PZC Onder wijsfusie weer in beeld ÖSE pand Gro te Ruim dertig kilo in elf weken uniek 13 Politie informeert bevolking over inbraakgolf Hulst Tijd ontbreekt voor sociaal onderzoek in nieuwe gemeente Projektbouw is bereid plan Hulst aan te passen Weer droge voeten WAT STEMT U HISSIHGEO Wethouders werken aan één bestuur voor openbare basisscholen Markt Regeling voor Axelse kerktorens zeeuwse almanak Lijmpoging ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 2 maart 2002 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De onderwijs wethouders van de Midden-en Oost-Zeeuws-Vlaamse ge meenten gaan alsnog proberen om de openbare basisscholen in de regio onder één bestuurlijke noemer te brengen. Dat bestuur, los van de gemeenten, moet het reilen en zeilen op twaalf scho len regelen. De zogenoemde ontvlechtings operatie voor alle drieëntwintig Zeeuws-Vlaamse openbare ba sisscholen mislukte eind vorig jaar, omdat de gemeenten Sluis- Aardenburg en Oostburg er niets voor voelden om de West- Zeeuws-Vlaamse scholen onder een regionaal gezag te plaatsen. De operatie zou de gemeenten bovendien miljoenen euro's kos ten en ook dat was de twee ge meenten ietwat te gortig. De stuurgroep onder voorzitter schap van de Axelse wethouder J. van Schaik, die de ontvlech tingsoperatie had voorbereid, reageerde teleurgesteld op het afhaken van de West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Toch beke ken de onderwijswethouders gisteren of er alsnog een verzelf standigingsoperatie in een deel van Zeeuws-Vlaanderen kan worden opgezet. Van Schaik:De basis voor deze nieuwe poging ligt bij de mede zeggenschapsraden en de direc ties van de scholen, die de on derwijswethouders in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen met nadruk hebben verzocht de mogelijkheden en onmogelijk heden van een beperkte ont- vlechtingsoperatie m kaart te brengen. Of een dergelijke ope ratie mogelijk is kan ik nu nog moeilijk inschatten." „Probleem is dat de financiële grondslag voor een kleiner sa menwerkingsverband moeilijk ligt. We kunnen met een samen werkingsverband van slechts twaalf in plaats van drieën twintig scholen geen gedegen managementsstructuur vor men. Ook moet er in een kleiner verband een verhoudingsgewijs grotere bruidsschat worden meegegeven door de gemeenten. Met de herindeling in het voor uitzicht ligt dat toch erg moei lijk", legde Van Schaik uit. Voortbestaan Zeker is dat de West-Zeeuws- Vlaamse gemeenten ook na de herindeling niet mee zullen gaan in de vorming van een gro ter verband. Het mogelijk in het geding komen van het voortbe staan van kleine dorpsscholen (Retranchement en Waterland kerkje) doet daar niets aan af. Van Schaik rekent er op dat snel bekend is of de ontvlechtings operatie voor de twaalf scholen wordt opgepakt. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Er komt geen uitgebreid onderzoek naar de sociaal-maatschappelijke structuren in de Kanaalzone. In plaats daarvan gaat de Zeeuwse welzijnsinstelling Scoop in kaart brengen welke problemen er spelen in bepaalde wijken in de nieuwe gemeente Terneuzen en wat de mogelijke oplossingen zijn. De deelonderzoeken van Scoop moeten de basis vormen voor het sociaal, cultureel en maat schappelijk beleid van de nieu we gemeente Terneuzen. Tevens kunnen de onderzoekjes bouwstenen aanleveren voor bijvoorbeeld het bouwbeleid. De gemeente Terneuzen liet twee jaar geleden de Gentse professor G. Allaert en het Ne derlands Economisch Instituut (NEI) bekijken welke beleids initiatieven het nieuwe Terneu zen na 2003 zou kunnen ontwik kelen. Dat onderzoek leverde een lijst van actiepunten op, waarvan de verwezenlijking van het Regio naal Informatie en Technolo gisch Onderwijscentrum, het