Jaaa, dat wil ik zingen! PZC Crisisopvang 11 Alanis lacht, Alanis huilt getTpt Joey Ramone: verfrissend Indrukwekkend debuut vrijdag 1 maart 2002 1Shakira - Whenever Wherever (1 2. Within Temptation - Ice Queen (3) 3. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (2) 4. R. Kelly - The World's Grea test (4) 5. Pink - Get The Party Started C7) 6. Kate Winslet - What If (6) 7. Dj Boozywoozy - Party Affair (5) 8. The Isley Brothers - Contagi ous (22) 9. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (9) 10. Gigi D'agostino - L'amour Toujours (8) 11Shaggy - Hope (17) 12. R. Williams/N. Kidman - So- methin' Stupid (10) 13. Linkin Park - In The End (12) 14. Brandy - What About Us? (2"]) 15. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (19) 16. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre (11 17. Alanis Morissette - Hands Clean (15) 18. Kylie Minogue - In Your Eyes (39) 19. Lloyd - Elke Stap (14) 20. Bubba Sparxxx - Ugly (18) 21No Doubt - Hey Baby (16) 22. Enrique Iglesias - Hero (13) 23. Sarah Connor - From Sarah With Love (34) 24. Parla Pardoux - Liberte 2002 (37) 25. Nickelback - How You Re mind Me (25) 26. Nas - Got UrSelfA (24) 27. Frans Bauer - ZieJe Al Die Zonnestralen (26) 28. Di-Rect - Inside My Head (42) 29. K3 - Tele-Romeo (35) 30. Britney Spears - Overprotec- ted (20) 31Alicia Keys - A Woman's Worth (23) 32. Daniel Bedingfield - Gotta Get Thru This (40) 33. Kane - Let It Be (21) 34. Michelle Branch - Everywhe re (77) 35. Def P The Beatbusters - Bubbelbad (41) 36. Jody Bernal - Chica Bonita (49) 37. Sita - Happy (30) 38. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (29) 39. Hhb International - Country Roads (28) 40. Jan Wayne Meets Lena - To tal Eclipse Of The Heart (59) 41Svenson Gielen - We Know What You Did (-) 42. Dj Melvin - L.O.I.S. (33) 43. Westlife - World Of Our Own (85) 44. Anastacia - Paid My Dues (36) 45. Van Katoen - Kikke! (71) 46. De Vliegende Panters - Houdoe... (32) 47. Sita - Hello (-) 48. Marco V - Godd (50) 49. Mad'house - Like A Prayer (86) 50. P.O.D. - Alive (43) 51. Volumia! - Nog Eén Keer (38) 52. Sonic Inc. - The Taste Of Sum mer (48) 53. Starkoo - Laat Me Nu Toch Niet Alleen (44) 54. Guido En De Schintaler - Droomdanser (56) 55. Outkast - The Whole World (45) 56. Outlawz Ft. 2 Pac - Worldwi de (-) 57. Rene Froger - She (A Song For Maxima) (31 58. Hulagirl - Hula All Over The World (76) 59. Nelly Furtado - Shit On The Radio (46) 60. Ian Van Dahl - Will I (57) 61Ppk - Resurection (47) 62. Enya - May It Be (60) 63. Def Rhymz - Weekend (92) 64. The Cooldown Cafe - Krie bels (-) 65. De Deurzakkers Ft E Dikeb - Pizza ha ha (51 66. Sum 41 - In Too Deep (90) 67. Kylie Minogue - Can't Get You Out(55) 68. Jewel - Standing Still (79) 69. Usher - U Got It Bad (65) 70. Alcazar - Sexual Guarantee (53) 71. Sunscreem V Push - Please Save Me (-) 72. Rob Ronalds Ab Normaal - Mariandel (-) 73. Jennifer Lopez Ft. Ja Rul - I'm Real (52) 74. Kabouter Plop - Kabouter- dans (58) 75. Benny Neyman - LoatMer Lekker Goon (54) 76. Astor Piazzolla - Adios Noni- no (-) 77. Enya - Only Time (63) 78. Westlife - Queen Of My Heart (67) 79. Goldtrix Pres. A. Brown - It's Love (82) 80. Stereophonies - Handbags And Gladrags (68) 81Clouseau - En Dans/Mooi (93) 82. Five For Fighting - Superman (It's Not Easy) (89) 83. Elton John - This Train Don't Stop There Anymo (87) 84. Mary J. Blige - Dance For Me (61) 85. Oceanlab Ft. J. Suissa - Clear Blue Water (73) 86. Andrea Bocelli - L'abitudine (91) 87. Christina Milian - Am To Pm (64) 88. Train - She' On Fire (97) 89. They Might