PZC Ruiters vangen bot met petitie /Bfl/STOL/ Borsele volhardt in aanleg fietspad langs Drieweg 15 Tholen biedt burgers proef met internet Ontwikkeling polder begint met sloop Borsele hoeft geen riolering te leggen in buitengebied mt STEM LIJST 4 Borsele wijkt geen centimeter voor illegaal paardensportcentrum Parkeermeters opengebroken Geen voorrang voor meningokok-enting in Zeeuws-Vlaanderen zeeuwse almanak Water MIDDEN woensdag 6 maart 2002 dóór Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Om internetgebruik te stimuleren heeft de gemeente Tholen sinds begin deze week een internet computer in de hal van het ge meentehuis geparkeerd, waar op belangstellenden gratis kunnen computeren. Gelijktij dig wordt onderzocht wat de doelgroep van een dergelijke voorziening is. De proef draait in eerste in stantie een half jaar. In die pe riode wordt gebruikers van de gemeentelijke computer een vragenlijst voorgeschoteld, aan de hand waarvan de ge meente inzicht probeert te krij gen in de doelgroep die zij met de internetcomputer aanboort. Die informatie kan op een later tijdstip mogelijk worden ge bruikt als er in een dorpskern een internetvoorziening wordt neergezet. Blijken vooral ou deren gebruik te maken van de gemeentelijke service, dan kan bijvoorbeeld een woonzorg centrum een goede vestigings plaats zijn. Gaat het vooral om jongeren, dan lijkt een andere locatie het meest voor de hand liggen. Belangrijk Overigens is nog niet zeker dat er in de toekomst daadwerke lijk in verschillende dorpsker nen een internetvoorziening wordt gecreëerd. Het gemeen tebestuur heeft aangegeven de toegankelijkheid van onder meer de eigen website voor een breed publiek wel belangrijk te vinden. De proef is hier een uit komst van. Behalve het bieden van de mo gelijkheid om het world wide web te verkennen loopt de ge meente Tholen vooruit op het steeds belangrijker worden van de digitale aanpak in het eigen dienstenpakket. Steeds meer diensten zullen via de di gitale balie worden aangebo den, is de verwachting. Een openbare internetvoorziening naast de bestaande balies wordt vanuit dat oogpunt als aanwinst gezien. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - Het colle ge van burgemeester en wet houders van Borsele is niet van plan om een duimbreed toe te geven in de kwestie rond een il legaal paardensportcentrum aan de Plattedijk in Heinkens- zand. Gistermiddag kwam een dele gatie van de gebruikers van de binnenaccommodatie aan de Plattedijk naar het gemeente huis om met het oog op de ver kiezingen een petitie aan te bie den. De ruiters kregen tekst en uitleg van de wethouders A. van Op- dorp en P. Vollaard: volgens het bestemmingsplan is de schuur waarin de ruiters rijden, verbo den. A. Vermue bouwde de loods in 1999 en kreeg er ook een bouwvergunning voor. In de voorwaarden van die vergun ning staat duidelijk vermeld dat (Advertentie) 't Slot Hang Sluitwerk speciaalzaak Bellinkstraat 34, Middelburg, 0118-640291 de schuur bestemd is voor de op slag van agrarische goederen. Daarvoor was ook de aanvraag ingediend. Toen de gemeente in de gaten kreeg dat de loods werd gebruikt voor hippische wed strijden, werd de eigenaar ge sommeerd die activiteiten te staken. Naar aanleiding van een aan vraag voor een wijziging van de bestemming overwoog het col lege van burgemeester en wet houders nog even om daar mee in te stemmen. Maar de gemeen teraad was niet van plan om het ruimtelijk beleid te laten bepa len door illegale activiteiten, die naderhand gelegaliseei'd zou den worden. De bestemming bleef agrarisch en tegen Vermue werd bestuursdwang ingesteld. Telkens als hij in zijn loods een wedstrijd houdt, moet hij 300.000 gulden betalen. Procedure De verhoudingen zijn er be paald niet beter op geworden nadat Vermue een gerechtelijke procedure is begonnen tegen de gemeente Borsele. Ook het be zoek van de ruiters gistermid dag deed meer schade dan goed. De ruiters wilden een bos bloe men en een petitie aanbieden aan wethouder Vollaard van ruimtelijke ontwikkeling, maar die had afspraken. Zijn collega Van Opdorp, van recreatie en toerisme, zou hem waarnemen. Toen Vollaard 's ochtends op Omroep Zeeland hoorde dat hij een confrontatie met de ruiters niet aan zou durven omdat zijn (Advertentie) Voor informatie en verkoopadressen: 020 - 407 6666 of www.bristol.online.nl Aanbieding geldig t/m 10 maart 2002. beleid gewoon fout was, zei hij al zijn afspraken af en ontving de paardensporters op het pleintje voor het gemeentehuis in Heinkenszand met een uitge breide uitleg over de democrati sche uitgangspunten