Zierikzee overtreft zichzelf Delta Sport mist beleving PZC IP§| Geen hoofdprijs voor All Ready Han Al eist titel bandstoten op Renesse haakt af Missie van SKNWK op haar na geslaagd .16 Schouwse derdeklasser zet Zeelandia Middelburg met 4-1 opzij Primeur volleyballers van ATLAS Scaldinajeugd schiet uit slof uitslagen maandag 4 maart 2002 door Maurice Steketee ZIERIKZEE - In veertien competitie wedstrijden scoorde Zierikzee dit sei zoen slechts twaalf keer. Gistermiddag overtrof de ploeg van Jos van Belzen zichzelf in de vijftiende wedstrijd. Het versloeg Zeelandia Middelburg met maar liefst 4-1 in de derde klasse van het zondagvoetbal. „Voor de wedstrijd had ik het er toevallig met een aantal spelers over gehad, dat het wel eens leuk zou zijn als we eens een paar keer zouden scoren in een wed strijd", vertelde Zierikzee-spits Patrick Roggeband na afloop van de wedstrijd. „En gelukkig is dat vandaag een keer uit gekomen. Verdedigend heeft het altijd wel goed gezeten dit seizoen, maar sco ren was vaak een probleem." Toch zag het er lange tijd niet naar uit dat Zierikzee überhaupt een doelpunt zou maken, want de eerste helft kreeg de for matie van Jos van Belzen nauwelijks kansen. De Schouwenaren hadden wel iswaar veel meer balbezit dan Zeelandia Middelburg, maar het was de fusieploeg die de betere kansen kreeg. Eerst was het Turan Dogan die de bal uit de kluts voor zijn voeten kreeg, maar zijn schot was veel te slap. Vijf minuten voor rust kreeg Jacco de Looff de uitgelezen mogelijk heid om de bezoekers op voorsprong te zetten, maar ook hij faalde oog in oog met Zierikzee-doelman Jaco van der Schee. Zierikzee kon daar alleen een schot van Thomas Vos tegenover stellen, maar zijn inzet kon gekeerd worden door de debu terende Zeelandia Midelburg-doelman Edwin O verbeke.,De laatste twintig mi nuten van de eerste helft vond ik dat we de wedstrij d domineerden. Ik had de jon gens dan ook gezegd in de tweede helft op dezelfde voet verder te gaan", legde Zee landia Middelburg-trainer Huib Meer man na afloop uit. Overrompelen De spelers hadden de boodschap van hun trainer niet helemaal goed begrepen, want het was juist Zierikzee dat Zeelan dia Middelburg in de beginfase na rust overrompelde. Binnen vijftien minuten leidde Zierikzee met 3-0. Eerst was het Jarno Vermeulen die een hakje van Pa trick Roggeband goed op waarde schat te. Zijn harde schot verdween via de vuisten van de Zeelandia Middelburg goalie in het doel. Nog geen vijf minuten later was het die zelfde Roggeband die met een prachtige snoekduik de 2-0 binnenkopte na een vrije trap van Benjamin Verwest. De ver dediging van Zeelandia Middelburg had hier blijkbaar weinig van geleerd, want een minuut later leverde een identieke si tuatie de 3-0 op. Opnieuw een vrije trap van Verwest die door de keeper een voudig gepakt leek te worden. Maar de van Kapelle afkomstige Overbeeke liet de bal weer los, waardoor Roggeband zijn tweede treffer van de middag kon aantekenen. „De organisatie stond na rust niet goed en er was geen concentratie. Binnen een kwartier geef je de wedstrijd uit handen. En dat is erg frustrerend voor een trai ner", zei de duidelijk teleurgestelde Meerman. Tij Met het inbrengen van Jan de Rijke en Daan Eikenhout probeerde Meerman het tij nog