PZC Squasher loopt warm voor EK Beloning voor enorme inzet Kees Vis favoriet gewestelijke finale Zwemmers Schelde op drempel promotie ,21 Kalun Yu en Peter Boon naar Europese titelstrijd Schweertman naar Vlissings toernooi Overtuigende zege Red Lions Seizoen John Bakker begint in Valencia Rangers aast op Nikiforov Irma Heeren niet naar WK veldloop uitslagen Ralph Gillissen trainer Ondo Hoondert zet de aanval in donderdag 7 maart 2002 door Koen de Vries ZOETERMEER - De Neder landse tafeltennisbond (NTTB) vaardigt geen vrouwen af naar de Europese kampioen schappen, die van 30 maart tot 7 april in Zagreb (Kroatië) worden gehouden. De zes spe lers tellende mannenploeg kent twee debutanten: Michiel Janssen en Frank Rengenhart. Kalun Yu uit Middelburg is volgens verwachting weer in de selectie opgenomen. Zijn plaatsgenoot Peter Boon is chef d'équipe. De NTTB laat zijn vrouwen thuis omdat ze niet voldoen aan de gestelde criteria wat be treft training en resultaten. Wanneer Melissa Muller afge lopen zondag in Heerlen Ne derlands kampioen geworden was, was ze een bespreekgeval geweest, aldus Peter Boon, de topsportcoördinator van de NTTB. De speelster van Fürst uit Heerlen werd echter in de halve finale uitgeschakeld door Bettine Vriesekoop. Ook vorig jaar op het WK in Osaka was Nederland niet van de par tij met een vrouwenteam. Het ligt in de bedoeling in de nabije toekomst wel weer vrouwen voor titeltoernooien in te schrijven. De NTTB heeft een nieuw vrouwenbeleid af gekondigd dat op het lijf ge schreven lijkt voor de lichting jonge talenten die eraan komt. Bij de mannen is de selectie in twee delen opgesplits. Vier spelers zijn ingeschreven voor het landen- en het individuele toernooi, twee spelers alleen voor het individuele toernooi. Trinko Keen, Danny Heister, Kalun Yu en Michiel Janssen vormen het mannenteam. inburger Janssen debuteert meteen op twee fronten. Hij profiteert van de zwakke pres tatie van provinciegenoot Daan Sliepen op het NK. Slie pen speelt nu alleen het indivi duele toernooi, samen met Amsterdammer Frank Ren genhart. doorEldridqe Pentury KOUDEKERKE - Nee, een trai ning wil hij het toernooi in Vlis- singen niet noemen. Want daarvoor doen te veel goede te genstanders mee. Steven Cooke, Ronald van de Boogaard en Ro nald Cune zijn niet de minsten, zegt Piëdro Schweertman, de Koudekerkenaar die de Neder landse squashtop probeert te bereiken. VLISSINGEN - De Zeeuwse darters werkten de twaalfde voorrondewedstrijd af in het kader van de bekerstrijd. Met nog twee ronden te gaan zijn de meeste kaarten geschud. Zo gaat Red Lions vrijwel zeker naar de play offs. De IJzendijkse formatie won overtuigende met 12-1 bij Oldies. Ook de andere Zeeuws-Vlaamse vertegen woordigers doen het voortreffe lijk. Trefpunt 1 won in 's-Hee- renhoek met 11-2 van Walk Inn 1 en blijft de ranglijst in de B- poule aanvoeren. Trefpunt 2 en Arrows 1 waren vrij, maar handhaven zich in de bovenste regionen. Trefpunt 2 op de twee de plaats in de A-poule achter het tot nu toe superieure Hart van Middelburg 1 en Arrows 1 staat op een vaste tweede plaats in de C-poule, waar Grando/Triple domineert. Schweertman wil bij het twee daagse evenement, officieel NHI-toernooi genaamd en za terdag en zondag gehouden in