PZC HVV'24 praat zichzelf niet ziek Joost Bellaart kritiseert hockeyers Feyenoorders in de knel Schunselaar mag toch sneldammen 21 John de Frel beschouwt nederlaag tegen Breskens als incident Diederik Hiensch moet bij Kloetinge cryptogram oplossen Pakistan zeker van startbewijs sbw zaterdag 9 maart 2002 door Eldridqe Pentury VLISSINGEN - Peter Schunse- laar mag meedoen aan het ZK sneldammen dat op 23 maart plaatsheeft in Aagtekerke. Dat heeft de protestcommisie van de landelijke dambond be paald. De schorsing die de 50-jarige Vlissinger door de Provinciale Zeeuwse Dambond (PZDB) was opgelegd, komt daarmee te ver vallen. „Sneldammen doe ik graag. Dat wisten ze bij de Zeeuwse Dambond. Het is maar één dag, en als je net de topvorm hebt, kun je mooie dingen laten zien. Ik wilde dolgraag mee doen", reageerde een blije Schunselaar. De dammer werd enige maan den terug geschorst voor het ZK individueel en het ZK sneldam men nadat hij zich terugtrok uit het ZK individueel. De PZDB schakelde de tuchtcommissie in naar aanleiding van de uitlatin gen die Schunselaar later deed over de organisatie van de PZDB. De PZDB was van me ning dat hij de bond in diskre diet had gebracht. De tuchtcommissie legde de klacht echter naast zich neer. Voor Schunselaar betekende dat de tweede zege in zijn strijd met de Zeeuwse dambond. Eer der protesteerde de Vlissinger met succes tegen de schorsing van drie jaar voor het ZK indivi dueel en het ZK sneldammen. De schorsing werd terugge bracht naar één jaar. „Voor de Zeeuwse bond is dit weer een harde klap. Het staat nu 3-0", lachte Schunselaar, die ook nog wil vechten tegen de schorsing van één jaar en zodoende deel name aan het ZK individueel wil afdwingen. „Ik moet eerst nog de argumenten van de pro testcommissie afwachten, pas daarna kan ik actie onderne men." door Eldridqe Pentury WOENSDRECHT - Op jacht naar het kampioenschap ging derdeklasser HVV'24 lelijk on deruit bij Breskens. Het 4-2- verlies, tot stand gekomen na een 2-1-voorsprong voor HVV, voelde in Hulster kringen als een mokerslag. John de Frel die zijn spelers op agressie zag ver liezen, was er ziek van, maar deed afgelopen week niks bij zonders. Geen straftraining, geen ellenlange praatsessie. „We kunnen onszelf ziek ma ken, maar dat is helemaal niet nodig." De voetbaltrainer uit Bergen op Zoom beschouwt het verlies als een incident. Hij weet op welk gebied HW tekort geschoten is en dat heeft hij zijn spelers ook duidelijk gemaakt. „Je moet als trainer niet te veel teruggrijpen op wat je zelf als speler hebt ge daan, dat weet ik, maar toch. Ik was altijd gewend om negentig minuten lang inzet te tonen, al les te geven, zodat ik me na de wedstrijd geen verwijten kon maken", zegt de voormalig-kee- per die onder de lat stond bij Dosko en Halsteren en pas op zijn 39e stopte als speler. „Na de wedstrijd tegen Breskens moch ten we onszelf duidelij k wél ver- wijten maken. We hebben ons zelf laten afbluffen." John de Frel (43), in het dage lijks bestaan werkzaam op de afdeling 'bureau legering' van de vliegbasis in Woensdrecht, zegt bewust 'we' als hij het over de selectie van HW heeft. Hij loopt niet weg voor zijn verant woordelijkheden. Als HW'24 faalt, faalt hij ook. „Niet John de Frel is belangrijk en niet be paalde spelers zijn belangrijk. Iedereen samen, het collectief, is §- nyv 24 - Steba Mode HV'V"24 POSKO Eeckhout