Onderzoek naar bedrijfsgrond n i Middelburgse politiek is nooit saai Walcherse scholen presteren goed bij gedichtenwedstrij d PvdA-program bevat tientallen actiepunten PvdA bezorgd over atletiekbaan Diefstal uit auto's Communicatie rond herindeling Goes wil minder gladde straten Goes houdt belastingen gelijk Boetes voor te vroeg afval Website vaker ingezet in strijd om kiezersgunst Handelskamer brengt behoefte in beeld Veranderingen in wijk Zierikzee Vrouw bestolen in ziekenhuis Veerse partij deelt voedsel uit GOES - De Goese PvdA-fractie maakt zich zorgen over de be labberde staat van de atletiekbaan en heeft daar schriftelijke vragen over gesteld. De partij wil weten op welke termijn het college de baan weer op een aanvaardbaar niveau denkt te krijgen. De sociaal-democraten vinden verder dat de renova tie van de atletiekbaan ondeugdelijk is uitgevoerd en vragen burgemeester en wethouders of ze het daar mee eens zijn .en, zo j aof de gemeente stappen onderneemt tegen de uitvoerder. BURGH-HAAMSTEDE - Dieven hebben gistermiddag een auto opengebroken die geparkeerd stond aan de A. van der Weijdeweg in Burgh. Uit de auto werd fotoapparatuur met een waarde van honderden euro's weggenomen. Gistermiddag is ook een auto opengebroken die geparkeerd stond aan de Duinweg in Oostkapelle. Daar was de buit com puterapparatuur van enkele honderden euro's. SLUIS - Lievens Communicatie uit IJzendijke gaat de com municatie verzorgen rond de herindeling van de gemeenten Oostburg en Sluis-Aardenburg. Tot de datum van de samen voeging op 1 januari 2003 zal het communicatiebureau zich inzetten voor zowel de interne als de externe communicatie. De verzorging van de perscontacten over de herindeling neemt medewerkster M. de Jong van Lievens Communicatie voor haar rekening. GOES - De gemeente Goes gaat bekijken hoe zij de gladheids- bestrijding kan verbeteren, zo besloot het college van burge meester en wethouders deze week. De bedoeling is het aantal straten waar bi] glibberige omstandigheden wordt gestrooid, te vergroten. Begin jaren negentig heeft de gemeente het zoge heten strooiplan aanzienlijk versoberd. Sindsdien zijn het vooral de woonerven waar niet of nauwelijks wordt ge strooid. „Die straten worden soms spiegelglad", zegt wethou der M. 't Hart. „We vinden daarom dat we ons opnieuw moe ten gaan oriënteren op het strooibeleid." GOES - De gemeentelijke belastingen in Goes gaan volgend jaar niet omhoog, afgezien van de gebruikelijke inflatiecor rectie met drie procent. Met dat uitgangspunt gaat het ge meentebestuur de Voorjaarsnota opstellen, zo besloot het col lege van B en W deze week. De nota dient weer als basis voor de begroting 2003. De afgelopen jaren heeft Goes vastgehou den aan het streven de belastingen gelijk te houden en waar mogelijk zelfs te verlagen. Mede daardoor staat zij niet meer te boek als duurste gemeente van Zeeland. ZIERIKZEE - De politie heeft donderdagavond nauwlettend gepatx-ouilleerd in het winkelgebied van Zierikzee. In het voetgangersgebied werden zeven boetes uitgedeeld, onder meer voor brommeren door de straten en rijden zonder helm. Ook vatte de politie twee personen in de kraag wegens discri minatie en bedreiging. Vanaf half negen trokken de agenten samen met gemeente en reinigingsdienst het centrum in voor de aangekondigde huisvuilcontrole. Gekeken is of het afval op de juiste manier - in een stevige, afgesloten zak - en niet te vroeg aan de straat gezet werd. Bij deze controle zijn dertien boetes uitgedeeld. door Ernstjan Rozendaal gereikt. De wedstrijd kent ver schillende categorieën. Tot de VEERE - De Valeriusschool in winnaars van de Schrijvers- en Veere heeft goed geboerd bij de Kinderjury behoorde de gehele twaalfde editie van de jaarlijkse