het Vlissingse Racketcentrum, goed presteren zodat hij kan zien hoe het met zijn vorm ge steld is. Over ruim twee weken wacht het Europees kampioen schap onder negentien jaar in het Franse Aix-en-Provence en dan wil hij er staan. Schweert man komt op Franse bodem in zowel het individuele toernooi als in het landentoernooi uit. „Vorig jaar werd ik twintigste bij de EK, die toen in Antwerpen gehouden werden", vertelt Schweertman, die na dit jaar de overstap naar de senioren moet maken. „Beter presteren dan toen moet mogelijk zijn. Al speelt de loting natuurlijk ook een heel grote rol. In het landen toernooi zie ik voor ons grote kansen. Een plek in de topdrie is best haalbaar." Vijf maanden na de Europese kampioenschappen wacht Pië dro Schweertman zijn laatste grote jeugdtoernooi. De Koude kerkenaar doet dan in India mee aan de wereldkampioenschap pen wederom op individueel ni veau en in teamverband. „Als vast lid van het nationaal jeugd- team ben ik al verzekerd van deelname aan de WK. Over onze kansen valt weinig te zeggen, omdat je daar te maken krijgt met veel onbekende tegenstan ders uit landen als Australië, Pakistan, noem maar op." De 18-jarige Piëdro Schweert- door Joop van den Oudenhoven SOMMELSDIJK - Kees Vis van BV De Poedel uit Sommelsdijk staat van vrijdag tot en met zon dag in de finale van het geweste lijke kampioenschap bandsto ten vierde klasse. Vis geldt in Kaatsheuvel als kanshebber nummer één. De 63-jarige Kees Vis is vast van plan de gewestelijke titel te grij pen. „Ik ga voor de eerste plaats", aldus Vis. „Dat doe ik trouwens altijd. Waar ik ook speel, ik wil altijd winnen. En ik heb er ook wel vertrouwen in. Ik train de laatste tijd veel en het gaat lekker. Dus een kans op de titel maak ik zeker." Vis' club herbergt vele goede biljarters en er lijkt sprake van kruisbestuiving. Vis daarover: „In het verleden heb ik nog wel eens les gehad, maar dat was niks voor mijIk stond niet goed TERNEUZEN - Voor John Bakker begint zon dag het seizoen. De Ter- neuzense motorracer komt in het Spaanse Va lencia uit in de eerste wed strijd om het Europees kampioenschap Super stock. Bakker komt aan de start met een Ducati 998S. Het is een sterkere en snellere motor dan waarop hij vo rig jaar meedeed aan de Europese titelstrijd. Ook de vering en de remmen zijn verbeterd. Mede daarom vertrok de Terneuzenaar gisteren met enig optimisme naar Spanje. Voordat de coureurs zon dag aan de start staan zijn vandaag, morgen en za terdag de trainings- en kwalificatieritten op het programma. Bakker kan in Valencia rekenen op concurrentie van onder anderen land genoot De Vries en de zui derburen Vankeymeulen, Vleugels en Saelens. man zit nog school. Het eerste doel is zijn diploma detailhandel halen, maar op langere termijn wil hij net als zijn trainingsmaatje Marc Reus uit Haarlem professioneel squasher worden. „Ik ben onlangs van het Til- burgse De T overgestapt naar het Rotterdamse Victoria, waar ze niet zo happig waren om een plek in het team aan mij af te staan. Toen we laatst clubkam pioenschappen hadden, heb ik van al die spelers gewonnen, dus dat was wel grappig. Momen teel ben ik reservespeler in het team, waarmee we in de eerste divisie spelen. Ik train regelma tig in Rotterdam, maar