IE Rond stembiljet Waterschaps(denk-)werk PZC 12 Kom stemmen! Waterstand Verkiezingskrant 2 y Kijk dan op: www.wze.nl/verkiezingen zaterdag 2 maart 2002 Mijn stelling is dat het waterschap een democratisch samengesteld bestuur heeft. Onderbouw die stelling door uw hoge opkomst op 6 maart! En zorg er voor dat waterschap Zeeuwse Eilanden in Nederland het waterschap blijft met het hoogste opkomstpercentage. Overtref de 48% van 1998 en laat uw stem over het water (weer) klinken! W.A. Gosselaar dijkgraaf waterschap Zeeuwse Eilanden Om te benadrukken dat er geen lijsttrekkers zijn, zoals dat bij politieke verkiezingen het geval is, staan de kandida ten op het stembiljet in een cirkel in alfabetische volgorde. De willekeurige nummers die bij de namen staan, zijn uit sluitend bedoeld om het -handmatige!- tellen te ver gemakkelijken. Het stembiljet heeft deze ronde vormgeving om te voorkomen dat kiezers 'automatisch' het bovenste hokje van een lijst rood maken. Zo kan niemand 'toevallig' gekozen worden! De tweede verkiezingskrant (met informatie over de kandidaten) is vorige week door de PTT huis-aan-huis in het waterschapsgebied verspreid. Heeft u 'm niet gekregen, wilt u een tweede exemplaar of heeft u een vraag over de verkiezingen, bel dan met (0113) 2414 00. Welke rol speelt het water in dorp en stad? En hoe is de taak verdeling in dat opzicht tussen gemeente en waterschap? De categorieën, de kiesdistricten en de beschikbare zetels Categorie ongebouwd gebouwd ingezetenen bedrijfsgebouwd totaal Schouwen- Tholen Zuid-Beveland Duiveland Walcheren/ Totaal aantal Noord-Beveland zetels 14 6* Voor de categorie bedrijfsgebouwd gelden geen kiesdistricten. De bestuurders worden op 6 maart indirect gekozen: door het algemeen bestuur van de Kamer van Koophandel voor Zeeland. Er zijn ongeveer 175 grote en kleine stembureaus in het gebied van Zeeuwse Eilanden, waarvan het tellen van de stemmen pas na 21.00 uur kan beginnen. De eerste uit slagen kunnen omstreeks 22.30 uur bij het hoofdkantoor in Goes zijn. De voorlopige einduitslag verwachten we ech ter niet vóór middernacht. U kunt de tussenstanden en de opkomstpercentages volgen op diverse beeldschermen in de grote vergaderzaal van ons hoofdkantoor in Goes. We blijven namelijk open tot de laatste resultaten binnen zijn en we de voorlopige einduitslag bekend kunnen maken. De tussenstanden kunt u die avond ook volgen op onze website: www.wze.nl. Wie de nieuwe leden van de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn, maakt de dijkgraaf, die voorzitter van het hoofdstembureau is, officieel bekend op vrijdag 8 maart. Dat doet hij in een openbare vergadering, die om 10.00 uur plaatsvindt in het hoofdkantoor in Goes. Ook deze vergadering kunt u bijwonen. Wilt u weten wat de kandidaten vinden van voorkomen van wateroverlast; hoe het waterschap om moet gaan met bomen en struiken langs de wegen; 60 km-zones en de noodzaak van fietspaden; onze veiligheid door dijken en duinen? Zijn de waterschaps wegen groen ge noeg? Hoe moet het waterschap de iep ziekte bestrijden? Tegen welke prijs moet het oppervlaktewater in ons gebied schoner worden? Wat moet er gebeuren met de (diffuse) lozin gen die er nog steeds zijn? Het waterschap zorgt voor het dagelijkse beheer en onderhoud van sloten en gemalen, dijken en duinen, keer sluizen en paalhoofden, wegen en wegbeplanting. Bermen worden gemaaid, muskusratten worden gevan gen, het juiste peil in de sloten wordt gehandhaafd, het afvalwater wordt weer schoongemaakt en ga zo maar door. Toch is het waterschap niet alleen met de uitvoering van deze noodzakelijke klussen bezig. Met name het bestuur buigt zich over tal van onderwerpen die alles te maken hebben met de kwaliteit van uw leefomgeving én met uw portemonnee. Hier een kleine greep uit een lange rij beleidsaspecten: onderwerpen waar het nieuwe bestuur, dat u op 6 maart kiest, in een of andere vorm volop mee te maken krijgt. Waar mag er aan de kust gebouwd worden en waar niet? En welke rol spe len - naast de veiligheid - recreatie en natuur hierbij? Hoe kunnen we water overlast zoals in sep tember 1998 voorko men? Meer ruimte voor water? Meer gemalen en noodpompen? Wat kan en mag het waterschap betekenen op het gebied van recreatie en toerisme? Hebben de 60 km-zones effect? Wat kan er nog meer gedaan worden om de verkeersveiligheid op de plattelandswegen te vergroten? Is een fietspad altijd dé oplossing? Waterschap Zeeuwse Eilanden Postbus 114, 4460 AC Goes, Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes, telefoon (0113)241000, telefax (0113)227528, e-mail info@wze.nl, www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12