WIK houdt kansen in eigen hand SKNWK zet DFS op zijspoor PZC Problemen ZSC stapelen zich op A 99 A buitenkans liggen Duiveland maakt korte metten met gelijkspel-complex: 6-0 Plotseling vertrek trainer Soomers ZSC'62 rekende op meer bij Patrijzen Top vier wint in vierde klasse A ,17 Buurman Brouwershaven in slechte derby naar 4-2-nederlaag maandag 4 maart 2002 Brou w-speler Clement van Splunder (links) in duel om de bal met Wim van de Velde van WIK'57. Links kijkt Patrick de Broekert toe, rechts Jan Constandse. foto Pieter Honhoff door Ben Hameeteman ij KERKWERVE - In een slechte i wedstrijd, met overigens wel veel derby-ingrediënten, heeft I WIK'57 zaterdag op eigen veld 'buurman' Brouwershaven naar i het tweede plan geschoven. Door de 4-2-zege behouden de Kerkwervenaren de aansluiting met de top, terwijl de spelers uit i. de Schouwse Smalstad waar- j schijnlijk genoegen zullen moe- ten nemen met een troostprijs. Wat zaterdag op sportpark De Vospit de Schouwse kraker van de vierde klasse B had moeten worden, werd een ontmoeting die geenszins zelfs maar aan die i verwachting kon tippen. Door het ontbreken van te veel spel- bepalende spelers bij zowel de thuisploeg als de bezoekers, als mede het enorm slechte veld, scoorde de eilandelij ke derby i uiteindelijk een mager vijfde. De enige opwinding was misschien nog wel het witte hondje dat in de tweede helft ineens het veld oprende. Met zijn honger voor de bal leek hij demonstratief aan te willen geven waaraan het tijdens de wedstrijd aan schort- te: een beetje actie. Interim-trainer Cees Kraayen- 1 brink van Brouwershaven keek tijdens de warming-up van zijn i team reeds zorgelijk. Hoewel zijn beste speler, Remy Lieven- se, wel gewoon meedeed met de voorbereiding, had hij deson danks zo zijn twijfels. Lievense bleek uiteindelijk inderdaad niet te kunnen starten. „Brou- wershaven heeft altijd veel blessures, maar nu mis ik bijna een half elftal", jammerde Kraayenbrink. Want ook André Goudzwaard, Dick van Splun der, Marcel Duinhouwer, Arjan van cle Meer en Erik Hartog ble ven buiten de lijnen. WIK-trainer Jaap de Ridder had evenzo personele proble men, hoewel van iets minder drastische aard. Zowel Marco Ganzeman als Theo Wittenberg bleken niet inzetbaar, terwijl Arjen Berrevoets om discipli naire redenen van De Ridder op de bank moest beginnen. Dit al les was er de oorzaak van dat de ontmoeting aan kwaliteit moest inboeten. „Het was geen hoog staand voetbal en erg matig al lemaal", aldus Kraayenbrink na afloop. „Het veld was ook erg slecht, hobbelig en glad", vond WIK- speler Richard Verhage. De 32- jarige middenvelder was trou wens een van de weinigen die een voldoende scoorde. „Ik heb wel lekker gespeeld ja, en Leon Hendrikse een paar keer goed voor de goal gezet. Dan moet hij ze er natuurlijk wel inschieten en dat lukte niet altijd. Maar waar ik nu speel, met Erik-Jan Kort in mijn rug, speel ik het lekkerste." Even leek het erop alsof links back Wim van de Velde (steevast door zijn trainer aangeduid als Wimpje) de rol van vrijetrap- penspecialist Ganzeman zater dag had overgenomen. Het was Van de Velde die in de zesde mi nuut een vrije schop vanaf zo'n twintig meter, schuin voor het doel, schitterend langs de muur in de verre hoek krulde. „Ja die zat er lekker in", toonde de schutter zich meer dan tevre den. Brouwershaven-laatste man Pieter Kristalijn had na afloop zo zijn bedenkingen over de te