Agressiviteit Breskens nekt HVV PZC Dave de Booy redt Hontenisse Eerste zege voetbalsters Zaamslag Steen houdt ook concurrent DIOZ van zich af: 2-0 Puntenverlies voor titelkandidaten in vijfde klasse 17 IHulster ploeg raakt koppositie kwijt door 4-2-nederlaag Knappe overwinning HVV'24 Al Terneuzen BI boekt winst op WSC HVV'24 BI niet verder dan 3-3 Terneuzen Cl laat winst glippen Schutterstitel Aarnoudse maandag 4 maart 2002 {door Bianca de Meijer TERNEUZEN - De voetbalsters .van Zaamslag boekten in de vierde klasse zaterdag de eerste {overwinning van dit seizoen. Het won met ruime 0-5-cijfers bij Veere. Zondag-derdeklasser Terneuzen versloeg nummer twee Internos met 4-1 en twee klassen lager pakte Aardenburg drie punten door FC Moerstra met 3-2 te verslaan. Veere-Zaamslag 0-5: Zaamslag speelde goed en kwam al snel via Nicolle de Nijs op 1-0. Daar na ging de wedstrijd gelijk op, maar echt in de problemen kwam Zaamslag niet. Veere moest na een halfuur met tien speelsters verder, omdat de ploeg geen wissels had. Zaamslag profiteerde hier opti maal van. Patricia Dieleman en De Nijs zorgden voor rust voor 0-3 en toen Veere zelfs met ne gen speelsters verder moest scoorden Dieleman en De Nijs opnieuw: 0-5. Nieuwland-Sluiskil 4-1: Stephanie Roegiers zette Sluiskilinhet begin van de wed strijd op 0-1, maar die voor sprong ging nog voor rust verlo ren: 2 -1Na rust kon Nieuwland nog twee keer scoren: 4-1. Terneuzen-Internos 4-1: Ter- neuzen startte niet sterk en dat resulteerde binnen tien minuten in een 0-1-achterstand. Nog voor rust zette Terneuzen dit recht en kwam via Renée van de Berg en Mandy Heppener op 2- 1. Twintig minuten voor het eind schoot Susan Wullems de bevrijdende 3-1 binnen. Renée van de Berg besliste het duel vlak voortijd definitief: 4-1, Aardenburg-FC Moerstraten 3- 2: Beide ploegen waren aan el kaar gewaagd, maar het was FC Moerstraten dat als eerste scoorde. De tweede helft werd een echte thriller, want in de laatste tien minuten werd nog vier keer gescoord. Boukje Bu- zeijn zorgde voor 1-1, twee mi nuten werd het 1-2, maar door doelpunten van opnieuw Bu- zeijn en Cindy de Valcke bleven de drie punten in Aardenburg: 3-2. nidoor Barry van der Hooft ^BRESKENS - Hij had zijn spe llers van tevoren al uitvoerig ge- e vvaarschuwd, maar veel effect leverde het niet op. John de Frel zag zijn ploeg HVV'24 gisteren dure punten verliezen in de der- k by tegen Breskens, dat de koplo- e per uit Hulst met 4-2 hard on- I deruit haalde. Nul punten, de koppositie kwijt, twee rode kaarten en een gewisselde spe- Ier die al voor het einde van de wedstrijd kwaad weg was gelo pen. Het was de trieste balans die John de Frel na afloop op maakte. „Dit is een onnodige en dure ne derlaag", erkende de Brabantse oefenmeester.Maar wat me het meest zeer doet, is het feit dat gemaakte afspraken niet wor- 3 den nagekomen. Iedereen weet wat de kracht van Breskens is: agressiviteit. Daar heb ik afge- lopen week op de trainingen de nadruk op gelegd, maar we zijn vandaag op diezelfde agressivi- rteit afgetroefd. In de eerste helft i werd dat nog verbloemd, omdat 1 we op de juiste momenten scoorden, maar na de rust was het duidelijk." Knokken De Frel zag zijn ploeg in die t tweede helft een 2-1-voor- sprong verspelen en hard onder- uit gaan. Uitblinker Esad Osmanovski maakte voor de tweede keer gelijk en twee tref fers van Mark Boeckhout zorg- den ervoor dat de ploeg van trai- ner Robbie de Muijnck voor de negende keer op ï'ij ongeslagen bleef. „We zijn als ploeg gewoon 1 goed bezig", zei matchwinnaar 1 Boeckhout met een brede