Betere spelers geven niet thuis Ronni van Acker schiet uit zijn slof PZC Biljarters krijgen een laatste kans IJzendijke behaalt zwaarbevochten zege Cadzand en Spui blijven meedoen BKC houdt kansen op titel in stand De Schelde nestelt zich in linkerrijtje 16] Terneuzense Boys heeft off-day tegen Dauwendaele: 2-4 Basketbalsters Voorwaarts zijn kansloos Spanning is te snijden in Sasse volleybalstrijd uitslagen agenda Dow is stapje dichter bij het kampioenschap maandag 4 maart 2002 door Peter Snelders TERNEUZEN - Terneuzense Boys-trainer Eddy van der Hooft sprak na afloop van een complete off-day. „Het waren de anders zo zekere factoren die ons vandaag in de steek lieten", zei hij zaterdag na de gevoelige en verrassende thuisnederlaag (2-4) tegen FC Dauwendaele. De schade bleef jiog wel be perkt, omdat AZVV en Kogel vangers ook puntverlies leden. „Maar juist nu hadden we bij winst een goede zaak kunnen doen." De Walcherse ploeg moet het al geruime tijd zonder topscorer Edwin Leonhart doen en heeft in de laatste zes wedstrijden maar drie keer gescoord. Maar na zaterdag kunnen de Middel burgers weer gerust slapenAan de productiviteit lag het dit keer niet. De ploeg scoorde vrijwel honderd procent, al kwam dat veelal omdat de Terneuzense spelers hun verdedigende taken verwaarloosden „De meeste doelpunten hebben we weggegeven. Mijn spelers lieten te vaak hun directe tegen stander lopen", aldus Eddy van der Hooft. Vanaf het beginsignaal trok Terneuzense Boys de wedstrijd naar zich toe. Dat veldover- wicht resulteerde niet direct in mogelijkheden, maar deed ver moeden dat het slechts een kwestie van tijd was voordat de thuisploeg afstand zou nemen. Toch viel de treffer aan de ande re kant. Een hoge voorzet van Freddy Melaard werd fraai door de vrij staande Robin van de Vel de ingekopt: 0-1. Terneuzense Boys gooide er nog een schepje bovenop en domi neerde vrijwel de hele eerste helft. Het was aan de goed acte rende, 16-jarige invaller-doel man Robert Groenenberg te danken dat het tot de 28e mi nuut duurde voordat de thuis ploeg langszij kwam. Doelpogingen van Mario de Fouw en Tim Louwiesse werden op fraaie wijze gepareerd. In de 28e minuut had de keeper echter geen verhaal. Een mooi, laag schot van net buiten het straf schopgebied van Jeroen van de Broeke was hem te machtig. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De zaterdag vierdeklassers blijven elkaar bestoken. De vier hoogge plaatste clubs wonnen alle hun wedstrijd. MZVC bleef via een benauwde 2-1-zege bij Wolfaartsdijk ook in zijn zestiende partij ongeslagen, Cadzand won in Wissenker- kemet 1-2, Spui versloeg We- meldinge met 0-2 en SKN- WK klopte DFS met 0-3. Wissenkerke-Cadzand 1-2: De thuisploeg trof het niet dat Cadzand-goalie Van de Heuvel vooral voor rust in prima doen was. Michel Cil- lekes tekende tien minuten na de thee voor 0-1. Danny Bonn kon tien minuten later met een strafschop (wegens het onderuithalen van Fabi an Probert) voor 1-1 zorgen. Weer drie minuten later strafte Cillekes een verdedi- gingsfout af met een tweede Cadzand-treffer. De bezoe kers hielden vervolgens met de rug tegen de muur de drie punten op zak. Wemeldinge-Spui 0-2: Jur- gen Meijer tekende na acht tien minuten voor een ver diende