Lammerenburg wil meer ruimte PZC Voorkeurstem plaatst kandidaat voor dilemma PZC Celstraf geëist tegen ontuchtige Vlissinger PTT opent servicepunt Handtekeningen voor ijsbaan CDA wil regels algenverf Lassen op schepen moet veiliger Geld uit kantoor weggenomen Bromfietser rijdt vrouw aan Werkstraf voor diefstal en heling Projectontwikkelaars houden onderzoek in Vlissingse nieuwbouwwijk weekenddiensten Concert EMM in Serooskerke Surant herdenkt schietincident agenda geslaagd Theologencafé in Middelburg NoCode in Walk Inn Inbraak door Ellen De Vriend MIDDELBURG - PTT Post heeft gisteren een nieuw servi cepunt geopend in de Spar supermarkt Beeke aan de Oos- terscheldestraat in Middel- burg In Middelburg en Arnemuiden heeft PTT Post nu vijf vesti gingen: één postkantoor, één servicepunt en drie agent schappen. De agentschappen aan de Johan W.Thibautstraat en de Vrijlandstraat verande ren in de loop van dit jaar in servicepunten. Bij het service punt in de supermarkt kunnen klanten terecht voor onder meer postzegels, briefkaarten en adreswijzigingkaarten, strippenkaarten, telefoon kaarten en boncadeaus. Ook kunnen er brieven en pakket ten opgehaald en afgegeven worden. Het overschrijven van kente kens, geldopnamen, stortin gen en andere geldzaken kun nen er niet geregeld worden. Eigenaar J. Beeke is blij met het servicepunt. „Dit zorgt voor een betere klandizie in de supermarkt. Veel mensen die gebruik maken van het post kantoor vinden het handig om dan snel eventjes een bood schap te doen. Daar ben ik ui teraard erg tevreden over." VLISSINGEN - De wethouders van sportzaken in Vlissingen en Middelburg krijgen vandaag drieduizend steunbetuigin gen voor een kunstijsbaan in het stadsgewest. Een aantal mensen in de provincie heeft geïnventariseerd of er belang stelling bestaat voor een ijsbaan. Na krap twee weken van voorbereiding zijn al drieduizend handtekeningen ingeza meld. Alle ijsverenigingen in de provincie Zeeland en zelfs vanuit België ondersteunen de plannen met een brief. DEN HAAG - De Tweede-Kamerfractie van het CDA pleit voor internationale afspraken over het verbod van koperhou- dende anti-algenverf. Zij vreest dat het Nederlandse verbod op deze verf wordt ondermijnd doordat dezelfde verf in de buurlanden gewoon gekocht kan worden. De CD A-Kamerle den S. Buijs uit Goes en J. Schreijer-Pierik schrijven dit in vragen aan minister Pronk van milieu. Pronk heeft de ver koop van koperhoudende anti-algenverf in watersportwin kels verboden omdat die schadelijk is voor het milieu. De watersportvereniging Hiswa heeft een proefproces aange kondigd. VLISSINGEN - Het ROC Zeeland in Vlissingen werkt aan verbetering van de veiligheid van lassers op schepenD e over heid heeft het gebruik van lasmachines op wisselstroom aan boord van schepen verboden. Dat gebeurde na twee dodelijke ongelukken. In één geval overleed een stagiair van het Vlis singse Maritiem Instituut De Ruyter tijdens een stage in Mid den-Amerika door elektrocutie. Het ROC Zeeland heeft daar na een discussie aangezwengeld over de veiligheid van lassen op schepen. In samenwerking met de Hogeschool Zeeland wordt hierover op 15 maart een themamiddag gehouden in het Maritiem Instituut. MELISKERKE - Uit een kantoor van een winkel in Melisker- ke is woensdag tussen zeven uur 's ochtends en kwart voor zes 's middags een tas met meer dan tienduizend euro gestolen. MIDDELBURG - Een 17-jarige bromfietser uit Vlissingen heeft woensdagavond rond kwart voor zeven een 24-jarige Middelburgse aangereden in de Lange Delft. De bromfietser reed ondanks het rijverbod de Lange Delft in. Bij de splitsing reed hij de Korte Delft opDaar liep op dat moment de 24-j ari- ge Middelburgse. Door de aanrijding met de brommer, liep zij verwondingen op haar been en