Aansluiting N61 pas over jaren PZC PZC Afscheid financieel directeur Vroon Genoeglijke verjaardag vrouwenbond Kiwanis schenkt Ter Schorre 8000 euro Oostburg onderzoekt succes privatisering sportaccommodaties 15 Othene wel goed bereikbaar voor hulpdiensten en bewoners Gewonde bij steekpartij op schip Hansweert Communicatie rond herindeling Kunstwerk Emergis voor bedrijf Diefstal portemonnee Huldiging sportmensen Hiphop in Kalashnikov Zorgen om staat atletiekbaan Drie raadsleden van ChristenUnie Axel en Terneuzen willen door Voorzitter Naessens blij met lijsttrekker De Deckere Groot Hulst zaterdag 2 maart 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het duurt nog wel acht tot tien jaar voor de Terneuzense wijk Othene een rechtstreekse aansluiting krijgt op rijksweg N61. De Laan van Othene zal in eerste instantie niet verder lopen dan de grens van het plangebied Othene- Zuid aan de Molenweg. Het uitblijven van een directe HANSWEERT - Bij een steek partij op een schip dat lag afge meerd in de haven van Hans- weert is gisteren een 16-jarige jongen gewond geraakt. De po litie vermoedt dat het om een ongeluk gaat. Het incident vond rond één uur 's middags plaats op het schip Smal Agt. De politie rukte met veel wagens uit, omdat op het schip moeilijk opvoedbare kin deren een reïntegratieproject volgen. De 17-jarige dader, af komstig uit Rotterdam, kon snel worden aangehouden, maar waarschijnlij k heeft hij niet met opzet gestoken. De jongens zou den hebben lopen dollen met een scherp voorwerp waarbij per ongeluk zou zijn gestoken. De gevolgen voor het slachtoffer bleken mee te vallen. Na een korte behandeling in het zie kenhuis kon de jongen huis waarts keren. aansluiting op de rijksweg le vert geen problemen op voor de verkeersafwikkeling in de nieuwbouwwijk. De bewoners kunnen nu alleen via de Vrij heidslaan naar Terneuzen. Maar volgend jaar - nog voor de eerste huizen van Othene-Zuid worden betrokken dus - is de overkluizing over de uitwate ringssluis gereed. Het verkeer kan de wijk dan ook via de Churchilllaan in of uit. Als de Reuzenhoeksedijk defi nitief wordt afgesloten, moet verkeer dat richting Hulst wil een eindje omrijden. Maar hulp diensten kunnen in noodgeval len de wijk vanaf rijksweg N61 inrijden via de Drieweg en de Molenweg. De vrees van P. van Nieuwen- huijzen (D66) dat het verkeer in Othene vastloopt als de aanslui ting met de rijksweg niet eerder af is, wordt volgens wethouder K. van der Hoofd niet bewaar heid. Stedebouwkundigen heb ben berekend dat aansluiting op de rijksweg voor de verkeersaf wikkeling pas nodig is als twee derde van Othene-Zuid is volge bouwd, stelt de wethouder. Het doortrekken van de Laan van Othene vanaf de Molenweg tot aan rijksweg N61 kost een klei ne twee miljoen euro. Dekking voor die uitgave is er nog niet. Kraagbrug (Advertentie) STICHTING T?y\;\ i VERBLAD ZEELAND 5 jaar Klaverblad, 5 jaar samenwerking, 5 jaar inzet FvO, ZSG, POSO, LOC-Zeeland RPCP, WAO-Platform, bedankt! Westwal 37, 4461 CM Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes. Telefoon 0113-249 325 e-mail: algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl heeft Rijkswaterstaat nog plan nen om de N61 bij de Kraagbrug te verbreden over een paar jaar. Bij die werkzaamheden wordt een goede aansluiting op de wijk Othene vanzelfsprekend be trokken", betoogt Van der Hoofd. De wethouder is vooral trots dat met de invulling van de bouwplannen voor Othene- Zuid de j/erliezen van Othene- Noord (zo'n 2,4 miljoen euro) worden weggewerkt. Hij valt zijn voorgangers niet af. Het echec met het bouwrijp ma ken van de eerste polders, dat miljoenen guldens duurder werd dan verwacht, was waar schijnlijk met de toenmalige kennis niet te voorzien geweest. ,Maar het is natuurlijk prachtig dat de sprong over de kreek budgettair neutraal verloopt." Burgemeester en wethouders hebben overigens wel een klein beetje moeten smokkelen om de doelstelling te halen, geeft Van der Hoofd toe. De aansluiting van de Churchilllaan op de Laan van Othene via een nieuw brugdeel wordt nu uit het we genbudget betaald, terwijl het de oorspronkelijke bedoeling was dat die kosten ook door de grondopbrengsten werden ge dekt. De verbindingsweg moet over een aantal jaren worden gefi nancierd uit grondverkopen voor verdere uitbreiding van de wijk. „We weten nu gewoon nog niet hoe de markt er over een jaar of wat uitziet. Bovendien foto Peter Nicolai Het