Benauwde zege Goese biljarters Koppositie met de week steviger PZC 't Zand houdt toch kansen op play-offs Morres-vrouwen gaan stug door Hoge scores voor dressuurruiters Biljarters Hoondert naar de volle winst 19 Willeboordse pakt brons Schaalje opent seizoen met winst Eindelijk winst zeiler Clarijs Kardolus verliest finale in Londen Directeursrel bij squashbond Meulmeester en De Reu grijpen de volle buit maandag 4 maart 2002 door Joop van den Oudenhoven GOES - Waar niemand op had gerekend, gebeurde toch. De driebanders van Brasserie Oc- kenburgh/Nutswerk hadden in het gevecht om de onderste plaatsen in de eredivisie de grootste moeite met het onder aan staande Vermeulen Part ners. Het was vooral aan de sterk spelende Belg Roland Forthomme te danken dat de winst toch in Goes bleef: 6-2. Het was hard knokken voor elke carambole in de speelzaal van Ockenburgh, waar de toeschou wers lang in spanning werden gehouden. Al in de eerste wed- strijdhelft verliep het moei zaam, hoewel de score in even wicht bleef. Ron Schumann - wist in een zeer matige partij de slecht spelende John Roovers achter zich te houden. De Belg had wel het initiatief in handen, maar worstelde meer met zich zelf dan met zijn tegenstander. Die kwam totaal niet uit de verf: 50-37 in 62 beurten. Schumann over het ondermaat se moyenne: „We hebben nog al tijd moeite met het materiaal, maar daar kan het toch niet aan liggen. De tafels zijn perfect,'het zit tussen de oren." Martin Spoormans was niet in zijn normale doen en had geen schijn van kans tegen Peter Ceulemans, de kleinzoon van Raymond, die een mooie toe komst wordt voorspeldMet een fraaie partij haalde de pas 21- jarige Belg de winst binnen: 19- 50 in 32 beurten. Ook Spoor mans had voor zijn doen een be schamend gemiddelde. Na de pauze trad John Tijssens aan tegen Huub Wilkowski. Ze hielden elkaar aardig in even wicht. Wilkowski, een pupil van Christ van der Smissen, wist als v eerste de finish te bereiken, waarna Tijssens in de nabeurt nog twee punten wist te scoren. Dat was genoeg voor een be nauwde remise: 50-50 in 57 beurten. Tijssens, deze week nog doorge drongen tot de halve finale van de GP Grolsch, kon nu niet im poneren. Roland Forthomme wist tenslotte in zijn partij tegen landgenoot Leslie Menheer de punten voor zijn team veilig te stellen door in een hoogstaande partij een afgetekende zege te boeken. De kopman kwam als enige ver boven de één moyenne uit: 50-25 in 32 beurten. Loontjens Voor Loontjens Biljarts heeft het er lange tijd somber uitge zien, maar er breken betere tij den aan. Door een knappe zege op Eksakt Victoria uit Zeist werd de aansluiting bewerk stelligd met de andere degrada tiekandidaten. Richard de Bruin en zijn teamgenoten heb ben alles nu in eigen hand. De Bruin opende het duel tegen Van den Berg ijzersterk en nam een ruime voorsprong van 42- 27. Toen zijn tegenstander een serie van vier en meteen daarop één van acht liet noteren, leken de kansen te keren, maar De Bruin besloot de partij in zijn voordeel met een slotserie van drie: 45-41 (43 beurten). Lion van de Sanden deed weinig voor zijn ploeggenoot onder en bond een slecht spelende Henk Hol- trop aan zijn zegekar: 45-19 in 44 beurten. Robert van Dijck kan in zijn nieuwe omgeving het juiste rit me nog niet vinden. Jan Poshu- mius sloot een matige partij winnend af: 39-45 (65). De nieuwe aanwinst van de thuisploeg, Patrick Kesteloot, kwam uitstekend voor de dag en bewees een belangrijke pion te worden in de strijd om behoud in de eerste divisie. Hij versloeg de onberekenbare Henk Over- mars met 45-32 in 40 beurten. Het teammoyenne van Loon tjens was'0.906. Martin Spoormans speelde ver onder zijn niveau en verloor kansloos van de 21-jarige Belg Peter Ceulemans. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven RILLAND - Het driebanden team van Hoondert/de Waard heeft in het duel van de midden moters de twee punten in eigen huis gehouden. BV Jacobs werd in Oudenbosch met ruime cij fers verslagen: 6-2. IIoondert/de Waard - Doggen Timmerbedrijf 5-3: De thuis ploeg streed tegen het team uit Hoeven als een leeuw voor een plaats in de middenmoot. Die vechtlust werd beloond met een nipte overwinning. Frans de Koek en Van Hees hielden el kaar in evenwicht: 30-30 in 57 beurten. Sjaan van Kuyk liet Doggen nog net in het stof bijten (30-27 in 53 beurten). Johan Vis ser speelde niet slecht, maar was tegen het geweld dat Jac Dog gen ontketende niet opgewas sen: 16-25 in 31 beurten. Bram de Waard klopte in een span nende partij Wennekers met 25- 22 in 62 beurten. Oudenbosch 1-BV Jacobs 6-2: Dat de Zeeuwen een moeilijke wedstrijd tegemoet gingen stond vast. De medekoploper liet geen twijfel bestaan over de titelaspiraties. Piet Kox verloor met duidelijke cijfers (25-15, 63 beurten), Jan Suykerbuyk kwam wel wat dichter bij zijn tegenstander maar trok ook aan het kortste eind (25-24,64 beur ten) en Paul Tummers gaf goed partij, maar bleef ook met lege handen achter tegen de sterke spelende Van Steen: 30-25 in 36 beurten. John Simons redde de eer tegen Noordijk. Hij wonmet 30-23 in 44 beurten. van onze sportredactie MIDDELBURG - Na het deba cle van twee weken geleden te- gen Cosmos geloofde niemand meer dat de tafeltennisjongens van 't Zand nog kans hadden op de play-offs om de landstitel. Behalve coach Vincent Bliek. Hij kreeg geli jk. Na de 9-1 -mon steroverwinning op concurrent FvT staat 't Zand er weer hele maal bij. Als er de komende twee wed- strijden geen gekke dingen ge beuren schaart het Middelburg se team zich bij de laatste vier. De wedstrijd in Middelburg was spannender dan de uitslag deed vermoeden. Vijf partijen had den beide kanten op kunnen vallen, alle vijf werden ze ge wonnen door de thuisploeg. Stefan de Groot en Kawun Yu bleven ongeslagen, Arjan Jonk man verloor één potje. Een bij zonder sterke en nuttige over winning voor 't Zand. In de C-klasse kon Arnemuiden het resultaat van de heenwed strijd (5-5 tegen Irene) niet eve naren. Dat kwam vooral omdat Danny Bisschop, vorige wed strijd nog onverslaanbaar, nu drie keer werd geklopt. Tamara Meerman en Wilbert Poppe wonnen beiden één partij. Ook het dubbelspel werd in Zeeuws voordeel beslist, zodat de uit slag 7-3 was. In dezelfde poule stond een uit blinkende Debbie de Klerk met drie overwinningen aan de basis van het 5-5-gelijkspel. van SAR'72 tegen Luto 2. Anika en Chantal Remorie wonnen bei den éénmaal. Ook het andere SAR-team speelde gelijk, in de meisjes A- klasse werd Tanaka op 5-5 ge- houden. Audrey en Lacey Koole wonnen beiden twee partijen, Liselotte Fassaert kwam tekort en bleef met lege handen. In de B-klasse won Arnemuiden met 8-2 van TOV. Mieke van Nieu- wenhuize, terug van een pols blessure, bleef ongeslagen. Mej lissa Schroevers en Griselda Meerman speelden ook veel be ter dan in de heenwedstrijd en wonnen beiden twee partijen. In de hoofdklasse mannen deed Arnemuiden goede zaken door met 7-3 van een gehavend OdT te winnen. Robert Steenbeek en Daan en Coen Mijnsbergen wonrsen allen twee partijen. In de andere poule won 't