Verzet tegen herindeling is groot Vreugde en verdriet op een rij PZC PZC Winnaars Verliezers Minister handhaaft verbod vlamvertrager Van der Doef weet geen voorstanders van samenvoegen gemeenten te winnen Oorzaak brand schip Antwerpen nog onzeker Popbands spelen op manifestatie Live in Kats Zangavond Hallelujah -n, CDA vraagt regels algenverf Lassen op schepen moet veiliger Lobby kleine ziekenhuizen Beroep tegen vrijspraak agent weekenddiensten Jorritsma was tegen verbod Koorzang voor de de Filipijnen agenda b 15 vrijdag 8 maart 2002 door Rolf Bosboom KORTGENE - De weerstand te gen het samenvoegen van ge meenten blijft groot. Tijdens een debatavond van Sociëteit Noord-Beveland, gisteravond in Kortgene, keerden zowel be stuurders als inwoners zich te gen een mogelijke herindeling op de Bevelanden. Zij zien de meerwaarde niet en vrezen dat de afstand tussen bestuur en burgers te groot wordt. Voornaamste spreker was J. van der Doef, oud-burgemeester yan Vlissingen. Hij had zitting in de adviesgroep die in op dracht van het bestuurlijk plat form van de vijf Bevelandse gemeenten de kansen en bedrei gingen van de regio in kaart heeft gebracht. De adviseurs wijzen op de mogelijkheid en ANTWERPEN - De oorzaak van de brand die woensdag avond woedde op het met kunst mest geladen vrachtschip Star Ikebana in de haven van Ant werpen is nog niet duidelijk. In elk geval is zeker dat er geen sprake is geweest van broei van de meststoffen. De dampen die door een chemische reactie ont stonden, bleken na onderzoek niet giftig te zijn. Het Singapo rese schip Star Ikebana lag voor anker in het Churchilldok en vervoerde 2600 ton kunstmest stoffen van chemiebedrijf BASF. De lading vatte woens dagavond plots vlam. Fase twee van het rampenplan werd afge kondigd omdat er enige tijd sprake was van ontploffingsge vaar. Volgens P. Monstrey van BASF moet de brand zijn ont staan doordat de lading kunst mest in aanraking is geweest met een zeer hete warmtebron, waarbij de temperatuur mini maal 180 graden Celcius is ge weest. Pas rond gisterochtend vijf uur was de brand onder controle en werd het rampenplan afgebla- KATS - Zondag 10 maart treden de popbands DeXter en The old firm op tijdens de manifestatie Live in Kats. Voor en na hun concerten draait DJ Remco muziek. The old firm speelt een mix van folk, pop en punk. Op het repertoire staan onder meer nummers van The Pogues, The Levellers en The Waterboys. DeXter is een cover band uit Hulst met liedjes van onder anderen Melissa Ethe- ridge, Skunk Anansie, Anouk en No Doubt. Live in Kats be gint om 15.30 uur in het Dorps huis de Vriendschap en duurt tot 21 uur. GOES - Zangkoor Hallelujah van de Vrije Evangelische Ge meente uit Goes houdt van avond zijn jaarlijkse zangavond in de kerk aan de Beatrixlaan in Goes. Medewerking verlenen Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke, gospelkoor Laetare en het duo Helma Moer dijk en Sjaak Jansse. De bijeen komst begint om 20.00 uur. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl noodzaak van samenwerking op diverse terreinen, zoals wo ningbouw en het exploiteren van bedrijventerreinen. De adviesgroep was gemaand zich niet in te laten met de be stuurlijke kant van de zaak. Toch heeft zij zich wel aan dat aspect 'vergrepen', zoals Van der Doef zei. Op het moment dat op diverse onderdelen de krach ten worden gebundeld, is een gemeentelijke herindeling wen selijk en op termijn zelfs onver mij delij k.,Dat klinkt buitenge woon bedreigend, zeker als je net bent heringedeeld. Mijn pleidooi is: stel je er in beginsel voor open." Die oproep