glim lach. „We willen voor elkaar knokken en daar zie je vandaag weer het resultaat van. We zaten er lekker kort op en daardoor kon HW niet in z'n spel ko men." Dat Breskens in de duels harder was clan HW, was overduide lijk en hoe meer het duel vorder de, hoe meer HW'24 zich daar aan ging irriteren. De ploeg liet voor rust veel kansen liggen, maar scoorde alsnog via Johnny Lensen (0-1) en Eddy van den Bosch (1-2 in de 45e minuut). Scheidsrechter Van Loenen probeerde het duel in die fase kort te houden en dat leek hem ook lange tijd te lukken. Festival In de eerste helft trok hij niet één gele kaart, maar in het laatste halfuur kwamen ze achter el kaar uit zijn broekzak. Harald Verschuren opende het kaarten- festival met een onschuldige overtreding en zijn ploeggenoot Thierry de Waele, die HW aan het eind van het seizoen verlaat, volgde niet veel later. Enkele minuten later haalde Robin Buitendijk diezelfde De Waele onderuit, waarna de Belg zich verbaal liet gelden. Van Loenen aarzelde niet en De Waele mocht met zijn tweede gele van de mid dag vertrekken. Vanaf dat moment kreeg Bres kens de wedstrijd in handen. De eerstvolgende kans was nog wel voor HW, maar toen Mark Boeckhout daarna de paal raak te was de ondergang van HW ingezet. Angelo Cornelis ging tien minuten voor tijd door over rechts en zijn voorzet werd door Boeckhout ingeschoten: 3-2. Drie minuten later werd het duel door Boeckhout definitief beslist, toen hij voorbereidend werk van Buysse en Osma- Mark Boeckhout (links) viert samen met Dwight van Hulle, Eddy Buysse en Esad Osmanovski (nummer 9) de 4-2 tegen HW'24. foto Peter Nicolai novski op de doellijn mocht afronden: 4-2. De frustraties voerden daarna bij HVV de bo ventoon en werden door inval ler Harm Rietjens gedemon streerd. Rietjens werd door Eddy Buysse neergehaald, duw de en trapte na, waarna hij met rood kon vertrekken. „Dat valt me heel erg tegen van Harm", zei De Frel. „Het was een misplaatste reactie." Ook het gedrag van Antoine Thoen, die na 66 minuten door Rietjens was afgelost, viel de trainer te gen. De Frel: „Ik heb hem gewis seld, omdat hij totaal niet in de wedstrijd zat. Maar als ik dan zie dat Antoine meteen doucht en weggaat, dan vind ik dat zwak. Hij had geen knikker ge raakt! Ik verwacht meer profes sionaliteit van mijn spelers. Ze moeten zich als collectief sterk maken. D us na de eerste de beste teleurstelling kwaad weglopen, dat kan niet. Dat is een koploper onwaardig." Waarna De Frel zijn relaas met een cliché beëindigde. „Want je wint met z'n allen en je verliest met z'n allen." Breskens: Roy den Dunnen; Eddy Buysse, Serge Laprade, Paul Walra ven, Michel Cocquit; Angelo Corne lis (86. Alexander Oosterlee), Robin Buitendijk, Mark Boeckhout, El- mar Lauret; Serge, de Ruijsscher 63. Dwight van Hulle) en Esad Osma novski (88. Tom. Nieuwelink). HW'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart, Harald Verschuren (64. Dave van de Berg), Eddy van den Bosch, Hayis Goethals; Danny Vlassenrood, Kieran O'Shea (59. Maarten Scheerders), Angelo Ver- braeken, Thierry de Waele; Antoine Thoen (66. Harm Rietjens) en John ny Lensen. MIDDELBURG - De A-junioren van HVV'24 behaalden za terdag een knappe overwinning op Zeelandia Middelburg Al In Middelburg werd de koploper met 2-3 verslagen. In de re delij k gelij kopgaande eerste helft namen de Zeeuws-Vlamin- gen door Kana een 0-1-vooi'sprong, maar kort na de hervat ting kwam Zeelandia Middelburg terug tot 1-1. Het gevolg was een groot veldoverwicht voor de thuisclub, waaraan HW'24 zich vervolgens ontworstelde door doelpunten van