echtpaar Marie en Marinus Krijger voor de Brahman Express van Rederij Vroon. door Wima Valk BRESKENS - Met de wens voor behouden vaart voor schip en personeel doopte me vrouw Marie Krijger vrijdagmiddag het nieuwste en grootste veeschip van rederij Vroon, de Brahman Express. Ze werd hierbij terzijde gestaan door echt genoot Marinus Krijger, die gelijk met de komst van dit schip naar Breskens zijn offi ciële afscheid vierde als financieel directeur van de rederij. Vijfentwintig jaar geleden kwam Krijger vanuit Borssele naar Breskens om als hoofd boekhouding in dienst te treden van de re derij. Een van de voorwaarden voor het werken bij het bedrijf was en is nog altijd dat de werknemer in Zeeuws-Vlaanderen moet wonen. Marinus Krijger blijft ook in de toekomst als commissaris nauw betrok ken bij het bedrijf De Brahman Express, genoemd naar een In- dia's koeienras, is vandaag tussen 10.00 en 15.00 uur in de haven van Breskens te be zichtigen. Het schip torent bij de extreem hoge waterstand ver boven de haven uit. Na het vertrek begin volgende week zal de Brahman Express zijn thuishaven waar schijnlijk nooit meer aandoen. SLUIS - Lievens Communicatie uit IJzendijke gaat de com municatie verzorgen rond de herindeling van de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg. Tot de datum van de samenvoeging op 1 januari 2003 zal het communicatiebureau zich inzetten voor zowel de interne als de externe communicatie. De verzorging van de perscontac ten over de herindeling neemt medewerkster M. de Jong van Lievens Communicatie voor haar rekening. Perscontacten over reguliere onderwerpen blijven lopen via bestaande ka nalen van de gemeenten. GOES - Het bedrij f Vricotex aan het Stationspark in Goes be schikt sinds gistermiddag over een kunstwerk van keramiek, gemaakt door patiënten van het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis. Marianne Leenen, een van de ma kers, verrichtte de onthulling in aanwezigheid van onder an deren de Goese cultuurwethouder C. Linssen. Bezoekers van 't Trefpunt, het dagactiviteitencentrum van Emergis, ontvingen ruim een jaar geleden de opdracht van Vricotex om een kunstwerk voor het trapportaal van het be drijf te maken. Het geld daarvoor was beschikbaar gesteld door aannemersbedrijf Fraanje uit Lewedorp en architect Levien de Putter. Vijf bezoekers van 't Trefpunt hebben, door keramiek te plak ken op hout, een tafereel gemaakt dat een boom met vogels te gen de ondergaande zon uitbeeldt TERNEUZEN - In ziekenhuis de Honte in Terneuzen is giste ren een 61-jarige vrouw van haar portemonnee bestolen. Zij had haar tas met jasmet daarin haarportemonnee aan een kapstok gehangen. Toen ze een kwartier later terugkeerde was de portemonnee met daarin enkele tientallen euro's en waardepapieren weggenomen. SLUIS- De gemeente Slui -Aardenburg huldigt op vrijdag 8 maart inwoners, die zich in het afgelopen jaar verdienstelijk hebben gemaakt op sportgebied. De huldiging vindt plaats in sporthal de Vliete en begint om 19.30 uur. Badmintonclub Schepnet zal ter gelegenheid van haar twintig jarig bestaan de huldiging met een demonstratie opluisteren. TERNEUZEN - Phat! houdt vanavond vanaf 22.00 uur een hiphopparty in Kalashnikov. De Brabantse formatie Planet Penmanship - met de artiesten DIMES Extraordinaire en L- Evation, dj Vindictive en producer Mace - brengt 'frisse ei gentijdse hiphop met diepgang'. Naast het live-optreden van de groep kunnen belangstellenden die willen rappen hun gang gaan op het podium en datzelfde geldt voor break- dancers. GOES - De Goese PvdA-fractie maakt zich zorgen over de be labberde staat van de atletiekbaan en heeft daar schriftelijke vragen over gesteld. De partij wil weten op welke termijn het college de baan weer op een aanvaardbaar niveau denkt te krijgen. De sociaal-democraten vinden verder dat derenova tie van de atletiekbaan ondeugdelijk is uitgevoerd en vragen burgemeester en wethouders of ze het daar mee eens zijn en, zo j aof de gemeente stappen onderneemt tegen de uitvoerder door Harold de Puysseleijr AXEL - Drie van de vier zitten de gemeenteraadsleden voor de ChristenUnie in de gemeenten Terneuzen en Axel, stellen zich beschikbaar voor de raad van de nieuwe gemeente Terneuzen. Beoogd lijsttrekker is de frac tievoorzitter van de Christen- Unie in Terneuzen, mevrouw G. van den Bergh. Het Axelse gemeenteraadslid D Oggel staat op de tweede plaats van de concept-kandidatenlijst