Verzet tegen appartementen De groene'loper ligt uit! de Grutto PZC Exploitant Verweij van Speelmansplaten blij met ontwikkelingen Anoniem protest tegen PvdA Collectieve verzekering ziektekosten minima Ben je moeder of wil je moeder worden? b20 Collectief bewoners Ruiterplaat schrijft bezwaarschrift Nieuwbouw in Renesse in beraad Foutparkeerder slaat en spuugt Feestelijke heropening. EuropaTuin Goes op vrijdag 1 maart 17," 7,50 - Vs Goes 'Als je kind. een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' Hij speelt liever cricket f'f* donderdag 28 februari 2002 door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Een 'verontruste Vlissin- ger' heeft op een poster in het fietstunneltje bij de draaibrug in West-Souburg zijn ver ontwaardiging geuit over belangenver strengeling binnen de PvdA in Vlissingen. De anonieme bezwaarmaker kaart aan dat gemeenteambtenaren die lid zijn van de PvdA, zitting hebben in de kandidaatstel lingscommissie. Daarmee kiezen ambtena ren hun raadsleden uit. Deze situatie werd eind vorig jaar door PvdA-lid F. Klaver aan het licht gebracht. Klaver heeft naar eigen zeggen met deze actie niets te maken. De onbekende Vlissinger heeft met zijn pos ter nogmaals de aandacht gevestigd op deze vermeende belangenverstrengeling. Hij schrijft onder meer: „Onthullingen over be langenverstrengeling tussen Vlissingse PvdA-stadhuisambtenaren en Vlissingse PvdA-kandidaatsraadsleden c.q. wethou ders doen de PvdA balen. Het was ook te mooi om waar te zijn; werknemers zoeken hun eigen bazen uit. Die moeten wel naar de pijpen van de werknemers dansen in plaats van andersom, omdat ze bij de volgende verkiezingen op een niet-verkiesbare plek komen te staan. Deze vriendjespolitiek had door Jeanne de Nijs binnenskamers moeten blijven, maar is he laas uitgelekt. Wat jammer toch, vinden PvdA-kopstukken, dat er binnen de PvdA nog integere mensen zijn die misstanden durven aan te kaarten. Het ging zolang goed. De macht was tanende maar de PvdA was nog altijd de grootste. En dat moet kost wat kost blijven." De PvdA Vlissingen zei gisteren niet te wil len reageren op het betoog van de anonieme Vlissinger. „Laat deze 'verontruste Vlissin- geF zich eerst maar eens bekendmaken", zegt J. Doorns. „Pas dan willen we graag met hem in discussie gaan." foto Lex de Meester door Mieke van der Jagt KAMPERLAND - Bewoners van het recreatiepark Ruiter plaat in Kamperland hebben bezwaar tegen de bouw van drie appartementencomplexen aan de Schotsmanweg in Kamper land. Een collectief van bewoners be twist in een bezwaarschrift het recht van het Noord-B eveland- se college van burgemeester en wethouders om een planologi sche procedure te volgen die een iets volumneuzere en iets hogere, bouw toelaat dan in het Bestem mingsplan Recreatiecentrum Schotsman is vastgelegd. De appartementen zijn met 65 vier kante meter, 15 meter groter dan toegestaan en ook de hoogte van de complexen overstijgt de toegestane 5 meter met 76 centi meter. RENESSE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil eerst advies van de provincie voordat zij een besluit neemt over de bouw van veertien a zestien wo ningen aan het Stoofwekken in Renesse. Van Garderen en Dek ker Projectontwikkeling BV uit Goes heeft dit voorstel aan de gemeente gedaanomdat het be drijf slechts vier tot zes van de beoogde twintig woningen op de plaats van de voormalige toe ristenkerk de Ark wil bouwen. Volgens wethouder C. Veerhoek is het voorstel inmiddels in het college besproken. door Ron Maqnée KAPELLE - Minima in Kapelle en Reimerswaal kunnen voort aan gebruik maken van een collectieve aanvullende ziekte kostenverzekering. Was het voorheen nog zo dat ziektekos ten via de bijzondere bijstand worden vergoed, nu komen ze grotendeels voor rekening van de aanvullende verzekering. De gemeente Noord-Beveland wilde met een voorbereidings- besluit en een artikel 19-proce- dure de afwijkende maatvoe ring mogelijk maken. De bezwaarden voeren echter aan dat het bestemmingsplan te oud is, en dat dergelijke procedures niet meer mogelijk zijn. Als de gemeente iets wil toestaan in een bestemmingsplan dat ouder is dan tien jaar, moet er, volgens de bezwaarden een heel nieuw plan