leek vooralsnog vergeefs. WD-wet- houder C. Schippers zei zeker voordelen te zien in samenwer king, zoals al op diverse fronten gebeurt. Samenvoeging gaat hem echter veel te ver. ,,Het woord fusie is hier niet op zijn plaats." Goese woonwijk „Ik zie het voordeel van herin deling niet", zei burgemeester C. van Liere. Hij vreesde onder meer dat op het moment dat Noord-Beveland opgaat in een groter verband, dat wat wo ningbouw betreft het accent nog meer dan nu op de stedelijke gebieden komt te liggen. „Met andere woorden: wij worden een woonwijk van Goes." Naast Van der Doef was N. de Danschutter, CDA-raadslid in de fusiegemeente Schouwen- Duiveland, uitgenodigd. Hij zei ervan overtuigd te zijn dat een herindeling uiteindelijk ten koste gaat van het voorzienin genniveau in de kleine kernen. Bovendien worden de lijnen langer, waardoor de betrokken heid afneemt. „De burger her kent zich niet meer in het ge meentebestuur. Van der Doef noemde het een 'kolossaal misverstand' dat het karakter van de kleine kernen alleen in kleine gemeenten kun nen worden behouden. Volgens hem is juist het probleem dat ie dereen zijn eigen voorzieningen wil optuigen, terwijl zeker met de toegenomen mobiliteit de ta ken juist beter kunnen worden verdeeld. „Je moet niet alles overal willen, want anders con curreer je elkaar dood." Samenwerking tussen gemeen ten gebeurt in gemeenschappe lijke regelingen. Dat gaat goed, zo zei Van der Doef, totdat er concrete beslissingen moeten worden genomen over verdeling van taken. „Dan valt iedere ge meenteraad weer snel op zijn ei gen belang terug. Daar zijn ze ook voor gekozen." Door het verruimen van de gemeente grenzen wordt de samenwer king ook 'democratisch gelegi timeerd', stelde hij. Desondanks bleef het gisteren vooral Van der Doef tegen de rest van de zaal. De oud-burge meester benadrukte dat de adviesgroep slechts aanbeve lingen heeft gedaan. „Ubentde- gene die een probleem heeft. Als u dat niet wilt oplossen, dan moet u ons advies niet opvol gen." GOES - De uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen afgelo pen woensdagavond zorgde voor een lach, maar ook voor een traan. Sommigen kandidaten werden stevig in het zadel geholpen, terwijl anderen net naast het pluche grepen. De winnaars en verliezers: Patrick Boonman, 's-Heeren- hoek, Lokale Partij Borsele, van niks naar twee zetels. „We hebben een vol jaar cam pagne gevoerd. Dorpsraden en verenigingen benaderd. Op basis van die geluiden hebben we een programma gemaakt. Nee, we hebben niet meegelift op het succes van lokale partij - en. Dan hadden we nog wel meerzetels gehaald. We wilden juist geen popie-jopie-achtige taferelen, maar een solide par tij zijn. Wij willen ook graag serieus meedoen aan de colle gevorming. De kiezers hebben ons niet gekozen om de komen de jaren langs de zijlijn te gaan staan." Charles Linssen, Goes, de af gelopen jaren CDA-wethou- der, zijn partij boekte twee ze tels winst. „Ik ben vanmorgen een poosje op kantoor geweest en heb daar heel veel telefoontjes ge had van mensen die je felicite ren. Het is echt een bijzondere ervaring zoals je dan benaderd wordt. Het verlengt het feestje dat woensdagavond is ingezet. Nu zit ik thuis uit te puffen, nog even na te genieten. Na het weekeinde gaan we met de an dere partijen rond de tafel. Dat we nu de grootste partij zijn legt wel wat extra druk, maar dat is een luxeprobleem." Cees Vleugel, Wemeldinge, Gemeentebelang Kapelle, pas seerde met voorkeursstemmen de eigen fractievoorzitter. „Of ik persoonlijk voor de der de zetel van Gemeentebelang heb gezorgd? Dat