Reimerswaal verbetert service Meer kunst in Kapelse kernen PZC PZC In Kapelle valt best wat te kiezen Steun brokkelt af voor vakantiedorp bij De Paardekuup 15 Werkgroep doet onderzoek naar andere openingstijden balie Goes wil minder gladde straten Auto rijdt door na aanrijding Omleiding Zandkreekdam Zorgen over atletiekbaan Goes Goes houdt belastingen gelijk Kunstwerk Emergis voor bedrijf Rommelmarkt lezers schrijven o o o. Dualisme Spotprenten Noord-Beveland zaterdag 2 maart 2002 ,door Rob Paardekam KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal stelt een werk groep samen die de openingstij den van het gemeentehuis gaat bekijken. Deze zouden beter moeten worden afgestemd op de wensen van bezoekers. Ook op andere terreinen verbetert de gemeente haar dienstverlening. Dit alles gebeurt naar aanlei ding van een drie maanden gele den verschenen rapport van de Haagse B&A Groep. In op dracht van de gemeente peilde GOES - De gemeente Goes gaat bekijken hoe zij de gladheidsbe- strijding kan verbeteren, zo be sloot het college van burge meester en wethouders deze week. De bedoeling is het aantal stra ten waar bij glibberige omstan digheden wordt gestrooid, te vergroten. Begin jaren negentig heeft de gemeente het zogeheten strooiplan aanzienlijk verso berd. Sindsdien zijn het vooral de woonerven waar niet of nau welijks wordt gestrooid, wat in het bijzonder voor oudere men sen die er wonen problemen op levert. „Die straten worden soms spiegelglad", zegt wet houder M. 't Hart. „We vinden daarom dat we ons opnieuw moeten gaan oriënteren op het strooibeleid." het bureau hoe de klanten de dienstverlening beoordelen. Daartoe werden 145 bezoekers van het gemeentehuis, 126 bel lers en 179 briefschrijvers on dervraagd. De tevredenheid bleek over het algemeen groot, maar toch bleken enkele zaken voor verbe tering vatbaar. Het gemeente bestuur legde de bal bij de amb tenaren. In twee werkgroepen hebben zij zich de afgelopen tijd gebogen over de problematiek. Onlangs kwamen ze met sug gesties om de knelpunten aan te pakken. Zo vinden ze dat de openingstij den beter moeten worden afge stemd op de wensen van de klant. In het onderzoek van de B&A Gi'oep geven veel mensen aan dat ze andere tijden wense lijk vinden. Voorgesteld wordt dat een nieuwe werkgroep gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn. Vermoedelijk zal die werk groep kiezen voor één of meer dere extra avondopenstellin gen. Dat zal dan ten koste gaan van andere tijden, want ge meentesecretaris P. van Strien benadrukt dat er niet meer, maar andere openingsuren ko men. Brieven Ook de afhandeling van brieven is volgens de medewerkers van de gemeente voor verbetering vatbaar. Ze willen dat er voort aan altijd een ontvangstbeves tiging naar" briefschrijvers wordt verstuurd. Nu gebeurt dat, door diverse redenen, lang niet in alle gevallen. Wanneer een brief na zes weken nog niet is afgehandeld zou er een tus (Advertentie) STICHTING jtfri;, I< lA VERBLAD ZEELAND 5 jaar Klaverblad, 5 jaar samenwerking, 5 jaar inzet FvO, ZSG, POSO, LOC-Zeeland RPCP, WAO-Platform, bedankt! Westwal 37,4461 CM Goes, Postbus 2054,4460 MB Goes. Telefoon 0113-249 325 e-mail: algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl sentijds bericht naar de schrij ver moeten gaan, waarin tekst en uitleg wordt gegeven. Uit het onderzoek van de B&A Groep bleek verder dat het taal gebruik dat de ambtenaren in hun brieven gebruiken voor veel inwoners vaak niet te begrijpen is. Vijftien procent van de on dervraagde briefschrijvers klaagde daarover. De werkgroe pen stellen daarom voor een op friscursus te organiseren in het verlengde van de enkele jaren geleden verzorgde cursus dui delijk taalgebruik. Andere voorstellen die de twee werkgroepen hebben gedaan zijn onder meer het aanwijzen van meer parkeerplaatsen voor bezoekers, het verbeteren van de bewegwijzering naar