Progressief Hulst eist onderzoek 0 Hulst beloont dwarsligger U WILT IN STIJL BOUWEN? de Zonnebloem8 Bedenkingen tegen knaagdierfokkerij Medusa IJzendijke Dan is het nieuwe gratis Goldewijk Inspiratieboek verplichte lectuur. Meer informatie? Invulling Lyceumterrein Werken in de natuur Aanrijding in Sluiskil Schap voor rechter gedaagd Open dagen zorginstellingen Nationaal Reumafonds Wonen is meer dan alleen maar een dak boven uw hoofd. Als u op zoek bent naar uw eigen identiteit, uw eigen woonstijl, dan helpen de architecten van Goldewijk u graag met het ontwerpen van uw eigen nieuwe woning. Vraag nu het nieuwe Goldewijk Inspiratieboek aan. U krijgt het gratis thuisgestuurd. Boordevol bouwideeën in talloze stijlen: Amerikaans, Zuid-Europees, jaren dertig stijl, landhuisstijl...etc... Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl donderdag 28 februari 2002 Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de collecteweek in maart. Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt. U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje van den Berg, tel. 020-5896471 telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem,nl Internet www.zonnebloem.nl door Jean-Lou de Gucht HULST - De fractie van Pro gressief Hulst dreigt zich te ont houden van stemming in de in vulling van het Lyceumterrein als er geen gedegen onderzoek komt naar de beschuldiging van WD-fractievoorzitter R. van Haperen over mogelijk gesjoe mel. Dit kan tot gevolg hebben dat de stemmen staken en er geen besluit kan worden geno men. F. de Vries, die morgen beëdigd wordt als raadslid voor Progres sief Hulst als opvolger van de vorige maand overleden P. Vonck, heeft geen goed woord over voor de weigering van het college om een onderzoek in te stellen. In een brief had de fractie er eerder deze week bij burgemeester A. Kessen op aan gedrongen om een gedegen on- TERNEUZEN - De natuurbe schermingsverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen houden de komende week twee activitei ten voor leden en niet-leden. De Oost-Zeeuws-Vlaamse ver eniging De Steltkluut gaat za terdag 2 maart werken in het landschap. Bij Hulst worden wilgen gekot en hakhout afge zet. Deelnemers kunnen zich om 9.00 uur verzamelen bij het ver enigingsgebouw aan de Wal- straat in Terneuzen. Rond het zelfde tijdstip vertrekken men sen en sympathisanten van 't Duumpje naar Klein Brabant 18 bij Waterlandkerkje. Daar wor den wilgen geknot en houtsnip pers gemaakt. Mensen die mee willen helpen worden om 9.00 uur op de plaats van handelen verwacht. derzoek door de rijksrecherche te laten instellen. „Van Haperen geeft aan dat hij namen kent en weet wie er ge lobbyd heeft", aldus De Vries. „Vervolgens houdt hij z'n kiezen op elkaar en de gemeente neemt daar genoegen mee. Daar heb ik maar één woord voor: slapIk eis echt een onderzoek van de ge meente. Dan ontstaat er ten minste eens duidelijkheid of er inderdaad gelobbyd is. Mis schien blijkt dat er niets aan de hand is. Maar het moet wel uit een gedegen onderzoek blij ken." De fractie van Progressief Hulst heeft voorkeur voor ontwerp G: Nagron. „Dat levert het meeste geld op", vindt ook De Vries. „Daar kan de gemeente weer iets extra's van doen." De fracties van PvdA en Groot Hulst/Gemeentebelangen heb ben voorkeur voor datzelfde ontwerp. Voor ontwerp D, Sprangers, zullen WD en CDA zich uitspreken. De Vries: „Dus als wij niet meestemmen is de stemverhouding zeven-zeven. Dan kan er geen besluitvorming plaatsvinden en zal het onder werp volgende maand opnieuw op de agenda gezet moeten wor den." SLUISKIL - Op de kruising Provinciale weg N252 en de Lei dinglaan in Sluiskil zijn gister middag een vrachtwagen en een personenauto tegen elkaar ge botst. De 37-jarige bestuurder van de vrachtauto uit het Belgische Antoing verleende geen voor rang aan een 23-jarige automo biliste uit de gemeente Terneu- zen die op de rotonde reed. Er was alleen materiële'schade. SNEL HET