denk ik wel ja. De Wemeldingers hebben me flink gesteund. Daar liggen ook mijn wortels.Drie jaar ben ik inmiddels actief voor de fractie van Gemeentebelang. Wat dat betreft heb ik wel wat ervaring. Het jeugdbeleid van Wemeldinge vind ik het be langrijkste punt voor de ko mende vier jaar. Daarbij wil ik geen kritiek leveren op wat er de afgelopen tijd is gebeurd maar gewoon vooruit kijken." Arie Oudshoorn, Geersdijk, Noord-Bevelands Belang, nu de grootste partij. „Mijn telefoon was vanoch tend gewoon geblokkeerd, zoveel mensen wilden mij feli citeren. Ook bellen ernogmen- sen die wel wethouder willen worden voor het NBB. Volgen de week gaan we alle andere partijen uitnodigen voor een gesprek. Dan moeten we maar eens kijken hoe we Noord-Be veland de komende vier jaar willen besturen. Dat moeten we met zijn allen doen, want als we weer vier jaar gaan ruzi ën, dan bestaat de gemeente Noord-Beveland straks niet meer." Marien Weststrate, Krabben dijke, Leefbaar Reimerswaal, veroverde twee zetels. „Ik was net nog op het gemeen tehuis en merkte dat de uitslag daar als een bom is ingeslagen. Ik denk niet dat ons succes te maken heeft met de 'leefbaar- heidsgolf' die door Nederland trekt. Het komt eerder voort uit een gedegen campagne, die inspeelde op wat we links en rechts hoorden. De SGP zal nu moeten overwegen of ze nog wel met de BBR verder willen in het college. Als de nood aan de man is, wil ik best wethou der worden. Je moet alles een keer proberen in het leven." Ronald Ravensteijn, Oud-Vos- semeer, VVD-wethouder Bor sele, de partij verloor 31 pro cent van haar aanhang. „Alle winst die we vier jaar ge leden hadden geboekt is één klap weggevaagd, terwijl we toch innoverend bezig zijn ge weest en veel op de rails heb ben gezet. Jammer dat de kie zer daar anders over denkt. We gaan ons daarover beraden. Misschien zijn we te hard van stapel gelopen. De komende vier jaar moeten we nog meer met de kiezer in contact komen en vragen wat zij van ons ver wachten." Martien van Overloop, Yerse- ke, Bewoners Belangen Rei merswaal, van vijf naar twee zetels. „Natuurlijk had ik verwacht dat we zouden verliezen, maar niet zoveel. Ik dacht dat we drie zetels zouden halen. Je ziet de lokale partijen overal winnen, behalve in de plaatsen waar ze in het college zitten. Ik zie dit als een boodschap rich ting de gevestigde orde. We moeten ons beleid duidelijker naar voren brengen en beter uitleggen. Dat juist wij zoveel hebben verloren, is versterkt door het vertrek van Weststra te. Maar het is eigenlijk van de zotte dat iemand op basis van spotprenten stemmen naar zich toe kan trekken." Albert van Opdorp, 's-Graven- polder, VVD-wethouder Bor sele, zijn partij ging van drie naar twee zetels. „Ik ben vreselijk teleurgesteld dat wij zijn afgerekend op de landelijke politiek. Op ons functioneren in het college zijn we in ieder geval niet beoor deeld. In al die vier jaar heb ik van oppositie niets gemerkt. Natuurlijk zou ik nog graag vier jaar wethouder van deze gemeente blijven, maar als het anders loopt, ga ik er samen met Roel Boekholt tegenaan in de raad." Raymond van den Boorn, 's-Heer Arendskerke, raadslid GroenLinks Goes, moet het veld ruimen doordat Saskia Verheij met voorkeursstem men werd gekozen. „Het waren bizarre momenten woensdag. Eerst was er een juichstemming omdat we naar vier zetels leken te gaan. Op het laatste moment werden het er toch drie. Dan is het extra zuur dat je ook nog eens door voor keursstemmen buiten de boot valt. Maar ik ga ervan uit dat de nieuwe fractie de belangen van 's-Heer Arendskerke op