Centrum Oostburg is te onoverzichtelijk Elke cent telt Zeeuws-Vlaanderen WILLEMSEN CM./ INSTALLATIE MONTEUR Bijval voor plan centrum Groede GEEF WAT VRIJE TIJD AAN EPILEPSIE ADMINISTRATIEF MEDEWERK(ST)ER radiodiagnostisch laborant Meldt u aan als collectant of organisator: (030) 29711 97 Ondernemers willen veranderingen verkeerssituaties Filatelisten LOODGIETERS-INSTALLATIEBEDRIJF ERVAREN Nationaal Epilepsie Fonds WsiTi dow ^3% VAN KERCKHOVEN BOUW I lid van de VKG Keurmerkorg; deuren schuifpuien Bezoek onze showroom of kijk op www.z-window.nl Werkzaamheden: telefoon en receptiewerk, assisteren bij nacalculeren van projekten, diverse administratieve werkzaamheden. Functie eisen: minimaal Havo-niveau en goede kennis van Microsoft-office. Eventuele ervaring met AES-32 strekt tot de aanbeveling. De röntgenafdelirig heeft weer opleidingsplaatsen voor gemotiveerde leerlingen. Werken en opgeleid worden tot Als je graag aan het werk gaat. maar het ook nuttig vindt om door te leren voor je toekomst, dan helpt onze afdeling je aan een prachtkans. Dit mooie vakgebied combineert high-tech met medische zorg. Je gaat er om met allerlei mensen en met ultramoderne apparaten en nieuwe technieken. Bovendien werk je in de brede sector gezondheidszorg die zichzelf constant vernieuwt Een radiodiagnostisch laborant maakt röntgenopnamen van het skelet of van organen van de patiënt en assisteert de radioloog bij speciale onderzoeken. In onze 15 verschillende onderzoekskamers kom je de vele facetten van het beroep tegen. De afdeling zal binnen een aantal jaren volledig gedigitaliseerd zijn. Eind augustus kun je ai beginnen met de 3-jarige inservice opleiding. Tijdens de beroepsvoorbereidende periode van ruim 3 maanden, verdien je minimaal 409,- bruto zakgeld per maand. Daarna krijg je een leer/arbeidsovereen komst en een salaris afhankelijk van je leeftijd van 996,- (Ie jaar) of het minimum jeugdloon. Je zult tijdens de opleiding voornamelijk werken op de hoofdlocatie Terneuzen. Haal je daar je bevoegdheid dan krijg je een arbeids overeenkomst aangeboden voor onbepaalde tijd en verdien je maximaal 2410,- bruto per maand. De mogelijkheid om je verder te specialiseren is eveneens aanwezig. Heb je een HAVO-diploma of gelijkwaardig met natuur- en techniekprofiel dan kun je solliciteren binnen 2 weken na verschijningsdatum van deze advertentie. De Stichting Zorg Saam Zeeuws-Vlaanderen bestaat uit Thuiszorg en Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen. Ons doel is alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen goede gezondheidszorg bieden. Dankzij de inzet en het enthousiasme van onze 2000 medewerkers kunnen we kwaliteitszorg garanderen. Het ziekenhuis heeft alle algemene specialismen in huis. Het ziekenhuis diagnosticeert, behandelt, verpleegt en verzorgt de patiënten op drie locaties in de regio: De Honte in Terneuzen, Antonius in Oostburg en Liduina in Hulst (polikliniek). ZIEKENHUIS fma aam ZEEUWS-VLAANDEREN m a mam Met het unieke Z-window Waarborgfonds loopt u geen enkel risico: Z-window biedt volledige aanbetafings-, opleverings- en herstelgarantie! Zoekt u zekerheid bij de aanschaf en montage van kunststof kozijnen? Kies dan voor Z-window. Z-window biedt u 100% aanbetalings-, opleverings-, en 10 jaar herstel-garantie. De onderhouds arme kunststof kozijnen met fraai reliëf zijn esthetisch van zeer hoge kwaliteit en voldoen aan de eisen van het Politie Keurmerk Veilig Wonen. Z-window kunststof kozijnen zijn geraffineerd qua vorm en kleur en zijn uitermate geschikt voor ieder woningtype. vrijdag 8 maart 2002 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het centrum van Oostburg moet beter bereikbaar en zichtbaar worden voor win kelend publiek. De Brouwerij straat en de Markt moeten weer open gaan voor doorgaand au toverkeer. Ook de weg tussen het Ledel- plein en Eligiusplein moet weer in ere worden hersteld. De in voering van betaald parkeren moet voorkomen dat langpar- keerders de beste plaatsen bezet houden. De verkeersituatie in het cen trum van Oostburg is momen teel op veel plaatsen onduide lijk, onoverzichtelijk en soms zelfs gevaarlijk. Voorrangsre- gels zijn niet altijd