Lomans is zeker van zijn zaak Scheldesport is weer gezond Buigen of barsten voor AXA-pIoeg Eggenkamp eerste Nederlander in Boatrace Pienaar debuteert in de basis bij Ajax WIJ GAAN VERHUIZEN Dubbele test voor zwemmers bij WK Moskou uitslagen agenda Feyenoord- Den Bosch verplaatst Marcel de Nijs trainer Robur ROLLUIKEN ZONNESCHERMEN RAMEN - DEUREN KOZIJNEN door Leo van de Ruit OXFORD - Na bijna anderhal ve eeuw zal een Nederlandse roeier meedoen aan The Boat race, de klassieke roeiwed- strijd op de Theems in Londen tussen de universiteits-achten van Oxford en Cambridge. Gerritjan Eggenkamp heeft zich gekwalificeerd voor de acht van Oxford. Hij ging er vorig jaar voor stu deren in Oxford. De roeier van Nereus behoorde de afgelopen jaren tot de Nederlandse top. Hij nam in de acht deel aan de Olympische Spelen in Sydney (achtste). The Boatrace is op zaterdag 30 maart. De wedstrijd gaat onder alle omstandigheden door. Eg genkamp is geselecteerd voor het stuurboord met Robin Bourne-Taylor (GBr). Luke McGee (VSt) en Andrew Dunn (GBr). Het bakboord wordt be zet door Matthew Smith (GBr), Ben Burch (GBr), Dan Perkins (VSt) en Basil Dixon (GBr). Eggenkamp heeft sinds augus tus vorig jaar heilig geloofd in zijn kans op een plaats in de hoofdmacht van Oxford. Bij alle selectiemomenten behoor de hij tot de uitblinkers. Bo vendien kon hij bogen op ervaring in een acht op inter nationaal topniveau. The Boatrace is sinds 1828 in middels 147 keer gehouden, vanaf 1856 jaarlijks met uit zondering van de oorlogsjaren. De afstand bedraagt 4 mijl en 374 yards (6700 meter) en ligt tussen Putney Bridge en Chis- wick Bridge. Titelverdediger is Cambridge, dat ook de meeste keren won: 77 tegen 69 (in 1877 eindigden de boten gelijk). Ox ford zegevierde voor het laatst in 2000. De recordtijd is zestien minu ten en negentien seconden op naam van Cambridge in 1997. ANP door Peter van Duyl AMSTERDAM - De Zuid-Afri kaan Steven Pienaar maakt vanavond in het competitieduel met Fortuna Sittard zijn debuut in de basis van Ajax. Pienaar kwam afgelopen zondag tegen NAC al als invaller in het veld. Bij die gelegenheid maakte hij zoveel indruk op zijn trainer Ronald Koeman, dat die hem vanavond een nieuwe kans gunt. Pienaar is een van de grote ta lenten van het tweede elftal van Ajax, dat is doorgedrongen tot de halve finale van de strijd om de KNVB-beker. De Zuid-Afri kaan, die volgende maand twin tig jaar wordt, zal vanavond als aanvallende middenvelder in actie komen. Koeman typeerde Pienaar gisteren als 'iemand die oog voor de juiste ruimte heeft' en was onder de indruk van zijn invalbeurt in Breda. ,,Ik had te gen NAC niet net idee dat ik een speler aan het werk zag, die aan het debuteren was." Het duel met Fortuna is het eer ste in een cruciaal drieluik, dat Ajax de komende dagen wacht. Zondag komt Feyenoord naar de Arena, volgende week woensdag reist PSV naar Am sterdam voor de halve eindstrijd van hefbekertoernooi. „Als we een goede overwinning bij For tuna halen en daarna van Feye noord kunnen winnen, zijn we goed op weg. Dan is Feyenoord wel kansloos voor de titel", al dus Koeman. Tussendoor Juist omdat Feyenoord en PSV de