De Deckere trekt lijst Groot Hulst Comité eens met groene buffer Macedonisch maal in Bachtendieke PZC Schooljeugd klaar voor FoXart Rommelmarkt en sponsorloop O ^eme% D66'er in Progressief Hulst Sluis-Aardenburg meest vergrijsd Prijzen voor brugklassers in spe Drankrijder krijgt rijverbod Kapelle krijgt vragenhalfuurtje Auto met aanhanger gestolen Tractor met aanhangers gekanteld Terhole wacht aantal verkeersmaatregelen agenda Spui en Schapenbout voor flinke groenstrook langs Tractaatweg door René Hoonhorst SCHAPENBOUT - Een brede groenstrook tussen de Tractaat weg en de buurtschappen Schapenbout en Spui is een prachtige oplossing voor het verminderen van te verwachten milieu-overlast van de Koegor- spolder. Het actiecomité Houdt Woon omgeving Koegors Leefbaar kan zich goed vinden in het voorstel van de Terneuzense wethouder K. van der Hoofd. De bewoners van de twee buurt schappen nemen echter geen ge noegen met een 'schaambosje', maar willen groen in het hele ge bied tussen de Tractaatweg en de Graafjansdijk, vanaf de Ax- else Sassing tot aan Terneuzen. Zowel in het Plan van Aanpak Kanaalzone als in de structuur visie Koegorspolder van de ge meente is vastgelegd dat er naast de economische ontwik keling van de oostkant van het Kanaal van Gent naar Terneu zen ook veel ruimte moet zijn voor landschaps- en natuuront wikkeling, stelt J. Jongepier na mens het actiecomité. Een echt bos biedt ook volop mogelijkheden voor de aanleg van fiets- en wandelroutes. Zo'n invulling met landschap en na tuur zal een positieve uitstra ling aan de Koegorspolder ge ven. De aanleg van fietspaden is TERNEUZEN - Openbare ba sisschool De Meerpaal uit Ter- neuzen houdt zaterdag 9 maart de jaarlijkse rommelmarkt en sponsorloop. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 150 0 uur. Van een deel van de opbrengst wordt speelgoed gekocht voor de Lage Flancken, het Centrum voor Algemene crisisopvang in Sas van Gent. Het restantbedrag komt ten goede aan de school, om iets ex tra's voor de kinderen aan te schaffen. Meer informatie bij het schoolhoof T. Bril of L. Oele van de ouderraad. ook voor de schoolgaande jeugd van groot belang, omdat de fietsroute een veilig alternatief is voor drukke polderwegen, schrijft Jongepier in een brief aan burgemeester en wethou ders van Terneuzen. Het actie comité vraagt het college om snel met de aanleg van het nieu we natuurgebied te beginnen. Voor er nieuwe activiteiten in de Koegorspolder worden ontwik keld, moet de groenstrook al ge zicht krijgen, hopen de buurt schapbewoners. Het natuurgebied zal binnen af zienbare tijd de industrie in de Koegors aan het oog onttrekken en 'een adequate buffer' tussen de Koegors en de woonomge ving zijn. Om de kans op ge luidsoverlast te minimaliseren, moet langs de Tractaatweg ook een aarden wal worden opge worpen. De wal zal het geluid tot een aanvaardbaar niveau re duceren. De aarden wal kan worden gemaakt van bij het graven van slibdepots vrijko mende grond en kan prima in het natuurgebied worden inge past, vei-wacht het actiecomité. (Advertentie) De nieuwe collectie^ ARROW Truien Polo's Q* Hemden Maison Legrand H E R E N M O D t TERNEUZEN Op de generale repetitie van FoXart treedt Clementine van Noordennen op met de schoolband van het Reynaertcollege in Hulst. foto Camile Schelstraete door Jeanette Vergouwen HULST - Maanden van voorbereiding en repeteren zijn eraan voorafgegaan. Van daag is het eindelijk zover. Leerlingen en docenten van het Reynaertcollege in Hulst verzorgen weer twee showavonden onder de titel FoXart. Ongeveer tweehonderd leerlingen deden mee aan de voorrondes, want op het podium staan en laten zien wat je op creatief gebied in je mars hebt, is in. Uiteindelijk zijn er zes entwintig acts geselecteerd. Het programma meldt een bonte afwisse ling van dans, zang, musical, toneel, cat