Be Giants - Boss Of Me (-) 90. Gordon Haskell - How Won derful You Are (96) 91Timo Maas - To Get Down (-) 92. Lighthouse Family - Free/ One (95) 93. Eros Ramazzotti - Per Me Per Sempre (98) 94. Ian Brown - F.E.A.R. (-) 95. Frank Boeijen - De Liefde Gaat (99) 96. Ryan Adams - Answering Bell <-) 97. Rob De Nijs - Naomi (-) 98. Montell Jordan - You Must Have Been (-) 99. Ml - Money In The Bank (-) 100. Eva Jane - Never To Never Again (-) Ze is blond, mooi, kan goed zingen en heeft de titelsong van het nieuwe Yorin-programma Star Aca demy op haar naam staan,A Day Without You'. De Deen se Kristine Blond (25) lijkt zelf de ideale deelneemster voor het programma, maar zelf denkt ze daar anders over: ,,Ik denk niet dat ik zo multi-getalenteerd ben, zin gen is echt mijn enige ding. Hoewel ze net half Europa heeft doorkruist voor pro motie en vanmorgen nog orn een uurtje of zes moest opstaan, ver telt de kleine Deense tijdens een interview in Amsterdam en thousiast over Star Academy en de titelsong die ze daarvoor mocht zingen. Kristine Blond werkt al een aantal jaren hard aan haar carrière. Vorig j aar had ze een kleine hit met het num mer 'Loveshy' en in september kwam in Denemarken haar al bum All I Really Want uit. Melodie Het nummer 'A Day Without You' ziet ze als een hele mooie kans voor een nieuwe stap in haar zangcarrière: „Het is een heel sterk nummer. Het is een soort ballad, maar dan met een veel sneller tempo. Een mooie melodie met een sterke beat dus. Dat past echt bij me, hoewel mijn stem ook echt bij grote bal lads past.Ze weet nog goed hoe blij ze was toen ze het nummer voor het eerst hoorde en de pla tenmaatschappij haar vroeg of zij het wilde zingen: „Ik was aan het winkelen toen ik werd ge beld. De verbinding was heel slecht, maar toen ik het hoorde, schreeuwde ik alleen maar: ja aa, dat wil ik zingen! Zingen wil ze dus wel, maar ac teren en dansen hoeft van Kris tine niet zo: „Ik leef en besta voor zingen." Toch spreekt de formule van Star Academy haar wel aan. Kristine: „Ik denk dat het een geweldige kans is voor mensen om het eens te kunnen proberen. Er zijn zoveel mensen met talent." Kristine beseft als geen ander dat het moeilijk is om door te breken. Zelf heeft ze ook heel wat platenmaatschap pij en af moeten lopen voordat ze eindelijk een goed contract kreeg. Madonna Kristine begon met zingen toen ze zestien was. Haar vader was dirigent en haar moeder mu zieklerares. Pas bij het horen van de muziek van Mariah Carey, werd ze geïnspireerd om m- fv- Hg?' Kristine Blond: „Soms wou ik dat ik iets minder streng was." zelf te gaan zingen. „Ze was een voorbeeld voor me, net als Ma donna." Kristine bewondert Madonna nog steeds. „Het is een hele sterke vrouw. Ze is popu lair, maar heeft ook periodes in haar carrière gehad waarin ze niet zo populair was. Toch bleef ze gewoon doen waar ze zin in had, dat vind ik echt geweldig." Ineens wordt Kristine ook een beetje kritisch over zichzelf. „Ik zou ook wel graag wat gemak kelijker in dingen willen zijn. Ik ben erg perfectionistisch en heb me ontzettend op het zingen ge stort. Ik ben er dan ook steeds beter in geworden, maar wil al tijd dat het helemaal perfect is. Soms wou ik dat ik iets minder streng was." Tegenwoordig luistert Kristine niet meer zoveel naar Madonna en Mariah Carey, maar naar an dere muziek. „Als ik een eind ga wandelen neem ik altijd mijn walkman mee. De laatste tijd luister ik vooral naar Alicia Keys en Anastacia." Anastacia en Celine Dion zijn het soort zangeressen waar Kristine zich wel een beetje mee identificeert. „Ik