Protest tegen windmolenpark KOfFIE? Sluis moet ook sparen voor kantoor ambtenaren Oostburg moet nut bedrijventerrein Nieuwvliet aantonen Progressief Hulst ziet weinig in vereniging vestingsteden Volle zaal tijdens dorpsavond in Retranchement FAMILIE BERICHTEN Comité verzamelt vele steunbetuigingen Man opgepakt na poging tot doodslag in Vlissingen Afscheid van industriële historie agenda Middelburg wacht met 30-km-zones maandag 4 maart 2002 door Jean-Lou de Gucht HULST - Het actiecomité Te genwind Melomolen heeft al meer dan 300 brieven verza meld waarin geprotesteerd wordt tegen de mogelijke komst van een kleinschalig windmo lenpark in de Melopolder. Vorige week werden de brieven met handtekeningen aangebo den aan burgemeester A. Kessen van Hulst. Woordvoerder H. de Groot van het actiecomité maakte duidelijk dat het nog lang niet het eindresultaat van de actie is. „We moeten nog heel veel mensen in Graauw en om geving benaderen. Ik schat in dat zón tachtig procent van de inwoners tegen de windmolens in de Melopolder is." Vier boeren, verenigd in Melo- wind, willen acht turbines plaatsen op hun grond nadat een onderzoek van de provincie heeft uitgewezen dat de Melo polder als een van de beste loca ties uit de bus is gekomen. De acht windmolens met een as- hoogte van ongeveer 80 meter en een wiekdiameter van 45 me ter komen aan weerszijden van de Meloweg. Tegenwind Melomolen hoopt met de handtekeningenactie te bereiken dat de initiatiefnemers voor het windmolenpark door deze actie op een waardige wijze hun plannen zullen stopzetten. H. Verstraaten, één van de inita- tiefnemers van het windmolen park, heeft eerder aangegeven dat de mening van de inwoners voor Melowind doorslaggevend zal zijn. Alvorens de molens er komen moet eerst de Hulster gemeente raad zich er nog over uitspre ken. In de commissie stads- en dorpsontwikkeling heeft alleen de PvdA-fractie zich in positie ve zin uitgelaten over de wind molens. De sociaal-democraten hebben ervoor gepleit om met een artikel 19 procedure een be stemmingsplanwijziging op te starten voor een windmolen park in de Melopolder. Besluit De Groot hoopt dat het zover niet komt. „Er dient spoedig een besluit genomen te worden dat het buitengebied rond Graauw en omstreken niet gebruikt mag worden voor een windmolen park. Vervolgens kan een artikel 19 procedure voor het gebruik van deze openbare ruimte niet toegepast worden." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De commissie fi nanciën in de gemeente Oost burg vindt niet dat alleen Oost burg moet sparen voor de toekomstige huisvesting van het ambtelijk apparaat. Het mag volgens de meeste leden niet zo zijn dat Sluis-Aarden- burg het stadskantoor in Aar denburg gaat verkopen en leuke dingen gaat doen met dit geld. Vast staat dat de totale nieuw bouw en verbouwing van het ge meentekantoor in Oostburg voor de huisvesting van alle ambtenaren uit Oostburg en Sluis-Aardenburg tussen de 4,5 en 6,3 miljoen euro gaat kosten. Deze bedragen zijn inclusief de aankoop van de panden naast het huidige gemeentehuis en de aanpassing van het gebouw vol gens arbo-eisen. Volgens wet houder L. Wille is de investering een schijntje als je kijkt naar de nieuwbouw in Zierikzee en Middelburg, waar bedragen van ruim 22 miljoen euro over tafel gingen. Wille stelde de commissie vrij dagmiddag gerust. „Het is ook niet de intentie van Sluis-Aar- denburg om leuke dingen met het geld uit een eventuele ver koop te doen. En dan nog, dan zijn we er met z'n allen bij." Vol gens hem hoeft het ook niet zo ver te komenwant de 'clubs' die de herindeling voorbereiden, moeten nog afspraken over een verdeelsleutel maken. Babykamer „De enige afspraak die er op dit moment ligt, is dat wij de kar trekken. En dat betekent ook dat daar financiële middelen voor worden vrijgemaakt. We gaan als twee volwassenen trouwen en een babykamer in richten. Ik kan me voorstellen dat Sluis-Aardenburg gaat spa ren voor de