gentreffers. „Eigenlijk kom je meteen al achter door een bela chelijk doelpunt. Wij hebben gewoon bij die eerst goal, maar ook bij de andere doelpunten, te veel fouten gemaakt. Maar daar schijnt Brouwershaven de laat ste tijd een abonnement op te hebben", somberde Kristalijn, zittend tegen een muurtje. In de zich voortkabbelende streek derby, met ongelofelijk veel balverlies, slechts passes, geknoei en veel vechtvoetbal, lukte het Brouwershaven in de 26e minuut plotsklaps langszij te komen. Het was de overge lukkige Jan Constandse die bij een scrimmage voor het doel van WIK-keeper Ronnie Janson toevallig op de juiste plek stond en binnenwerkte. „Ja, ik stond precies goed. Maar ik vond het maar een slechte wedstrijd, veel fouten bij ons en een slecht veld. Dat Remy er niet bij is, is voor ons een aderlating", aldus de 32-jarige invaller. Na prima ingrijpen van uitblin ker Richard Verhage werd in de 35e minuut spits Leon Hendrik- se eindelijk succesvol in stelling gebracht. Na een korte rush luk te het Hendrikse vanuit een moeilijke hoek de 2-1 achter Brouw-goalie Meivin van Ast te schieten. Na de hervatting kwa men de bezoekers opvallend fel uit de kleedkamers. Even leek het erop alsof het een echte wed strijd werd. Geheel verdiend kwam zodoende andermaal de gelijkmaker tot stand. Clement van Splunder zag ein delijk één van zijn vele moge lijkheden die middag over de doellijn verdwijnen. Hij had daarbij nog wel de hulp van een paal nodig. De Brouwse vreugde was evenwel maar van korte duur. WIK nam weer het initia tief en kwam via Erik-Jan Kort in de twintigste minuut op nieuw op voorsprong. Patrick de Broekert bepaalde even later de eindstand op 4-2. ,We moeten nog zes wedstrijden en staan er goed voor, ook met betrekking tot de derde periode. Het belangrijkste is echter, na het slechte vorige seizoen, dat het gevoel en de sfeer van jaren geleden weer helemaal terug is"toonde WIK-trainer De Rid der zich meer dan tevreden. WIK'57 - Brouwershaven 4-2 (2-1). 6. Wim van de Velde 1-0, 27. Jan Constandse 1-1,35. Leon Hendrikse 2-1, 59. Clement van Splunder 2-2, 65. Erik-Jan Kort 3-2, 69. Patrick de Broekert 4-2. ScheidsrechterP.L. Lisseveld (Poortvliet). Gele kaart: Ferrie Berrevoets, Richard Verhage, Patrick de Broekert. (allen WIK), Steef Kloet (Brouwershaven). Aan tal toeschouwers: 100. WIK'57: Ronnie Janson; Bart Boot, Patrick de Broekert, Erik-Jan Kort, Wim van de Velde (74. Arjen Berre voets); Erik de Vlieger, Elmar Ver hage, Richard Verhage, Dominique van Doorn; Leon Hendrikse, Ferrie Berrevoets. Brouwershaven: Meivin van Ast; Arnout Steutel (41. Remy Lievense), Pieter Kristalijn, Ivo Fonteine, Ed win Hof; Frank Kristelijn, Martin Kristelijn, Clement van Splunder, Steef Kloet; Matthijs van Vulpen (75. Danny Jonker), Jan Constand se. van onze sportredactie HEINKENSZAND - Opnieuw lukte het zaterdag niet bij ZSC'62. In Heinkenszand liep de ploeg van trainer Edwin Kriens tegen een 4-0-nederlaag op. ZSC'62 moet zich, na de achtste nederlaag op rij, ernsti ge zorgen gaan maken, want naast het verlies liepen ook John Dorreman en John van der Have tegen een gele kaart op. Zij zijn, evenals Jacco Heijboer, in af wachting van een schorsing. Kriens onderkende het belang van de wedstrijd en had zijn se lectie vooraf op een lunch ge trakteerd. „Onze doelstelling was om heel scherp te beginnen en voor strijd en beleving te zor gen." Echter, het was Heinkens zand