dezelfde manier zal behartigen als de afgelopen jaren." Dirk Hage, Wissenkerke, VVD Noord-Beveland, behaalde net geen zetel. „Diep in mijn hart had ik toch wel op een plaatsje in de raad gerekend. Ik zou graag willen besturen, iets voor Noord-Be veland willen doen. Ik vind bo vendien dat als je commentaar hebt, je ook bereid moet zijn om mee te denken, je nek uit te steken. Wanneer wij een wet houder leveren, kom ik alsnog in de raad. Hoe waarschijnlijk dat is, weet ik niet, maar een heel klein beetje hoop heb ik nog wel." door Harmen van der Werf DEN HAAG - Minister Pronk heeft het Terneuzense bedrijf Broomchemie gisteren in de Tweede Kamer een handreiking gedaan. Hij heeft het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) opdracht gege ven een eigen onderzoek te doen naar de omstreden broomhou- dende vlamvertrager FR-720. Als uit dat onderzoek blijkt dat de stof op lange termijn geen ge vaar oplevert voor mens en mi lieu, is Pixmk bereid het verbod op productie, import, handel en gebruik van FR-720 direct in te trekken. Betreuren Pronk blijft bij het verbod, zo lang er geen nieuwe gegevens zijn die erop wijzen dat FR-720 ongevaarlijk is, Hij zei de maat regel te betreuren, want: „Ik heb niets tegen Broomchemie of te gen de stof. Ik hoop dan ook dat het bedrijf snel voldoende in formatie levert en/of het RIVM concludeert dat de stof de mi- lieutoets kan doorstaan. Zolang dat niet het geval is, moet ie mand de verantwoordelijkheid nemen." Een meerderheid in de Kamer commissie milieu steunde Pronks beslissing om de pro ductie van FR-720 voorlopig te verbieden. PvdA, SP en Groen Links vinden dat het ministerie van Vrom juist heeft gehan deld. CDA en VVD namen het tevergeefs voor Broomchemie op. Volgens CDA-woordvoerder J. van den Akker schiet Pronk 'met een geweer op een mug'. Hij stelde voor Broomchemie alvast duizend ton FR-720 te laten produceren. Eind dit jaar moet dan wel het onomstotelijke be wijs geleverd zijn dat de stof geen kwaad kan. Pronk voelde daar niets voor, omdat dat een slecht voorbeeld zou zijn voor andere bedrijven. Hij erkende overigens dat FR-720 'niet de gevaarlijkste stof' is. „In die zin schiet ik met een geweer op een muisje." Verbazing Technisch manager J. van der Wal van Broomchemie, aanwe zig bij het debat, was verbaasd. „Wij hebben het ministerie la ten weten welke onderzoeken wij zouden laten doen. Vrom is daar ook mee akkoord gegaan. Vervolgens komt dan het be richt dat er onvoldoende infor matie zou zijn." Van der Wal merkte nog eens op dat de provincie Zeeland en het ministerie van Verkeer en Wa terstaat wel de nodige vergun ningen hebben verleend, waar Pronk dan plotseling doorheen fietste met de Wet Milieuge vaarlijke Stoffen in de hand. Pronk legde omslachtig uit dat hij niet over één nacht ijs is ge gaan. Zijn ministerie heeft eind juni vorig j aar al aan Broomche mie meegedeeld dat Vrom het voornemen had FR-720 te vei"- bieden. Na overleg met Vrom heeft Broomchemie vervolgens het onafhankelijke onderzoeksbu reau Notox in de arm genomen, waarvan de eerste onderzoeks resultaten door het RIVM zijn getoetst. Op basis van de toetsing door het RIVM heeft Pronk zijn veiv bod afgekondigd, na beraad in de ministerraad, zei hij. WD'er Th. Udo hamerde er ver schillende keren op dat de Euro pese Commissie zich tegen dit besluit heeft gekeerd. Pronk was niet onder de indruk. Hij vindt dat Nederland een eigen verantwoordelijkheid heeft. Broomchemie zet juridische stappen tegen het besluit van Pronk voort. In andere Europese landen is de productie van de broomhou- dende vlamvertrager