Evert van Damme en opnieuw Kana. Vijf minuten voor tijd werd het uit een strafschop nog 2-3 Minder succesvol was Terneuzen Al, dat in Roosendaal niet verder kwam dan een moeizaam 2-2-gelijkspel tegen het laaggeklasseerde Alliance Al, De ruststand in dat duel was mede door twee doelpunten van Geoffrey Serkedakis 1-2. Umit Sakinmaz liet na de rust, toen Alliance teruggekomen was tot 2-2, een aantal mogelijkheden om Terneuzen opnieuw aan de leiding te brengen liggen. Terneuzense Boys Al liep in Kloetinge tegen alweer zijn twaalfde nederlaag van dit seizoen aan. Het werd 3-1, on danks een 0-0-ruststand. Zubair Atmaca scoorde als enige voor de hekkensluiter. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen herstelden zich zaterdag van het teleurstellende 0-0-gelijkspel van twee we ken terug tegen LRC BI, door op eigen veld WSC BI terug te wijzen. In het rommelige duel met de nummer tien van de ranglijst trok de ploeg van trainer Carlo Vanhijfte met 3-1 aan het langste eind. Hairam Collin opende al na vijf minuten de score, maar daarna kwam WSC door een vrije trap vanaf de zestienmeterlijn toch weer terug in de wedstrijd. Die gelijk maker kon echter niet verhinderen dat Terneuzen met een voorsprong de rust in ging. In de 43e minuut was het Jarno Wabeke die uit de rebound scoorde. Een kwartier voor tijd be sliste Hairam Collin de wedstrijd met zijn tweede doelpunt definitief: 3-1. BREDA - De B-junioren van HW'24 kwamen zaterdag in Breda niet verder dan een 3-3-gelijkspel tegen het op de tien de plaats staande Jeka BI. Qua veldspel verdiende de ploeg van trainer Toon Blommaert meer ook niet. Jeka nam al vroeg in de wedstrijd een 2-0-voorsprong en daarna liep HW slechts achter de feiten aan. Jari Vianen en Jeroen Claessens zorgden weliswaar voor 1-2 en 2-2, maar na de rust nam Jeka opnieuw een voorsprong. Jeroen Claessens was daarna de enige die voor de bezoekers de weg naar het .doel nog kon vin den: 3-3. Aardenburg BI moest op eigen veld hekkensluiter SC Gastel een gelij kspel toestaan. In het van beide kanten uitermate po vere duel nam SC Gastel twintig minuten voor tijd een 0-1- voorsprong, maar tien minuten later bracht Niek van Spx*un- del de score weer in evenwicht: 1-1. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen slaagden er za terdag opnieuw niet in om tot de volle winst te komen. Op ei gen veld werd het tegen middenmoter Veloc Cl na een 3-2- ruststand een 4-4-gelij kspel. De laatste tegentreffer van de bezoekers uit Eindhoven viel in de slotminuut. Voor Terneu zen scoorden Mels de Vos (1-0), Sven Klandermans (2-2), Ti- mon van der Hooft (3-2) en Sinan Coban (4-3). HVV'24 Cl kwam één klasse lager (in de hoofdklasse) tot een 0-0-gelijkspel in de uitwedstrijd tegen Baronie C1In het duel met de concurrent in de strijd tegen de dreigende degradatie had de ploeg van trainer Honny Claessens wel de beste kan sen, maar tot doelpunten leidde dat niet. Een aanvaller van Domburg (links) houdt twee spelers van Hontenisse bezig. fotoWim Kooyman Aanvaller maakt in blessuretijd gelijk tegen Domburg: 2-2 door Wim de Vos KLOOSTERZANDE - Trainer Rudie Rietjens van Hontenisse hoopte er alleen nog maar op, want het vertrouwen in een goede afloop had hij al opgegeven. Eén zwak moment in de verdediging van Domburg stelde Dave de Booy in de bles suretijd in staat om Hontenisse alsnog naast de bezoekende Walcherse ploeg te brengen: 2-2. En dat was een terechte puntendeling na een ontmoeting die van de eerste tot de laatste minuut kon boeien. Natuurlijk was trainer Stoffel Schipper van Domburg na afloop