worden gemaakt. De bezwaarden vinden de hoge re complexen het zicht vanaf het Veerse Meer en vanuit het bun galowpark ernstig vervuilen. Bovendien maakt niet het hele stuk grond deel uit van het bestemmingplan, waardoor toestemming neerkomt op uit breiding. Ook wordt er bij de in woners getwijfeld aan de toe- laatbaarheid van het bouwen zo dicht bij de waterlijn. Dat is, zeggen insprekers, een inbreuk op de vrije doorgang voor wan delaars. Planschade De bewoners van Ruiterplaat beschuldigen de gemeente er van eventuele planschade claims alvast naar de rekening van de bouwer af te schuiven. De gemeente Noord-Beveland wil wel meewerken maar vindt dat Recreatiecentrum De Schotsman, die de appartemen ten ontwikkelen wil, zelf moet opdraaien voor de kosten die de eigen pachters eventueel als planschade claimen. Volgens de insprekers is een dergelijke af- schuifoperatie al 'meer dan een jaar taboe. Evengoed dreigt het collectief van bewoners van de Ruiter plaat met planschadeclaims die met 800.000 euro niet betaald zullen zijn. Gisteren ondertekenden de be trokken wethouders L. Nie- wenhuise van Kapelle en J. Jan sen van Reimerswaal de over eenkomst met zorgverzekeraar CZ-Groep. Het gaat om een aanvullende ziektekostenver zekering met daarboven een extra dekking voor tandheel kundige hulp, brillen en con tactlenzen. De verzekerde spaart per hiermee per jaar een bedrag uit van ruim vijftig euro. Ook de gemeente draagt bij in de kosten van de verzekering. Nu is het nog zo dat minima bij tandartsbezoek of aankoop van een bril een beroep kunnen doen op de bijzondere bijstand. Deze kosten komen voortaan voor re kening van de aanvullende ver zekering. Voordat iemand kan deelnemen aan de collectieve aanvullende ziektekostenver zekering moeten premieschul den woi'den gesaneerd. Sinds 2000 lopen de gesprekken al over een collectieve ziekte kostenverzekering. In eerste in stantie wilden ook de gemeen ten Borsele en Noord-Beveland zich aansluiten bij de regeling. Wethouder Jansen van Rei merswaal: „Van Noord-Beve land hebben we niks gehoord, maar die doet veel samen met Goes. De gemeente Borsele is af gehaakt." Volgens Jansen een onbegrijpelijke reactie gezien het grote aantal enthousiaste reacties: „We hebben meer dan tweehonderd brieven aan de mi nima verstuurd en we kregen maar vier negatieve x-eacties. THOLEN - Exploitant Mike Verweij van de Speelmanspla ten is blij met de richting die wordt gegeven aan het onder zoek naar de mogelijkheden van het dagrecreatieterrein aan de Oesterdam. Ontwikkeling van het terrein tot een watersport en beachcentrum en groeps(outdoor)activiteiten- centrum is een combinatie die Verweij eerder zelf al in zijix be drijfsplan naar voren bracht. Het dagrecreatieterrein blijkt al jaren niet exploitabel. Verweij pakte vorig jaar de haixdschoen op met volop ideeën. Hij heeft inmiddels een quadbaan en paintballterrein aan laten aan leggen, en loopt met nog veel meer plannen rond. De gemeen te Tholen wilde echter eerst een duidelijke toekomstvisie voor het terrein. Bureau Rothuizen, Van Doorn 't Hooft/ZKA onderzocht de zaak en kwam terxxg bij de gemeente met de vraag om tussentijds een richting aan te geven. Daarbij had de gemeente de keuze uit drie strategieën die het bureau verder zou kunnen ontwikke len. De eerste optie bestaat uit een watersport- en beachcen trum van nationale allure, de tweede uit een regionaal dagre creatiecentrum en de derde uit een centrum voor groeps (out- door)activiteiten. De meerder- heid van de commissie gemeen telijke ontwikkeling koos er eei'der deze week voor de opties één en drie verder te laten uit werken. Ideaal Verweij: „Watei-sport is een ide aal item, met de snelvaargebie- den hier en goede verbindingen met gi-otere wateren. Outdoor- activiteiten en recreëren in groepsverband zijn daarnaast echt in opkomst, zowel bij paxti- culieren als bedrijven". In beide gevallen is een overnachtings mogelijkheid op beperkte schaal noodzakelijk. De exploi tant hoopt dat hijnu er een keu ze voor de richting van het on derzoek is bepaald, ook snel duidelijkheid krijgt. „Ik ben hier nu een jaar bezig, en ik weet nog steeds niet waar ik aan toe ben Zeker is in elk geval