zc Tja, als dansen in je DNA zit The Plan top 1u Pimmetje up; i.fc 11 GETIPT Iets lekker eigens Invasie van Zweedse bandjes 1 Shakira - Whenever Wherever (1 2. R Kelly - The World's Grea test (A) 3. The Isley Brothers - Conta gious (8) 4. Within Temptation - Ice Queen (2) 5. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (3) 6. Pink - Get The Party Started (5) 7. Shaggy - Hope (11 8. Kate Winslet - What If (6) 9. Dj Boozy woozy - Party Affair (7) 10. Gordon Re-Play - Weet dat ik van je hou (9) 11. Brandy - What about us (1 4) 12. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (15) 13. Gigi D'agostino - L'amour Toujours9 (10) 14. Linkin Park In The End (13) 15. Kylie Minogue - In Your Eyes (18) 16. Mad'house - Like A Prayer (49) 17. R. Williams/IM. Kidman Somethin'Stupid (12) 18. Sarah Connor - From Sarah With Love (23) 19. Lloyd - Elke Stap (19) 20. Brooklyn Bounce - Club Bizarre (16) 21. Parla Pardoux- Liberte 2002 (24) 22. Di-Rect Inside My Head (28) 23. Alanis Morissette - Hands Clean (17) 24. Nickelback How You Remind Me (25) 25. Sita - Hello (47) 26. Def P The Beatbusters Bubbelbad (35) 27. Bubba Sparxxx - Ugly (20) 28. Michelle Branch - Every where (34) 29. Nas - Got UrselfA Gun (26) 30. Van Katoen - Kikke! (45) 31. Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman (-) 32. No Doubt Hey Baby (21) 33. K3 - Tele-Romeo (29) 34. Svenson Gielen - We Know What You Did (41 35. Marco V - Godd (48) 36. Frans Bauer - Zie Je Al Die Zonnestralen (27) 37. Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Time (-) 38. Def Rhymz - Weekend (63) 39. Enrique Iglesias - Hero (22) 40. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (32) 41. Sum 41 In Too Deep (66) 42. Jan Wayne meets Lena - To tal Eclipse Of The Heart (40) 43. Westlife - World Of Our Own (43) 44. Kane - Let It Be (33) 45. Sita - Happy (37) 46. Alicia Keys - A Woman's Worth (31) 47. Hulagirl - Hula All Over The World 58) 48. Jody Bernal - Chica Bonita (36) 49. Britney Spears - Overpro- tected (30) 50. Anastacia - Paid My Dues (44) 51The Cooldown Cafe - Kriebels (64) 52. Hhb international - Country Roads (39) 53. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (38) 54. Secret Service - Cry (-) 55. Klubbheads - Let The Party Begin (-) 56. Outlawz Ft. 2 Pac - World wide (56) 57. Sunscreem V Push - Please Save Me (71) 58. Dj Meivin - L.O.I.S. (42) 59. Astor Piazzolia - Adios Nonino (76) 60. Guido En De Schintaler - Droomdanser (54) 61Enya - May It Be (62) 62. Outkast - The Whole World (55) 63. P.O.D. - Alive (50) 64. Sonic Inc. The Taste Of Summer 52) 65. Kylie Minogue - Can't Get You Out.. (67) 66. De Vliegende Panters Houdoe De Kassameisjes (46) 67. Aaliyah - Rock The Boat (-) 68. Volumia! - Nog één keer 51) 69. Ppk Resurection (61) 70. Rob Ronalds Ab Normaal Mariandel (72) 71. Starkoo - Laat Me Nu Toch Niet Alleen (53) 72. Nelly Furtado - Shit On The Radio (59) 73. Jewel - Standing Still (68) 74. Jennifer Lopez Ft. Ja Rul - I'm Real (73) 75. Usher U Got It Bad (69) 76. Solid Solution - The Logical Song (-) 77. Charlene - Mijn Fotoboek (-) 78. Five For Fighting - Superman (It's Not Easy(82) 79. Alcazar Sexual Guarantee (70) 80. Goldtrix Pres. A. Brown - It's Love (79) 81Clouseau - En Dans/Mooi (81 82. The Dandy Warhols - Bohe mian Like You (-) 83. Rene Froger - She (A Song For Maxima) (57) 84. Elton John This Train Don't Stop There Any mo (83) 85. Montell Jordan - You Must Have Been (98) 86. Busta Rhymes - Break Ya Neck (-) 87. Jill Scott - Gimme (-) 88. Andrea Bocelli - L'abitudine (86) 89. 