Clinge richt zich op nieuw seizoen Lammens wil driekleur behouden op monument Coppi Wim Smet wint concours Heikant ID a iïTT IE PZC U*f*U rouwringenshow Arbiter geschorst na verzending geboortekaartj e Grant Dalton doet niet opnieuw mee EXCLUSIEVE f-f El Van Craenenbroeck en De Block nemen touwtjes in handen Derde plaats Van Goethem door Lucien Roelandt HEIKANT - De Belgische inter national Wim Smet heeft in Hei kant de Grote Prijs Feestpaleis Beervelde op zijn naam geschre ven. De ruiter uit Kieldrecht toonde zich in de finale van de Golden Hors Jumping competi tie met Quirio van de Heffinck onder het zadel, de beste van de acht. combinaties die het 1.40 meter hoge basisparcours fout loos namen. Bij deze acht bevonden zich geen Nederlanders. De Neder landse jeugdinternational Tim Fransen uit Roosendaal maakte zowel met Lissabon als Pava- rotti een fout in het basispar cours. International Ben Schro der, veertien dagen geleden met Jewels Playonast nog grandioos winnaar van het 1.40 meter ru briek, kreeg ditmaal twee springfouten aan de broek. Jo- han Kerstens uit Heerle, evenals Schroder zeer succesvol in deze competitie, miste met Liberty de beslissende ronde door een pechfoutje. Met een foutloze ronde en een tijd van 27.71 gooi de de Zweedse Nina Fagerstrom als eerste starter meteen de knuppel in het hoenderhok. Fa gerstrom mocht echter slechts zestig seconden hopen op de eindzege. De zeventienjarige Belgische jeugdkampioene Gu- drun Pateet uit Belsele bleef met Equipe Nelke v^n het Water schoot eveneens foutloos en was tweetiende van een seconde sneller dan haar Zweedse riva le. Dat het veel sneller kon bewees de Belgische international Jo- han Philippaerts. Als een raket stuurde de Limburger Nikias in 24.87 over de op 1.55 meter hoog liggende balken. Naar later bleek was dit de snelste tijd, maar de ruin haalde op de laat ste hindernis een paal naar de bodem. Wim Smet stuurde ver volgens Quirio van deHeffinkin 26.83 naar zijn tweede nulron de. Het was een tijd waar de Duitser Jill Smits met Verhelst Texas en de Belg Kevin Gielen zich op stuk beten. Ook Marc van Dij ck zag met met zijn toppaard Vereist Krisia zijn greep naar de hoofdprijs van 4000 euro stranden. Als laatste starter bracht Gilbert de Roock de ruim driehonderd toeschou wers nog even op de banken. De ruiter uit Beveren toonde zich met Jessica ook een fractie snel ler dan leider Wim Smet, maar de merrie tikte op de laatste hin dernis een paal uit de lepels AUCKLAND - Grant Dalton is bezig aan zijn laatste Volvo Oce an Race. Na twintig jaar stopt de Nieuw-Zeelandse schipper met deze befaamde zeilrace rond de wereld Dalton voert het commando op de Amer Sports One, die na vier etappes op de tweede plaats ligt achter het Duitse jacht Illbruck. Dalton heeft de wedstrijd, voorheen de Whitbread Race, drie keer ge wonnen. Tweemaal eindigde hij als tweede. RTR (Advertentie) ri S 8 3 woensdag 6 maart 2002 door Peter van Kouteren CLINGE - Trainer Bennie van den Brande hield het twee we ken geleden voor gezien bij Clinge. De oefemneester vond dat er geen vertrouwen meer in hem was. Met het vertrek van de oefenmeester incasseerde Clin ge, dat nog altijd op de eerste overwinning in de derde klasse wacht, een nieuwe domper. Boudewijn van Craenenbroeck en Jo de Block, twee oud-spelers met een mooi verleden, hebben de technische leiding inmiddels overgenomen. Het duo maakt zich geen illusies. Clinge zal het niet redden, het vizier wordt nu op volgend seizoen gericht. Boudewijn van Craenenbroeck, in het verleden twee keer Zeeuws topscorer en destijds begeerd door tal van clubs uit Zeeuws-en Belgisch-Vlaande ren, maakte het allemaal al eens eei'der mee. Hij was de voorbije twee jaar succesvol, toen hij sa men met Patrick de Wilde een hecht koppel vormde. Het resul teerde