ook re gelmatig in Haarlem met Mare Reus en ik doe veel mee aan toernooien", aldus Piëdro Schweertman. Hij hoopt vol gend jaar een vaste plek in de ploeg te hebben. Trainer Hij wordt tegenwoordig tijdens zijn trainingen begeleid door Willem van Kleeff die als vaste trainer de rol heeft overgeno men van Piëdro's vader John. ,Ik stond heel vaak met mij n va der op de baan, maar vind het prettig dat ik nu een vaste trai ner heb", zegt de squasher. „Willem heeft sowieso wat meer verstand van het spelletje dan mijn vader, maar van een echte trainer kun je op een of andere manier toch meer hebben dan van je eigen vader. Zo werkt dat nou eenmaal." Piëdro Schweertman: „Van een echte trainer kun je op een of andere manier toch meer hebben dan van je eigen vader." foto Dirkjan Gjeltema en hield mijn keu niet goed vast. Dat werkt bij de jeugd die nog moet beginnen, maar is aan mij niet meer besteed. Ik had al te veel gewoontes aangeleerd, en om dat nu nog even te gaan ver anderen... Ik ben een selfmade man en wil dat zo houden. Ple zier in het spel is voor mij het be langrijkste." Vis is met een moyenne van 1.800 als eerste geplaatst en lijkt op papier torenhoog favoriet. De concurrentie moet vooral komen van Demmers (1.650) uit Bergen op Zoom en Toon Klaas- sen (1.592) uit Kats. De partijen gaan over veertig caramboles en beginnen vrijdag om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale wordt zondag om streeks 15.30 uur verwacht. EINDHOVEN - Glasgow Ran gers wil Yuri Nikiforov (31) van PSV een contract aanbieden. De Schotse club zou al in be spreking zijn met de Russische verdediger, die komende zomer bij PSV moet vertrekken. Zijn aflopend contract wordt niet verlengd. Een radiostation in Glasgow maakte gisteravond bekend dat Rangers-manager Dick Advocaat zijn oog heeft la ten vallen op Nikiforov, die bij PSV geen vaste plaats meer heeft. GPD VLISSINGEN - Irma Heeren heeft afgezegd voor het WK veldloop op 24 maart in Dublin (Ierland). De voormalige Mid delburgse bereidt zich voor op de WK halve marathon in mei en de veldloop past niet in die voorbereiding. Heeren: „Ik heb het veldloopsei zoen goed a fgesloten met de Ne derlandse titel en nu wordt het weer tij d voor het zomerseizoen Mijn voorkeur gaat dan uit naar de langere afstand. De cross past daar niet in." Ter voorbe reiding op de halve marathon loopt Heeren volgende week de CPC-loop. Joop Maas: „We doen niet aan ledenwerving en toch blijven ze zich aanmelden. Dat is een teken dat we goed bezig zijn." foto Peter N icolai Joop Maas blijft bescheiden onder hulde van tafeltennisbond door Marco Hamelink KLOOSTERZANDE - Verrast was hij toen hij hoorde van zijn nominatie. Groter nog was de verbazing toen hij won. Joop Maas uit Kloosterzande werd zaterdag tijdens het NK tafel tennis in Heerlen uitgeroepen tot trainer van het jaar. Het is de beloning voor 22 jaar onvoor waardelijke inzet voor zijn club SAR'72. Trots is Maas wel op zijn uitver kiezing, maar onmiddellijk re lativeert hij dit. „Het is vooral de verdienste van de club. Bo vendien kun je trainers niet ver- glijken. Je bent afhankelijk van de spelers waarmee je werkt. Ik heb het geluk dat er op dit mo ment bij SAR veel jonge talen ten rondlopen. Een aantal we ken geleden