wel toege staan. DEN HAAG - De Tweede-Kamerfractie van het CDA pleit voor internationale afspraken over het verbod van koperhou- dende anti-algenverf. Zij vreest dat het Nederlandse verbod op deze verf wordt ondermijnd doordat dezelfde verf in de buurlanden gewoon gekocht kan worden. De CD A-Kamerleden S. Buijs uit Goes en J. Schreijer-Pierik schrijven dit in vragen aan minister Pronk van milieu. Pronk heeft de verkoop van koperhoudende anti-algenverf in wa tersportwinkels verboden omdat die schadelijk is voor het milieu. De watersportverenigingHiswa heeft een proefproces aangekondigd. Zij is het niet met een verbod eens, omdat de koperhoudende verf nog wel gebruikt mag worden in de be roepsvaart. Het CDA heeft Pronk hierover om een reactie ge vraagd. Het CDA verlangt ook opheldering over het verwijt dat het College Toelating Bestrijdingsmiddelen zo traag werkt, dat alternatieve anti-algenverven nog steeds niet beschikbaar zijn. Bovendien zou het CTB het toelatingsnummer van de ko perhoudende verf nog niet hebben ingetrokken. De verf zou daardoor nog steeds legaal zijn. VLISSINGEN - Het ROC Zeeland in Vlissingen werkt aan verbetering van de veiligheid van lassers op schepen. De over heid heeft het gebruik van lasmachines op wisselstroom aan boord van schepen verboden. Dat gebeurde na twee dodelijke ongelukken. In één geval overleed een stagiair van het Vlis- singse Maritiem Instituut De Ruyter tijdens een stage in Mid- den-Amerika door elektrocutie. Het ROC Zeeland heeft daar na een discussie aangezwengeld over de veiligheid van lassen op schepen. In samenwerking met de Hogeschool Zeeland wordt hierover op 15 maart een themamiddag gehouden. Behalve over nieu we voorschriften wordt gesproken over persoonlijke veilig heid en de gevaren van de verschillende technieken. De the mamiddag vindt plaats in Maritiem Instituut De Ruyter aan de Boulevard Bankert in Vlissingen. DEN HAAG - Wethouders van gemeenten met kleine zieken huizen, onder wie D. van der Wekken van Schouwen-Duive- land, hebben gisteren volop gelobbyd bij Tweede Kamerle den. Volgende week donderdag vindt het debat plaats over de spreiding van ziekenhuizen. De landelijke koepel van actie groepen die strijden voor het behoud van kleine ziekenhuizen 'Zorg voorledereen' houdt voorafgaand aan de Kamerdiscus sie weer een manifestatie bij het Binnenhof in Den Haag. De Schouwse vereniging Houd de Zorg op Schouwen-Duiveland Kerngezond komt met een kleine delegatie om het debat te volgen. MIDDELBURG - De officier van justitie in Middelburg gaat in beroep tegen het vonnis van de meervoudige kamer waarbij een Terneuzense politieman onlangs werd vrijgesproken van schuld aan de aanrijding die op 20 juli 2000 de dood van de 38- jarige Peter Vermeulen uit Etten-Leur tot gevolg had. In eerste instantie seponeerde de officier van justitie de zaak tegen de politieman. Het Gerechtshof in Den Haag corrigeer de die beslissing en gaf opdracht de politieman toch te vervol gen. De officier eiste vervolgens ter zitting een werkstraf van hon derd uur en ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende ne gen maanden, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie meent dat, omdat het Gerechtshof heeft bevolen tot vervolging over te gaan, de zaak in laatste instantie ook aan het Hof moet worden voorgelegd. DEN HAAG - Minister Jorrits ma van Economische Zaken heeft zich tot in de ministerraad verzet tegen een verbod op de pi'oductie van de broomhou- dende vlamvertrager FR- 7 20 bi j het Terneuzense bedrijf Broom chemie. In het kabinet heeft zij het ech ter moeten afleggen tégen haar tegenspeler, minister Pronk van Milieubeheer. Jorritsma heeft zich tot op het laatst tegen een verbod op de productie van FR-720 verzet, onder meer omdat Broomche mie al wel een vergunning had van de provincie Zeeland en ook het ministerie van Verkeer en Waterstaat een lozingsvergun ning had afgegeven. Pronk ba seert zijn besluit op de Wet Mi lieugevaarlijke Stoffen. Een argument van Jorritsma was ook dat in andere lidstaten van de Europese Unie de pro ductie van FR-720 wel is toege staan. 