te keren. Aanvankelijk leek dat ook te lukken, want het was Halük Ta- mambay die een kwartier voor tijd de aansluitingstreffer voor zijn rekening nam. Hij kopte een doorgekopte bal van Jan de Rijke via de binnenkant van de paal binnen. Maar nog geen vijf minuten later besliste invaller Colin van Oeveren het duel definitief door een breedtepass van Roggeband simpel binnen te tikken. „Vooral over de tweede helft ben ik uiter mate tevreden", was Zierikzee-oefen- meester Van Belzen duidelijk. „We heb ben geprobeerd na rust meer vooruit te voetballen en dat is aardig gelukt. Vooral Patrick Roggeband was voor ons van daag erg belangrijk. Normaal speelt hij altijd achter de spitsen, maar het is een goede keus geweest om hem eens in de spits te zetten." Ondanks de nederlaag is Zeelandia Mid delburg-trainer Meerman er nog steeds van overtuigd dat zijn ploeg zich hand haaft in de derde klasse: „Door de neder laag moeten we weliswaar weer naar on der kijken, maar de verschillen zijn erg klein. Twee keer winnen en je staat weer in de middenmoot." Zierikzee: Jaco van der ScheeBarry Hage, Michel Winkels, Peter van der Linde, Remco van der Wekker; Robin van der Welt, Jarno Vermeulen (89. Patrick Verkaart), Robbert Roggeband (76. Martin van der Schee), Benja min Verwest; Patrick Roggeband en Thomas Vos (68. Colin van Oeveren Zeelandia Middelburg: Edwin Overbeeke; Paul Constandse, Piet Baan (66. Onder Koq), Pascal van den Berg, Ruud Sanders (70. Daan EikenhoutHalük Tamambay, Ruud Mesu, Turan Dogan, Ruud de Vroe; Ferhan Topal en Jacco de Looff (70. Jan de Rijke). ippgB| Thomas Vos en Jarno Vermeulen (achtergrond) proberen het Piet Baan van Zei a Middelburg moeilijk te maken. foto PieterHonhoff Zierikzee handballers kunnen niet imponeren Monsterverlies van Vitro Plus BURGH-HAAMSTEDE - De zaalvoetballers van ZIERIKZEE - Vooraf werd Re- nesse door velen als titelkandi daat genoemd. Gisteren ver speelde de ploeg van trainer Cees van Dijk zijn laatste kans via een 5-0-nederlaag op eigen veld tegen koploper Noorman nen. Dreischor hield Robur Ln. bedwang (3-3), terwijl Ouwer- kerk van Lebo verloor: 3-1. Renesse-De Noormannen 0-5: Op een slecht veld leidden de be zoekers halverwege met 0-2 door doelpunten van Leo Bras ser en Mark Minderhoud. Ook na de rust bleef Noormannen sterker wat door Menno Jonge- pier en Ramon de Witte (2x) ook op het scorebord tot uitdruk king werd gebracht. De thuis ploeg verloor behalve het duel ook nog een speler wegens een rode kaart. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 3-1: In een duel waarin de scheidsrechter de kaarten op zak hield, bracht Joachim van Maaren de thuisploeg na een kwartier op voorsprong. Na de gelijkmaker van Peter Hille- brand in de 35e minuut, bi'acht Rob Eversdijk Lebo op slag van rust opnieuw op voorsprong. Met zijn tweede treffer van die middag besliste Rob Evei'sdijk het duel in de zestigste minuut definitief. Robuv-Dreischor 3-3: Via twee treffers van Patrick Berrevoets namen de bezoekers een 2-0- voorsprong, maar nog voor rust bracht Marco Rolandus de spanning terug: 1-2. Na de rust liep een sterker Robur uit naar 3-2 door twee treffers van Je roen Gerritsen. De thuisploeg liet hierna de teugels vieren en mocht uiteindelijk blij zijn dat Dreischor maar éénmaal