werd Naomi Schelfhout Nederlands kampi oen in de B-klasse. Samen met Kimberly 't Hooft veroverde ze ook de titel bij de dubbels. Zulke prestaties gaan bij de tafelten nisbond niet onopgemerkt voorbij. Je brengt je club zo on der de aandacht." Het hoogte punt in zijn carrière bij de club uit Kloosterzande is het behalen van de Nederlandse titel met het meisjesteam. „De eerste wed strijd speelden we in Ouden bosch tegen Vice Versa. Die wedstrijd wonnen we redelijk eenvoudig met 8-2. In de thuis wedstrijd gingen we met 6-4 on deruit. In de derde en beslissen de wedstrijd leek het wel of wij steeds slechter gingen spelen en de tegenstander steeds beter. De spanning die je op zo'n moment voelt is bijna ondraaglijk. Uit eindelijk wonnen we met 5-3. Dit was zondermeer het mooiste moment uit mijn carrière." Dieptepunten heeft hij niet of het moet zijn toen halverwege de jaren tachtig de club te ma ken kreeg met een grote leeg loop. „Er speelden toen voorna melijk jongens bij de club en die gingen op een gegeven moment allemaal studeren of moesten in dienst." Gelukkig voor de club zijn de tijden, veranderd. Inmid dels telt SAR tachtig leden, waarvan zo'n vijftig bij de jeugd. „Het is opvallend dat het nu bijna allemaal meisjes zijn die bij de club komen. We doen niet aan ledenwerving en toch blijven ze zich aanmelden. Dat is een teken dat we goed bezig zijn. „Toen het in de jaren tachtig minder ging met de vereniging moesten we alles weer van voor af aan beginnen. Dat vind ik toch het leukst. Mensen enthou siast maken en dan proberen een hechte groep te kweken. Je be gint met helemaal niets en dan probeer je een goede speler te vormen." Observatievermogen Trainingen geven doet hij nog maar vier uur per week, waarbij hij zich voornamelijk bezig houdt met de toppers. „Ik loop veel rond en observeer veel. Ik ben een redelijk passieve trai ner, denk ik. Ik sta te kijken naar spelers en denk over wat ze fout doen. Daarna ga ik overwe gen hoe ik ze het best anders kan laten spelen en dan pas geef ik een aanwijzing. Dat is ook mijn sterke kant; mijn observatiever mogen. van onze sportredactie VLISSINGEN - De zwemmers van De Schelde staan op de drempel van promotie naar de B-categorie van de bondscom- petitie. Zondag kan de ploeg uit Terneuzen in de laatste compe titiewedstrijd zorgen voor een mijlpaal in zijn geschiedenis want nooit eerder kwam De Schelde op B-niveau uit. De ploeg van Cees van Houwe- lingen zwemt in Hulst en komt uit tegen B-klasser Koewacht en Scheldestroom uit de C-afdeling, Koewacht zal alle zeilen moet bijzetten om degra datie te voorkomen. De ploeg staat momenteel 25e in het lan delijke klassement. Scheldes troom staat op een veilige plaats. In de B-afdeling, de op één na hoogste van Nederland, krijgt De Stormvogel in Vlissin- gen bezoek van De Kempvis uit Spijkenisse en De Devel uit Zwijndrecht. De Kempvis staat op de eerste plaats van de B-af deling en kan dus kampioen worden met promotie naar de A-afdeling. Voor de Devel, dat uitkomt in de C-afdeling, staat ook veel op het spel. Deze ploeg kan nog promoveren naar de B- afdeling. De Stormvogel, dat in de B-afdeling op de veilige der tiende plaats staat, kan er dus op rekenen dat de tegenstanders in de sterkst mogelijke formatie