walk en komische nummers. Deze derde editie is grootser opgezet dan de vorige ja ren. Niet alleen de decors, gemaakt door Roger Mahu, zijn smaakvol. Dit jaar wordt ook ge werkt met computeranimaties en de presen tatie is zowel verrassend als spectaculair. Het podium oogt professioneel. Op zestig vierkante meter wordt menig kunststukje neergelegd. De visagistes hebben het druk en de deelnemers voelen zich echte arties ten. „Dit jaar zijn er twee docentenacts. Dit is bijzonder, omdat docenten denken dat ze het hele jaar de artiest uithangen en meestal op dit soort gelegenheden dan verstek laten gaan.", aldus Adrie Boogaert die voor het derde jaar de oxganisatie voor een deel op zich neemt. Een ploeg van vijftig docenten spant zich twee dagen in om het de leerlingen en het publiek zo goed mogelijk naar de zin te ma ken. Het optreden van de pas opgerichte Swingband is heel speciaal. Onder de des kundige leiding van Ad Vreugde zijn ze er in korte tijd in geslaagd iets leuks op de plan ken te brengen. Uitverkocht De FoXart-avonden zijn in trek bij het pu bliek. De duizend kaartjes waren in twee dagen uitverkocht. De bonteavondshow FoXart woi'dt in het Reynaertcollege in Hulst (locatie Zoute- straat) verzorgd op donderdag 28 februari en vrijdag 1 maart, aanvang 19.30 uur. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door René Hoonhorst Etienne de Deckere (59) is de nieuwe lijsttrekker van Groot Hulst Gemeenschappe lijke Belangen voor de verkie zingen. Groot Hulst gaat een lijstverbinding aan met Groot Hontenisse en voeid ook samen met die pax*tij campagne. Het is de bedoeling dat beide lokale pai-tijen vóór de verkiezingen van 2006 tesamen één nieuwe partij voi-men. De Deckere, sectorhoofd van de afdeling bui-gex*zaken in Hulst, wil na zijn vervroegde uittre ding eind dit jaar de politiek in en volgt wethouder B. Picavet (78) op als voorman van de par tij- De Clingenaar verhult niet dat hij ambities heeft om wethou der te worden. Ook de lijsttrek ker van Groot Hontenisse, de door Sheila van Doorsselaer Hontenisser wethouder F. vair Di'iessche, zou gi'aag een stoel bezetten aan de collegetafel van het dagelijks bestuur van de nieuwe gemeente Hulst. De twee lijsttrekkers vernach ten echter niet dat ze straks ru zie krijgen over de rol- en taak verdeling in de nieuwe raad. Bij een heel goede veiddezingsuit- slag zouden Gi'oot Hulst/Ge meenschappelijk Belangen en Groot Hontenisse twee wethou derszetels kunnen bezetten, maar ook Van Driessche en De Deckere achten dat uitgangs punt niet reëel. Ze benadrukken daarom beiden dat er 'goede afspraken' zijn ge maakt over de aanspi'aken op bepaalde zetels. Beide kandida ten willen nog niet kwijt hoe die afspi'aken luiden. Andere fi'acties hoeven echter niet te proberen om een wig tus sen de twee partijen te di-ijven. omdat Groot Hulst en Gi'oot Hontenisse alleen gezamenlijk met kandidaat-coalitiepartners zullen onderhandelen. Meer partijen hebben De Dec kere gevraagd om een plek op hun kieslijst in te nemen. „Maar alleen bij Gi'oot Hulst/Gemeen schappelijke Belangen kon ik lijsttrekker worden. Ik ben geen man om thuis te gaan zitten, als ik met mijn werk op het gemeen tehuis ben gestopt en een positie als kartrekker van een partij ti'ok me dan ook het meest." De Deckei-e vexwacht niet dat hij last krijgt van zijn vei'leden als sectorhoofd en waarnemend se- cx-etai'is van Hulst. „Het lijkt me zelfs een voordeel als je, zoals ik, op de hoogte bent van het reilen en zeilen op het stadhuis. Ik heb ook nog niet van collega's ge- hooi-d dat ze het niet zien zitten dat ik volgend jaar bestuurder ben." De nieuwbakken gemeentebe- stuirrder is sinds drie jaar ge zworene van het Waterschap Zeeuws-Vlaandei-en en heeft bestuurservaring in tal van overheidscommissies en vereni gingen. Hij weet als een doorge winterd