PZC Goes verbetert fietsvoorzieningen Iro te pand Ruim dertig kilo eraf in elf weken WAT STEMT U Kapellenaren stemmen in met centrumplan Goes bestudeert parkeerkaarten 13 uniek Alexanderschool krijgt nieuwbouw of grote renovatie vlissiigeh Meer stallingenveiliger verkeerssituaties en betere routes Vissers vinden lijk op Noordzee arkt Gewonde bij steekpartij zeeuwse almanak Lijmpoging MIDDEN zaterdag 2 maart 2002 door Rolf Bosboom GOES - De fietsvoorzieningen in de gemeente Goes moeten de komende jaren aanzienlijk ver beteren. Het is de bedoeling een inhaalslag te maken, waarbij er meer stallingen komen, ontbre kende schakels in routes wor den gerepareerd en diverse ver keerssituaties veiliger worden gemaakt. Vorig jaar oktober, tijdens de behandeling van de gemeente begroting, heeft de raad al aan gedrongen op betere voorzie ningen voor de fietsers. Daarbij ging het vooral om meer stal lingsruimte in de binnenstad en om meer fietspaden. Naar aan leiding daarvan heeft het dage lijks gemeentebestuur nu beslo ten aan een inhaalslag te beginnen. De noodzaak daarvan wordt ook onderstreept door de nog voorlopige resultaten van de Fietsbalans, het onderzoek dat de Fietsersbond momenteel in diverse gemeenten uitvoert. Daaruit blijkt dat Goes het ze- VLISSINGEN - Een vissersboot heeft donderdag op de Noordzee voor de Walcherse kust het stof felijk overschot van een nog on bekende vrouw opgevist. De vrouw heeft volgens een woordvoerder van de politie acht tot tien weken in het water gelegen. Het Korps Landelijke Politie Diensten heeft samen met de technische recherche van de Regiopolitie Zeeland een on derzoek ingesteld. Het Bureau Vermiste Personen is ingescha keld. Aan de hand van gebits analyse wordt geprobeerd ach ter de identiteit van de vrouw te komen. Welke vissersboot de vrouw heeft gevonden of waar de boot vandaan komt, wist de woordvoerder gisteren niet te zeggen. (Advertentie) Oma snapt het niet meer... Zie pag. 20 (Advertentie) in een aart de Advertentie HEEFTU SLOOPWERK? Bel ons! MOET ER GERENOVEERD WORDEN? Bel ons zeker! EEN FREELANCER NODIG? Wij staan klaar! EEN BETROUWBAAR KLUSBEDRIJF? Geen twijfel mogelijk! Bel Quality Delivery voor een kwaliteitslevering Tel/Fax 0118-431476 Mob. 06-53350980 24 uur bereikbaar! ker niet beter doet dan de mees te andere kleine steden die zijn bekeken. En die scoorden al ma tig tot slecht. Volgens de Fietsbalans is het Goese fietsbeleid, zoals dat al thans op papier staat, slecht te noemen, als het om fietsparke- ren gaat zelfs 'zeer slecht'. De kwaliteit van het wegdek wordt ook als zeer slecht omschreven. Op de onderdelen directheid (al dan niet omrijden, oponthoud), comfort (hinder onderweg) en verkeersveiligheid scoort Goes vooralsnog 'matig'. Een enquête onder fietsers leert echter dat die op de meeste punten juist te vreden zijn, behalve over de stallingen en vooral de aanpak van diefstal ('zeer slecht'). Het fietsgebruik in Goes ligt opval lend hoger dan in de meeste ver gelijkbare steden. Investering Het gemeentebestuur heeft alle projecten op een rij gezet die de situatie voor de fietsers in de ge meente kunnen verbeteren. In totaal gaat het, volgens een gro ve schatting, om een investering van ruim 3,6 miljoen euro. Som mige onderdelen hebben meer kans van slagen of zijn wenselij ker dan andere. Welke projecten worden uitgevoerd en wanneer, moet pas later blijken. Het meeste geld gaat zitten in de verkeersveiligheid. Op het ver langlijstje staat het fietspad langs de Kattendijksedijk, tus sen de Manneeweg en Katten- dijke, bovenaan. Het