voor Clinge in twee op eenvolgende promoties en een heroptreden in de derde klasse. Bennie van den Brande is tij dens de winterstop op vakantie geweest. Toen heb ik de training ook overgenomen. Nee, ik heb niet lang moeten nadenken, toen de voorzitter me vroeg of ik het tijdelijk wilde overnemen. Ik doe dit om de club uit de nood te helpen." Jo de Block, die op jonge leeftijd in de hoofdmacht van Clinge de buteerde en daarna twee jaar bij de Uefa's van FC Antwerp speelde, ging ook snel overstag toen hij door Van Craenen broeck werd gevraagd om hem te assisteren. „Ik wil niet na trappen", zegt hij. „Maar ik laat Clinge niet in de steek. Ik ben trainer van de A-junioren, maar nu er iets ongebruikelijks is ge beurd, spring ik ook bij het eer ste elftal bijIk vind het prettig om met zijn tweeën te werken. We bepalen samen vrijdags de opstelling en maken die 's zon dags bekend. Het is met Boude wijn doorgesproken dat ik voor de wedstrijd het woord voer. We hebben hetzelfde idee over voetbal en over de dorpsvereni ging Clinge. Wij voelen ons hier thuis." Het is mooie taal van één van de verantwoordelijken, die het verval van Clinge aan het hart gaat. „Maar iedereen wist aan het begin van het seizoen al dat het heel moeilijk zou wor den", zegt De Block. „We wisten dat de selectie in de breedte net niet sterk genoeg was. Een groot aantal blessures breekt ons op. Daarnaast scoren we heel moei lijk." Boudewijn van Craenenbroeck komt met een somber rijtje. „Pascal de Block, Michael de Block, Dennis de Block en Ste fan de Weirt zijn al een tijdje ge blesseerd. Walter van Tienen sukkelt ook alsmaar. Zondag, tegen Alliance, is Martin Leegh- water met een rugblessure uit gevallen. Jurgen de Block en Jan de Visser staan een schorsing te wachten. Als je realist bent, dan kom je tot de conclusie dat we ons niet meer kunnen handha ven." Min of meer uit nood geboren, maar ook met het oog op vol gend seizoen, is een aantal A-ju- nioren aan de selectie toege voegd. „Bennie van den Brande had al voorzichtig een begin ge maakt en liet twee j ongens mee- trainen", zegt Van Craenen broeck. „We moeten naar de toekomst kijken. We hebben niet meer zo'n jonge ploeg. Stel je voor dat volgend seizoen een man of zes zegt: we stoppen er mee. Dan hebben we een pro bleem. Die jongen gasten zijn leergierig, doen hun best en kunnen nog een redelijk potje voetballen. Tegen Alliance zijn er drie ingevallen." De ontmoeting met deze con current in de onderste regionen was voor Clinge een sleutelduel. Winst had de club nog een sprankje hoop op een klein won der gegeven. Na de 1-0 neder laag is er niemand die daarin nog gelooft. Jo de Block: „Handhaven zal moeilijk wor den, maar we vechten tot de laatste snik. Ik vond alleen dat we tegen Alliance een beetje slap begonnen." Zekerheid Boudewijn van Craenenbroeck: „In de tweede helft is er meer ontspannen gevoetbald en ge vochten voor elke bal. We heb ben zelfs een paar goede kansen gehad. Natuurlijk waren de jon gens teleurgesteld, maar dat was vijf minuten na afloop al over. We gaan de komende wed strijden verder met een laatste man die wat meer achter zijn verdediging speelt, om wat meer zekerheid in te bouwen. Op de training gaan we eraan werken om lekker voor de goal te komen. Ik houd van kort werk, over niet al te veel schij ven. En als je voor doel komt, moet je schieten. „Ik was zelf geen loper en houd niet van Coopertesten en zo. Maar er moet natuurlijk wel ge werkt worden. Met een goed po sitiespel wordt ook veel loop werk verricht. Ik merk wel dat het plezier in de kleedkamer stilletjes terugkomt. Er wordt weer gelachen in de kleedka mer." Jo de Block: „Het ademt hier allemaal voetbal. We staan onderaan, maar de sfeer is goed. Je ziet hier geen chagrijnige ge zichten." Voorzitter Jean de Houck is blij met