groep 4 van basisschool de Aca- gedichtenwedstrijd van de ciahof in Middelburg. EviGide- Stichting Kinderen Poëzie, onse en Derk ten Kley uit groep De school kreeg een eervolle 5 van de basisschool Valerius in vermelding poëzie en vier leer- Veere zijn als winnaars aange- lingen vielen individueel in de wezen door schrijversjury, klas- prijzen. Ook andere Zeeuwse genoot Willem Breel overkwam scholen wisten zich met gedich- hetzelfde bij de kinderjury, ten te onderscheiden. evenals Camillo Klingen uit groep 6 van de Valeriusschool. Het thema van de gedichten- Door de kinderjury werden ook wedstrijd was dit jaar 'Ik Freek van der Maas van groep 4 schrijf, ik schrijf wat jij niet van de Acaciahof in Middelburg schrijft'. In totaal werden en Killian van de Vreede van 39.066 gedichten ingestuurd groep 6 van De Horizon in Ril- van kinderen van vier tot en met land uitverkoren, twaalf. Honderdvijf en dertig In de categorie Overige school- gedichten zullen worden opge- prijzen boekte De Schute uit nomen in een verzamelbundel Biggekerke succes en De Bever die 20 april verschijnt, als tij- burch uit Middelburg en De dens de afsluitende manifesta- Burcht Rietheim uit Oost-Sou- tie in het Land van Ooit in burg kregen zogenaamde 'bij- Drunen de prijzen worden uit- na-prijzen'. door Ab van derSluis zingsprogramma en de speer punten voor de komende jaren. Steeds meer politieke partijen Op de website van de Stichting en maatschappelijke instellin- Tuin van Zeeland (tuinvanzee- gen op Walcheren kiezen ervoor land.nl) kunnen bezoekers te- om een eigen website openen, recht voor een stemadvies voor Gisteren werden de VVD-Mid- écht groene kandidaten voor de delburg en de Stichting Tuin waterschapsverkiezingen van 6 van Zeeland aan het rijtje toege- maart. De stichting is vorig jaar voegd. Op de internetpagina's is oktober opgericht met als doel onder meer algemene informa- het natuurschoon op Walcheren tie te vinden. te behouden, te ontwikkelen en uit te breiden. Directe aanlei- Op de VVD-website (vvdmid- ding is het Groenstructuurplan delburg.nl) kunnen bezoekers van het waterschap Zeeuwse kennis maken met de kandida- Eilanden. Dat leidt volgens de ten voor de komende gemeente- stichting tot kaalslag, raadsverkiezingen. De pagina's De stichting telt inmiddels vijf- vermelden verder het verkie- honderd sympathisanten. (Advertentie) 5 jaar Klaverblad, 5 jaar samenwerking, 5 jaar inzet FvO, ZSG, POSO, LOC-Zeeland RPCP, WAO-Platform, bedankt! zaterdag 2 maart 2002 door Miriam van den Broek MIDDELBURG - De Kamer van Koophandel gaat onderzoe ken hoe groot de vraag is naar bedrijfsgrond op Walcheren. Daarnaast wordt in beeld ge bracht of de bedrijfsterreinen efficiënter kunnen worden in gericht zodat bedrijven er lan ger blijven zitten. Het onderzoek is een initiatief van de Kamer van Koophandel en wordt ondersteund door de drie Walcherse gemeenten. „Het doel is de ondernemers zo tevre den mogelijk te maken", zegt C. Helmendaeh van de Kamer van Koophandel. „We willen niet al leen weten hoeveel ruimte er no dig is, ook horen we graag hoe die ruimte of hoe het bedrijven terrein volgens de ondernemers het beste kan worden ingedeeld. Als bedrijven daardoor met meer plezier op Zo'n terrein zit ten, vertrekken ze niet zo snel naar een andere plek.In het on derzoek wordt niet gekeken haar locaties waar eventueel een nieuw bedrijventerrein kan komen. Alle bedrijven die op ëenindustrieterrein zitten of die in een kern gevestigd zijn maar eigenlijk op een bedi'ijventer rein thuishoren, krijgen komen de week een enquêteformulier in de bus. De vragen die daarop gesteld worden gaan over de groei van het bedrijf, wat ze van de huidige locatie vinden en of er plannen zijn voor uitbreiding öf verhuizing. Naast