kosten voor de aan passing van de raadzaal in het Belfort." De commissieleden werden vrijdag pijnlijk gecon fronteerd met de financiële ge volgen van het omstreden raadsbesluit om de begraaf plaats in Breskens in één keer aan te leggen, in plaats van ge faseerd. De gemeente is nu structureel, in plaats van 27.000 euro per jaar, 62.000 euro aan groenonderhoud kwijt. Waar dit geld vandaan moet komen, is nog onduidelijk. Voorlopig houdt het college aan dat de dekking gezocht moet worden in het potje voor het onderhoud groen. „Maar dit betekent dat ergens anders minder groenon derhoud gepleegd kan worden. We zoeken hier nog een oplos sing voor", kondigde Wille aan. van. We staan met onze rug te gen de muur en hebben maar af te wachten. Het is nu echt geen vijf voor twaalf meer, maar twaalf uur geworden." Ook bij de andere bedrijven die partici peren in de coöperatie, is de nood zo hoog, dat onderzocht moet worden of alternatieven - eventueel tijdelijk - voor han den zijn. De meeste deelnemers kampen met grote ruimtenood op de locatie waar zij nu geves tigd zijn. „We zullen binnenkort met wethouder Bolijn overleg gen over demogelijkheden." Voor Buize staat in elk geval vast dat de bedrijventerreinen in Breskens en Oostburg geen optie is. „Daar zijn we niet aan toe." Wethouder C. Bolijn was nog niet op de hoogte van het advies van de subcommissie. Zij wilde in de commissie planologie nog niet reageren. VLISSINGEN - Wegens poging tot doodslag heeft de politie gis termiddag een negentienjarige man uit de gemeente Vlissingen aangehouden. De man had om twee uur met zijn auto een twintigjarige man op skeelers en een achttienjari- ge fietsster aangereden in de Aagje Dekenstraat in Vlissin gen. Beiden kwamen daardoor. ten val. De verdachte stapte vervolgens uit zijn auto en begon de twin tigjarige te slaan en te schop pen. Het slachtoffer liep kneu zingen op en zijn gebit werd, beschadigd. Ook de fietsster hield aan de val' enkele kneuzingen en blauwe plekken over. Na de mishandeling reed de da der in zijn auto weg. De politie hield de dader in Oost-Souburg aan. Hij is vastgezet. Volgens de politie was de man een vage be kende van beide slachtoffers. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. door Pascalle Cappetti NIEUWVLIET - De gemeente Oostburg krijgt de opdracht van de subcommissie gemeentelijke bestemmingsplannen om aan te tonen waarom Nieuwvliet een eigen bedrijventerrein moet krijgen. door Wout Bareman SAS VAN GENT - Het verkeer werd omgeleid, maar de oudere Sassenaren lieten zich niet weg sturen. Ze wilden zaterdag met eigen ogen zien hoe 'de ouwe kraan' (zoals hij liefkozend werd ge noemd) van Zuid-Chemie aan de Westkade stukje bij beetje werd ontmanteld. x Sas nam in het weekeinde afscheid van een brokje industriële historie. De kraan, die met behulp van twee veel jongere, mobiele exemplaren werd ge sloopt, dateerde uit 1914. Decennia lang hees 'de oude' ladingen verpakte kunstmest aan boord van de binnenvaartschepen aan de kade. Vandaag de dag wordt het product met een moderne installa tie als losse bulk in het ruim van de schepen ge stort. En dat maakte het oudje overbodig. Zater dagochtend om half zes gingen de slopers aan de slag. Zondag was de klus geklaard en werden de gesloopte onderdelen afgevoerd. De Westkade was zaterdag en een deel van de zondag afgesloten voor alle verkeer. foto Peter Nicolai Het plan voor een bedrijventer rein moet passend zijn in de vijf de nota ruimtelijke ordening van het Rijk. De deelnemende bedrijven zuchten ondertussen zwaar onder de procedure, die nu al jaren duurt. De dringende aanbeveling van de provinciale subcommissie betekent op nieuw een vertraging voor de initiatiefnemers van het plan, enkele ondernemers uit Nieuw vliet, Groede en Cadzand. Het houdt in dat Oostburg haar huiswerk nog eens over moet doen. Doet zij dit niet of weet zij onvoldoende de 'verenigbaar heid' met de nota van Pronk te beargumenteren, dan