4 Strings - Take Me Away (Into The Night) Records (-) 90. Gordon Haskell - How Wonderful You Are (90) 91Timo Maas - To Get Down (91) 92. Ryan Adams - Answering Bell (96) 93. Gigi D'agostino - The Riddle (-) 94. They Might Be Giants - Boss Of Me (89) 95. Rob De Nijs - Naomi (97) 96. Titiyo 1989 (-) 97. Lighthouse Family Free/One (92) 98. Eros Ramazzotti Per Me Per Sempre (93) 99. Ian Brown - F.E.A.R. (94) 100. Minimalistix - Close Cover (-) vrijdag 8 maart 2002 Zo krachtig als de grote ster overkomt in haar vi deoclip, zo klein en schijn baar verlegen loopt Shakira de interviewkamer binnen. De 25-jarige zangeres wist de internationale muziek wereld te overdonderen met haar album Laundry Servi ce. De single 'Whenever Wherever' kwam in Neder land uit het niets binnen op nummer 1Toch is de ster renstatus voor deze Colom biaanse schoonheid niet nieuw. In Latijns-Amerika en Spanje heeft ze al vier succesvolle Spaanstalige al bums op haar naam staan. Met haar vijfde album schudt ze nu de rest van de wereld wakker. Ondanks drie uurtjes slaap, vertelt Shakira over haar muziek en getuigt ze bovendien van een flink portie gezonde humor. Vier jaar was ze, toen ze in aanraking kwam met 'per forming'. Geen Janet Jackson- imitatie voor de televisie, zoals het verhaal vaak genoeg luidt bij jonge sterren. Nee, Shakira ontdekte op haar vierde het buikdansen. „Buikdansen vormde het paspoort dat mij toegang bood tot de wereld van de muziek", vertelt ze in haar poëtisch klinkende Engels. „Mijn eerste les kreeg ik toen ik vier jaar was. En vanaf dat mo ment gaf ik showtjes weg voor mijn hele school. Toen wist ik al dat ik de rest van mijn leven op het podium wilde staan." Shakira had haar liefde voor buikdansen niet van een vreem de. Ze kwam ermee in aanra king door haar vader, die van Libanese afkomst is. „Tja, en als buikdansen in je DNA zit. lacht ze. „Ik ontkom er niet aan. Zodra ik een Arabische trommel hoor, moet ik dansen. En daar naast zit dansen ook in de Co lombiaanse cultuur. Het zit hoe dan ook in mijn systeem." Dat afkomst belangri jk voor haar is, bevestigt Shakira meteen. „Dat lijkt me toch ook wel duidelijk zichtbaar", zegt ze, terwijl ze grijnzend naar de zwarte uit groei in haar blondgeverfde haar wijst. Shakira moet haar blonde lok ken vaak verantwoorden, iets te vaak naar haar zin. „Ik snap niet waar iedereen zich druk over maakt. Veel mensen dach ten dat ik mijn haar had geblon deerd omdat de Anglo-muziek- markt dat vereiste. Maar de waarheid is dat ik het al geverfd had vooi'dat ik besloten had een Engels album te maken." Bo vendien gelooft ze niet in succes dankzij een voorgeproduceerd imago. „Uiterlijk kan best bij dragen, als sieraad. Maar van muzikanten wordt geacht dat ze muziek maken, goede muziek. Dat zou het hoofddoel moeten zijn." Platencontract De jonge zangeres dankt haar succes dan ook vooral aan haar muzikale talent. Als songwriter en artiest timmert ze al ruim de helft van haar leven aan de weg. Kreeg ze op dertienjarige leef tijd haar eerste platencontract, haar eerste liedje schreef ze al op haar achtste. „Toen al een