Goes weerlegt kritiek atletiekbaan Gent bouwt fabriekswinkel PZC Chaotische trouwdag Praktijkproef met elektrisch vistuig even in de ijskast Actie voor behoud uitgeverij ADZ Veere heeft snel spijt van weghalen borden met oproep kiezers Bezoekers horecabeurs bekeurd Jongens steken schutting in brand Gebroken been door doeltje Inbraak in Heinkenszand Voorbijganger blust brandje Fietsenzwendel opgelost Paashaas-dievegge betrapt College: renovatie is juist uitgevoerd, voorziening voldoet aan alle eisen Hardrijder moet rijbewijs afstaan zuider Él buren Protest tegen veetransporten bij nader inzien agenda dinsdag 5 maart 2002 GOES - Op de Nobelweg in Goes zijn gisteren achttien bezoe kers van de horecabeurs in de Zeelandhallen bekeurd. Zij hadden hun voertuig in de berm geparkeerd. Een 46-jarige vrachtwagenchauffeur uit Middelburg is gistermiddag rond zes uur met zijn vrachtwagen met aanhanger tegen een lan taarnpaal op de Amundsenweg in Goes gereden. Doordat de hele straat vol stond met geparkeerde auto's als gevolg van de beurs, kon de vrachtwagen er niet doorheen. Toen de chauf feur probeerde achteruit te draaien, reed hij tegen een lan taarnpaal. KRABBENDIJKE - Drie onbekende jongens hebben gister ochtend rond half twaalf een vuurtje gestookt tegen een schutting van een tuin aan de Ter Doest in Krabbendijke. Toen de bewoner over de schutting keek zag hij de jongens wegrennen. Hoe groot de schade is, is niet bekend. HEINKENSZAND - Een vrouw uit Heinkenszand is gister middag gewond geraakt toen een metalen voetbaldoeltje op haar onderbeen viel. De vrouw was rond twee uur haar paard aan het verzorgen op een terrein langs de Oude Rijksweg en sloeg daarbij een deken over het doeltje, waardoor het omviel. Ze is met een gebroken onderbeen en voet per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. HEINKENSZAND - Inbrekers hebben in de nacht van zon dag op maandag hun slag geslagen in een woning aan de Duikeend in Heinkenszand. De woonkamer werd doorzocht en een portemonnee, koffer en handtas weggenomen. De spul len werden teruggevonden in de straat, alleen een bedrag van enkele tientallen euro's was uit de portemonnee verdwenen. GOES - In een winkel aan de Korte Kerkstraat in Goes is zon dagavond door onbekende oorzaak een brandje ontstaan, Een voorbijganger doofde het vuur met een brandblusser van de buren. Omdat het pand vol rook stond, heeft de brandweer alle ramen en deuren opengezet. MIDDELBURG - De politie in Middelburg heeft een grote zwendel met gestolen fietsen opgelost. Na een uitgebreide controle van honderveertig fietsen die in een pand aan de Stromenweg in Middelburg waren aangetroffen, bleken er twintig van diefstal afkomstig te zijn. Negen inwoners van Middelburg tussen zestien en zeventien jaar die de fietsen hadden gekocht, zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Zij kochten de fietsen van een op 5 februari aangehouden Vlissinger. De man bekende meer dan honderd fietsen te heb ben gestolen. Hij nam de fietsen vooral weg bij de stations in Vlissingen, Oost-Souburg en Middelburg en verkocht ze door voor bedragen van vijftien tot vijfentwintig euro. HULST - Bij de Hema in Hulst is gistermiddag rond vier uur een 48-jarige vrouw uit Terneuzen aangehouden wegens win keldiefstal. De vrouw had twee paashazen ter waarde van 3,50 euro per stuk in haar tas gestopt. I door Rolf Bosboom GOES - De renovatie van de at- letiekbaan op het Goese sport park Het Schenge is niet op on deugdelijke wijze uitgevoerd, De baan is gekeurd en voldoet aan alle eisen, zo stelt het colle- 1 ge van burgemeester en wet houders in reactie op kritische vragen die CDA en PvdA heb ben gesteld. De atletiekbaan is in 1999 opge- j knapt, waarbij deze werd voor zien van een nieuwe toplaag. Atletiekvereniging AV'56 was na afloop van de werkzaamhe den van mening dat de baan niet meer voldeed. Zo zouden er on- effenheden in zitten waardoor sporters een grotere kans op blessures