duurste project (925.000 euro) is de om vorming van de route Wester- straat-Nieuwstraat tot fiets- straat. Daarvoor is subsidie aangevraagd. Ook op de lijst staan verbetering van de Jacob Valckestraat, fietsstroken langs de Anjelierstraat en aanpassing van de kruising Houtkade-Hol- landsche Hoeve. Bij het verbeteren van diverse oversteekplaatsen voor fietsers acht de gemeente de noodzaak het hoogst bij de kruising van de 's-Gravenpolderseweg en de Beukenstraat. Verder staan de kruising Ringbaan-Noord- 'hoeklaan en de oversteek tussen de wijken Overzuid en Oostmo- lenpark op de lijst. De wachttijd voor fietsers op de kruising Ringbaan-Westhavendijk-Van der Goeskade zou moeten wor den verkort. Stalling Voor de uitbreiding van de stal lingsruimte in de binnenstad ziet de gemeente mogelijkheden bij de Stenenbrug, de Kreukel- markt, de Singelstraat, de Oost- wal en in minder mate bij de Ou de Vismarkt en de Vlasmarkt. Fietsenstallingen gaan dan ten koste van het autoparkeren, maar in het kader van het Mas- terplan is het toch al de bedoe ling dat auto's zoveel mogelijk van de binnenstadspleinen ver dwijnen. Voor het wegwerken van de ont brekende schakels in fietsroutes denken B en W eerst aan de ver binding De Poel I-A. Fok kerstraat, vervolgens aan de si tuatie rondom de Ringbrug en in een later stadium aan tweezijdi ge fietspaden langs de Ringbaan ter hoogte van Noordhoek en langs de Oranjeweg, tussen de 's-Heer Elsdorpweg en de Pa- tijnweg. Extra verlichting is wenselijk langs de Westhaven dijk (nabij de Ringbrug) en op het fietspad langs de Kruk- weg. Er moet zoveel worden hersteld en vervangen in de Kamperlandse basisschool, dat nieuwbouw zeker een optie is. door Rob Paardekam KAMPERLAND - De vraag van het schoolbestuur van de Prins Willem Alexanderschool in Kamperland om een nieuwe school is op zich gerechtvaar digd. Dat stelt het college van de gemeente Noord-Beveland. Burgemeester en wethouders willen dan ook dat er een nieuwe school komt of anders een reno vatie die gelijkwaardig is aan een nieuw schoolgebouw. Het schoolbestuur van de pro testants-christelijke basis school stelt dat er de komende jaren zoveel hersteld en vervan gen moet worden aan het huidi- ge schoolgebouw dat het, mede gezien de leeftijd van het pand, beter is om een nieuwe school neer te zetten. Ook komt de school een lokaal tekort om de zes groepen te kunnen huisves ten. Opknappen van het nood gebouw is volgens zowel de ge meente als het schoolbestuur geen optie. Bouwkundige opnames, die zowel het schoolbestuur als de gemeente hebben gemaakt, on derstrepen de visie dat nieuw bouw de beste optie is. Het oude middengedeelte van de school, uit 1952, zou aan vervanging toe zijn. Alleen de gedeelten die in 1989 en 1989 zijn aangebouwd, kunnen met geringe aanpassin gen nog een aantal jaren voor uit. De gemeente moet nu kiezen uit het realiseren van een hele nieu we school of een opknapbeurt van het huidige gebouw in com binatie met gedeeltelijke nieuwbouw. Dat laatste zou een stuk goedkoper zijn en boven dien veertig vierkante meter meer oppervlakte voor de school opleveren. Een definitie ve keuze moet nog gemaakt worden. De gemeente wil de plannen met het schoolbestuur- nader bekijken en uitwerken. Verder zal worden onderzocht of er een brede school kan ko men in Kamperland. Volgens door Famke van Loon ZIERIKZEE - Het knaagde al jaren maar toen zijn neefje zelfs opmerkingen begon te maken over zijn gewicht was de maat voor Jurgen Tetteroo uit Zierik- zee vol. ,,De grens is bereikt." Met zijn deelname aan Big Diet, het afslankprogramma van SBS6, gaat het roer definitief om. Vanaf vandaag moet de weegschaal terughollen. Het doel: 33,2 kilo afvallen in elf we ken tijd. De boosdoeners zijn de 32-jari- ge Tetteroo bekend. Die doos koekjes, die in huis is voor als er onverwacht bezoek komt. 