strandt het bedrijventerrein gegaran deerd bij de rijksheren, stelt M. Bordes van de provincie. De gemeente moet haar pre- ontwerp-bestemmingsplan verbeteren en in overeenstem ming brengen met het rijksbe leid. Volgens Bordes ligt die taak bij de gemeente zelf en is het aan haar om 'krachtige' argumen ten aan te voeren. Zij zal van goede huize moeten komen, be seft de provinciaal ambtenaar. Want zaken die strijdig met dit beleid zijn, gaan sowieso niet door. „Iedereen is heel be nieuwd naar de argumenten van Oostburg." De subcommissie, bestaande uit vertegenwoordigers van rijk en provincie, adviseert enkel over ontwerp-bestemmingsplannen Pas nadat het bestemmingsplan in de raad is vastgesteld, gaat het plan ter beoordeling naar Gedeputeerde Staten. Teleurgesteld Initiatiefnemer J. Buize, van het gelijknamige timmerbedrijf in Nieuwvliet, reageert zeer te leurgesteld op de mededeling dat het bedrijventerrein maar niet opschiet en weer op de lan ge baan wordt geschoven. „Ik word hier behoorlijk moedeloos door Jean-Lou de Gucht HULST - Progressief Hulst ziet niets in het toetreden van Hulst tot de Vereniging Nederlandse Vestingsteden, de opvolger van het huidige samenwerkingsver band tussen een aantal ves tingsteden. Tijdens.de raadsvergadering op donderdag van de gemeente Hulst, stelde F. de Vries dat Hulst het geld wat hiermee ge moeid is beter kan gebruiken om meer aandacht te besteden STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten en bil jarten; Gregoriuscentrum, 14,00 uur: Beweging voor 55 plussers; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO biljarten, koersbal en gezellig samenzijn; Verenigingsgebouw Gereformeerde kerk, 14.30 uur: Lezing over Zeeuws agrarisch erfgoed; CLINGE - Café De Gouden Kroon, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 13.30 uur: biljar ten, kaarten en bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Mensen dieck; 13.00 uur: biljarten; 13.30 en 15.00 uur: Yoga; 14.00 uur: Jeux de boules; KLOOSTERZANDE - Rozenhof, 13.30 uur: Koersbal; KOEWACHT - Gymzaal De Eikelaar. 19.45 uur: Total body workout; De Vlaschaard, 13.00 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Koersbal; NIEUW-NAMEN De Kauter, 14.00 uur: KBO koersbal; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 13.30- 16.00 uur: Dames handwerkclub; 15.30 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 tot 13 jaar; 18.30 19.30 uur: Handwerkclub jeugd7 toten met 15jaar; SAS VAN GENT - St.Albert. 14.00 uur: Kaarten; De Speye, 19.00 uur: Computerles voor beginners; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS kaarten, canasta, sjoelen, biljar ten, handwerken en jeu de boules; 19.00 uur: Yoga; 19,30 en 20.30 uur: Callane- tics; 19.30 uur: Oefenavond muziekver eniging Sluiskil; ST.JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Bie den, jokeren en biljarten; 't Zwaantje, 13.00 uur: SWOT koersbal en Bowls; 't Schelpenhoekje. 19.00 uur: Country li ne dance voor beginners; 20.45 uur. Country line dance voor gevorderden; Gymzaal Zuidlandschool, 18.30 uur: Badminton; 19.30 uur: Volleybal; Bachten Dieke, 19.30 uur: Bridge; Rivierenhuis, 16.00-17.00 uur: Bijeen komst jeugd postzegelvereniging Zeeuwsch Vlaanderen; 19.30-22.00 uur: Bijeenkomst senioren postzegelvereni ging Zeeuwsch Vlaanderen; WESTDORPE Concordia, 19.00 uur: Herhalingsles EHBO; ZAAMSLAG Dorpshuis, 13.00 uur- Kaarten en biljarten; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Volks dansen; aan het onderhoud van de wal len. „Ik ben echt verbaasd over het voorstel. Wat voor resulta ten hebben we de afgelopen ja ren nu van dit samenwerkings verband gezien? Meer dan een paar vlaggen en een kijkkast die niet werkt kan ik niet opnoe men. Wethouder Weemaes heeft het over een toename van het toeristisch bezoek aan Hulst. Hoe heeft hij dat eigenlijk vast gesteld?" Volgens Weemaes heeft het sa menwerken met andere ves tingsteden Hulst bepaald geen windeieren