hoofd. MIDDELBURG - Een 49-jarige Vlissinger is woensdag in Middelburg voor diefstallen en heling veroordeeld tot 120 uur werkstraf. Zijn 29-jarige mededader uit Vlissingen kreeg 56 uur onbetaalde arbeid opgelegd. Beide verdachten zaten nog in hun proeftijd toen ze oktober vorig jaar in hun woonplaats een jas en een fiets stalen. De oudste dader had vorig jaar maart ook nog gereedschap, kranen en sloten die van diefstal afkomstig waren, geheeld Politierechter A. Gaakeer hield er rekening mee dat de Vlissingers negen dagen in voorarrest hadden gezeten en vond een werkstraf voor het duo een juiste sanctie. Officier van justitie R. Jeuken eiste twee maanden ge vangenisstraf tegen de oudste verdachte en vier weken cel te gen de 29-jarige Vlissinger. vrijdag 8 maart 2002 e- door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie F. van Es heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 33-jarige inwoner van Vlissingen voor het plegen van ontucht met een dertienjarig meisje een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk geëist. Als het aan de officier ligt krijgt het slachtoffer 2500 euro smar tengeld. De Vlissinger ontkende de seksuele handelingen waar aan geweld was voorafgegaan, maar de officier zag overtui gend bewijs in de aangifte van het minderjarige slachtoffer. De man moest 31 maart '99 in Vlis singen een klusje doen in de wo ning waar het meisje op dat moment alleen thuis was. Het meisje was volgens de officier door de man naar boven gelokt om de televisie aan te zetten. Daar werd zij door de man ge dwongen tot seksuele handelin gen. het slachtoffer durfde zich niet te verzetten omdat ze bang voor hem was. Ook zat ze in angst dat haar moeder thuis zou komen. De officier hield vast aan de uitgebreide aangifte van het slachtoffer. Raadsman W. Schieman vond de verklarin gen van het slachtoffer tegen strijdig. Hij vroeg om vrijspraak voor zijn cliënt. De eis was volgens hem buiten sporig hoog. De Vlissinger zei nogmaals. „Het is simpel, ik heb het niet gedaan." De rechtbank doet 20 maart uit spraak. Bewoners van Lammerenburg vinden dat een sommige huizen te dicht op elkaar staan. foto Lex de Meester door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De bewoners i van Lammerenburg I in Vlissin- gen vinden dat de gemeente te veel invloed heeft op het uiter- üjkvan de woningen. Zij vinden ook dat op een aantal particu- liere kavels te grote woningen staan, die niet in verhouding zijn tot de kavelgrootte. Daar naast staat een aantal woningen i veel te dicht op elkaar, zodat de architectuur per woning niet 1 goed tot zijn recht komt. Dat blijkt uit een enquête die de vier projectontwikkelaars hebben gehouden onder de bewoners van Lammerenburg I. Proverko Bouwgroep, Opus, de Zeeuwse Vastgoed Onderne ming (ZVO) en De Doort onder vroegen vorig najaar de bewo ners over de koop van het huis, de architectuur, de bouw van de I woning door de aannemer en de 1 eigen inbreng daarbij, de infra- structuur in de wijk, het duur zaam bouwen en de wijk in het 1 algemeen. I „We wilden in ieder geval weten wat de consument achteraf heeft ervaren van het duurzame aspect van Lammerenburg", verklaart projectmanager Ruud de Baar van Opus het nut van de enquête. In Lammerenburg is onder meer een warmtekracht centrale gebouwd, staan de wo ningen in de richting van de zon en zijn in de woningen waterbe sparende toiletten geplaatst. „De duurzaamheid scoorde goed", zegt De Baar. „Qua com fort is men tevreden over de warmtekrachtcentrale, er is al leen wat discussie over de ta riefstelling." De bewoners van de Opus-woningen waren ook zeer te spreken over het centrale stofzuigersysteem en de stan daard vloerverwarming in de huizen. „Dat is voor ons reden om dat soort zaken in Lamme renburg