begrijpelijk, de wegen zijn veelal te smal, op stoppingen doen zich met regel maat voor en het aantal par keerplaatsen is verre van voldoende. Bezoekers die voor de eerste keer door Oostburg rij den, krijgen niet meer dan een door Wilma Valk GROEDE - De voorlopige plan nen voor het behoud van de his torische kern van Groede zijn gisteravond gepresenteerd aan een kleine honderd inwoners van het dorp. ,,We hebben te maken met nau we straten", aldus stedenbouw kundige Ans Meerding, die de plannen samen met een werk groep heeft gemaakt. „Dat pro bleem hopen we op te lossen door in een aantal straten een richtingsverkeer in te voeren. Zo kan de Markt verkeersluw worden en toch bereikbaar blij ven." Samen met de werkgroep is er overeenstemming bei-eikt over het opknappen van de Markt: „Hier is nieuwe riolering aange bracht", wist wethouder me vrouw C. Bolijn. „De straten zijn nu weer dicht om in te klin ken en straks willen we samen met het geld voor de herbestra ting de Markt herinrichten. Op deze manier hoeft dit alles maar één keer te gebeuren en kan er geld uitgespaard worden. We hebben, indien de nodige subsi die verstrekt wordt, en dat ho pen wij, een bedrag van 360.000 euro voor de verfraaiing van dit centrumplein van het dorp." De meeste aanwezigen gaven hun goedkeuring aan de plan nen, al bleek dat het verdwijnen van de parochieput voor velen een groot probleem was. In de plannen van Meerding waren twee moderne waterpartijen opgenomen en dit strookte vol gens velen niet met de histori sche aard van de Markt. Wet houder Bolijn beloofde dit nader te onderzoeken. De plan nen voor de Markt worden in oktober of november uitge voerd. Alle andere plannen voor de omliggende straten moeten nog één of twee jaar wachten. Par keerproblemen in het dorp moe ten opgelost worden door alle verkeer te verwijzen naar een groot parkeerterrein achter de R.K. kerk, al is dit vooral in het weekend vaak bezet door een aantal grote vrachtwagencom binaties. glimp te zien van wat het cen trum aan winkels te bieden heeft. Een werkgroep van midden standers concludeert dit op ba sis van een enquête die zij de af gelopen maanden heeft gehouden onder de onderne mers in Oostburg. De onderne mers zijn bang dat als er niet snel wat aan de situatie veran dert, het verder bergafwaarts gaat met Oostburg als kloppend winkelhart van West-Zeeuws- Vlaanderen. Zij zijn er echter van overtuigd dat wanneer zij zich samen met de gemeente sterk maken voor noodzakelijke veranderingen, het tij gekeerd kan worden. Parkeren Belangrijk onderdeel van hun plannen is het weer toeganke lijk maken van de Markt. De weg komt hierbij over het mid den te liggen, terwijl aan weers zijden plaats is voor parkeren. De automobilist buigt daarna ofwel af richting het Ledelplein, ofwel richting het Eligiusplein, zodat de vreemde kronkel die er nu ligt, de zogenaamde bad kuiproute, verdwijnt. Het Ledelplein ondergaat even eens een facelift, als er een wa terpartij is neergelegd, meer parkeerplaatsen zijn georeerd en aparte bushavens zijn aange legd, zodat de bussen niet langer op de rijbaan hoeven te stoppen. De enquête wees uit dat 82,5 procent van de 97 ondervraag de ondernemers positief tegen over deze ideeën staat, stelde T. Huisman gisteravond tijdens de presentatie ervan aan onder nemers en gemeentebestuur ders. De Vereniging Ondernemend Oostburg onderschrijft de be vindingen van de gx*oep en heeft uit eigen onderzoek, uitgevoerd door het Hoof dbedri j f schap De tailhandel, eveneens vastge steld dat de huidige verkeersi tuatie en bewegwijzering te wensen overlaat. Een admini stratiekantoor heeft in een stu die bij negentien ondernemers, berekend dat het afgelopen jaar een omzetdaling van twee pro cent te zien was. Of dit het gevolg is van de fel be kritiseerde verkeersingrepen laat voorzitter P. Ton in het mid den. Bewegwijzering In aanvulling op de voorstellen van de groep ondernemers stelt het bestuur van de VOO onder meer voor om de Volderstraat en Kroonwijksingel open te stel len, de route via het Kerkplein naar de Burehtstraat beter te bewegwijzeren en bereikbaar te maken voor bestemmingsver keer en kort parkeren. Wethouder L. Wille