het ge meentehuis en het verlevendi gen van het gemeentelijke blad Reimerswaal Informatie. De te lefonische bereikbaarheid zou aangepakt moeten worden dooi de opnamesnelheid te verhogen en het doorverbinden te verbe teren. Nu wordt er te vaak door verbonden voor de juiste per soon wordt bereikt. C. Barbë bij de onthulling van het nieuwe beeld in Kapelle. foto Willem Mieras door Ron Magnée KAPELLE - Kapelle krijgt meer kunst in de openbare ruimte. Dat vertelde wethouder L. Niewenhuijse gisteren bij de onthulling van een nieuw kunstwerk van C. Barbé uit Yerseke. Een in brons gegoten voorstelling van een halve appel en een halve peer. En dat staande op een zwarte granieten sokkel bij de ingang van het gemeentehuis. Bij de onthulling van het beeld maakte wet houder L. Niewenhuijse (SGP) bekend dat er meer kunst in de openbare ruimte van de gemeente Kapelle komt. „In de gemeente hebben we maar een paar kunstwerken. Daar wil het college er graag meer van heb ben. In de eerstvolgende cultuurnota zal meer aandacht worden besteed aan kunst in de openbare ruimte", voorspelde de wet houder. In de kunst zullen in ieder geval twee thema's centraal staan: de fruitteelt en Annie M.G. Schmidt. De kinderboeken schrijfster is 1911 in Kapelle geboren. Het kunstwerk van Barbé past weer in het thema fruitteelt. Het heeft een kleine tien duizend euro gekost. Barbé maakt deel uit van de Kapelse kunstgoep Het Zeeuwse Beeld. De stichting bestaat uit twintig kunste naars - negentien vrouwen en een man. Al eerder was de stichting gevraagd een ont werp te maken voor een specifiek Kapels kunstwerk. Het beeld van Barbé werd uit gekozen. Barbé vervaardigde het kunst werk binnen een maand. OUD-VOSSEMEER - Een onbekende automobilist is er na een ongeluk in Oud-Vossemeer donderdag om zeven uur 's ochtends doorgereden. De onbekende bestuurder verleende op de kruising Broekse- weg/Mareweg geen voorrang aan een 47-jarige automobilist uit de gemeente Tholen. De auto van de Tholenaar raakte aan de voorzijde beschadigd. WILHELMINADORP - De omleiding van het verkeer op de Zandkreekdam tussen Noord- en Zuid-Beveland duurt van daag nog voort. De aannemer die op deze plaats bezig is met de voorbereidingen voor de bouw van een vers watersluis in de Zandkreekdam, is er niet in geslaagd vóór het weekeinde klaar te zijn met het heien van buispalen bij de weg Goes-Zie- rikzee. Het was de bedoeling dat het werk gisteren zou zijn afgerond. Vandaag moeten evenwel nog twee palen worden geslagen. Het slaan van de heipalen veroorzaakt verzakkingen in de weg. Nadat het heien is voltooid, kan het oostelijke deel van de weg worden hersteld. Daarna zal - waarschijnlijk zater dagavond - het verkeer de normale route kunnen rijden. De buispalen worden geheid voor de aanleg van een tweehon derd meter lange brug over de bouwput voor de verswater- sluis. GOES - De Goese PvdA-fractie maakt zich zorgen over de be labberde staat van de atletiekbaan en heeft daar schriftelijke vragen over gesteld. De partij wil weten op welke termijn het college de baan weer op een aanvaardbaar niveau denkt te krijgen. De sociaal-democraten vinden verder dat de renovatie van de atletiekbaan ondeugdelijk is uitgevoerd en vragen burge meester en wethouders of ze het daar mee eens zijn en, zo ja, of de gemeente stappen onderneemt tegen de uitvoerder. GOES - De gemeentelijke belastingen in Goes gaan volgend jaar niet omhoog, afgezien van de gebruikelijke inflatiecor rectie met drie procent. Met dat uitgangspunt gaat het gemeentebestuur de Voor jaarsnota opstellen, zo besloot het college van burgemeester en wethouders deze week. De nota dient weer als basis voor de begroting 2003. De afgelopen jaren heeft Goes vastgehouden aan het streven de belastingen gelijk te houden en waar moge- lijk zelfs te verlagen. Mede daardoor staat zij niet meer te boek als duurste gemeente van Zeeland, zoals