wil ook echt graag gezien worden als goede zangeres", zegt ze. Ze ziet zichzelf niet als zon entertainer als bijvoor beeld Britney Spears. De ster renstatus trekt haar wel: „Ik zou wel een grote ster willen zijn in die zin dat ik graag grote con certen zou willen geven." Toch lijkt Kristine voorlopig ook met de kleine dingen nog te vreden. „Ik vind het gewoon heerlijk om met muziek bezig te zijn, ook in mijn vrije tijd." Daarnaast brengt Kristine veel tijd met vrienden door. Een vas te vriend heeft ze niet: „Daar ben ik niet echt mee bezig, ik heb er ook wel erg weinig tijd voor." Wietske de Lange De single 'A Day Without You' van Kristine Blond ligt vanaf 4 maart in de winkels. Het pro gramma Star Academy is dage lijks te volgen vanaf 18.55 uur op Yorin, of via de internetsite www.staracademy.nl. Voor meer info over Kristine: www.kristineblond.com. Jammah Tammah De Groningse band Jammah Tammah geeft vanavond een concert in 't Beest in Goes. In het voorprogramma KontHaar Ha- neKam. Aanvang 21.00 uur. Band Zonder Banaan De Band Zonder Banaan treedt vanavond vanaf 21.00 uur op in 's Lands Welvaren in Kwaden- damme. Nighttrain In de Middelburgse discotheek Nighttrain wordt morgenavond een r&b 2-step party gehouden. Met dj Sake en dj B Rock. Live on stage: The Ultimators. De party begint om 22.00 uur. Lenteconcert Leerlingen van Toonbeeld ge ven morgen een lenteconcert in de Goede Herderkerk in Ter- neuzen. Ze brengen stukken van klassieke componisten als Han del en Tsjaikovski. Na het optre den wordt in de benedenzaal nog een concert gegeven door een jazz-groep. Aanvang: 19.15 uur. Anne Frank In het Minitheater in Middel burg gaat morgenavond vanaf 20.30 uur het toneelstuk Het Dagboek van Anne Frank in première. Het stuk wordt ge speeld door Het Middelburgs Theater. Dive Zanger en toetsenist René Len- ting en drummer Raymond Dreesen brengen morgenavond in De Piek in Vlissingen het pro gramma Dive: een live dance- act met catchy breakbeats en techno als basis. Het duo maakt ook uitstapjes naar 2-step, club en rock. Aanvang 22.00 uur. Koffieconcert Leerlingen van de stedelijke scholengemeenschap Schelde- mond in Vlissingen geven zon dag een koffieconcert op school. Aansluitend wordt de expositie van Theo Jordans geopend. Het concert begint om 11.30 uur. Mosselrock Zeven Zeeuwse bands strijden zondag in café 't Schuttershof in Middelburg om een plaats op Mosselrock in Yerseke. Het be- Rebba the Loon, zondagmiddag in café 't Schuttershof. foto Lex de Meester stuur van het festival en het pu bliek bepalen welke bands uit eindelijk 17 augustus in Yerseke op het podium staan. De eerste voorronde vond 24 februari plaats. De deelnemende bands deze zondag zijn: Dexter, Noco- de, Taste, Sixpack, S.M.O.K.E., Rebba the Loon en Cassiopeia. Aanvang 15.00 uur. De Griezelbus De familiemusical De Griezel bus is zondagmiddag vanaf 15.00 uur te zien in het Schelde- theater in Terneuzen. Het verhaal gaat over P. Onno- val die doodenge verhalen schrijft, die kinderen de stuipen op het lijf jagen. Een meisje probeert zijn leven te veranderen. De musical werd geschreven door Dick van den Heuvel op basis van het gelijk namige boek van Paul van Loon. Ik heb de afgelopen vijf maan den in het Crisis Opvanghuis voor Jongeren (COJ) in Vlissin gen gewoond. Dit opvanghuis is bestemd voor jongeren die om wat voor reden dan ook niet meer thuis kunnen wonen. Het COJ vangt je op en zoekt met jou en je begeleider naar een ge schikte oplossing. S&evtOK De begeleider kan iemand zijn van bijvoorbeeld Jeugdzorg Zeeland, Maatschappelijk Werk