II te herhalen." Richtlijnen Minder tevreden zijn de bewo ners over de strakke richtlijnen, die door de gemeente zijn opge steld. De projectontwikkelaars moesten zich bijvoorbeeld hou den aan een vast aantal kleuren stenen. De bewoners vinden dat de meeste woningen, die ont worpen zijn door de projectont wikkelaars, daardoor wel een eenheid vormen. Sommige mensen vinden niettemin dat ook hier de huizen te dicht op el kaar staan. Andere klachten zijn: te smalle straten, soms zon der stoep, weinig groen en bijna geen speelgelegenheid. „Dat zijn natuurlijk aspecten waar wij heel weinig aan kunnen doen", meent De Baar. „We kij ken wel kritisch naar het parke ren. Mensen zetten niet altijd hun auto in de garage." Het PvdA-raadslid R. den Broe der stelde vorige week vragen tijdens de gemeenteraadsverga dering over de architectuur- richtlijnen, naar aanleiding van eerdere publicaties in deze krant. Het college van B en W heeft een evaluatie toegezegd. „Kritiek moet je serieus ne men", zegt hij. „Dat is in wezen een gratis advies. We moeten daar heel goed naar kijken. Kennelijk zijn we in Lamme renburg doorgeschoten met on ze richtlijnen. Mensen willen meer ruimte en groen om zich heen. Zij nemen ook geen genoe gen meer met honderd vierkan te meter woonruimte." Experiment Den Broeder kan zich voorstel len dat bij wijze van experiment welstands vrij gebouwd gaat worden in Vlissingen om men sen de ruimte te geven het huis van hun dromen te bouwen, maar wel met aandacht voor energiebesparing en duurzaam heid. Het PvdA-raadslid vindt dat de gemeente moet leren van de kritiek en bij de stedebouw- kundige opzet van Souburg- Noord rekening moet houden met de aan- en opmerkingen van de bewoners van Lamme renburg. Ahmed El Kharbourchi: ...te druk en moeilijk te combineren.. Yihnaz £oban: ...gekozen voor heel Middelburg.. foto's Ruben Oreel SEROOSKERKE (W) - Muziek vereniging Eendracht Maakt Macht uit Serooskerke geeft za terdag 9 maart haar jaarlijkse zaalconcert. Dit begint om 19.30 uur. Het programma heeft als thema Zeeland. Alle onderdelen van EMM komen aan bod. Daar naast geeft de volksdansgroep Walacra een gastoptreden. VLISSINGEN - De stichting Surinamers en Antillianen (Su rant) houdt morgen een infor matie- en opvangbijeenkomst voor slachtoffers en getuigen van een schietpartij tijdens een Valentijnsfeest in Vlissingen. Het incident vond plaats in de nacht van 16 op 17 februari in het welzijnsgebouw aan de A. Coortelaan. Tijdens de bij eenkomst is een team aanwezig, dat bestaat uit vertegenwoordi gers van de politie, de gemeente Vlissingen en Slachtofferhulp Zeeland. De bijeenkomst begint om 19 uur in het welzijnsge bouw. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Veel laag ge plaatste kandidaten zijn bij de gemeenteraadsverkiezingen met een voorkeurstem gekozen. Door een wijziging in de kieswet waren er minder stemmen nodig voor een zetel. Sommige kandi daten hebben bewust campagne gevoerd om de voorkeursdrem pel te halen, anderen zijn ver rast door hun verkiezing of ge ven zelfs hun zetel op. Sjef van Wijnen maakte op Wal cheren de meest spectaculaire sprong naar boven. Hij stond zestiende op de kandidatenlijst van de PvdA in Vlissingenmaar eindigde door 294 voorkeur stemmen op de vierde plaats. „Het is geen verrassing", zegt hijVan Wijnen voerde campag ne in zijn wijk Paauwenburg. „De mensen hadden vertrou wen in me, omdat ik niet vier weken voor de verkiezingen met een foldertje kwam. De PvdA heeft zich vier jaar lang niet in de wijklaten zien. Ikwashetge- zicht van de partij in Paauwen- burg." Hij zat al eerder in de raad. Na zijn afscheid van de actieve po litiek, werd hij actief in het wijkcomité. Van Wijnen besloot zich weer kandidaat te stellen toen hij hoorde dat de kieswet