Kalun Yu wil wel bijtekenen Jan Geldof moet fluit opbergen PZC Bijna 70 bowlers in actie op de ZK Hubert Croock in gewestelijke finale Sijbrands leidt in dartscompetitie CO VS verbijsterd door uitspraak «12 Borussia bevalt Middelburger Zege voor Skari en Svartedal Zeeuwen niet kansloos tijdens laatste nationale KNF-titelstrijd uitslagen Boetes Fulham en Everton Schaatsbond faalt volgens de A-rijders Arsenal pakt de koppositie agenda woensdag 6 maart 2002 Kalun Yu hoopt dit seizoen met Borussia Dortmund naar de Bundesliga te promoveren. foto Ingo Wagner/EPA door Koen de Vries HEERLEN - Kalun Yu blijft ko mend seizoen waarschijnlijk voor Borussia Dortmund tafel tennissen. Hij heeft het naar zijn zin bij de club uit het Ruhrge- bied. Alleen over de lengte van het contract moet nog gespro ken worden. De 21-jarige Middelburger laat het een en ander afhangen van de ontwikkelingen bij de satel lietclub van voetbalvereniging Borussia Dortmund. De kans bestaat dat Borussia promo veert naar de hoogste klasse, de eerste Bundesliga. Als dat ge beurt, wil Yu twee jaar bijteke nen. Blijft de club in de tweede Bundesliga dan heeft hij voor keur voor een verlenging van het contract van één jaar, met een optie op nog een seizoen. Koploper De club van Yu is momenteel koploper in de noordelijke tweede Bundesliga en heeft één punt voorsprong op nummer twee Weitmar Müncheid. Ook de nummers drie en vier zijn nog in de race om de titel. Dortmund en Weitmar Müncheid zouden elkaar in de laatste competitie ronde ontmoeten, maar er zijn pogingen om het duel naar vo ren te halen. „Als pas in april be kend wordt dat we promoveren, STOCKHOLM - De Noorse ski lopers hebben gisteravond de wereldbekersprint in Stock holm beheerst. Bij de vrouwen zegevierde Bente Skari, die in onlangs olympisch kampioene op de 10 km werd, en bij de man nen was Jens-Ame Svartedal de beste. De wedstrijd over 1,5 ki lometer (klassieke stijl) werd in de goed vellichte straten van Stockholm gehouden. ANP TERNEUZEN - Met het natio naal KNF-kampioenschap springen wordt dit weekeinde in Ermelo het boek van 75 jaar Ko ninklijke Federatie van Lande lijke Rij verenigingen en Pony clubs definitief gesloten. De laatste kans dus voor de ruiters om in de annalen van de KNF te worden opgetekend. Hoewel de afdeling Zeeland qua startbewijzen niet rijkelijk is bedeeld, zijn de provinciale vertegenwoordigers zeker niet kansloos. Voor een laatste suc ces onder het vaandel van de KNF zullen echter zowel ruiter als paard in topvorm moeten verkeren. Want gezien de startlij st is de concurrentie enorm. Stef Nelisse en Carolein van de Plasse bijten vrijdagavond in de klasse M het spits af. Het is be kend, met een Delta Mossel in topvorm is voor Carolein van de Plasse geen hindernis te hoog. Maar het zal enorm moeilijk worden geroutineerde profs als Hester Klompmaker, Edwin Hoogenraat, Maarten Dijker man en Faan Pompen achter zich te houden. De nationale ti tel zou beslist niet de eerste ver rassing zijn waar Stef Nelisse met Kimball zijn aanhang op trakteert. Met de ruin in top vorm is de ruiter uit Noordgou- we moeilijk te kloppen. In de klasse Z neemt Luc Corne- lissens met Panter het op