RITOC, het makkelijkst te reali seren bleek. Het plan voor dit centrum staat in de steigers, de subsidieverzoeken zijn in Brus sel ingediend en het ROC Wes- terschelde en de gemeente Ter neuzen gaan ervan uit dat na de zomer het centrum operationeel kan zijn. Kritiek op het onderzoek van Allaert en het NEI was er vanuit de Terneuzense raad ook. Di verse fracties vonden dat de so ciaal-maatschappelijke aspec ten amper aangeroerd waren. Dat vond de raad een tekortko ming. Reden voor de stuurgroep Her indeling Midden-Zeeuws- Vlaanderen om Scoop te bena deren om een breed onderzoek naar de sociaal-maatschappe lijke omstandigheden in heel de Kanaalzone in te stellen. Over de onderzoeksopdracht is inmiddels overleg gevoerd. Vol gens stuurgroep voorzitter R. Barbé van Terneuzen is het ab soluut onmogelijk om zo'n breed onderzoek nog voor de herindelingsdatum uit te laten voeren. Deelonderzoeken „Portefeuillehouder E. Kerck- haert is nu met zijn collega's aan het bekijken of er een reeks deelonderzoeken kan worden gehouden. Studies die zich rich ten op bepaalde problemen in sommige wijken. Dat is het eni ge wat haalbaar is", benadrukt Barbé. (Advertentie) Oma snapt het niet meer.. Zie pag. 20 (Advertentie) in een Up-s aan de (Advertentie) HEEFT U SLOOPWERK? Bel ons! MOET ER GERENOVEERD WORDEN? Bel ons zeker! EEN FREELANCER NODIG? Wij staan klaar! EEN BETROUWBAAR KLUSBEDRIJF? Geen twijfel mogelijk! Bel Quality Delivery voor een kwaliteitslevering TelTFax 0118-431476 Mob. 06-53350980 24 uur bereikbaar! door Jean-Lou de Gucht HULST - De Terneuzense pro jectontwikkelaar Projektbouw Zeeland is bereid om bij de ont wikkeling van het Lyceumter- rein rekening te houden met wensen en verlangens van toe komstige bewoners. „Wij zijn bereid om het oor spronkelijke plan aan te pas sen", zegt directeur W. de Win ter. Hij reageert hiermee op de kritiek die op het plan werd ge uit dat de burger geen vrije keu ze heeft bij het bouwen van een woning. „We gaan zeker meer keuzemogelijkheden aan de consument geven, zodat het plan nog optimaler wordt." De meerderheid van de gemeente raad van Hulst ging donderdag akkoord met het voorstel van het college van B en W om de ontwikkeling van het Lyceum terrein aan Projektbouw Zee land te gunnen. Volgens de plannen van de Ter neuzense projektontwikkelaar blijft het hoofdgebouw aan de Tivoliweg staan. De achterlig gende gebouwen worden ge sloopt. De Winter: „De uitstra ling van het hoofdgebouw willen we behouden. Het pand verkeert in een uitstekende staat. Daar waar nodig, wordt het gerenoveerd." In het hoofd gebouw worden zes grote app- partementen met een modern concept gesitueerd. Rechts van het hoofdgebouw komt een vrij staande woning die aansluit bij de stijl van de jaren dertig. Tentdak Achter het hoofdgebouw komen acht vrijstaande herenhuizen met een tentdak. De percelen hebben een oppervlakte van tussen de vierhonderd en vijf honderd vierkante meter. Vanaf de Hulsternieuwlandweg komt een nieuwe weg die in een halve boog dwars door het terrein komt te liggen. Daaraan komen tien vrijstaande schakelvilla's met garages. De percelen be strijken een oppervlakte van ongeveer driehonderd vierkan te meter. Achter op het terrein komen ze ven grote percelen te liggen die grenzen aan de bungalows aan de Moersluisstraat. De Winter: „Het is hier dat we de consu ment meer vrijheid willen bie den om het stuk grond in te vul len." De Winter denkt dat Projekt bouw Zeeland over een jaar met de werkzaamheden op het ter rein kan gaan beginnen. „En ik heb er alle vertrouwen in dat het een succes wordt. Ik heb van daag al heel wat telefoontjes ge kregen van genteresseerden." Het houten binnenwerk van de toren van de hervormde kerk aan de Koestraat