Assurantiën Zaadhandel R. Blommaert Zn. Groehte en Fruit Willem Westveer Vtltj.e 20UTEE HVV '24 - Taxi Rocti Trainer John de Frel: „Bij Rillandia heb ik afscheid kunnen nemen met een kampioenschap. Ik hoop dat ik hetzelfde kan doen bij HW." foto Peter Nicolai belangrijk. We kunnen onszelf ziek maken door dramatisch te doen over die nederlaag tegen Breskens, maar dat is helemaal niet nodig. Op basis van onze kwaliteiten moeten we ons hier makkelijk overheen kunnen zetten, al weet je het in de sport natuurlij k maar nooit. Ik roep al geruime tijd dat we voortdu rend finales spelen, en dat ieder een van ons wil winnen. Daarv mee moeten we zien om te gaan. De titel was ons doel, en dat is nog steeds zo. Samen moeten we dat zien te bereiken." HW is sinds vorige week koplo per-afMet 33 punten, maar een wedstrijd tegoed, hebben de Hulstenaren een achterstand van een punt op leider Dosko. HW de beste ploeg van de derde klasse? John de Frel is even stil. „We hebben een goeie ploeg met veel kwaliteiten. Maar dat heeft Dosko ook. Het is moeilijk om aan te geven hoe sterk de andere ploegen werkelijk zijn, want ik kan niet bij hun in de keuken kijken en zie ze per seizoen maar tweemaal aan het werk." Zierikzee, de tegenstander van morgen, heeft bijvoorbeeld ook een heel goede ploeg, vindt John de Frel. „En dat zeg ik echt niet omdat ik daar volgend seizoen trainer word. Voor de winter stop kwam Zierikzee bij ons op bezoek en eindigde de wedstrijd in 1-1. Achteraf gezien mochten we daar dik tevreden mee zijn, want we hadden net zo goed kunnen verliezen. In de eerste helft waren we heer en meester. Na rust schakelde Zierikzee een tandje bij en hadden we het zwaar", zegt de Brabander, die in de winterstop overeenstem ming bereikte met Zierikzee. Moeizaam HW'24 is met 49 goals de pro ductiefste ploeg van de derde klasse A. Zierikzee scoort daar entegen heel moeizaam (zestien doelpunten), maar leunt met evenzoveel tegendoelpunten wel weer op een hechte defensie. De Zeeuws-Vlamingen spelen op sportpark Den Hogen Blok voor de winst, niet meer en niet minder. „Al moet je soms niet vergeten dat je op basis van de wedstrijd met minder genoegen moet nemen", vindt De Frel. „Neem de wedstrijd bij Patrij zen. We speelden daar voor de volle buit, maar met 2-2 waren we achteraf tevreden." Voor sentimenten is morgen in elk ge val geen plaats. De Frel: „Mijn contract bij HW loopt tot 31 mei. Tot die datum wil ik dus al les winnen met HW, dat weten ze ook bij Zierikzee." HW heeft een overwinning no dig om de koppositie over te ne men van Dosko en de draad weer op te pakken op weg naar het kampioenschap. „Bij Ril landia heb ik afscheid kunnen nemen met een kampioenschap. Ik hoop dat ik hetzelfde kan doen bij HW." door Jan VLISSINGEN - Een dag voor de wedstrijd tegen Del- tasport is Diederik Hiensch er nog niet uit. De oefen- meester van Kloetinge moet vandaag vijf spelers missen en heeft daarom moeite met de opstelling. „Het is net een cryptogram", zegt hij. Kloetinge kreeg deze week te maken met een kleine griep- golf. Erik de Groene, Wouter Labrujère en Rien de Bruijne lagen ziek te bed. De Groene is hersteld en is speelklaar, maar het is de vraag of hij 90 minuten aankan. De grootste problemen bij Kloetinge liggen achterin Doelman Jaap Pijnenburg is op wintersportvakantie, Björn Langeveld is voor één duel geschorst en Pieter de Munnik tobt