's Avonds nog even wat chips om de lekkere trek te stillen. En die zak verdwijnt niet aangebroken terug de kast in. Want dat is zon de. Ook op zijn werk bij de Roompot in Kamperland slaat hij een extraatje niet af. „Elke week is er wel iemand jarig." Zelf heeft hij de afgelopen jaren van alles geprobeerd om wat ki lootjes kwijt te raken. Van een bezoek aan een diëtiste om on der begeleiding wat af te vallen tot drastischer maatregelen. Jurgen Tetteroo uit Zierikzee gaat vanaf vandaag de afvalrace aan in Big Diet. foto Pieter Honhoff „Mijn hele leven ben ik daar al mee bezig. Vooral onverant woord door met poeders en pil len snel af te willen vallen." Maar, zoals Tetteroo zelf zegt, wegens een gebrek aan zelfdis cipline verviel hij al snel weer in zijn oude eetpatroon. Opmerkingen Aan dat jojo-effect wil hij nu een eind maken. Om gezond heidsredenen, maar ook vanwe ge reacties en opmerkingen uit zijn omgeving. Toen zijn drieja rige neefje opmerkingen begon te maken was voor hem de grens bereikt. „Kinderen vertellen de waarheid." Nadat hij vorig jaar j aloers naar de resultaten van de eerste club deelnemers aan het afslankprogramma had beke ken, heeft Tetteroo zich dit jaar aangemeld voor Big Diet. Vanaf vandaag breekt daarom voor het oog van heel Nederland een nieuwe tijd aan van gezond en verantwoord eten en veel be weging. Zes dagen per week wordt Tet teroo verwacht in de sport school. Het voordeel vindt hij wel dat het programma dit jaar thuis kan worden gevolgd en dat er niet zoals bij de eerste editie een verblij f in een kasteel aan de deelname is verbonden. Want op deze manier wordt het ge zonde leven direct in zijn eigen omgeving ingepast en kan hij min of meer gewoon aan het werk blijven. „In je privésitua- tie: dat is veel realistischer." Dat heel Nederland hem de ko mende elf weken op de vingers kijkt, roept bij Tetteroo tegen strijdige gevoelens op. „Je gaat natuurlijk een grens over, als je in je zwembroek voor de camera moet. Heel confronterend." An derzijds ziet hij het ook als een onherroepelijke controle, die zijn gebrek aan zelfdiscipline zal compenseren. „Aan heel Ne derland doe ik eigenlijk een be lofte. Je voelt je gigantisch ge controleerd." Al is het nog even wennen aan de camera en me dia-aandacht, de Zierikzeënaar heeft er zin in. De survivaltocht in de Ardennen met de andere deelnemers heeft al direct resul taat opgeleverd: in vier dagen (Advertentie) U weet het nog niet? Neem dan een kijkje op de verkiezingsmarkt vandaag zaterdag 2 maart 2002 doorlopend van 10.00 - 17.00 uur Arsenaaltheater - Vlissingen kramen van al!e partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Vlissingen lijsttrekkersdebat van 16.00- 17.00 uur onder leiding van journalist Theo Richel GRATIS TOEGANG DE KOFFIE STAAT KLAAR I door Ron Magnée KAPELLE - Het lijkt erop dat de ruzie tussen bewoners en gemeente over de inrich ting van het centrum van Ka- pelle uit de lucht is. Een com promis over de inrichting van het parkje direct achter het gemeentehuis is in de maak. De bewoners lijken daarmee in te stemmen. Aanleiding voor de ruzie zijn de plannen van het college van B en W om de Juliana van Stolbergschool uit te brei- den. Voor de vergroting van school