lopen. Zowel CDA als PvdA heeft daarover onlangs vragen gesteld aan het dagelijks gemeentebestuur. Het college bevestigt in zijn ant woorden dat er sinds de renova tie 'nogal wat discussie' is ge weest met de atletiekvereniging over de kwaliteit van de baan. Om die reden is uiteindelijk de sportkoepel NOC*NSF inge schakeld, die een keuring heeft uitgevoerd. Daaruit bleek dat er niets mis was met de baan. De rapportage kon de onvrede bij de leden van AV'56 echter niet wegnemen. Vorig jaar is de baan opnieuw gekeurd om de wedstrijdlicentie te behouden. Daarvoor wordt één keer in de vijf jaar een inspectie uitge voerd. De controleurs beoor deelden de baan als 'voldoende en stabiel'. Op één plaats con stateerden zij een oneffenheid van een centimeter, die in de zo mer is hersteld. Het college blijft dan ook bij zijn opvatting dat de renovatie juist is uitgevoerd en dat er geen re den is stappen te ondernemen tegen het bedrijf dat de opknap beurt heeft uitgevoerd, zoals de PvdA suggereerde. Wel zijn B en W het met de politieke partijen eens dat het middenterrein van de atletiekbaan te vaak te zom pig is om er goed te kunnen sporten. Bij de aanleg is destijds 'om kostentechnische redenen' besloten het terrein niet te drai neren. Er worden inmiddels voorbereidingen getroffen om alsnog drainage aan te leggen. Als de financiering rond is, kan dat volgende maand al gebeu ren. Uitgebreid Het college laat verder blijken er nogal ontstemd over te zijn dat de zaak nu door vereniging en politiek zo breed wordt uit gemeten. De hele kwestie, zo schrijven B en W aan het CDA, is in december 'reeds uitgebreid met bestuursleden van AV'56 besproken en genoemde acties zijn positief ontvangen'. „Dat alleen de negatieve gevoelens van sommige leden naar buiten gebracht worden is jammer en weinig constructief. Het streven om een optimale accommodatie te krijgen en te houden is en blijft een gezamenlijk streven." door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De praktijk proef met een elektrisch vistuig of pulsekor gaat dit jaar niet door. De resultaten van experi menten, uitgevoerd door het Rijksinstituut voor Visserij on derzoek, hebben aangetoond dat het elektrisch vistuig daar nog niet rijp voor is. De Federa tie van Visserijverenigingen houdt wel vertrouwen in de ont wikkeling van een bedrijfszeke- re pulsekor. Het zou er het komende jaar van moeten komen. De door Verburg Holland in Colijnsplaat ontwik kelde pulsekor was er klaar voor. Een aantal vissers had ook al interesse getoond voor een praktijkproef, maar het mag niet zo zijn. „Er zijn nog te veel problemen", laat secretaris G. Meun van de Federatie van Visserij verenigingen weten. „De werkgroep pulsekor, met vertegenwoordigers uit de vis serij van de overheid en de fa brikant, heeft daarom besloten de praktijkproef uit te stellen. We kunnen beter langer aan het vistuig werken dan dit force ren." De problemen hebben onder meer met de vangstresultaten te maken. Tong laat zich redelijk goed vangen, maar de visserij op schol valt tegen. Dat komt waarschijnlijk, omdat schol een stijvere ruggengraat heeft. Vis krijgt door de pulsekor een schokje, vergelijkbaar met een schokje van schrikdraad. Tong krult dan op in het zand en komt in het net. Met schol lukt dat minder goed. Ondanks de tegenslag blijft Meun vertrouwen houden in de nieuwe ontwikkeling, waarvoor het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) onlangs nog 1,13 miljoen euro heeft uitgetrokken. LNV stimu leert de pulsekor, omdat daar mee selectiever gevist kan wor den, er minder schade aan de bodem ontstaat en het brand stofverbruik zou erdoor omlaag kunnen. Dit jaar wordt nu gebruikt om het elektrisch vistuig te verbe teren en klaar te maken voor een langdurige praktijkproef met een viskotter. Toneelvereniging OVU uit Heinkenszand speelt het stuk 'Trouwdag met trubbels'. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - 'Trouw dag met trubbels', zo heet de nieuwe voorstelling van toneel vereniging OVU (Onze Vrije Uurtjes) uit Heinkenszand. Het stuk heeft een extra feestelijk tintje, aangezien het de 25e uit voering is van de toneelvereni ging, die in oktober 1976 werd opgericht. Het blijspel is geschreven door Hans van Wijngaarden en beschrijft een chaotische trouwdag. De acteurs zijn Jaap van Hulst, Bep van Hulst, Liset Goedegeburen, Mart Rijk, Els Gillesen, Marco Goedegeburen, Hans Carol, Marianlca van Hulst en Natascha Lepoeter. Zij worden geregisseerd door Ad Gillesen. Diana Bruynzaal fungeert als souffleuse. 'Trouwdag met trubbels' wordt zaterdag 9 maart vanaf 20.00 uur opgevoerd in De Stenge in Heinkenszand. Er is na afloop een bal. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het aanbod van Zeeuwse boeken verschraalt ernstig als uitgeverij ADZ in Vlissingen verdwijnt. Dat vindt auteur Eric Jan Weterings uit Amsterdam, die een handteke ningenactie op touw heeft gezet. Hij wil de handtekeningen bin nenkort overhandigen aan de directie van ADZ. In november vorig j aar werd be kend dat de drukkerij van het Administratief Dienstencen trum Zeeland over vijf of tien jaar niet meer zelfstandig kan werken. Tegen die tijd is er een gebrek aan gekwalificeerd per soneel. Door het aanscherpen, een paar jaar geleden, van de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) wordt gewerkt met per soneel dat meer beperkingen heeft dan voorheen. De mede werkers zijn ook niet meer zo technisch onderlegd. Volgens de directie zijn er twee opties voor,, de toekomst: sluiting van de af deling of samenwerking met een andere drukkerij. „Voor ons waren de berichten REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl over de dreigende sluiting van de uitgeverij onverwacht en on aangenaam nieuws", zegt Wete rings. „Niet omdat wij mogelijk inkomsten mislopen. De inkom sten van titels die uitgebracht worden bij een kleine uitgeverij zijn namelijk bescheiden. Wat ons het meest stoort, is dat een heleboel titels straks niet meer kunnen verschijnen. Tot twee jaar terug was De Koperen Tuin in Goes heel actief, maar die uit geverij ligt inmiddels vrijwel stil. Als ook ADZ verdwijnt, verschijnen er bijna geen Zeeuwse boeken meer." Onvoldoende kennis Weterings meent dat slechts een paar titels zullen worden uitge geven bij een landelijke uitge verij. „Doorgaans zijn dat on dernemingen die de Zeeuwse markt onvoldoende kennen en waar de auteurs maar moeten afwachten of zij de deskundige begeleiding krijgen die zij bij ADZ gewend zijn", schrijft We terings in de actiebrief die naar andere ADZ-auteurs is gegaan en die binnenkort aan de direc tie wordt overhandigd. „In Zeeland zijn er, voor zover ik weet, verder geen uitgeverij en zoals deze", zegt Weterings. „Ik geloof niet dat soortgelijke uitgeverijen in bijvoorbeeld Noord-Brabant geïnteresseerd zijn in titels over Zeeland. Ze zullen zeggen: leuk boek, maar wat moeten wij er mee?" De Amsterdammer heeft dertig ADZ-schrijvers opgeroepen mee te doen aan de actie. Hij stuurde ze de brief die straks naar de directie gaat. Tweeën twintig mensen hebben hun handtekening onder de brief ge zet en die teruggestuurd. „Ik weet nog niet wanneer, maar binnenkort ga ik de handteke ningen overhandigen." RILLAND - Een 42-jarige man uit de gemeente Tholen heeft gisteren zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd 's middags kort voor drie uur betrapt op de Ou de Rijksweg in Rilland terwijl hij meer dan vijftig kilometer te hard reed. Hij bestuurde zijn auto met een snelheid van meer dan 132 kilometerperuur. Op de weg geldt een maximumsnel heid van 80 kilometer per uur. door Wout Bareman De voorbereidingen zijn getroffen, de bouwers staan gereed. Niets staat de bouw van een factory outlet-center in de wijk Muide-Meulestede in het noordelijk deel van Gent nog in de weg. De Vlaamse minister Van Mechelen van Ruimtelijke Ordening keurde het ontwikkelingsplan Meulestede in de Voorhaven al