politicus de kool en de geit te sparen en laat zich niet verleiden tot harde uitspraken. Zo denkt hij 'genuanceerd' over het houden van een onderzoek naar bouwafspraken en lobby- i'ondes van ambtenaien en be stuurder voor een bouwplan op het voormalige lyceumtei'rein aan de Tivoliweg. Of hij als be stuurder de zaak wel of niet in de openbaarheid zou brengen, is 'helemaal afhankelijk van de omstandigheden', zegt hij voor zichtig. Partijprogramma Een gezamenlijke commissie van Gi-oot Hulst en Groot Hon tenisse stelt momenteel het par tijprogramma op. De samen werkende partijen hebben afgesproken dat ze vooral cam pagne voeren in de huidige 'ei gen' gemeenten, omdat mensen hen daar het best kennen. Op die manier moeten samen de meeste stemmen zijn binnen te halen en door nu al een lijstverbinding aan te gaan, zullen zo weinig mogelijk 'reststemmen' weglek ken. Oppositiepartij Progressief Hulst heeft de Hulster D66'er Theo Blom- maert weten te strikken de partij te ko men versterken. In de ledenvergadering van PH wordt de kandidatenlijst voor de komende gemeentei*aadsverkiezingen vastgesteld en partijvoorzitter F. de "Vries laat doorschemeren veel te verwachten van Blommaert. BlommaeiT (47), van beroep ï^egio ver keersleider Scheepvaartdiensten Wes- terschelde van Rijkswaterstaat, zat van 1994 tot 1998 als eenmansfractie in de Hulster gemeenteraad voor D66. In die periode speelde hij zichzelf het meest in de kijker door zich hard te maken voor de komst van een openluchtzwembad in Hulst. Hij kwam als eerste met een goed onderbouwd plan op de pi'oppen. Andere partijen namen zijn stokpaai-dje graag over. Ook De Vi-ies zat in die tijd op eigen titel in de raad en Blommaert zegt in die periode veel van De Vries geleerd te heb ben. D66 maakte een landelijke ci'isis door en ook het ledental van de Hulster afdeling liep terug. Het lukte D66 niet in 1998 opnieuw in de x-aad te komen. Blom- maert:„We lagen eruit. Het was trekken aan een dood paard. Jammer, want ik had het idee dat ik mijn karwei niet kon afmaken." Blommaei*ts intei'esse in de Hulster poli tiek bleef en hij zocht een manier zijn ideeën toch te uiten. PH kwam in beeld. Blommaert: „Het gevoel moet goed zijn en dat is het. Ik weet zeker dat ik bij Pro gressief Hulst mijn ei kwijt kan. Ik zou wel graag lid blijven van D66. maar ik weet niet of dat mag. Het landelijk par tijbestuur is wat dat betreft roomser dan de paus. Als het niet kan, zeg ik mijn lid maatschap van D66 op, maar dat zou ik heel jammer vinden. Ik was immers der tien jaar lid." De Vries hoopt dat meer D66'ei-s de over stap naar PH wagen. „Ik zou heel blij zijn om ze bij onze gele deren te krijgen, er zitten heel sterke per sonen tussen." Blommaert vreest dat de ze hoop ijdel is. „Ik verwacht niet dat dit zal gebeuren, want ze zijn heel standvas tig." VOORBURG - Sluis-Aardenburg is de meest vergrijsde ge meente van Zeeland. Van alle inwoners is 22,3 procent ouder dan vijfenzestig jaar, blijkt uit gisteren bekendgemaakte ge gevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in Voorburg. Sluis-Aardenburg staat met dit aandeel 65-plus- sers landelijk op een zesde plaats. Het Gelderse Rozendaal gaat in heel Nederland aan kop met 24,5 procent 65-plussers. Landelijk is 13,6 procent van de bevolking 65 jaar of ouder. Urk is 'de jongste gemeente' van Nederland. De Urker bevol king bestaat voor 43,1 procent uit 0-19 jarigen, tegen lande lijk 24,5 procent. In de top tien met 'jongste gemeenten' komt geen Zeeuwse voor TERNEUZEN - Drie brugklassers in spe hebben gistermid dag op het Zeldem-ust-Steelantcollege een prijs gekregen voor het goed kunnen omgaan met internet. Tijdens de open dagen van het Terneuzense college konden alle belangstellen de leerlingen van groep acht een internetopdracht uitvoeren. Ze moesten een aantal feiten en weetjes op