Hulsarts moet dichtbij blijven Kettingzaag velt oude acacia's Westdorpe 15 D23, STEM LIJST 4 Politie probeert inloopspreekuur uit Bestuur van buiten de wijk is redding van buurtvereniging Twintig parttimers kunnen werken in knaagdierenfokkerij meningokok-enting in Zeeuws-Ylaanderen Geen voorrang voor zeeuwse almanak Water Vijf maanden rijontzegging Hulst wil niet alle gezondheidszorg in Blaauwe Hoeve Geen genade voor plassende Aardenburger ZEEUWS-VLAANDEREN door René Hoonhorst TERNEUZEN - Buurtvereni ging Serlippens in Terneuzen maakt een doorstart. De vereni ging dreigde het loodje te leg gen, omdat er geen bestuursle den beschikbaar waren. Drie mensen van buiten de wijk vor men nu, nadat de meerderheid van de ledenvergadering vorige week akkoord ging, het dage lijks bestuur van de vereniging. De drie nieuwe bestuursleden uit andere Terneuzense wijken zijn niet uit op de macht in Ser lippens, benadrukt voorzitter H. Pos. Net als secretaris J. Kardol en penningmeester J. Bosch kaart Pos graag. En in verenigingsgebouw de Drie hoek worden heel gezellige kaartavonden gehouden. ,,In de Driehoek spelen ze niet alleen de spelsoorten jokeren en bie den, zoals elders vaak het geval is. Je kunt er ook klaverjassen, een van mijn favoriete bezighe den", stelt Pos. Toen het vorige bestuur uit el kaar viel, bleken er geen opvol gers uit de wijk voorhanden. De drie benoemde bestuursleden vreesden dat de kaartavonden tot het verleden zouden gaan behoren en besloten zich be schikbaar te stellen. De succes volle kaart- en dansavonden zijn daarmee gered. Maar als het aan Pos ligt, is de buurtvereni ging binnenkort weer initiator van een keur aan andere activi teiten. „Een buurtvereniging hoort mijns inziens op feestda gen als Koninginnedag, Sinter klaas en Kerstmis een program ma op touw te zetten. Ook een wekelijks kinderuurtje lijkt me geen overbodige luxe, Maar de leden moeten het wel willen na tuurlijk." Doorgeefluik Het bestuur duwt de buurtbe woners geen festiviteiten door de strot, stelt Pos. „Het bestuur is gewoon een doorgeefluik. Ideeën uit de buurt willen wij vertalen, maar mensen moeten op een gegeven moment zelf de schouders er onder zetten." Als het aan Pos ligt, komen verte genwoordigers van buurtver enigingen uit de hele gemeente Terneuzen een paar keer per jaar bij elkaar. „Ik wil van ande re wijk- en buurtverenigingen horen wat zij zoal op touw zet ten. Successen van anderen kunnen tenslotte ook bij ons werken. Daarnaast zouden we een gezamenlijke activiteiten kalender op poten kunnen zet ten. Als de ene vereniging op dinsdag en donderdag kaart avonden houdt, kan een andere club bijvoorbeeld op woensdag en vrijdag kaarters verwelko men", stelt Pos zich voor. (Advertentie) HEEFTU SLOOPWERK? Bel ons! MOET ER GERENOVEERD WORDEN? Bel ons zeker! EEN FREELANCER NODIG? Wij staan klaar! EEN BETROUWBAAR KLUSBEDRIJF? Geen twijfel mogelijk! Bel Quality Delivery voor een kwaliteitslevering TeIJFax 0118-431476 Mob. 06-53350980 24 uur bereikbaar! door Ronald Verstraten IJZENDIJKE - De vof Medusa die aan de Watervlietseweg in IJzendijkeeen knaagdierenfok kerij wil beginnen, denkt op ter mijn werk te hebben voor een twintigtal parttimers. De fami lie Nobel denkt daarbij vooral aan scholieren. Het bedrijf is nu nog gevestigd in Bergambacht. Er werken zes tien parttimers bij het bedrijf. „We gaan uit van acht uur per persoon per week. Ze worden voornamelijk ingezet voor het schoonmaken van de dieren- hokken", aldus Kees Nobel, die het bedrijf samen met zijn vrouw leidt. Het schoonmaken van de dierenverblijven is te veel werk voor hen beiden. Stages Medusa krijgt naast de partti mers ook regelmatig stagiairs over de vloer. Het bedrijf is sta- ge-adres voor een opleiding dierverzorging en voor een praktijkschool op het gebied van landbouw en veeteelt. In IJzendijke zijn