ro mantisch liedje", reageert ze. „Ik schreef altijd over de liefde, ook zo jong al. Uit de titel, iets met sunglasses, zou je niet di rect een liefdesthema halen. Maar wat wil je, ik kon het als achtjarige moeilijk gaan heb ben over 'zelfwaardering' of 'liefdesverdriet'." Nog steeds vormt 'liefde' het be langrijkste thema in Shakira's Shakira tijdens de uitreiking van de Grammy Awards vorig jaar. De Colombiaanse zangeres won toen een Grammy voor beste Latin Pop-album. foto EPA teksten. Met haar Spaanstalige achtergrond is dat niet verwon derlijk. Spaans is de taal van de liefde. Een vertaling naar het Engels bleek ook geen eenvou dige taak. Het idee om die uitdaging toch aan te gaan, ontstond tijdens een samenwerking met Gloria Estefan. Deze grondlegger van popmuziek met latin-invloeden vertaalde een Spaanstalig num mer van Shakira in het Engels, waarna de jonge volgeling van Gloria Estefan vertrouwen kreeg in haar kunnen. Ze stortte zich op rijmwoordenboeken, grote Engelse poëten en au teurs. Shakira's teksten gaan voornamelijk over haar per soonlijke leven en als Spaansta lige songwriter kon ze dat altijd goed verwoorden. „Door nu een Engels album te maken, wilde ik niets opofferen van waar ik voor sta als songwriter. Ik wilde de eerlijkheid in mijn teksten in tact houden, net als de metafo ren die ik graag gebruik in mijn Spaanse nummers. Een grote uitdaging was het dus zeker." Shakira is tevreden en trots op het resultaat. „Het is een album waarin ik mezelf nog steeds her ken, en ik heb bewezen dat ik het kon!Toch bevat het album nog steeds vier Spaanstalige nummers. „Er blijven teksten, woorden of uitdrukkingen bestaan die zich gewoon niet laten vertalen. Je ziet dat ook bij de single 'Whe never Wherever', dat in de Spaanse versie 'Suerte' heet. Daarin is de tekst best anders hier en daar. Maar er zitten tekstlijnen in die het in beide ta len overleefd hebben, en het verhaal, de boodschap is gelijk gebleven." Kyra Goede Voor meer informatie: www.shakira.com. Ibis en Nimbus Het trio Ibis treedt vanmiddag vanaf 17.00 uur op in café The Duke in Middelburg. Morgen speelt de groep in De Piek in Vlissingen. Daar geeft die avond ook Nim bus een concert. Aanvang: 22.00 Arie Silvester Cabaretduo Arie Silvester brengt vanavond in het Arse naaltheater in Vlissingen het programma Vet! Aanvang: 20.15 uur. HGNTV Het Groot Niet Te Vermijden (HGNTV) komt morgen met de show Off the road again in het Scheldetheater in Terneuzen. De voorstelling begint om 20.00 uur. Incense De band Incense treedt morgen avond op in 't Beest in Goes. Het concert van het gitaartrio wordt visueel opgeluisterd door bewe gende beelden van vj Stalker In het voorprogramma speelt Su pernatural. Aanvang: 21.00 uur. Smartlappen In Brogum in Zierikzee wordt morgenavond het smartlappen- gala gehouden. Er zijn optre dens van 4Tuoze Matroze en De Gorelev. Het gala begint om 22..00 uur. Reggae In discotheek Nighttrain in Middelburg treedt morgen avond vanaf 23.00 uur de Am sterdamse reggaeband Nice Ti me op. Ook ik wil in deze verkie zingstijd de kans niet aan me voorbij laten gaan om mijn mening eens te uiten over ons al ler Pim. Meneer Fortuyn, bij zonder veel aan kritiek onder hevig, en wat mij betreft terecht. Ik kan niet bevatten dat mensen serieus overwegen om op deze /tmteliea. man te