Boogert maakt plan verplaatsing PZC Politie lost grote fietsenzwendel op Praktijkproef met elektrisch vistuig even in de ijskast PZC 4.i,poliklir IV EHBO Hospitaal Dirksland versterkt positie SMS-bombardement voor mobieldiefjes Schouwse politiek wil inzet stads en dorpswachten Bouwbedrijf zet alles op alles om in Oosterland te blijven Hardrijder moet rijbewijs afstaan Bezoekers horecabeurs bekeurd Paashaas-dievegge betrapt Gebroken been door doeltje Inbraak in Heinkenszand Voorbijganger blust brandje Winkeldief aangehouden lezers schrijven Alert! Discriminatie .emee Protestactie o o agenda dinsdag 5 maart 2002 RILLAND - Een 42-jarige man uit de gemeente Tholen heeft gistermiddag zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd kort voor drie uur betrapt op de Oude Rijksweg in Rilland ter wijl hij meer dan vijftig kilometer te hard reed. Hij bestuurde zijn auto met een snelheid van meer dan 132 kilometer per uur, waar 80 kilometer is toegestaan. door Ali Pankow OOSTERLAND - Bouwbedrijf Boogert aan de Lange Achter weg in Oosterland heeft een masterplan ontwikkeld voor een bedrijfsverplaatsing. Het bedrijf heeft het plan opgesteld in de hoop alle neuzen van ge meente, provincie, politieke groeperingen en maatschappe lijke organisaties dezelfde kant op te krijgen. Uitgangspunt is dat het bedrijf uit de dorpskern vertrekt maar wel binnen de grenzen van Oos- terland gevestigd blijft.We be staan nu 112 jaar. Wij zijn een Oosterlands bedrijf met Ooster- landse mensen. Onze roots lig gen hier", zegt directeur Hans Boogert. Hij voelt dan ook niets voor de suggestie van de ge meente het bouwbedrijf te ver kassen naar het nieuwe indu strieterrein in Zierikzee. Toestemming Boogert pleit voor toestemming om aan de Rijksweg bij Ooster land te mogen bouwen in de om geving van de recent gebouwde gemeentelijke werkplaats en de nog recentere nieuwbouw van è'en autobedrijf. De ondernemer Beschikt al over een terrein van 4,8 ha waarop hij het nieuwe pand wil bouwen. Daar rust echter een landbouwbestem- ming op. De vijfde Nota Ruim telijke Ordening van het Rijk moet nog definitief worden vastgesteld, maar lijkt niet zo veel mogelijkheid te bieden voor de plannen van Boogert. In zijn masterplan benadrukt de ondernemer daarom krachtig de voordelen die deze bedrijfs verplaatsing volgens hem zou opleveren. Zo zou er 13.000 vierkante meter beschikbaar komen voor dorpsbebouwing en ontsluiting. Bovendien zouden vérkeers- en geluidsoverlast aanzienlijk minder worden in de kern. Boogert is bereid extra inspanningen te leveren voor het verkrijgen van toestemming voor vestiging aan de rijksweg. Locatie's Zo wil hij de vestiging geheel in klassiek Zeeuwse stijl op te trekken. Naast de ruimte die hij vrijmaakt in het dorp wil hij ook twee bebouwde terreinen aan de Kloosterweg in Schuddebeurs afstoten. Volgens hem is dat een prima locatie voor de bouw van landelijke appartementen en vrijstaande villa's. Tenslotte wil Boogert enkele Zierikzeese panden renoveren en een ervan geschikt maken voor zorg op maat of als kunste naarsateliers. De dorpsraad Sirjansland, de eilandelijke fractie van de WD en bestuurslid L. Verburg van de Federatie van Ondernemers centrales hebben zich inmiddels enthousiast getoond over het masterplan. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - De politie in Middelburg heeft een grote zwendel met gestolen fietsen opgelost. Na een uitgebreide controle van honderveertig fietsen die in een pand aan de Stromenweg in Middelburg waren aangetrof fen, bleken er twintig van dief stal afkomstig te zijn. Negen inwoners van Middel burg tussen zestien en zeventien jaar die de fietsen hadden ge kocht, zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Zij kochten de fietsen van een op 5 februari aangehouden Vlissinger. De man bekende meer dan 100 fietsen te hebben gestolen. Hij nam de fietsen vooral weg bij de stations in Vlissingen, Oost- Souburg en Middelburg en ver kocht de fietsen door voor be dragen van vijftien tot vijfen twintig euro. De fietsen zijn door de politie in beslag geno- GOES - Op de Nobelweg in Goes zijn gisteren achttien bezoe kers van de horecabeurs in de Zeelandhallen bekeurd. Zij hadden hun voertuig in de berm geparkeerd. Een 46-jarige vrachtwagenchauffeur uit Middelburg is gistermiddag rond zes uur met zijn vrachtwagen met aanhanger tegen een lan taarnpaal op de Amundsenweg in Goes gereden. Doordat de hele straat vol stond met geparkeerde auto's als gevolg van de beurs, kon de vrachtwagen er niet doorheen. Toen de chauf feur probeerde achteruit te draaien, reed hij tegen een lan taarnpaal. HULST - Bij de Iiema in Hulst is gistermiddag rond vier uur een 48-jarige vrouw uit Terneuzen aangehouden wegens win keldiefstal. De vrouw had twee paashazen ter waarde van 3,50 euro per stuk in haar tas gestopt. De vrouw werd door het winkelpersoneel aangehouden. HEINKENSZAND - Een vrouw uit Heinkenszand is gister middag gewond geraakt toen een metalen voetbaldoeltje op haar onderbeen viel. De vrouw was rond twee uur haar paard aan het verzorgen op een terrein langs de Oude Rijksweg en sloeg daarbij een deken over het doeltje, waardoor het omviel. Ze is met een gebroken onderbeen en voet per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. HEINKENSZAND - Inbrekers hebben in de nacht van zon dag op maandag hun slag geslagen in een woning aan de Duikeend in Heinkenszand. De woonkamer werd doorzocht en een portemonnee, koffer en handtas weggenomen. De spul len werden teruggevonden in de straat, alleen een geldbedrag van enkele tientallen euro's was uit de portemonnee verdwe nen. GOES - In een winkel aan de Korte Kerkstraat in Goes is zon dagavond door onbekende oorzaak een brandje ontstaan. Een voorbijganger doofde het vuur met een brandblusser van de buren. Omdat het pand vol rook stond, heeft de brandweer alle ramen en deuren opengezet. MIDDELBURG - Een 44-jarige man uit Vlissingen verzette zich gistermiddag rond drie uur hevig tegen zijn aanhouding wegens winkeldiefstal bij de Hema in Middelburg. De man had twee onderbroeken en het geldbakje van het toilet wegge nomen. Bij het verlaten van de winkel ging het alarm af. Er moesten in totaal zes personeelsleden en een stadswacht aan te pas komen om de man in bedwang te houden. Hierbij bele digde en bedreigde hij een personeelslid. De man werd door de politie aangehouden, geboeid en in verzekering gesteld. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De praktijk proef met een elektrisch vistuig of pulsekor gaat dit jaar niet door. De resultaten van experi menten, uitgevoerd door het Rijksinstituut voor Visserijon- derzoek, hebben aangetoond dat het elektrisch vistuig daar nog niet rijp voor is. De Federa tie van Visserijverenigingen houdt wel vertrouwen in de ont wikkeling van een bedrijfszeke- re pulsekor. Het zou er het komende j aar van moetenkomen. De door Verburg Holland in Colijnsplaat ontwik kelde pulsekor was er klaar voor. Een aantal vissers had ook al interesse getoond voor een praktijkproef, maar het mag niet zo zijn. „Er zijn nog te veel problemen", laat secretaris G. Meun van de Federatie van Visserij verenigingen weten. „De werkgroep pulsekor, met vertegenwoordigers uit de vis serij van de overheid en de fa brikant, heeft daarom besloten de praktijkproef uit te stellen. We kunnen beter langer aan het vistuig werken dan dit force ren." De problemen hebben onder meer met de vangstresultaten te maken. Tong laat zich redelijk goed vangen, maar de visserij op schol valt tegen. Dat komt waarschijnlijk, omdat schol een stijvere ruggengraat heeft. Vis krijgt door de pulsekor een schokje, vergelijkbaar