Goes of Emergis. Die persoon wordt de casema nager genoemd. Deze zorgt voor het contact tussen de jongere en de buitenwereld. De casemana ger regelt ook het eventuele con tact met de ouders en met school. Zolang je in het COJ zit, heb je één keer in de twee weken een gesprek met iemand van de COJ-leiding en je casemanager. Je woont samen met nog negen andere jongeren en overdag lo pen er twee of drie leidingge venden om je heen. Het COJ be staat uit twee huizen aan elkaar die ingericht zijn als een echt huis. Ieder heeft een eigen ka mer en je kunt het dus beschou wen als een soort thuis. Natuur lijk zijn er wel regels. Daar heeft de één meer moeite mee dan de ander, maar als je je er gewoon aan houdt, kun je er echt een leuke tijd hebben. Het COJ vangt jongeren maxi maal drie maanden op. Ik zat er bijna vijf maanden. Ja, dat is bijna twee maanden te lang. Kan dat dan zomaar? Nee, zeker niet. De eerste paar maanden dat ik in het COJ zat, was mijn casemanager ook mijn thera peut. Je begrijpt zelf vast dat dat niet werkte. Zij was niet be kend op het gebied van tehuizen en eventuele andere oplossin gen. Daardoor schoot het alle maal niet echt op; er kwam niets boven tafel. Na bijna drie maanden had ik dan eindelijk toch een casema nager, een echte, waar ik nota- bene nog zelf voor had gezorgd. Ik ben met een boze kop naar Jeugdzorg gegaan en heb daar mijn zegje gedaan. Er konden toen eindelijk stappen onderno men worden. Toen er eenmaal wat meer schot in de zaak zat, zat ik al dik over de drie maan den in het opvanghuisHierdoor heeft het COJ toestemming ge geven om mij wat langer daar te houden. Voor mij was mijn tijd in het COJ echt één van de beste tijden uit mijn leven. Ik heb er veel mensenkennis opgedaan en erg veel geleerd. Ik ben in die tijd een heel ander mens geworden, in positieve zin. Ik heb er erg veel lol gehad met de jongeren en de mensen die er werken. Er was één vrouwelijke leidingge vende die ik echt bewonder en met wie ik voor mijn gevoel een goede band heb gekregen. Zij heeft mij een spiegel voorge houden, mij opgevangen wan neer ik steun nodig had en mij leren omgaan met gevoelens. Het COJ is dok de plek waar ik het moeilijk heb gehad. Maar met een grote lach op m'n ge zicht denk ik terug aan de tijd daar. Sharon Janssen Andeweg Alanis Morissette doet geen half werk. Ze maakt zo eens in de drie jaar een album, pre cies het goede gemiddelde als je het mij vraagt; tenminste als je wilt voorkomen dat je over voerd raakt door een artiest. Als ze dan weer de studio ingaat, heeft ze wel een prachtige col lectie songs om uit te kiezen. Voor het derde album Under Rug Swept (Maverick/Warner Music) had Miss Morissette er dertig geschreven. Vijfentwin tig daarvan werden in de studio opgenomen en uiteindelijk kwamen er elf op de cd terecht. De rest duikt wellicht op single tjes op en anders wel op een of andere compilatie-cd. Maar voorlopig doen we het dus met Under Rug Swept en daar is helemaal niks mis mee. Alanis Morissette doet hier het kunstje dat we van haar kennen: zo'n beetje alle vormen van emoties komen voorbij en dat allemaal omdat haar relaties zo moei zaam in stand houden. Alanis lacht, Alanis huilt. In de eerste single 'Hands Clean' overweegt ze zo'n mislukte relatie, door beide kanten van het verhaal 'aan het woord' te laten, maar in album-opener '21 Things I Want In A Lover' maakt ze met een onmogelijke opsomming van 'not necessarily needs but qua lities I prefer' eigenlijk al duide lijk waarom het nooit helemaal lukt. Het zijn twee van de beste nummers van een album, dat