met een heupblessure. Emiel Dorst ontbrak afgelopen week vanwege trieste familie-om standigheden, maar is van daag wel beschikbaar. „Soms komt alles tegelijk", zegt Hiensch. „We zitten even moeilijk, maar er zullen elf mensen spelen. Ik ben er alleen nog niet uit hoe ik het allemaal ga neerzetten." Mark Smeding is in elk geval de vervanger van Jaap Pij nenburg. De defensie zal be staan uit de backs Jeffrey Frijters en Arno Melaard. Het centrum wordt waar schijnlijk gevormd door Jef frey van de Velde en John Bentschap Knook. De laatste kampte de afgelopen week met een schouderblessure, maar is klaargestoomd voor het duel met Deltasport. Hiensch: „Tot de winterstop hebben we nauwelijks met tegenslag te maken gehad, nu zit het effe tegen. Zoiets komt altijd ongelegen, maar nu we in een cruciale fase zitten, is het wel heel vervelend. Aan de andere kant zeg ik dat on ze selectie breed genoeg is om dit op te vangen." Een week na de ontluisteren de nederlaag tegen Zwart Wit'28 krijgt Hoek gelegen heid op revanche. De Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser treft vandaag in eigen huis degradatiekandidaat RodaBoys. „We willen graag iets rechtzetten", stelt trai ner Angelo Nijskens. „Wat vorige week is gebeurd, valt niet goed te praten. We had den in die wedstrijd ons vel wel iets duurder mogen ver kopen. We kunnen heel goed voetballen, maar soms moet je ook gewoon de mouwen opstropen." Net als in de aanloop naar het duel met Zwart Wit'28 werd er ook deze week weer hard getraind. Nijskens: „Het loopt op de trainingen als een trein, maar we hoeven niet wereldkampioen trainen te worden. Het moet ook in de wedstrijden tot uiting te ko men. Normaal is dat ook wel het geval, maar vorige week hadden we het gewoon niet." Hoek kan vandaag in de thuiswedstrijd tegen Roda Boys niet beschikken over Barry van der Hooft (enkel blessure), Michel Mullaert (voetkwetsuur), Mare Min- naert (geschorst) en Arco Herrebout (hij zit met zijn school in Londen). Verder is Glenn van Wijnsberghe een vraagteken. De reservekee per had deze week last van zijn rug. Wesley de Smet en Frank de Wispelaere zijn in afwachting van een schor sing, maar het tweetal had gisteren nog niets vernomen van de voetbalbond. Dat be tekent dat zij nog kunnen spelen tegen Roda Boys. Terneuzen Temeuzen moet morgen op bezoek bij leider JVC Cuijk. Het is een tegenstander die Mike But geen angst inboe zemt. „Als we spelen zoals afgelopen zondag is elke te genstander natuurlijk las tig", zegt de Middelburger. Temeuzen gaf tegen Pannin- gen een 2-0-voorsprong uit handen en verloor (3-2). But: „Na die 2-0 dachten we dat we er al waren. Het is in elk geval duidelijk dat dit nooit meer mag gebeuren." Veel animo voor clubstrijd ijsclub De Poel VLISSINGEN - De belangstel ling voor de clubkampioen schappen schaatsen van ijsclub De Poel is erg groot. Zo komen er bij de mannen 27 schaatsers aan het vertrek, terwijl er bij de ve teranen 20 rijders in actie komen. De titelstrijd wordt vandaag en morgen op de kunst ijsbaan in Breda gehouden. De kampioenschappen zijn over twee dagen uitgesmeerd. Voor de senioren wordt na vier af standen een klassement opge maakt. Zij rijden de 500, 1500, 1000 en 3000 meter. Favorieten bij de mannen zijn Patrick Goverse (Kapelle), Corné Le- poeter (Wemeldinge), Leon van der Wielen (Zierikzee) en Hub- recht Jansen (Oosterhout). Bij