dat in de openingsminuut al een dot van een kans kreeg. Hoewel ZSC daarna grip op het spel kreeg, kwam Heinkens zand, door een foute terugspeel bal van John Dorreman, via Pie- vari onze sportredactie ZIERIKZEE - De voetbalsters van ZSC'62 misten zaterdag de kans op de tweede competitie zege in de derde klasse. Tegen hekkensluiter Patrijzen kreeg de Scharendijkse ploeg kansen op drie punten, maar moest be rusten in een 2-2-gelijkspel. In de vierde klasse hield Zierik- zee de schade knap binnen de perken tegen nummer twee Zee land Sport (1-5). Het duel van WIK'57 in de tweede klasse te gen Peursum werd wegens het slechte veld afgelast. Patrijzen-ZSC'62 2-2: In de thuiswedstrijd tegen Patrijzen boekte ZSC'62 de enige compe titiezege tot nu toe (2-0) en daarom viel het gelijkspel nu een beetje tegen. In de eerste helft kwam ZSC zelfs op een 2- 0-achterstand. De ploeg stelde er een aantal kansen tegenover, maar ontbeerde de scherpte in de afronding. In de tweede helft onderging ZSC een metamorfo- ter van Liere op 1-0. Toen Dan ny Hout na een halfuur spelen via het lichaam van Werner Klaassen de thuisploeg op 2-0 zette, greep Kriens in en ging achterin één-tegen-één spelen. Na rust was het dan ook één richtingsverkeer richting Hein- kenszand-doelman. Uit een counter gaf Remco Does de be zoekers echter de doodsteek door voor 3-0 te zorgen. Het feit dat Danny Hout wegens natrap pen bij Jan van der Linde uit het veld werd gestuurd, kon het tij niet meer keren. Sterker nog, door een persoonlijke fout van Kazimir Snoek werd het in de slotfase door een treffer van Gerben Menheere nog 4-0. ZSC'62: Leon Weeda, Marco de Jon ge, Werner Klaassen, Jan van der Linde (65. Barry Dorreman) en John Dorreman; Edwin van Oeveren, Ka zimir Snoek, Jacco Heijboer en Jan- Willem Dorreman (60. Gerard Ver hoek); John van der Have en Niels van de Moezel. se. Opeens lukte het allemaal wel. Janne Goedhart maakte binnen een kwartier 1-2 en 2-2, na goed voorbereidend werk van Joyce Brand en Eline Vrij land. Maar vervolgens zakte het spelpeil weer naar dat van de eerste helft. Vijf minuten voor tijd herpakte ZSC zich nog één keer, maar Joyce Brand (lat), Ramona Oosterling en Janne Goedhart kregen de bal niet tus sen de palen. Zierikzee-Zeeland Sport 1-5: Een meevaller, oordeelde trai ner Hans Schreurs. Hij had het niveauverschil hoger ingeschat, maar Zierikzee verraste in posi tieve zin. Binnen tien minuten stond het weliswaar 0-2, maar toen kreeg Zierikzee vat op het spel. Het maakte tien minuten voor de rust zelfs 1-2 via Sandra van de Velde (assist Ellen Bijzet) en vlak voor rust kreeg Van de Velde zelfs een opgelegde kans op 2-2, maar miste. Gespreid over de tweede helft vielen de laatste drie treffers van Zeeland Sport. -a i door Wim Broekhoven VLISSINGEN - De topvier won zaterdag zijn wedstrijden in de vierde klasse A. MZVC bleef via een benauwde 2-1-zege op Wolfaartsdijk ook in zijn zes tiende partij ongeslagen. Cad- zand won bij Wissenkerke ook met 1-2, Spui versloeg Wemel- dinge met 0-2 en SKNWK klop te DFS met 0-3. Wolfaartsdijk-MZVC 1-2: Harm Fluijt opende na elf minu ten de score voor de thuisclub, maar Ronald Melaard maakte dertien minuten later gelijk. Alexander Bom tekende in de eerste minuut na rust voor 1-2. Wemeldinge-Spui 0-2: Jurgen Meijer tekende na achttien mi nuten voor een verdiende voor sprong voor de bezoekers. In de slotminuut werd het nog 0-2 door een gelukkige