Middelburg danst de tango Nimbus gaat er weer voor PZC woensdag 6 maart 2002 Onder het motto 'el dia que me quieras' (de dag waarop jij van mij gaat hou den) staat Middelburg drie dagen in het teken van de tango, met de nadruk op za terdag als de Dag van de Tango. Vrijdag wordt een voorzetje gegeven met de vertoning (22.00 uur) van de film Tango van Carlos Saura in filmtheater 't Schutters hof (ook zaterdag, 19.30 uur, en zondag, 16.30 uur) en zon dag zijn er nog wat uitlopers in de vorm van danswork- shops. De Dag van de Tango begint zaterdag om 11.00 uur met de opening - die een verrassing in petto heeft - van een expositie in De Drukkery met foto's, schilderijen en objecten die in spelen op het motto. Aanslui tend houdt drs Gabriel Inzaur- rable een lezing over Tangolite ratuur en -poëzie. Om 13.00 uur beginnen in de Kloveniersdoe len de dansworkshops. De lei ding is in handen van het Argen tijnse danspaar Claudia Codega en Esteban Moreno, dat uit blonk in de tangoshows die de Amsterdammer Wouter Brave, als pionier in Nederland, de af gelopen vijftien jaar op de plan ken bracht. In de laatste show, Tango Tango de Buenos Aires, had het paar ook artistiek in houdelijk een flinke vinger in de pap. Over Claudia en Esteban zegt Brave: „Zij zijn het meest verfijnd, op het hoogste niveau. Zij vormen al lang een klasse apart in de tango wereld." Tijdens de dansworkshops wor den verschillende onderdelen van de tango behandeld: van 13.00 tot 143 0 uur intermediate (adornments for both), van 14.45 tot 16.15 uur advanced (turns) en van 16.30 tot 18.00 uur extra-advanced (step-sequ- enses). De afronding is zondag van 12.30totl4.00uur met interme diate (step-sequenses) en van 14.00 tot 16.00 uur met advan ced (step-sequenses). Naast de deelnemers kan een beperkt aantal toeschouwers bij de workshops aanwezig zijn. De vakgroep Argentijnse tango van het Rotterdams Conservatori um geeft voor belangstellenden zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur muziekworkshops in de Zeeuw se Muziekschool. Het danspaar Claudia y Este ban geeft zaterdagavond een demonstratie van zijn kunnen tijdens een Salon de Tango (21.00 tot 01.30 uur) in café 't Schuttershof. De muzikale be geleiding is in handen van het orkest El Gran Conjuncto. De organisatie van de Dag van de Tango is in handen van de Mid delburgse Stichting Tango Al Azar, onder leiding van Marie- José Janssen en Huibert-Jan Vader. Dag van de Tango, zaterdag, Middelburg, vanaf 11.00 uur. Het danspaar Claudia y Esteban geeft zaterdagavond een demonstratie in café 't Schuttershof. Het is een tijdje stil geweest rond de popgroep Nimbus. Het trio dat tweeënhalf jaar geleden De Zeeuwse Belofte won, is uitgebreid tot een kwartet en werkt volop aan een cd, die mogelijk wordt uit gebracht door het fameuze Amsterdamse label Excelsior. Zanger/gitarist Marien Dor- leijn: „We zijn beter dan ooit." Zaterdag treedt Nimbus op in Vlissingen. Anderhalf jaar geleden heeft het er even om gespannen. Dorleijn stond voor de keuze. Moest hij Nimbus opheffen of kon hij de groep een nieuwe impuls geven? Het trio dat met zijn melodieuze popliedjes zo'n indruk had gemaakt tijdens De Zeeuwse Belofte van 1999 was vanuit Middelburg naar de Randstad verhuisd. Maar Dor leijn speelde meer met de suc cesvolle band Caesar dan met Nimbus. „Bij Caesar leerde ik een En gelse jongen kennen, Bob Gib son. Hij was daar lichtman. We zijn samen wat gaan zingen en gitaarspelen en onmiddellijk bleek tussen ons een bepaalde chemistry te bestaan. We heb ben hem toen bij Nimbus ge vraagd. Niet alleen als tweede gitarist, maar ook als zanger en liedjesschrijver. Tot nu toe deed ik dat alleen. Ik vind het een verrijking dat we twee stemmig kunnen zingen en dat ik niet alle nummers hoef