de veteranen zal de strijd tussen Adriaan Provoost (Dom burg), Jaap Nieuwenhuijze ('s- Heer Arendskerke) en Fop Fon- teyne uit Burgh-Haamstede gaan. Bij de jeugdcategorieën, die za terdagavond in actioe komen, starten er in totaal achttien schaatsers. De vrouwen zijn met vier rijders vertegenwoordigd. De wedstrijden op zaterdag en zondag beginnen om 18.00 uur. KUALA LUMPUR - De hoc- keyploeg van Pakistan heeft zich verzekerd van het laatste startbewijs voor de Champions Trophy, van 31 augustus tot 8 september in Keulen. De viervoudige wereldkampi oen versloeg gisteren Argenti nië met 5-3. Daarmee eindigde de Aziatische ploeg bij het WK in Kuala Lumpur op de vijfde plaats, precies voldoende voor kwalificatie voor het jaarlijkse toptoernooi. In Keulen nemen ook gastland en titelhouder Duitsland, olympisch kampi oen Nederland, Challenge-win- naar India en Australië en Zuid- Korea deel. ANP Vincent de Vrieze op het podium HAARLEM - Schaatser Vincent de Vrieze uit Burgh-Haamstede is op het podium beland bij het NK ploegenachtervolging voor scholen. De cios-student zege vierde in een tijd van 2.05 minu ten. uitslagen Basketbal door Edwin Alblas KUALA LUMPUR - Joost Bel laart deed gisteren in Kuala Lumpur zijn stinkende best om van 'the day after' een 'day befo re' te maken. Daags na de pijn lijke afstraffing tegen Australië in de halve finales van het WK veroordeelde de bondscoach de houding van sommige hockey ers, die menen dat het toernooi na het missen van de eindstrijd gevoelsmatig voorbij is. „Dan kijk je alleen maar naar jezelf, terwijl het belang van het team voorop moet staan. Er zijn ook nog jongens voor wie dit het eer ste WK is. Die hebben nog niets gewonnen en voor hen is brons wel degelijk een prijs." Begrijpelijk was de teleurstel ling van spelers als Jeroen Del- mee en Teun de Nooijer wel. Al les gewonnen de laatste jaren en nu niet eens de finale halen. Del- mee, die gisteren zijn 29e ver jaardag vierde, gaf donderdag ruiterlijk toe slechts voor goud naar Kuala Lumpur te zijn afge reisd. Bellaart keurde dat niet goed. „Delmee is nota bene onze captain. Ik vind het niet fair naar andere jongens toe als je opmerkt dat het toernooi voor bij is. Hij kan dan wel alles heb ben gewonnen, maar dit team heeft nog niets gewonnen." Vliegtuig De Nederlandse ploeg trok er gisteren tussen de middag even op uit. Het gezelschap, inclusief bestuurders van de hockey- bond, gebruikte de lunch in de KL Tower. Op 280 meter hoogte deed het bestuur een dringend beroep op de spelers om niet nog dieper te vallen, door de wed strijd om het brons, vandaag te gen Zuid-Korea, op zijn beloop te laten. Maar het was vooral een ander moment dat indruk maakte op de spelers. Bellaart: „We zaten aan tafel voor de lunch toen er een vliegtuig onze kant opkwam. Het toestel was nog ver, maar toen werd het wel even stil aan de tafel." De bondscoach liet de ploeg een halve dag met rust. In het twee de gedeelte van de dag liep hij de spelers één voor één af, nadat hij in de nacht na de wedstrijd te gen Australië al de ploeg had toegesproken. In dat groepsge sprek vroeg hij de internatio nals het collectief niet uit elkaar te laten spatten. „Als we van Korea winnen is voor mij het toernooi nog geslaagd. Ik snap best dat het voor sommige in dividuen een teleurstelling is dat we niet in de finale staan, maar het was niet reëel om te denken