eerstvolgende tegenstanders zijn, is de oefenmeester niet he lemaal gerust op de ontmoeting met Fortuna, de hekkensluiter in de eredivisie. „Feyenoord en PSV, dat gaat vanzelf. Maar spelers krijgen de neiging om te denken 'Fortuna doen we er wel even tussendoor'. Daar probeer je als trainer voor te waken. Door de tegenstander beter te maken dan ze misschien wel is. En we moeten niet vergeten dat Fortuna de laatste weken zowel van PSV als Feyenoord maar met 1-0 heeft verloren en bij Vitesse 1-1 heeft gespeeld." Bij Ajax ontbreken in elk geval de geschorste Tim de Cler en de geblesseerden Ferdi Vierklau, John Heitinga en Rafael van der Vaart. Koeman liet doorsche meren dat doelman Fred Grim de voorkeur zal krijgen boven Joey Didulica. J an van Halst be gint opnieuw in de basis. Want Koeman was erg tevreden over het optreden van Van Halst in Breda, waar hij zijn rentree in de eerste elf van Ajax maakte. De trainer ziet bij de door Co Adri- aanse afgeschreven middenvel der eigenschappen die vrijwel alle andere Ajax-spelers ontbe ren. „Van Halst voegt iets toe", vindt Koeman. „Hij weet bijvoor beeld precies hoe hij een wed strijd als afgelopen zondag moet spelen, zet mensen in ver dedigend opzicht op de juiste plaats. Hij is een van de weini gen bij Ajax die dat van nature in zich heeft." GPD LAUSANNE - De wereldzwem- bond FINA zal de deelnemers bij de WK kortebaan in april in Moskou voor het eerst met een urine- én bloedtest controleren op het gebruik van epo. De gecombineerde test werd ook gebruikt bij de Olympische Spelen van 2000 in Sydney, maar het is voor het eerst dat het op een internationaal toernooi van de FINA gebeurt. De zwemmers hebben zelf al eerder aangedrongen op de in voering van de dubbele tests. Veelvoudig wereldkampioen Ian Thorpe heeft bij herhaling, onder meer bij de WKinFukuo- ka, aangedrongen op invoering van de bloedtest. Ook zijn Ne derlandse concurrent Pieter van den Hoogenband toonde zich een voorstander. Tijdens de Goodwill Games in Australië werd bij het zwem- toernooi al geëxperimenteerd met bloedafname, echter op vrijwillige basis. „We vinden dat alle sporters recht hebben op een dopingvrije competitie", aldus Andrew Pi pe, voorzitter van de antido- pingcommissie van de FINA. SID/RTR woensdag 27 februari 2002 door Edwin Alblas KUALA LUMPUR - Hoe loopt de strafcorner van Nederland? Het is een eeuwig terugkerende vraag en bij het WK hockey in Kuala Lumpur kan eigenlijk maar één man daar een goed antwoord op geven. Hij die ze neemt, Bram Lomans. Glimlachend werpt hij een blik op de tafel, waaraan enkele van zij n ploeggenoten onder luid ge joel een spelletje Risk spelen. Oók op het speelbord willen we de wereld veroveren", zegt de 131-voudig international veel betekenend. Aan de rand van het zwembad prefereert Lomans zelf een plekje in de schaduw. Er blijven nog genoeg momenten over waarop hij letterlijk en figuur lijk geen beschutting kan zoe ken. Groot, blond en vaak op het scoreformulier. Dan weten ze je in Azië wel te vinden. „Ze hou den hier van heldenverering", bemerkt Lomans, die bij aan komst in Maleisië al door de Aziatische media wei'd be sprongen. „Ze zijn