te maken. Daarbij komt dat het met de Engelse teksten nu na tuurlijk helemaal goed zit." Volgens Dorleijn is het groeps geluid een stuk rauwer gewor den. „Bobby zei: 'Deze band moet meer gaan rocken.' In middels hebben we ook een nieuwe drummer. Die speelt ontzettend strak, waardoor het een stevig geheel is geworden." De plannen van de vorige drummer Vincent Villerius spoorden niet met die van Nimbus. Hij wil in de loop van dit jaar door Frankrijk gaan reizen, terwijl Nimbus rekent op het uitbrengen van een plaat en een daaraan gekop pelde tournee. „Dat was spij tig", zegt Dorleijn. „Ik heb zeven jaar met hem samenge speeld. Zo lang heb ik nog nooit met iemand in één band gezeten." Vervanger Een vervanger werd gevonden in Alkmaarder Bas Pieck, zodat naast Dorleijn alleen nog bas sist Max Joosse een Zeeuw is. Nimbus heeft net tweeënhalve week doorgebracht in de studio van Frans Hagenaars in Weesp, waar zeven nummers zijn opge nomen. Hagenaars is de huis producer van Excelsior, het label dat landelijk hoog in aan zien staat vanwege de platen van Caesar, Johan en Daryll- Ann. „Mijn favoriete groepen", erkent Dorleijn. „Ik ben altijd fan van ze geweest, maar de ma gie is er wel een beetje vanaf. Met Caesar heb ik veel op het podium gestaan, van Jelle en Anne van Daryll-Ann leen ik re gelmatig een gitaartje. We zijn eigenlijk naar hun niveau ge groeid. Dat Excelsior nu inte resse heeft in Nimbus heeft ge lukkig niets te maken met het feit dat ik die muzikanten goed ken. Ik heb Nimbus nooit ge pusht. Ik heb nooit een demootje bij Frans Hagenaars in de bus gestopt. Anderen hebben hem op ons geattendeerd. Het is de muziek die de doorslag heeft ge geven en geen vriendjespolitiek, zoals veel mensen misschien denken." In maart of mei duikt Nimbus voor een tweede sessie de studio in. Excelsior, dat alle kosten voor zijn rekening neemt, wil het resultaat van de plaatopna men afwachten voordat defini tief wordt besloten of Nimbus onder contract komt. Dorleijn: ,Ik heb er wel vertrouwen in. We hebben een aantal ijzersterke liedjes opgenomen." Het nieuwe repertoire wordt nu uitgeprobeerd tijdens optre dens, zoals zaterdag in De Piek in Vlissingen en zondag 24 maart (17 uur) in Café Schut tershof in Middelburg. „In de nieuwe bezetting hebben we nog maar drie keer opgetreden besluit Dorleijn. „De eerste keer was voor de hele muziekscene in Amsterdam. Niemand geloofde dat we voor het eerst samen speelden. En dat was nog maar het begin." Ernst Jan Rozendaal Nimbus, voorprogramma Ibis, zaterdag, De Piek, Vlissingen, 22 uur. Metropolitan Roof Orchestra speelt op Jaszgala zaterdag in Vlissingen WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus brengt de voorstelling Opa's Geheim. Het verhaal gaat over opa Bram die in een piepklein bejaarden huisje woont.. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Or Balev Het ensemble Or Balev treedt op in het kader van De Feesten van Israel. Het ensemble brengt met joodse spirituele muziek een program ma over joodse feesten. Korpsgebouw Leger des Heils, Middelburg, 19.30 uur Brigitte Kaandorp Cabaretière Brigitte Kaandorp treedt op. Zij brengt haar programma Badwater. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur DONDERDAG Brigitte Kaandorp Cabaretière Brigitte Kaandorp treedt op. Zie woensdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest geeft de voorjaarsconcerten. Onder leiding van Joan Berkhemer worden werken uitgevoerd van Weinberger, Bennett, Ravel en Dvorak. Als solist treedt de slagwerker Arnold Marinissen op. Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur Alliance Fran^aise Alliance Franfaise, Coeur de Zélande houdt een chansons avond. Het duo Etat-d'ame brengt gevarieerd Franstalig muziek.. Amicitia, Kloetinge, 20.00 uur Just Friends Het duo Just Friends geeft een concert in Ierse sfeer. Aatos Beck is singer-songwriter en bespeelt de twaalfsnarige ge- taar. Leunis de Jonge kan overweg met verschillende blaasin strumenten en met gitaar. Zij delen de passie voor Ierse muziek. Boerdrijgalerie De Osseberg, Grijpskerke, 20.00 uur seX sells Theatergroep ZEP speelt de voorstelling seX sells. Het stuk vertelt over Lisa's vertwijfelde en wanhopige zoektocht naar liefde via het internet. Peter Pluymaekers regisseerde Noor Denteneer, Has Drijver en Dennis van de Ven. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur VRIJDAG Ibis Het trio Ibis verzorgt een optreden. De driemansformatie bespeelt de instrumenten bas, gitaar en dwarsfluit. The Duke, Middelburg, 17.00 uur Boerenkool met worst Toneelvereniging Baarland speelt het toneelstuk Boerenkool met worst. Het verhaal draait om de oude sjacheraar Kobus, bij wie nie mand veilig is voor zijn grappen en grollen. De Griend, Hoedekenskerke, 19.30 uur Stef Bos Stef Bos brengt zijn programma Niemandsland. Niemandsland staat voor veel: voor. Stef Bos zingt er over. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest geeft de voorjaarsconcerten. Zie donderdag. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Anatevka Toneelvereniging De Plattelanders brengt Anatevka als toneel stuk. Het verhaal van de joodse melkboer Tewje is geregisseerd door Riny Fenijn en Eric Wijffels. Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur Theater Chantant Voor de elfde keer wordt een Theater Chantant gehouden. Medewerking verlenen Sankie Koster, Frans de Schepper, Cyril Peeters en het folkensemble Ambras. De Halle, Axel, 20.00 uur Arie Silvester Arie «Si Silvester brengen hun cabaretprogramma Vet! Liefhebber van zappen, fastfood, one night-stands en verbaal tafeltennis? Dan zijn Arie Silvester de best denkbare brothers in crime. Deze voorstelling is uitverkocht. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Hello, Dolly! De stichting BOV brengt de musical Hello, Dolly! Het verhaal gaat over winkelier Horace Vandergelder, die op zoek is naar een geschiklte echtgenote en daarvoor de hulp heeft ingegroepen van de koppelaarster Dolly Levi. De muzikale lei ding berust bij Pierre van Broekhoven, Cees van Broekhoven deed de regie. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Fantasten Toneelvereniging Serooskerke speelt Festival der fantasten. Deze klucht gaat over vier heren die na een feestje een black-out hebben, maar de dames zullen hen wel eens een lesje leren. Ons Huis, Meliskerke, 20.30 uur ZATERDAG Domino Domino brengt bijzonder, eigenwijs cabaret in de Brasserie. Naast het huidige programma Geen Idee met sketches en liedjes over de gekte van de stad en haar bewoners worden ook enkele nummers van het komende programma Zwart-Wit uitgepro beerd. De Drvkkery, Middelburg, 14.30 uur EMM Muziekvereniging Eendracht Maakt Macht geeft het jaarlijkse zaalconcert. Het afwisselende programma heeft als thema Zeeland. Er is een gastoptreden van Walacra. De Zandput, Serooskerke, 19.30 uur Boerenkool met worst Toneelvereniging Baarland speelt het toneelstuk Boerenkool met worst. Zie vrijdag. De Griend, Hoedekenskerke, 19.30 uur Zeeuws Orkest Het Zeeuws Orkest geeft de voorjaarsconcerten. Zie donderdag. Grote Kerk, Goes, 20.00 uur Ierse muziek Liam O'Flynn zorgt voor een avond vol Ierse muziek. Hij wordt terzijde gestaan door The Piper's Call Band, met Van Morrison-gitarist Arty Mc Glynn. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Passiemuziek Twee koren brengen passiemuziek. Het jeugdkamerkoor Plurale Tantum uit Breda en het vrouwen kamerkoor Quodlibet uit Middelburg zingen. Doopsgezinde kerk, Middelburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9