de noodoplossing, maar be treurt het besluit van Bennie van den Brande. „We zijn met dezelfde jongens van de vijfde naar de derde klasse gepromo veerd", zegt hij. „De derde klas se vraagt wel wat meer. Het is de gemakkelijkste manier om een trainer aan de kant te zetten als het minder gaat. Maar een trai ner verdient ook krediet. Dat heeft Bennie gekregen. Het ver baast me daarom dat hij het sei zoen niet heeft willen afmaken. Ik respecteer het als iemand het niet ziet zitten, maar het valt me wel tegen." „Hij heeft gedacht dat we geen vertrouwen meer in hem had den, omdat we hadden aangege ven dat we er voor volgend sei zoen nog niet uit waren. Dat waren we ook niet. Echt niet. Alleen was hij er zelf ook niet uit. We hadden afgesproken om vorige week maandag verder te praten, maar daar heeft hij zelf niet op gewacht. Hij heeft me gebeld dat hij het niet meer zag zitten. Dat heeft me verrast, want we hadden niet voor niks een nieuwe afspraak gemaakt. We hadden ook echt nog met niemand contact gehad voor volgend seizoen. Dat zegt iets over onze intentie. Ik heb niet uitgesloten dat we volgend sei zoen niet meer met elkaar zou den verder gaan. Bennie heeft dat uitgesloten. We denken nu dat we met Boudewijn en Jo twee goede mensen hebben om verder te gaan." Het nieuwe technische duo bij Clinge: Jo de Block en Boudewijn van Craenenbroeck. foto Peter Nicolai BOUWMATERIALEN-PROFCENTER Industrieterrein, Aziëweg 3, Hulst 0114-312551 Fax 311008 Wielrenner uit Oostburg wil pieken op NK voor veteranen vijftig-plus mergel BREDA - Brian van Goethem uit Sluiskil, lid van de Wieler vereniging Zeeuws-Vlaande- ren, is als derde geëindigd in categorie 3 tijdens de voorjaars competitie in Breda. Niels Wytinck uit Lembeke werd in diezelfde.categorie vijf de. In categorie 4 was er een negen tiende plaats voor Denian Pie- ters uit Heikant terwijl Remco Bijman uit Terneuzen vijftiende werd in de categorie 7. van onze sportredactie ANTWERPEN - „Ik heb slape loze nachten doorgemaakt. Niet omdat de baby huilde, maar wel omdat ik door een domme fout niet meer kan fluiten tot het einde van het seizoen." Peter Jordens (40) zit er duide lijk mee. De Belgische arbiter uit de Kempen werd door de Belgische scheidsrechterscommissie op non actief gesteld na het verzen den van een geboortekaartje voor zijn zoon Jonas. Niet alle clubs uit de Belgische hoogste voetbaldivisie waren even blij met dat kaartje. Steen des aan stoots was een bijgevoegde - traditioneel vrijblijvende - ver wijzing naar een winkel waar een lijst met mogelijke cadeau's voor de baby lag. „Ik draag alle verantwoordelijkheid", beseft Jordens nu. 'Geboren op 02-02-02, geze- door Fred Rabout OOSTBURG - Wielrenner Ru- die Lammens uit Oostburg werd vorig jaar bij de vrije liefheb bers in Honselersdijk Neder lands kampioen bij de vetera nen vijftig-plus. De driekleur staat hem als gegoten, vindt hij ook zelf. 12 Augustus staat in zijn agenda dan ook dik onder streept. Want op die dag wil gend met de welluidende naam Jonas JordensEn door zo 'n on schuldig mensje - 3,8 kilogram zwaar en 51 centimeter lang - zou vader Jordens tijdelijk zijn hobby kwijt zijn? Het klinkt te belachelijk voor woorden. Wat is er precies gebeurd? „Het probleem was: Jonas werd op een zaterdag geboren en pas maandagnamiddag konden wij de winkel bereiken waar de kaartjes vandaan kwamen en het verlanglijstje lag. Alles moest snel gaan en daardoor liep het verkeerd. „Of ik de straf niet heel zwaar in vergelijking met de feiten vind? Ik kan ermee leven. Ik ben niet geschorst, maar preventief op non-actief geplaatst om eventu ele beschuldigingen van compe titievervalsing te voorkomen. Achteraf bekeken begrijp ik ook wel dat er clubs waren die zich vragen stelden en de scheids rechterscommissie belden. GPD Lammens zijn titel