voorsprong voor de bezoekers. De thuisploeg bleek daarna niet in staat de wedstrijd naar zich toe te trekken. In de slotminuut werd het nog 0-2 door een ge lukkige treffer van Branko Boksic. Het had er alle schijn van dat de thuisploeg door zou drukken, maar dat werd verzuimd. De tweede helft was nog maar vier minuten oud toen Dauwendaele de 1-2 op het scorebord zette. Een voorzet van uitblinker Julio Fagundez werd door Jeroen van de Schelde tussen de palen ge tikt. Even aangeslagen Terneuzense Boys was maar even aangeslagen door die tref fer. Twee minuten later ver scheen Danny van de Velde al leen voor de doelman. Die kans bleef nog onverzilverd. Kort daarna was het wel raak. Een inzet van Jordi van Bunderen werd door de lat gekeerd, maar in de rebound zorgde Mario de Fouw voor 2-2. Terneuzense Boys was daarna nog meer in balbezit, maar Dau wendaele had door de twee goals kennelijk de juiste menta le injectie gekregen. De ploeg bood in het tweede bedrijf meer tegenstand dan in de eerste helft. Nadat Robbie Jonkman voor de thuisploeg net naast had geschoten, sloeg Dauwendaele in de 65e minuut opnieuw toe. Julio Fagundez kon in het druk bevolkte strafschopgebied de bal aannemen en simpel opzij leggen naar de vrij opkomende Stefan van Dongen, die 2-3 op het scorebord bracht. Heel even kon de thuisploeg nog hoop koesteren op een positief resultaat. Daarna was het over. In de zeventigste minuut pro beerde Terneuzense Boys-goa- lie Ronald Gort uit te verdedi gen, maar hij zag zijn zwakke pass onderschept door Julio Fa gundez. Die aarzelde geen mo ment. Hij zorgde voor 2-4 en be sliste daarmee de wedstrijd. Terneuzense Boys: Ronald, Gort, Ay- han Atmaca, Jordi Goossen (72. Remco Mullaert), Jeroen van de Broeke, Robert Rijnberg, Jordi van Bunderen (72. Wim van Beijster- veldt), Mario de Fouw, Danny van de Velde (72. Marco Faas sen), Rob bie Jonkman, Tim Lomviesse, Me- vlod Eryürük. door Jan Roovers CLINGE - De biljartclub HBC- /Troubadour in Clinge is vanaf vandaag tot en met 10 maart gastheer van de vierde en laatste Grand Prix driebanden van dit seizoen. Het betekent voor een aantal van de 54 deelnemers de laatste kans om zich te plaatsen voor de Masters, die in april in Hulst wordt gehouden. Frits Bakker werd vorig jaar in Clin ge toernooiwinnaar. De Terneuzense sportjournalist zal aan die Grand Prix-over- winning gemengde gevoelens hebben over gehouden. Want nadat hij zich met Berry Dallin- ga voor de finale had geplaatst, liet zijn tegenstander daarin verstek gaan. Het was niet hele maal een verrassing, omdat Dallinga vooraf had aangege ven dat hij die middag ook voor ronden in het Brabantse Wouw moest spelen. Districtsbestuurder Joop Hol dorp besloot uiteindelijk Bakker tot winnaar uit te roe|fi pen en Dallinga wel de tweede''1 prijs, maar geen rankingpuntet toe te kennen. Het eind van hef'' liedje was dat Dallinga de prijs,- terugstuurde en het districtbe- stuur meedeelde nooit meer j voor het district te zullen spe-f* len. Het zal voor Bakker naar ver wachting een hele toer worden om de toernooizege te prolonge ren. Na voor de eerste ronde te' zijn vrijgeloot staat in de tweede, ronde immers meteen Bakker-1 d'Hooghe op de rol. En met een; zwaar schema daar achteraani- (Lacante, De Waal, Bergmans,; Platjouw en Meerten Dallinga, zitten eveneens in de bovenste helft van het schema) komt de v winnaar bijna zeker uit dat ge- zeischap. 