toe sloeg via Sander Uijl: 3-3. Kwadendamme-Jong Ambon 1-1: Een na rust beter Jong Am- bon kwam pas een kwartier voor tijd op 0-1 door Romano Pattiasina. Kort voor tijd kwam kwam de bal uit een hoekschop van Roel de Jonge voor de voe ten van Ronnie van Hoepen die van dichtbij raakschoot: 1-1. Vosmeer-Luctor'88 1-4: Jurgen van Maldegem opende halver wege de eerste helft de score na mens de bezoekers, waarna Do nald van Dam er kort na rust 1-1 van maakte. Via treffers van Pieter van de Dries, Arne Ho- ningh (strafschop) en Mark Raas liepen de Zuid-Bevelan ders hierna uit naar 1-4. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Het duurde ze ventien wedstrijden, maar toen was-t-ie daar. De eerste over winning voor de volleyballers van ATLAS/Korstanje in de re creatieve competitie van Zie rikzee. Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 was het slachtoffer van de hekkensluiter en verloor met 2-1. Dat was de meest opzienbaren de uitslag in de jongste competi tieronde van de SNS bank com petitie in sporthal Onderdak. De koplopers in de A-poule ga ven elkaar weer geen strobreed toe. Leider vc Lob hield zich het tweede team van Wea/Mevo'80 van het lijf (3-0) en nummer twee Zeelandia was met dezelf de cijfers te sterk voor het eerste team van Wea/Mevo'80. Lob houdt daardoor vijf punten voorsprong, met een wedstrijd minder gespeeld. Café De Stulp zag Goedbloed auto's naderen in de strijd om de derde plaats, want het verloor het onderlinge duel met 2-1. In poule B hielden de lijstaan voerders Praktijk Jan/Cluzona en Surf Inn gelijke tred. Beide ploegen boekten een 3-0-over- winning, respectievelijk tegen Zeelandia 2 en Café de Vlinder. De teams hebben allebei 37 punten vergaard uit vijftien wedstrijden. Stars of Life en Conexxion namen afstand van de onderste regionen door 2-1- overwinningen. Marleco/Cluzona 2 verkleinde het gat met koploper Goedbloed auto's 2 tot vier punten, met nog één wedstrijd minder gespeeld. De nummer twee versloeg Stadscafé De Banjaard met maximale 3-0-cijfers. Het jeugdteam van Wea/Mevo'80 bleef ook na negentien wedstrij den op de hatelijke nul staan, na het 3-0-verlies tegen Zeelandia 3. Vrouwen Koploper Eeterij/Tapperij Gin- sterveld zag de concurrenten naderbij komen, doordat het zelf niet in actie kwam. Num mer twee DRV accountants won met 3-0 van HCR De Kroon/ Wiska dames en blijft op zeven punten van de leider. Nummer drieBolleDier&Tuin/Wik voor kwam dat hekkensluiter Fennet Renesse de eerste winst be machtigde (3-0). De subtoppers Foto Leen Koper/Cluzona en CZ actief in gezondheid eindig de in 1-2. door Alex Krappen ZIERIKZEE - Dat de handbal lers van Delta Sport van hek kensluiter Westlandia zouden winnen was verwacht, maar trainer John Jansen had ge hoopt dat zijn team er een leuke wedstrijd van zou maken. Zijn equipe miste echter beleving. De Schouwse ploeg kwam nooit in gevaar, maar kon aan de 21-15-overwinning geen vol doening ontlenen. Jansen: „We zijn al veilig en dat was in de wedstrijd goed te mer ken. De spelers misten de bele ving. Ik wist na vijf minuten al dat we zouden winnen, maar ik heb me op de bank niet ver maakt. Het was saai." Het kleine verschil in de eind stand werd veroorzaakt door zowel aanvallend als verdedi gend tekortschieten. Delta