in het West- Brabantse Hoeven verdedigen. Lammens begint dit jaar aan zijn 33e wielerseizoen. Hij fietst alweer een aantal jaren bij de vrije liefhebbers, maar was nooit een echte winnaar. Pas tij dens zijn amateurperiode boek te Lammens zijn eerste zeges. In die tijd ontpopte Lammens zich ook als prijsrijder. Hij is geen specialist, maar kan op alle on derdelen goed mee. „Rond de kerstdagen begint het altijd weer te kriebelen", vertelt Lammens. „Dan wordt de draad weer opgepakt en ga ik volop trainen. Rond eind februari wil ik een paar duizend kilometer in de benen hebben, want zodra het wegseizoen begint, moet ik elke zaterdag en zondag vol aan de bak." Vorig jaar beleefde Lammens één van zijn betere jaren. Elf keer mocht hij de overwinnings- zoenen in ontvangst nemenMet als absolute hoogtepunt de na tionale titel in Honselersdijk. ,Ik zal die dag nooit meer verge ten. Het was hondenweer. Re gen, storm, alleen de kassen in het Westland boden wat be schutting. Al in de eerste ronde, met de wind op kopkwam ik al leen voorop. Toen moest ik be slissen, doorgaan of nog even de kat uit de boom kijken. Maar ik voelde met beresterk die dag. Er zijn van die dagen dat je de be nen niet voelt." Buurman „Ik ben dus doorgegaan. Niet helemaal voluit, want als ze me nog zouden terugpakken, wilde ik nog wat overhebben." Maar ze kwamen nooit meer terug. „Met dank trouwens aan mijn buurman en begeleider Jean Burlet. Hij was het die me toen naar de overwinning heeft toe- gepraat. Ik heb altijd gedacht dat ik op een NK niets te zoeken had, maar Jean gaf me het ver trouwen." Voor eenzelfde ere lijst in 2002 tekent hij onmid dellijk. „Zeker als daar die nationale titel weer op staat vermeld. Op die dag wil ik dit seizoen ook koste wat kost weer pieken." Het aantal wedstrijden waar hij in al die jaren als renner aan deelnam, kan hij slechts schat ten. „Pak eens een zeventigtal koersen per jaar. Ik heb ruim dertig jaar gekoerst, dus het aantal koersen ligt dik boven de tweeduizend." Lammens heeft geen idee hoeveel kilometer hij tijdens zijn carrière onder zijn fiets heeft zien wegglijden. „Ik zal wel een aantal keren de we reld rond hebben gefietst. En ik heb er nog steeds plezier in, leef er nog altijd voor Ik ga 's avonds tussen negen en half tien naar bed, nuttig aangepast voedsel en gedurende het seizoen laat ik de alcoholische drankjes staan. Met uitzondering van de twee trappisten die ik na afloop van een wedstrijd drink overigens. Want dat is in al die jaren een vast ritueel geworden. De eerste drink ik voor de dorst, de tweede voor de smaak." Schuldgevoel Zijn vrouw Linda weet onder tussen hoe een leven met Rudie Lammens werkt. „Op stap gaan is er in het seizoen niet bij. Zelfs de verjaardagen van naaste fa milieleden vormen dan een pro bleem. Wie jarig is, moet het met een kort bezoekje stellen. Om half tien begint hij al op zijn stoel te draaien, want het li chaam van een wielrenner moet volgens hem de nodige rust heb ben. Als hij niet op tijd zijn bed opzoekt, maakt zich een schuld gevoel van hem meester. Daar om gaan we regelmatig met ge scheiden vervoer op stap. Dan kan ieder van ons naar huis wanneer-ie wil." Rudie Lammens staat weer te trappelen voor het nieuwe sei zoen, hij is er klaar voor. Even als zijn ploegmakkers van Ze telhallen, een formatie waar hij al jaren voor rijdt. „Als je in ploegverband koerst, moet je de benen wel eens stilhouden. Daar staat tegenover dat je ploegmaten dat waarderen en regelmatig voor jou klaar staan. Ik voel me daar goed bij. Laat het seizoen nu maar vlug begin nen. De reuk van de massage olie, de krachttermen, de winst, het verlies, de twee trappisten; ik zou het nog niet graag willen missen." door Bennie Ceulen VALKENBURG - In de vorm van twee enorme mergelblok- ken krijgt het Limburgse