Zoute Vestje geknipt voor kazerne Diamanten stel klaar voor de lente Bijval voor PvdA-plan voor zes wethouders in nieuw Terneuzen 70 70 Eis 120 uur werkstraf en jaar rij-ontzegging voor dodelijk ongeval Hontenisse investeert in praalwagenparking Hulst pakt overlast in Zomerstraat aan Oud-D66-Statenlid Boogerd denkt aan politieke comeback mq, büNaeye-Verstraten Plan voor braakliggend perceel Zeestraat Axel ligt al maanden klaar Andere locaties vallen af als nieuw onderkomen voor brandweer Sluis D66 (familieberichten^) Het diamanten paar Van der Hooft. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst ZAAMSLAG - Een dag voor de viering van zijn diamanten bruiloft heeft Fre van der Hooft het voortuintje van het huisje aan de Zaamslagse Wilhelminastraat nog omgespit. Zodat alle bezoekers kunnen zien dat de tachtigjarige Fre nog steeds van tuinieren houdt en het echtpaar Van der Hooft helemaal klaar is voor de lente. Frederik van der Hooft en Anna Cornelia van Alten (79) vierden gisteren hun zestig- jarig huwelijksfeest. Het echtpaar woont bijna zijn hele leven in Zaamslag, met een kort uitstapje van zo'n vijf jaar naar Ter- neuzen. Het beviel Anna overigens heel goed in Terneuzen, in een ruime flat aan de Diepenbrockstraat. Hun huidige wo ning, een bejaardenwoninkje tegenover verzorgingstehuis De Molenhof, is 'veel te klein', moppert ze. Maar het is natuurlijk wel heel fijn dat de drie kinderen, twee dochters en een zoon, allemaal in Zaamslag wonen, zodat er elke dag wel ie mand langskomt. Fre en Anna woonden als kinderen niet ver van elkaar vandaan, maar kwamen el kaar pas tegen toen ze zeventien en zes tien waren. Tijdens een muziekconcours op een 'mooie pinksterdag' in 1938 sloeg de vlam direct over en drieënhalf jaar la ter waren ze getrouwd. Van de oorlog merkten de landarbeider en zijn gezin weinig in hun huisje in de Aan- en Gen- derdijkepolder tussen Zaamslagveer en Reuzenhoek. Toen Fre bij L'Azote, het huidige Hydro Agri, ging werken, verkas te het gezin weer naar Zaamslag. Na zijn tijd bij de fabriek werkte Van der Hooft nog twintig jaar in de bouw. Het echtpaar Van der Hooft kan zich on danks wat lichamelijke kwaaltjes nog prima redden in eigen huis. Fre houdt de tuin bijHij zong lange tij d in het ouderen- koor De Jeugd van Toen, maar is daarmee noodgedwongen gestopt omdat het moei lijker wordt om maat te houden. Anna mag graag puzzelen en breien. Familie, vrienden en kennissen feliciteerden het bruidspaar gisteren tijdens een receptie. Zaterdag volgt nog een dineetje met de drie kinderen, de zeven kleinkinderen en twaalf achterkleinkinderen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo eiste giste ren bij de rechtbank in Middel burg een jaar rijontzegging plus zes maanden voorwaardelijk en 120 uur werkstraf tegen een 22- jarige inwoner van Retranche- ment wegens het veroorzaken van een dodelijk ongeval. De man wilde 26 september 2000 in de gemeente Oostburg met een tractor en aangekop pelde gier-watertank een fiets- ster inhalen op de parallelweg van de Mariastraat tussen Zuid- zande en het kruispunt Potjes, richting Cadzand. Daarbij ge raakte de 35-jarige vrouw onder een van de wielen van de aan hanger. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De officier vond dood door schuld bewezen. Rammeloo sloot overigens niet uit dat de vrouw, die in het asielzoekers centrum in Cadzand verbleef, van de inhaalmanoeuvre was geschrokken en een slingerende beweging haar fataal is gewor den. De verdachte zei dat hij zijn werk (het pendelen van water) moest doen en niet achter de fietsster wilde blijven. Hij reed zover mogelijk naar links met zijn wielen in de berm om haar te passeren. Volgens zijn raads man H. den Hollander stond zijn cliënt bekend als een voorzich tige chauffeur die geen onnodi ge risico's neemt. De strafpleiter beriep zich op het wegwerkver- keer, waardoor er geen andere mogelijkheid was om op de pa- rallelweg te rijden. ,,Er is zelfs een bus over gereden. Mijn cli- 1 ent is volledig naar links uitge- weken. Ik vermoed dat ze naar het midden van de weg is gegaan toen de tractor haar voorbij was, waarna ze onder de gier- en watertank terecht is gekomen." - Den Hollander meende dat de mate van schuld uiterst beperkt was. Hij wees op de noodzaak van het rijbewijs voor zijn cli ënt. Twee broers van het slacht- offer hadden een forse schade-' claim ingediend. De officier 1 vond dat 1200 euro schadever goeding toewijsbaar was. Uitspraak 19 maart. door Conny van Gremberghe AXEL - Er ligt al maanden een bouwplan bij de gemeente dat zou kunnen zorgen voor een pri ma invulling van een braaklig gend stuk grond aan de Zee straat in Axel. Dit stelt de Axelse makelaar J. Lockefeer, die het plan na mens een projectontwikkelaar bijna een jaar geleden indiende. Op het perceel van ruim 1800 vierkante meter, dat er al jaren verwaarloosd bij ligt en een doorn in het oog is voor omwo nenden en lokale politici, zou ruimte zijn voor acht apparte menten, vier senioren woningen en een aantal garageboxen in een betaalbare prijsklasse. De WD-fractie wist vorige week de hele Axelse raad achter zich te krijgen met een motie waarin het college van burge meester en wethouders ge vraagd werd in onderhandeling te treden met de grondeigenaar met de bedoeling het perceel uiteindelijk aan te kopen. De gemeente had al eens met de 'ei genaar gesproken, maar wilde destijds niet verder gaan dan 20.000 gulden voor het hele ka vel. De eigenaar denkt eerder aan het tienvoudige, omdat er op het stukje verwaarloosde grond gebouwd mag worden. Naast het bouwplannetje heb ben ook anderen ideëen voor de invulling van het gebied. Vol gens het liberale raadslid L. den Doelder zou er gedacht kunnen worden aan een speelterrein of een openluchttheatertje. door Sheila van Doorsselaer WALSOORDEN - De gemeente Hontenisse wil bijna 19.000 eu ro uittrekken om puinverhar- ding aan te brengen op het voor malige slibdepot in de haven van Walsoorden. Hier moeten carnavalswagens worden ge stald. De verharding van de toe komstige praalwagenparking gaat wel ten koste van het aan brengen van een nieuwe slijt laag op de Groenendijk in Kloosterzande. Voor het aanbrengen van de nieuwe slijtlaag op het wegvak Poolsplein-Lange Munt aan de Groenendijk is bijna 21.000 eu ro gereserveerd. Het college meent echter dat de uitvoering van dit karwei vooruit kan worden geschoven. Het gereser veerde bedrag voor de Groenen dijk wordt gebruikt in Walsoor den. Wanneer het terrein gereed is, worden carnavalsverenigingen verplicht hun praalwagens daar te stallen als zij hun wagens niet kwijt kunnen in een boeren schuur of nissenhut. De ge meente wil het parkeren van de wagens in de buitenlucht ver bieden, omdat het' volgens wethouder B. Pauwels 'geen ge zicht' is om her en der de praal wagens in het landschap te zien. woensdag 6 maart 2002 door René van Stee SLUIS - De gemeente Sluis- Aardenburg beschouwt ge meenschapscentrum het Zoute Vestje aan de Hoogstraat als het enige alternatief voor huisves ting van de nieuwe brandweer