tegen de internationals Jenny en Al- bert Zoer en zo'n twintig profs, die eveneens zowel nationaal als internationaal hun sporen reeds hebben verdiend. Met een plaats in de toptien zal de ruiter uit Nieuw-Namen daarom waarschijnlijk al tevreden moe ten zijn. Ilyo de Loos Ook voor Ilyo de Loos zal het in Ermelo zwaar zijn. Maar de rui ter uit Hulst is net als zijn tegen standers professioneel met de sport bezig. Bovendien beschikt de Zeeuwse kampioen met Na dir over een paard met een uit zonderlijk vermogen. Als De Loos in staat is de hengst in toom te houden, behoort de hoogste trede van het erescha- vot tot de mogelijkheden. Bij de pony's grote maat is Chayenne Wiskerke één van de getipte favorieten voor de titel. De amazone uit Kruiningen heeft in de klasse Z met Wisker- ke's Mirror en in de klasse ZZ met Wiskerke's Fred belangrij ke troeven voor het goud onder het zadel lopen. is het te laat om het team nog te versterken. Alle goede spelers zijn dan al onderdak", weet Kalun Yu. „Een club in de eerste Bundesli ga moet volgens de regels van de Duitse tafeltennisbond een budget hebben van minimaal 175.000 euro", vertelt hij. „Er wordt gesproken met het hoofd bestuur van de club of dat geld beschikbaar is.Momenteel kan Dortmund jaarlijks beschikken over ongeveer 100.000 euro. Kalun Yu kwam twee jaar gele den terecht bij Borussia Dort mund, nadat hij met zijn club 't Zand uit Middelburg Neder lands kampioen was geworden. Voor zijn ontwikkeling was het beter dat hij in de veel sterkere Duitse competitie uit zou ko men. De vorderingen gingen in Duits land minder snel dan verwacht. Toen Yu in Duitsland begon wil de hij binnen een jaar de tophonderd van de wereldrang lijst bereiken, maar daarvan bleef hij ver verwijderd. Hij bleef ergens halverwege de 200 en 300 steken. Dit jaar is hij flink gestegen, maar verder dan de 199e plaats op de nieuwste ranglijst zit er niet in. „Ik was veel te optimistisch", erkent Yu. „Het kost veel tijd om bij de top te komen. Ik zal niet van onze sportredactie HOEK - Zeeuws dartkampioen Simon Sijbrands heeft het ze vende rankingtoernooi gewon nen. De darter uit Heinkens- zand sloeg in Hoek genadeloos toe. Sijbrands, die dit seizoen nog geen enkel rankingtoernooi had gewonnen, liet zien dat hij ook dit seizoen zijn huid duur zal verkopen. In een kwalitatief sterke finale werd Atilla Pardon van het Temeuzense Arrows met 3-2 en 3-0 naar de tweede plaats verwezen. Sijbrands, in de competitie spelend voor meer roepen wat ik op korte ter mijn wil bereiken. Ik kijk naar de dag morgen, niet veel verder. Om beter te worden moet je niet alleen veel trainen. Je moet ook veel belangrijke toernooien spe len. Spelers die in in mijn junio- rentijd versloeg, zijn me voorbij gegaan omdat ze veel meer toer nooien spelen dan ik." Kalun Yu heeft zich kortgeleden met collega-tafeltennisser Frank Rengenhart in Roermond gevestigd. Dat is een mooie uitvalsbasis voor de dagelijk se trainingen in Wessem (Lim burg) en de wedstrijden in Dort mund. Op maandag, woensdag en donderdag traint hij in Wes sem, op dinsdag op Papendal bij Arnhem en op donderdagavond in Dortmund. Yu: „Ik maak veel uren, maar probeer die ook goed