1 De organisatie hoopt echter dat'c lokaal favoriet Frank de Rijk die verwachting logenstraft. De 1 Grand Prix Troubadour start c vandaag om 19.00 uur. Tim Louwiesse vindt de 16-jarige doelman Robert Groenenberg op zijn weg. foto Peter Nicolai door Jan Roovers TERNEUZEN - De drie Zeeuws-VIaamse korfbalploe gen wonnen. BKC versloeg KVK (17-8), waardoor de ploeg nog altijd een kans op de titel houdt. Luctor won van Blauw Wit 2 (11-9) en Zaamslag boekte een overwinning op Olympia W: 13-18. Daardoor blijven Luctor en Zaamslag in de race voor het kampioenschap. KVK-BKC 8-17. De waarschu wing van de coach om de tegen stander niet te onderschatten was bij de spèlers van BKC niet aangekomen. Na de eerste helft stond het dan ook slechts 5-6. ,,We speelden tegen drie man: tegen KVK, tegen onszelf en te gen de arbitrage", vond coach Mare Kolijn. Hij nam de ploeg tijdens de rust stevig onder han den en dat had effect. BKC was hierna aanvallend scherper en liep over de tegenstander heen. Scores BKC: Michiel Roest en Jerry van Haneghem 4, Carlo Hamelink 3, Jolanda van Haneghem en Martin Scherbeijn 2, Karin Kolijn en Maria i Meijaard 1. j Olympia W-Zaamslag 13-18. De bezoekers kenden een moeiza- 1 me start (4-4), sloegen daarna 1 een gaatje (4-7), maar zagen in het tweede en derde kwart van 1 de wedstrijd de thuisploeg toch 1 telkens weer aanklampen. Vier doelpunten op rij in de slotfase 1 braken de tegenstand. Scores Zaamslag: Marcel van j Zuidam 6, Marco van Reeuwijk 5. Sandra Hamelink, Ernst de Putter 1 en Frans Verpoorte 2, Joris de Bree 1. Luclor-Blauw Wit 2 11-9. „Het 1 was niet best, maar we hebben 1 gewonnen", stelde aanvoerder Peter Durink. Maar ook Blauw Wit bleek - en dan vooral aan vallend - niet in goeden doen. Reden waarom de thuisploeg 1 van start tot finish aan de goede i kant van de score bleef. Scores Luctor: Evelien van den Dool 3, Peter en Wilco Durink 2, Petra Geene, Jelske Geelhoedt, Koos Dob belaar en Davy Jonker 1 door Peter van Kouteren IJZENDIJKE - Voor IJzendijke kan het seizoen eigenlijk niet meer kapot. De blauw-witte formatie van Rob Liplijn nam gisteren tegen Aardenburg revan che voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag en nestelde zich in de subtop. IJzendijke speelt al maanden zonder de aanvallers Adri van Hanegem en Thijs Musson, die in de eerste vier wedstrij den van de competitie gezamenlijk goed waren voor negen doelpunten. De zwaarbevochten overwinning (2-1) te gen Aardenburg betekende de zesde ze ge van dit seizoen. Het moet gezegd dat IJzendijke niet mocht mopperen. De thuisploeg was voor rust beter op dreef dan de gasten, maar had de helpende hand van Aardenburg nodig om tot sco ren te komen. Twee missers in de Aar denburg-gelederen werden genadeloos afgestraft. Pietro Sicilia legde de bal na een klein kwartier en na onbeholpen balverlies bij Aardenburg panklaar voor de schietgrage voet van Michel de Ruijsscher, die met rechts onberispelijk binnen schoot: 1-0. Op slag van rust vergrootte Sicilia zelf de marge. Doelman Arjen Worst liet een onschuldig ogend inzetje van Edwald Martijn los. De