SMEREN IS VET alert Nierpatiënte Hermien kon dialyse niet meer ontlopen (3 l FAMILIE BERICHTEN "Ik was te ziek" PZC orsele 6 maart 6 maart Wees alert, stem alert! Lijst 7 6 maart 6 maart NIERSTICHTING dinsdag 5 maart 2002 40 Jaar Amnesty International en nog steeds worden de meest elementaire mensenrechten geschonden. Dagelijks en wereldwijd. Geen reden voor een feestje dus. Maar ook geen reden om bij de pakken neer te zitten. In de afgelopen jaren hebben we ontegenzeglijk veel bereikt. We hebben onschuldigen vrij gekregen. Martelingen werden voorkomen. Schenders van mensenrechten zijn op hun daden aangesproken. Dat kon dankzij mensen die protestbneven schreven. Tegenwoordig doen we dat ook met andere middelen. Onze SMS- en e-mailacties laten zien dat we ongekend snel en effectief kunnen reageren. Via het Wereld Wijde Web kunnen we mensen over de hele wereld informeren en mobiliseren. En u kunt via onze internetsite meteen lid worden. En via de bon natuurlijk, Want hoe hard wij ook strijden, ons werk is nog niet gedaan. Nu bent u aan zet. Ik steun Amnesty International mei een bedrag van per jaar kwartaal maand van rekeningnummer Als lid word! u geregeld geïnformeerd over hel werk van Amnesty International De jaarlijkse bijdrage voor leden is I 62,50/€28,50. Méér is natuurlijk zeer welkom. Is dit bedrag een probleem voor u, dan kunt u ook minder geven (tot een minimum van 2200/C10). Jongeren tot 19 jaar betalen 17,50/€8. In een envelop opsturen naar (postzegel hoeft niet, mag wel): Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam 020-626 44 36/giro 454000/www.amnesty.nl Support our fight for human rights Diep geschokt zijn we door het plotseling overlijden van mijn dierbare vriendin en ons nichtje NELLY DE KEIjSER Wij wensen Nico en de kinderen veel sterkte. Plony en Geerard Verdrietig en verbijsterd zijn wij dat na vele jaren van vriendschap is overleden NELLY DE KEIJSER Wij zullen haar erg missen en wensen Nico, kinde ren en kleinkinderen veel sterkte. Kees en Joke Brekelmans Coen en Yvonne Brekelmans Lotte Sonja en Peter van der Singel Vera en Daan Verdrietig en verbijsterd zijn wij na het overlijden van NELLY DE KEIJSER Wij wensen Nico, kinderen en kleinkinderen veel kracht en sterkte toe met dit grote verlies. Alexander en Anne-Marie Valentijn en Frederieke Eric en Petra Sabine Michel en Pascalle NELLY, altijd was je er om met gym te helpen. Voor de laatste keer, bedankt! Fijn dat ik je mocht kennen. Renesse, 2 maart 2002. Bep Hadala Geschokt zijn we door het plotseling overlijden van onze aerobicvriendin NELLY DE KEIJSER Wij wensen Nico, de kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Maria van Strien Willy van Schelven Jeannette van den Hoek Desy van Damme Anjo van Burg Elly Klompe Hanneke Bos Ineke van Langeraad 2 maart 2002. Tot ons verdriet is van ons heengegaan ons trouwe lid, mevrouw NELLY DE KEIJSER Haar vriendschap zullen we in de club missen. Kegelclub 'HEROVEMA' Zierikzee, 2 maart 2002. Na een kortstondige ziekte is toch nog onverwacht van ons heengegaan, mijn lieve zorgzame man. on ze vader, schoonvader, groot- en overgrootvader MARKUS BOUDEWIJN IJSEBAART echtgenoot van Sara Elizabeth Willemsen geboren 16 april 1914 overleden 3 maart 2002 Wij zijn dankbaar voor de goede en liefdevolle zor gen die hij in 'Ter Schelde' mocht ontvangen. Breskens: S. E. IJsebaart-Willemsen Cadzand: Betsie en Ko Huigh-IJsebaart Sonja en Ronald Kevin, Anouk Marco en Lia Breskens: Sonja en Anton Triou-IJsebaart Marc en Nancy Elze en Alexander 4511 HH Breskens. 5 maart 2002. Ringlaan 4. Kamer 309. Mijn man, onze vader en opa is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oost burg. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag van 19.00-19.30 uur. De afscheidsbijeenkomst, waarvoor u wordt uitge nodigd. zal gehouden worden op donderdag 7 maart om 14.00 uur in Ter Schelde', waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de algemene begraaf plaats te Breskens. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in Ter Schelde'. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Toch nog onverwacht is van ons weggenomen onze zwager en oom MARKUS IJSEBAART echtgenoot van S. Willemsen Familie Willemsen Neven en nichten Nee, hartfalen is géén ander woord voor hartinfarct of hartaanval. Hartfalen betekent dat de hartspier aan kracht heeft verloren. De pompwerking van het hart is minder goed. En dat leidt tot een combinatie van verschillende klachten. Vragen?. Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandsen/ Hartstichting Na een leven van zorg voor alles wat haar lief en dierbaar was, hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zorgzame moeder, groot- en over grootmoeder ANNA MARIA VERKAART weduwe van Franciscus Wilhelmus Borsboom in de leeftijd van 85 jaar. Wij zijn dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben. Frank Borsboom Carla Borsboom-Kraaijeveld Samantha en Edwin Bart Lukas Frank en Elise Zierikzee. 