wordt de komende weken hersteld. foto Wim Kooyman doorConny van Gremberghe AXEL - Burgemeester en wethouders van Axel zijn van plan om volgende maand een subsidie regeling in het leven te roepen voor de restau ratie van kerktorens. De raad moet hieraan zijn goedkeuring verlenen. Is dat gebeurd, dan kunnen de besturen van de rooms-katholieke parochie Axel en hervormde gemeente Axel, die al eerder bij de gemeente aanklopten voor financiële steun, een beroep op de regeling doen. Wethouder J. van Schaik (welzijn en cultuur) kreeg de voorbije maanden twee steunverzoe ken voor de restauratie van kerktorens. De wethouder wilde niet ja zeggen tegen het ene bestuur en nee tegen het andere uit vrees voor precedentvorming. Hij meende dat de gemeen te voor de keus stond; met een verordening ko men of zelf de vier beeldbepalende kerktorens in de gemeente Axel aankopen. De laatste op tie verdwijnt nu uit beeld. Inmiddels is het kerkbestuur van de Neder lands hervormde gemeente al begonnen met de restauratie van de toren van de kerk aan de Koestraat. De spits is van de toren gelegd en het houten binnenwerk van de toren wordt de komende weken hersteld. Die operatie kost de gemeente ruim 130.000 euro. Daarnaast wordt de rest van het uit 1836 daterende kerkgebouw volledig opgeknapt. Dat kost de gemeente nog eens hetzelfde bedrag. De gemeente zamelde eind vorig jaar met een speciale dakpan-actie een grote hoeveelheid geld in, maar kwam nog zo'n 25.000 euro tekort. Of dat bedrag volledig door de gemeente Axel wordt gedekt, liet Van Schaik deze week tij dens de raadsvergadering in het midden. Wel gaf hij aan dat de door het rooms-katholieke kerkbestuur ingediende raming voor de res tauratie van hun toren veel te ruim is. Over de bijdrage van de gemeente wordt, als de rege ling er komt, dan ook nog nader gesproken. Van Schaik vindt een gemeentelijke bijdrage van tussen de 12.000 en 20.000 euro redelijk. door Famke van Loon ZIERIKZEE - Het knaagde al jaren maar toen zijn neefje zelfs opmerkingen begon te maken over zijn gewicht was de maat voor Jurgen Tetteroo uit Zierik- zee vol. „De grens is bereikt." Met zijn deelname aan Big Diet, het afslankprogramma van SBS6, gaat het roer definitief om. Vanaf vandaag moet de weegschaal terughollen. Het doel: 33,2 kilo afvallen in elf we ken tijd. De boosdoeners zijn bij de 32- jarige Tetteroo bekend. Die doos koekjes, die in huis zijn voor als er onverwacht bezoek komt. 's Avonds nog even wat chips om de lekkere trek te stillen. En die zak verdwijnt niet aangebroken terug de kast in. Want dat is zon de. Ook op zijn werk bij de Roompot in Kamperland slaat hij een extraatje niet snel af. Jurgen Tetteroo uit Zierikzee doet mee aan Big Diet. foto Pieter Honhoff (Advertentie) Chin. Ind. Restaurant DE LANGE BV1UUR heropent op 4 en 5 maart a.s. met een OPEN H U 1 D U bent dan van harte welkom op beide dagen vanaf 17 00 - 21.00 uur om onder het genot van een drankje en een hapje het volledig vernieuwde interieur te bekijken! CHINEES INDISCH RESTAURANT Alles is vanzelfsprekend aan alle eisen en u 'ShP- _normen van deze tijd aangepast! /KJ mmm ff "DE LANGE MUUR" WelKOm bij Tel /Fax 0115-814615 S (Maandag 4 maart na de receptie gesloten) Dijkstraat 83 - 4831 CN Terneuzen „Elke week is er wel iemand ja rig." Zelf heeft hij de afgelopen jaren van alles geprobeerd om wat kilootjes kwijt te raken. Van een bezoek aan een diëtiste om onder begeleiding wat af te val len tot drastischer maatregelen. „Mijn hele leven ben ik daar al mee bezig. Vooral onverant woord door met poeders en pil len snel af te willen vallen." Maar, zoals Tetteroo zelf zegt, wegens een gebrek aan zelfdis cipline verviel hij al snel weer in zijn oude eetpatroon. Aan dat