Verkeer strijdpunt in debat Veere J A 0 PZC WD even in de ijskast Snoepverkoper hoopt op steun voor meer koopvrije zondagen VVD GRATIS MET DE BUS? 14 Laatste verbale confrontatie lijsttrekkers voor verkiezingen Praktijkproef met lezers schrijven Afwezig I Afwezig II Jeugdbeleid Seniorenraad Kazerne V olksverlakkerij Kilometerzone Dansen Planschade bijeenkomsten Vastenmarkt in Hulst Inbraak in Heinkenszand Hardrijder moet rijbewijs afstaan Stem Lijst 2 Stem Lijst 2 LAAT UW STEM NIET VERLOREN GAAN. GA DAAROM STEMMEN OP 6 MAART. r dinsdag 5 maart 2002 door Miriam van den Broek De lijsttrekkers van de zeven Veerse politieke partijen zijn gisteravond in Serooskerke voor de laatste keer voor de ver kiezingen met elkaar in debat gegaan. Over veel punten waren de deelnemers het grotendeels met elkaar eens. Maar op een onderwerp zoals verkeer kwa men de verschillende stromin gen toch aan het licht. „Drempels leggen we niet meer", zei M. Te Roller van de WD. „Busmaatschappij Con- nexxion heeft het aantal obsta kels geteld en ook de brandweer en ambulance worden er niet goed van. Bovendien is uit on derzoek gebleken dat de mensen die zo hard in de kernen rijden, er meestal zelf wonen. Momen teel wordt in de drie kustkernen onderzocht hoe groot de nood zaak is van rondwegen. Volgens ons is het niet zo nodig. Uit ge sprekken met Oostkapelle is naar voren gekomen dat de in woners zoiets hebben van: ach, het valt ook best mee. Het is ei genlijk maar twee maanden druk." „Twee maanden druk?", vroeg L van der Hoest van D66. „Iedereen roept dat het seizoen moet worden verlengd. En met die verlenging neemt de mobili teit toe. Als we nniks doen, ko men we over twintig jaar in de problemen." Toch valt ook vol gens R. van der Meer van Dorps belangen en Toerisme Veere het met die drukte best mee. „D66 slaat wel vaker door", zei hij. „De bezoekers komen hier om van de rust te genieten. We moe ten mensen alleen wat meer naar de fiets praten." De PvdA/GroenLinks zei alert te zullen blijven op de kwaliteit en het aanbod van het openbaar vervoer. A. Maris van de Chris tenunie sprong daarop in: „Als straks de N57 klaar is, moet er een transferium komen bij Sint Laurens of Serooskerke. Men sen zetten dan hun auto weg en kunnen met het openbaar ver voer naar het strand." Volgens Te Roller is dat makke lijker gezegd dan gedaan. „Daarvan wordt alleen gebruik gemaakt met mooi weer in het weekeinde. Hoe moet het die an dere dagen? Wanneer staat er wel, en wanneer staat er geen vervoer klaar? Hoe regel je zo iets in de praktijk", vroeg ze. „Dat is nou net het mooie aan het duale stelsel, de nieuwe wij ze van gemeentelijk besturen", liet Maris weten. „Degemeente- raad moet zich straks niet met dit soort details bezighouden. Die zegt dan: 'college, dit willen wij. Regel het maar'. Ik adviseer te kijken hoe dat in Goes en op Schouwen is aangepakt." De SGP wil ruime parkeergele- Volgens de ChristenUnie moet er in de toekomst, net als in Goes, een transferium komen bij Sint Lau rens of Serooskerke. foto Willem Mieras Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Jammer dat de SP wegens ziekte niet aan het lijsttrekkersdebat in Vlissingen heeft kunnen deel nemen en nog vervelender is het dat de SP daar afgeschilderd werd als partij met een grote mond die zich op dit debat toch mooi niet laat zien. Wat dit punt betreft wil ik de organisator van dit debat een wijze raad meege ven, namelijk: wanneer u een antwoordapparaat aanschaft, deze aansluit op uw telefoon mag een beller toch verwachten dat een bericht enkele uren voor de aanvang van een debat ook afgeluisterd wordt. Inhoudelijk had de SP niet zo zeer gepleit voor samenwerking tussen de Zeeuwse gemeenten maar ge pleit voor een socialer beleid vanuit Den Haag. Ook wij weten dat de uitkeringen