in Vlissingen zullen aantreden, Het wordt een ware topper. Op lager niveau, in de districts competitie, staat het Middel burgse Luctor in de eerste afdeling na drie van de vijf wed strijden op de derde plaats. De kampioenen van de vijf distric ten promoveren automatisch naar de bondscompetitie, sa men met de vijf snelste clubs. Luctor is één van die vijf kandi daten. De Middelburgers ko men in Oudenbosch uit tegen Daphnia en Zeelandia. De Be velanders krijgen in Kapelle be zoek van Hieronymus uit Roo sendaal en DIO uit Etten-Leur. Voor de tweede afdeling komen in Zierikzee de thuisploeg On derdak, de Bruinvis uit Sas van Gent, De Ganze uit Goes, de Krabben uit Bergen op Zoom en de B-ploeg van de Stormvogel uit Vlissingen tegen elkaar uit. De Vlissingers verkeren in acuut degradatiegevaar. Ook in de derde afdeling doen de Zeeuwse clubs het goed. Schel de B staat op de promotiegeven- de tweede plaats en de Otters is vierde. Ook de Axelaars hebben nog een goede kans op promotie. De als achtste geklasseerde ploeg van De Honte is kansloos. De laatste en beslissende wed strijd voor de districtscompeti tie is op zondag 14 april. Badminton Birmingham. All England Open. Vrou wen, eerste ronde: Jie (Ned) - Pantarey (Eng) 7-2 7-1 7-2. Mannen, eerste ronde: Sato (Jap) - Palyama (Ned) 2-7 0-7 7-5 8-7 7-1. Kwalificaties, eerste ronde: Bruijs- tens (Ned) - Lewis (Wal) 7-1 7-1 7-0, Yi- gang (Jap) - Kwee (Ned) 7-1 7-2 7-2. Tweede ronde: Rasmussen (Den) - Bruijstens 7-1 7-2 7-1 Basketbal New York. Noord-Amerikaanse prof competitie: Cleveland Cavaliers-Atlanta Hawks 103-96, Washington Wizards - Chicago Bulls 115-90, Detroit Pistons - Miami Heat91-93, New York Knicks- Mil waukee Bucks 102-89, Indiana Pacers - Orlando Magic 111-98, Dallas Mavericks - Phoenix Suns 81-77, Houston Rockets - Toronto Raptors 112-109, San Antonio Spurs - Golden State Warriors 109-88, LA Lakers - New Jersey Nets 101-92, Seattle Supersonics - Minnesota Timberwolves 97-83. Biatlon Kontiolahti (Fin). EK. Vrouwen, 7,5 km sprint: 1. Malgoeina (Rus) 24.22,3, 2. Popova (Bui) 25.13,3, 3. Eikeland (Noo) 25.33,1, 19. Willemsen 27.24,1, 38. Straub 29.15,2. Mannen, 10 km sprint: 1. Maluhin (Let) 27.24,5, 2, Heymann (Dui) 27.34,7, 3. Sikora (Pol) 27.45,5, 52. Van Leeuwen 35.04,2. Darten Twaalfde ronde Zeeuwse bekercompe titie. Poule A: Game On-Cabby 4 10-3, Hart van Middelburg-EMM 13-0, Veer huis-Beer United 8-5. Stand: Hart van Middelburg 124-19, Trefpunt 2 86-44, Veerhuis 78-52, Game On 67-63, Beer United 50-80, EMM 39-104, Cabby 4 24-106. Poule B: Duke-Basken 11-2, Flightstones-Van Toen 11-2, Walk Inn 1-Trefpunt 1 2-11. Stand: Trefpunt 1 101-29, Desperadós 83-47, Duke 81-49, Flightstones 75-68, Walk Inn 1 72-58, Basken 50-80, Van Toen 6-137. Poule C: Bravour-Grando/Triple 0-13, Walk Inn 2-DTP/EPA 1-12. Stand: Grando/Triple 100-17, Arrows 1 83-21, DTP/EPA56-61, Bravour 43-74, Tramzicht 38-66, Walk Inn 2 18-99. Poule D: Red Lions-Oldies 12-1, Bouncers-Yip Plaza 3-10, Mutsen- -Cabby 3 0-13. Stand: Yip Plaza 119-24, Red Lions 100-30, Cabby 3 80-50, Boun cers 69-74, Scumbags 62-68, Oldies 34-73, Mutsen 4-126. Karten Stand na twaalfde race Middelburgse bedrijvencompetitie: 1 Van Staveren 174, 2. Hoondert Racing 172, 3. Pannen koekhuisje