enthousiast, maar niet goed geïnformeerd. Ik bedoel: als ik in een krant onder een foto van Remco van Wijk 'Belgian striker' lees..." Dergelijke futiliteiten groeien aan het ontbijt uit tot smakelij ke grappen. De sfeer is goed in het team, het vertrouwen rede lijk groot. Lomans: „We hebben dan nog wel niet echt goede wedstrijden gespeeld, maar ik denk dat wij wel heel goed in het toernooi groeien." Het heeft een jaar geduurd voordat spelers en coach het eens werden over hoe dit Oranje het best zou kunnen renderen. Na de Champions Trophy in Rotterdam was Lomans één van de spelers die hardop vi'oeg om duidelijkheid. „Dat gold voor meer spelers. Toen hebben we met elkaar om de tafel gezeten en in die gesprekken werden we het wel eens." Lomans, die driekwart van het vorige jaar sukkelde met een knieblessure, kx'eeg persoonlijk waar hij op had ingezet. Een vaste plek op rechts in de defen sie en de status van eerste 'cor- nerman'. Bij de Champions Trophy dreigde de 26-jarige HGC'er nog zijn taak voor in te moeten levei-en bij de vijf jaar jongere Taeke Taekema, maar nu zijn de oude verhoudingen weer hersteld. Lomans kan niet ontkennen dat het hier om een pi'estigestrijd gaat. Een specia list geeft zijn werk nou eenmaal niet gx-aag uit handen. „Toen ik er bij de Champions Trophy uit eindelijk inkwam, heb ik laten zien dat ik scherp was. Ik had ook direct het gevoel van: laat mij ze maar pushen." Scherp Niettemin beseft Lomans de waax'de van nog een specialist binnen het team. „Dat houdt je scherp. Bij de Spelen in Atlanta was ik de derde man achter Bo- velander, die de corners sloeg en de pushende Taco van den Ho- nex-t. Die jongens wisten ook dat ik er aan zat te komen."' Bij het vorige WK in eigen land scoorde Lomans in de eerste drie wedstrijden geen enkele comer. In Kuala Lumpur zat de eerste de beste corner, tegen Nieuw-Zeeland,eralin. „Dat is natuurlijk erg lekker. Het is al tijd moeilijk te bepalen of je na drie gemiste comers van nemer moet wisselen, want het kan de vierde keer wél gewoon raak zijn. Ik heb van het voi'ige WK geleerd dat je niet bij de pakken moet gaan neerzitten als het even niet gaat. Ik voel het niet als hinderlijke druk, ook al weet je dat andere spelei'S natuurlijk ook balen. Je krijgt tegenwoor dig ook niet meer zo veel kan sen. Je ziet zelden nog wedstrij den waarin we zes, zeven coxmers mogen nemen. Ik heb er geen moeite dat Taeke er eens één neemt als ik er van de vier al één of twee heb gemaakt en het er in de wedstrijd niet meer toe doet. Want als Taeke 'm in de fi nale moet pushen, moet ook hij er klaar voor zijn. Taekema miste er al twee. Lo mans scoorde in de eex-ste twee wedstrijden één uit vijf, met de aantekening dat hij één keer met succes een passje aan De Nooijer px-efereerde boven een push. Die telt voor een halve ti-effer. „Met één uit drie zou ik dit toernooi heel tevreden zijn." Of hij daarmee ook de koning van de corner wox-dt, is de vx-aag, want er dient zich een baas bo ven baas aan: de Pakistaan So- hail Abbas (4 uit 4). Lomans: „Ik kan nog winst uit snelheid en accuratesse halen. Afhankelijk van het veld ligt mijn snelheid ongeveer op 100, 105 kilometer per