eerder goed. In de oude, deels verpauperde wijk wordt ruimte gecreëerd voor wonin gen, kantoren, bedrijven, winkels én een fabriekswinkel, die naar verwachting bezoekers uit heel Vlaanderen zal lok ken. Gent en verschillende internationale pro jectontwikkelaars pompen tientallen miljoenen euro's in het ontwikkelings plan. Het geld van de stad gaat vooral naar de verbetering van de woon- en leef omgeving. Tot groot ongenoegen van de oppositie in de gemeenteraad besliste het stadsbestuur al eerder om 31.000 vierkan te meter grond in de verpauperde stads wijk voor zo'n twee miljoen euro te verko pen aan de projectontwikkelaars. Die willen hun plannen in drie jaartijd verwe zenlijken. De privé-investeerders Euro Waterings uit Groot-Brittannië en cle Gentse groep Beta Developments steken miljoenen in het project, waarin een fikse opknapbeurt van drie monumentale havenloodsen cen traal staat. Om de verkeersstroom in goede banen te leiden en vooral ook ver keersoverlast door foutparkeerders te voorkomen, is afgesproken dat het outlet- center de deuren pas mag openen op het moment dat de nieuwe Handelsbrug ge reed is. De brug zou in 2003 klaar moeten zijn. Met het oog op mogelijke overlast van het vrachtverkeer onderzoekt de stad of de nog aan te leggen Siffertunnel onder het Kanaal Gent-Terneuzen daarvoor een oplossing kan bieden. Geen problemen Voor het fabriekswinkelcomplex, dat op een totale oppervlakte van 10.000 vier kante meter 50 winkels en 700 parkeer plaatsen gaat herbergen, wordt binnen kort een zogenoemde socio-economische vergunning verstrekt. Schepen Daniël Termont van Middenstandszaken kon digde eerder al aan dat een dergelijke ver gunning geen problemen zou opleveren. „Zeker niet nu de outletprojectennet over de grens - zoals in Sas van Gent - definitief van de baan zijn." Het winkelcomplex wordt ondergebracht in loods 20, die ernu nog als een ruine bij staat. De winkels worden ingericht op de begane grond, op de eerste verdieping is ruimte voor toeristische en recreatieve ac tiviteiten. Het stadsbestuur breekt zich Deze monumentale loodsen aan de Voorhaven staat een fikse opknapbeurt te wachten foto Peter Nicolai momenteel nog het hoofd over de par keervoorzieningen. Deskundigen gaan er namelijk vanuit dat 700 parkeerplaat sen op hoogtijdagen absoluut te weinig is. Politiek Gent vindt het ontwikkelings plan voor het noordelijk stadsdeel prima, maar een groot aantal raadsleden vreest mét de grote Vlaamse middenstandsorga nisaties dat het outletcenter een te grote aanslag zal plegen op het winkel- en per soneelsbestand in het overige deel van de stad én in de hele Kanaalzone. Een woord voerder van de Unie van Zelfstandige On dernemers: „We hebben destijds ook in het geval van een mogelijk fabriekswin kelcomplex in Sas van Gent al laten door klinken dat zo'n centrum, dat praktisch in onze achtertuin zou verrijzen, zeker niet op onze steun zou kunnen rekenen. Wel, dit outletcenter licht in onze vóórtuin!" Unizo verwacht dat ook de middenstand in Zeeuws-Vlaanderen fikse concurrentie zal ondervinden van het winkelcomplex, dat nauwelijks een kwartier rijden van de grens ligt. Ook elders in de grensstreek wordt ge lonkt naar kooplustigen uit de wijde om geving en liefst ook Zeeuwse kooptoeris ten. Het oude Koopcentrum Waasland verdwijnt en gaat op in een nieuw Shop ping Center Waasland. De eerste plannen dateren van zeven jaar geleden. Toen al werd een groot aantal heipalen de grond in gejast, maar vervolgens gebeurde er door procedurekwesties jaren achtereen helemaal niets meer. Enkel het 'palen dorp' herinnerde aan de ambitieuze plannen, die nu toch opnieuw worden op gepakt. De aannemers zijn inmiddels be gonnen met de afwerking van de funde ring. Daarna begint de nieuwbouw. Mix Het nieuwe koopcentrum gaat een kleine honderd winkels herbergen. Op het dak van het nieuwe centrum wordt een par king aangelegd met 1000 parkeerplaat sen. Een woordvoerder van opdrachtge