van Ne derlandse wetgeving en die van de gemeente Borsele in het bij zonder. De ruiters vinden de lo catie aan de Plattedijk ideaal voor een paardensportcentrum. Het is bovendien het enige in de wijde omtrek waar indoor- paardensport kan worden be dreven. De gemeente Borsele betwist dat niet, maar wil niet met haar voeten laten spelen door ondernemers die valse bouwaanvragen indienen. De sloop van ijzergieterij RMI in Bergen op Zoom is de eerste stap in de aanpak van de Geertruidapolder. foto Willem Mieras door Anita Hoekman BERGEN OP ZOOM - De eerste stap in de herontwikkeling van de Geertruidapol der is gezet. Gisteren is officieel begonnen met de sloop van een stukje industriële ge schiedenis van Bergen op Zoom, de ijzer gieterij RMI. Op de plek waar nu de oude fabriek staat moet een scheiding komen tussen wonen in de polder en industrie aan de andere kant. De gemeente is er nog niet uit of er een hoog gebouw of een lange dijk komt om het geluid te weren. Het spande er nog even om of er deze week inderdaad kon worden begonnen met de sloop van het voormalige RMI-complex en het kantoorgebouw van bouwbedrijf De Kok. Bijna vijf maanden geleden werd het pand van de Kok door vier krakers be zet die er activiteiten organiseerden voor de jeugd en kunstenaars van atelierruim te voorzagen. Omdat er pas in 2005 wo ningen moeten komen, wilden de krakers de sloop met een kort geding tegenhou den. Maar de rechter gaf de gemeente eind vorige week gelijk. Wethouders C. van der Weegen en G. Janssen vonden het onver antwoord om de bewoners van het pand hun gang te laten gaan. Janssen: „Het pand voldoet in de verste verte niet aan de eisen die je nodig hebt om activiteiten te organiseren. En wat als er net zoiets ge beurt als in Volendam of in Tiel? Dat kun nen we niet gedogen." Nu de krakers het pand hebben verlaten, kan er worden begonnen met het enorme karwei. In september moet sloopbedrijf Keunen alles hebben opgeruimd. Alleen van de voormalige fabriekshallen blijft voorlopig een herinnering achter. De grond is daar vervuild. Om te voorkomen dat de vervuiling door de regen dieper de bodem inzakt, blijven de bedrijfsvloeren liggen. Er wordt tijdens de sloop zoveel mogelijk hergebruikt om de kosten te drukken en om het milieu te sparen. De gemeente kreeg de meer dan zes hectare grond vorig jaar in handen voor 4,36 mil joen euro. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele houdt vast aan een fietspad langs de Drieweg tussen Heinkenszand en Nisse. De provincie, die al was begon nen met de aanleg van het eerste stukje van de fietsverbinding - het pad langs de Heinkenszand- seweg tussen de Drieweg en de Dorpsstraat - is daarmee ge stopt. De reden daarvoor is dat de aanleg van het pad langs de Drieweg duurder wordt dan verwacht. De Borselse wethouder P. Vol laard wil echter niet overwegen om toch te kiezen voor een alter natieve fietsroute langs de dij ken. „Langs de Drieweg is de beste oplossing. Eerst tot aan de Grote Dijk, dan tot aan Nisse en in een volgende fase tot aan de Zwaakse Weel." De Drieweg, aangelegd bij de ruilverkaveling in de jaren ze ventig, is een provinciale weg, evenals de Heinkenszandseweg tussen Heinkenszand en 's Hee- renhoek. De Drieweg diende al tijd als kortste fietsverbinding tussen Nisse en Heinkenszand, maar werd in de loop der jaren veel te gevaarlijk. Landschappelijk Een alternatieve route, over de oude polderdijken tussen de Paul Krugerstraat in Nisse en de Zuidzakdijk in Heinkenszand was wel te gebruiken, maar dan moest er een ongelijkvloerse oversteek over de Heinkens zandseweg bij de Zuidzakdijk komen. De gemeente Borsele stelde daarbij de voorwaarde dat zo'n fietsbrug landschappe lijk moest worden ingepast. De provincie vond dat te duur en kwam met de gemeente Borsele overeen een fietspad langs de Drieweg in drie fasen te leggen. Van de Drieweg naar de Dorps straat zou een fietspad langs de Heinkenszandseweg worden gelegd. Nu dat kennelijk duur der uitvalt, is Vollaard niet van plan opnieuw te gaan praten over een oplossing. „Zo hebben door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De ge meente Borsele krijgt van de provincie ontheffing van de zorgplicht voor de riolering van 673 panden in het buitengebied. In principe is de gemeente ver plicht alle huizen op haar grondgebied op de riolering aan te sluiten, maar in Borsele kost het voor 673 huizen meer dan 10.000 euro per aansluiting. In dat geval wordt aansluiting niet rendabel geacht en moeten de huishoudens zelf voor een mini- zuivering zorgen. Het waterschap Zeeuwse Eilan