Val kenburg binnenkort een ere- plaatsje bij het monument van de legendarische renner Fausto Coppi in Turijn. Deze week ver trok een vrachtwagen naar Ita lië met de twee bijzondere rots blokken aan boord. Het monument van Fausto Cop pi wordt op zaterdag 8 juni in Turijn onthuld in het bijzijn van zijn nog levende oud-ploeg- makkers als Ettore Milano, An drea Carrea en Raphael Gemi- niani. Ook Eddy Merckx, Felice Gimondi en andere vroegere wielercoryfeeën zullen bij het feestweekend aanwezig zijn, evenals burgemeester Constant Nuytens van Valkenburg. Nuytens gaf acte de présence bij het vertrek van het transport bij het atelier van mergelspecialist Fer Rouwet, die de 500 kilogram wegende rotsblokken uit de grotten onder de Cauberg zaag de. „Het is een eer voor onze ge meente om op deze manier ge koppeld te worden aan de meest historische momenten uit de carrière van Fausto Coppi." 'Le Rocce di Fausto Coppi', heet het monument dat ter ere van de wielerkampioen ruim 42 jaar na diens dood in hartje Turijn ge maakt wordt. Met Eddy Merckx wordt de Italiaan beschouwd als de beste wielrenner ooit. Coppi overleed op 2 januari 1960 aan de gevolgen van mala ria, die hij tijdens een trip in Burkina Faso had opgelopen. Sindsdien kent de Coppi-vere- ring in zijn geboorteland geen grenzen. Het monument bestaat uit een liefst tien meter hoog bronzen kunstwerk dat de beklimming van een bergpas uitbeeldt met op de top de triomferende Cop pi. Rondom worden negentien historische momenten uit de carrière van de legendarisch wielerkampioen uitgebeeld, de meeste door rotsblokken van bekende cols of bergen waarop hij geschiedenis schreef, zoals de Alpe d'Huez, Izoard, Ghisal- lo, Pordoi, Galibier, Iseran, Tur- chino, Croix de Fer, Stelvio, Puy de Döme en Crespera. Alleen voor Parijs-Roubaix, die Coppi in 1950 op zijn naam schreef, gaat dat niet op omdat in de Hel van het Noorden géén klim te vinden is. Daarom wordt met keien uit het Bos van Wal lers een kasseipad in het stads park van Turijn aangelegd. De bijzondere eer die Valken burg te beurt valt is te danken aan het wereldkampioenschap 1948, waarin de rivaliteit tussen Fausto Coppi en Gino Bartali zijn hoogtepunt bereikte. Coppi en Bartali waren dé topfavorie ten van de regenboogstrijd op de Cauberg die door de Belg Briek Schotte gewonnen werd. De ge schiedenis van dat WK werd be paald door de rivaliteit tussen Coppi en Bartali. De twee idolen van de tifosi verdeelden hun land toen al jaren in twee kam pen. Hoewel Coppi in 1948 Mi- laan-SanRemo wonkon hij niet verkroppen dat Bartali enkele maanden later de Tour de Fran ce op zijn naam schreef. Rivaliteit Ondanks het feit dat ze in Val kenburg als ploegmakkers startten, vlogen ze elkaar in de wedstrijd in de haren, omdat beiden elkaar niet uit het oog wilden verliezen. De rivaliteit liep helemaal uit de hand. Op een bepaald moment hadden de twee kemphanen tien minuten achterstand op de kopgroep met Briek Schotte. Toen Coppi zijn rivaal in kansloze positie had gemanoeuvreerd, kneep hij in de remmen en fietste naar zijn hotel. De laaiende Bartali deed noodgedwongen hetzelfde. De internationale pers schreef schande over de laffe houding van de twee kopstukken. De Ita liaanse bond was onverbidde lijk en schorste de twee boos doeners. GPD (Advertentie) ensdag 20 t/m Zondag 24 maart Noordstraat 101-105 Terneuzen Tel.: 0115-64.80.70 Fax 64.80.90 www.juwelierwiiffels.nl (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Rudie Lammens: „De reuk van de massage-olie, de krachttermen, de winst, het verlies, de twee trappisten; ik zou het nog niet graag willen missen." foto Peter Nicolai Een Cascade waterbed... is lekkerder voor je rug. Slaapkenner Rademakers Heeft een slaapoplossing voor iedereen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43