de enquête worden makelaars geïnter viewd over de verkoop van be drijfsruimten. Resultaten Landelijke onderzoeken naai de wensen en behoeften voor be drijfsterreinen worden ook in dit onderzoek meegenomen. De verwachting is dat de resultaten medio dit jaar bekend zijn. Een soortgelijk onderzoek voerde de Kamer van Koophandel uit in Zeeuws-Vlaanderen en op Noord- en Zuid-Beveland. De gemeente Veere is blij met ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders van Schouwen- Duiveland gaan onder voorbe houd akkoord met de wijzigin gen aan het Masterplan Poort ambacht 11. Wethouder C. Veerhoek kwam na kritiek van de commissie ruimtelijke ordening op 6 febru ari met een nieuw voorstel voor de invulling van de Zierikzeese nieuwbouwwijk. In het com promisvoorstel wordt meer ruimte gemaakt voor speelveld jes en groen en wordt een aantal rijtjeshuizen 'omgebouwd' tot twee-onder-één-kap woningen. De wijk levert hiermee 21 ge plande woningen in. TERNEUZEN - Een 61-jarige vrouw uit Terneuzen is gister middag in ziekenhuis De Honte in haar woonplaats bestolen van haar portemonnee. De vrouw had haar jas en tas met daarin een portemonnee aan een kapstok gehangen. Toen ze 'terugkeerde was de portemon nee met daarin enkele tientallen euro's en waardepapieren weg. REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl het initiatief. De laatste keer dat de vraag naar bedrijfsgrond in deze gemeente is onderzocht, was in 1997Twee jaar 1 ater is op basis van die gegevens de notitie Bedrijventerreinen vastgesteld. De ontwikkeling van de terrei nen op Veers grondgebied is nog niet echt op gang gekomen. Er ligt momenteel wel een vooront werp-bestemmingsplan om het bedrijventerrein Hondegems- weg in Serooskerke uit te brei den. Het vaststellen van beleid op basis van vijf jaar oude gege vens, is volgens het college van B en W niet echt wenselijk. Een bijkomend voordeel van het onderzoek is volgens het Veerse college dat de enquête zich uit strekt over heel Walcheren. Een overzicht van een Walcherse be hoefte aan bedrijfsgrond is er niet. „Dit onderzoek zal onder meer inzicht geven in de vraag naar bedrijfsgrond ten westen van het Kanaal door Walche ren", zeggen B en W. „Dat is een belangrijk gegeven voor onze gemeente." Het bedrijventerrein Hondegems weg bij Serooskerke wordt uitgebreid. foto Lex de Meester door Ab van derSluis De PvdA in Middelburg heeft tien tallen actiepunten opgesteld als aanvulling op het verkiezingsprogram ma. De fractie wil, als zij deel gaat uit maken van het nieuwe college van bur gemeester en wethouders, een groot aantal suggesties realiseren. Het actiepuntenprogramma is de laat ste weken tot stand gekomen na ge sprekken met wijkbewoners en allerlei maatschappelijke organisaties. De PvdA heeft huis-aan-huis kaarten verspreid, waarop mensen hun ideeën kwijt konden. Daarnaast voerden indi viduele leden gesprekken met sleutelf i- guren uit de diverse wijken. „Wat in die gesprekken telkens naar voi'en kwam is dat men wil dat het gemeentebestuur meer communiceert en dat mensen meer invloed willen hebben. Dan gaat het om concrete zaken, zoals verkeer, veiligheid en groen in de wijken. Het gaat echt om dingen dicht bij huis. We hebben veel inhoudelijke reacties ge kregen", zegt lijsttrekker Albert de Vries. De kaartenactie en de gesprekken le verden nog een belangrijke conclusie op. Ondanks alle kritiek op de politiek willen Middelburgers best heel veel doen voor hun wijk of buurt. „Dat moe ten we benutten", vindt De Vries, „we moeten beter en meer praten met men sen." De PvdA heeft het actiepunten programma teruggestuurd aan de men sen en instellingen, waarmee gesprekken zijn gevoerd. „We kunnen natuurlijk niet garanderen dat je alle actiepunten kunt