enkele jaren ge leden nog wel het geval was. GOES - Het bedrijf Vricotex aan het Stationspark in Goes be schikt sinds gistermiddag over een kunstwerk van keramiek, gemaakt door patiënten van het centrum voor geestelijke ge zondheidszorg Emergis. Marianne Leenen, een van de ma kers, verrichtte de onthulling in aanwezigheid van onder an deren de Goese cultuurwethouder C. Linssen. Bezoekers van 't Trefpunt, het dagactiviteitencentrum van Emergis, ontvingen ruim een jaar geleden de opdracht van Vricotex om een kunstwerk voor het trapportaal van het be drijf te maken. Het geld daarvoor was beschikbaar gesteld door aannemersbedrijf Fraanje uit Lewedorp en architect Levien de Putter. Vijf bezoekers van 't Trefpunt hebben, door keramiek te plakken op hout, een tafereel gemaakt dat een boom met vogels tegen de ondergaande zon uitbeeldt. door Rolf Bosboom COLIJNSPLAAT - Het enthou siasme van de Noord-Beveland- se politiek voor een vakantie dorp in De Paardekuup bij Colijnsplaat is minder groot dan aanvankelijk leek. Tot verba zing van met name de SGP heeft nu ook NBB (Noord-Bevelands Belang) tegen de plannen ge keerd. Al jaren wordt nagedacht over een invulling van het laatste restant van cle historische in laag, waar zich al een camping bevindt. Verschillende project ontwikkelaars zijn daar bij be trokken geweest. Nu ligt er een concreet plan op tafel van Scal- dis Development Kompagnie (SDK) uit Vlissingen voor de 'bouw van 75 recreatiewonin gen. Binnen de gemeenteraad van Noord-Beveland zijn het de PvdA en de SGP geweest die Zich steeds hebben gekeerd te lgen de ontwikkeling van De REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Ron Magnée Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Paardekuup. De PvdA is ook te gen de plannen van SDK, omdat zij het alleen maar 'meer van hetzelfde' vindt. De SGP-een- mansfractie van A. van der Maas vindt de locatie nog steeds een 'absolute misser', maar de vraag of het gebied moet wor den bebouwd is volgens hem een 'gepasseerd station'. Met het SDK-plan op zich heeft Van der Maas geen moeite. „Het is een mooi ontwerp en het financiële verhaal erbij is absoluut hel der." Locatie NBB, in het verleden voorstan der van verdere ontwikkeling van de inlaag, heeft nu juist be zwaren tegen de locatie, zo bleek donderdag in de raadsver gadering. De ommezwaai van de partij is volgens fractievoor zitter A. Oudshoorn het gevolg van 'voortschrijdend inzicht'. Hij vreest vooral verkeersover last en vindt dat de plannen zijn 'achterhaald door tijd en wetge ving'. Ook voorziet hij bezwaar procedures, met mogelijk fi nanciële risico's voor de ge meente. De huidige collegepartijen CDA en WD zijn en blijven warm voorstander van de plannen. Zij beschouwen die als een opste ker voor Colijnsplaat, onder meer voor de lokale midden stand. De gemeenteraad stemde deze week overigens alleen nog maar in met het aangaan van een zo geheten voorovereenkomst met de ontwikkelaar. „Er is nog een lange weg te gaan voordat het licht op groen kan", aldus bur gemeester C. van Liere. Eerst moet een bestemmingsplan worden opgesteld en in proce dure gebracht. Dan zal ook blij ken in hoeverre er bezwaren zijn en of de plannen binnen de di verse richtlijnen passen. Van Liere bestreed overigens de le zing dat hij hierover al overleg heeft gehad met de provincie en de Zeeuwse Milieufederatie. Volgens hem heeft alleen de ont wikkelaar contact gehad. HANSWEERT - Volksdansver eniging Scaldis houdt zaterdag 9 maart een rommelmarkt in het danslokaal aan de Kerklaan 17 in Hansweert. De markt duurt van 9.00 tot 13.00 uur. Over één ding zijn de Kapelse partijen het eens: er moeten meer 30-km-zones in de Kapelse kernen komen. foto Willem Mieras door Ron Magnée Het is een zware taak, de par tijprogramma's van de po litieke partijen doorworstelen. Bijna alle voornemens zijn on der voorbehoud, 'in