te besteden. Ik train fanatieker dan ooit," Hoewel hij vorig jaar niet opval lend goed presteerde, werd Kal un Yu door zijn Zeeuwse team genoten uitgeroepen tot sportman van het jaar 2001. „Ik heb vorig jaar niet echt opval lend gepresteerd. Ja, ik heb op het WK wel de wereldkampioen verslagen, maar in de belang rijkste toernooien heb ik nooit de kwalificaties overleefd. Dat zou er komend seizoen maar eens van moeten komen." Grando/Triple, pakt meteen weer de leiding in de tussen stand. Dit mede doordat koploper Karl Mese er al in de eerste ronde met 3-2 uitgegooid werd door Dan ny de Vos van de organiserende club 't Trefpunt. Mese zou zich later nog wel herstellen en de verliezersronde met 4-2 winnen van Peter Visser (Trefpunt), maar het kostte hem wel de lei dende positie. Sijbrands ging in de halve finale vlot langs Arjen Verzijl (Red Lions) getuige de 4-0-score. In de andere halve finale kwam Atilla Pardon tegenover Dennis van Lomwei (Desperado's) te staan. Van Lomwei nam een 2-0-voorsprong. Pardon boog wel, maar brak niet en bereikte de finale door de score om te buigen in zijn voordeel (4-2). De man van de dag was onge twijfeld de talentvolle Jetro So- hilait van Yip Plaza. De pas vijf tienjarige darter bereikte in dit sterke gezelschap de laatste acht. Bij de koppels ging de zege naar het Trefpunt-duo Philippe Hos te en Jean-Pierre Strubbe. Zij zegevierden in de finale met 4-3 na een 3-0-voorsprong, van het koppel Atilla Pardon/Peter Vis ser. Opzien baarde echter het koppel Eddy Crawford/Mike van Belle. Zij sneuvelden pas in de halve eindstrijd na een schit terend toernooi, tegen de latere winnaars Hoste/Strubbe. Crawford en Van Belle hadden een erg ongunstige loting. Dat betekende dat ze op hun weg achtereenvolgens vrijwel alles wat naam heeft in de Zeeuwse dartswereld moesten elimineren. Het begon met de leiders in de tussenstandSimon Sijbrands/Ger Tolhoek. Vervol gens kwamen Dennis van Lom- wel/Joël Sohilait, Pascal Sart/ Edwin van de Vlies en Greg Anuels/Karl Mese aan de beurt. In de halve finale was de tank echter leeg en won de tandem Hoste/Strubbe met 3-0. De an dere halve eindstrijd ging tus sen Willy van Driessche/Zoran Safradin en Atilla Pardon/Peter Visser, door laatstgenoemden met 3-0 gewonnen. door Marco Hamelink RENESSE - In het bowlingcen trum van Renesse worden zon dag de finales van de provincia le kampioenschappen bowling gehouden. In totaal doen 68 mannen en vrouwen een gooi naar de Zeeuwse titel. Er verschijnen ook enkele top pers uit het A-circuit aan de start. De strijd gaat waarschijn lijk tussen Erik van Sabben (hij werd onlangs vierde op het Irish Open), Erwin Groen (voormalig wereldkampioen en winnaar van het internationale Open Goese bowlingtoemooi) en door Joop van den Oudenhoven EEDE - Hubert Croock van BV Hof van Eede staat van vrijdag tot en met zondag in de finale van het gewestelijke kampioen schap bandstoten vierde klasse. Croock richt zich in Kaatsheu vel in eerste instantie op een plaats in de middenmoot. De 61-jarige Croock wacht ko mend weekeinde een nieu we er varing als biljarter. Nooit eerder nam de Zeeuws-Vlaming deel aan een gewestelijke eindstrijd. Hij is dan ook