was veranderd. „Ik dacht: ik ga ervoor." Over de manier waarop de kandidatenlijst werd vastge steld is hij niet te spreken. „Er stonden mensen boven me die eigenlijk liever niet in de raad wilden. Op de vergadering na men de wethouders hun vrou wen mee om genoeg stemmen binnen te halen." Hij is vast van plan zijn zetel op te eisen. „Ik kan het de mensen niet aandoen om niet in de raad te gaan. Dan pleeg ik op mijn manier kiezers bedrog." Anderen twijfelen wel, of be sluiten zelfs hun zetel op te ge ven. Ahmed El Kharbouchi (GroenLinks) steeg van plaats vier naar twee en heeft recht op een zetel in de raad. Toch maakt hij daar geen gebruik van. „We hadden gehoopt op drie zetels. Als we dat hadden gehaald was het makkelijker geweest." Met twee personen in een fractie is de werkdruk hoger. „En ik heb het druk met mijn werk. Het is moeilijk te combineren." Zijn 151 stemmen waren vooral af komstig van de Marokkaanse gemeenschap. „Ik zal ze uitleg gen wat de reden is dat ik het niet doe", zegt hij. „Ik denk dat ze het begrijpen. Ik blijf gewoon de belangen van de Marokkaan se gemeenschap in Vlissingen behartigen. Kharbouchi blijft actief binnen GroenLinks en gaat zich de komende vier jaar inzetten om die derde zetel bij de volgende verkiezingen wel te halen. Ko Siereveld (ChristenUnie) uit Arnemuiden weet het ook nog niet. Eigenlijk wilde hij niet weer aan een raadsperiode be ginnen. „Als we een zeteltje winst hadden geboekt, had ik zonder meer nog wel een perio de in de schaduw willen mee draaien. Maar ik wilde eigenlijk stoppen." Siereveld heeft goed gescoord in Arnemuiden. „Vorige keer had ik zelfs nog meer stemmen", zegt hij. Vandaag wordt tijdens een part ij vergadering een be slissing over zijn politieke toe komst genomen. Loes Souisa werd gekozen voor Leefbaar Middelburg. Ze gaf woensdagavond al aan te twij felen omdat ze problemen met haar gezondheid heeft. Een dag later besluit ze haar zetel af te staan. „Ik heb niet genoeg poli tieke ervaring. Ik ben afgelopen zomer door het parkeerbeleid in de politiek gerold." Souisa blijft bij Leefbaar Middelburg als fractieassistent. Bovendien zal ze lid worden van de commissie die verkeer en parkeren behan delt. „Dan kan ik ervaring op doen en meewandelen. Als ik langzaam meeloop, kan ik zien hoe het met mijn gezondheid gaat. Op het moment dat ik poli tiek volwassen ben, kan ik als nog de raad in. Door die voor keurstemmen ben ik als eerste aan de beurt als er iemand ver vangen moet worden.Ze heeft niet het idee dat ze haar kiezers in de steek laat. „Als fractieas sistent heb ik meer de vrije hand om dingen op te lossen en men sen bij te staan." Voor Yilmaz Qoban is binnen de Turkse gemeenschap in Middel burg campagne gevoerd. Hij stond tiende op de CD A-lijst en is als vijfde gekozen. „Er wonen 125 Turkse gezinnen in Middel burg. Ik denk dat de meeste op mij gestemd hebben. Maar ik wil niet alleen de belangen van bepaalde groeperingen beharti gen, ik ben gekozen voor heel Middelburg." Hij wil zich graag bezighouden met ouderenbe leid. onderwijs en de arbeids markt In het dagelijks leven is hij jobhunter bij een reïntegra- tiebedrijf. Hij koos als moslim voor het christelij ke CDA omdat het pro gramma hem aansprak en om dat hij iets wil doen aan de kloof tussen de twee religies. Verder bevalt hem de manier waarop de partij met minderheden om gaat. „Het CDA heeft geen aparte hoofdstukjes over min derheden. Ze worden als gewo ne burger beschouwd." Zeeland kan als voorbeeld dienen voor andere delen van de wereld waar mensen met verschillende godsdienstige achtergronden strijd voeren, vindt hij. Toch is ook in Zeeland de situatie niet ideaal, zegt Qoban. „Er zijn nog wat kleine punten die gecorri geerd moeten worden." Ria van den Boogaart (SP Mid