reageerde na de presentatie opgetogen op de verrichtingen van de onder nemers. Hij was vooral te spre ken over de bereidheid die er uit klonk, om samen met de ge meente te zoeken naar oplossin gen. Wille erkende dat er in het verle den - bij de aanleg van de rond weg om Oostburg - onvoldoende is nagedacht over de gevolgen van een aantal maatregelen voor de detailhandel en de ver keersafwikkeling in het cen trum. Hij kondigde aan dat de voorstellen zullen worden mee genomen in een studie naar de tailhandel in West-Zeeuws- Vlaanderen. TERNEUZEN - Postzegelver eniging Land van Cadzand uit Oostburg houdt vandaag om 19.30 uur een bijeenkomst in het •voormalige RK parochiehuis. Dat is gevestigd aan de Breijdel- straat in Oostburg. Op het pro gramma staan een veiling en een verloting. Ook in 2002 wordt geld ingezameld voor de Nationale Collecte Hersen ziekten en Psychische Ziekten. Helpt u weer mee? En voor wie nog niet heeft gecollecteerd... De Hersenstichting Nederland en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid hebben ook uw hulp hard nodig! Help desnoods maar enkele uren. Elke cent telt! Wij zijn op zoek naar een: Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan Installatiebedrijf WILLEMSEN Industrieweg 9 - 4538 AG Terneuzen Tel. 0115 - 694173 t.a.v. W.J. van der Peijl. Showroom: sanitair en tegels Verwarming Gas/waterfitter Dakbedekking Lood/zinkwerk Van Kerckhoven Bouw Pres. Rooseveltstraat 7 Postbus 17 4587 ZG Kloosterzande Telefoon: 0114-681920 Telefax: 0114-682936 Van Kerckhoven Bouw is een middelgroot bedrijf met ca. 100 vaste medewerkers in zowel Nederland als Belgie. Onze activiteiten omvatten woning- en industriebouw en een afdeling grond-, weg- en waterbouw. Tevens beschikken wij over een uiterst moderne timmerwerkplaats voor prefabbouw en alle overige machinale timmerwerken. Alsmede over een afdeling installatietechniek voor alle voorkomende dak-, zink- en sanitairwerken. Wij zijn in het bezit van het NEN ISO 9001 kwaliteitscertificaat en het veiligheidscertificaat VCA*\ De combinatie van deze certificaten waarborgt de kwaliteit van de realisaties met optimale zorg voor veilige, gezonde werkomstandigheden en voor het milieu. Voor onze nevenvestiging op Dow Benelux te Terneuzen zijn wij ter versterking van ons huidige team op zoek naar een enthousiaste Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (3 t/m 8 juni). Al is 't maar een paar uur op één avond. Bel: Henny van Mourik, tel. (030) 6344063. Postbus 270,3990 GB Houten I Telefoon (030) 6344063 I Fax (030) 6344060 info@epilepsiefonds.nl I wrvw.epilepsie.nl Kortom: voor topkwaliteit van advies tot en met vakkundige montage van kunststof kozijnen gaat u naar de dichtstbijzijnde showroom van uw geselecteerde Z-window dealers: hèt kunststofkozijn Polderdijk Gevelverfraaiing Koudekerke Vhssingsestraat 1, 4371 RA Koudekerke Tel. 0118-552 010. Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 en van 13 00 tot 17 30 uur Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Alupro kunststof kozijnen Terneuzen Hughersluijs 29a, 4536 HM Terneuzen. Tel.: 0115-564 990 Openingstijden showroom: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17 00 uur Zaterdag van 10 00 tot 15.00 uur. Veranda Palace B.V. Goes Livingstoneweg 44 (Bij de Zeelandhallen), 4462 GL Goes. Tel 0113-221 221. www verandapalace.nl Openingstijden showroom, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. 1 jaar uitgestelde betaling van 5.000 1 ind. airco ABS 3 jaar garantie Schriftelijke sollicitaties met CV kunt u richten aan: Dhr. D.H.M. van Kerckhoven, Postbus 17, 4587 ZG Kloosterzande ld. Stuur ie sollicitatiebrief naar Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen, afdeling personeelszaken, tav. mevr. A AG. van Vlaenderen, personeelsfunctionaris, Wiolingenlaan 2, 4535 PA Terneuzen. Voor meer informatie bel je de prakbjkbegeleider (ma/di van 9.00 -14.00 uur), tel. 0115-688357. Geïnteresseerden die aan de opleidingseisen voldoen maar zich nog verder willen oriënteren, kunnen contact opnemen om tijdens een uitgebreid bezoek aan de afdeling kennis te maken met het beroep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38