stemmen. Op iemand stemmen betekent dat die per soon jouw vertrouwen krijgt, maar hoe kan iemand in vredes naam zijn vertrouwen geven aan een kale nicht die publieke lijk zegt dat kinderporno in be sloten kring best kan, die artikel 1 van de grondwet maar gelijk wil afschaffen en die dacht dat hij op deze manier Nederland leefbaar zou kunnen maken? Onlangs had ik met iemand een discussie over de uitlatingen van Pim Fortuyn, en die zei dat de uitlatingen over kinderporno al lang geleden door deze nep- politicus waren geuit en dat hij daar inmiddels op teruggeko men kan zijn. Onzin. Voor ieder een in het algemeen, maar voor een politicus in het bijzonder, geldt dat eens gezegd, altijd ge zegd is. Als zo'n man ineens overal anders over zou gaan denken, komt dat zijn geloof waardigheid niet ten goede en kan hij naar zijn zetels fluiten. Dat zou in dit geval trouwens geen overbodige luxe zijn, want zeventien raadszetels voor een man die zich nog niet eens fat soenlijk kan aankleden (zijn stropdas zit vaker scheef dan recht) vind ik ronduit belache lijk. Moet een man met zulke on voorstelbare ideeën het voor het zeggen krijgen in ons land? Ik denk niet dat de situatie leef baarder wordt als iedereen el kaar ongestraft mag uitvloeken voor alles wat hij is of niet is, als kinderporno zomaar ivordt ge accepteerd. Goedbij de mees te ouders zullen zulke walgelij ke praktijken niet in het hoofd opkomen, maar dat het gebeurt weet iedereen en als de politiek dit niet wil weten en zich daar om massaal achter Fortuyn schaart die zegt dat het kan, is dat alleen maar struisvogelpoli tiek. Watje niet ziet, bestaat niet. Natuurlijk focus ik me nu, zoals zo velen doen, alleen op de meest schrikbarende uitlatin gen van deze man. Zelfs Pim Fortuyn heeft verstandige din gen gezegd en de Nederlandse politiek kan een opdonder om even wakker geschud te worden goed gebruiken. Maar laat dit dan een les voor de overige par tijen zijn, zodat ze tot inkeer ko men en vanaf nu alle zeilen zul len bijzetten om Fortuyn verder het zwijgen op te leggen. Nederland is vol, zegt hij. Of druk, want 'vol' stuitte op net iets meer weerstand dan Pim metje kon verdragen. Maar ik denk dal het zonder Pim For tuyn aan de macht een stuk rus tiger zal zijn in dit land. En leef baarder. Annelies de Rooij Vanaf de eerste noten op Wal king With Thee (Domino/ PIAS) voel je het meteen: het Britse Clinic heeft iets lekker ei gens. Een licht stuwende bas met veel pianoloopjes en overal die terugkerende klarinet, dat geeft natuurlijk genoeg stof tot nadenken. Muzikale stof niet alleen trouwens, want het gezel schap uit Liverpool pleegt zich op het podium uit te dossen in operatiekledij en ruim van bloedspetters voorziene mond doekjes. Zo gaat dat in een kliniek, maar klinisch klinken ze zeker niet, op de tweede cd Walking With Thee. Het is moeilijk om een act aan te wijzen door wie Clinic ruimschoots beïnvloed is en dat zegt alles over het originele ge luid van de Britten. Natuurlijk, Radiohead is al genoemd, maar die noemen ze in Engeland di rect - helemaal als Thom Yorke de groep op sleeptouw neemt voor een wereldtournee. De me lange van elektrodub en garage- rock heeft ook niet zo heel veel ingrediënten: het van zichzelf vrij statische en nauwelijks aan maatveranderingen onderhevi ge geluid is gewoon een