dat we zo maar weer s*r: Bondscoach Joost Bellaart: „Als we van Korea winnen is voor mij het toernooi nog geslaagd." even wereldkampioen zouden worden." Bellaart wil voorkomen dat de jonge internationals worden meegesleurd in de teleurstelling of desinteresse van de ouderen. „De jongens die hier voor het eerst een WK spelen hebben het gevoel dat ze een pak slaag hebben gehad. Het was hun eerste kennismaking met het in ternationale tophockey. Nou, daar zijn we nog heel ver van verwijderd, zullen ze denken." De Amsterdammer is van over tuigd dat zijn boodschap tot de spelers doordringt. „Er resteert nog één wedstrijd waarin we dat kunnen meten. Als ze het niet oppakken, dan mag je het lab- bekakkerignoemen. Dan is voor mij ook duidelijk dat ze niet te gen hun verlies kunnen en het niet verdienen om in een oranje shirt te spelen. Maar ik heb ze gezegd: als dat gebeurt, dan gooi je alles weg waar je de laatste maanden zoveel energie in hebt gestopt." Koffers pakken Aan Erik Jazet zal het zeker niet liggen. Hij wil er tegen Zuid- Korea nog iets moois van ma ken. „Ook al is je eerste reactie na het verlies tegen Australië als je terugkomt op je kamer, kof fers pakken en weg. De 30-jarige verdediger speelt zo goed als zeker zijn laatste toernooi. Dat besluit nam hij al voor vertrek naar Maleisië. „Het resultaat op een WK zou voor mij namelijk nooit een reden zijn om te stoppen." Hij wenst eerst evenwel nog een onderhoud met Bellaart en de hockeybond, voordat hij met zijn toekomstplannen naar bui ten treedt. De international van Bloemendaal, die in de zomer vader wordt, zou alleen aan het foto Koen Suyk/ANP twijfelen kunnen worden ge bracht als hij zijn maatschappe lijke loopbaan niet snel op de rails krijgt. Overigens is het niet ondenkbaar dat na dit WK nog meer spelers het voor gezien houden of dat Bellaart zelf een streep zet door enkel namen. GPD door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - De KNVB dreigt Feyenoord en vijf van zijn internationals ernstig in de proble men te brengen nu het competitieduel met De Graafschap voor 28 maart opnieuw is vastge steld. Dat is een dag na woensdag 27 maart, een datum waarop de internationale agenda bol staat van in terlands. Op die avond komt Oranje in actie tegen Spanje en spelen tegelijkertijd de nationale teams van Denemarken, Polen en Japan. Voor die wedstrijden worden normaal gesproken Patrick Paauwe (Oranje), Shinji Ono (Japan), Jon Dahl Tomasson (Denemarken), Ebi Smolarek en Tomasz Rzasa (Polen) geselecteerd. Trainer Bert van Marwijk zei gisteren dat hij zich 'met hand en tand zal verzetten' tegen het afstaan van zijn spe lers, omdat hij in deze fase van de competitie ie dereen hard nodig heeft om kwalificatie voor de Champions League af te dwingen. Voor de coach is het onbespreekbaar dat een van zijn spelers af haakt voor een vriendschappelijke interland als Feyenoord de volgende dag tegen De Graafschap moet uitkomen. Van Marwijk zegt zijn ogen niet te sluiten voor de ambities en de interlandcarrières van zijn spelers. Hij begrijpt ook dat spelers nu niet willen afhaken bij de nationale ploeg. Denemarken, Japan en Polen gaan alledrie naar het WK en voor die landen vormen de oefenwed strijden een belangrijk deel van de voorbereiding op de eindronden van het wereldkampioenschap. De spelers willen de problematiek dit weekeinde bij Feyenoord aan de kaak