inmiddels de voorbereidingen getroffen voor de bouw van een nieuwe, geïso leerde loods, waarin kleine knaagdieren worden onderge bracht. Van de overige schuren op de bestaande boerderij, wordt een voormalige varkens- schuur omgebouwd tot quaran taineruimte. Bezoekerscentrum Een andere sterk verouderde varkensstal wordt afgebroken. Het is de bedoeling dat in een vlak tegenover het woonhuis gelegen schuur een bezoekers centrum komt. Daarmee hoopt Medusa in 2003 te kunnen aan sluiten bij de Fiets-Plattelands- Knooppunten in West Zeeuws- Vlaanderen. Dat is een netwerk van fietsverhuurpunten en be zoekerscentra, waar nu onder meer kaasboerderij De Ys- enagel in Oostburg en Limous- inhof Claeys in Biervliet deel van uitmaken. (Advertentie) Stemmen voor de gemeente raad bezorgt onze nieuwbak ken Vlissingerveel hoofdbre kens, laat staan dat hij weet aan wie hij het bestuur van het waterschap moet toever trouwen. In de middagpauze vroeg deze voormalige bewo ner van een zanderig, hoog gelegen deel van oris land zijn collega's om raad. Dat lever de alleen wat flauwe tips op als het meenemen van een dartspijltje om blind een kandidaat op het ronde for mulier te prikken Dat vond onze Vlissinger echter te link. Stel je voor dat hij per ongeluk op een of an der Fortuyntje in water- schapsland zou stemmen: „Zo eentje die zegt: Er is nu wel genoeg water in Zeeland, vol is vol!" (Advertentie) Wethouder R. Noët (links) en pastoor E. Erpelinck zetten als eersten de zaag in de 115 jaar oude acacia's. foto Wim Kooyman door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De twee monumentale aca cia's op het kerkplein in Westdorpe zijn geveld. Snerpende kettingzagen maakten gisteren een einde aan de discussie over het al of niet behou den van de beeldbepalende bomen. Het omzagen van de meer dan honderd jaar ou de bomen, die onherstelbaar zijn aangetast door houtrot, vormde meteen het begin van de herinrichting van het centrum van Westdorpe. Wethouder R. Noët van de gemeente Sas van Gent en pastoor EErpelinck gaven het officië le startschot. Gehesen in een werkpak en ge tooid met een helm werden ze met een hoog werker enkele meters opgetild, waarna ze met een handboomzaag samen een tak van één van de acacia's zaagden. Het Westdorpse raadslid M. Weemaes heeft zich lange tij d fel verzet tegen het vellen van de acacia's. Hij weet dat de bomen in 1887 zijn ge plant en dus de hoge leeftijd van 115 jaar heb ben bereikt. „Eind jaren veertig, begin jaren vijftig heb ik ze zelf nog gesnoeid met behulp van ladders", aldus Weeames. „Maar na ver loop van tijd werden de bomen steeds hoger, zodat je er met een ladder niet meer bij kon." Volgens Weemaes is er later nog wel sporadisch gesnoeid, maar is het onderhoud er in de loop der jaren toch grotendeels bij ingeschoten. In opdracht van de gemeente Sas van Gent hebben deskundigen de toestand van de aca cia's onderzocht. Ook Weemaes zelf heeft een deskundige in de arm genomen. Ze kwamen al lemaal tot de slotsom dat de twee bomen op het kerkplein hun beste tijd hadden gehad en een gevaar vormden voor de omgeving. „Ze waren dus gewoon niet meer te redden"erkent nu ook Weemaes. Pastorietuin Hij is blij dat een derde boom in de voormalige pastorietuin wel blijft staan. Die kan volgens de deskundigen nog wel een jaar of tien mee. „Het kerkbestuur en de gemeente hebben toe gezegd dat ze alles zullen doen om die boom te behouden", aldus Weemaes. De boom kan wor den gered met een behandeling door boomchi rurgen. Het herinrichtingsplan voor de omgeving van het kerkplein voorziet ter vervanging van de acacia's in het aanplanten van niet-vruchtdra gende kastanjebomen. De facelift van het cen trum moet uiterlijk begin juni klaar zijn, net voor de Graaf Jansfeesten. 