eigenlijk bol staat van de hoog tepunten. Zoals we ook de fraaie ballad 'Flinch' en het lekker voortdenderende 'Surrende ring' daartoe dienen te reken en. Under Rug Swept is het eerste album dat Morissette zélf pro duceerde en dat kost haar wei nig moeite. Ze heeft voldoende opgestoken van haar vorige mentor Glen Ballard om te weteen hoe je een album met spierballen maakt en vindt de juiste balans tussen Joni Mit- chell-achtige f olkrock, vage hiphopbeats, meeslepende bal lads en psychedelische rock. Wie daarnaast door de soms naar psychobabble neigende zelfanalyses van Morissette heen prikt zal Under Rug Swept nog heel vaak in de cd-speler Gert Meijer Alanis Morissette, Under Rug Swept, Maverick 9362-47988- 2, tijd: 50:30. Je kunt zeggen dat de Ramo- nes net iets te lang zijn door gegaan en op hun laatste albums een karikatuur van zichzelf werden. Mede daardoor duurde het wel erg lang voordat zanger Joey Ramone aan zijn soloalbum toekwam. Te lang, want de boomlange zanger stierf vorig jaar aan kanker, kort nadat hij de opnames van zijn solodebuut had voltooid. De toepasselijke titel Don't Worry About Me (Sanctuary/B- MG) kwam pas na zijn dood, maar is bovendien het laatste nummer van dit album én een typisch voorbeeld van de Ramo- nes-punk, zoals we die vooral uit de tweede helft van hun be staan kennen: gedreven en me lodieus. Echt snel aftikken in de beste Gabba-gabba-hey-tradi- tie is er op Don't Worry About Me niet meer bij - wat dat be treft spreekt het openinsgnum- mer, een cover van Louis Arm strongs hit 'What A Wonderful World', boekdelen. De rest is van Joey's eigen hand en boven dien leuker en verfrissender - zeker in nummers als 'Mr. Punchy''Spirit In My House' en de emotionele zelfreflectie in het vanuit het ziekenhuisbed geschreven 'I Get Knocked Down (But I'll Get Up)', waarin het beste van de Ramones naar boven komt. Met dien verstan de, dat de band hier onder meer gevormd wordt door bassist An dy Shernoff van The Dictators en Cracker-drummer Frank Funaro, met een gastrol voor The Damned's Captain Sensi ble. Maar die kun je natuurlijk ook wel om een rock-'n-roll- boodschap sturen. G. M. Joey Ramone, Don't Worry About Me, Sanctuary SANCD108, tijd: 34:51. De cd Hole In The Wall (db Records/BMG) is in Enge land al uitgeroepen tot een van de meest indrukwekkende de buut-albums van het jaar. En het is nog maar net maart. Ach ja, die Britten. Als het om mu ziek gaat nog chauvinistischer dan de gemiddelde Fransoos. De eilandbewoners zijn eigen lijk nog erger, want ze laten je ook doodleuk weer vallen bij de volgende plaat. Hopelijk krijgt The Electric Soft Parade iets meer krediet. Hole In The Wall heeft namelijk wel bijna alles dat muziek zo aantrekkelijk maakt: sfeervolle liedjes, ragfijne gitaarlijnen af gewisseld met het betere rag- werk en op gezette tijden een sprankelende melodie. Dat le vert prachtliedjes op als 'Start Again' en 'Something's Got To Give'. De link met Radiohead is er, zonder dat The Electric Soft Parade overigens de indruk wekt op Thorn Yorke's koers te willen varen. Daarvoor klinken de jongens veel te eerzuchtig. G. M. The Electric Soft Parade, Hole In The Wall, db Records db002c- dlp, tijd: 55:52. 2. Shakira - Laundry Service (2) 3.. Within Temptation - Mother Earth 31 (A) 4. Aida - De Musical (1.2) 5. Sexteto Canyengue - Tango Maxima (6) 6. Blof - Blauwe Ruis (3) 7. Lord Of The Rings - Original Soundtrack (8) 8. Robbie Williams - Swing When You're... (5) 9. Enya - A Day Without Rain (7) 10. K3 Teleromeo (11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11