jojo-effect wil hij nu een eind maken. Om gezond heidsredenen, maar ook vanwe ge reacties en opmerkingen uit zijn omgeving. Toen zijn drieja rige neefje opmerkingen begon te maken was voor hem de grens bereikt. „Kinderen vertellen de waarheid." Nadat hij vorig jaar jaloers naar de resultaten van de eerste club deelnemers aan het afslankprogramma had geke ken, heeft Tetteroo zich dit jaar aangemeld voor Big Diet. Thuis Vanaf vandaag breekt daarom voor het oog van heel Nederland een nieuwe tijd aan van gezond en verantwoord eten en veel be weging. Zes dagen per week wordt Tetteroo verwacht in de sportschool. Het voordeel vindt hij wel dat het programma dit jaar thuis kan worden gevolgd en dat er niet zoals bij de eerste editie een verblijf in een kasteel door Harold de Puysseleijr HULST - Alle inwoners van de gemeente Hulst krijgen een brief van de gemeente, de politie en het Openbaar Ministerie met informatie over de inbraakgolf die de streek sinds eind vorig jaar teistert. De afgelopen week is acht keer ingebroken in Hulst en omge ving en sinds december vorig jaar inmiddels al meer dan zes tig keer. Afgelopen donderdag nacht was het opnieuw prijs. Bij een inbraak in een woning in de Kauterstraat in Nieuw-Namen zijn autosleutels, enkele tiental len euro's en een gsm gestolen. De inbrekers gingen er verder vandoor met de auto van de ge dupeerden, een zwarte Audi A4, bouwjaar 1996, met het Belgi sche kenteken KPB-198. De Hulster bevolking krijgt in de brief informatie over de werkwijze van de criminelen, zodat mensen zelf maatregelen kunnen nemen. De daders van de inbraken werken volgens po litiewoordvoerder J. van Mou- rick zeer professioneel en laten weinig tot geen sporen na. Hier door verloopt het onderzoek van de politie moeizaam. Achterdeur De daders komen 's nachts de woningen vrijwel altijd langs de achterdeur binnen, terwijl de bewoners liggen te slapen. Zij verbreken het slot van de ach terdeur en doorzoeken de ver trekken op de begane grond. De inbrekers hebben het vooral ge munt op geld, gsm's, sieraden, foto- en filmapparatuur en au tosleutels. Al enkele keren is de auto van de bewoners meegeno men, zelfs uit de garage. De da ders verlaten het pand en slui ten de deur weer netjes achter zich. Gemeente, politie en justitie ad viseren nog maar eens, waarde volle spullen veilig op te bergen. Verder roepen ze de bevolking op, afwijkende situaties in hun woonomgeving direct aan de politie te melden. De indruk be staat dat de daders vooraf de omgeving verkennen. De auto riteiten zetten alle middelen in om aan de reeks inbraken een eind te maken, aldus Van Mou- rick. De politie gaat er van uit dat de daders via België naar Hulst en omgeving komen. Een aantal van de gestolen auto's is in Bel gië teruggevonden. Volgens Van Mourick lopen er al langer con tacten met de Belgische colle ga's. Niet bekend is, of er ver band bestaat tussen de reeks inbraken in de buurt van Hulst en de omvangrijke maffiabende die de afgelopen dagen in Ant werpen is opgerold. Deze bende zou verantwoordelijk zijn voor meer dan duizend woningin braken en autodiefstallen in heel Vlaanderen. Vissers vinden lijk VLISSINGEN - Een vis sersboot heeft donderdag op de Noordzee voor de Walcherse kust het stoffe lijk overschot van een nog onbekende vrouw opge vist. De vrouw heeft volgens een woordvoerder van de politie acht tot tien weken in het water gelegen. Het Korps Landelijke Politie Diensten heeft samen met de technische recherche van de Regiopolitie Zee land een onderzoek ingesteld. Het Bureau Vermiste Personen is in geschakeld. Aan de hand van gebitsanalyse wordt geprobeerd achter de identiteit van de vrouw te komen. Welke vissersboot de vrouw heeft gevonden of waar de boot vandaan komt, wist de woordvoer der gisteren niet te zeg gen. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De ambtenaren en raadsleden in de gemeente Oostburg moesten deze week naar elders uitwijken om hun lunch te nuttigen, een sigaretje te roken of om te vergaderen. De kantine van het gemeentehuis was door de hevige regenval blank komen te staan. Met man enmacht werd er de af gelopen dagen aan gewerkt om het water dat enkele centime ters hoog stond, weg te krijgen en de kletsnatte vloerbedekking droog te krijgen. Een speciale stofzuiger bood uitkomst. Vrij dag hing de bode in allerijl elec- trische luchtverfrissers op om de muffe geur in de ruimte te verdrijven Het water is waarschijnlijk via de muren de kantine binnenge drongen. Bij eerdere wateroverlast zijn de drempels verhoogd en schotjes aangebracht. De gemeente Oostburg verwacht dat de pro blemen definitief kunnen wor den opgelost wanneer het ge meentehuis verbouwd wordt, met het oog op de komst van de ambtenaren van Sluis-Aarden- burg. aan de deelname is verbonden. Want op deze manier wordt het gezonde leven direct in zijn ei gen omgeving ingepast en kan hij min of meer gewoon aan het werk blijven. ..In je pnvésitua- tie: dat is veel realistischer." Dat heel Nederland hem de ko mende elf weken op de vingers kijkt, roept bij Tetteroo tegen strijdige gevoelens op. „Je gaat natuurlijk een grens over, als je in je zwembroek voor de camera moet. Heel confronterend." An derzijds ziet hij het ook als een onherroepelijke controle, die zijn gebrek aan zelfdiscipline zal compenseren- „Aan heel Ne derland doe ik eigenlijk een be lofte. Je v uelt je gigantisch ge controleerd." Survival Al is het nog even wennen aan de camera en media-aandacht, de Zierikzeënaarheefterzinin. De survivaltocht in de Ardennen met de andere deelnemers heeft al direct resultaat opgeleverd: in vier dagen tijd geeft de weeg schaal acht kilominder aan. Die eerste stappen motiveren om door te zetten. Met een ambiti eus streven in elf weken tijd ruim 33 kilo kwijt te raken heeft Tetteroo nog een lange weg te gaan, beseft hij zelf. Maar hij is vast van plan voor het oog van de natie - en niet in de laatste plaats voor zijn familie en vrienden - te slagen in zijn mis sie. „Die stimulans uit de omge ving heb ik nodig. Maar ik ga dat doel zeker bereiken." (Advertentie) U weet het nog niet? Neem dan een kijkje op de verkiezingsmarkt vandaag zaterdag 2 maart 2002 doorlopend van 10.00 - 17.00 uur Arsenaaltheater - Vlissingen kramen van alle partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Vlissingen lijsttrekkersdebat van 16.00 - 17.00 uur onder ff leiding van journalist Theo Richel GRATIS TOEGANG DE KOFFIE STAAT KLAAR De vreugde rond de aan staande raadsverkiezingen wordt soms vermengd met droefenis. Zo maakt de Vlis- singse afdeling van de Socia listische Partij melding van handelingen die grenzen aan sabotage. De' aanplakbiljet ten van deze wakkere politieke denominatie zijn in de afgelopen weken van ge meentewege verwijderd, op verzoek van andere partijen, zo meldt de SP) Naïevelingen zouden op het idee kunnen komen dat die andere - niet bij name ge noemde - partijen, worden gedreven door angst en zich dus laten adviseren door een slechte raadgever. Zulks zou de Socialistisch Partij tevre den kunnen stemmen Maar zo zit het niet. De partij met de rode, appelvormige besvrucht uit de familie der nachtschaden laat in een persbericht weten dat de ge meente Vlissingen financieel aansprakelijk gesteld zal worden voor de teloorgang van de posters en de lijm. Nog vier nachtjes slapen, dan zullen we weten of de poging om de kiezers op deze kloeke wijze te lijmen, is geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 75