van de ChristenUnie Zeeuws- Vlaanderen, waarvan de op richtingsvergadering enkele weken geleden plaatsvond. Derde op de lijst staat C. Leunis uit Terneuzen, die momenteel in die gemeente ook deel uit maakt van de raad. Raadslid J. Dieleman (64) uit Axel zet een punt achter zijn ac tieve politieke loopbaan. „Aan het begin van deze raadsperiode heb ik al aangekondigd dat dit mijn laatste periode zou wor den", zegt Dieleman. „Dan ben ik twintig jaar raadslid geweest REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl en vind ik het mooi geweest." Op de ontwerp-kandidatenlijst komt Dieleman nog wel voor, maar dan op de twintigste plaats, als lijstduwer. Volgens Oggel is er voor de nieu we gemeenteraadsleden straks sprake van een dubbel gewen ningsproces. „We moeten de omslag naar het duale stelsel maken, en door de herindeling krijgen we te maken met een ge heel nieuwe club." De ChristenUnie mikt bij de verkiezingen voor de gemeente raad van Terneuzen in novem ber op drie zetels. „We zullen daar hard voor moeten knok ken, maar met een beetje goede wil is dat haalbaar", zegt Diele man. Daarmee is het zowel vol gens hem als Oggel niet zo dat de kandidaten vier en vijf op de lijst, respectievelijk J. Verschel ling uit Axel en C. Haak uit Ter neuzen, voor spek en bonen meedoen. „Het kan altijd voor komen dat er een beroep op hen moet worden gedaan en daarom moeten ze ook met volle overtui ging bereid zijn die plaatsen op de lijst in te nemen. Iets dat ze overigens ook doen", aldus Og gel. Achterban De ChristenUnie moet zijn stemmen zien te halen in de ge meenten Terneuzen en Axel, want in de gemeente Sas van Gent, de andere partner in het herindelingsproces, heeft de partij nauwelijks een achter ban. De partij probeert met de SGP in Terneuzen een lijstverbin- ding te vormen om eventuele stemmen voor een restzetel vei lig te stellen. Het verenigingsbe stuur stelt de kandidatenlijst nog voor de zomer definitief vast. Tegen die tijd verwacht de ChristenUnie ook met het ver kiezingsprogramma naar bui ten te komen. Een gezellige avond in Philippine ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de afdeling De Braakman van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst PHILIPPINE - Of de afdeling van de plattelandsvrouwen bond 35 jaar geleden al de toe voeging 'Vrouwen van Nu' droeg, weet voorzitter Hennv Sloover-Hamelink niet zeker. Dat enkele vrouwen in 1967 de afdeling De Braakman opricht ten om zich breder op de maat schappij te oriënteren, staat echter vast. De afdeling De Braakman van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen vierde gisteren haar zevende lustrum met een gezellige avond in de zaal van hotel-restaurant Au Port in Phi lippine. De voorzitter en twee leden - op ludieke wijze - blik ten terug op de geschiedenis van de afdeling. De 'zuinige Mane' hield een conference over de voor- en nadelen van zuinig heid. Spaarzaamheid was ove rigens geen reden om niet aan te schuiven aan een jubileumdis Een echt feest kan altijd nog bij een robijnen of gouden jubileum worden gevierd. Een 'genoeglij ke avond' was gepast voor de door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen is bin nenkort dankzij de steun van serviceclub Kiwanis drie termi nale kamers en een digitale pia no rijker. Die voorzieningen kan het te huis aanschaffen van de giste ren door Kiwanis overhandigde cheque ter waarde van bijna achtduizend euro aan de Vrien den van Ter Schorre. Deze stichting is anderhalf jaar geleden opgericht met als doel het wonen in Ter Schorre aange namer te maken door de aan schaf van voorzieningen en ma terialen waar de instelling geen subsidie voor krijgt. „We heb ben met onze inspanningen al heel wat wensen in vervulling laten gaan", zegt secretaris D. - de Buck. Zo is er dankzij de Vrienden van Ter Schorre snoe- zelmateriaal aangeschaft en heeft de instelling vier mobiele telefoons aangeschaft. Hiermee kunnen bewoners, die per rol stoel een uitstapje over de zee dijk maken, contact opnemen met het tehuis als er onderweg iets mis gaat. Kiwanis schonk de opbrengst van een concert van Rita Reys vorig jaar oktober in Porgy and Bess in Terneuzen. De terminale kamers zijn be doeld voor het verblijf van be woners die stervende zijn en hun familieleden. Ter Schorre heeft momenteel de beschikking over een zo'n kamer. Met het geld van Kiwanis worden nog drie een persoonskamers in huiselijke sfeer ingericht. Om