INSPIRATIEBOEK IN HUIS? BEL NU 0314-36 40 40, OF KIJK OP WWW.GOLDEWIJK.NL Door de interventie van Nagron pakte de exploitatie-opzet voor Groote Kreek miljoenen guldens duurder uit. foto Charles Strijd In Hulst zijn niet alleen Gods wegen ondoorgronde lijk, maar ook die van het college van burgemeester en wethouders. Het dage lijks bestuur van Hulst wil de Brabantse projectont wikkelaar Nagron Vast goed Zuid bv, een volle dochter van de beursgeno teerde onderneming Ko ninklijke Nationaal Grond bezit nv, vrij spel geven voor de ontwikkeling van het terrein van het voorma lig Janseniuscollege. door Conny van Gremberghe HULST - Nagron wil op het on geveer drie hectare grote ter rein, aansluitend op de Hulster Goudkust, 26 woningen bou wen en in het voormalig school gebouw - dat overigens zo rot als kaas is - zes luxe appartementen onderbrengen. De Nagron-of- ferte steekt schril af tegen die van bouwbedrijf Sprangers. Deze pi-ojectontwikkelaar wil niet verder gaan dan vijftien vrijstaande woningen en het zelfde aantal appartementen. Het laatste bouwplan zou overi gens veel beter passen bij de om geving, waar vrij dure bunga lows verscholen gaan in grote lappen lover. Een meerderheid van de Hulster bestuurders kiest niet voor het meest verzorgde plan, maar voor de spreekwoordelijke pe- analyse cunia. Het Nagron-opzetje le vert de gemeente bijna ander half miljoen euro op. Ongeveer een half miljoen meer dan dat bij de andere gegadigden het ge val zou zijn. Over de wijze waarop de planse lectie heeft plaatsgevonden is al het een en ander gezegd en ge schreven. Vorige week beweer de het WD-raadslid R. van Ha peren dat er met de offertes zou zijn gesjoemeld. Burgemeester A. Kessen kon digde onmiddellijk een onder zoek aan naar de gang van za ken, maar dat onderzoek werd even gemakkelijk afgeblazen toen Van Haperen in tweede in stantie zijn beschuldiging niet gestand deed. Het laatste woord over deze affaire is - zo zal van avond tijdens de maandelijkse raadsvergadering blijken - nog niet gezegd. Politiek Hulst maakt zich met de openlijke liefdesbetuiging aan het adres van Nagron toch al een beetje ongeloofwaardig, nog los van de offei*te-kwestie. Enkele jaren geleden, toen Hulst bezig was met de aanko pen voor de grond voor de nieuwbouwwijk Groote Kreek, dupeerde de Brabantse project ontwikkelaar de gemeente op buitengewone wijze. Nagron had lucht gekregen van de Hul ster plannen en was zelf op het onderhandelingspad gegaan. Enkele grondeigenaren, die destijds met de gemeente in on derhandeling waren, lieten Hulst stikken en gingen met Na gron in zee, omdat de project ontwikkelaar de lieve som van vijfentwintig gulden per vier kante meter bouwgrond wilde neertellen. Tien gulden meer dan indertijd gebruikelijk. Op deze wijze wist Nagron mid den in het nieuwe plangebied enkele hectaren te verwerven die het bedrijf naar believen kon invullen. Probleem voor de ge meente Hulst was dat zij voor de verwerving van de resterende grond voor de nieuwe wijk ook veel dieper in de beurs moest tasten. Door de interventie van Nagron pakte de exploitatie- opzet voor Groote Kreek miljoe nen guldens duurder uit dan oorspronkelijk was gepland. Daar bleef het niet bij. Het pro gramma van (bouw)eisen voor Groote Kreek was van dien aard dat kopers van grond bij de ge meente of lokale aannemers vrijstaande woningen moesten bouwen in lichte steen, met een beperkte goothoogte en volledig in verhouding mét de kavel grootte. Nagron pleurde echter zestig geschakelde, traditionele woningen in een donkere steen uitvoering op de kavels die het bedrijf bezat. Huizen die, zo blijkt nu, volledig detoneren met de rest van de woningen in de wijk. Protesten van omwo nenden, die wel volgens de eisen gebouwd hadden, hadden geen baat. Nagron lijkt nu beloond te wor den voor de loer die het bedrijf eind jaren negentig de gemeente draaide. Binnen bepaalde frac ties bestaat daarvoor amper be grip. Hulst heeft