Kanshebbers falen op EK-indoor PZC Lepe Fieleke verovert vele harten Zwartboek kost tafeltenniscoach Clausen de kop Matteo sloeg Vennegoor of Hesselink niet Frank Vandenbroucke opnieuw ondervraagd Alleen debutanten Van der Westen en Sedoc verrassen positief 21 Bekertopper Ajax-PSV uitgesteld Van Wonderen verlengt contract Lammerts coach neo-amateurs Ook B-testen skiloopsters positief Di Luca snelste in Valencia Schmitt winnaar in Lahti Ajax gooit deur dicht voor Winter NAC moeizaam naar zege op AZ zaterdag 2 maart 2002 door Henk van Weert LEEDS - Verdediger Domenic Matteo van Leeds United heeft PSV'er Jan Vennegoor of Hes- selink niet in het gezicht gesla gen. Dat is vast komen staan op grond van Engelse televisie beelden die donderdagavond niet zijn uitgezonden in Neder land. Van de beelden die de NOS wel vertoonde, zou kunnen worden afgeleid dat de verdediger van de Engesle club Vennegoor of Hesselink bewust een vuistslag gaf, direct nadat de PSV-spits de winnende treffer had inge kopt. Sky Television zond na de wed strijd beelden uit die uit een andere hoek zijn gemaakt. Te zien was dat Matteo hard op de grond beukte, uit woede en frustratie over het doelpunt. Hij raakte het gezicht van 'Lange Jan' niet. Vennegoor of Hesselink zei di rect na afloop dat hij niet wist of hij geslagen was. Hij hield het erop dat hij geraakt was door een schoen. Mateja Kezman zag het voor val van nabij. Ook hij conclu deerde dat de Engelse speler uit pure frustratie en teleur stelling zijn vuist in het gras plantte. PSV speelt in het UEFA Cup toernooi eerst thuis tegen Fey- enoord. Het duel wordt op don derdag 14 maart gespeeld. Een week later, 21 maart, vindt de return plaats in De Kuip in Rotterdam. De volgorde is al bepaald bij de loting, die Feye- noord aan Glasgow Rangers koppelde en PSV aan Leeds United. De wedstrijden in Eindhoven en Rotterdam wor den de derde en vierde ontmoe ting tussen de twee clubs in dit seizoen. Daarna spelen ze in Eindhoven nog een keer tegen elkaar voor de nationale com petitie. GPD Gregory Sedoc vliegt over de horden en plaatst zich voor de halve finale. foto Soenar Chamid/WFA AMSTERDAM - De halve finale in het nationale bekertoer nooi tussen Ajax en PSV gaat woensdag niet door. De KNVB gaat op zoek naar een nieuwe datum omdat de NS niet in staat was 1600 aanhangers van de Eindhovense club te vervoeren. PSV wilde vervolgens de supporters met de bus vervoeren. De gemeente Amsterdam wilde in dat geval slechts vijfhonderd fans van de landskampioen toelaten. Dat was weer onbe spreekbaar voor voorzitter Hany van Raaij. De preses van PSV dreigde het duel daarop te boycotten. De KNVB overlegt maandag met de directie van de Nederlandse Spoorwegen. Onderwerp van gesprek zijn de gevolgen van het besluit van de NS om in het vervolg geen georganiseerd treinvervoer voor supporters op doordeweekse avonden aan te bieden. ANP ROTTERDAM - Kees van Wonderen speelt ook volgend sei zoen voor Feyenoord. Na gesprekken met bestuurslid techni sche zaken Rob Baan en trainer Bert van Marwijk besloot de middenvelder zijn aan het einde van het seizoen aflopende contract met een jaar te verlengen. Van Wonderen is op dit moment bezig met zijn vijfde seizoen bij Feyenoord. ANP WOERDEN - Johan Lammerts is komend jaar de wieler- bondscoach van de neo-amateurs. De 41-jarige oud-winnaar van de Ronde van Vlaanderen is de opvolger van Hennie Kui per. Lammerts gaat de renners onder 23 jaar begeleiden tij dens het EK en WK. ANP LAUSANNE - De Russische skiloopsters Larissa Lasoetina en Olga Danilova zijn ook bij de contra-expertise positief op dopinggebruik bevonden. De internationale skifederatie FIS maakte de uitslag van de B-staal gisteren bekend. Beide ski loopsters zijn met onmiddellijke ingang geschorst. Lasoetina won bij de Olympische Winterspelen in Salt