structureel 10 procent te laag zijn. En hoe graag we dat ook zouden willen, al de lapmiddelen die elke ge meente nu bij de gratie van de paarse coalitie nog mag toepas sen blijven lapmiddelen. Volgens mij kunnen de fractie voorzitters van de plaatselijke afdelingen van deze coalitie partijen zich beter richten tegen hun moederpartij in plaats van zich in het Zeeuwse op de borst te slaan over hetgeen zij 'overi gens niet zonder de steun van de oppositie' gedaan heeft voor mensen met een uitkering. Een motie van de SP om meer en be tere opvang voor dak- en thuis lozen werd trouwens in novem ber nog van tafel geveegd omdat het te duur zou zijn, maar ja het is nu eenmaal verkiezingstijd en dan ga je de vuile was niet bui ten hangen. Kees de Roos Clijverstraat 27 Vlissingen De GroenLinks Verkiezingska ravaan deed Zeeland aan. Van het eerste deel van dat bezoek, een tocht naar de Kaloot, bracht deze krant de volgende dag ver slag uit. Met geen woord repte dat verslag over wat er woens dagavond in Middelburg plaatsvond: een discussie over een drietal belangrijke Wal- cherse onderwerpen, tussen in leiders, Walcherse GroenLinks- raadsleden en GroenLinks- Tweede-Kamerleden. Ik vind dat vreemd. Of het vanwege de werkgelegenheid nodig is meer recreatie op ons prachtige ei land toe te laten, of de opvang van zorgleerlingen in het voort gezet onderwijs gewaarborgd blijft, of er voldoende zieken huiszorg op Walcheren is in de toekomst... Als mensen over zulke belangrijke zaken serieus met elkaar spreken, dan hoort de pers ervoor te zorgen dat ook niet-aanwezigen over het ge sprokene worden geïnformeerd. Nee dus. Ik kan niet beoordelen waarom dat niet gebeurde. Het is mogelijk dat de redactie er werkelijk niet toe in staat was, maar toch: er knaagt iets in me als ik lees waarover op 28 febru ari wel werd bericht. Preken voor eigen parochie? Natuur lijk, maar mag ik ergens voor staan als het gaat om wat voor de samenleving van grote bete kenis is? Zonder nadere uitleg zeg ik: zo komt deze krant niet bij het predikaat Misschien Wel De Beste Regiokrant Van Ne derland. Die verwijzing naar een landelijk dagblad gebeurt niet zomaar: bezinning op in houd en bereidheid daarover verantwoording af te leggen blijken perspectief te bieden, voor de krant (meer abonne menten) en voor de lezers (kwa liteit voor hun geld). Jammer daarom dat de PZC niet in Schuttershof was. Chris Stronks Gen. Simondsstraat 8 Middelburg Wethouder Poppe-de Looff van Vlissingen is nog steeds bezig met haar jeugdbeleid en bin nenkort komt ze weer met een concept-nota (PZC 28-2). In 1997 lanceerde zij een jeugdno- ta. genaamd 'De ganse dag'. Hierbij werd in het inspraaktra ject de jeugd geraadpleegd. Woensdag 27 februari was er weer zo'n raadpleging in Cine- City. De eerste jeugdnota mis lukte na 3 jaar aanmodderen. Verschillende voornemens kon den niet waargemaakt worden. Ruim een jaar geleden werd de nota terzijde geschoven zonder goede evaluatie. Kostbare jaren zijn inmiddels voorbijgegaan zonder bevredigende resulta ten. Nu gaat ze weer allerlei ver wachtingen scheppen, door de jeugd voor te houden dat ze in spraak krijgen bij de totstand koming van het nieuwe jeugd beleid Een heleboel ideeën worden verzameld, waarna en kele goede ideeën eruit gepikt worden voor nader onderzoek. Ik zou zeggen, laat de jeugd nu eens zélf beslissen over hun pro jecten. Ik denk aan een jeugd-of jongerenraadofeenjeugdpanel. Laat hen zelf vergaderen en be slissingen nemen over allerlei jeugdzaken, zodat ze op deze manier kennis maken met de poltiek. Jongeren dienen serieus genomen te worden. Betuttelen en schijninspraak horen hier niet bij. Alex Soplantila Kievietsprenk 42 Vlissingen Een zinnetje uit het verslag (PZC 2-3) over de bijeenkomst in de Schouwburg. Er valt in