principe' moet er 'zo veel mogelijk' aan de kwestie gedaan worden die na tuurlijk 'speciale aandacht ver diend'. Allemaal intenties waar later cle partij niet op kan wor den vastgepind. Wel zo makke lijk. Enkele programma's zijn zo on- Kapels dat het lijkt of de programma's door het hoofd kantoor vah de partij zijn ge schreven en hier en daar op de Kapelse situatie toegespitst. Het verst gaat daarin de Chris- tenUnie, de nieuwkomer in de Kapelse politiek. Er wordt geen enkel heikel punt, genoemd dat op dit moment in Kapelle speelt. Als de echte issues aan bod ko men, blijken er genoeg uiteenlo pende visies. Zoals over de vraag wat er met Wemeldinge moet gebeuren: uitbreiden of af perken? En moet de gemeente Kapelle alleen verder? Als een trotse, volledig autonome ge meente? Of juist als onderdeel van een grote, Bevelandse ge meente? Daarover zal nog stevig worden gediscussieerd de ko mende vier jaar. De kiezer be paalt door wie. Om met het punt van de herin deling te beginnen: geen enkele partij wil dat Kapelle meteen zijn zelfstandigheid opgeeft. Wel willen de partijen samen werken maar ver schillen daarin hoe. De WD gaat daar in het verst: de ei gen Kapelse identi teit is belangrijk, maar de kosten mo gen niet te veel op lopen. Het CDA pleit juist voor een volledig zelfstan dig Kapelle terwijl de SGP weer wijst op samenwerking met Rei merswaal en Borsele. Ook de ChristenUnie benadrukt het be lang van intergemeentelijke sa menwerking. Overeenstemming Een ander punt: partijen zien graag dat de burger meer bij de politiek wordt betrokken. Daarin is van links tot rechts overeenstemming. Alleen: hoe, daarover verschillen de partij en. Het CDA wil graag in spraakavonden. De WD wil dat burgers via de telefoon en e- mails suggesties moeten kunnen doen. Doet het gemeentebe stuur niets met deze voorstellen, dan moet ze dat wel gefundeerd aangeven. De PvdA vindt dat er afzonderlijk van het college ei gen discussieavonden moeten worden houden. De SGP wil de Kapelse website interactiever maken, iets wat de ChristenUnie in soortgelijke be woordingen onder steunt. De afgelopen jaren zorgde Wemeldin ge nogal eens voor politieke opwin ding. Nog steeds is de kern prominent in de programma's aanwezig. Zo willen het CDA en de PvdA openbare toiletten bij het We- meldingse strandje. De WD wil een extra strandje en uitbrei ding van de parkeercapaciteit. Gemeentebelang wil ook een extra strandje maar juist weer geen grote groei van recreatie in Wemeldinge. De SGP is het meest uitgesproken en wil de re creatieve ontwikkeling van We meldinge beperken. De jongeren dan. Het CDA wil extra faciliteiten voor De Stich ting Jeugdwerk Kapelle en handhaving van de jeugdsoos Trinnety. De WD wijst vooral op het betrekken van de jonge ren bij het jeugdbeleid. Ge meentebelang wil een speel- en doepark achter het sportpark. Ook de PvdA ziet een speciale taak weggelegd voor Stichting Jeugdwerk Kapelle. De SGP ziet veel in cle opvoeding in het gezin en pleit voor opvoedings ondersteunende cursussen voor ouders. Jeugdwerk is in eerste instantie het initiatief van ou ders en particuliere instellin gen, stelt de ChristenUnie. Consultatiebu reau Tot slot: de ouderen. De WD wil een consultatiebureau voor ou deren. Hierin kunnen senioren informatie krijgen over gezond heid, palliatieve zorg, euthana sie en stervensbegeleiding. De PvdA wil ouderen vooral bij scholen in computers en inter net. De SGP wil ook in Kapelle een Woonzorgcomplex zoals het al in Wemeldinge bestaat. De ChristenUnie wil bij de bouw en renovatie van woningen en wij ken meer aandacht voor oude ren. En ondanks de verschillen de tussen de partijen is op dit terrein één identieke wens: alle partijen steunen van harte de instelling van een Senioren raad. Die zal er dus wel komen ook de komende vier jaar. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voer reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De PZC van 26 februari meldt: 'De Koster kandidaat voor wet houderschap PvdA Reimers waal'. Verbaasd moet ik consta teren dat heden ten dage nog steeds 'politieke ervaring' als voordeel wordt genoemd voor de kandidaat-wethouders. Het blijkt ook bij het lezen van de verkiezingsbijlage in deze krant dat de zogenaamde 'politieke oude paarden' nog zo graag wil len. Echter, deze politieke dieren hebben een groot nadeel: ze hebben een virus. Het politieke virus. Daar wil ik ernstig voor waarschuwen. In het nieuwe duale systeem is het mogelijk om mensen als wethouder aan te stellen die hun vakbekwaam heid hebben opgedaan in het be drijfsleven en die los van een po litieke achtergrond kunnen worden aangesteld. Een voor deel is dat deze mensen nog niet zijn doorgedrongen in de beken de politieke achterkamertjes. Het nieuwe duale systeem biedt juist perspectieven om de ge meentebesturen op niveau te brengen. Hier liggen nieuwe kansen. In dit systeem kunnen we worden behoed voor politieke onderwij - zers en fruitkwekers die dingen naar het wethouderspluche en dan plotseling alles menen te weten van gezondheidszorg, van de aannemenj of ruimtelij ke ordening. De politieke partij en hebben dan toch nog genoeg inbreng. Zij dragen de verant woordelijkheid in het nemen van de eindbeslissing. Blijkbaar moeten we in Reimerswaal nog wat wennen aan het nieuwe sys teem. Want hier worden 'oude paarden' van stal gehaald en wordt al volop gehandeld in huiden van beren die nog ge schoten moeten worden. Andries Jumélet Magnolialaan 9 Yerseke In de PZC van 22 februari stond dat twee spotprenten van Leef baar Reimerswaal voor de nodi ge commotie hadden gezorgd. Opmerkelijk genoeg zijn de par tijen die er moeite mee hebben twee oppositiepartijen, WD en PvdA en collegepartij CDA. Hun uitleg geeft weer eens over duidelijk aan welke moeite men zich getroost de bestuurscul tuur het hand boven het hoofd te houden. In ruil voor (weer) een wethou derszeteltje misschien? Even eens opmerkelijk omdat de BBR-wethouder, om wie het ging, 'er hartelijk om kon la chen' volgens het artikel. In dat artikel blijkt wederom dat be treffend wethouder zich bedient van onduidelijke uitspraken en steeds tracht de burgers en raadsleden zand in de ogen te strooien. Want de 'Weststrate' was niet het raadslid Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. Want die zou de inspectie VROM graag een goedgekeurd meetlint willen lenen. Het ver zoek de campagne ingetogen te laten verlopen en dat het op de man spelen (geen aanvallen op elkaar) niet moest plaatsvinden kwam uit de mond van? Juist, de BBR-wethouder. Burgemeester, secretaris en leden van alle frac ties mochten dat optekenen. Proberen in verkiezingstijd handig gebruik/misbruik te maken van een droevige situatie om de coalitie cq het eigen ge zicht te redden? Maar ondertus sen wel blijven zwaaien en la chen. De Reimerswaalse burger laat zich hopelijk niet weer het bos insturen. Want de komende vier jaar kan en zal er weer veel gere geld worden. Dat kan met een gemeenteraad die opzit, poot jes geeft en weer braaf gaat lig gen. Marien Weststrate Doelstraat 26 Krabbendijke Pauline van Oers uit Kats zegt in de PZC-bijlage over de ge meenteraadsverkiezingen, dat de lokale partij Noord-Beve lands Belang 'heel erg van ons Noord-Beveland éérst is'. Aller eerst ben ik heel blij dat me vrouw Van Oers voornemens is op Noord-Bevelands Belang te stemmen. Wel vraag ik mij af waarom het mevrouw klaarblij kelijk stoort dat deze partij Noord-Beveland als prioriteit stelt. Wat kan je dan anders van deze partij verwachten? Daar staan wij nu eenmaal voor, voor het belang van Noord-Beve land, dat is onze prioriteit en daar schamen wij ons beslist niet voor. Hedwig Smits Noord-Bevelands Belang Eikenlaan 13 Kamperland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 59