Lake City de 30 kilometer klassieke stijl, Danilova werd achtste. Uit een eer ste dopingtest bleek dat in het bloed van beide atletes het prestatieverhogende middel darbepoetin zat. Lasoetinh moest haar gouden medaille inleveren, Danilova werd uit de uitslag geschrapt. DPA/SID/RTR SOMMET DE CAMPELLO - Danilo Di Luca heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Valencia gewonnen. De Itali aan was in de zware etappe over 148 kilometer van Ta vernes naar Sommet de CampeÜo de rapste in een eindsprint van drie renners. Colom uit Spanje is de nieuwe leider in het algemeen klassement. Michael Boogerd greep de zware etappe aan om zich te testen. De Nederlander finishte keurig als vijfde op eefr achterstand van 18 seconden op winnaar Di Luca. Boogerd is ook de beste Nederlander in het algemeen klassement. Hij moet vandaag in de afsluitende tijdrit 18 seconden goedma ken op Colom. ANP LAHTI - De Duitser Martin Schmitt heeft gisteren de wereld bekerwedstrijd schansspringen in het Finse Lahti gewonnen. De olympisch kampioen van Salt Lake City (landenploeg) sprong 125,5 en 125 meter en kreeg daarvoor 266,8 punten. Tweede werd Adam Malysz uit Polen (124,5 124/263,7) ep derde Robert Kranjec uit Slovenië (123 125,5/261,7). Schmitt behaalde in Lahti zijn 28e wereldbekerzege. DPA door Pim van Esschoten WENEN - De Nederlandse atle tiek liep gisteren een deukje op. Op de eerste dag van de EK-in door in Wenen vlogen atleten, die voorzichtig mochten denken aan een medaille, er in de kwali ficatie al uit. En juist de debu tanten Marcel van der Westen en Gregory Sedoc joegen snel ge noeg over de horden om tot de halve finale te geraken. Christian Tamminga en Moni que de Wilt faalden in de kwali ficatieronde van het polsstok hoogspringen. De 27-jarige Tamminga beperkte 's ochtends het aantal sprongen in de kwali ficatie zoveel mogelijk, omdat de Hagenaar last heeft van een enkelblessure. Na een mislukte poging op 5,55 besloot hij de twee resterende pogingen in te zetten op een hoogte van 5,65. Het lukte hem echter niet. De laatste poging moest hij zelfs af breken, omdat de enkel vast kwam te zitten. De Wilt (25) had na haar uit schakeling louter vragen. „Ik weet niet waar dit door komt, ik heb er geen verklaring voor", zo reageerde ze op haar povere prestatie. De 25-jarige atlete uit Vught slaagde er niet in de hoogte van 4,20 meter te halen. Eerder deze winter verbeterde ze haar Nederlands record tot 4,44 meter. Bij de kwalificatie met 25 deelneemsters kreeg de in Leverkusen wonende De Wilt de juiste techniek niet te pak ken. Voor het bereiken van de eindstrijd was een hoogte van 4,35 meter nodig. Voor Virgil Spier en Rutger Smith is het verhaal anders. Jonge atleten, voor wie het mee- AMSTERDAM - Voor Aron Winter is ook het volgend sei zoen geen plaats bij Ajax. Tech nisch directeur Leo Beenhakker en trainer Ronald Koeman lie ten de speler gisteren weten dat hij geen deel zal kunnen uitma ken van de A-selectie. Winter speelt dit seizoen op huurbasis bij Sparta. Zijn contract bij Ajax loopt nog tot medio 2003. Ajax heeft Win ter, die vanaf 1986 liefst 304 of ficiële wedstrijden voor de hoofdstedelijke club speelde, toegezegd dat hij komend jaar ook op huurbasis bij een andere club kan spelen. De verwach ting is dat Sparta de verbintenis met Winter wil verlengen. GPD BREDA - NAC heeft moeite een vervolg te geven aan de in de eerste competitiehelft neerge zette reeks knappe resultaten. Tegen AZ werd gisteren in Bre da pas de tweede zege na de win terstop geboekt: 3-1. NAC was voor rust in een aan trekkelijk duel niet veel beter dan AZ maar wel efficiënter. De beste kansen waren voor de Alkmaarders, maar Sergio zette de thuisploeg na ruim een half uur op voorsprong. De Brazili aan ging alleen op Nijkamp af en passeerde de vervanger van de vrijwel herstelde