kazerne in Sluis. Nu staat deze voorziening nog op de Groote Markt. Dit pand voldoet al geruime tijd niet meer aan de eisen van deze tijd. Het college van B en W is bovendien van mening dat het als markant punt een invulling moet krijgen die aansluit bij de overige hore- ca-activiteiten op het plein. Burgemeester B. Straatsma is zich er bewust van dat de huidi ge locatie vanuit brandweer- technisch oogpunt - zoals op het gebied van uitrukmogelijkhe- den en bereikbaarheid - tot nu toe nog steeds de beste is. „Toch vinden wij dat vanuit toeris tisch en recreatief oogpunt een andere bestemming voor het pand het beste is, zeker nu blijkt dat het Zoute Vestje uitstekend geschikt is te maken als brand weerkazerne", zei Straatsma. Andere opties voor het vestigen van een nieuwe kazerne, zoals de open plek aan de Ridder straat-Kloosterstraat en de openbare school aan de Kloos terstraat, vielen na een locatie- onderzoek af. Met name de laat ste mogelijkheid werd niet ge schikt geacht, omdat deze in een drukke woonwijk ligt. Boven dien is deze locatie in de buurt van het toekomstige multifunc tionele centrum (waar ook het Zoute Vestje naartoe verhuist), zijn er diverse verkeersrem- mende maatregelen aanwezig en zijn de verbouwingskosten van deze locatie hoog. Straatsma denkt dat het Zoute Vestje vanwege de bereikbaar heid, aanrijtijden, uitruk- en parkeermogelijkheden prima als brandweerkazerne kan fun geren. Als verdere pluspunten van het pand noemt hij de aan wezigheid van vergaderruimtes en de mogelijkheid om een tweede brandweerauto van de regionale brandweer te stallen. Beeldbepalend Aangezien ook het Zoute Vestje als beeldbepalend pand in Sluis wordt aangemerkt, mag het ui terlijk van het gebouw door een mogelijke verbouwing tot brandweerkazerne niet te al zeer worden aangetast. Straats ma: „Bouwkundige aanpassin gen om bijvoorbeeld een toe gang voor de garage te maken mogen niet te veel opvallen. Wellicht wordt ook de mogelijk heid onderzocht om een toegang aan de zijkant te creëren." door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst gaat na de zomervakantie de overlast aanpakken die de be woners van de Zomerstraat on dervinden van voorbijdende- rend verkeer. Het slechte gedeelte van de straat, tussen de panden met huisnummers 1 en 19, zal wor den herstraat. De kasseien wor den vervangen door gebakken stenen. De rijrichting zal wor den omgedraaid. Dit betekent dat dit gedeelte van de Zomer straat enkel mag worden inge reden vanuit de Lange Nieuw- straat. De bewoners verzoeken de ge meente al jaren om de kinder kopjes uit de straat te halen. De bestrating ligt er, met putten en gaten, niet goed bij. Daardoor ontstaat veel-geluids- en tril- lingsoverlast. Vorig jaar onder namen de bewoners actie. „De ze bestrating is zo slecht en het dreunt zo door in de woningen, dat je in je bed ligt te schudden" schreven de bewoners in een noodkreet aan de gemeente raad. „Klokken hangen stil en fotolijstjes vallen op de grond. Is dit normaal?" De gemeente maakte na de Machten een plan en legde dat vervolgens voor aan de bewo ners en de wijkraad Binnenstad. Na een positief advies wordt het plan dit jaar uitgevoerd. Secre taris J. Steenbergen van de wijkraad Binnenstad is blij met het eindresultaat. „Dit is een goed voorbeeld van hoe het moet. Als wij als wijkraad in een vroeg stadium betrokken wor den bij de plannen van de ge meente kunnen wij er een gede gen advies over geven na de bevolking geraadpleegd te heb ben. Dan weet je tenminste waar je mee bezig