is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. In dit voorstel, dat onlangs in een commissievergadering ter sprake kwam, is tevens de toekomstige uitbreiding van het gemeentehuis meegeno men. Daarboven zijn ook nog veertig extra parkeerplaat sen in het plan verwerkt. Dit tot grote onvrede van de om wonenden, die het parkje achter het gemeentehuis zien inkrimpen. Maar volgens woordvoerder B. Chamuleau van de belan gengroep Behoud het groene hart van Kapelle hebben de betrokken wethouders nu water bij de wijn gedaan. In een gesprek met de omwo nenden hebben de wethou ders J. Herselman (WD) en G. Burger (CDA) Chamuleau een harde belofte gedaan. De bewonersgroep vreest name lijk dat de Juliana van Stol bergschool in de toekomst vaker moet uitbreiden: „Ze hebben mij toegezegd dat de ze uitbreiding van de Juliana van Stolbergschool de aller laatste is", aldus Chamuleau. Een harde toezegging over de vermindering van het aantal parkeerplaatsen van veertig naar dertig stuks, een andere eis van de omwonenden, heb ben de wethouders voorals nog niet gedaan. „Daar wordt dinsdag in het college over onderhandeld." Overigens heeft Chamuleau geen goed woord over voor de communicatie van het colle ge: „In september vorig jaar werden we uitgenodigd voor een presentatie over de uit breidingsplannen van de school. De indruk bestond dat er een inspraakprocedu re zou volgen. Achteraf bleek dat de op dezelfde middag al de bouwplannen bij de ge meente al waren ingediend. Nadat over deze handelwijze opschudding was ontstaan, trok het schoolbestuur zijn plannen weer in." Tijdens daarop volgende inspraak avonden konden de omwo nenden niet meer over de es sentie, maar alleen over de invulling van het plan pra ten, aldus Chamuleau. Mocht het college dinsdag instemmen met de eisen van de omwonenden - de toezeg ging over de uitbreiding van de school én de vermindering van het aantal parkeerplaat sen - dan zijn de betrokkenen volgens Chamuleau voor tachtig tot negentig procent tevreden. „Honderd procent tevreden zijn we als we het parkje terugkrijgen." Bezwaren Overigens kunnen bewoners nog steeds met bezwaar schriften op de wijziging van het bestemmingsplan ko men, zegt de woordvoerder. De uitbreiding van de school zou volgens Chamuleau hier mee zeker drie jaar kunnen worden vertraagd. „Ik kan niet in de hoofden van de mensen kijken. Ik weet dat mensen zich er al juridisch in verdiept hebben en de rechtsbij standsverzekering willen gebruiken. Maar wordt aan onze eisen vol daan, dan acht ik de kans op bezwaarschriften van de groep heel klein." foto Willem Mieras het college is een onderzoek zin vol, omdat ook het dorpshuis en de gymzaal hoognodig aan ver vanging toe zijn of grondig gere noveerd dienen te worden. Ook de peuterspeelzaal en de plaat selijke jeugdsoos zouden bij een eventuele brede school betrok ken kunnen worden. De ge meente wil drie bureaus bena deren voor het uitbrengen van een offerte voor het maken van de haalbaarheidsanalyse. Die zou aan het eind van het jaar klaar moeten zijn. De plannen worden dinsdag 12 maart besproken in de commis sie maatschappelijke zaken. Deze begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Wissenkerke. tijd geeft de weegschaal acht ki lo minder aan. Die eerste stap pen motiveren om door te zet ten. Met een ambitieus streven in elf weken tijd ruim 33 kilo kwijt te raken heeft Tetteroo nog een lange weg te gaan, beseft hij zelf. Maar hij is vast van plan voor het oog van de natie - en niet in de laatste plaats voor zijn familie en vrienden - te slagen in zijn missie. „Die