den en enkele huishoudens heb ben bezwaar aangetekend tegen de aanvraag voor ontheffing van de zorgplicht. De huishou dens vinden dat ze via de onroe- rende-zaakbelasting al jaren hebben meebetaald aan de rio lering en daarvoor nooit een dienst hebben terugontvangen. Ze willen derhalve niet zelf voor de zuivering van het afvalwater opdraaien. Gedeputeerde Sta ten redeneren echter dat de rio lering uit de algemene middelen wordt betaald en niet uit de ozb. Bovendien heeft Borsele een subsidie ingesteld voor de aan leg van een individuele zuive ring die het water beter schoon maakt dan de minimaal verplicht gestelde septictank van zes kubieke meter. De bezwaren van het water schap zijn inmiddels in gesprek ken met de gemeente, het schap ZIERIKZEE - Op het Haven plein en de Gasthuisboomgaard in Zierikzee zijn twee parkeer automaten opengebroken. De dader bleef evenwel met lege handen achter, omdat beide ap paraten op dat moment geen in houd bevatten. Wel werd voor enkele honderden euro's schade aangericht. en de provincie weggenomen. In de definitieve ontheffing is re kening gehouden met de op merkingen van het waterschap. De bezwaarde huishoudens krijgen nul op het rekest wat betreft een aanvraag voor ont heffing van de individuele zui veringsplicht. Gedeputeerde Staten zijn niet bevoegd om een ontheffing af te geven van de plicht om een deugdelijke septictank aan te leggen. De betreffende huishou dens lozen op oppervlaktewater dat in beheer is bij het water schap. Advertentie HEEFT U SLOOPWERK? Bel ons! MOET ER GERENOVEERD WORDEN? Bel ons zeker! EEN FREELANCER NODIG? Wij staan klaar! EEN BETROUWBAAR KLUSBEDRIJF? Geen twijfel mogelijk! Bel Quality Delivery voor een kwaliteitslevering TelVFax 0118-431476 Mob. 06-53350980 24 uur bereikbaar! door Claudia Sondervan VLISSINGEN - De voornaam ste besmettingsbronnen voor meningitis (hersenvliesontste king) komen uit België en Frankrijk. Maar wat dat bete kent voor de meningokokken- inenting in Zeeuws-Vlaande ren, kunnen het ministerie van Volksgezondheid en de GGD Zeeland nog niet zeggen. Minister Borst zei maandag dat vanwege het besmettingsge vaar vanuit België, Brabant voorrang krijgt bij de landelijke entingscampagne tegen me- ningokokken, die eind dit jaar moet beginnen. De provincie voert in twee gebieden nu een zogeheten calamiteiten-enting uit, nadat twee kinderen aan meningitis overleden. Deze week wijst het ministerie een organisatie aan die de uitvoe ring van de landelijke entings campagne op poten moet zetten, zegt een woordvoerder van het ministerie. Pas daarna wordt duidelijk of de Zeeuwse grens gebieden als Tholen en Zeeuws- Vlaanderen eveneens met voor rang behandeld worden. Direc teur V. Slenter van GGD Zee land ziet vooralsnog geen aanleiding om op haast aan te dringen voor die gebieden, laat hij weten. Nekkramp De bacteriële hersenvliesont steking die meningkokken-c kan veroorzaken, is vooral ge vaarlijk voor heel jonge kinde ren en jong-volwassenen. De ziekte heet in de volksmond ook wel nekkramp, naar één van de kenmerkende symptomen. Half februari werd een leerling van het Hulster Reynaertcollege opgenomen in ziekenhuis De Honte in Terneuzen met hersen- vliesonsteking door me- ningokokken-c. GGD Zeeland zag toen geen aanleiding men sen uit de omgeving van de jon gen preventief te vaccineren. Zeeland telt jaarlijks enkele tientallen meningokokken-zie- ken, voornamelijk in het win terseizoen. we het beslist, en zo moet het ook gebeuren. Vooral omdat het veruit de beste en de veiligste oplossing is, zeker als het pad uiteindelijk doorloopt tot'aan de Zwaakse Weel. Tussen Nisse en de Zwaakse Weel ligt name lijk geen behoorlijke alternatie ve route." (Advertentie) De provincie is met de aanleg van het fietspad gestopt bij de Zuidzakdijk, op de plaats waar een land schappelijk ingepaste fietsbrug te duur bleek. foto Willem Mieras Stemmen voor de gemeente raad bezorgt onze nieuwbak ken Vlissinger veel hoofdbre kens, laat staan dat hij weet aan wie hij het bestuur van het waterschap moet toever trouwen. In de middagpauze vroeg deze voormalige bewo ner van een zanderig, hoog gelegen deel van ons land zijn collega's om raad. Dat lever de alleen wat flauwe tips op als het meenemen van een dartspijltje om blind een kandidaat op het ronde for mulier te prikken. Dat vond onze Vlissinger echter te link. Stel je voor dat hij per ongeluk op een of an der Fortuyntje in water- schapsland zou stemmen: „Zo eentje die zegt: Er is nu wel genoeg water in Zeeland, vol is vol!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29