zeer benieuwd wat de finale hem zal brengen. „Ik deed bij toeval mee aan de districtsfinale", vertelt Croock. „Mijn broer had me ertoe ge bracht eens mee te doen aan de voorwedsti'ijden. Ik biljart al zo'n twintig jaar, maar dan al leen in clubverband. Tot mijn eigen verrassing haalde ik de districtsfinale. En tot mijn nog grotere verbazing werd ik daar tweede. Omdat de winnaar niet in de gelegenheid was naar de gewestelijke titelstrijd te gaan, sta ik nu ineens in die eind strijd." Wat zijn verwachtingen betreft, is hij nuchter: „Ik ga er een ge zellig uitje van maken met mijn vrouw. We logeren een paar da gen in Kaatsheuvel en ik ga pro- Biljarten Eerste ronde Grand Prix driebanden op handicap: J. Leeraert-H. de Witte 27- 29/61 beurten (Leeraert naar 2e ronde), R. Pecoraro-J. de Witte 35-19/62 (Pecora- ro naar 2e r.), A. de Feijter-R. Goethals 29- 32/55 (Goethals naar 2e r.), C.J. Wissel-L. Dallinga 28-45/36 (Dallinga naar 2e r.). Darts Ranking in Hoek. Singles. Winnaarsron de: 1S. Sijbrands, 2. A. Pardon, 3. ex ae quo A. Verzijl en D. van Lomwei. Verlie zersronde: 1. K. Mese, 2. P. Visser, 3. ex aequo M. van Son en R. Rahman. Koppels. Winnaarsronde: 1P. Hoste/J.P. Strubbe, 2. A. Pardon/P. Visser, 3. ex ae quo M. van Belle/E. Crawford en W. van Driessche/Z. Safradin. Verliezersronde: 1. S. Sijbrands/G. Tolhoek, 2. K.van Over- meeren, 3. ex aequo M. Venema/E. Jans sen en D. Huber/I. Seymour. Tussenstanden na 7 rankings. Singles: 1. S. Sijbrands 163 punten, 2. K. Mese 162, 3. A. Verzijl 156, 4. P. Boot 154, 5. ex ae quo P. Swart en E. Crawford 146,7. ex ae quo E. Janssen, J. Sohilait en A. Pardon 144,10. R. du Pon 141 punten. Hockey Kuala Lumpur. WK mannen, zevende speelronde. Groep A: Nederland - Zuid-Afrika 3-0 (2-0 11. De Nooijer 1-0, 30. Klaver 2-0, 45. Geeris 3-0. Scheidsrechters: Amarjit LONDEN - De Engelse voetbal bond (FA) heeft Fulham en Everton fikse boetes opgelegd wegens de massale kloppartij tijdens hun competitiewed strijd op 8 december. Bijna alle spelers deden daaraan mee. Uit eindelijk werden alleen Davicl Weir (Everton) en Luis Boa Mor- te (Fulham) uit het veld ge stuurd. Fulham moet wegens dat wangedrag bijna 50.000 eu ro betalen, Everton tien mille minder. De laatste club accep teert die straf, de werkgever van doelman Edwin van der Sar overweegt hoger beroep aan te tekenen. RTR AMERSFOORT - De Neder landse marathonschaatsers hebben gisteravond tijdens een vergadering in Amersfoort, waar zo'n vijftig A-rijders aan wezig waren, hun vertrouwen opgezegd in het sectiebestuur marathon van de KNSB. Ze zijn van mening dat het sec tiebestuur niet in staat is geble ken de professionalisering van deze tak van de schaatssport ge stalte te geven. Ook hebben ze er geen vertrouwen in dat dit op korte termijn wel gebeurt. De schaatsers kunnen overigens het bestuur niet naar huis stu ren. Die macht ligt bij de gewes ten. ANP Leen Schaap. Andere toppers waar rekening mee gehouden moet worden, zijn Rini Hen- drikse, Michael Snijders en Frank de Zeeuw. Laatstge noemde vertegenwoordigt de Nederlandse PTT op het EK van landelijke posterijen in Malta. Ook bij de vrouwen is er een sterke bezetting. Hilda de Bruijn verdedigt