uur. Abbas pusht nog een tandje hardei-. Ik moet dus ook nog beter." GPD Ontlading bij Bram Lomans na zijn zoveelste benutte strafcorner voor Oranje, foto Koen Suyk/ANP door Ad Pertijs NIJKERK - Geen hosannaver- halen gisteren bij de presentatie van AXA, de derde wielerploeg van het land. Manager Ton Wel ling schetste op soms cynische toon de stand van zaken bij zijn team en sprinter John de Braber stelde in zijn 'dankwoord' klip en klaar: „Het is buigen of bar sten dit jaar." AXA is een zogenoemd Trade Team III-formatie (divisie 3). Vorig jaar stelde de leiding dat men vanuit de laagste profklas- se wilde doorgroeien naar de tweede divisie. Die stap kon het afgelopen winter niet maken. De klap van 11 september heeft ook de wielex-sport getroffen. Welling: „We zijn al blij dat we de spon sori ng voor een pas op de plaats hebben rondgekregen." AXA is niet de enige die proble men heeft haar ploeg naar een hogei'e categorie te loodsen. Ook Bankgix-oloterij slaagde er niet in de stap van de tweede naar de (hoogste) eerste divisie te maken. Van onderaf stroom- den wel drie amateurteams de derde divisie binnen. „Ik noem het surrogaatteams", sneei-t ploegleider Jan van Dam over deze ploegen die geen enkele coureur in dienst hebben. Ze hebben slechts de profstatus vanwege de mogelijkheid grote re koei-sen te rijden. Van Dam hoopt nu dat zijn ren ners de uitdaging aanpakken om in de koei's te tonen dat ex- wel degelijk een verschil be staat tussen zijn px-ofteam en de suiTogaatploegen. Welling denkt er net zo over. „We moeten 200.000 euro aan salarissen op hoesten, waar die anderen niets kwijt zijn. Daar kun je je aan er geren, maar je kunt ook laten zien dat je wel degelijk van een ander niveau bent." Het is volgens hem belangx-ijk dat zijn formatie een eigen plek afdwingt in het woud van prof- koersen en -ploegen. „Het pro bleem begin vorig jaar was dat we nergens thuis hoorden. Dan kx-ijg je steeds die blik van: wat doen jullie hier? Ik merk dat dat sinds eind vorig jaar is veran- dei-d. De andere profploegen hebben gezien dat we een gat kunnen dichtrijden."GPD Advertentie SCHUTTERSHOFWEG 13. TERNEUZEN autoruiten - schuifdaken montages - reparaties per 1 april naar Mr. F. J. Haarmanweg 32A, (pand Selecta) 4538 AS Terneuzen, tel. 0115-648888 - Reparatie en vervangen van alle ruiten voor auto, bestelwagen en vrachtwagen - Open daken van sunroof tot echt schuifdak -Hoofdinbouwstation Webasto zonnedaken - Blinderen autoruiten (Advertentie) Het bestuur van AV Scheldespox-t. Vlnr: Ferdie de Klerk, Tonny Lauret, Ton Overbeek. Piet Dekker en Levina van Hoecke. foto Peter Nicolai Terneuzense atletiekvereniging viert het 40-jarig bestaan door Fred Rabout TERNEUZEN - Toeval of niet: Marjan Olijslager, de beste atlete uit de historie van het Terneuzense Scheldesport, werd gebo ren op de dag dat de club officieel werd op- gericlxt. Dat betekent dal Marjan Olijslager vrijdag 8 maart veertig jaar wordt en AV Sclieldesport het 40-jarig jubileum viert. Scheldespox-t is echter meer dan Max-jan Olijslager alleen, stelt het vijfkoppige be stuur van de jubilerende vereniging. „We zijn in de eerste plaats een club voor