teleurgesteld, ja zelfs een beetje boos. „Dat een speler nog tot op de achterlijn kan komen, daar kan ik nog inkomen maar dat er daarna ook nog één geheel vrij kan staan op de vijf meter en dan vrij kan schieten. Dat is voor mij onbegrijpelijk en dat mag ook niet", brieste Schipper, die toe moeèt geven dat gezien het wedstrijdverloop de wedstrijd terecht in een gelijkspel was geëindigd. Lange ballen Maar toch bleef dat moment in blessure tijd nog lang hangen bij Schipper. Want nadat Domburg tien minuten voor tijd op voorsprong was gekomen, controleerden de bezoekers de wedstrijd en leek de zege niet meer in gevaar te komen. „Ja, ik re kende er niet meer op", gaf Rudie Rietjens toe. „Ze spelen een spelletje dat ons niet ligt. Verre lange ballen op de lange man nen voorin. Daar hebben wij moeite mee. Bovendien hadden we in de tweede helft bijna geen kansen meer kunnen creëren. Kun je geloven dat ik er dan niet echt meer in geloofde. Maar ik denk ook dat we het zeker verdiend hebben. En dat laatste was zeker waar. Beide ploe gen waren aan elkaar gewaagd en pro beerden ook zoveel mogelijk op de aanval te spelen. Desondanks bleef het aantal echte kansen over de gehele wedstrijd be perkt, omdat zowel Hontenisse als Dom burg verdedigend sterk voor de dag kwa men. „En als ik eerlijk moet zijn had ik daar vooraf toch mijn twijfels over", ver telde Rietjens, „Want we misten natuur lijk Danny Pauwels als laatste man. Hij weet de rest goed te sturen en praat veel. Zijn routine moesten we missen." Danny Pauwels verbleef voor zijn werk gever in het Spaanse Tarragona en moest de wedstrijd tegen Domburg dus aan zich voorbij laten gaan. En ook Domburg moest zondag een routinier in de basis missen. Ko Brand was licht geblesseerd, had daardoor deze week niet getraind en kon in eerste instantie vanaf de bank toe kijken. Toen Brand éénmaal was ingevallen toon de hij meteen zijn grote waarde voor Domburg. Hij stond amper in het veld toen hij na een missertje van invaller doelman Randolf Kint zijn'ploeg op voor- sprong bracht. Die treffer leek bovendien goed voor de volle winst, maar de afloop was anders omdat Dave de Booy in bles suretijd alsnog voor de gelijkmaker te kende. Achterlijn Diezelfde De Booy had de Zeeuws-Vla mingen ook halverwege de eerste helft op vooi'sprong gebracht toen Edward Tiele- man tot op de achterlijn op mocht rukken en diens voorzet door De Booy achter doelman Oscar Jacobs wex-d gekopt. In het begin van de tweede helft had Chiel Mara- nus die achterstand voor zijn ploeg teniet gedaan. Hontenisse: Marco de Kort (56. Randolf Kint); Robert van Kerkhoven, Jeroen Maas, Luc Ver- meerssen, Wilco BroekhovenAlain Joos, Peter van Dijk, Gyon Asselman, Wilko de Zwart; Ed ward Tieleman en Dave de Booy. Domburg: Oscar Jacobs; Michiel Bernard, Ko Uitterhoeve, Micha Bernard, Maurice Bernard; Ramon Vader (65. Jeffrey Vader), Jeroen van Wallenburg (44. Patrick Provoost), Coen Min- derhoud, Wilco van Eijzeren; Johan van den Berg (80. Ko Brand) en Chiel Maranus. van onze sportredactie TERNEUZEN - De strijd aan de kop van de ranglijst in de vijfde klasse van het zondagvoetbal lijkt weer open. Koploper Oost burg kwam in de derby tegen Hoofdplaat niet verder dan 2-2 en naaste achtervolger Vogel waarde verloor met 4-2 van streekgenoot Graauw. Van het puntenverlies van de twee belangrijkste titelkandi daten profiteei'de RIA W. door met 3-0 van hekkensluiter Groede te winnen. Als RIA W. volgende week het inhaalduel tegen Biervliet wint, dan doet de Westdorpse formatie weer vol op mee in de stiijd om het kam pioenschap. Graauw-Vogelwaarde 