gelegd. „Een aantal jaren geleden was Hulst slechts bij één procent van de Nederlanders bekend als ves tingstad. Nu is dat al vier pro cent. Doordat Hulst lid is van de Nederlandse vestingsteden, hebben we veel geld uit de zogenaamde kanjerregeling ge kregen en hebben de vesting werken in Hulst een grote ge daantewisseling ondergaan." De Vries zei hier niet zo van on der de indruk te zijn. „Een naamsbekendheid van vier pro cent is niet zo heel groot. En met de kanjerregeling was Hulst al heel lang bezig, nog voordat de samenwerking van vestingste den bestond." Weemaes bekende door deze op merkingen op z'n ziel getrapt te zijn. „Er zijn in Nederland geen twee steden te vinden die net als Hulst de laatste jaren zoveel geld voor monumentenzorg hebben gekregen." door Frank Gijsel. RETRANCHEMENT - Zater dag vond in dorpshuis d'Ouwe Schoole te Retranchement de jaarlijkse dorpsavond plaats. Het feest trekt al vele jaren een volle zaal. Ook nu weer was er volop sprake van grote saamho righeid. Al vanaf zes uur begon de dorpsavond met een maaltijd met de gevulde erwtensoep met boerenbrood en de traditionele paptaarten. De 120 liter extra gevulde erwtensoep met daarin maar liefst tien kilo spek, vijf entwintig varkenspootjes en evenveel grote rookworsten, wordt al jarenlang door Frans Schol len volgens een vast recept bereid. Na dit culinaire gedeelte kreeg het gezelschap een avond voorgeschoteld vol muziek, hu mor en toneel. Schotland Het spits werd afgebeten door het komische duo Kobus en Ka- trina. Ze deden op hun eigen wijze, gestoken in Schotse kos tuums compleet met doedelzak, verslag van hun reis naar Schot land. Het Truzements mannenkoor onder leiding van Rieneke Roel- se met tal van meezingers en de overwegend jeugdige muziek groep van onder leiding van Hans Vercouteren oogsten suc ces. De toneelvoorstelling Startproblemen: Samen behan gen, onder regie van Peter de Koning en Jo van Cuijck sloeg eveneens erg aan bij het pu bliek. Na de optredens werd er in Truzement tot in de kleine uurtjes gefeest. MIDDELBURG - Het Middel burgse college van B en W wil de helft van de wijken pas tussen 2004 en 2008 inrichten als dertig kilometerzone. Drie jaar geleden besloot de ge meenteraad dat alle wijken vóór 2003 voorzien moesten zijn van borden met daarop 'zone der tig' Het college vraagt nu de helft pas tussen 2004 en 2008 te doen. De gemeente komt dan misschien opnieuw in aanmer king voor rijkssubsidie. Het terugdringen van de snel heid binnen de bebouwde kom maakt deel uit van het landelij ke project Duurzaam Veilig Ver keer. Dit project zou eind 2002 worden afgerond. Inmiddels is besloten het veiligheidsproject in twee fasen op te splitsen. Romeinen 5:1-11 De Heere heeft, tot onze diepe droefheid, na een zeer ernstige ziekte uit ons midden weggenomen, in de hope des eeuwigen levens, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader LEENDERT VAN DEN BOS in de leeftijd van 73 jaar. Bruinisse: E. van den Bos-Kik Bruinisse: J. van den Bos C. C. van den Bos-Dooge Bruinisse: T. de Waal-van den Bos L. de Waal Oosterland: W. E. Biemond-van den Bos L. W. Biemond Sirjansland: A. C. Bolier-van den Bos M. C. Bolier Bruinisse: C. W. van den Bos M. C. B. van den Bos-Bolle Bruinisse: W. L. van den Bos S. van den Bos-Bouwman Nieuwerkerk: J. van den Bos E. W. van den Bos-Braam Kleinkinderen en achterkleinkind 1 maart 2002. Molenstraat 40, 4311 ED Bruinisse. Gelegenheid tot condoleren dagelijks aan huis. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. woensdag 6 maart in de kerkzaal van de Ger. Gem. in Nederland, School straat 13 te Bruinisse, aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene be graafplaats te Bruinisse, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condo leren in bovengenoemde zaal. - Geen bloemen - Toch nog onverwacht nam de Heere van ons weg onze lieve zorgzame opa LEENDERT VAN DEN BOS We wensen oma voor nu en de toekomende tijd heel veel sterkte. Leendert-Jan en Heieen Marcel en Karianne, Julian Jacqueline Liseth Anja Marian en Johannis Liselore en Leendert William en Angeline Leonard en Nathasja Linda John en Petra Louise Marije Daan GOA GROEN grote groep bedrijven en gemeenten in de GROENVOORZIENING en BOOMTEELT zoekt jonge mensen voor werk prima vakopleiding Info: 0164-255605/687487 of 0167-567505 of kijk op: www.goagroen.nl Voor 22 jaar en ouder bijzonder programma beloning. Met intens verdriet delen wij u mede dat is overle den mijn lieve man, onze vader, schoonvader, opa, overgrootopa en broer ADRIAAN PIETER VERSLUIJS echtgenoot van Cornelia Maria Faas in de leeftijd van 79 jaar. Terneuzen: C. M. Versluijs-Faas Biervliet: J. Versluijs M. Versluijs-van Deursen Valkenswaard: A. Versluijs S. Versluijs-Wolfert Biervliet: J. Faas-Versluijs Klein- en achterkleinkinderen 5 maart 2002. Stuvezande 122, 4532 MJ Terneuzen, Er zal een samenkomst worden gehouden op woensdag 6 maart om 11.00 uur in de aula van cre matorium 'Terneuzen', Bellamystraat 28c te Terneu zen, waarna aansluitend de crematie zal volgen. Na de samenkomst zal er gelegenheid zijn de familie te condoleren in de zaal van de serviceflat 'Residen tie' Stuvezande 80 te Terneuzen. Zij die door omstandigheden geen rouwbrief ont vangen, verzoeken wij deze advertentie als zodanig te beschouwen. Wij hebben je mogen begeleiden in je laatste levensdagen. Het was een grote vreugde dit in saamhorigheid voor je te mogen doen. We konden altijd op je rekenen. We zullen je missen. Na een leven van zorg en aandacht voor allen die hem dierbaar waren, is tot onze grote droefheid onverwachts van ons heengegaan, na de zalving der zieken. Mijn dierbare vader, schoonvader en opa JULIEN PETRUS FRANCISCUS MUSSON weduwnaar van Maria Louisa Rosalie Louwagie Geboren te Aardenburg op 16 februari 1912 en overleden te Terneuzen op 2 maart 2002 Terneuzen: Tonny en Elly Musson-Oonincx Sluis: Marijke t Hilversum: Willy t Familie Musson Sluis. 2 maart 2002. Correspondentieadres: T. Musson Celsiusstraat 2,2. 4532 KW Terneuzen. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op donderdag 7 maart a.s. om 10.00 uur in de Parochiekerk van Sint lohannes De Doper te Sluis. Waarna de begrafenis op 't kerkhof aldaar. Samenkomst voor de familie aan de kerk. Liever geen bezoek aan huis. Mochten wij u vergeten zijn een rouwbrief te sturen, dan hopen wij u toch te bereiken met deze advertentie. De Heer is mijn Herder Ps. 25 De Heere nam tot Zich, mijn lieve man en onze zorgzame vader, grootvader en overgrootvader, op de hoge leeftijd van 90 jaar ABRAHAM WATTEL echtgenote van Leintje van Tatenhove drager van de zilveren eremedaille in de orde van Oranje-Nassau 11 februari 1912 +2 maart 2002 Middelburg: L. Wattel-van Tatenhove Vrouwenpolder: J. Wattel E. Wattel-Ton Breda: W. Wattel H. C. Zeijlemaker Vrouwenpolder: A. Wattel C. Wattel-Mesu J. Wattel M. E. Wattel-van Bendegem klein- en achterkleinkinderen Onze dank gaat uit naar het personeel van zorgcentrum Roggei'een voor de goede verzorging. Zorgcentrum Roggeveen, kamer 401 Noordsingel 106, 4333 AD Middelburg Gelegenheid tot afscheid nemen op donderdag 7 maart a.s. vanaf 12.30 uur in de Geref. Kerk (vrijg.) aan de Schoolstraat 9 te Vrouwenpolder, waarna de samenkomst zal worden gehouden om 13.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis om 14.00 uur plaats vinden op de algemene begraafplaats aan de Zoek weg te Vrouwenpolder. Na de begrafenisplechtigheid is er gelegenheid de familie te condoleren in bovengenoemd kerkge bouw. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis van het overlijden van onze geliefde zwager en oom ABRAHAM WATTEL in de ouderdom van 90 jaar. Borssele: M. C. van Westen-van Tatenhove M. van Westen Neven en nichten ER IS ALTIJD WEL IETS TE VIEREN. WIJ BEZORGEN BIJ U THUIS EN OP HET WERK: BEL 0900-VLAAIEN(8522436) OF SURF NAAR WWW.MULTI-VLAAI.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38