met een schokje van schrikdraad. Tong krult dan op in het zand en komt in het net. Met schol lukt dat minder goed. Ondanks de tegenslag blijft Meun vertrouwen houden in de nieuwe ontwikkeling, waarvoor het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) onlangs nog 1,13 miljoen euro heeft uitgetrokken. LNV stimuleert de pulsekor, omdat daarmee selectiever ge vist kan worden, er minder schade aan de bodem ontstaat en het brandstofverbruik zou erdoor omlaag kunnen. Dit jaar wordt nu gebruikt om het elek trisch vistuig te verbeteren en klaar te maken voor een langdu rige praktijkproef met een vis- kotter. Bouwbedrijf Boogert wil het terrein aan de Lange Achterweg in Oosterland verlaten. foto Pieter Honhoff Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Naar aanleiding van het artikel in de PZC van 27-02 betreffende de commissievergadering ROEZ, agendapunt 5 (Beleids nota recreatie en toerisme) heb ik het volgende aan de journa listevan de PZC geschreven: „Het is jammer dat u in uw arti kel 'Fracties nemen Alert! op de korrel' wel de kritische opmer kingen van de commissieleden en de wethouder noemt, maar nauwelijks ingaat op wat ik in houdelijk gezegd heb. Zo wordt mijn inspraak onrecht aange daan en dat kan toch niet de be doeling zijn van een objectief journaliste zoals u.Ik hoop daarom dat u mijn inspraak als geheel in de PZC wilt publice ren, zodat de lezer zich over de demagogie, kretologie en popu lisme van Alert!, zoals wethou der Veerhoek zich heeft uitge drukt, zelf een oordeel kan vormen." De journaliste heeft mij echter meegedeeld aan dit verzoek niet te kunnen voldoen. Dit betekent dus dat de uiterst negatieve opmerkingen van de heer Veerhoek wel vetgedrukt in REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de krant verschijnen, maar niet de reacties van de inspreker, noch wat hij ingesproken heeft. Ook kan ik onder deze rubriek 'Lezers schrijven' de volledige inspraak niet weergeven, want die bedraagt meer dan 250 woorden. Maar ik hoop wel dat de lezer op onze website www.a- lertschouwenduiveland.nl wilt kijken, want daar vindt u de volledige inspraak. A.Lafeber Sleedoornlaan 3 Burgh-Haamstede Hoe gaat het CDA-bestuur op Schouwen-Duiveland met ei gen gemeenteraadsleden om? Schandalig! Kijk bijvoorbeeld hoe ze Pia Berrevoets lieten val len. Heeft ze dat nu verdiend? Verder maakt het CDA-bestuur zich schuldig aan discriminatie: Nico de Danschutter, die zijn sporen als docent economie al lang verdiend heeft, wordt van wege het feit dat hij stottert op een onverkiesbare plaats gezet. Dat discriminatie verboden is in onze grondwet schijnt het CDA- bestuur echter niet te weten. Het is naast tolerantie en naas tenliefde één van de pijlers waarop onze parlementaire de mocratie rust. Het getuigt juist van moed en doorzettingsver mogen om als stotteraar in een gemeenteraad te zitten. Hij is een van de weinigen, die zich verzette tegen het nieuwe ge meentehuis door te wijzen op de hoge bouwkosten. Velen riepen dat het zwembad in Nieuwer- kerk dicht moest, maar De Dan schutter kwam met alternatieve ideeën en gaf de bevolking poli tieke steun, mede waardoor het open kon blijven. In de zomer maanden kan een toeristisch ge bied als Schouwen-Duiveland niet zonder ziekenhuis, door de drukte bleken aanrijtijden voor de ambulance onverantwoord lang te worden. De Danschutter is wel met het idee gekomen, een helicopter in te zetten. Toen op 2-2-2002 mensen wilden trou wen stelde Nico voor om er iets bijzonders van te maken, door de Vierschaar ter beschikking te stellen. Volgens mij is drs Nico de Danschutter ook een van de weinige echte intellectuelen die op de kandidatenlijst voor dat CDA staan. Iedereen is vrij om te stemmen op wie hij wil, maar ik weet wie op mij n stem mag re kenen. Drs P.F. Vleugel Koningin Maudplein 2 