Vragen over opvanghuis Albert de Vries Dubbel zier j lili PZC GROENLINKS WD WD VVD 18 Staatssecretaris bezoekt Huis van Nassau in Zierikzee lezers schrijven Parkeerplek II Petruskerk II Boomfeestdag TIJDVOOR MEER VERANDERING! •PvdA Groen Links Veere stem vandaag lijst 3 Stem Lijst 2 Stem Lijst 2 Partij van de Arbeid Samen Sterk: kwaliteitsatlas voor de wijken, meer invloed voor burgers, een veilige en au- toarme binnenstad, meer ruimte voor sport, achterstand en discriminatie bestrijden, een goede wo ning voor iedereen, hufterig gedrag strenger aanpakken, meer respect voor ouderen, meer aandacht voor jeugdbeleid!! Zeevisgroothandel PRODUCTIE MEDEWERKSTERS Van 6 t/m 9 maart vieren wij de heropening van ons tuincentrum Maritima 2 halen 1 betalen! Stem Lijst 2 BIOLOGISCHE GROENTEN zeeuws hof EEN ADVERTENTIE IN DE PZC, DAAR DOE JE GOEDE ZAKEN MEE Gemeenteraadsverkiezingen 2002 Gemeente Veere GEMEENTE MIDDELBURG woensdag 6 fnaart 2002 door Famke van Loon ZIERIKZEE - Staatssecretaris Kalsbeek (vreemdelingenbe leid) wil overleg met de exploi tant van het Huis van Nassau. Haar bezoek aan deze aanvullende opvang voor asiel zoekers in Zierikzee roept bij de staatssecretaris de nodige vra gen op. Het Rijk betaalt voor de voorzieningen en 'het COA mag hiervoor ook eisen stellen'. A. Hovanisian uit Azerbeidzjan woont al zeveneneenhalf jaar met zijn moeder en broer in één kamer van het Huis van Nassau Veel te lang, vinden hij en zijn familieleden. Daarnaast heeft zijn moeder wegens ziekte me dische hulp nodig. Met het be zoek gisteravond van Kalsbeek aan het Zierikzeese opvanghuis grijpt hij zijn kans hun dossier een gezicht te geven. Hij spreekt de bewindsvrouw persoonlijk aan. Wanneer hij zijn dossier nummer naar het ministerie stuurt belooft de staatssecreta ris ernaar te kijken. Ook M. Mohammadi uit Iran grijpt zijn kans. Hij legt uit dat hij samen met zijn vrouw en twaalfjarige zoon in een klein kamertje woont, waar geen plaats is voor bedden. ,,Het is een slechte situatie. Wij moeten in een normale plaats wonen. Wij vragen geen paleis, maar ook geen schoenenkast." Kalsbeek maakt samen met de Schouwse PvdA-fractie een rondgang door het opvanghuis. Verschillende kamers worden bezocht en bewoners krijgen de gelegenheid hun verhaal te ver tellen. Schimmelplekken onder de wasbak en het tapijt in één van de kamers laten de staatsse cretaris bezorgd kijken. Staatssecretaris Kalsbeek bezoekt met een delegatie van de PvdA het opvanghuis Huis van Nassau in Zierikzee. foto PieterHonhoff Overleg Mede door de verhalen van de bewoners en wat zij zelf gezien heeft, wil Kalsbeek overleggen met de exploitant van het Huis van Nassau en het COA. „Het is altijd sober. Maar ik heb hier wel wat vragen over." De delegatie kaart de woonsitu atie aan bij de aanwezige verte genwoordigers van het COA. „Het voldoet allemaal aan het programma van eisen verze kert H. van der Aa, directeur van het COA cluster Zeeland. „Maar als ik bij mezelf te rade ga geef ik toe dat ik een verblijf in een hotelkamer voor twee of drie weken leuk vind", voegt hij eraan toe. Conclusies Voorbarige conclusies wil de staatssecretaris nog niet trek ken. Een verhaal kent immers twee kanten. Uit ervaring weet zij dat asielzoekers geregeld het 'recht toe recht aan' meubilair vervangen door eigen spullen, waarna de oorspronkelijke in richting verdwijnt. Hoe die twee kanten ook zijn, helemaal tevre den over wat zij gezien heeft lijkt de staatssecretaris niet. „We gaan nu dingen checken. Voor de voorzieningen wordt wél een prijs betaald. Het COA mag daarvoor ook eisen stel len", zegt de Haagse bewinds vrouw. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het parkeerbeleid van de ge meente Middelburg heeft, zoals verwacht, vervelende gevolgen. Door de invoering van parkeer- zones en het laten vervallen van vrije parkeerplaatsen, wordt de auto langzaam de stad uitge drongen. Dit opschuifbeleid heeft voor de burgers die aan de rand van die zones wonen, ver velende gevolgen. Mensen die werken in Middelburg maar buiten de stad wonen, parkeren nu hun voertuig aan de rand van de binnenstad. Vooral op de sin gels is het erg druk geworden, 's Morgens parkeert een dame een soort busje voor mijn deur, haalt een fiets eruit en fietst naar haar werk. Het busje staat de rest van de dag voor mijn raam gepar keerd. Zo ook andere voertuigen van verschillende hoogtes. Van mijn mooi uitzicht op de Koepoort en het Bolwerk is niets meer over. Ook worden au to's voor vele dagen op de Singel neergezet. Zelf even met de auto weggaan is een hachelijke zaak. Bij terugkomst is de plek bezet en moet ik mijn auto enige stra ten verderop parkeren of be taald parkeren op het Molenwa ter. Bij het aandragen van het probleem had de gemeente Mid delburg gelijk een oplossing. Betaald parkeren! Nee, we wil len een zone waar alleen de au to's van de bewoners mogen worden geparkeerd. Ook moe ten er transferia aan de rand van de stad worden aangelegd. Ver voer naar de stad met busjes. Maar dat kost de gemeente Mid delburg geld en dat willen ze al leen maar uitgeven aan presti gieuze objecten waarmee ze kunnen pronken. Gemeente Middelburg doe nu eens waar voor je er bent: voor en niet te gen de burgers! P.J. Roth Veersesingel 276 Middelburg Met de familie Hesselink uit de PZC, Lezers Schrijven, van 2 maart ben ik het volledig eens dat die kerk zijn functie moet behouden voor het uitdragen van de evangelische boodschap, door welk kerkgenootschap dan ook. Deze kerk heeft een grote emotionele waarde. Ten eerste werd de kerk gebouwd door gro te offervaardigheid van de le den. Ten tweede, toen het ge bouw in de oorlog zo zwaar was beschadigd en tot afbraak ge doemd, was het besluit van de toen door oorlog verscheurde gemeente het geheel te restaure ren. Van deze kerk kan met recht gezegd worden: gij zijt duur ge kocht. Dit gebouw te verkopen aan de meest biedende om pre dikantsplaatsen in stand te houden is trekken aan een dood paard. Die moeten in stand wor den gehouden met levend geld, d.w.z. van inkomsten die jaar lijks uit de gemeente binnenko men. Er zijn zeker genoeg gere formeerden in Vlissingen die willen dat de kerk kerk blijft, met de hoop te kunnen zeggen: wij hebben de goede strijd ge streden, de kerk is bewaard ge bleven. We hebben de vlam van ons bestaan door kunnen geven. J. Filius Middenhofsingel 29 Oost-Souburg Boomfeestdag kondigt het in formatieblad van de gemeente Veere aan op 20 maart aan staande. Nu is het allang bekend dat het als boom helemaal geen feest is in de gemeente Veere. Vandaar dat het misschien ver standiger is om van 'boom- plantdag' te spreken. Even ver der op in het krantje zal blijken, dat ook dat een verkeerd geko zen woord is. Slechts een zestig tal bomen en wat stekgoed zul len zo 'n 2 0 scholen planten in en om de kernen.Terwijl er afgelo pen weken honderden bomen in mootjes onder de openhaardaf dakjes van de diverse ambtena ren verdwenen in afwachting van een volgende strenge win ter. Nee, we gaan zagen en rooi en. Als aankomend water schappers trekken de kinderen er op uit met beugelzagen en snoeizagen om in het kader van het volwassen worden bomen te helpen niet volwassen te wor den. Om jonge bomen te rooien in Duingebieden en het ergste nog... In Aagtekerke worden verpieterde Prunussen (wan neer worden die verpieterde plannenmakende ambtenaren eens verwijderd?) gerooid om plaats te maken voor saaie el zen, die over tien jaar gerooid moeten worden wegens blad- en proppenoverlast. Walcheren. Eens de Tuin van Zeeland. Carel Peterson Pieterstraat 1 Veere Na meer dan 12 jaar PVDA/VVD/CDA Éen manier om hen te temmen is door vandaag op iets anders te stemmen Alex Soplantila Peter van Zalen www.groenlinks.nl/vlissingen N.a.v. de gebeurtenis van 16 op 17 februari jl. tijdens Valentijnspar- ty A. Coortelaan 1a (kazerne) roept St. Surant alle aanwezigen van die avond op. Zaterdag 9 maart om 19.00 uur (A. Coortelaan 1a) is het mogelijk om hierover te praten met een bijstandsteam bestaan de uit: gemeente, politie en traumaverwerking slachtofferhulp. Wilt u meer weten bel: 469895 of 06-55777651. Goede morgen, een goede raad in Veere! www.pvdagl-veere.nl Vlissingen, Souburg, Ritthem Lijsttrekker: Piet van der Maden Vlissingen, Souburg, Ritthem Lijsttrekker: Piet van der Maden STEM VOOR HET WATERSCHAP, Sector Gebouwd, Regio Walcheren en Noord-Beveland op WIM ROZENBOOM Onafhankelijk, dus niet gebonden aan enige organisatie of partij, Voor de belangen van huiseigenaren, Deskundig en met voldoende tijd. 0118-634223 of e-mail, wrozenboom@hetnet.nl Wij staan achter als nieuwe wethouder van Middelburg STEM VANDAAG: <®0 w. (d» <!ra5ïï@i? lm» Nwe. Kleverskerkseweg 19, 4338 PP Middelburg Telefoon (0118)635555 GEVRAAGD Leeftijd 18-25 jaar. Is vroeg beginnen en hard werken voor jou geen probleem en wil je graag goed verdienen? Neem dan contact met ons op. 4 daagse werkweek van 36 uur. Wij bieden: een goed salaris en de mogelijkheid om deel te nemen aan spaarloonregelingen. Er is een prettige werksfeer. Tuincentrum Maritima is totaal verbouwd. Tuincentrum Maritima is nu groter, groener en gezelliger dan ooit tevoren. Tijdens de openingsdagen zijn er veel speciale aanbiedingen. Bovendien... Iedere bezoeker die op genoemde dagen minimaal 5besteed krijgt van ons een 'dubbelbon' ter waarde van 5 ,-. De bon is in april en mei op ons tuincentrum inwisselbaar (niet inwisselbaar voor contanten). Da's dus dubbel plezier. U bent van harte welkom. 0118 470400 Vlissingen Berlagestraat 1Vlissingen, Telefoon: 0118 - 47 04 00 Het is zover, vanaf l maart 2002 heeft tuincentrum Maritima ook een uitgebreide binnen- afdeling met: Verse snijbloemen Binnenplanten Binnenpotterie Leuke trendy cadeautjes Ook voor deze afdeling geldt dat kwaliteit, vakmanschap en service bovenaan staan. Iedere week is er een scherpe aanbieding. Om de opening van deze nieuwe afdeling te vieren deze speciale actie: Alle kamerplanten en snijbloemen De goekoopste van de twee is gratis, met een maximum van 3 (paar) per klant. Deze actie geldt van 6 t/m 9 maart 2002 Vlissingen, Souburg, Ritthem Lijsttrekker: Piet van der Maden Te koop: Zoutelandseweg 9, Biggekerke Open: vrijdag 11.00-17.00 uur zaterdag 8.30-11.30 uur Geen oproepingskaart ontvangen? Heeft u geen oproepingskaart om te stemmen ontvangen of kunt u uw kaart op 6 maart 2002 niet vinden? Laat uw stem dan niet verloren gaan! U kunt toch naar uw stembureau waar u op vertoon van een geldig identiteitsbewijs uw stem kunt uitbrengen. Als u niet weet voor welk stembureau u bent opgeroepen kunt u bellen met afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (0118) 67 54 41 of 67 55 00. De stembureaus zijn open van 07.30 tot 21.00 uur. Gemeenteraadsverkiezingen 6 maart 2002...U komt toch ook? Uitvoeringsbesluit Dagplaatsen Warenmarkt Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat met ingang van heden ter inzage ligt het Uitvoeringsbesluit Dagplaatsen Warenmarkt. Het uitvoeringsbesluit heeft betrekking op de wijze van innemen van dagplaatsen op de warenmarkt (tijd, afmeting e.d.) en op de wijze hoe de standplaats ingenomen dient te worden (de standplaatshouder dient te standwerken). Tevens voorziet het uitvoerings besluit in een sanctieregeling indien de standplaatshouder niet standwerkt. Het uitvoeringsbesluit ligt met ingang van heden voor eenieder ter inzage bij de sectie Interne en Juridische Zaken in de Vlissingsestraat 21 te Middelburg gedurende de kantoortijden en treedt in werking op 7 maart 2002. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift worden verkregen van het uitvoeringsbesluit. Zie voor andere gemeentelijke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/ Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 18