realiseren. In een be stuur moet je nu eenmaal compromis sen sluiten." De fractie vindt het in ieder geval be langrijk om het parkeerbeleid de ko mende jaren nog eens kritisch onder de loep te nemen. De PvdA is voor een au- toluwe binnenstad. Bewoners en be drijven in het centrum moeten met een goed vergunningenstelsel voorrang krijgen bij het verdelen van de schaarse parkeerplaatsen. Bezoekers moeten ontmoedigd worden om. in de binnen stad te parkeren. Om die reden wijst de PvdA een openbare parkeergarage aan de Bachten Steene af. De fractie wil wel de mogelijkheden van een parkeerkel der in het Prins Hendrikdok onderzoe ken. Sociale atlas Naast een Kwaliteitsatlas willen de so ciaal-democraten per wijk een sociale kwaliteitsatlas met daarin aandacht voor veiligheid, welzijn, verkeer, speel terreinen en openbaar groen. „Die soci ale atlas moet net zo veel ambitie heb ben als de kwaliteitsatlas voor de stad", stelt De Vries. „En een budget om het ook uit te voeren." Met Woongoed Middelburg moeten af spraken gemaakt worden over de blij vende beschikbaarheid van (goedkope) huurwoningen.voor jongeren, ouderen en mensen met een laag inkomen. „Woongoed kan op dit moment niet vol doen aan de afspraak om 2700 betaal bare huurwoningen beschikbaar te houden. Ik wil geen getallen noemen, maar je moet per doelgroep kijken waaraan behoefte is. Je moet daar veel gedetailleerder naar kijken." Om de contacten met de inwoners van Middelburg niet te verliezen, wil de PvdA vaker de wijken ingaan. „We ken nen nu de sleutelfiguren in de wijk", stelt De Vries vast. „Die willen we uit nodigen voor een gesprek als er iets is." De fractie wil daarnaast elke twee maanden een excursie houden naar een straat, buurt of wijk. Raadsvergaderingen in Middelburg worden altijd druk bezocht. foto Ruben Oreel door Ab van der Sluis Het toenmalige college van PvdA, CDA en WD be loofde de inwoners van Mid delburg vijf jaar geleden een krachtdadig bestuur. De ver maarde stedenbouwkundige prof. Riek Bakker werd voor vele miljoenen guldens inge huurd om de ingeslapen Zeeuwse hoofdstad wakker te kussen. Burgemeester L. Spar van der Hoek en de zijnen zou den Middelburg- wel eventjes opstuwen in de vaart der vol keren. Met de gemeenteraadsverkie zingen in het zicht, is van Riek Bakker niets meer gehoord, is het college van B en W ingrij pend gewijzigd, kent de ge meenteraad in de fractie van Leefbaar Middelburg éen nieuwe, politieke partij en de omstreden burgemeester Spar van der Hoek is met een af vloeiingsregeling de laan uit gestuurd. In Middelburg is de politieke consensus, zoals al tijd, ver te zoeken. Het roer moest om in 1997. Middelburg kampte met weg trekkende Rijksdiensten. Het verkeer naar de Walcherse kust stond in de zomermaan den muurvast en de woning bouw stokte. Het inwonertal kon slechts opgekrikt worden door de samenvoeging met Ar- nemuiden na de gemeentelijke herindeling. Met uitzondering van oudge diende Joan van Dijk (WD), kreeg Middelburg drie onerva ren wethouders. Piet Bruinoo- ge (CDA), Tjeu Strous en Peter Brakman (beiden PvdA) glun derden van oor tot oor tijdens hun eerste persconferentie. Ze hadden er zin in. Het college program was in een vloek en een zucht gemaakt. De BV Middelburg Vooruit was gebo ren. Het valt niet te ontkennen dat Middelburg leeft. Het verkeer staat minder vaak stil in de zo mermaanden door verbreding van het Tangent. Potentiële kopers van huizen, hoeven niet meer naar Vlissingen of Goes. Veldzigt werd volgebouwd en in de nieuwbouwwijk De Veer- sche Poort vonden en vinden honderden mensen een woning naar hun smaak. De Mortiere aan de rand van de stad biedt de komende tien jaar plek voor nog eens honderden huizen. Alleen met het aantrekken van nieuwe ondernemingen