4-2: Vo gelwaarde had voetballend ge zien wel wat meer in huis, maar Graauw dwong de verdi ende ze ge af via een tomeloze inzet. Toch namen de bezoekei's via Artjan Lambert de leiding. Nog voor de pauze stond Gx'aauw echter riant aan de positieve kant van de score door doelpun ten van John van Boven, Marcel Vael en Edward Kips: 3-1. Het werd een kwartier na de pauze nog spannend toen Michel Nfeuwelink uit een sti'afschop 3-2 scoorde, Tien minuten later zorgde Marcel Verschuren voor een rustgevende 4-2-stand. Daarna kwam Graauw niet meer in de problemen. Oostburg-Hoofdplaat 2-2: Oostburg was meer in balbezit en kreeg vooral in de eerste helft veel kansen. Oostburg verzuim de echter te scoi'en kwam daar door niet verder dan een gelijk spel. Het zag er zelfs naar uit dat WOERDEN - Robbert Aar noudse uit Arnemuiden is dit weekeinde kampioen geworden bij het NK historische wapens. Hij was het meest trefzeker op het onderdeel revolver. De 22-jax-ige student aan de Technische Universiteit in Delft schoot 95 punten bij elkaar, waarmee hij ook schutters van het nationale team achter zich liet. Volgens vader Adi'iaan een prestatie waarmee je ook bij in ternationale wedstrijden in de top eindigt. ■Oostburg na afloop met lege handen zou staan toen Pascal Pijcke in de 80e minuut uit een counter 1-2 scoorde. Twee mi nuten voor het einde maakte Ger van de Voorde echter alsnog 2-2. Na dei-tien minuten nam de thuisploeg de leiding via Mario van Quekelberghe. Rond het halfuur zorgde Barxy Sutin voor 1-1. RIA W.-Groede 3-0: RIA W. besliste dit duel in de slotfase van de eerste helft. In die fase liep de thuisploeg uit naar 3-0 door twee doelpunten van Arno Veiiinde en één van Geertjan de Smet. Na rust voerde de thuisploeg wat wissels door en was de motivatie grotendeels verdwenen. RIA W. speelde de wedstrijd pi'obleemloos uit zonder zich nog druk te ma ken. Biervliet-Schoondijke 0-1: In een gelijkopgaande eei'ste helft nam Schoondijke wat gelukkig de leiding via Bairy Haerens. In die periode beperkte de strijd zich veelal tot het middenveld. Na rust kregen beide teams en kele goede kansen, maar die ble ven onverzilvei-d. Afgaande op het totale spelbeeld won de ge lukkigste ploeg in dit door scheidstrechter Peter de Bok goed geleide duel. Sluis-Koewacht 3-1: Een ver diende zege voor een gevaarlij ker Sluis. Na een kwartier open de Peter Slits via een fraaie aanval de score voor de thuis ploeg. Enkele minuteix later stond hij echter aan de basis van de tegentreffer. Een foutieve te rugspeelbal van Slits werd door Carlo van Grimbei'ghe afge straft: 1-1. Peter Slits maakte echter zijn foutje goed door kort voor de pauze uit een voorzet van Ranco Bogaax'd 2-1 te sco ren. De tweede helft was even wichtiger. De definitieve beslis sing viel tien minuten voor tijd. Op aangeven van Ranco Bogaard tekende Alain de Baetsle voor 3-1. Terhole-SDO'63 0-1: In de eer ste helft gaven beide teams el kaar niets toe en er wai'en kan sen over en weer. SDO'63 trof in die fase het houtwerk. Na rust had Terhole een veldoverwicht, maar vei'zuimde dat om te zet ten in doelpunten. Dat kwam mede door het feit dat SDO'63- doelman J ohnny Merckx uitste kend op di'eef was. Tien minuten voor tijd counterde Terhole via Jordy van Troost naar de 0-1- overw inning. door Jurgen Naeye SINT JANSTEEN - Steen deed zondagmiddag in de strijd om het kampioenschap goede za ken. Het won op eigen veld met 2-0 van DIOZ en vernam dat concurrent BSC in de uitwed strijd tegen MOC'17 op een 1-1- gelijkspel was blijven steken. Door deze dubbelslag is het ver schil tussen Steen