ei genlijk te vroeg met onze aan vraag", aldus Linssen. In de toespraak die hij voor de genodigden in Almelo hield, be nadrukte de wethouder dat weekmarkten niet alleen een commerciële en handelsfunctie hebben, maar vooral ook een so ciale en maatschappelijke. „Daarom moeten we er ook voor zorgen dat de markten in de cen tra van de steden blijven. Als je ze eenmaal kwijt bent, dan krijg je ze nooit meer terug." Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen 0800 - 0231 231 (GRATIS) De zojuist verschenen Defen siekrant doet breeduit ver slag van een militaire oefe ning in dit gewest. Die bestond uit het bestormen van de brug over het Schelde- Rijnkanaal bij Rilland-Bath door een honderdtal wakke re soldaten. De organisatoren dezer oefe ning bleken terdege op de hoogte van de actuele we reldordealsmede van de volksaard in het te veroveren Want de beruchte krijgsheer die uit het Zeeuwse diende te worden verjaagd, had een even welluidende als bekend in onze oren klinkende naam: Osama Bin Zunig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15