Sport schiep zich veel kansen, maar had er te veel nodig om te scoren. De bezoekers hadden wel veel schotkracht, maar kre gen ook alle gelegenheid van de Schouwse verdediging, die ver zuimde de Westlandia-aanval- lers af te blokken. De uiteinde lijke winst'was dan ook vooral een gevolg van het te lage niveau van de bezoekers. Delta Sport hobbelt verder. „We hebben nog twee wedstrijden te gaan, tegen de nummers één en twee. Natuurlijk hooop ik op een stuntje, maar de jeu is ervan af. Je merkt dat aan de wedstrij den, de trainingen, eigenlijk aan alles. Het moet niet, maar ik ga daar zelf ook een beetje in mee." Delta Sport staat in de midden moot van de derde divisie en speelt ook volgend seizoen weer op dit niveau. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Guust Sluijs, Envin Bos en Ha- rald van Zwieten allen 3, Lars van Zwieten, Rick Evertse en Tommy Verwest allen 2, Peter Bos 1 als enige in het spoor van koploper Duinrand. Te gen Vitro Plus haalde de ploeg fors uit: 15-0. Duinrand kwam zelf niet in actie. Port Zélande sleepte een zwaarbevoch ten 4-2-overwinning bin nen tegen Big Boys; De- cotrend Keukens hield zich in een inhaalwed strijd Sportcentrum met 4-1 van het lijf. ZIERIKZEE - De tafeltennis- jeugd van Scaldina won zijn wedstrijden met flinke cijfers. De aspiranten stuurden het be zoekende Arnemuiden 6 met een 9-1-nederlaag naar huis. Het tweede team won met 10-0 van Westerzicht 2. Niels en Koen van Velthoven wonnen weer al hun partijen in het eerste team met daarbij de aantekening dat zij de meeste tegenstand van Jason Wasker kregen. Koen overmeesterde deze speler echter met 21-9 en 21-19 en Niels met 19-21,21-13 en 21-18. Opvallend was dat Jurgen Gouwens uit de schaduw van zijn teamgenoten trad en tweemaal scoorde. Ook in het dubbelspel, samen met Koen, had hij met 13-21,21-17 en 21-9 een beslissend aandeel in de ze ge- Het tweede jeugdteam zorgde in een thuiswedstrijd voor een monsterzege door Westerzicht 2 met 10-0 te verslaan. Naast de drie mooie overwinningen van Bert van der Wielen en Martijn van der Helm stond nu ook Youri van Dijken uitstekend te spelen en zorgde eveneens voor drie punten door onder anderen tegen Kevin Sleijpen, na flinke achterstand, toch de partij met 16-21, 22-20 en 21-16 naar zich toe te trekken. door Ben Hameeteman HENDRIK-IDO-AM- BAC-HT - Met nog één wed strijd te gaan heeft All Ready na de verliesbeurt van zater dag geen uitzicht meer op een hoofdprijs in de zaalcompe titie. Naaste concurrent DVS won de thuiswedstrijd van de Zierikzeeenaren en greep hiermee de derde plaats. All Ready op de vierde plek ach terlatend. „We speelden vandaag niet scherp genoeg. Eigenlijk heeft All Ready de gehele wedstrijden achter de feiten aan gelopen. Daarbij werden ook nog eens twee cruciale strafworpen gemist", keek All Ready-coach Harm Brandt teleurgesteld terug op de verliesbeurt. Hij kon overigens niet beschikken over de inzet van zowel Miri am van Tiggelhoven als Es ther Talen. De invallers Saar Torensma en Hetty Overweel stelden hun coach evenwel geenszins teleur. DVS toonde zich het voorbije weekeinde heer en meester. De bezoekers werden van door Joop van den Oudenhoven RENESSE - Het persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse van het district