bent." door Henk Boot Het idee van PvdA-wethou- der J. van Schaik uit Axel om na de herindeling in Terneu zen met zes wethouders te be ginnen lijkt in de Kanaalzone goede aarde te vallen. CDA-lijsttrekker A. van Waes zegt het weliswaar wat vroeg te vinden om nu al over het aantal wethouders te filosoferen, maar hij sluit niet uit dat er in de nieu we Kanaalzonegemeente toch zes nodig zijn. „We hebben een sterk bestuur nodig, een breed draagvlak in de raad, dus wel licht is zes wel een goed aantal", ondersteunt Van Waes zijn plaatsgenoot uit Axel. Het CDA is nu met elf raadsze- tels, op de PvdA na (met twaalf), de grootste partij in de Kanaal zone „Misschien heeft Ko wel een coalitie van CDA, PvdA en WD in het hoofd gehad, zodat elke partij twee wethouders kan leveren, maar die invulling gaat mij nog wat ver. Laat eerst de kiezer maar spreken, misschien dat we ook wel met een lokale partij in zee moeten om aan een breed draagvlak van minstens twintig van de toekomstige 31 raadszetels te komen." CDA, WD en PvdA zijn mo menteel samen goed voor 32 van de 52 raadszetels in de Kanaal zone. De WD (nu vertegenwoordigd met negen, raadsle den in de drie ge meenten) heeft, ge zien het tijdstip, nog aarzelingen bij zes wethouders, zo blijkt uit een reac tie van de veron derstelde lijsttrek ker, de Terneuzense wethouder K. van der Hoofd. „Er is veel werk te doen, ik sluit zes wethouders niet uit, maar of we misschien ook met vijf aan de gang kunnen, hangt van de verMezingsuitslag af, aldus de liberaal, die met zestien jaar raadservaring op 3 mei op het WD-schild hoopt te worden ge hesen. Veel te vroeg Gedoodverfd lijsttrekker van de lokale partij TOP in Terneuzen J. Baart, nu wethouder, vindt het eigenlijk veel te vroeg om nu al politieke spelle tjes te spelen, ter wijl de raadsver- 9a Mezingen in 'Jt Zeeuws-Vlaande- ren pas op 20 no- q vember worden ge- houden. „Maar zes wethouders, daar zeg ik niet op voor hand nee tegen. Dat lijkt me voor een krachtig bestuur in de nieuwe gemeente Terneuzen helemaal niks te veel", aldus Baart, die een viermansfractie aanvoert. Volgens lijsttrekker T. van den Berg-van Dijk van de Christen- Unie (nu goed voor vier volks vertegenwoordigers in de Ka naalzone) is het noemen van een aantal wethouderszetels nog voor de verkiezingen 'wat pre matuur'. „Maar Terneuzen heeft er nu vier, dat moeten er, als we ruim 20.000 inwoners er bij krijgen, minstens vijf wor den. Misschien meer, misschien ook niet. Daar moeten we het in tern nog maar eens over hebben. Zuinigheid met vlijt is voor ons meestal een goede leidraad." D66'er P. van Nieuwenhuyzen uit Terneuzen vindt dat Van Schaik veel te hard van stapel loopt. „Zes wethouders? Zoveel hebben ze er in echte grote ste den nog niet eens. Ik denk dat Van Schaik de coalitie al heeft gemaakt: CDA, PvdA en WD, elk twee wethouders, dat scheelt intern bij die partijen een hoop problemen." D66 heeft verdeeld over Terneuzen, Axel en Sas nu drie raadszetels. door Henk Boot Oud-D66-Statenlid J. Boo- gerd uit Zaamslag over weegt na drie jaar in de luwte te hebben vertoeft, een politieke comeback te maken. Ze heeft diep in haar hart wel zin om raadslid te worden in de nieuwe gemeente Terneuzen, maar nu D66 in de polls slecht scoort, twijfelt ze nog of zichzelf wel kandidaat moet stellen. „In je eentje in een gemeenteraad zitten, zeker in een grote ge meente als Terneuzen straks is, dat is wel erg zwaar. In dat geval denk ik: 'de jeugd heeft de toe komst, ik doe op de achtergrond wel wat'Maar ik ben