Zand 2 met 8-2 van Tanaka. Jeroen Louws bleef ongeslagen, Leo Zuidweg en Arjan Louwerse moesten alleen Erik van Opstal feliciteren. Door deze uitslag staat 't Zand er goed voor. Koploper Wea/Mevo'80 (links van het net) ging in het duel met Spivo alleen in de slotfase even in de fout. fotoPieterHonhoff Wea/Mevo'80 blijft lachen, ondanks anti-climax door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - Het publiek smeekte om een genadeloze, maximale afstraffing, maar moest genoegen nemen met een 3-1-zege. De volleyballers van Wea/Mevo'80 rekenden zater dag in eigen huis af met naaste belager Spivo, dat in de strijd om de titel in de derde divisie verder achteruit werd gewor pen. De Zeeuwse koploper speelde drie sets lang ijzersterk, maar betaalde in het vierde be drijf de tol voor ongewilde ge makzucht. Trainer Arie de Krey was als eerste realist en pepte zijn licht ontevreden formatie ook na af loop op. ,,Wel blijven lachen hoor", hield hij zijn spelers voor. ,,We hebben met 3-1 gewon nen." Aanvoerder Gerrit van Splunder had wel een verkla ring voor de anti-climax. „Na die derde set stond iedereen te springen alsof de wedstrijd klaar was. De spanning was er af." Arie de Krey: „Spivo wist dat het verloren had, werd ont spannen en ging volleyballen." Vreemd Het was een tikje vreemd alle maal, omdat voor Wea/Mevo'80 na de winst op de belangrijkste concurrent het aftellen kan be ginnen. De Zierikzeese formatie speelde een wedstrijd meer dan Spivo en telt met nog zes duels voor de boeg een voorsprong van twaalf punten. De Zeeuwen staan daarmee op de drempel van de tweede divisie. „In prin cipe kan het niet meer fout gaan", besefte de trainer. „We spelen nog drie keer thuis en thuis zijn we ongeslagen." Wea/Mevo'80 kwam tegen Spi vo sterk uit de startblokken en haalde met veel servicedruk de angel uit de Zuid-Hollandse aanval. „We hebben de eerste drie sets precies gespeeld zoals we.wilden", glunderde De Krey „Sommige facetten zijn gewel dig goed uitgevoerd." Het resulteerde in een initiatief, waarbij de thuisploeg vooral veel dreiging door het midden had. Routinier Gerrit van Splunder en de jonge Ferdi Reedijk namen de ploeg op sleeptouw. „Maar we hebben met zijn allen gewonnen", ver wees Van Splunder naar de in vallers, die vooral in de derde set een belangrijke rol speelden. Nadat de eerste twee sets waren gewonnen (25-18,25-23), gaven de verse krachten de aanzet tot een enerverende inhaalrace. Van 11-16 werd het in een mum van tijd 18-18, waarna beide teams in een boeiende slotfase wisselende winstkansen had den. Met een eenmansblok vol trok Ferdi Reedijk het vonnis over Spivo: 25-23. De ontlading na die beslissende set was zo groot, dat Wea/Me vo'80 er daarna niet meer in slaagde om het swingende ritme van de eerste drie sets op te pak ken. Weg waren de knappe red dingen in het achterveld, de vlijmscherpe snelle aanvallen door het midden en de lepe ser vices. Spivo profiteerde, sloeg een behoorlijke kloof (15-21) en bleef i n de slotfase tegen de hard werkende thuisploeg in de laat ste set wel overeind: 21-25. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - De rol van de Zeeuwse vol- leybalsters wordt in de derde divisie steeds duidelijker. De vrouwen van Morres/Hulst deden aan kop van de ranglijst prima zaken door Valeas met 4-0 te verslaan. Onderaan de ranglijst mag Dynamo'70 zich na een blamerende 4-0-nederlaag tegen hel laag geklasseerde Smash'75 opmaken voor de gradatie. De mannen van Morres/Hulst boekten in ei gen huis een ruime overwinning en meng den zich weer in de strijd om de tweede plaats, waarvoor Spivo ondanks de neder laag tegen Wea/Mevo'80 (3-1) nog steeds de belangrijkste kandidaat is. Morres/Hulst-Valeas 4-0: De Zeeuws-Vla mingen namen op overtuigende wijze re vanche op Valeas, dat eerder in de competi tie Morres versloeg. Met een prima opslag (vooral van Elly de Theije en Suzanne de Gucht) nam de thuisploeg het initiatief. An- nemarie Fermont bediende de aanvalsters op maat. Na winst met 25-18 stuitte Morres op afnemende tegenstand. De koploper kon zich experimenten veroorloven (Mirjam Rubbens speelde in het midden, op de vleu gel en in de vierde set als spelverdeelster) en won de resterende sets met 25-12, 25-5 en 25-15. Smash'75-Dynamo'70 4-0: Een dureneder- laag in dit zespuntenduel, waardoor Dyna mo'70 lijfsbehoud niet meer in eigen hand heeft. Alles wat mis kon gaan, ging mis. „Een foutenfestival", treurde coach Hennie Swartjes. „Als je zó speelt tegen zo'n ploeg, dan verdien je het niet om erin te blijven." De setstanden: 25-20, 25-18, 25-20, 25-19. Morres/Hulst-Alexandria'66 4-0: De Hul stenaren begonnen heel geconcentreerd en liepen in de eerste set vlot uit naar 9-2. Daarna kwamen de bezoekers in de wed strijd. De thuisploeg behield echter de eer der geslagen kloof: 25-18. In het tweede be drijf, die van goed niveau was, waren beide teams aan elkaar gewaagd. Na een nipte overwinning (26-24) wikkelde Morres- /Hulst door setzeges met 25-20 en 25-13 be keken af naar een maximale zege. Promotieklasse In de promotieklasse was er voor de Zeeuw se vrouwenploegen geen succes weggelegd. Een door ziekte en blessures gehavend Sa- vok schoot ondanks een prima invalbeurt van Sanne Bijlsma en Evelien Sijnesael te kort tegen de tweede keus van Mikro Elec tro: 1-3 (21-25, 25-23,20-25, 21-25). Bok trof een goed serverend en aanvallend sterke koploper Mikro Electro 3. Ondanks een 4-0 (25-17, 25-17, 25-15, 25-14) neder laag hield de Zeeuwse équipe een goed ge voel aan het duel over. Met name in de derde set klampte Bok lang aanBij 18-15 serveer de één speelster van de lijstaanvoerder de set uit. VVS'92 kwam bij Sic Pugno prima uit de startblokken, maar kon dat goede be gin geen vervolg geven. Sic Pugno won uit eindelijk rhet 3-1 (19-25, 25-19, 25-12, 25- BOEDAPEST - Elisabeth Willeboordse heeft in de klasse tot 63 kilogram brons gepakt tijdens een wereldbekerwedstrijd judo in Boedapest. De uit Middelburg afkomstige judoka was in haar laatste gevecht in Boedapest te sterk voor de Russin Kouzina. Daniëlle Vriezema eindigde in dezelfde klasse als tweede. Ze verloor de finale van de Japanse Oeno op ippon. Nynke Klop- stra eindigde in de klasse tot 48 kilogram als vierde. Ze ver loor in de strijd om de derde plaats van de Spaanse Arena. KLEIN-SINAAI - Ralph Schaalje is het wielerseizoen met een overwinning begonnen. De 17-jarige Axelaar, die uit komt voor het Belgische Wielerteam Waasland, was de sterk ste in een 7 0 kilometerlange wedstrijd in het Belgische Klein- Sinaai. In Klein-Sinaai verschenen 36 rennei's aan de start. Schaalje, die al vroeg in vorm is, ontsnapte na acht kilometer uit een groep van acht vluchters. Na twintig kilometer sprong hij met een Belg weg uit de kopgroep, maar het tweetal werd vijftien kilometer voor de finish bijgehaald. Kort daarna ging Schaal je er met twee renners vandoor. Hij was de snelste in de eind sprint. COLIJNSPLAAT - De Magix van schipper Loek Clarijs uit Goes is er na twee keer een tweede plaats eindelij k in geslaagd de Goofie's race te