bal stuitte precies in de loop van Sicilia, die van dichtbij binnen schoof: 2-0. Aardenburg. dat voorrust slechts één keer gevaarlijk was (Angelo Sinack schoot rakelings voorlangs), drong direct na de hervatting fel aan. De bezoekers bestookten het doel van doelman Heijens, die onzeker oogde, maar redde op inzetten van Sinack en Brakman. De keeper verzuimde echter in te grijpen bij een hoekschop, waarna Gerben Schram met een kopbal kon te- genscoren: 2 -1Het Aardenburgs offen sief nam daarna weer af. Pas in de slot fase drongen de bezoekers nog eens fel aan. IJzendijke bleef echter met kunst en vliegwerk overeind. IJzendijke: Menno Heijens; Joel van Over loop, Randal de Jaeger, Paul de Putter, Luc van Waes; Job van der Vinnen (75. Vincent Calon), Edwald Martijn (89. Jelle de Wilde), Johan Tuin, Martijn Rijckaert; Michel de Ruijsscher, Pietro Sicilia. Aardenburg: Arjen Worst: Hylke Stroo, Jur- gen Hooreweghe, Meivin Heerenveen, Mare van Iwaarden (70. Niek van Sprundel); Ger ben Schram, Remco Dhont, Ronnie Tresonie, Martin Dieleman; Robin van Hal (46. Arjen Quaak), Angelo Sinack. Winst na lange solo in Omloop van Axel yr-S. Het trimmerspeloton in de Omloop van Axel. &JI1P foto Wim Kooyman TERNEUZEN - De basketbal sters van Voorwaarts gingen in de uitwedstrijd tegen BV Sou- buig 2 kansloos onderuit: 45-29. Daar zag het in de beginfase al lesbehalve naar uit. Een prima start van de Axelse ploeg werd beloond met een 8-12-voor- sprong. Toen de thuisclub overschakelde naar een zone verdediging was de rol van Voorwaarts uitgespeeld. De Souburgse vrouwen namen het heft in handen. Bij de rust waren de rollen omgekeerd: 21- 18. De situatie werd in de twee de helft nog uitzichtlozer voor Voorwaarts. „We raakten niet meer door de sterke Souburgse verdediging. De afstandsschoten lukten ook niet, zodat we aanvallend niets konden uitrichten", zei Voor- waarts-aanvoerster Evelien de Vries later. Dat bleek ook uit het scorever loop. In de derde periode scoor de de Axelse ploeg slechts vier punten. De Souburgse koploper in de Zeeuwse basketbalcompe titie freewheelde naar een rian te zege: 45-29. Voor Voorwaarts scoorde Petra Geelhoedt elf punten, terwijl Jolanda Joziasse tien punten voor haar rekening nam. SAS VAN GENT - In de recrea tieve volleybalcompetitie van Sas van Gent gaf de topdrie bij de vrouwen elkaar niets toe. Stoffels Cleaning handhaafde zich door een 3-0-zegc op Place du Marché aan de leiding. Sa- vok 2 en Swagemakers wonnen met dezelfde cijfers en bleven in het spoor van de koploper. Savok 2 wees Esplanada 2 met 3-0 terug, maar had veel meer moeite met de hekkensluiter dan de uitslag doet vermoeden Savok 2 trok de eerste twee sets (25-22,28-26) slechts met moei te naar zich toe. Ook bij de gemengde teams boekten de drie hoogstgeklas- seerde ploegen een maximale overwinning. Garage Bode (3-0 tegen Jeffrey's) handhaafde zich aan kop. C-Line won met 3-0 van Savo- k/ABN AMRO. Acke wees Gil- derakkers met 3-0 terug. Stof fels Cleaning morste tegen Fabricom een punt: 2-1. Gerrit de Jonge versloeg 't KJiekske met 3-0. doorWim de Vos AXEL - Ronni van Acker is niet het echte winnaarstype, nooit geweest ook. De bescheiden at leet uit Nieuw-Namen komt maar zelden op de bovenste plaats van