Dishoek 156, 4. Technomari- ne 126, 5. Van Gilst Kevers 100, 6. Hans Verkerk 84,7. Ponzerally 56. Skiën Naast het tafeltennis is de 47-jarige trainer ook een fer vent schaker. Jaren speelde hij bij Het Witte Paard uit Sas van Gent, maar dit viel niet meer te combineren met het tafeltennis. „Sinds vorig jaar schaak ik in het Belgische Wachtebeke. Zij spelen op zondag in plaats van op zaterdag als er gespeeld wordt in de tafeltenniscompeti- tie. Voor mij komt het dus ge woon beter uit om in België te spelen, want het schaken opge ven zou ik niet snel doen." „Net als tafeltennis is schaken een zeer technische en tactische sport. Sla je één bal verkeerd te rug dan ligt hij vervolgens gelijk achter je. Doe je met schaken één verkeerde zet dan kun je de partij ook verliezen. Het zijn sporten die veel overeenkom sten vertonen. Het verschil is dat ik voor schaken nooit veel heb moeten trainen om een re delijk niveau te bereiken terwijl ik om bij tafeltennis wel veel moest trainen. Eigenlijk vind ik alle sporten leuk zolang er maar geen jury aan te pas komt. Ik wil zelf kunnen zien wie er wint. Sportprijsvragen Belgische midweeklotto. 3-5-6-18-40 41Reservegetal: 29. Joker: 0 5 8 4 5 8 2. Duitse midweeklotto. 7-11-22-25-33-44. Reservegetal: 9. Supergetal: 1Spel 77:8 3581 63. Super 6:13 04 82. Tafeltennis Doha. Qatar Open, 220.000 gulden. Man nen, eerste ronde: Heister (Ned) - Al Ru- meihi (Qat) 11-4 11-4 11-5 12-10, Kim Song Choi (ZKo) - Keen (Ned) walk over, Keen trekt zich terug met griep. Tweede ronde; Heister - Waldner (Zwe) 14-16 11- 411-97-117-11 11-811-7. Mannen dubbel, kwalificaties, eerste ronde: Heister/Keen (Ned) - Akhlaghpas- and/Sarbachsian (Irn) 11-4 11-4 11-5. Tweede ronde: Lundqvist/Molin (Zwe) - Heister/Keen 11-9 7-1111-8 11-6. Tennis Scottsdale. Mannen, 459 000 euro. Eer ste ronde: Schüttler (Dui) - Schalken (Ned/8) 6-4 2-6 6-2, Agassi (VSt/1- Clavet (Spa) 6-3 6-2, Sampras (VSt/3) - Black (Zim) 6-1 6-2, Moya (Spa) - Haas (Dui/2) 6- 2 6-7 6-3, Chela (Arg) - Ginepri (VSt) 5-77- 6 6-4. Delray Beach. Mannen, 459.000 euro. Eerste ronde: Sanguinetti (lta/5) - Rochus (Bel) 0-6 6-4 6-1, Srichaphan (Tha) - Vacek (Tsj) 5-7 6-4 6-4, Llodra (Fra) - Calatrava (Spa) 5-0, opgave Calatrava, Massu (Chl/4) - Morrison (VSt) 6-4 6-4, Hyung- Taik Lee (ZKo) - Sanchez (Spa) 6-2 6-3, Hipfl (Oos/8) - Savolt (Hon) 7-5 7-5, Gam- bill (VSt/2) - Arthurs (Aus) 6-7 6-3 7-6, Pless (Den) - Delgado (Par) 6-4 6-3, Rod dick (VSt/1) - Davidenko (Rus) 6-4 6-1. Kyoto. Challenger, 60.000 euro. Eerste ronde: Waske (Dui) - Van Lottum (Ned/1 6-7 7-6 6-1Dubbel, eerste ronde: Ketola- /Waske (Fin/Dui) - Parmar/Van Lottum (GBr/Ned) 7-6 6-3. Voetbal Noordwijk. Vriendschappelijke inter land (-18 jaar): Nederland - Denemarken 1-1 (0-1). 32. Hansen 0-1,55. Hellings 1-1 Wielrennen Altenmarkt. Wereldbeker afdaling, vrouwen: 1. Dorfmeister(Oos) 1.40,09,2. Lalive (VSt) 1.40,28, 3. Suchet (Fra) 1.40,29, 4. Rey-Bellet (Zwi) 1.40,47, 5. Mancuso (VSt) 1.40,72, 6. Obermoser (Oos) 1.40,86. Eindstand wereldbeker af daling: 1. Kostner (Ita) 568 punten, 2. Dorfmeister 469, 3. Rey-Bellet 414, 4. Gerg (Dui) 412, 5. Götschl (Oos) 408, 6. Berthod (Zwi) 346. Stand wereldbeker algemeen: 1. Dorfmeister 1131 (zeker van wereldbeker), 2. Götschl 931, 