winnen. Op de Oosterschelde eindigde de Magix zaterdag in de IMS-klasse voor The Matrix en de Roompot.nl. In de Orc-club klasse w*as Arjan Zwart uit Zie- rikzee met Waterzooi de sterkste. In de ongemeten klasse ging de zege naar de Half Moon. Van de deelnemers werd in deze zeilwedstrijd veel geduld ver langd. Door gebrek aan wind moesten veel schepen noodge dwongen vlak voor de startlijn voor ankei'. Toen de wind eenmaal op kwam zetten, hadden enkele zeilers de strijd al gestaakt. LONDEN - Schermer Arwin Kardolus heeft tijdens wedstx-ij- den dit weekeinde in Londen een voortreffelijke prestatie ge boekt door de finale te bereiken van de Britse Degenclub. In de eindstrijd verloor hij met 10-15 van de Franse favoriet Jé- röme Jeannet. Kardolus stond voor de eerste keer in zijn loopbaan in de fina le van een wei'eldbekerwedstrijd. In de kwart-eindstrijd ver sloeg hij de Chileen Paris Instroza (15-7) en in de halve finale van de Zweed Peter Vanky (15-8). ANP ZOETERMEER - Het bestuur van de nationale squashbondis uiteengespat na een rel over het functioneren van de nieuwe directeur topsport Frank van Loon. Bondsvoorzitter Paul Turken is opgestapt nadat hij de kemphanen niet tot elkaar had kunnen brengen. Vice-voorzitter Arie Langstraat wei gert diens voorbeeld te volgen, ondanks aandringen van an dere bestuursleden. Langstraat is de enige in het vex'deelde bestuur die de nieuwe directeur wil ontslaan. Hij vindt Van Loon niet capabel en be schuldigt hem ex*van vei'antwoordelijk te zijn voor het spoor slags vertrekken van minstens vijf medewerkers van het bondsbux'eau. Met de man zou niet te werken zijn. Beide op ponenten weigeren voor de ander te wijken, waardoor een vex-lammende patstelling in de top van de bond is ontstaan. GPD 14). WS'92 was na winst in de eerste set niet eens veel minder, maar legde het in tx-efze- kex'heid in de aanval af. Veerkracht De mannen van De Sterre hielden aan de ontmoeting met het sterke Voko/Hypotheek Visie 2 twee punten over: 2-3De Zeeuws- Vlamingen toonden veerki'acht en sleepten n a verlies in de eerste twee sets een vi j fde set uit het vuur. Daarin hield De Sterre gelijke tred tot 10-10. Vanaf dat moment had de thuisploeg geen antwoord op de opslag van de bezoekers. De setstanden: 20-25, 26-28, 25-21,25-17, 10-15. Dynamo'70 boekte in Waspik ten koste van Atak'55 2 winst in een vijfsetter: 19-25, 25- 19, 20-25, 25-13, 11-15. De hoofdstedelin gen verspeelden aan het begin van de vierde set slecht passend en statisch verdedigend uitzicht op een ruimere zege. Morres/Hulst 2, dat zo goed als zeker degra deert, bood het sterke Zuvo goed partij. De bezoekei's beschikten aan het slot van de eerste dx'ie sets over een sterker eindschot: IJVC haalde in eigen huis tegen Gavok een 0-2-achterstand op. De Zeeuws-Vlamingen verloren de eerste twee sets nipt (23-25,24- 26), balden daarna gezamenlijk de vuist en zetten met succes aan voor een inhaalrace. Dat resulteerde in drie setzeges op rij en een nipte zege: 3-2. Ook WS'92 boog in Tilburg tegen Saxdo 2 een achterstand om in winst: van 1-0 werd het l-1?.. door Lucien Roelandt ERMELO - Met winst voor Am ber van de Parel, eexx tweede plaats voor Stephanie de Frel en een derde voor Laurens van Lie ren exx Marcelle de Kanx sloot de Zeeuwse afvaardiging het laat ste dressuurkampioenschap van de KNF in Ermelo redelijk succesvol af. Daarnaast droe gen Lisa Bitter en Wilma Salm met vierde plaatsen bij aan de erelijst. Marcelle de Kam beet in de klas se Ml het spits af en gaf meteen de aanzet