Nieuwerkerk foto Pieter Honhoff Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis groeit uit naar een 'Medisch Centrum Goeree-Overflakkee'. door Famke van Loon Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland verstevigt zijn positie als me disch centrum voor de regio. Met de komst van een derde gynaecoloog, vierde internist en oogartsen is het aantal spe cialisten het afgelopen jaar opnieuw uitgebreid. Er is in middels een verloskundig cen trum gevestigd en wordt ge werkt aan een huisartsencen trum. Het streekziekenhuis in Dirks land groeit langzaam uit tot een 'Medisch Centrum Goe ree-Overflakkee', weet J. Moerland, directeur algemene zaken. Waar andere kleine zie kenhuizen als het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee de afgelopen jaren zijn opgeslokt door grote, regiona le ziekenhuizen, vaart het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis zijn eigen koers. Samenwer king met het Medisch Centrum Rijnmond-Zuid en 'goede af spraken met de zorgverzeke raars', die de ontwikkelingen financieel steunen, maken volgens Moerland de investe ringen mogelijk. Dat het ziekenhuis kan inves teren in zijn toekomst komt volgens de directeur hoofdza kelijk door de groei van het aantal patiënten. Sinds de af- slankoperatie in Zierikzee ziet het ziekenhuis het aandeel van de groep patiënten van Schou wen-Duiveland jaarlijks toe nemen. Ook de groei van het aantal inwoners op Voorne- Putten, waar het ziekenhuis een vooruitgeschoven post heeft, rechtvaardigt die inves teringen. Door deze groei van het aantal patiënten in combi natie met goede afspraken met de zorgverzekeraars heeft het ziekenhuis in Dirksland het afgelopen ,jaar meer specialis ten in dienst kunnen nemen. Een derde gynaecoloog en een vierde internist zijn naar Goe ree-Overflakkee gehaald. Ook de uitbreiding van het aantal oogartsen is 'min of meer gere geld', zo stelt Moerland. Ver sterken van het specialisten korps staat ook dit jaar weer hoog op de agenda. Met het oog op de toekomst wil de zieken huisdirectie een tweede car dioloog, een derde neuroloog, een reumatoloog en een twee de kinderarts aantrekken. De ontwikkeling naar medisch centrum voor de regio wordt verder versterkt doordat het ziekenhuis steeds meer onder dak geeft aan andere medische zorg. „Het ziekenhuis is hierin zuiver faciliterend", bena drukt de directeur. Zo is op aandringen van de eilandelij ke huisartsen vorig jaar een verloskundig centrum voor Goeree-Overflakkee in het ziekenhuis gevestigd. Tevens zijn er plannen om een huisar- stencentrum op te zetten, waar de dienstdoende huisarts praktijk houdt tijdens avond-, nacht- en weekenddiensten. Moerland: „Dat loopt nog, maar het lijkt er wel op dat dat er ook gaat komen." door Famke van Loon De politie Rotterdam-Rijn mond is, in navolging van het korps Amsterdam-Am- stelland, begonnen gestolen mobiele telefoons te bestoken met sms-berichten. De geroof de telefoons worden op die manier onbruikbaar. Het Rot terdamse korps wil zo de dief stal van mobiele telefoons drastisch terugdringen. De politie Amsterdam-Am- stelland is vorig jaar bij wijze van proef met de actie begon nen. Mobiele telefoons die ge stolen zijn, worden bestookt met één en hetzelfde sms-be- richt: „Dit toestel is gejat, koop of verkoop is strafbaar." Het bombardement, waarbij iedere drie minuten dit bericht op de telefoon verschijnt, maakt de gsm onbruikbaar. Veel gestolen telefoons belan den hierdoor in de plomp, maar gebleken is ook dat het aantal diefstallen van gsm's met de helft is verminderd. Gezien de resultaten die in Amsterdam geboekt zijn, wil Rotterdam-Rijnmond zijn ei gen sms-bombardement be ginnen. Het afgelopen jaar nam het aantal straatroven met zestig procent toe; in één derde van de gevallen ging het om diefstal van een mobiele te lefoon. Het doel