Schouwen-Duiveland is een overwinning geworden voor Han Al van Biljart Vereniging SIR. Hij verdiende hiermee af vaardiging naar het gewestelijk kampioenschap, dat van 5 tot en met 7 april wordt gehouden in Oudenbosch. Kenmerkend voor het districts kampioenschap was het lage ni veau waarop werd geacteerd. Waar de klasse grens ligt tussen 15 0 en 23 0 kwam het toernooi- gemiddelde met 1.54 juist boven door Rudy Boogert ZIERIKZEE - De missie van de korfballers van SKNWK is bij na geslaagd. Na de 14-11-over- winning op Tjoba 6 kan de twee de plaats de Nieuwerkerkse ploeg nauwelijks meer ontgaan. De reserves van All Ready wa ren dit seizoen ongenaakbaar, maar de tweede plaats heeft SKNWK nu praktisch voor zich opgeëist. Door de winst heeft het team van coach Cees Bax twee punten voorsprong op Tjo ba 6 en Blauw Wit 3. Over twee weken speelt SKNWK zijn laat ste wedstrijd tegen hekkenslui ter KVK 2. Biljarten Renesse. Persoonlijk kampioenschap bandstoten derde klasse, district Schouwen-Duiveland: 1. Han Al (SIR) 7 gespeeld 11 punten, moyenne 1.70, hoogste serie 10; 2. Nico Tuinman (Windenburg) 7-10,1.78,13; 3. Wim Re- mijn (Windenburg) 7-10, 1.68, 9, 4. Leo Koopman (DOS) 7-8,1.59,13, 5. Kees de Graaf (Windenburg) 7-6, 1.63, 10; 6, Toon Rijnberg (Onder Vrienden) 7-6, 1.45,12;7. Hans Stols (Windenburg) 7-4, 1.46, 10; 8. Thijs Visser (SIR) 7-1,1.10, 8. Volleybal Zierikzee. SNS bank recreatieve compe titie. Poule A: WEA/Mevo'80 2 - vc Lob 0- 3, WEA/Mevo'80 - Zeelandia 0-3, Goed bloed auto's Zierikzee - Café De Stulp 2-1, Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 - ATLAS/ Korstanje 1-2. Stand: 1. vc Lob 17-47, 2. Zeelandia 18 14 4 42,3. Café De Stulp 18 12 632,4. Goedbloed auto's Zierikzee 16- 25,5. WEA/ Mevo '80 17-23,6. WEA/ Me- vó '80 2 16-19, 7 Duiveland Vastgoed/ Kwiek H3 17-13,8. ATLAS Korstanje 17- 3. Poule B: Surf Inn - Café De Vlinder 3-0, Praktijk Jan/Cluzona - Zeelandia 2 3-0, Stars of Life - MOL AGRO 2-1, connex- xion - Sgravo-de Verfbron 2-1. Stand: 1. Praktijk Jan Cluzona 15-37, 2. Surf Inn 15-37,3. HCR De Kroon/Wiska 1 14-28,4. Timmerman Natuursteen 14-27, 5. Zee landia 2 15-22, 6. connexxion 15-19, 7. Stars of Life 14-16,8. Café De Vlinder 16- 14, 9. Sgravo-de Verfbron- 16-14, 10. MOL AGRO 16-11. Poule C; WEA/Mevo'80 jeugd - Zeelandia 3 0-3, Marleco/Cluzona 2 - Stadscafé De Banjaard 3-0, WEA/Mevo'80 jongens - ATLAS 2 3-0, De Vanger/Kwiek H4 - VVOZ 2-1Stand: 1Goedbloed auto's Zierikzee 2 20-49, 2. Marleco Cluzona 2 19-45, 3 De Vanger/Kwiek H419-38,4. WEA/Me vo'80 jongens 1 9-32,5. ATLAS 2 20-32,6. Zeelandia 3 20-27, 7. Stadscafé De Ban jaard 20-21, 8. VVOZ 20-20, 9. WEA/ Me vo '80 jeugd 19-0. Poule DA: DRV accountants - HCR De Kroon/Wiska Dames 3-0, Foto Leen Ko per/Cluzona-CZ actief in gezondheid 1-2, Fennet/Renesse - Bolle Dier&Tuin/WikO- 3, WEA/Mevo'80 Meisjes - Kwiek/Sport- huis Zierikzee D1 1-2. Stand: 1. Eeterij/ Tapperij Ginsterveld 17-44, 2. DRV ac countants 16-37, 3. Bolle Dier&Tuin/Wik 16-35,4. CZ actief in gezondheid 17-31,5, Foto Leen Koper Cluzona 17-30, 6. meet af aan in de achtervol ging gedwongen. Bij rust gaf het scorebord een 8-6-tus- r senstand aan. Na de hervat- f ting liep de thuisploeg vlot I weg naar een 12-7-voor- j sprong. Via twee 'stippen' kreeg All Ready nog