stellen. GPD New York. NBA Washington Wizards - Detroit Pistons 92-95, Memphis Grizzlies - Indiana Pacers 122-111, San Antonio Spurs - Houston Rockets 99-97, Dallas Mavericks - Toronto Raptors 122-103, Denver Nuggets - New York Knicks 104- 93, Seattle SuperSonics - Charlotte Hor nets 92-89 (nv). Golf Dubai. Desert Classic, Europese Tour, 1,6 miljoen euro. Stand na 2e ronde: 1. Wi (Zko) 135 (-9), 2. Els (Zaf) 136, 3. Bic- kerton (Eng), Fasth (Zwe) 137, 5. Gonza lez (Arg) 138, 59. Muntz (Ned) 145 (+1), uitgeschakeld: Lafeber (Ned) 154 (+10), Derksen (Ned) 155 (+11). Hockey Kuala Lumpur. WK mannen. Om 5e plaats: Pakistan - Argentinië 5-3 (2-2). Om 7e plaats: Engeland - Maleisië 3-2 (1-1). Om 9e plaats: India - Nieuw-Zee- land 1-2(1-0) Om 11e plaats: Spanje-Ja- pan5-1 (3-0).Om 13eplaats:Zuid-Afrika- België 5-4 na verlenging (0-2 4-4). Om 15e plaats: Cuba - Polen 0-3 (0-0). Paardensport Parijs. CSI-W. Dressuur Grand Prix, kwa lificatie wereldbeker: 1. Teeuwen (Ned) Goliath 72,44 procent, 2. Ferrer-Salat (Spa) Beauvalais 72,39, 3. Ingrid Klïmke (Dui) Nector 69,76, 4. Capellmann (Dui) Amando 69.07, 5. Conz (Ita) Fibrin 69,02, 6. Michael Klimke (Dui) White Foot 67,5. Schaatsen Hoofdvogel R. Proost (Zeelandia), 2e Hoofdvogel F Koens (Spes Nostra), 1e Zijvogel R. Proost (Zeelandia), 2e Zijvo gel J. Remijnse (Zorgvlied), 3e Zijvogel C. Riemens (Victoria), 4e Zijvogel S. Kop- mels (Victoria), 1e Kal J. Remijnse (Zorg vlied) 2e Kal S. Raas (Victoria), 3e Kal J. Repkes (Victoria), 4e Kal F. Koens (Spes Nostra). Vliegende vogel: Chr. Hamelink (Soranus II). Meeste kleine vogels: J. Wouterse (Victoria) 6 st. Wip 2:1e Hoofd vogel S. Raas (Victoria), 2e Hoofdvogel R. Proost (Zeelandia), Ie Zijvogel K. Ha melink (Soranus), 2e Zijvogel H. Koens (Zeelandia), 3e Zijvogel S. Raas (Victo ria), 4e Zijvogel F. Koens (Spes Nostra), 1e Kal P Proost (Zeelandia), 2e Kal C. Rie mens (Victoria), 3e Kal B. de Jonge (Spes Nostra), 4e Kal J. Remijnse (Zorgvlied). Meeste kleine vogels: P. Oosthoek (Con cordia) 5 st. Tennis Indian Wells. Vrouwen, 2,3 miljoen euro. Eerste ronde: Kleinova (Tsj) - De Lone (VSt) 1 -6 6-4 6-3, Poetsjek (WRu) - Suarez (Arg) 6-7 6-3 6-2, Razzano (Ita) - Majoli (Kro) 7-6 6-1Arn (Dui) - Kuti (Hon) 6-1 6-4, Dyrberg (Den) - Gubacsi (Hon) 3-6 6-4 6-1. Tweede ronde: Seles (VSt/2) - Sharapova (Rus) 6-0 6-2, Shaughnessy (VSt/6) - Mul ler (Dui) 6-2 6-4, Panova (Rus/) - Oremans (Ned) 6-2 6-3, Dementieva (Rus/8) - Fra- zier (VSt) 6-3 1-6 6-3, Miskina (Rus) - Sny der (VSt) 6-2 6-3, Likhovtsjeva (Rus) - Hopkins (VSt) 7-5 6-0, Sucha (Slw) - Ne- jedly (Can) 6-3 6-0, Black (Zim) - Torrens Valero (Spa) 6-4 6-1. Scottsdale. Mannen, 459.000 euro. Tweede ronde: Malisse (Bel/7) - Gauden- zi (Ita) 7-5 7-6, Moya (Spa) - Vicente (Spa) 2-6 6-2 6-2, Ferreira (ZAf) - Sampras (VSt/3) 7-5 7-5. Inzeil. Finales wereldbeker. Vrouwen, 500 m: 1. LeMay-Doan (Can) 38,60, 2. Garbrecht-Enfeldt (Dui) 38,61, 3. Zjoero- va (Rus) 38,91,4. Nuyt (Ned) 38,92,5. Os- uga (Jap) 39,10,6. Okazaki (Jap) 39,13,7. T onoike (Jap) 39,17,8. Völker (Dui) 39,20, 9. Rodriguez (VSt) 39,24, 10. Wolf (Dui) 39,28, 18. Wijsman 40,26, 20. Leever 40,99. B-groep: 1. Zöllner (Dui) 39,79, 2 Oonk (Ned) 40,05, 3. Olsen (Noo) 40,32 Stand WB: 1. LeMay-Doan 700 punten, 2 Zjoerova 540, 3. Vólker 520, 4. Nuyt 460, 17, Timmer 138, 19. Wijsman 107, 27. Oonk 52, 28. Leever 45. Mannen, 500 m: I.Takeda (Jap)35,57, 2. Ireland (Can) 35,59, 3. Lobkov (Rus) 35,62, 4. Bos (Ned) 35,63, 5. Lee (ZKo), Wotherspoon (Can) 35,65, 7. FitzRand- olph (VSt) 35,66, 8. Van Velde (Ned) 35,71, 9. Hanninen (Fin) 36,04, 10. Klevtsjenja (Rus) 36,11, 19. Wennemars 36,70. B-groep: 1Njös (Noo) 36,02,2. La- lenkov (Rus) 36,53, 3. Pearson (VSt) 36,60, 8, Brusche 36,76,10. Oltrop 37,08, 17. Vreugdenhil (Bel) 37,48, 19. Bouw man (Tsj) 37,81. Stand WB: 1. Wother spoon 600 punten, 2, FitzRandolph 535, 3. Ireland 478, 5. Van Velde 434, 7. Bos 361,12. Wennemars 183 5000 m: 1. Ervik (Noo) 6.36,00,2. Romme (Ned) 6.37,82, 3. Parra (VSt) 6.39,79, 4. Zygmunt (Pol) 6.41,90,5. Shirahata (Jap) 6.42.32,6. Grodum (Noo) 6.42,63,7. Ver- heijen (Ned) 6.42,70, 8. Saetre (Noo) 6.42,87,9. Sajoetin (Rus) 6.42,92,10. Uyt- dehaage (Ned) 6.43,04, 11. De Jong 6.43,17, 16. Veldkamp (Bel) 6.47,24. B- groep-1. Dankers (Can) 6.39,93,2. Weber (Dui) 6.40,68, 3. Meijer (Ned) 6.41,52, 5. Vreugdenhil (Bel) 6.45,16 Eindstand WB: 1. Romme 460 punten, 2. De Jong 340,3.Verheijen 2914 Saetre246,5. Er vik 243, 8. Uytdehaage 221, 16. Ritsma 95, 34. Meijer, Helling, Vreugdenhil 11, 44. Ten Kortenaar (Oos) 1. Schaatsen Breda. Recordwedstrijden 3000 meter. Zeeuwen: Hubrecht Janse, Oosterhout 4.28.04, Adriaan Provoost, Domburg, 4.40.60, MarcdeVrieze, Burgh-Haamste de 4.53.61. Voetbal Eredivisie: FC Utrecht - Sparta 4-2. Stand aan kop: Ajax 25-51, Feyenoord 24-46, PSV 24-46, Heerenveen 23-42. Helmond Sport - BV Veendam 2-1 (0-0). 52. Van Gils 1-0, 62. Torken 2-0, 53. Blaauw 2-1. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 1232. Gele kaart: Strep- pel, Voigt (Helmond Sport), Holm (Veen- dam). Excelsior - Cambuur Leeuwarden 3-0 (1- 0). 25. Lopes 1-0,54. Buffel 2-0,90. Supu- sepa 3-0. Scheidsrechter: Bossen. Toe schouwers: 3248. Rode kaart: 70. Koswal (Excelsior). Gele kaart: Abma, Van der Heide (Cambuur) FC Zwolle - Haarlem 1-0 (1-0). 3. Richard Roelofsen 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 3600. Gele kaart: Wijnands, Schol, Slot (Zwolle), Hooy- boer, Greene (Haarlem). MVV - VVV 0-1 (0-1). 9. Hofstede 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Droste. Toeschouwers: 3800. Gele kaart: Trust- full, Liobardi (MVV), Verdellen, Van Ber gen, Snip (VVV). Eindhoven - Dordrecht'90 1-0 (1-0). 10 Yahiaoui 1-0. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 1460. Gele kaart: Boo- gers. Van Zundert, Van der Pennen, Be vaart, Sandvliet (Dordrecht), Wellens, Prommayon (Eindhoven). Stand aan kop: Excelsior 26-58, FC Zwol le 26-54, RBC 25-50, Emmen 24-45. België, competitie: LaLouviere - Charle roi 2 - 1, RC Genk - Gent 2-1. Stand aan kop: Brugge 25 - 55, RC Genk 25 - 54, An- derlecht 24 - 49, Standard 24 - 45. Cuiaba (Bra). Oefenwedstrijd. Brazilië - IJsland 6-1 (2-0). 4. Polga 1-0,20 Kleber- son 2-0,47, Kaka 3-0,51Gilberto Silva 4- 0, 62. Edilson 5-0, 69. Polsa 6-0, 77. Steinsson 6-1. Toeschouwers: 35.000. Wielrennen Schietingen Victoria Kwadendamme. Wip 1: 1e Ronde van Murcia. Derde etappe, Molina - Alguazas: 1. Sacchi (Ita) 180,2 km in 4.05.05, 2. Galvez (Spa), 3. Edo (Spa), 4. Svorada (Tsj), 5. Strazzer (Ita), 6. Eeck- hout (Bel), 8. De Jongh (Ned). Algemeen klassment: 1. Edo 12.08.16, 2. Sacchi, 3. Di Luca (Ita) 0.15, 4. Garcia (Spa) 0.16, 5. Pena (Col), 6. Valverde (Spa). 7. Lotz (Nedl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21