de website van het Zeldenrust-Steelant zoeken. Driekwart van de circa driehon derd scholieren vond alle goede antwoorden. Uit dat areaal whizzkids werden drie prijswinnaars getrokken. De eerste prijs was voor Sabine de Kort uit Terneuzen, leerlinge van de Zuidlandschool. De tweede prijs was voor Miguel Valas Dos Anjos van basisschool Op Weg uit Hoek en de dei'de prijs ging naar Annemarie Verplanke van De Maatjes uit Biervliet. TERNEUZEN - Op de Sloelaan in Terneuzen is maandag avond laat een 53-jarige man uit Terneuzen aangehouden we gens rijden onder invloed. Uit een blaastest bleek dat hij anderhalfmaal de toegestane hoeveelheid alcohol had genut tigd. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijverbod van twee uur. KAPELLE - De gemeenteraadsvergadering van Kapelle krijgt een vragenhalfuurtje. Tijdens de eerste dertig minuten van de raadsvergadering kunnen de raadsleden vragen stel len aan de wethouders. De wijzigingen staan in het nieuwe reglement van orde. Dat wordt waarschijnlijk op de gemeen teraadsvergadering van 23 april vastgesteld. Het vragenhalf uurtje is een van de niet-verplichte onderdelen van de zogehe ten dualisering van het gemeentebestuur. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In de Jacoba van Bei- erenstraatin 's-Heer Hendrikskinderen is gisternacht een au to met aanhangwagen gestolen. Het gaat om een groene Opel Kadett met het kenteken YP-67-TV. De waarde van de combi natie is enkele duizenden euro's. 's-HEER ABTSKERKE - Op de Noordhoekweg bij 's-Heer Abtskerke is gisterochtend een tractor met twee aanhangei's gekanteld. Dat gebeurde toen de 60-jarige bestuurder uit de gemeente Borsele moest remmen voor een taxibus. Doordat de hydi'aulische rem niet was aangesloten op de aanhanger, raakte de bestuurder de controle over de combinatie kwijt. De aanhanger kwam in de berm terecht waardoor de tractor kan telde. De bestuurder bleef ongedeerd. De brandweer verwij derde de olie die op de weg terecht was gekomen. door Jean-Lou de Gucht TERHOLE - Rijkswaterstaat is veel minder optimistisch over de haalbaarheid van een rond weg rond Terhole dan de ge meente Hontenisse. Daarom wil Rijkswaterstaat alvast begin nen met het nemen van maatre gelen om de verkeersveiligheid in het dorp zelf te verbeteren. M. Huisman, hoofd dienstkring Zeeuws-Vlaanderen van RWS, denkt daarbij aan remmers en verkeerslichten op het kruis punt Hulsterweg en Notendijk. „De situatie in Terhole is ge woon slecht te noemen. Daar moeten op korte termijn verbe teringen komen. Als er al een rondweg komt, gaat dat nog ja ren duren. Ondertussen blijf je wel met die gevaarlijke sitaua- tie in het dorp zelf zitten." Rijkswaterstaat is nog steeds voorstander van een rondweg rond Terhole. Huisman: „Wij doen onze uiterste best om die weg te realiseren, maar ik moet er nogmaals op wijzen dat het een heel moeizaam traject is. Er zullen nog heel wat gesprekken nodig zijn." De inwoners van Terhole zijn bang dat de maatregelen om de verkeei'sveiligheid in het dorp te verbeteren, leiden tot afstel van de rondweg. Wethouder B. Pauwels van Hontenisse kan dat wel begrijpen. „Alle maat regelen die kunnen helpen om de veiligheid in Terhole te ver groten, moeten we aangrijpen. We willen natuurlijk niet de hele bevolking op stang jagen door alleen maar maatregelen in het dorp te nemen." STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en stijldansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zang koor; 19.30 uur: Crea tieve avond met theezakjes; CLINGE - Malpertuus, 9.30 uur: Creatief bloemschikken; 13.30 uur: KBO gymnas tiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO hobby club; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden, HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmid- dag en sjoelen; 19.00 uur: Engels voor gevorderden, HULST De Lieve, 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewegingsles; 13.00 uur: Bil jarten; 14.00 uur: Koersbal en handwer ken; 19.00 uur: Linedance voor 55-plus- sers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; Gymzaal De Eikelaar. 