ieder een, van wedsti-ijdatleet tot recreant. Want we hopen ook de recreanten plezier te kun nen bezoi-gen in hun spoil. Zij streven er ook steeds weer naar hun persoonlijke records te verbeteren. Die prestaties zijn net zo goed geweldig, al zullen die de krantenkolom men niet halen", zegt Piet Dekker, die al ruim 25 jaar aan Scheldesport is verbonden. Dekker is bezig aan zijn laatste dagen, want tijdens de algemene jaax-vergadering, op 6 maart, neemt hij afscheid van het bestuur. „De jeugd moet het maar een keer overne men. Fx-isse winden, nieuwe ideeën." Samen met Ferdie de Klerk, die al achttien jaar over de financiën waakt, is Dekker een oud gediende op het bestuurlijk vlak. Secretaris Tonny Lauret en Levina van Hoecke zitten ongeveer zes jaar in het bestuur. Ton Ovei"- beek, van ox-igine een Twent, is nu twee jaar voorzitter. Zwart gravel Terug naar 8 maaxl 1962. Vier mensen ston den op die dag aan de wieg van atletiekver eniging Scheldesport: Johan Johanisse, HenkHeuvink, Jo Backx en Loet Simpelaai'. Terwijl veel atletiekclubs het in die dagen moesten doen met grasbanen, had Schelde sport al meteen de beschikking over de be faamde 'zwarte gravelbaan'. Hoewel het huidige bestuur liever niet spx-eekt over de toppers die de club in de af gelopen veertig jaar in de rangen had, mo gen enkelen toch niet onvex-meld blijven: Cox-a Hofman, Harold Ranschaei-t, de zusjes Karin, Bi'igitte, Mai-got en Veerle de Nijs, Jolanda de Jong, Alfons Frankevijle, Stefan Maxteijn en Luc van Lare. Wat trainers be- ti-eft moeten zeker Anton de Bruin en Ad Hendx-iks genoemd worden. De Bruin was de eex-ste die de Scheldesport-jeugd kneed de, Ad Hendriks doet dit nu al meer dan een kwart eeuw. Dieptepunt Voorzitter Ton Overbeek kent het verleden alleen maar uit de overlevering. Hij kwam bij de club, zoals zo velen, via zijn kinderen, die op de accommodatie in het Zuidei-spoi-t- park veel plezier aan atletiek beleefden. Het was Teun-Jan die vader Ton bij Schelde sport bracht. Hij kwam er aan het roer in een periode dat de club, onder leiding van wij len Huib Schuit, uit het diepste dal in haar bestaan aan het klimmen was. Schuit nam de verantwoording op zich toen de club ziekteverschijnselen vertoonde. Slechts drie pex-sonen - Fei-die de Klerk, Tonny Lauret en Levina van Hoecke - hiel den de club draaiende. Het ledental was met 130 naar een dieptepunt gedaald. Dit nadat de club kort na de aanleg van de kunststof accommodatie in 1988 met een bestand van 232 leden haar hoogtepunt op dit vlak had bereikt. Toch was volgens Piet Dekker de toeloop na de aanleg van het kunststof niet zo groot als verwacht. „Landelijk zag je het ledental na een dergelijke ingreep gx-oeien met zo'n der tig pi-ocent. Wij bleven hier ver bij achter." Nu zit de club weer in de lift. Er is en wordt ook hard gewerkt. Sinds het vertrek van de voetbalclub Temeuzen naar een nieuw complex, is Scheldesport alleengebruiker gewoi-den van het Zuidersportpark. De kleedlokalen werden aangepakt, de tribune opgeknapt, reclameborden kwamen op de nieuwe omheining langs de baan en men is in een vergevorderd stadium met de ver bouw en ini*ichting van de oude voetbalkan