't Slot Hang Sluitwe Exclusief deur-raam-n naamplaten, brandkasten rk speciaalzaak I NIEUW j in Middelburg leubel- keuken-beslag garderobe, sloten sleutels Bellinkstraat 34, Middelburg, 0118-640291 TERNEUZEN - Een zakenman uit Breskens moet het vijf maanden zonder rijbewijs stel len en een boete van 1500 euro betalen. De auto van de Bressiaander was vorig jaar juli en november geflitst; toen hij achtereenvol gens 62 kilometer en 68 kilome ter te hard reed. De man ontken de een van de overtredingen. Hij zou die dag voor zaken in Frankrijk hebben gezeten. Maar wie er dan wel zo hard met zijn auto had gereden, wist hij niet. Kantonrechter Kool consta teerde dat de Bressiaander een strafblad had dat niet helemaal blanco was waar het snelheids overtredingen betreft. Zo had hij al een keer een voorwaarde lijke rijontzegging gekregen. De man zei dat hij zijn rijbewijs in verband met zijn werk 'moeilijk kon missen'. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De wijkteams van de politie in Sas van Gent en het buitengebied van Terneuzen proberen de dienstverlening aan de bevolking te verbeteren met de invoering van een in loopspreekuur. Mensen die niet naar het politiebureau kunnen komen, krijgen bezoek thuis. Wijkagent C. Remijnsen uit Sas van Gent bedacht het systeem en werkte het samen met zijn collega J. Faber uit. Het 'in loopspreekuur' is afgekeken van de huisartsen, waar de pati ent naar de dokter toekomt na dat hij een afspraak met diens assistent(e) heeft gemaakt. Kan de patiënt zelf niet naar de dok ter komen, dan komt die bij hem op bezoek. Klantvriendelijk Remijnsen ontdekte organisa torisch gezien de nodige raak vlakken tussen de werkwijze C. Remijnse en J. Faber hebben een systeem bedacht waarbij de agenten desnoods op huisbezoek komen. foto Wim Kooyman van de huisartsen en de politie. „In Sas van Gent kenden we al een spreekuur, op dinsdag avond en woensdagochtend. Dat werd zo druk bezocht, dat mensen soms uren moesten wachten voor het doen van een simpele aangifte zoals de ver missing van een f ietssleutel. Wij stoorden ons daar zelf ook aan, vandaar dat we met dit systeem gaan proberen beter aan de wensen van onze klanten tege moet te komen." Het wijkbureau van politie in Sas is daarom voortaan elke dinsdag van 14.00 uur tot 20.00 uur geopend voor het inloop spreekuur. Het bureau in Ter neuzen is dagelijks geopend. Voor eenvoudige aangiftes kun nen mensen daar zo terecht. Voor minder simpele zaken kunnen ze via het algemene po- litietelefoonnummer 0900-8844 tijdens kantooruren een af spraak maken. Mensen die zelf niet naar het politiebureau kun nen komen, zoals ouderen of in validen, krijgen na een afspraak thuis bezoek. Voorlopig betreft het een expe riment van een half jaar. Bij ge bleken succes wordt het systeem gehandhaafd en wellicht over genomen door wijkteams in an dere delen van de provincie. woensdag 6 maart 2002 door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De voornaam ste besmettingsbronnen voor meningitis (hersenvliesontste king) komen uit België en Frankrijk. Maar wat dat bete kent voor de meningokokken- inenting in Zeeuws-Vlaande ren, kunnen het ministerie van Volksgezondheid en de GGD Zeeland nog niet zeggen. Minister Borst zei maandag dat vanwege het besmettingsge vaar vanuit België, Brabant voorrang krijgt bij de landelijke entingscampagne tegen me- ningokokken, die eind dit jaar moet beginnen. De provincie voert in twee gebieden nu een zogeheten calamiteiten-enting uit, nadat twee kinderen aan meningitis overleden. Deze week wijst het ministerie een organisatie aan die de uitvoe ring van de landelijke entings campagne op poten moet zetten, zegt een woordvoerder van het ministerie. Pas daarna wordt duidelijk of de Zeeuwse grens gebieden als Tholen en Zeeuws- Vlaanderen eveneens met voor rang behandeld worden. Direc teur V. Slenter van GGD Zee land ziet vooralsnog geen aanleiding om op haast aan te