9 en 10 maart 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: A. Joosse, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 252114. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zat. 19.00 uur: M. J. Kooiman, van Hogendorplaan 6, Goes, tel. (0113)214450. zat. 19.00-zon. 19.00 uur: D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Mieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16,Nieuw- dorp, tel.(0113)612327. Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: L. Breukers, Hansweert, tel. (0113) 381344. Spreekuur 11.00-11.15en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon 22.00 uur: Praktijk Rilland-Bath, tel. (0113) 551343. Spreekuur 11,00-11.15en 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: H. H. M. Zwartelé, Werrielaan 43, 's-Hee- renhoek, tel. (0113) 351280. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23.00 uur J. K.J. Eckhardt, Wemeldinge, tel. (0113) 621438. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: J, A. Kersseboom, Kortgene, tel. 0900- 3301319. Spreekuur 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: F.K. Wiersum, Prunusstraat 42, 's-Gra venpolder, tel. 06-53257131 Spreekuur 10,00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034. Apotheken: Weekenddienst zat. 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18.00 uur: Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel.(0113)270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: B. J. Boer, tel.(0113)313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: P.C. Stokman en B. van der Pant, 's Gra- venpolderseweg 39, Goes, tel (0113 >213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M, Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon, 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: W. van Geest, Antwerpsestraatweg 72, Hoogerheide, tel. 0164-612390. Spreekuur zat. en zon van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. WEMELDINGE - In de Nederlands-Hervormde Kerk in Wemeldinge tre den zaterdag 16 maart twee koren op: het kinder koor Uit der kinderen mond uit Waarde en Asaf uit Goes. Ook treedt de panfluitiste Ankie Cal- jouw op. De toegang is gratis, maar tijdens het concert wordt er gecollec teerd voor hulpacties op de Filipijnen. De avond begint om 19.30 uur. STREEKACTIVITEITEN: BERGEN OP ZOOM COC-Café, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Buurthuis de Pit, 14.00 uur: Seniorenbin go; Openbare Bibliotheek, tijdens ope ningsuren: Grote boekverkoop; Kerkgebouw Vrije Evangelische Ge meente, Beatrixlaan, 20.00 uur: Jaarlijk se zangavond mmv Brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke, Gospelkoor Laetare uit Schouwen-Duiveland en het duo Helma Moerdijk en Sjaak Jansse; GEERSDIJK - Soos, 22,00 uur: optreden Ko de Koster bluesband; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17,00 uur: Biljartclub senioren; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 2; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 8.00- 13.00 uur: Weekmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27