de kansen dich- terbij te komen. Zowel Henk I de Graaf als Luuk van Eijken liet de uitgelezen mogelijk heid onder de korf verloren gaan. „DVS heeft enkele ou- I dere en slimmere spelers die j regelmatig op de man spelen. Wij lieten ons daardoor ook nog eens intimideren. Dan weet je dat het voorbij is", al dus Brandt. Met nog één wedstrijd voor de boeg, thuis tegen Storm- 1 vogels, mist All Ready zeker een hoofdprijs. „Maar we i kunnen ook niet meer degra deren", relativeerde Brandt. „Overall gezien kan ik trou wens best tevreden zijn over de prestaties de afgelopen maanden." Scores All Ready: Jan-Willem j van Nieuwenhuijzen 4, Luuk van Eijken 3, Debbie Voshart, Henk de Graaf en Hetty Overweel al len 1. de degradatiezone uit. Liefst' drie spelers kregen een halve de-1 gradatie op hun conduitestaat. Dat maakte Han Al niets uit. Hij was over zijn prestaties best te spreken en eindigde als de nieu we kampioen met 11 punten uit 7 wedstrijden en een moyenne van 1.70. Hij was daarmee de enige van de deelnemers die bo- ven zijn aanvangsmoyenne uit steeg en op grond daarvan was hij een verdiende winnaar. Nico Tuinman van BV Winden burg legde met tien punten be slag op de tweede plaats, maar. bleef ver onder zijn normale kunnen. Wim Remijn eveneens van Windenburg mocht op de derde trede van het podium plaatsnemen. De winst op Tjoba 6 kwam za terdag niet eenvoudig tot stand, De ploegen waren aan elkaar gewaagd en de ruststand (7-6- voorsprong SKNWK) onder streepte dat. Na de rust ging het aanvanke lijk opnieuw gelijk op. Tot 8-8. Toen schakelde SKNWK een versnelling hoger en liep uit naar een beslissende 12-8. „We toverden de conditie tevoor schijn die we meer hadden dan Tjoba", vond Bax. Het duel bol de uit naar 14-11. Scores SKNWK: Leo Fonteine 6,, Wout van Marle 4, Johan van de Lin de 2, Anneke van de Linde en Ruud. Vercruijsse beiden 1 Kwiek/Sporthuis Zierikzee D1 17-27, 7. WEA/Mevo'80 Dames 1 15-25,8. HCR De KroorVWiska Dames 17-20, 9. WEA/Me vo'80 Meisjes 17-11,10. Dries HerenMo- de/Wik 2 16-10,11. Fennet/Renesse 17-3. Puzzelstukjes vallen in elkaar bij EMM LEIDEN - De lijst met blessures en twijfelgevallen is de laatste week weer gegroeid bij EMM. Dus ook de kopzorgen voor trai ner Nico Franken. De Braban der, die afgelopen zaterdag voor één seizoen bijtekende, pieker de zich suf voor de uitwedstrijd tegen Saturnus. Wie speelt waar? De puzzelstukjes vielen tegen de hekkensluiter echter precies in elkaar: 17-25. Door de winst krabbelen de Middelburgers voorzichtig overeind. Met 26 punten staat de formatie van Nico Franken op de vierde plaats. Die positie geeft weer recht op een plaats binnen de sectie topsport. „Wat dat betreft zitten we dik op onze doelstelling," zei Franken. De komende weken wordt intern gekeken wie nu werkelijk stopt, of doorgaat. Na de inventarisa tie zal Franken kijken waar EMM zich kan versterken. Dui delijk is dat er versterking moet komen in de tweede lijn. Fran ken: „Maar ze liggen niet voor het oprapen," weet Franken. Scores EMM: Erwin Schaalje 10, Jean-Marie Toubiana, SjoerdJonge- pier 4, Vincent van der Meijden, Joey Aertssen 2, Eric van Broekho ven, Jimmy Niemans, Rinaldo Schipper. Delta Sport in de aanval tegeh Westlandia. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32