haar vorig jaar veroverde titel en krijgt nu con currentie van Katja van der Klooster en Marion de Leux. Zij kwamen vorig jaar respectieve lijk één en twee pins tekort voor de zege. De finales in de diverse klassen beginnen zondag om twaalf uur. beren een goed resultaat te be halen. Ik kom als middenmoter binnen en zie wel waar ik uit kom. Het moet willen lopen Bandstoten is een lastig spel, je moet een beetje geluk hebben." De concurrentie zal zwaar zijn. Kees Vis uit Sommelsdijk is met een moyenne van 1.800 als eer-i ste geplaatst en torenhoog favo riet. De partijen gaan over veertig caramboles en beginnen vrijdag I om 19.00 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. LONDEN - Arsenal heeft giste renavond de koppositie in de Premier League veroverd. De winst in de wedstrij d tegen Der by County (1-0) was daarvoor voldoende. Het duel met de laaggeklasseer- de opponent verliep moeizaam. Pas in de 70e minuut nam de fa voriet afstand. Pires scoorde op aangeven van Bergkamp. De Nederlander, opnieuw basis-1 speler, stond samen met de Fransman Henry in de spits op gesteld. Bergkamp speelde de hele wedstrijd. ANP (Mal), Gentles (Aus). Aantal toeschou wers: 1000. Duitsland - Pakistan 3-2 (2-1), Nieuw- Zeeland - België 4-3 (1-1), Argentinië - Spanje 3-1 (2-0). Eindstand: 1. Duitsland 7-18 (19-8), 2. Ne derland 7-16 (17-5), 3. Argentinië 7-15 (18-12), 4. Pakistan 7-12 (16-9), 5. Spanje 7-11 (12-11,6. Nieuw-Zeeland 7-6 (9-18), 7. Zuid-Afrika 7-4 (7-19), 8. België 7-0 (7- 23), Duitsland en Nederland naar halve finales. Groep B: Japan - Cuba 4-2 (2-2), Australië - India 4-3 (0-1), Engeland - Zuid-Korea 2- 0 (2-0), Maleisië - Polen 2-2 (1-1). Eindstand: 1. Australië 7-21 (28-6), 2. Zuid-Korea 7-15 (20-11), 3. Maleisië 7-13 (14-13), 4. Engeland 7-12 (15-7), 5. Japan 7-10 (10-15), 6. India 7-7 (18-15), 7. Polen 7-4 (9-19), 8. Cuba 7-0 (9-33). Australië en Zuid-Korea naar halve finales. Halve finales (donderdag): Nederland - Australië, Zuid-Korea - Duitsland. Skiën Stockholm. Wereldbebeker skilopen, sprint (1,5 km klassieke). Mannen: 1. Svartedal (Noo), 2. Iversen (Noo),3. Lind (Zwe). Vrouwen: 1. Skari (Noo), 2. Majdic (Slv). Sportprijsvragen Lucky day, dinsdag 5 maart 2002. 7-15-16-18-24-25-26-32-33-42-43- 53 - 54 - 55 - 56 - 60 - 64 - 69 - 72 - 74. (onder voorbehoud). Tennis Delray Beach. Mannen, 462.000 euro: Eerste ronde: Sa (Bra) - Verkerk (Ned) 6-4 6-4, Russel (VSt) - Koubek (Oos/3) 3-6 6-3 6-2, BurgsmCiller (Dui/6) - Simoni (Bra) 6- 2 4-6 6-2. Scottsdale. Mannen, 462.000 euro. Eerste ronde: Portas (Spa/6) - Saretta (Bra) 6-37-5, Malisse (Bel/7) - Joyce (VSt) 6-1 6-2, Mantilla (Spa) - Lee (GBr) 6-2 6-7 7-5, Rusedski (GBr) - Squillari (Arg) 4-6 6- 17-5, Balcells (Spa) - Blanco (Spa) 7-6 6-3, Ferreira (ZAf) - Mamiit (VSt) 2-6 6-3 6-2, Gaudenzi (Ita) - Blake (VSt) 7-6 6-3, Corre tja (Spa/5) - Kohlmann (Dui) 6-3 7-5. Dubbelspel, eerste ronde: Johnson/Pal mer (VSt) - Schalken/Tarango (Ned/VSt) 6-1 7-6. Voetbal Engelse competitie. Arsenal-Derby C. 1- 0, Blackburn-Aston Vil. 3-0, Sunderland- Bolton 1-0. Wielrennen Tour de Snowy (Australië), vrouwen: Tweede etappe, Tumbarumba - Tumut: 1. Wright (Aus) 69 km in 1.48.20 (37,9 km/u), 2. Holt(NZe),3. Grimberg (Ned),4. Otsuka (Jap), 5. Marsal (Fra), 12. Mans veld (Ned) 1.29, 17. Melchers (Ned), 58. Vink (Ned) 1.54, 64. Van der Helm (Ned) 23.03, 65. Groenveld (Ned). Derde etappe, Tumut - Talbingo: 1. Ja mes (Aus) 1,29.40 (34,0 km/u), 2. Ljungs- kog (Zwe) op 0.17, 3. Melchers, 4. Bruck ner (VSt), 5. Arndt (Dui), 45. Mansveld 3.08,49. Grimberg 3.59,56. Vink 6.08,61. Van der Helm 19.25,64. Groenveld 30.29. Algemeen klassement: 1 Melchers 5.40.59, 2. Ljungskog op 0.25, 3. Dopp- mann (Zwi) 0.29, 4. Bruckner 0.38, 5. Arndt 0.54, 32. Grimberg 8.30,49. Mans veld 24.27, 53. Vink 27,52, 61. Van der Helm 1.11.47,64. Groenveld 1.31.13. woensdag HU Biljarten Eerste ronde Grand Prix driebanden. (19.00 uur): K. Pöpsel-J. Boogaert, M. Dekker-C. van Meelen, (20.30): L. IJze- wijn-K. Zwanink, D. de Jonge-P. Kentin, (22.00): A. van de Walle-E. van Damme, Fl. Rombaut-A. Schelfhaut. Jeugdscheidsrechter wordt in hoger beroep teruggefloten door Rudy Boogert DRIEWEGEN - Eén primeur heeft Jan Geldof in elk geval op zijn naam staan. Hij was de afgelopen maanden de oudste officiële KN VB-scheidsrechter op de Ne derlandse voetbalvelden. Maar die 'titel' is de zeventigjarige arbiter uit Driewe gen nu kwijtgeraakt. Het Hooggerechts hof in Amsterdam heeft Jan Geldof zijn hobby afgenomen. Jan Geldof bereikte op 31 mei 2001 de respectabele leeftijd van zeventig jaar. Reden voor een feestje, maar tegelijker tijd voor een teleurstelling. In de huisre gels van de KNVB staat immers dat elk lid dat in een functie benoemd is (spelers dus niet), die functie op zijn zeventigste levensjaar moet neerleggen. Geldof mocht dus niet meer fluiten en dat vond hij helemaal niet leuk. Hij spande daarom in oktober 2001 een kort geding aan bij de arrondissements rechtbank in Utrecht. Aan de hand van advocaat mr. E.J.A. Vilé, oud-voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal bij de KNVB, daagde hij de voetbalbond voor het gerecht. En warempel, de presi dent oordeelde dat de leeftijdsgrens geen gepaste norm was om scheidsrechters af te serveren. Jan Gel dof mocht zijn wedstrijdjes weer fluiten, maar de KNVB was wél in beroep gegaan tegen de uitspraak. De KNVB vreesde grote organisatorische proble men, want de president adviseerde de bond een toetsingsapparaat voor arbi ters te formuleren die niet gericht was op de leeftijd maar op kwaliteit. En de KNVB zag het niet zitten om voor de 20.000 mensen die binnen de bond zo'n twintig verschillende functies bekleden, een gepast meetinstrument te ontwikke len. Grieven Dat was één van de tien grieven die de bond op 1 februari 2002 in het hoger be roep in Amsterdam aanvoerde om het vonnis van Utrecht te vernietigen. Vorige week gaf het Hof in zijn uitspraak de KNVB daarin gelijk. Daaimee Jan Geld of van zijn wekelijkse hobby berovend. „Het klinkt misschien een beetje drama tisch, maar het voelt alsof ik geampu teerd ben", reageerde Geldof. SSV'65 4 - Wemeldinge 3 (2-0) op 16 fe bruari 2002 werd daardoor de laatste wedstrijd uit Geldofs fluitcarrière die 35 jaar (z'n halve leven) omspande. Voorlo pig tenminste. Geldof, een gewezen huis arts, weet namelijk nogniet of hij verdere stappen