de gemeente Middelburg niet veel te verbeteren voor de ouderen Dat is ook zo. Het Welzijn Oude ren functioneert prima en ook de Thuiszorg is prima geregeld. Een Seniorenraad is een orgaan dat bemiddelt tussen ouderen en bijvoorbeeld het gemeente bestuur, heeft dus niet echt een officiële status. Zoals de spreker ook zei, voordat een probleem echt terechtkomt waar het hoort te zijn moeten er eerst talloze commissies, ambtenaren enzo voort benaderd worden. In de pauze kon je horen wat in Mid delburg de echte problemen zijn: het busvervoer, het ophef fen van postkantoortjes, ban ken, kortom het verdwijnen van de kleinschaligheid. Deze pro blemen worden echter voortdu rend aangekaart en besproken in de wijktafels. De meeste be zoekers zijn ouderen. Het voor deel van de wijktafels is dat de problemen direct bij de gemeen te en andere instellingen te rechtkomen via de Coördinator Wijkbeheer die wel een officiële functie in de gemeente heeft. Laten wij dus oppassen om niet alles dubbel te doen want ge praat wordt er toch al genoeg. A. vd Berge-Wolders Arnelaan 31 Middelburg Waarom moet de kazerne aan de Zuidsingel in Middelburg afge broken worden? (PZC, 25-2). Waarom daar de schouwburg bouwen als er nog genoeg plaats is buiten dé stad? Verschillende mensen hebben dit ook aange geven. Waarom zo moeilijk doen? Kijk alleen nog maar naar de toegangswegen naar de Zuidsingel en het parkeerpro bleem. Alles is even nauw en klein. De bussen kunnen hun kont niet draaien en je auto kan je al helemaal niet kwijt. Want wie komt er tegenwoordig nog op de fiets naar de schouwburg? Ik kan heel goed begrijpen dat de omwonenden mopperen. Waarom ligt de gemeente zo dwars? Breek de kazerne niet af maar maak er appartementen van en op de binnenplaats een prachtige tuin. Misschien een oplossing voor de woningnood? Aii van Wallenburg-du Bois Burg. Dregmansstraat 10 Middelburg CDA-wethouder Poppe-de Looff haalt bij het lijsttrekkers debat van afgelopen zaterdag uit naar de Lokale Partij en naar GroenLinks. Termen als kie zersbedrog en volksverlakkerij worden hierbij niet geschuwd. Zie het verslag van dit debat in de PZC van 4 maart. Als aanwe zige bij het debat kan ik ook nog noemen dat Poppe-de Looff de SP van populisme beschuldig de. Wanneer er echter iemand is die aan volksverlakkerij, kie zersbedrog en populisme doet, dan is dat deze wethouder Pop- pe-de Looff. Als voorbeeld noem ik hier de dierenwelzijn- snota voor Vlissingen. Een maand voor de verkiezingen van 1998, werd door deze wet houder tegen insprekers in een commissievergadering gezegd: „U kunt tevreden naar huis gaan. U krijgt uw dierenwel- zijnsnota!". Een mooie belofte in verkiezingstijd. Nu, vier jaar later en ondanks herhaaldelijk aandringen op realisatie van deze nota door a nderenis er nog steeds niets. Wie doet hier nu ei genlijk aan volks verlakkerij, kiezersbedrog en populisme? Corrie van den Bosse Kievietsprenk 42 Vlissingen Het Middelburgse college wil de helft van de 3O-kilometerzones pas inrichten tussen 2004 en 2008. Laten wij eerlijk wezen: als je dit leest zal het niet ontgaan dat dit college een behoorlijk pak boter op zijn hoofd heeft. Daar waar de veiligheid in het geding is, bij de scholen bijvoorbeeld, zal pas na 2008 gekeken worden of daar een veilige 30-kilome- terzone zal worden ingesteld. Het is een geruststelling dat de ze plannen nog door de raad moeten en dat is na de verkie zingen. Het is daarom aan de be woners van deze wijken om hun stem nu weer eens duidelijk te laten horen, niet door erover met elkaar te praten, maar door dit college door uw stem eens duidelijk te maken dat dit zo niet langer kan. Rob Dreesens Meanderhof 29 Middelburg In de afgelopen weken hebben er in de PZC verschillende stuk ken gestaan over het oprichten van