wil het niet zo vlotten. Tot nu toe heeft zich slechts één bedrijf geves tigd op het nieuwe bedrijven terrein, ook al schermt het ge meentebestuur met handenvol aanbiedingen van bedrijven. Scheuring Politiek gezien ging het er aan merkelijk minder rustig aan toe in Middelburg. In vijf jaar tijd verlieten maar liefst negen raadsleden de Middelburgse arena om uiteenlopende rede nen. D66 verdween helemaal van het strijdtoneel. De PvdA- fractie kende een scheuring: P. Kraan en H. Akdag namen met ruzie afscheid van de sociaal democraten om samen met de twee nieuwe D66-raadsleden de fractie van Leefbaar Mid delburg op te richten. De breuk in de PvdA leidde tot een nieuw college van CDA, WD, Chris- tenUnie en AOV/Unie 55+. De bestuurscrisis bracht indirect ook de omstreden burgemees ter Spar van der Hoek ten val. Het stempel dat hij drukte op het college van B en W, veroor zaakte een wantrouwen in het Middelburgse stadhuis die zijn weerga niet kende. Het voltal lige gemeentebestuur, daarbij ingefluisterd door steden bouwkundig bureau BVR, kwam met een unieke verkla ring. Er moest rust in de tent komen. Helemaal rustig is het in Mid delburg (nog) niet. Waar ande re gemeentebesturen tijdens beraadslagingen oog hebben voor de grote lijnen, putten Middelburgse raadsleden zich uit tot het in den treure herha len van details. Vergaderingen duren steevast tot ver na mid- 4 dernacht. Besluiten worden wel degelijk genomen, maar kenmerken zich door half slachtigheid. Een voorbeeld? De Poelendaeleweg werd na vele lijvige onderzoeken in 1999 afgesloten voor verkeer in twee richtingen. Nog geen jaar later - in maart 2000 - wil de een raadsmeerderheid de miljoenen guldens kostende maatregel weer terugdraaien. Zover kwam het uiteindelijk niet, maar het tekent de beslui teloosheid en de draaikonterij in de Middelburgse politiek. Nog een voorbeeld? De nieuwe schouwburg zou volgens de plannen van Riek Bakker een prominente plek moeten krijgen in het Stations gebied, naast de Zeeuwse Bi bliotheek en de rechtbank. Daaraan lag een gedegen visie ten grondslag. De Middelburg se politiek schoof het idee van Bakker terzijde. Locatieon- derzoek na locatieonderzoek volgde. Uiteindelijk koos een meerderheid voor een nieuw theater aan de Zuidsingel. Maar nog is de discussie niet verstomd. De PvdA en Leef baar Middelburg hebben elk een eigen locatie op het oog. Dat wordt nog wat als beide partijen na een gunstige ver kiezingsuitslag één of meer collegezetels opeisen. Spannend In Middelburg is de politiek nooit saai, maar altijd span nend. Tot het laatst toe blijft onduidelijk welke kant een discussie opgaat. Dat maakt de beraadslagingen voor de bur gers misschien moeilijk te vol gen, maar de raads- en com missievergaderingen worden wel druk bezocht. Dat was een aantal jaren geleden, toen Middelburg nog niet was wak ker gekust, wel eens anders. DOMBURG - De Veerse politieke partij Dorpsbelangen en Toe risme Veere verdeelt vijf levensmiddelenpakketten met een waarde van 11,35 euro onder mensen die een flyer van de partij ontvangen hebben. Op elk pamflet staat een uniek nummer. De vijf getrokken num mers zijn bekend gemaakt in de minikrant van de PZC. De win naars hoeven alleen contact op te nemen met de partij. De prijs wordt daarna gebracht. De pakketten van de winnaars die zich niet bekend hebben gemaakt, worden geschonken aan mensen die het goed kunnen gebruiken. Inwoners van Veere die iemand anders kennen die zo'n levensmiddelenpakket goed kan gebrui ken, kunnen eveneens contact opnemen met leden van DTV of met lijsttrekker R. van der Meer uit Meliskerke. Westwal 37,4461 CM Goes, Postbus 2054,4460 MB Goes. Telefoon 0113-249 325 e-mail: algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15