Moens be kwaam. AZ kwam na een uur weer op ge lijke hoogte. De even daarvoor voor Schenning ingevallen Jean-Philip Becht ging in de fout, Nelisse profiteerde. Ten Cate stuurde onmiddellijk Sal mon het veld in. NAC drong weer aan. Cristiano scoorde in de 71e minuut maar had daar voor volgens arbiter Vink doel man Nijkamp te fors benaderd. Een strafschop besliste het duel tien minuten voor tijd alsnog in het voordeel van NAC. Opdam beging een lichte overtreding op Petö en werd daarvoor zwaar gestraft. Fehèr schoot vanaf de stip raak, waarna Sergio met zijn tweede treffer van de avond de Europese dromen in Breda weer aanwakkerde. NAC - AZ 3-1 (1-0). 34. Sergio 1-0, 61. Nelisse 1-1, 81. Fehèr 2-1 (straf schop), 90. Sergio 3-1. Scheidsrech ter: Vink. Gele kaart: Penders (NAC Wolters, Van Galen, Lindenbergh, Kromkamp, Opdam, Fortes Ro- driqnez (AZ). Aantal toeschouwers 12.200. ANP doen aan een EK-indoor een goede ervaring is. Toch was de tijd van Spier over de 60 meter en vijf horden (7,89 seconden) niet goed te noemen. De Rijswij- ker (21) krijgt vandaag op de 60 meter een nieuwe kans ervaring op te doen. Smith stootte de ko gel tot 19,60 in z'n derde poging. Goed voor een persoonlijk re cord (indoor), zeven centimeter te weinig voor de achtste plaats en de finale. Verklaringen Dat ook Bram Som en Arnoud Okken beiden sneuvelden in de eerste ronde op de 800 meter, was onverwacht. Debutant Ok ken (19) viel weinig te verwijten over zijn vierde plaats in de serie met wereldkampioen Andre Bucher. Anders lag het bij huis genoot Bram Som (21). Hij zocht dan ook verklaringen, maar geen excuses. Het was een mooie, rare race ge weest. Som is gewend te volgen, maar moest het initiatief wel nemen met de Pool Pavel Cza- piewski en de Portugees Joao Pires in zijn serie. Mannen, die altijd achterin hangen om in de slotmeter op te stomen. Som koos voor de kop, „maar ik had gewoon klotebenen. Het liep niet." Czapiewski kon hij niet aan, Pi res wel. Maar de Rus Dmitri Bogdanov bléek de spelbreker, die Som naar buiten duwde in de laatste meters. „Hoort erbij", zei Som over het duw- en trek- werk waarbij de Rus met 0,01 seconde verschil aan het langste eind trok. Twee weken terug liep Bram Som nog met twee vingers in de neus naar 1.47,51. Nu bleef hij steken op 1.49,08. Het duo van coach Honoré Hoedt kon niet ontkennen, dat de gebeurtenis sen van de afgelopen twee we ken van invloed waren geweest. Marco Michels, moderne vijf kamper en medebewoner van het topsportershuis nabij Pa pendal, werd twee weken terug dood aangetroffen in zijn bed als gevolg van een hartstilstand. Okken vond hem. Het verdriet, de schrik, de begrafenis. „Dat is ze niet in de koude kleren gaan zitten", zei Hoedt gisteren nog maar eens. „Stress, slaapge- brek." „Maar het is geen excuus," zei Som. „De keuze toch naar We nen te gaan is gemaakt. Dat doe je, je weet dat je ritme mist. Het is allemaal achteraf. Maar ook een Bram die niet helemaal lek ker draait moet in deze race kunnen overleven." GPD door Hans Koenekoop AMSTERDAM - Trainer Co Clausen van tafeltennisclub Le lystad United is gisteren per di rect ontslagen. Aanleiding is een zwartboek dat de coach van de eredivisieclub samen met speler Jonah Kahn over voorzit ter Ted van der Meer naar buiten heeft gebracht. Van der Meer, die ook commen tator van tennis en tafeltennis is bij Studio Sport, zou zich vol gens de twee de afgelopen jaren herhaaldelijk schuldig aan con tractbreuk en oplichting heb ben gemaakt. Clausen en Kahn maken melding van zeven 'wan daden'. In de meeste gevallen gaat het om spelers die zonder enige verklaring uit het team zijn gezet en overeengekomen vergoedingen niet hebben gekregen. Onder anderen ster speler Trinko Keen zou een aan- van onze sportredactie DENDERMONDE - Frank Van- denbroucke is gistermiddag op nieuw