de droevige afscheidspenode zo draaglijk mogelijk te maken, aldus direc teur T. van Bakel. koralen mijlpaal (het 35-jarig bestaan), vinden de dames. De Braakman is nog immer een le vendige afdeling. Vlak na het begin telde de bondsafdeling al zo'n honderd leden en in 2002 ligt het aantal aangesloten vrouwen nog steeds rond dat ge tal. De belangstelling van de bondsleden is in de ruim drie de cennia flink uitgebreid. Naast stekjes ruilen, paasschik- kingen maken, tuinbezoeken afleggen en vogelvoederhuisjes maken, bezoeken de dames een keer een gemeenteraadsverga dering of gaan ze naar een zit ting van de politierechter. Ook laten ze zich voorlichten over rouwverwerking en de bezighe den van het Leger des Heils„De belangstelling van de opricht sters ging al veel verder dan het platteland Tegenwoordig heb ben nog veel minder dames een directe band met het platteland en is de maatschappelijke inte resse nog diverser", betoogt voorzitter De Sloover. door René Hoonhorst HULST - Voorzitter Gerrit Naessens van de partij Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen is blij met lijsttrekker Etienne de Deckere. De Hulste naar, die vier jaar geleden werd gezien als de kroonprins van partijleider Ben Picavet, zegt geen enkele moeite te hebben met zijn rol in de schaduw. Naessens stelt dat de rol van kroonprins hem destijds door de buitenwereld is opgedrongen. Toen hij vier jaar geleden van het CDA naar Groot Hulst over stapte, deed hij dat alleen om politiek actief te kunnen blij ven. „Het CDA wilde destijds van een paar oude rotten af. Bij Groot Hulst/Gemeenschappelijke Be langen verwierf ik een redelijke plaats op de lijst." Lijsttrekker Picavet (78) wist in 1998 niet of zijn gezondheid een hele periode wethouderschap zou toelaten. Naessens werd destijds genoemd als meest waarschijnlijke kandidaat om het eventueel tussentijds op te volgen. „Gelukkig is Ben de hele periode gezond gebleven. Maar ook als dat niet zo was geweest, is helemaal niet gezegd dat ik hem was opgevolgd. Ik weet niet eens zeker of ik het had willen doen, maar daarnaast waren er meer belangstellenden." In de luwte Dat de partij hem niet naar vo ren schuift als opvolger van Pi cavet is voor Naessens, verze kert hij, geen teleurstelling. „Ik ben heel Blij dat we als partij een voortreffelijke man met veel ca paciteiten en kennis van zaken hebben om Picavet op te volgen. De Deckere heeft in tal van ver enigingen en bij het waterschap bewezen dat hij een uitstekend bestuurder is." Naessens stelt zichzelf tevreden met een rol in de luwte van de partij. „Als de leden het willen, ga ik volgend jaar graag verder als voorzitter om de fusie met Groot Honte- nisse tot een goed einde te bren gen." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De rekenkamer commissie van de gemeente Oostburg stelt een onderzoek in naar de privatisering van sport accommodaties in de gemeente. De commissie wil van gebrui kers, beheerders en vertegen woordigers van de gemeente weten of ze tevreden zijn over de privatisering en of met deze stap het beoogde doel is bereikt. Voorzitter R, den Dekker kon digt aan dat het onderzoek in oktober, nog voor de fusieda tum, moet zijn afgerond. De re kenkamercommissie wil de pri vatiseringen van de tennisba nen en het zwembad in IJzendij ke, de tennisbanen in Schoon- dijke. het beheer van het sport complex in Cadzand, het dorps huis in Waterlandkerkje en het sportcomplex De Eenhoorn in Oostburg tegen het licht hou den. Zij wil onder meer te weten komen of er een beleid aan deze privatiseringen ten grondslag lag, of dit beleid bijstelling be hoeft en of de doelstellingen zijn bereikt. Ook de gebruikers en beheer ders komen aan het woord. De commissie bekijkt tevens of het onderhoud van het complex in orde is. Vanuit de commissie financiën werd er vrijdag op aangedron gen om ook de geldstromen van de verenigingen in beeld, te brengen en de vraag te stellen of deze veranderd zijn na de priva tisering. Wethouder Wille vroeg zich bijvoorbeeld af in hoeverre privatiseringen een kans heb ben als er geen inkomsten van een kantine tegenoverstaan. Budgethouderschap Het onderzoek van de rekenka mer is de tweede in rij. Eerder onderzocht de commissie de re geling budgethouderschap. De ze regeling bepaalt welke perso nen in het gemeentehuis de be voegdheid hebben met een bud get om te gaan en hoe zij dit doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 77