tine. „Het is opmerkelijk hoe groot de zelfwerk zaamheid bij onze leden is. Ik geniet daar van. Maar ook over de medewerking van de plaatselijke overheid en middenstand heb ben we geen enkele reden tot klagen. We zijn in alle opzichten weer een gezonde club. Ons ledental is vorig jaar met 31 gegroeid tot 161. Die lange ledenlijst wox-dt aangevoerd door Ko en Elly de Jonge. Twee mensen die zeker ook hun sporen bij de club hebben vei'diend. Er is de afgelopen jaren veel gediplomeerd kader bijgekomen. Dat kader en onze accommodatie zorgen voor uitstra ling naar alles en iedereen", meent Piet Dekker. Klapper De veertigste verjaardag van Scheldesport wordt groots gevierd. Op 8 maart is er een recept ie (19.30 uur) in de kantine. Bij die ge legenheid wordt ook het speciaal samenge stelde jubileumboek gepresenteerd. Op 26 april is er een feestavond voor de actieve le den. De klapper komt op 15 juni met een groots opgezette reünie. Dekker: „Danmoe ten er zeven zonnen aan de hemel staan. We hebben gepi'obeerd alle oud-atleten te be reiken." Basketbal New York. Noord-Amerikaanse prof competitie NBA: Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves 92-97, Phila delphia Sixers - Portland Trail Blazers 83- 88, Memphis Grizzlies - Los Angeles Clip pers 77-90, Golden State Warriors - In diana Pacers 97-102. Biljarten Standen landelijke competitie drieban den. Derde divisie, poule 7: 1. Job Sup port 21-38, 136, 96,4%; 2. Technotape 21-33, 115, 91,2; 3. De Pinquin /Wizzix Software 21-31, 112, 91,2; 4. Eethuis 2000 21-31,106, 92,9; 5. Rokx Transport 21-28, 110, 91,4; 6. Autoschade Staart 21-26, 95, 89,7; 7. Oudenbosch 2 22-25, 96, 86,5; 8. A. te Veldhuis 22-23, 86;39. Hogendoorn Schilders 21-19, 80, 85,5; 10. van Rossum L& B 21-19,78,85,2; 11. DGV Euro Ginseng 21-14, 69, 93,6; 12. DC Michielsen 2 21-14, 63, 79,9; 13. 't Pleintje 1 21-13,63,80,7; 14. Aarts Bouw 3 21-12, 58,79,5;15. De Distel 221-7,47, 72,7; 16.3BSD InterieurTotaal 2 21-5,35, 72,2. Derde divisie, poule 8:1. Oudenbosch 1 21 -32,106,91,8; 2. Optiek Vis 21 -31113, 91,1; 3. DGV/Broerman 20-30,107,92,8; 4. 3BSD Interieur Totaal 1 21-30, 102, 90,0; 5. A. H. Biljartartikelen 22-29, 109, 92,6; 6. Aarts Bouw 2 21-29,105, 91,1; 7. 't Venneke 21-27, 98, 90,1; 8 Doggen Timmerbedrijf 21-27, 94, 89,7; 9. BV Ja cobs 21 -20, 83,84,2; 10. 't Pleintje 21-17, 72, 81,8; 11Hoondert /de Waard 20-14, 67,85,0; 12. Café de Uitspanning 2 21-11, 65,82,3; 13. BV De Distel 21-10, 57,79,3; 14. Van Donge De Roo 21-10, 54,76,6; 15. BH Keukens2 21-9,61,82,7; 16. Smik kelhoekje 2 21-8, 45,76,2. Hockey Kuala Lumpur. WK, mannen. Groep B: Zuid-Korea - India 2-1 (1-0), Japan - Ma leisië 0-1 (0-1), Australië - Engeland 1-0 (0-0), Polen-Cuba4-1 (1-1). Stand: 1. Zuid-Korea 2-6 (8-3), 2. Austra lië 2-6 (4-0), 3. Polen 2-3 (4-2), 4. Engeland 2-3(1-1), 5. Maleisië 2-3(1-3), 6. India 2-1 (3-4), 7. Japan 2-1 (2-3), 8. Cuba 2-0 (3-10). Skiën Ramsau (Oos). NK langlauf skating. Mannen, 10 km: 1. Van Leeuwen (Reeu- wijk) 29.34,7, 2. Ittmann (Hilversum) 30.52,2, 3. Tesselaar (Heerhugowaard) 32.55,2. Vrouwen, 10 km: 1. Straub (Rotterdam) 33.13,7, 2. Willemsen (Eist) 36.08,8, 3. Heeres (Ede) 