ondervraagd door de fe derale politie in Dendermonde. Volgens sommige bronnen vond in de loop van de namiddag ook een confrontatie plaats met Bernard Sainz, alias dokter Mabuse. Het lijkt er steeds meer op dat de bij Sainz gevonden producten geen schadelijke stoffen bevat ten en veeleer thuishoren in de categorie onschuldige homeo pathische middelen, zoals de Fransman bij zijn arrestatie zelf volhield. Zekerheid komt er pas ten vroegste maandagavond omdat volgens de Dendermond- se procureur Du Four laborato riumonderzoek meer tijd in be slag neemt dan aanvankelijk werd verondersteld. Dinsdag moet de raadkamer oordelen of Sainz aangehouden blijft en daarom is het belang rijk te weten wat Sainz woens dag precies in zijn wagen ver voerde op het ogenblik dat hij door de politie van Erpe-Mere werd onderschept. Voor Vandenbroucke liggen de zienlijk deel van een afgespro ken vergoeding niet hebben ontvangen. De trainer en de speler hebben verzocht om een algemene le denvergadering. Daarin willen zij aansturen op het aftreden van Van der Meer „Om te voor komen dat de tafeltennissport en de daarbij betrokken mensen nog meer onnodige schade wor den aangedaan", aldus Kahn. Van der Meer is volledig ver baasd over de actie van Clausen en Kahn. „Het riekt naar rancu ne." Het managementteam van Lelystad United heeft de kant van Van der Meer gekozen. Vol gens manager Fred van Oosten rijk is Clausen niet langer te handhaven omdat hij met het uitbrengen van het zwartboek een afspraak heeft geschonden. De trainer zou niets naar buiten brengen over een recente poging van Lelystad United om hem op een zijspoor te zetten. ANP kaarten anders. Bij hem thuis werden wél verboden produc ten gevonden. Voorlopig zijn er geen aanwijzingen dat VdB een of meerdere spullen recent zou hebben gebruikt. Maar zoals procureur Du Four zei is het be zit ervan op zich al strafbaar. De inkt van Frank Vanden- brouckes ontslagbrief is nauwe lijks droog of er staan alweer mensen klaar om zijn volgende werkgever te worden. Twee sponsors willen VdB, te weten Palmans-Collstrop, waar Roger De Vlaeminck hem maar al te graag zou begeleiden, en het nieuwe Marlux-team van Noël De Meulenaere. De Meulenaere, patron achter de schermen van zowel Pal mans-Collstrop als Marlux: „Ik zou voor Vandenbroucke het zelfde doen als voor ieder ander die een misstap beging, hem doen herbeginnen op de onder ste sport van de ladder. Bij een klein ploegje dus. Daar kan hij weer zichzelf wordqn zonder enige vorm van stress." De Vlaeminck: „Ik wil met hem werken, zelfs als hij straks ver oordeeld wordt. Zolang hij geen dertig is, ben ik bereid hem de juiste weg te wtjstéfè PGPD Theo Middelkamp (88) luistert jaarlijkse ploegenvoorstelling op door Björn Goorden GOES - Twee verweerde knuisten om beide revers geklemd. Een twinkeling in de ogen alsof het een tienerjongen met vlinders in de buik betaamt. En de opgestoken vinger bij elke kwinkslag. Het publiek hing aan zijn lippen gister avond in Goes. De oudst levende we reldkampioen (Reims 1947), Theo 'Fiel' Middelkamp, was voor het eerst in het 48-jarige bestaan van de naar hem ver noemde Zeeuwse wieier- en toerclub aanwezig bij de jaarlijkse ploegenvoor stelling. 'Lepe Fieleke' zoals hij in de jaren der tig en veertig door het Vlaamse wieler publiek liefkozend werd genoemd, was na lang aandringen door ZRTC Middel kamp-voorzitter Fester Aarts overge haald om samen met Jan Raas en Keetie van Oosten - Hage de ploegenvoorstel ling luister bij te zetten. En dat deed-ie ook. Hij stal de harten van het in groten ge tale opgekomen publiek. Ook die van de genode gasten als Jan Janssen. „Ik geloof dat ze zeven keer de Ronde van Kieldrecht (waar Middelkamp gebox-en en nog steeds woonachtig is) hebben ge organiseerd, en ik heb ze allemaal ge wonnen. Da hebt ge me nooit kunnen