het erepodium te recht. Het lopen heeft niet meer de hoogste prioriteit, maar za terdag schoot Van Acker in de Omloop van Axel, met de lengte van een halve marathon, weer eens uit zijn slof. Met een solo van ruim zestien kilometer schreef hij de eerste editie van deze wedstrijd op zijn naam. Het deed hem zichtbaar goed, als was hij zelf de eerste om toe te geven dat de tegenstand nog al tegenviel. „Dat was eigenlijk wel jammer, want het was een fraai parkoers, met heel rustige wegen." De eerste Omloop van Axel kreeg inderdaad een te genvallende belangstelling, zo wel kwantitaief als kwalitatief. Geen Kurt Vanhaverbeke, geen Sepp Vermeulen en bijvoor beeld ook geen Fons Warrens. Terugval De laatste weken leek Ronni van Acker een terugval te hebben. De resultaten werden wat min der, maar zelf vond de atleet dat er geen reden was om zich onge rust over te maken. Het komt meer omdat hij de laatste paar jaar een andere tak van sport heeft ontdekt. Sinds enkele ja ren gaat Van Acker met een groepje fanatiekelingen uit het Belgische Kieldrecht in de zo mervakantie een week naar de Pyreneeën om op de fiets rond te toeren, „Dat bevalt me uitste kend en het is natuurlijk weel een nieuwe uitdaging om die cols te bedwingen. Ik ben me nu weer al aan het voorbereiden, vandaar dat ik wat minder voor atletiek train." De Omloop van Axel wist hij za terdag niettemin snel naar zijn hand te zetten. Na twee van de ruim eenentwintig kilometer was het kaf al van het koren ge scheiden en moest Van Acker al leen nog het gezelschap van de Belgen Ivan Mees en Rudy van Guyse dulden. Dat duurde ech ter met lang. Na een kilometer of vijf kwam Van Acker alleen aan de leiding. Aanvallen op zijn leidende positie hoefde hij niet meer af te slaan, zodat hij als eerste terugkeerde in Axel. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Trees Vermeersch uit Sas van Gent. De atlete had aanmerkelijk meer moeite om de concurrentie van zich af te houden dan de winnaar bij de mannen. Cindy Mees uit Zelzate zorgde voor veel tegenstand, maar vormde in de finale geen bedreiging. Atletiek Axel. De Vin Omloop van Axel, 21,2 kilo meter. Mannen: 1. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 1.17.33, 2. Rudy van Guyse (B) 1.19.10, 3. Ivan Mees (B) 1.19.14, 4. Peter de Vet (Axel) 1.20.04, 5. Paul Weemaes (Sint-Jansteen) 1.21.52, 6. Geert Waelput (B) 1.22.25, 7. Pedro Molero (B) 1.24.35, 8. Rudy Neve (Sint- -Jansteen) 1.25.25,9. Henk de Latter (B) 1.25.50, 10. Angelo van Goethem (Ter- neuzen) 1.26.23. Vrouwen: 1. Trees Ver meersch (Sas van Gent) 1.38.48,2. Cindy Mees(B) 1.39.31,3. Els Zweistra (Terneu- zen) 1.52.34.7 kilometer, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 24.09, 2. Kevin Cnudde (B) 24.23, 3. Nitin Klapwijk (Axel) 24.36, 4. Peter Jansen (Sluiskil) 25.015. Jordi van Guyse (B) 25.38. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 34.32,2. Ludwine de Mits (B) 35.46,3. Paula d'Huyvetter (B) 38.10.4 ki lometer, mannen: 1 Dirk Christiaens B) 13.57, 2. Sven Matton (B) 14.09, 3. Jarno van Guysse (B) 14.24, 4. Dimitri Mever- sen (B) 14.43, 5. Bart Bossuyt (B) 15.39. Vrouwen: 1. Haike van de Velde (B) 18.11, 2. Jessica Ocké (IJzendijke) 21.25. Jeugd, 1000 meter. Meisjes: 1. Liselot Kayser (Terneuzen). 