van het Rot terdamse korps is iedere gsm die bij een straatroof is gejat, binnen een halve dag na aan gifte te bestoken met de be richten. door Marcel Modde BRUINISSE - Het veiligheids gevoel in de kleine kernen op Schouwen-Duiveland zou ver der verbeteren wanneer stads en dorpswachten worden aan gesteld voor dagelijkse pa trouilles tegen kleine criminali teit en overlast. Daarmee wordt bovendien de politie werk uit handen genomen, opdat agen ten de tijd krijgen om zich met 'echte criminaliteit' bezig te houden. Dat geluid viel maandagavond te bespeuren bij diverse politie ke partijen op een forumavond in Bruinisse. De door de dorps raad georganiseerde bijeen komst was aan een strakke regie onderworpen. De negen deelne mende partijen aan de verkie zingen kregen geen gelegenheid met elkaar in debat te gaan, maar moesten het doen met kor te feitelijke antwoorden op vooraf gestelde vragen. Ook de latere 'discussie' met het pu bliek werd strikt aan banden gelegd. Kandidaat raadsleden in de zaal waren bij voor baat uitgesloten van vraagstelling. Eén van die centra le thema's betrof de veiligheid in de dor pen. Welke concrete stappen hebben de partijen voor ogen om de criminaliteit op het ei land te bestrijden en de veilig heid te vergroten, was de dorps raad benieuwd te horen. Hoewel alle negen lijsttrekkers van me ning waren dat het met dat laat ste punt op Schouwen-Duive land zo slecht nog niet is gesteld, pleitte een aantal partijen na drukkelijk voor de komst van een stads- en dorpswacht. Een surveillant die lijfelijk aanwe zig is op straat en daardoor ook een duidelijk aanspreekpunt vormt. „Dergelijke functionarissen zou je kunnen inzetten voor de kleinere gevallen, zodat de éch te politie de handen vrijhoudt voor de échte criminaliteit", zo trachtte D66 lijsttrekker A. Hij- genaar een duidelijke scheiding aan te brengen met vandalisme en overlast. Door de regelmatig terugkerende golf aan woning inbraken en autokraken krijgt Schouwen-Duiveland een slechte naam aldus de Bruinis- ser democraat. GroenLinks ziet in een dergelijke taakverdeling de mogelijkheid straatdealers aan te pakken, die zich ophou den rond de scholengemeen schap in Zierikzee en in diverse dorpscentra. Nieuwkomer Alert! toonde zich voorstander van bevordering van buurtpre ventieprojecten. De WD wil vooral de functie van de huidige wijkagent extra waarde geven door frequentere contacten met de dorpsraden. Dat sluit aan op het denkbeeld bij de PvdA, die een deel van de verantwoordelijkheid van de 'sociale veiligheid' bij de dorps raden wil neerleggen. Zijn er problemen met gebrekkige ver lichting, enge plekken of be dreigende situaties, dan zouden dergelijke zaken via een speci fiek daartoe aangewezen dorps raadslid snel moeten kunnen worden opgelost, denkt de PvdA. Voorafgaand aan de fo rumpresentatie was onder het publiek een 'schaduwverkie zing' gehouden. Die plaatselijke peiling werd aan het eind van de avond nog een keer overgedaan, om te zien of de discussie nog van enig invloed was geweest op de politieke menings vorming. De WD begon als sterkste partij en bleef dat ook, op de voet ge volgd door nieuw komer Leefbaar Schouwen-Duive land. Omgerekend kwamen ze beiden uit op vijf ze tels. Het CDA, Alert! en de SGP hielden elkaar eveneens in evenwicht met ieder drie zetels. De resterende vier zetels werden verdeeld door de PvdA, Chris tenunie, D66 en GroenLinks. MIDDELBURG - Actievoer ders van de internationale die renbeschermingsorganisatie Compassion In World Farming (CIWF) protesteren donderdag op de Markt in Middelburg te gen lange-afstandstransporten van levend vee. CL l STREEKACTIVITEITEN: BURGH-HAAMSTEDE - Dorpshuis De Schutse, 14.00 uur: Bijeenkomst NVVH met voorlichting over Brandwondencen trum Beverwijk;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27