2 maart 2002. Venkelstraat 20. Correspondentieadres: Van Lennepstraat 22, 3551 EW Papendrecht. Woensdag 6 maart is er van 19.30 tot 20.00 uur ge legenheid tot condoleren en afscheid nemen in de aula van het Zweedse Rode Kruisziekenhuis, Kon. Gustaafweg 2 te Zierikzee. De plechtige uitvaartdienst zal gehouden worden donderdag 7 maart in de St. Willibrorduskerk, Ho ge Molenstraat 86 te Zierikzee, aanvang 13.50 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de be graafplaats 'St. Barbara' aan de Grachtweg te Zie rikzee, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condo leren in het Parochiecentrum. Mosselstraat 4 te Zierikzee. gemeente Wet op de Ruimtelijke Ordening toepassing artikel 15 Onderwerp Burgemeester en wethouders van de gemeente Borsele maken bekend dat door Gemeente Borsele, Stenevate 104451 KB Heinkenszand, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het plaatsen van een Abri, ten dienste van het openbaar nut, op een perceel aan het Kamilleplein, kadastraal bekend ge meente Borsele, sectie AH, nummer 4480/4465. Het bouwplan is in strijd met de voorschriften van het bestemmingsplan Heinkenszand "Over de dijk. fase Iomdat er ter plaatse van de bestemming verkeersdoeleinden geen bouwwerken ge plaatst mogen worden. Burgemeester en wethouders zijn ech ter voornemens vrijstelling te verlenen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, waardoor realisatie van het bouwplan alsnog planologisch wordt. Inzage Alvorens deze vrijstelling te verlenen ligt het bouwplan met in gang van 5 maart 2002 gedurende vier weken ter inzage op het gemeentehuis, afdeling Interne Zaken, Stenevate 10 te Hein kenszand. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.30-12.30 uur en donderdagavond van 17.00-22.00 uur. Zienswijze Gedurende de termijn van terinzagelegging kunnen belangheb benden hun zienswijze over het voornemen om vrijstelling te verlenen naar keuze schriftelijk of mondeling naar voren bren gen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 1,4450 AA Heinkenszand, tel. 0113-238383. Heinkenszand, 5 maart 2002 WATERSCHAPSVERKIEZING "Voor waterschaps-tciken is een politieke voorkeur of een binding met belangen groepen niet nodig Blokvorming kan voor U zelfs nadelig zijn. Kies daarom voor een ongebonden kandi daat met als waterbouwer bovendien erva ring met waterschaps-taken. U kunt verzekerd zijn van een juiste afwe ging van ieders belang. Bram Steijn Schouwen-Duiveland Bebouwd. Zonadvies voor wintersporters De combinatie zon en sneeuw is dubbel genieten op winter sport. Maar je verbrandt ook twee keer sneller dan normaal, als je je niet (goed) insmeert met een anti-zonnebrandcrème. Dat komt doordat op 2000 meter de UV-straling bijna 30% sterker is dan in ons land. Bovendien weerkaatst sneeuw zo'n 85% van die straling. Door de kou voel je het verbranden vaak te laat. Nog geen 18 jaar? Gebeurt het dat je vaak verbrandt vóór je 18e jaar, dan loop je een groter risico later huidkanker te krijgen. Smeer je wangen, neus, lippen, oren en nek dus regelmatig goed in. Gebruik een hoge beschermingsfactor. Niet vergeten! Meer weten? Surf naar www.smerenisvet.nl NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING KO N I N G I N W I L H E L M I N A FO N D S NEDERLANDSE SKI VERENI Hermien van de Weide, van het legendarische zangduo Gert en Hermien, is sinds een aantal maanden dialysepatiënt. "Dat mijn nieren niet meer goed werkten, kwam bij toeval aan het licht. Ik liet mijn bloed prikken, een jaar of tien geleden. Vervolgens belde een arts; er was 'iets' niet goed. Niet zo ernstig, maar wel moest ik mij jaar lijks laten controleren. Zo'n vier jaar geleden kreeg ik echter een abnormaal hoge bloeddruk. Dood moe was ik, zag sterretjes. Ik ging flink fruit eten, maar toen schoot het kaliumgehalte van mijn bloed omhoog. Dat was het moment dat mijn huisarts me doorstuurde naar de internist-nefroloog. Mijn nieren bleken twee rare floddertjes. Ik moest op dieet en kreeg medicij nen. Fruit en groente precies af passen, dat is voor mij heel erg want ik ben er juist gek op. Het duurde ook lang voordat ik aan zoutloos eten gewend was. Maar het moeilijkste is om maar een halve liter per dag te mogen drin ken. Ik drink nu kleine kopjes, dan lijkt het meer." 'Laat me nu maar even.' "Eind vorig jaar ging het steeds slechter met me. Plotseling kon ik de trap niet meer op. Ik had dialyse zover mogelijk, liefst tien tot twintig jaar, voor me uitgeschoven. Ik zag mezelf niet zitten in zo'n zaal met allemaal zieke mensen. Dat leek me verschrikkelijk. Maar ik kon dia lyse niet meer ontlopen. Ik was te ziek." Na een aantal maanden dia lyse voelt Hermien zich fysiek stukken beter. "Maar als nierpa tiënt binnen een gezonde omge ving neem je altijd een eenzame positie in. Je ziet er gewoon uit, ter wijl er door die vermoeidheid zo veel is dat je niet kunt. Dat moet je voortdurend blijven aangeven. Ik ben nu eindelijk zover dat ik kan zeggen: laat me maar even..." Heeft u vragen? Wilt u meer infor matie? Bel de gratis infor matielijn nierziekten 0800 - 388 00 00. Steun de Nierstichting. Nierstichting Nederland www.nierstichting.nl giro 88.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28