zal en kan ondernemen. De kos ten rijzen nu immers al de pan uit. Het verloren hoger beroep kost hem alleen al ruim 2500 euro. Geldof kon zelf niet bij het hoger beroep in Amsterdam aanwezig zijn, omdat hij denacht daaraan voorafgaand tweemaal was flauwgevallen en daarbij een lichte hersenschudding opliep. Was hij er wel geweest, dan had hij zijn woordje klaar gehad. „Ik vind namelijk dat de KNVB Jan Geldof, een gewezen huisarts, weet nogniet of hij verdere stappen zal en kan ondernemen. foto Willem Mieras en het Hof een verkeerd proces hebben gevoerd." Geldof doelt hiermee op het feit dat zijn zaak geen precedentwerking mocht heb ben. Volgens advocaat Vilé had Geldof meer kans van slagen als de zaak alleen om hem draaide. „Dit was dus een so loactie van mij. Het is misschien egoïs tisch, maar ik wilde gewoon weer fluiten. Maar de KNVB heeft van iets kleins iets groots gemaakt. Het heeft zijn organisa torische problemen rond deze materie op mijn bordje gelegd." Uilenberg Verschillende media hebben in 'de zaak Geldof' de vergelijking met 'de zaak Ui lenberg' gemaakt. Een arbiter die in de rechtbank de strijd aanbindt met de KNVB over de leeftijdsgrens. Helaas voor Geldof gaat de vergelijking mank. Uilenberg verloor het kort geding maar won in hoger beroep. Geldof bewandelde het omgekeerde pad. De juridische wereld heeft zijn Uilen berg-arrest, maar liet de kans op een Geldof-arrest liggen. door Rudy Boogert DRIEWEGEN - De Centrale Organisa tie voor Voetbal Scheidsrechters (CO- VS) is verbijsterd door de uitspraak van het Hof om arbiter Jan Geldof in hoger beroep het fluiten te ontzeggen. De COVS strijdt al ruim vijf jaar voor de afschaffing van de leeftijdsgrens voor scheidsrechters en zag daarvoor in de zaak Geldof een opening. De COVS volgde de kruistocht van Jan Geldof de afgelopen maanden op de voet. In het cluborgaan De Scheids rechter verschenen verschillende arti kelen over de zaak en het hoofdbestuur onderhield nauwe contacten met Geld of. Tot op heden steunde de COVS de arbiter alleen moreel, maar de belan genorganisatie wil Geldof ook financi eel tegemoetkomen. Vice-voorzitter Piet Colpaart, geboren in Kloosterzande en woonachtig in Go- irle, ervoer de uitspraak in hoger be roep als een zware nederlaag. „Jan Geldof was een paradepaardje. Ie mand met maatschappelijke aanzien, altijd correct in de omgang met de KNVB en andere scheidsrechters. Dat zo iemand zijn nek durft uit te steken, ondersteunen wij voor de volle hon derd procent." Een positieve uitkomst van het hoger beroep had de COVS in de kaart ge speeld. „Keer op keer kaarten wij de af schaffing van de leeftijdsgrens voor scheidsrechters aan bij de KNVB. Maar telkens wordt het zomaar van tafel ge veegd. Volgens ons gaat het erom dat scheidsrechters conditioneel en spelre- geltechnisch bekwaam zijn. Zo krijg je een kwalitatief beter scheidsrechters- ltorps." De COVS heeft nog geen officieel standpunt ingenomen over verdere stappen naar aanleiding van Geldofs situatie. Maar op 19 maart gaat de or ganisatie in conclaaf met de KNVB en dan staat de afschaffing van de leef tijdsgrens opnieuw op de agenda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42