treffer van Branco Boksic. Wissenkerke-Cadzand 1-2: Mi chel Cillekes.tekende tien minu ten na de rust voor 0-1, maar Danny Bonn kon tien minuten later met een strafschop voor 1- 1 zorgen. Weer drie minuten la ter strafte Cillekes een verdedi- gingsfout af voor 1-2. IIoedekenskerke-Krabbendij- ke 1-1: De thuisclub nam in de slotminuut van de eerst helft via Arjo Zandee de leiding. Pas ver in blessuretijd van de tweede helft kwam het bezoekende Ki'abbendijke via Danny Weber op gelijke hoogte. Colijnsplaatse Boys-Borssele 1-3: Borssele kwam via Danny't Gilde op voorsprong. Een kwar tier na rust maakte Marcel Mol 0-2. Twee minuten later zorgde Becker Begde voor 1-2, maar de bezoekers counterden zich via William Boone naar 1-3. door Ben Hameeteman BURGH-HAAMSTEDE - Het jonge SKNWK zit ook na zater dag nog volop in de race om de prijzen. Door de 3-0-overwin- ning bij streekgenoot DFS be houdt de ploeg van trainer Cees Willemse nog immer de aanslui ting. Opponent DFS zal het zo innig verlangde plekje in de na- competitie na het voorbije weekeinde waarschijnlijk op de buik kunnen schrijven. DFS startte zaterdag vrij sterk. Al binnen enkele minuten had spits Anco van de Linde de ope ningstreffer op zijn schoen. Hij vond niettemin doelman Leon Quik op zijn weg. Ook het com binatiespel, waar de Haamste- denaars zo bekend om staan, kwam er tijdens de eerste twin tig minuten nog redelijk uit. Hierna nam het bezoekende SKNWK het spel echter geheel over en kwam de thuisploeg er eigenlijk niet meer aan te pas. „Vanaf het moment dat SKN WK het heft overnam, hebben wij eigenlijk constant achter de feiten aangelopen. Omdat Nieuwerkerk meer druk ging zetten, bleef de opbouw van achteruit achterwege en gingen we te veel de lange bal hanteren. En dat is ons spel niet. We leden dan ook telkens balverlies", was de ongecompliceerde analyse van DFS-trainer JohnEbert. Ook collega Cees Willemse was het spel van DFS danig tegen gevallen. Willemse: „Zeker na de 6-0-overwinningbij Colijns- plaat had ik toch wel een pittige wedstrijd verwacht. Maar dat viel enorm tegen. Mede omdat de drie spitsen him taken goed uitvoerden en de verdediging van DFS constant onder druk zetten." Het was dat DFS-doelman Leander Rou w zaterdag goed in zijn vel stak en keer op keer een Nieuwerkerkse spits ontgoo cheld achter liet. Vlak voor rust kon ook Rouw echter een tegen treffer niet voorkomen. Dit keer was het Gert-Jan Tierie die alert reageerde op een voorzet van Martin Huisman: 0-1. Even leek het erop alsof de thuisploeg na de hervatting orde op zaken stelde. SKNWK werd in het nauw gedreven, maar echte kansen deden zich niet voor. In de zestiende minuut werd spits Emiel Kuijten door DFS- laatste man Ronald Braam bin nen het zestienmetergebied te gen het gras gewerkt. Arbiter Koole wees resoluut naar de stip. Martijn Neele benutte vei'- volgens de strafschop. „Zo'n si tuatie komt gewoon vöort uit knullig balverlies en de poging dit recht te zetten", oordeelde Ebertna afloop. Braam, die bleef praten tegen de scheidsrechter kreeg vervolgens ook nog geel voorgehouden. La ter in het duel liep Braam zelfs nog tegen een tweede gele kaart op, waardoor hij vroegtijdig kon gaan douchen. „En dan moet je met tien man verder, terwijl het op dat moment leek alsof SKN WK juist met zijn twaalven speelde. Ze hebben in mijn ogen dan ook dik- en dikverdiend", aldus keuzeheer Ebert. Met nog veertien minuten op