dansgroepen, o.a. Grieks, country- of tangodansen. Wat misschien een heleboel mensen die graag dansen niet weten, is dat er in Vlissingen al 45 jaar een Internationale Dansgroep bestaat met een grote groep zeer enthousiaste dansers; alles on der leiding van professioneel opgeleide dansleiders die ook aan nascholing doen om alles bij te houden. Er wordt gedanst uit landen van over de hele wereld. Dat maakt het elke dansdag zo afwisselend en nooit saai. Dat er geruzie ontstaat binnen dans groepen is heel jammer. Dit is nooit de bedoeling van het dan sen geweest. Het dansen moet juist een internationaal gevoel geven waardoor het dansen zo'n ontspannen plezierig gevoel geeft om te doen. Je vergeet op zo'n dansavond alle zorgen en natuurlijk wordt er heel veel ge lachen, want van ruzie word je niet gezond en lachen is beter voorde mens. Els Konings Kon. Emmaiveg 16 Vrouwenpolder Naar aanleiding van het stuk in de PZC van 1 maart wil ik, om dat ik zelf planschade van de ge meente Veere ontvangen heb, hierop gaarne reageren. Een aantal raadsleden uit opruiende taal en zet gemeenteleden tegen elkaar op. Dit past niet, temeer omdat zij zich hiermede zelf een brevet van onvermogen opspel den. Immers, van planschade is slechts dan sprake, wanneer de raad en het college de mogelijk heid scheppen middels onver antwoorde en onjuiste beslis singen. Derhalve wordt het hoog tijd dat deze lieden de hand in eigen boezem steken, en. alvorens dergelijke wartaal in het openbaar te verkondigen, bij zichzelf te rade gaan. M.N. Pelgrom Strandweg 3 Koudekerke genheden buiten de kernen. De veiligheid voor fietsers en voet gangers heeft voor de SGP prio riteit. Die wil daarvoor meer fietspaden aanleggen. Het CDA wil verder werken aan het vraagafhankelijk vervoer. „Als mensen naar het zieken huis willen, hoeven ze straks maar te bellen. Een vrijwilliger kan die persoon dan rijden. Het moet niet zo zijn dat wanneer ie mand belt, er eerst nog een uur gewacht moet worden voordat het vervoer er is. Als iemand naar het ziekenhuis wil, moet dat direct kunnen", zei L. Wisse. door Gerrit van Loon Snoepjes kopen op zondag. Als het aan eigenaar Jan Mosmans van Oma's snoepwin keltje in Veere ligt, moet dit op alle zondagen van het jaar kun nen. En niet op slecht 35, zoals de gemeente Veere hééft vastge steld. Met twee grote advertenties in deze krant probeert Mosmans mensen te bewegen om vooral te gaan stemmen op een partij die voor meer weekendopenin gen in de Veerse de tailhandel is. De eigenaar van zes toeristenwinkels in Veere is vooral over het CDA niet te spreken. Die partij heeft volgens hem geen duide lijk standpunt over het al dan niet openstellen van winkels in het weekend. „Het CDA wil de sfeer van het vroegere Veere te rug. En dus moeten de winkels in Veere in het weekend dicht. Dit strookt echter niet met hun partijprogram." Het CDA heeft samen met de ChristenUnie en In het jongerencentrum Dau- wendaele wordt vanavond een politiek debat gehouden. Politi ci proberen jongeren duidelijk te maken waarom ze moeten de SGP een meerderheid in de gemeenteraad. „Stemgeen CDA, SGP en Chris tenunie stelt Mosmans in de advertenties. Wel roept hij de le zers op om te gaan stemmen. „Laat geen stem verloren gaan De eigenaar van Oma's snoepwinkeltje wil dat mensen zich eens gaan afvragen waar om ze die warme trui niet kun nen kopen op zondag. Of waar om ze pas maandag van die lek kere trekdrop kun nen genieten. Zeventien zonda gen in een jaar is Oma's snoepwin keltje dicht. Het scheelt Mosmans achttien procent van zijn jaaromzet. Al twintig j aar pro beert hij hier iets tegen te doen. Tot nu toe heeft hij het slechts 35 van de gewilde 52 zondagen voor elkaar gekregen. „De gemeente geeft mij drie vin gers in plaats van een volwassen hand." Als de komende vier jaar geen verandering in deze 'bela chelijke situatie' te zien is, over weegt hijzelf de politiek in te gaan. gaan stemmen voor de gemeen teraad. Het debat begint om 19.30 uur in het jongerencentrum aan het Goudend. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - De praktijk proef met een elektrisch vistuig of pulsekor gaat dit jaar niet door. De resultaten van experi menten, uitgevoerd door het Rijksinstituut voor Visserijon- derzoek, hebben aangetoond dat het elektrisch vistuig daar nog niet rijp voor is. De Federa tie van Visserijverenigingen houdt wel vertrouwen in de ont wikkeling van een bedrijfszeke- re pulsekor. Het zou er het komende jaar van moeten komen. De door Verburg Holland in Colijnsplaat ontwik kelde pulsekor was er klaar voor. Een aantal vissers had ook al interesse getoond voor een praktijkproef, maar het mag niet zo zijn. „Er zijn nog te veel problemen", laat secretaris G. Meun van de Federatie van Visserij verenigingen weten. „De werkgroep pulsekor, met vertegenwoordigers uit de vis serij, van de overheid en de fa brikant, heeft daarom besloten de praktijkproef uit te stellen. We kunnen beter langer aan het vistuig werken dan dit force ren." Resultaten De problemen hebben onder meer met de vangstresultaten te maken. Tong laat zich redelijk goed vangen, maar de visserij op schol valt tegen. Dat komt waarschijnlijk, omdat schol een stijvere ruggengraat heeft. Vis HULST -In de basiliek van Hulst aan het Cornelis de Vos- plantsoen wordt zaterdag 9 maart markt gehouden. Er worden tweedehands boe ken, lp's, cd's en kaarsen te koop aangeboden. De opbrengst is bestemd voor een project op de Filippijnen. De markt begint om tien uur 's morgens en duurt tot vier uur 's middags. krijgt door de pulsekor eet schokje, vergelijkbaar met eer schokje van schrikdraad. Tong krult dan op in het zand en kom; in het net. Met schol lukt dat mindergoed. Ondanks de tegenslag blijft Meun vertrouwen houden in de nieuwe ontwikkeling, waarvoor het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij (LNV) onlangs nog 1,13 miljoen euri heeft uitgetrokken. LNV stimu leert de pulsekor, omdat daar-i mee selectiever gevist kan wor den, er minder schade aan dei bodem ontstaat en het brand stofverbruik zou erdoor omlaag kunnen. Dit jaar wordt nu gebruikt om het elektrisch vistuig te verbe teren en klaar te maken vooreer langdurige praktijkproef mei een viskotter. HEINKENSZAND - Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag hun slag geslagen in een woning aan de Duikeend in Heinkenszand. De woonkamer werd doorzocht en een portemonnee, koffer en' handtas weggenomen. De spullen werden teruggevon-' den in de straat, alleen een geld bedragvan enkele tientallen eu ro's was uit de portemonnee ver dwenen. Er was geen braak- schade. RILLAND - Een 42-jarige man uit de gemeente Tholen heeft gistermiddag zijn rijbewijs moeten inleveren. De man werd kort voor drie uur betrapt op de Oude Rijksweg in Rilland terwijl hij meer dan vijf tig kilometer te hard reed. Hij bestuurde zijn auto met een snelheid van meer dan 132 kilo meter per uur, waar 80 kilome ter is toegestaan. Vlissingen, Souburg, Ritthem Lijsttrekker: Piet van der Maden Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de collecteweek in maart Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje van den Berg, tel. 020-5896471 Nationaal Reumafonds Giro 324Amsterdam Vlissingen, Souburg, Ritthem Lijsttrekker: Piet van der Maden MARKTBEZOEKERSVAN DE MIDDELBURGSE EN ARNEMUIDSE WEEKMARKT BEDANKT VOOR UW WARME BELANGSTELLING BIJ ONZE KRAAM HET CDA REKENT OP UW STEM! Sjoerd Buisman Piet Castenmiller STEMMEN MORGEN IN 10 KERNEN CDA LIJST 1 VOOR EEN VEILIG EN WELVAREND VEERE! U/JULLIE OOK IN 13 KERNEN??!!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14