nadoen, hè Jan!" Fiel Middelkamp, onlangs werd-ie 88, vertelde over zijn eerste ervaringen met de Tour de France. In 1936 schreef hij als eerste 'Ollander' ooit een Touretap pe op zijn naam. „En 't was er niet zo maar één, hoor. Ik had van tevoren nog nooit een berg gezien, maar ik heb de rit over onder meer de Galibier en de Tele- graphe gewonnen, de zwaarste berg etappe van die ronde. Awel, da's nie niks, hè." Smokkelen Enkele jaren later won hij zijn tweede etappe, nu een Pyreneeënrit. „We zaten met een aantal coureurs op kop. En echt geloof me, het was 42 graden. Boven dien was er geen boom en geen huis in de buurt om onder te schuilen. Maar toch reed ik ze allemaal naar huis." Op de 'macadam' was hij in zijn tijd één van de grootsten. „Coppi, Bartali, Van Steenbergen, die hielden niet zo van die wegen, ik reed ze er stuk voor stuk af. Tijdens de oorlogsjaren kwam hij in aanvaring met de Duitsers. „Ik was graan aan het smokkelen, want dat deed ge in die tijd, hè. Maar een Duitser betrapte me en ze stopten me in de bak. Maar ach, zo erg was dat ook weer niet, want het eten en drinken kreeg ik er voor niets!" De verweerde vinger stak hoog in de lucht. Adrie Bruijnooge, ploegleider van de junioren van ZRTC Middelkamp, was danig onder de indruk geraakt van de one man show van Theo Middelkamp. „Ik kreeg er gewoon kippenvel van." Theo Middelkamp was gisteren voor het eerst aanwezig bij de ploegenvoorstelling van de wielervereniging die naar hem is vernoemd. foto Willem Mie ras Zoals hij de laatste weken ook onder de indruk van zijn eigen ploeg is geraakt. „Ik wil niet al te veel op de zaken voor uitlopen, het seizoen moet nog begin nen, maar ik schat de kracht van mijn team zéér hoog in. Ik heb eerlijk gezegd nog nooit zo'n talentvolle lichting mee gemaakt." Afzien Bruijnooge wist onlangs tijdens een trainingsweek van Middelkamp niet wat hem overkwam toen een viertal van zijn coureurs alles aan flarden reed. „Arjen Mosselman, Emiel Nijsse, Wou ter Lugtenburg en Ruud Rentmeester reden alles en iedereen los. Niemand kon ze volgen, ook de amateurs niet. Wat een klasse... Maar Ruuds broertje Niek heeft ons nog het meest verbaasd. Hij is nog nieuweling, maar kan zelfs dat viertal ongelooflijk laten afzien." Er kan dus het een en ander verwacht worden van zowel de junioren als de nieuwelingen van ZRTC Middelkamp. Voor de amateurselectie zal echter nog geduld voor moeten worden opge bracht. De groep renners waarover ploegleider Heddie Nieuwdorp het ko mende seizoen beschikt is wel erg jong. De terugkomst van ervaren renners als Mare Blok, Michel Rommers en Vincent Vilerius kwam daarom zeer gelegen. Maar daar tegenover staat het vertrek van Fran?ois Franse (naar Willebrord Wil Vooruit) en Dennis Mesu (terug naar de sportklasse A). Selecties. Amateurs: Mare Blok (Heinkens- zand), Arnold Duinhouwer (Kapelle), Pa trick de Grave (Kapelle), Wim de Koeijer (Soesterberg), Michel Rommers (Kapelle), Vincent Vilerius (Middelburg), Dick van de Berg (Gapïnge), Joel Dieleman (Vlissingen), Luc van Eek van der Sluis (Goes), Edzard van Ewijk (Goes), Bernard Hering (Aarden burg), Johnny Hoogerland (Yerseke), Wilco Jonker (Burgh-Haamstede), Jan van Koeve- ringe KruiningenRico Kruijt ('s-Graven- polder), Amaud van Leest (Oudenbosch), Johnny Pollie (Tholen), Jacco Ringelberg (Zierikzee), Richard Slabbekoom (Kapelle). Ploegleider: Heddie Nieuwdorp. Junioren: Dirk en Hans van Dam (Goes), Pie- ter Israel (Kruiningen), Wilbert Kruijt ('s- Gravenpolder), Wouter Lugtenburg (Goede reede), Maurice Minnaar (Middelburg), Ar jen Mosselman (Kruiningen), Emiel Nijsse (Hoedekenskerke), Raoul Poortvliet (Kort- gene), Ruud Rentmeester (Goes), Tibor Springer (Goes) en John van de Vreede (Krabbendijke) Ploegleider: Adrie Bruijn ooge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21