geld nodig. Dat sim pele gegeven is de drijfveer voor het college. Geld om - bijvoor beeld - het BAM-plan, de herin richting van 's Gravenhofplein en omgeving, uit te voeren. Stroomt de opbrengst van het Lyceumplan uiteindelijk naar projectontwikkelaar BAM. dan zouden er wel eens twee ontwik kelaars tevreden kunnen zijn. Of de bewoners van Hulst daar mee gediend zijn, is nog maar de vraag. door Ronald Verstraeten OOSTBURG - Bij de gemeente Oostburg zijn twaalf bedenkin gen binnengekomen tegen de vestiging van een knaagdier fokkerij in IJzendijke. Het merendeel is afkomstig van particulieren, terwijl ook enkele organisaties, waaronder na tuurbeschermingsvereniging 't Duumpje en de Dierenbescher ming, hun bezwaren naar vox*en hebben gebracht. Het Brabantse bedrijf Medusa wil zich vestigen in een boerde rij aan de Watervlietseweg in IJ- zendij ke. Het is de bedoeling dat er een fokkerij van knaagdie ren, waaronder cavia's, ratten en konijnen komt, die groten deels zijn bestemd voor de ex port. De gemeente maakte eind januari bekend dat zij van plan is het bedrijf een vergunning te geven in het kader van de Wet Milieubeheer. Inwoners konden daarop hun bedenkingen ken baar maken. Van degenen die van die moge lijkheid gebruik hebben ge- KRABBENDIJKE - A. Bart uit Krabbendijke heeft bij de poli tie aangifte gedaan tegen Wa terschap Zeeuwse Eilanden. Hij beschuldigt het waterschap van onrechtmatig handelen, 'kneve larij', valsheid in geschrifte en oplichting. Bart is in actie gekomen omdat Zeeuwse Eilanden mensen die niet (tijdig) hun waterschapsbe lastingen betalen per post dwangbevelen stuurt en daarbij niet, zoals de wet voorschrijft, een deurwaarder inschakelt. Deurwaardersorganisaties stel len dat een dwangbevel dat niet door een deurwaarder is over handigd geen enkele waarde heeft.Bart, die begin deze week een 'dwangbevel in naam dei- koningin' in de bus kreeg, stelt in zijn aangifte dat het water schap op onwettige wijze 'beta lingspressie' uitoefent en daar voor ook nog kosten in rekening brengt. maakt, meestal omwonenden, vrezen de meesten stank en ge luidsoverlast. „De bedenkingen die naar voren zijn gebracht, vormen een heel breed scala", aldus woordvoerster S. de Kie vit van de gemeente Oostburg. Naast de reeds genoemde, speelt ook angst voor loslopende die ren een rol, evenals ethische be zwaren, die vooral door de die renbescherming zijn geuit. Momenteel worden de beden kingen inhoudelijk beoordeeld door gemeente-ambtenaren. Daarna gaat er een advies naar het college. Volgens De Kievit wordt vervolgens binnen een termijn van vier tot zes weken een besluit verwacht. De brief schrijvers krijgen daarover be richt. Als de gemeente vervol gens een vergunning zou verlenen, is er voor inwoners weer de mogelijkheid om daar tegen officieel bezwaar aan te tekenen. TERNEUZEN - De verschillen de zorginstellingen in Zeeuws- Vlaanderen haken zaterdag 2 maart in op de landelijke open dag voor de sectoren zorg en welzijn. Tijdens die dag openen de zeven instellingen in Zeeuws-Vlaan deren de deuren voor het pu bliek. In de instellingen worden rondleidingen gehouden, work shops en demonstraties. Daar naast wordt er informatie verstrekt over opleidingsmoge lijkheden en vacatures. Met de open dag hopen de zorginstel lingen meer mensen dan nu het geval is te interesseren voor een baan in de sector. Te bezoeken zijn De Tij man in Terneuzen, ziekenhuis De Honte in dezelfde plaats, de verzorgingshuizen Ter Schelde en Rozenoord in respectievelijk Breskens en Sluis, verpleeghuis Ter Schorre in Terneuzen en verpleeghuis De Stelle in Oostburg. Deze in stellingen openen de deuren van 11.00 tot 16.00 uur. De Blaauwe Hoeve in Hulst is een uur eerder open, maar sluit de deuren ook een uurtje eerder. Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge- Giro 324 Amsterdam Showroom Steenbergen (NB) Koperslagerij 3, 4651 SK Steenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50