heerlij ke basis voor sterke popsongs, al blijkt naarmate de cd vordert de houdbaarheid toch wat wankel. Want zo fris als nummers als 'Harmony' en het licht-Specto- riaanse Walking With Thee' klinken, zo formule-achtig wordt de sound halverwege. Dan klapt de ballon met een grote klap in elkaar en vliegt verschrikt weg. De luisteraar in vertwijfeling achterlatend, naar adem happend. Het was leuk, maar het feestje duurde iets te lang. Gert Meijer Clinic, Walking With Thee, Do mino WIGCD100, tijd: 38:23. Van de zuiderburen naar de, nou ja, noorderburen. Een paar weken geleden hadden we hier de Belgen op bezoek, maar ook Zweden stuurt momenteel een veelvoud aan alternatieve bandjes deze kant op. Deze keer een handjevol voorbeelden. VPRO-luisteraars hebben al ke- nis gemaakt met 'Mon Amour', het lekkere singletje dat de de- buut-cd The Plan (Majesty/ EMI) van The Plan opent. Lek ker vooral vanwege het ouder wetse orgeltje, waar sinds The Doors toch vooral Zweedse acts patent op hebben, én de oerkre- ten van zanger Theoder Jensen. De rest van de twaalf tracks klinkt echter soms wat gewoon tjes, zeker als Dylan wordt na gedaan ('Daybreak'), maar die banjo in het toch al dramatische 'Let's Leave' zorgt nog wel voor een opvallende noot. Millencolin maakt punk met een hoog Bad Religion-gehalte en dus kun je op de vijfde cd Home From Home (Epitaph) weer een hoop energieke mee- zingpunk aantreffen, deze keer opgenomen onder de hoede van Lou Giordiano (Goo Goo Dolls, Live, Lemonheads). Van een heel ander kaliber zijn de liedjes van M. Hederos M. Hellberg. Met de een achter de piano en de ander achter de microfoon (en soms de harmonica) doen ze ook op hun tweede album Together In The Darkness (Silence/V2) niets anders dan het op bijzon der sfeervolle wijze uitdragen van hartenpijn, deels van hen zelf en deels van gewaardeerde collega's. Daarbij gaat het om nummers als Tim Hardins 'Hang On To A Dream', Kris Kristoffersons 'Epitaph' en The Stooges 'No Fun', dus om te zeggen dat je Hier vrolijk van wordt, nou nee. Heerlijke melancholie om in te zwelgen, dat wel. En wie daar nog niet genoeg aan heeft kan terecht bij From Nothing To One (NONS/Suburban), het debuut van The Perishers. Ook behoor- Perishers lijk melancholiek, maar ook iets poppyer en daardoor wat ge makkelijker te verteren wel licht. Deze heren hebben ze hun eigen reden om wat zwaar op de hand te klinken: ze komen uit Umea, ergens in Lapland. Waar het licht zo spaarzaam is dat je er vanzelf in een depressie schiet. Dat uitgerekend het nummer getiteld 'My Home Town' het vrolijkst van allemaal klinkt is dan wel weer gek. G. M. The Plan, The Plan, Majesty 7243 5 36083 2, tijd: 44:50. Millencolin, Home From Home, Burning Heart Records BHR 150, tijd: 37:18. M. Hederos M. Hellberg, To gether In The Darkness, Silence SRSCD 4755, tijd: 39:52. The Perishers, From Nothing To One, NONSCD 091, tijd: 43:45. r 1. Marco Borsato - Onderweg (-) 2. Alanis Morissette - Under Rug Swept (-) 3. Huwelijk Willem-Alexander De Muziek (1 4. Shakira - Laundry Service (2) 5. Aida - De Musical (4) 6. Within Temptation - Mother Earth (3) 7. Robbie Williams - Swing When You're(8) 8. Blof - Blauwe Ruis (6) 9. Lord Of The Rings - Original Soundtrack (7) 10. Enya - A Day Without Rain (9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11