en BSC opge lopen tot zeven punten in het voordeel van de Zeeuws-Vla mingen. De overwinning van Steen op de nummer drie van de ranglijst was moeizaam, maar vex'diend. Op de openingsfase na bepaalde de thuisploeg het spelbeeld, maar het bracht zichzelf bijna in de problemen door in de tweede helft een karrenvracht aan kansen onbenut te laten. Pas in de slotminuten werd de magere 1-0-voorsprong ver- gi'oot, waardoor de koploper in de vierde klasse B van het zon dagvoetbal de dire punten vei ligstelde. Controleren „Ik moet toegeven dat ik tegen het einde van de partij regelma tig op mijn horloge lieb geke ken", sprak Steen-trainer Ardian Lekaj na afloop. „We conti'oleerden weliswaar de wedstrijd, maar iedereen kent de ongeschreven voetbalwet, dat als je zelf de kansen niet benut, de tegenstander soms aan een halve kans genoeg heeft. Gelukkig bleef dit doemscena rio achterwege en bouwden we in de slotfase de voorsprong uit." In de beginfase zag het er niet naar uit dat de gastheren zoveel kansen zouden krijgen. De be zoekers uit het Brabantse Zegge waren de eei'ste twintig minuten de baas op het middenveld en hielden achterin de poort goed gesloten. De kopsterke aan voerder Angelo Kole, die in de achterste linie een solide indi'uk achterliet, was na zes minuten dicht bij de openingstreffer toen hij uit een coxmer van René Kuijstermans de bal tegen de binnenkant van de paal kopte. Kort daarna moest Steen-doel man Danny Oppeneer hande lend optreden bij een gevaax- lijke hoekschop van Remco Broos. Halverwege de eerste helft kreeg de thuisploeg meer grip op het spel van de Brabanders en nadat eerst Wouter de Neijs zijn inzet door Angelo Kole uit de doelmond zag gekopt, kwam Steen tien minuten voor het rustsignaal op een 1-0-voor- sprong. Aanvoerder Werner Bisschop gebruikte in het straf- schopgebied goed zijn lichaam en stelde Pascal Lensen in staat de score te openen. Kansen In het tweede bedrijf had Steen de regie volledig in handen en het aantal opgelegde kansen was voor de 175 toeschouwers haast niet bij te houden. Zo be reikte zowel Wouter de Neijs als Rudy Govaert op de rechter flank de achterlijn, maar beide spelers slaagden er niet in de bal bij een vrijstaande medespeler te bezorgen. Topscorer Werner Bisschop kxeeg in totaal zes kansen om de marge te verdubbelen, maar de inzetten van de andei's zo trefze kere spits misten de juiste rich ting of wex-den gestopt door de uitstekend keepende Raoul Heijnen. Het was overigens de eei'ste keer deze competitie dat Steen een ovei-winning boekte, waarbij Bisschop niet tot scoren kwam. DIOZ hield door het uitblijven van de 2-0 uitzicht op een beter resultaat. De ploeg uit Zegge schiep zichzelf nauwelijks kansen, maar bleef volharden in veel inzet en opportunistisch voetbal. Steen liet zich fysiek niet ondersneeuwen en de strijdvaai'dige opvatting van beide teams resulteerde in een stevige pot voetbal, waar scheidsrechter Asselman uit Hulst zijn handen vol aan had, Bevrijdend Nadat DIOZ in de persoon van Remco Broos twee waterkansjes had gehad, maakte de thuisclub in de slotminuten aan alle onze kerheid een einde. Een diepe bal van Marco Ottjes werd door Pascal Lensen in de loop van in valler Gino Vink gekopt, die oog in oog met doelman Heijnen be heerst de bevrijdende tweede treffer binnenschoot. Steen: Danny Oppeneer; Rudy Go vaert, Michiel Vink, Danny van Daalen, Michel van den Bosch; Tom Lernout (76. Serge Merckx), Glen Vermincksel, Wouter de Neijs (68. Gino Vink), Marco Ottjes; Pascal Lensen en Werner Bisschop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41