ver Bouwfonds Vastgoedontwikkeling: „Met het nieuwe centrum streven we een mix na van zelfstandigen en ketens. Het wordt geen koopcentrum zoals in Wijn- egem bij Antwerpen. Daar zitten teveel modezaken." De belangstelling voor winkelruimte is groot. Er zijn al tientallen overeenkom sten voor vestiging gesloten. Het oude koopcentrum wordt, gedurende de aan- passingswerken ondergebracht in een tentendorp. En dat is een primeur voor België. door Miriam van den Broek DOMBURG - De tweehonderd bordjes die de Ondernemersver eniging Badplaats Domburg zondag in de gemeente Veere plaatste om mensen op te roepen naar de stembus te gaan, zijn gisterochtend door de gemeente en de provincie verwijderd. De borden zijn weggehaald om dat er geen vergunning voor was aangevraagd. „Het is zo klein zielig", zegt Frits Biesen van de ondernemersvereniging. „Je zou bijna denken dat de ge meente niet gebaat is bij een hogere opkomst. Het is droevig. We hebben bij het plaatsen van de borden geen schade aange richt en we zouden ze op woens dagavond om zeven uur alle maal weer keurig netjes weg halen." De gemeente Veere zegt het te betreuren dat de regels in dit ge val zo strikt gehanteerd zijn. „We hebben het beleid dat alle borden die geplaatst worden en waar geen vergunning voor is verleend, moeten worden weg gehaald", zegt woordvoerster L. van den Heuvel. „Die rege ling is vooral bedoeld om te voorkomen dat er - vooral in de zomer - veel reclameborden en aankondigingsborden worden neergezet." Volgens de woordvoerster heeft de provincie gisterochtend de borden weggehaald die langs de provinciale wegen stonden. „Medewerkers van onze afde ling Beheer en Onderhoud heb ben dat gezien en besloten ook MIDDELBURG - Actievoer ders van de internationale die renbeschermingsorganisatie Compassion In World Farming (CIWF) protesteren donderdag op de Markt in Middelburg te gen lange-afstandstransporten van levend vee. Tussen 12 en 15 uur kan het publiek op de foto met een als bloedend schaap verklede vrij williger. De honderd foto's die de organisatie op deze manier hoopt te verzamelen, worden op een reuzenansichtkaart geplakt en komend voorjaar aangebo den aan de Europese Commissie in Brussel. de borden op Veers grondgebied weg te halen. Een paar bordjes stonden een beetje onveilig, om dat automobilisten ze wilden le zen terwijl ze een kruising na derden. De anderen hadden best kunnen blijven staan. We zijn niet gelukkig met de gang van zaken. Daarom bieden we de ondernemersvereniging de mo gelij kheid hun posters alsnog op te hangen op de gebruikelijke verkiezingsborden in de ker nen." Cool De ondernemers hadden bord jes gemaakt met opschriften als: 'stemmen is cool', 'stemmen is vet', 'stemmen is toekomst' en 'stemmen is belangrijk'. Ze wil den daarmee bereiken dat men sen met elkaar in gesprek zou den gaan over de verkiezingen en dat jongeren in tegenstelling tot vijf jaar geleden, deze keer wel naar de stembus gaan. In het artikel over binnendijkse kweek van platte oesters in de Olzendepolder in Yerseke is de naam van de betrokken on derzoeker van het Nederlands Instituut voor Visserijonderzoek (RIVO) onjuist vermeld. Zij heet P. Kamermans. STREEKACTIVITEITEN: GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12.00 uuren 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening, 's-HeerElsdorpweg 12,10.00-15.00 uur: Open Dag van Centrum Vakopleiding Maximale kans op werk; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling doorSjoerdTamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur; bewegen voor Astma en CODP-patiênten; HANSWEERT - Ka] Munk, 14.00 uur: Bin go voor ouderen vanaf 50 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur. Biljar ten en kaarten voor ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; Gemeentehuis, 19.30uur: Commissie vergadering Welzijn; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE -Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23