stimulans uit de omgeving heb ik nodig. Maar ik ga dat doel zeker bereiken." door Rolf Bosboom GOES - Goes zoekt een oplos sing voor het al dan niet bewus te misbruik van parkeerkaarten voor bezoekers van de binnen stad. In de praktijk blijkt dat een aanzienlijk aantal mensen niet alle noodzakelijke vakjes openkrast. Dat levert hen nu vaak een bekeuring op. Bewoners van het gebied waar vergunningparkeren geldt, kunnen sinds een jaar bij de gemeente kaarten voor hun be zoek kopen. Dat zijn kraskaar ten die 50 eurocent per stuk kos ten en één dagdeel geldig zijn. Om de kaart te kunnen gebrui ken, moeten vier vakjes worden opengekrast, bijvoorbeeld 'za terdag', '2', 'maart' en het be treffende dagdeel (voor of na 13.00 uur). Het komt vaak voor dat de par keerwachters van de gemeente constateren dat een van de vak jes niet is opengekrast, bijvoor beeld de dagaanduiding. Dat leidt tot een parkeerbon van 41 euro, omdat de kaart anders la ter opnieuw zou kunnen worden gebruikt. Een aantal 'gedupeerden' heeft bij de gemeente geklaagd over de opgelegde boete. Het ge meentebestuur kan zich hun on genoegen indenken. Volgens wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) is de kans klein dat mensen bewust op deze manier 'frauderen' met de kaarten, aan gezien het nauwelijks de moeite lijkt te lonen. „Maar ons pro bleem is dat het met een nahef fingsaanslag nul of één, alles of niets is. We kunnen niet bijvoor beeld de helft van het bedrag opleggen omdat de overtreding minder ernstig is." Enkele weken geleden speelde het college van burgemeester en wethouders al met de gedachte een soort waarschuwingssys teem in te voeren. Een bon volgt dan pas na een waarschuwing. Dat blijkt in de praktijk echter nauwelijks uitvoerbaar te zijn, omdat de controleurs dan een uitgebreide administratie zou den moeten gaan bijhouden. HANSWEERT - Bij een steek partij op een schip in de haven van Hansweert is gisteren een 16-jarige jongen gewond ge raakt bij een speelse vechtpar tij. Het incident vond rond één uur 's middags plaats op de Smal Agt. De politie rukte met veel wagens uit, omdat op het schip moeilijk opvoedbare kinderen een reïntegratieproject volgen. De 17-jarige dader, afkomstig uit Rotterdam, kon snel worden aangehouden, maar er bleek geen kwade opzet in het spel te zijn. De jongens hadden lopen dollen met een scherp voorwerp waarbij per ongeluk was gesto ken. De gevolgen voor het slachtoffer bleken mee te vallen Na een korte behandeling in het ziekenhuis kon de jongen huis waarts keren. De vreugde rond de aan staande raadsverkiezingen wordt soms vermengd met droefenis. Zo maakt de Vlis- singse afdeling van de Socia listische Partij melding van handelingen die grenzen aan sabotage. De aanplakbiljet ten van deze wakkere politieke denominatie zijn in de afgelopen weken van ge meentewege verwijderd, op verzoek van andere partijen, zo meldt de SP. Naïevelingen zouden op het idee kunnen komen dat die andere - niet bij name ge noemde - partijen, worden gedreven door angst en zich dus laten adviseren door een slechte raadgever. Zulks zou de Socialistisch Partij tevre den kunnen stemmen. Maar zo zit het niet. De partij met de rode, appelvormige besvrucht uit de familie der nachtschaden laat in een persbericht weten dat de ge meente Vlissingen financieel aansprakelijk gesteld zal worden voor de teloorgang van de posters en de lijm. Nog vier nachtjes slapen, dan zullen we weten of de poging om de kiezers op deze kloeke wijze te lijmen, is geslaagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 57