er nog niet uit", aldus Boogerd. Ze heeft tot en met 22 mei de tijd om zich te kandideren. In de tussentijd werkt ze mee aan het opstellen van het D66-verkiezingspi"o- gramma. D66 bezet nu drie raadszetels in de Kanaalzone: eentje in Terneuzen, twee in Sas van Gent, waaronder de wet- houdersstoel van E. Spuesens. D66 is in de Kanaalzone het bui tenbeentje in de politiek. Alle zeventig D66-leden uit heel Zeeuws-Vlaanderen mogen im mers meestemmen over de vraag wie op 20 november na mens D66 bij de i'aadsverkie- zingen in de nieuwe gemeente Terneuzen de clubkleuren mag helpen verdedigen. Rol Wie D66 in het veld brengt, is dus nog onduidelijk. Zo ziet Van Nieuwenhuyzen, het enige hui dige D66-raadslid in Terneu zen, voor zichzelf niet echt een rol weggelegd. „Ik ben gemeen teambtenaar in Sas en straks in Terneuzen en dat werk is niet verenigbaar met het raadslid maatschap in dezelfde gemeen te. Hooguit wil ik lijstduwer worden. Of wellicht dat we bij een goede uitslag alsnog in aan merking komen voor een wet houderschap. Dan wordt het ook voor mij weer interessant", aldus Van Nieuwehuyzen. Hij zou in dat geval zijn werk als ambtenaar kunnen opzeggen voor een fulltime baan als stads bestuurder. Maar dan zijn er ongetwijfeld meer D66-kapers op de kust. Zoals E. Spuesens, zittend wet houder in Sas van Gent: vrouw, jong en met bestuurservaring. Of zittend Statenlid P. Veen-de Rechter uit Philipinne. Dan wel oud-Statenlid J. Boogerd, hoe wel die zelf hardop niet aan zo'n perspectief durft te denken. 05-03-2002 Een hand die zwaaide als we gingen en nog vele mooie dingen Fijne herinneringen Dag lieve OMA Trudy en Renato - Stéphanie, Maxime, Sophie Peter en Marcia - Kim, Tamara Marian en Dieuwert - Irene, Jeroen Lilian en Richard - Marcel, Vincent Nancy en Sven - Marit Dion PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC Groot is de leegte die zij achterlaat Mooi zijn de herinneringen die blijven Verdrietig, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, is na een liefdevolle verzorging in 'De Molenhof onvex-wachts van ons is heengegaan onze lieve moeder en oma ELIZABETH VAN DOESELAAR weduwe van Pieter Dirk Jansen 9-10-1915 5-3-2002 Zaamslag: Maatje en Gijs Serrarens-Jansen Marian en Dieuwert - Irene, Jeroen Zaamslag: Jan en Koos Jansen-Dieleman Peter en Marcia - Kim, Tamara Nancy en Sven - Marit Axel: Joke en Kees de Pooter-Jansen Trudy en Renato - Stéphanie, Maxime, Sophie Zaamslag: Riet en Piet Gelderland-Jansen Lilian en Richard - Marcel, Vincent Dion Zaamslag: Nel van de Wege-Jansen Correspondentieadres: Fam. Serrarens-Jansen, Voorburcht 10, 4543 AZ Zaamslag. De dienst van Wooi'd en Gebed wordt gehouden op vrijdag 8 maart om 14.00 uur in 'De Molenhof, Molenstraat 3 te Zaamslag. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de al gemene begraafplaats. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie con doleren in 'De Molenhof. Donderdag 7 maart is er van 19.00-19.30 uur gele genheid om afscheid te nemen in het mortuarium van 'De Molenhof. Dhc^ iLout "CrtTV SipVlQroJL Kirne Kennedylaan \J maart om \J UUr (zaal open om 19u30) Kaarten - ad 5,- - verkrijgbaar bij bovengenoemde deelnemers: Info: van der Meer Damesmode, telefoon 0115-612152 van modezaken: Livera Bianca Botega Tintoretto van Dixhoorn Mannenmode van der Meer Damesmode Juweliers: Werner Wijffels van Deijk Em Het Huis Henno Cysouw Opticiens Kapsalon Les Artistes Naeye-Verstraten Woninginrichting Xieje Brasserie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 48