3. Nef (Zwi) 804,4. Gerg 787 punten, 5, Paerson (Zwe) 724,6. Kostner 641 Altenmarkt. Wereldbeker afdaling, man nen: 1. Eberharter (Oos) 1.41,80, 2. Hoff mann (Zwi) 1.42,07, 3. Trinkl (Oos) 1.42,26, 4. Strobl (Oos) 1.42,29, 5. Kjus (Noo) 1.42,43, 6. Greber (Oos) 1.42,45. Eindstand wereldbeker afdaling: 1. Eberharter 810,2. Strobl 520, 3. Ghedina 381,4. Cavegn (Zwi) 366, 5. Trinkl 350,6. Aamodt (Noo) 337. Stand wereldbeker algemeen: 1 Eberharter 1592 (zeker van wereldbeker), 2. Aamodt 1016, 3. Cuche (Zwi) 924, 4. Miller (VSt) 872, 5. Strobl 766,6. Kjus 642. MIDDELBURG - Ralph Gillis sen wordt met ingang van vol gend seizoen de nieuwe trainer coach van de korfbalvereniging Ondo. Nadat Harry van den Broeke, de huidige trainer van de vereni ging uit Sint Laurens, had mee gedeeld aan zijn laatste seizoen bezig te zijn, is het bestuur op zoek gegaan naar een nieuwe man voor het eerste en tweede team. Deze week werden de ge sprekken tussen het Ondo-be- stuur en oud-Swift-speler Gil lissen succesvol afgerond met een contract voor één jaar, de in korfbal gebruikelijke contract- duur. Tour de Snowy. Vrouwen. Vierde etap pe, Adaminaby-Cooma: 1. Tadich (Aus) 87 kilometer in 2.12.02, 2. Arndt (Dui), 3. Gilmore (Aus) 0.38, 4. Rossner (Dui), 5. Williams (Aus), 6. Ljungskog (Zwe), 18. Melchers, 43. Mansveld 14.27, 44. Grim berg, 45. Vink, 55. Van der Helm 16.05, 62. Groenveld 42.05. Vijfde etappe, Co- oma-Cooma: 1. Gilmore 30 km 42.25, 2 Arndt, 3. Ljungskog, 4. Doppmann (Zwi), 5. Melchers, 6. Wright (Aus), 27. Mans veld, 31. Grimberg, 42. Vink 5.01, Van der Helm uitgevallen. Eindklassement: 1 Arndt 8.35,50, 2. Melchers 0.14, 3. Ljungskog 0.29, 4. Doppmann 0.38, 5. Bruckner (VSt) 0.52, 6. Hemsley (Aus) 1.19, 37. Grimberg 22.33, 47. Mansveld 38.30, 51. Vink 46.56. Ronde van Murcia. Eerste etappe Murcia - Fortuna: 1. Svorada (Tsj) 176,8 km in 4.20.27, 2. Edo (Spa), 3. Strazzer (Ita), 4. Villamil (Spa), 5. Eeckhout (Bel), 6. Pagli- arini (Bra), 7, De Jongh (Ned), 8. De Ange- li (Ita), 9. Van Dijck (Bel), 10. Kupfernagel (Dui), 71. Veneberg, 117. Engels. Fayt-le-Franc. GP: 1. Backstedt (Zwe) 186 km in 4.40.41, 2. Devolder (Bel) 1.08, 3. McCauley (NZe) 1.14,4. Reinerink (Ned), 5. Sijmens (Bel), 6. Löwik (Ned), MIDDELBURG - De karters van Hoondert Racing hebben in de Middelburgse bedrijvencom petitie de aanval ingezet op de leidende positie van Van Stave ren. De ploeg uit 's-Heerenhoek won de twaalfde race en kwam daardoor op twee punten van de koploper. Aanvankelijk leken de rijders van Pannenkoekhuisje Dishoek de beste papieren te hebben in de twaalfde wedstrijd van het seizoen. Ramon Kuipers sloeg een gat van twintig secondenIn de tussentijd zat Jan Willem Eb- ker van Hoondert ook niet stil. Hij rukte op van de vierde naar de tweede plaats. Pas in de 96e ronde namen de Bevelanders de leiding. Kort daarop maakte het Pannen koekhuisje een fout en viel het team terug naar de vierde stek. Klassementsleider Van Stave ren profiteerde en kon de schade daardoor binnen de perken hou den. Van Gilst Kevers werd der- de, voor Pannenkoekhuisje, Ponzerally, Hans Verkerk en Technomarine. De snelste ronde werd gereden door Sylvano van Sprundel van Hoondert Racing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45