de klok werd Kuijten andermaal binnen de beruchte krijtlijnen in de mangel genomen. Op nieuw mocht Neele het vanaf elf meter proberen. Ook dit keer schoot hij raak. „We hebben een periode heel wisselvallig ge speeld. De laatste weken gaat het echter heel goed. Hopelijk kunnen we dit vasthouden", liet Cees Willemse na afloop weten. DFS - SKNWK 0-3 (0-1). Gert-Jan Tierie 0-1, Martijn Neele 0-2 (straf schop), Martijn Neele 0-3, Scheids rechter: J.A. Koole (Heinkenszand). Gele kaart: Richard Bevelander, Le on Goedegebure (beiden SKNWK), Huib Nortier (DFS). Rode kaart (2x geel): Ronald Braam (DFS). Aantal toeschouwers: 120. DFS: Leander Rouw; Michel Pleu- ne, Ronald Braam, Ferry Jansen, Rene van de Linde; Ton Minnaar, René Brussé, Remco Rotte, Huib Nortier; Anco van de Linde, Mariko Rouw. SKNWK: Leon Quik; Martijn Neele, Ronald van Vóssen, Robbert van de Zande, Leon de Bruine; Johan Pad mos, Gert-Jan Tierie, Leon Goede gebure; Emiel Kuijten, Richard Be velander (46. Jurjen Vermeer), Martin Huisman. van onze sportredactie BRUINISSE - Bruse Boys liet in de derde klasse A een unieke mogelijkheid liggen. In bles suretijd van het duel met Beve landers 'kreeg' de thuisploeg een strafschop van scheidsrech ter Wisse uit Koudekerke, maar Simon Boogaard verzilverde het buitenkansje niet. Derhalve eindigde Bruse Boys - Bevelan ders in 1-1. Er was sprake van een hectische slotfase en dat maakte een hoop goed. Zeker in de eerste helft was er immers absoluut geen goed voetbal te aanschouwen. Beide ploegen bleken veel moei te te hebben om hun aanvallers in stelling te brengen. Toch wist Bevelanders aan een doelpunt te komenzij het met behulp van scheidsrechter Wisse en Bruse Boys-doelman Mark Giljam. Bru-verdediger Erik Giljam kreeg de bal in het eigen straf schopgebied verkeerd op de schoen en de bal rolde richting doelman Giljam. Terwijl hij de tijd had om de bal weg te trap pen pakte hij het leer op en Wis- door Ben Hameeteman BROUWERSHAVEN - Geheel onverwacht heeft oefenmeester Dick Soomers vorige week een punt gezet achter zijn werk zaamheden voor ASV Brouwer shaven. Een vertrouwensbreuk tussen club en trainer is de re den van het plotselinge opstap pen. Elftalleider Cees Kraayen brink neemt de honneurs tot het einde van het seizoen waar. Eind vorig jaar kwam Dick Soomers met Brouwershaven overeen nog minimaal één sei zoen met elkaar door te gaan. Enige weken geleden kwam de keuzeheer uit Sint Maartens dijk evenwel terug op die beslis sing. Hij wilde toch liever een vereniging in de buurt en waar de trainingsopkomst hoger is dan de gemiddelde vijf bij de Schouwenaren. De opgestapte Soomers onthoudt zich voorals nog van elk commentaar. Hij verwijst voor een toelichting naar Brouw-voorzitter Louis Obbink. Soomers: „Ik kan wel se interpreteerde dit als een te rugspeelbal. Uit de indirecte vrije trap kegelde Jan Leendert- se de bal hoog en snoeihard in de touwen: 0-1. Na rust speelde Bruse Boys, met de ingevallen Niels van den Ou den in de ploeg, een stuk beter. Kort voor het uur tox-pedeerde keeper Erik Versluis Muj o Avdic in het strafschopgebied en maakte Simon Boogaard vanaf elf meter de gelijkmaker. Bruse Boys bleef de betere ploeg, kreeg kansjes op winst, maar kwam niet meer tot scoren. Zelfs niet toen in blessuretijd doelman Erik Versluis weer in de fout ging en spits Jacob Mul ler natrapte. Wisse trok de rode kaart voor de doelman en gaf Bruse Boys een tweede