19.45 uur: Step workout; LAMSWAARDE Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: KBO gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30- 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: Computerles; De Roselaer, 15.30-16.30 uur; Techniek voor groep 6 tot en met 8; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS biljarten voor dames, kaarten en canasta; 18.00 uur: Oefenavonden kinder- en jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur: Oefe navond toneelgroep Sempre Avanti en oefenavond blaaskapel Ein Prosit; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten 19.30 uur; Yoga; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: SWOT Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor De Veste; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten De Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen; WESTDORPE Concordia. 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafel tennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaar ten jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur. Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten; 14.00 uur: Handwerken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.45 uur: Bingo; (Advertentie) KLAVERBLAD ZEELAND 5 jaar Klaverblad, 5 jaar samenwerking, 5 jaar inzet Spreekbeurthouders, bedankt! donderdag 28 februari 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het zijn geen mosselen of asperges. Het Mace donische eten 'smaakt best wel', maar het is toch even wennen. De bewoners van het Terneu zense verzorgingshuis Bachten dieke zijn voorzichtig positief over de buitenlandse maaltijd die hen gistermiddag werd voorgezet. Op zich zitten er geen gekke in- grediënten in het rijstgerecht. Maar een saus waarin yoghurt met komkommer zijn terug te vinden, aten ze toch vroeger niet elke dag. „Wij kenden dat vroe ger allemaal niet. Op vakantie naar zo'n ver land ben ik ook nooit geweest. En dan moet je toch even wennen aan heel an dere maaltijden", verontschul digt Petronella van Langevelde zichzelf. Aan de berg eten die nog op haar bord ligt, mogen geen conclusies worden verbon den. „Ik heb echt wel gegeten en ik vond het ook best lekker. Maar het is veel te veel." Petro nella is wat voorzichtig in haar commentaai'. Net als alle andere bewoners wil ze chefkok Pa- trick de Letter niet afvallen. „Het eten is hier altijd prima. We hebben echt niks te klagen. Het is juist wel leuk dat Patrick af en toe wat nieuws probeert", zeggen Petronella's tafelgeno ten Rob en Margriet de Brouwer. De Letter moet er even later om lachen. De meeste Bachtendie- kebewonei's waardei-en het dat hij wel eens een Antwerpse of Terneuzense stamppot (twee eenpansgerechten met veel ver schillende groenten) of een an der speciaal gerecht op tafel zet. „Maar ze duxwen het ook rustig te zeggen als ze het eens een keer niks vinden. Mosselen zijn bij voorbeeld favoriet in dit huis, maar van mosselsoep moeten ze niks hebben." Themaweek De Macedonische maaltijd pas te in een Macedonische week. Een paar keer per jaar houdt het Terneuzense verzorgingshuis een themaweek over een be paald land. De bewoners kon den kijken naar een videoband over het land en voor vi-ijwilli- gers en personeel stonden giste ren Macedonische wijnproeve rijen op het programma. Chefkok Patrick de Letter ser veert een Macedonische maal tijd in Bachtendieke. foto Charles Strijd Westwal 37. 4461 CM Goes, Postbus 2054, 4460 MB Goes. Telefoon 0113-249 325 e-mail: algemeen@klaverbladzeeland.nl www.klaverbladzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49