46.02,2. Sportprijsvragen Lucky Day: 12-13-18-24-26-27-35-39 -42-49-53-54-57-58-60-64-68-69-71 -74. (onder voorbehoud) Lucky Day, maandag 25 februari: 4-6-14- 18-23-29-31-32-35-39-40-43-44-51-57- 58-64-77-78-79. (onder voorbehoud) Tennis Dubai. Mannen, 1.05 miljoen euro. Eer ste ronde: Grosjean (Fra/4) - Koubek (Oos 6-2 6-2, Ljubicic (Kro) - Pioline (Fra) 6-3 6- 2, Calatrava (Spa) - Youzhny (Rus) 6-3 6- 4, Ferrero (Spa/1) - Ulihrach (Tsj) 7-5, op gave Ulihrach, Schalken (Ned) - Clement (Fra) 6-37-6. Dubbel, eerste ronde: Federer/Mirnii (Zwi/WRu) - Groen/lvanisevic (Ned/Kro) 6-3 2-3 opgave Ivanisevic. Ho Chi Min Stad. Challenger, 60.000 eu ro. Eerste ronde: Crabb (Aus) - Van Lot- tum (Ned/1) 7-6 2-1 opgave Van Lottum, Ancic (Kro) - Op der Heijde (Ned) 4-6 7-6 6-2. Dubbelspel, eerste ronde: Johnsson- /Van Lottum (Zwe/Ned) - Kralert/Vik (Tsj) 6-3 7-5. San Jose (Californië). Mannen, 457.000 euro. Eerste ronde: Ferreira (ZAf/8) - Bal- cells (Spa) 6-3 5-7 6-3, Pless (Den) - Lee (ZKo) 6-2 6-2, Carlsen (Den) - Dent (VSt) 7- 6 7-6, Sanguinetti (Ita) - Gimelstob 6-3 6- 4, Srichaphan (Tha) - Delgado (Par) 6-3 6- 1, Rusedski (GBr/5) - Burgsmuller (Dui) 6- 47-5, Arthurs (Aus) - Chang (VSt) 6-3 6-4. Acapulco (Mexico). Mannen, 914.000 eu ro. Eerste ronde: Moya (Spa/6) - Hipfl (Oos) 6-4 6-4, Acasuso (Arg) - Bruguera (Spa) 6-3 6-3, Vicente (Spa) - Squillari (Arg) 7-6 6-4, Portas (Spa) - Horna (Per) 6- 46-1, Sanchez (Spa) - Russell (VSt) 6-1 7- 6. Acapulco (Mexico). Vrouwen, 230.000 euro. Eerste ronde: Schiavone (Ita) - Likovtseva (Rus) 6-4 6-3, Kandarr (Dui) - Kuti Kis (Hon) 6-4 7-6, Bes (Spa) - Lopez (Mex) 6-2 6-2, Leon Garcia (Spa) - Smash nova (Isr) 6-4 6-2, Llagostera (Spa) - Ba- cheva (Bul) 2-6 6-2 6-3. Dubbelspel, eerste ronde: Martincova/ Van Exel (Tsj/Ned) - Koelakova/Vaskova (Tsj) 6-4 7-5. Scottsdale (Arizona). Vrouwen. 668.270 euro. Eerste ronde: Schiavone (lta/7) Likovtseva (Rus) 6-4 6-3, Bedanova (Tsj/8 - Bovina (Rus) 7-5 4-6 7-5, Dechy (Fra) - Hopkins (VSt) 6-2 4-6 6-0. Voetbal Casablanca. Vriendschappelijk. Marok ko - Nederland (onder 19 jaar) 0-1 (0-1). 11. Lim-Duan (FCZwolle) 0-1. Wielrennen Calpe. Ronde van Valencia. Eerste etap pe, Calpe -Calpe: 1. Petacchi (Ita) 126 km in 3.10.05, 2. Konisjev (Rus), 3. Vicioso (Spa), 4. Dekker (Ned), 5. Zabel (Dui), 6. Pascual Rodriguez (Spa). woensdag fü Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 7. DGV Euro Gin seng Autoschade Staart. Locatie: Biljart paleis Jacobs, Rilland. Aanvang: 19.30 Voetbal Eredivisie: Fortuna Sittard - Ajax ZEIST - De wedstrijd in de ere divisie tussen Feyenoord en FC Den Bosch is op verzoek van de lokale autoriteiten verplaatst van zaterdag 16 naar zondag 17 maart. Het duel begint om 14.30 uur. ANP GOES - Marcel de Nijs wordt met ingang van volgend voet balseizoen trainer van Robur. De oefenmeester tekende een contract van een jaar bij de zon dag-vijfdeklasser. De Nijs is nog werkzaam bij Luctoi*. Hij wordt bij Robur de opvolger van Car los de Jonge, die naar Kruinin- gen gaat. BOUWMATERIALEN-PROFCENTER Industrieterrein - Aziëweg 3 - Hulst - 0114-312551 - Fax 311008

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45