penalty. Invaller-doelman Richard Cle ment stopte de strafschop van Simon Boogaai-d en bezorgde Bevelanders zo een punt. Bruse Boys: Mark Giljam, Ralph van den Ouden, Erik Giljam, Wilko Han zen en Mujo Avdic; Wladimir van den Ouden, Marco Ketting, Simon Boogaard en Ricardo de Winter (46. Niels van den Ouden);Erik Bleiji (80. Jacob Muller) en George Geluk. een boek schrijven over wat er allemaal gebeurd is. Ik vind het jammer genoeg dat ik het sei zoen niet kan afmaken. Maar er speelt te veel waarom ik er niet meer mee kan doorgaan." Volgens preses Obbink duiden die woorden op een hardnekki ge roddel die tot de vertrou wensbreuk heeft geleid. „Toen Dick aangaf in februari toch te stoppen bij Bouwershaven is er een roddel over straat gegaan, als zou Dick reeds bij Stavenisse hebben getekend. Ik weet niet waar deze roddel vandaan komt, maar ik heb hem deze week telefonisch van die roddel op de hoogte gebracht. Ik vond dat hij het maar beter van mij kon horen dan van iemand an ders. Dick vertelde me dat hij pas vorige week rond was geko men met Stavenisse en niet drie weken geleden al. Dit wetende vond hij het maar beter meteen te stoppen. Onze verstandhou- dig is overigens prima. Deze week komt hij naar Brouwer shaven voor de financiële af handeling", aldus Obbink. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Zowel Smerdiek als Duiveland maakte zaterdag in de vier de klasse B geen fout. De koploper uit Sint Maartensdijk won in Halsteren met 7-3. Duiveland boekte na zes gelij ke spelen op rij en voor het eerst sinds 3 november weer eens een overwinning. SPS werd met 6-0 opgerold. Stavenisse pakte thuis tegen Chrislan- dia een punt: 3-3. Iiet duel DSE - Mevo werd afgelast en WIK'57 won de derby tegen Brouwershaven met 4-2. Halsteren - Smerdiek 3-7: Pierre Wit- hagen opende in de eerste helft het doelpuntenbal en na de rust liep de koploper door treffers van Hilbert Brinkman, opnieuw Withagen, Erik van Haaften en Remi Potappel uit naar 0-5. Maikel den Bekker scoorde 1-5, maar opnieuw scoorde Smerdiek, nu via Jordi Hage. Koen vgp Oevelen zorg de voor 2-6, maar Nordin Achabar te kende voor 2-7 Alwin de Nijs maakte het leed voor de thuisploeg met de der de treffer iets draaglijker. Duiveland - SPS 6-0: In de eerste helft twee matige ploegen die geen potten konden breken. Na rust kreeg Duive land de tegenstander uit Poortvliet binnen vijf minuten klein. Barry Steenpoorte scoorde in de eerste mi nuut na rust 1-0 en vier minuten later stond het al 3-0 door treffers van Dan ny Leconte en Ronald Zwager. De in de rust ingevallen Chris IJzelen- berg tekende na een kwartier spelen voor 4-0. Goals van opnieuw Steen poorte en Leconte bezorgden de Oos- terlanders een ruime 6-0-overwinning tegen de ploeg waar eerder de eerste punten tegen verspeeld werden. Stavenisse - Chrislandia 3-3: Een doel puntrijk duel waarin de thuisploeg zich terugknokte van een 3-1-achter- stand. Jeroen Otto zette Chrislandia op 0-1 waarna Kees van Putten gelijk maakte. Door een treffer van Anton Dekker leidde Chrislandia bij de rust met 1-2 en Pascal Pleijt maakte er na rust 1-3 van. Stavenisse kwam terug in de wedstrijd. Leen Lemsom zorgde voor 2-3 en Kees van Putten bezorgde de Thoolse ploeg alsnog een punt. foto Pieter Honhoff DFS-speler Remco Rotte (links) levert strijd om de bal. Ploeggenoot René Brussé volgt de verrichtingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33