dat de ondex-nemer zijn plannen dit zo- mei-seizoen nog niet kan uitvoe ren. In de tussentijd wil hij wel de gelegenheid hebben het be staande gebouw op het texTein op te knappen. „Er zijn veel rotte kozijnen, de gaten vallen hier en daar in het pand. We willen de terrassen op nieuw aanleggen, een open haax'd bouwen, gewoon alles ge zelliger maken. Staat er prompt iemand van bouw- en woning toezicht van de gemeente voor de deur met de vraag of we daar allemaal vergunningen voor hebben." Verweij stelt dat hij wel alles wat hij van plan is aan de gemeente heeft gemeld. „Dan krijg je te horen: we kunnen daar niets mee doen, zolang het onderzoek naar de toekomst van de Speelmansplaten niet is afgerond." Wethouder R. Ravensteijn on derschrijft dat laatste. Hij te kent daarbij aan dat Verweij wel gewoon onderhoud uit kan voe ren. „Dat doe je met een woning ook. Alleen spectaculaire ver anderingen zijn op dit moment niet raadzaam. Daarmee kan beter gewacht worden tot ex- meer duidelijkheid is." De wet houder verwacht die duidelijk heid 'binnen nu en een aantal maanden'. „Het ziet er allemaal positief uit. Het is een prachtig terrein en we hebben een ondex-nemer die wil investeren om er wat moois van te maken." VLISSINGEN - Een parkeer- controleur in Vlissingen is dins dagmiddag in de Aagje Deken straat geslagen, bespuwd en beledigd. De controleur schreef een be- j keuring uit voor een auto die stond op een plaats waar een parkeerverbod van kracht is. De i eigenaresse van de auto kwam juist aanlopen en was het niet i met de controleur eens. Ze bele digde en sloeg hem en spuugde de contx'oleur daax-na in het ge- .- zicht. Onderhoud '"«"I-Oti -y* Help mee en stort nu uw bijdrage op giro 65 65 00 Vogelbescherming n.v. Vogelbescherming Neder land o.v.v. Grutto. - V Loodkleurige vaas Vierkant model. ar hoogte 50 cm. hoogte 70 cm. Bij EuropaTuin Goes zwaaien de deuren weer wagenwijd open. Na een ingrijpende verbouwing vieren wij de start van ons vernieuwde tuincentrum en nodigen u daar graag voor uit. We hebben gezorgd voor waanzinnige aanbiedingen en voor elke klant hebben wij een leuke attentie. Bent u nieuwsgierig geworden, kom dan naar EuropaTuin Goes. Wij hebben de groene loper al voor u uitliggen! Mooi weer EuropaTuin Gelbrander Vierkant model. Gelvloeistof Fles 1 liter. 250 m. Taartplateau Op lage voet. -• Spathiphyllum Kamerplant met een opvallende witte bloem. Hoogte 75 cm. 3,95 Prunus Voorjaarsbloeier met crème witte bloemen. Hoogte 50 cm. - 7,50 GOES, NIEUWE RljKSWEG 2D. 0113-215395 Onze openingstijden zijn: maandag: 10.00 -1700 uur dinsdag, woensdag en vrijdag: 9.00-18.00 uur donderdag-900-2100 uur zaterdag: 9.00-1700 uur Aanbiedingen zijn geldig zolang de voorraad strekt hebben we ontegenzeglijk veel bereikt. We hebben onschuldigen vrij mensenrechten zijn op hun daden aangesproken. Dat kon dankzij ook met andere middelen. Onze SMS- en e-mailaclies laten zien dat we ongekend snel en effectief kunnen reageren. Via het Wereld Wijde Web kunnen we mensen over de hele wereld informeren en mobilseren. En u kunt via onze internetsite meteen lid worden. En via de bon natuurlijk. Want hoe hard wij ook strijden, ons werk is nog niet gedaan. Nu bent u aan zet. 020-626 44 36/giro 454000/www.amnesty.nl Steun dé Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig Stop dan met roken! Roken is zowel voor, tijdens als na de zwangerschap schadelijk. Roken kan tot verminderde vruchtbaarheid leiden. Rokende zwangere vrouwen hebben meer kans op een miskraam of een vroeggeboorte. Het geboortegewicht van baby's van rokende moe ders is gemiddeld 250 gram lager. Ook vergroot roken tijdens de zwangerschap de kans op lucht weginfecties en wiegendood in het eerste levens jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) NEDERLANDSE KANKERBESTRIJDING Helaas, onbezorgd spelen kan hij niet. Net ais miljoenen andere kinderen m India. Terre des Hommes biedt kinderen onderwijs, gezondheids zorg en sport en speL En daarmee een nieuwe toekomst. Strijd mee voor kinderrechten in India! giro 25 25 25 o.v.v. India of bel gratis 0800 - 9019 terre des hommes Laat ze weer kind zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38