voor het succesvolle optreden van de hele ploeg. De Domburgse toonde zich nauwe lijks onder de indruk van de uit stekende opening door de Gel derse kampioene Mix-jam Mischner. Met op de juiste plaats goed uitgevoerde wissels stuurde De Kam de x-uin Ibou- che naar een totaal van 61.90 procent. Daarmee leek ze zich te verzekeren van het zilver, maai de laatste starter, Petra Ver meulen wist de Walcherse com binatie met tweetiende pi-ocent nog te verslaan. Laurens van Lieren ging met Veersedam's Maybe voortva rend van start in de klasse M2. Kleine foutjes in het veiioop van de proef zorgden er echter voor dat het telraam bij 62.70 pro cent zijn werk staakte. Het was slechts goed voor een zesde plaats, hoewel Van Lieren daar niet ontevreden mee was. „Het is pas de derde wedstrijd dat ik Maybe reed. Die score zegt ge noeg over de kwaliteit van dit paai'd." Mascha Bustraan was wel te leurgesteld. De amazone uit Yerseke voelde zich met Obelix in de klasse Z1 door jurylid Ed dy de Wolff van Westenx-o onder gewaardeerd. Ook Obelix was in Ermelo overigens niet altijd bij de les, gaf Bustraan ruiter lijk toe. „Mijn proef was niet goed genoeg om kampioen te worden. Maar de zeventien pun ten verschil, tei-wijl de jury ver der toch aardig op één lijn zat, geven me een naar gevoel. Door die misser zakte ik naar de elfde plaats Amber van de Parel greep zater dag op de tweede dag de titel in de M2 voor pony's kleine maat. De Kruiningse was met haar merrie goed voor 60.40 procent en de winst. In de M2 grote maat kwam Lisa Bitter met Amaretto met 60.60 een fx-actie tekort voor eremetaal. Zij werd vierde. In de klasse Z2 reed Stephanie tie Frel met Kelvin HH naar de mooie score van 63.30 procent. Dat gaf lang uitzicht op de eind zege, maar voor de Koewachtse zat het venijn in de staart. Mai*- rigje van Baaien bewees dat de lessen van haar internationaal bekende tante Coby vruchten afwerpen. Met de getalenteerde hengst Power and Paint ver drong ze Stephanie de Fi-el als nog van de eerste plaats. De laatste hoop van de Zeeuwse aanhang was gevestigd op Lau- x-ens van Lieren met Hexagon's Ollright. Maar na de rit van Loes Corsel met Merudin wei'd snel duidelijk dat de jeugdinter- national het erg moeilijk zou krijgen. De Drentse amazone kreeg met haar merrie de score van 68.40 procent. Ontspannen Laurens van Liere leek er wei nig van onder de indruk. Ont spannen stuurde hij Ollright met 66.90 pi-ocent naar de voor lopige tweede plaats. Wie had gedacht dat Van Lieren de achterstand in de beslissende Kür op muziek nog even goed zou maken, kwam bedrogen uit. Van Lieren stuurde de hengst naar 68.08 procent. Plet antwoox-d van Loes Corsel liet niet lang op zich wachten. Met Merudin liet de Drentse een score van 73.08 noteren. Er kon geen twijfel over bestaan wie de beste was. Van Lieren werd in de strijd om het zilver nog gepasseerd door Marieke Voorneveld met Le gend. GOES - De tennissters Marloes Meulmeester en Rachelle de Reu hebben het duo Jiska van Brink en Kinxberley Goudt zes punten afhandig gemaakt. Met nog één wedstrijd voor de boeg in de IE play-off A-poule van het Janvier Dancemasters Jeugdcircuit, maken Meul meester en De Reu goede kans op de titel Jaimy Bish en Michiel Ketting, die uitkomen in de A-poule bij de jongens, maakten hun belof te waar. Wederom voegden ze zes punten aan hun totaal toe.. Het duo dat met kop en schou ders boven de andere deelne- mers in de A-poule uitsteekt, greep met de zege de titel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19