delburg) miste de voorkeurs drempel op twee stemmen. Ze kreeg 178 kiezers achter zich, maar had er 180 nodig voor een zetel. Ook al had ze de drempel gehaald, een zetel zat er niet in. „We hebben blijkbaar iets on dertekend waarin staat dat de hoogste op de lijst voorgaat. Ik vind dat niet kunnen. Mensen stemmen niet voor niks op mij. Het zit me een beetje hoog." De tweede kandidaat van de SP, die wel in de raad komt, haalde 63 stemmen. De partijen en kandidaten moe ten vlug beslissen wie de raad ingaat. Donderdag worden de nieuwe raden geïnstalleerd. Of ficieel hebben kandidaten tien dagen de tijd om te laten weten wat ze doen. 9 en 10 maart 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. (0118) 479791 Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 zon. 0.00-24.00 uur: R. M Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. (0118) 464633. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 50, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118) 639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: H.J Roelofsen. Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308 zon 0.00-24.00 uur: G.J. Verbrugge, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: Y. Bats, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P K. Noorlander, Middelburgsestraat94, Koudekerke. tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheïm), vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: J. M. Jansen, J, van Hoofkwartier 90, Middelburg, tel (0118)615595. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij 20.00-24 00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140, zat. 24.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140 Middelburg, vrij 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk. tel. (0118) 626045 Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur- Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG 't Pand Kerksteeg 5, 13.30-17.00 uur: Internationale Vrou wendag; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur Koersbal; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 - 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers. Maarten Hengst uit Westkapelle is ge slaagd voor het examen accountancy aan de Hogeschool Brabant in Breda. A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijps kerke, tel. 593060. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren)- Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke'. Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288 Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele. Roozenburg- laan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000 MIDDELBURG - Boekhandel De Drukkerij in Middelburg houdt dinsdag 12 maart een the ologencafé. Spreker van de avond is de voormalig predi kant van de Amsterdamse Gast- huiskerk en schrijver van het boek De Messias moet nog ko men, R. Suss. Lianne Beekman luistert de bijeenkomst op met harpmuziek. Het café is een ini tiatief van de provinciale werk groep Kerk en Israël. De bijeen komst begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - De jonge Wal- cherse band NoCode treedt za terdag op in de Walk Inn in Vlis singen. De groep, die bestaat uit drummer Dirk Schuit, gitarist Jelle Warendorff, zangeres Jo- hanneke Kranendonk en bassist Theo Szarafinski, maakt hefti ge muziek gecombineerd met melodieuze zang. De aanvang is om 21 uur. VLISSINGEN - Onbekenden hebben uit een woning aan de H. Roland Holstlaan in Vlissingen een tas met daarin meer dan duizend euro en autosleutels ge stolen. De bewoners hebben woens dagochtend aangifte gedaan. De daders hebben vervolgens de auto, een donkerblauwe Volks wagen Passat sedan (kenteken 81-JD-JB) van de oprijlaan weggenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15