500 meter, jongens: 1. Meivin Bracke (Axel). Meisjes: 1. Heather Dobbelaer (B). Bridge Vierde zitting Open Paren Afd. Zeeuws Vlaanderen. Eerste klasse: 1.DD. Lichte- veld/Pieters 67,50%, 2. HH. De Bak- ker/Schauwaert 57,86, 3. DD. Bies- broeck/Otto 56,07, 4. DH. Dusarduyn/Dusarduyn 51,79, 5. HH. de Nijs/Verbist 51,07. Stand: 1. DD. Lichte- door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Schelde hebben door de winst bij BZC (6-4) het linkerrijtje bereikt en doen het dus goed. De vrouwen van De Schelde misten drie speelsters en gingen thuis met 7-4 onderuit tegen Argo. BZC - De Schelde 4-6: Vanaf het begin was De Schelde de betere ploeg, maar de Terneuzense ploeg had grote moeite met het benutten van de kansen. BZC scoorde op zijn beurt wel: 2-0. Daarna wist Schelde de kansen wel te benutten, zodat er snel een 5-3-voorsprong op het bord kwam te staan. BZC kwam nog wel terug tot 4-5, maar het was Schelde dat vrij snel weer toe sloeg en de beslissende 4-6 op het bord bracht. Scores Schelde: Chris Ysebaert 4 en Cees van Houwelingen 2. De Schelde - Argo 4-7: De vrou wen van De Schelde speelden zonder Jolanda Jansen, Astrid Segers en Inge Tanghe een zeer verdienstelijke wedstrijd tegen Ai-go. De Terneuzense ploeg nam in de eerste periode zelfs een 1-0-voorsprong en hield Ar go bij tot en met het einde van de veld/Pieters 60,45%, 2. HH. de Bak- ker/Schauwaert 54,31, 3. DH. Dusarduyn/Dusarduyn 52,32, 4. DD. Biesbroeck/Otto 52,23, 5. Ep. Speelman 51,11. Tweede klasse: 1. Gelijk: HH. Mey- er/Pel en DH. Meyer/van Weelden, bei den 63,89%, 3. HH. Jansma/de Pree 59,03, 4. DD. de Regt/Willems 55,90, 5. HH. van de Vlies/Willemsen 53,47. Stand: 1. DH Meyer/van Weelden 57,13%, 2. DD. de Regt/Willems 54,81,3 HH. Jansma/de Pree 52,72,4. DD. Pel/Za- man 52,56,5 HH. Meyer/Pel 5216. Volleybal Sas van Gent. Recreatieve competitie. Vrouwen: Esplanada 2-Savok 2 0-3 (22-25, 26-28, 15-18), Swagemakers- -Savok 3-0 (25-10, 25-11. 25-16), Stof fels Cleaning-Place du Marché 3-0 (25-20, 25-11, 25-19). Gemengd: Stof fels Cleaning-Fabricom 2-1 (25-22, 25-18, 18-25), Savok/ABN AMRO-C Li ne 0-3 (15-25, 17-25, 16-25), Jeffrey's- -Garage Bode 0-3 (17-25, 23-25,17-25 Gilderakkers-Acke 0-3 (13-25, 19-25, 17-25), 't Kliekske-Gerrit de Jonge 0-3 (13-25,10-25,21-25). maandag Biljarten Eerste ronde Grand Prix driebanden. Lo catie: café De Troubadour in Clinge. Aan vang: 19.00 uur. derde periode: 4-4. Vervolgens trok Argo de wedstrijd naar zich toe en liepen de bezoekers uit naar 4-7. Scores Schelde: Rowena Witkamp en Brenda Post beiden 2 TERNEUZEN - In hel zaalvoet balrayon Terneuzen kwam Dow 2 met nog vier wedstrijden op het programma opnieuw een stap dichter bij de titel. De kop loper maakte korte metten met Smit en won met 4-0. Die overwinning bracht het to taal van Dow 2, dat vorige week nog zo verrassend met 3-2 van Dow 3 verloor, op 62 punten. Dat zijn er nog altijd zeven meer dan Atoom Boys heeft. De num mer twee van de ranglijst mag dan wel nog betrekkelijk weinig hoop op een sensationeel slot van het seizoen koesteren, de ploeg kwam tegen Dow 3 wél overtuigend voor de dag. Vijf te gentreffers konden Atoom Boys niet weerhouden van een 9-5-overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 40