dringen voor die gebieden, laat hij weten. Nekkramp De bacteriële hersenvliesont steking die meningkokken-c kan veroorzaken, is vooral ge vaarlijk voor heel jonge kinde ren en jong-volwassenen. De ziekte heet in de volksmond ook wel nekkramp, naar één van de kenmerkende symptomen. Half februari werd een leerling van het Hulster Reynaertcollege opgenomen in ziekenhuis De Honte in Terneuzen met hersen- vliesonsteking door me- ningokokken-c. GGD Zeeland zag toen geen aanleiding men sen uit de omgeving van de jon gen preventief te vaccineren. Zeeland telt jaarlijks enkele tientallen meningokokken-zie- ken, voornamelijk in het win terseizoen. (Advertentie) TERNEUZEN - Een 51-jarige man uit Aardenburg is gisteren door de kantonrechter veroor deeld tot een boete van 55 euro voor wildplassen in de Nieuw- straat in Oostburg. Dat was hetzelfde bedrag dat de man eerder via een acceptgiro van het justitieel incassobureau had moeten betalen. Door zie kenhuisopname had de man die girokaart te laat gezien. „Ik weet dat het niet mag", ver klaarde de Aardenburger over zijn actie in juli 2000. „Maar ik was een beetje ziek. Blaasont steking. En ik was naar een feestje geweest, waar ik ook al om de haverklap moest gaan plassen." Officier van justitie C. de Graaf vond dat de man er maar reke ning mee had moeten houden dat hij niet helemaal in orde was. „Want dit is erg vervelend voor omwonenden.Ze eiste een boete die gelijk lag aan de eerder aangeboden transactie. Kan tonrechter C. Kool vonniste conform de eis. (Advertentie) door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst wil niet dat de Hulster huisartsen alle zorg gaan concentreren in een toekomstige groepspraktijk in de Blaauwe Hoeve. „In Hulst dient ook een voorzie ning in de binnenstad en in Sint Jansteen te zijn", zegt wethou der P. Weemaes. „De gezond heidszorg dient zo dicht moge lijk bij de mensen gehouden te worden." Na een gesprek met een afvaardiging van de Hulster huisartsen, heeft Weemaes die zekerheid niet gekregen. Daar om volgt er binnenkort een nieuw gesprek. Vier Hulster huisartsen hebben plannen om na de grootscheepse verbou wing van de Blaauwe Hoeve een zogenaamde Hoed-praktijk (Huisartsen Onder Een Dak) in het zorgcentrum te vestigen. Volgens directeur A. Janse van de Blaauwe Hoeve komt een ge zamenlijke groepspraktijk de kwaliteit van de gezondheids zorg in heel Oost-Zeeuws- Vlaanderen ten goede. In de ge zondheidszorg is dit volgens hem de toekomst. „Als dat in Hulst niet gebeurt, moet je je af vragen of zich hier in de toe komst nog wel een huisarts wil vestigen. Een eenmanspraktijk is niet meer op te brengen." Weemaes' vindt dit op zich wel een goede ontwikkeling, maar wijst er op dat dit ten koste zal gaan van de laagdrempeligheid van de gezondheidszorg. „Het gaat om de bereikbaarheid van de huisarts. Niet iedereen heeft een auto om naar de Blaauwe Hoeve te gaan. Aan die mensen dien je ook een veiligheidsge voel te geven en dus gezond heidszorg zo dicht mogelijk bij hen in de buurt." Minder zorgwekkend is volgens Weemaes de situatie rond de huisartsenpost bij streekzie kenhuis De Honte in Terneuzen die in mei van start gaat. Zo gauw de post is ingericht, doen 34 huisartsen in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen bij toerbeurt 's avonds, 's nachts, op feestdagen en in weekeinden dienst. „In eerste instantie moesten de mensen uit Hulst voor de avond en weekeind- diensten naar Terneuzen. Dat is nu niet meer het geval. Zij kun nen nu op afspraak terecht in het sociaal medisch centrum in Hulst." Voor informatie en verkoopadressen: 020 - 407 6666 of www.bristol.online.nl Aanbieding geldig t/m 10 maart 2002. fesffiS 3002 Vmtdring luint u uw over bet Water lèter» humn. Ldttl 'ut kllukett! Met Watm I* het waairl ïtrtMMW* tllMHbu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45