Terneuzen worstelt met loketten PZC Trouwzaal Terneuzen in nieuw jasje Nieuwe stek voor woonwagenbewoners Axel sluit nog 137 huizen aan op riool 18 Hamelinck en Bertram straks wethouders af Gemeenten willen na herindeling steunpunten voor burgers behouden Molukse kerk krijgt geld terug Vastenmarkt in Hulst AFWEZIG IS KOOP OCCASIONS Autopuzzelrit woensdag 27 februari 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - De eerste gezinnen van woonwagencentrum De Rape in Hulst hebben hun intrek genomen op het nieuwe kamp aan de Beringstraat en James Cookstraat in het Hulster nieuwbouwplan Groote Kreek. Met groot materieel werden de woonwagens van het oude naar het nieuwe kamp vervoerd. Op het nieuwe kamp is plaats voor veertien wagens; zes plaat sen zijn al bezet. Het woonwa gencentrum is ruim van opzet. De gezinnen hebben een grote berging, een douche en een op- berghok tot hun beschikking en voor het eerst krijgen ze centra le verwarming in de wagens. Omdat de wagens nu minstens vijf meter uit elkaar staan, kun nen de bewoners een brandver zekering afsluiten. Dat kon voorheen ook wel, maar dan betaalden ze zich blauw aan premie omdat de wagens te dicht op elkaar stonden. De laatste twee plaatsen zullen worden bezet door de grootste wagens. Het zijn ware paleizen en lijken nog het meest op forse bungalows. De firma Arrows, gespeciali- eerd in de bouw en het vervoer van woonwagens, bracht giste ren de zesde wagen met een dieplader naar het nieuwe kamp. Eergisteren kon de ver huizing niet doorgaan vanwege de regen en hoewel het gisteren hard waaide, werd de verhuis- opei-atie toch doorgezet. De gezinnen mochten in samen spraak met de gemeente bepa len waar ze het liefst wilden staan. Wennen De meesten zijn in hun nopjes met hun nieuwe stek, als is het nog wel een beetje wennen. „Mijn man kan zijn draai nog niet zo goed vinden", zegt een van de bewoonsters. „Hij zal pas gerust zijn als zijn moeder en zijn zus hier ook staan." Ondertussen rijden de bewo ners af en aan met auto's vol ver huisdozen. Hoewel een woon wagen met bijna al het hebben en houwen erin kan worden ver huisd, worden de vele porselei nen beeldjes toch maar apart verscheept. Op een van de par keerplaatsen staat een Kadett met twee vogelkooitjes met dwergpapegaaien erin en een hondje op de bijrijdersstöêl. De eigenaresse laat haar huisdie ren zo lang mogelijk in de war me auto zitten. „Straks krijgen ze longontsteking." Elf gezinnen blijven vooralsnog op De Rape wonen. Voor sommi gen is geen plaats op een ander kamp, maar anderen willen ab soluut niet weg van De Rape. In 2005 moet De Rape leeg zijn, zo dat de gemeente kan beginnen met de sanering van de bodem. De grond is zwaar vervuild en Hulst wil de Rape na de sanering inrichten als gronddepot. door Henk Boot TERNEUZEN - Ze willen na de herindeling in 2002 graag in de drie hoofdkernen van de nieuwe gemeente Terneuzen loketten openhouden. Maar hoe ze met name in Sas en Axel de burgers op maat willen bedienen, daar zijn de vroede vaderen van Ter- neuzen, Sas van Gent en Axel nog niet uit. „Want voor tal van zaken ben je er niet alleen met een loket waar je met vragen terecht kunt. Wil je bijvoorbeeld weten wat er bij een specifieke bouwvergunning komt kijken, dan heb je al snel een specialistische ambtenaar nodig", aldus burgemeester R. Barbé van Terneuzen. Hij is voorlopig opperhoofd van de club die de hei-indeling in de Ka naalzone op poten zet. Kortom: de praktij lys soms las tiger dan de theorie.Veel hangt af van de mogelijkheden die we hebben om vanaf de loketten met computers te communice ren met specialistische ambte naren die straks op het stadhuis in Terneuzen zitten", licht be oogd gemeentesecretaris F. Lauret toe. De kwartiermakers van de ge meentelijke herindeling in de Kanaalzone hebben nog een maand of tien te gaan. In de tus sentijd worden alle mogelijkhe den voor huisvesting en bezet ting van de loketten in Sas en Axel op een rijtje gezet. Het zit er dik in dat in Axel gebruik ge maakt blijft worden van het huidige stadhuis. In Sas is dat nog lang niet zeker. „Maar we willen daar wel een ambtelijke steunpunt houden Toonbeeld-directeur Annelies Soet (rechts) geeft uitleg over de nieuwe trouwzaal in het Terneuzense stadhuis. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Tijdens de ker kelijke inzegening van het hu welijk van kroonprins Willem- Alexander en Maxima zorgde bandoneon-speler Carel Kraay- enhof voor tranen bij Neerlands kersverse prinses. Gistermid dag klonken de weemoedige klanken van Kraayenhof op nieuw, maar nu tijdens de fees telijke heropening van de trouwzaal in het stadhuis van Terneuzen. Ook burgemeester R. Barbé re fereerde aan de meest recente oranje bruiloft. „Toen ik een paar weken geleden de prachtig ingerichte Beurs van Berlage zag, dacht ik: Ha, nog een paar weken en dan kunnen wij laten zien wat we kunnen. Deze trouwzaal kan zeker de toets dei- kritiek doorstaan. Het geheel is een geweldige combinatie van kleuren en intimiteit." Een jaar geleden werd Toon beeld-directeur A. Soet ge vraagd om een plan voor de her inrichting van de trouwzaal te maken. Soet kreeg van de ge meente alle ruimte om haar ideeën uit te werken. Het resul teerde in een warm aandoende zaal, met gele en lichtpaarse muren en moderne kunstwer ken van Zeeuwse makelij. Op vallend zijn ook de keramieken schalen (ontworpen door S. Braakman), waarin onder an dere de trouwringen en het hu welijksboeket gelegd dienen te worden. Soet: „Als je hier komt, moet je het gevoel hebben dat je in een oase van warmte en rust bent." De meest sensationele wijziging ligt echter niet in het interieur van de trouwzaal, maar in de door Anja Bimmel MIDDELBURG - De Molukse kerkgemeenschappen GÏM en GKMS in Middelburg hebben recht op een klein deel van de 25 miljoen dollar (ruim 28 miljoen euro), die de kerk- voogdijraad van de Molukse kerken dit jaar terugkrijgt van de Verenigde staten. De twee gemeenschappen, die samen gebruik maken van de Bethlehem-kerk in Middel burg, hebben de laatste twee a drie jaar zelf de verzekerings- en onderhoudskosten voor moeten schieten. Dit kwam omdat de verantwoordelijke Kerkvoogdijraad dit bedrag niet meer kon betalen. Het geldgebrek ontstond en kele jaren geleden, toen een groot bedrag in een beleg gingsfonds werd gestoken. Dit fonds bleek later een zwendeloperatie te zijn. De investering, die was overge maakt naar een rekening in de Verenigde Staten, werd in be slag genomen door de Ameri kaanse justitie. Die dacht dat het om een witwasoperatie van drugsgeld ging. Inmid dels heeft de Amerikaanse staat New York al toegezegd de 25 miljoen dollar terug te geven. Volgens dominee J. Ru- tumalessy, voorzitter van één van de Molukse Evangelische kerken binnen de kerkvoog dijraad, komt het bedrag waarschijnlijk over een half jaar binnen. Volgens hem is de situatie heel erg triest. „Er is iets te naïef omgesprongen met het geld. Maar we hadden ook niet verwacht dat we te maken hadden met zulke haaien." door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel sluit de komende jaren nog 137 wo ningen in het buitengebied op de riolering aan. De bewoners van de rest van de in totaal 316 nog niet aangesloten panden moeten zelf voor een lozings voorziening zorgen. Ze hebben daarvoor de tijd tot januari 2005. Vanaf die datum mag er geen huishoudelijk af valwater meer worden geloosd in de bodem of het oppervlakte water. Nog tot eind deze week ligt bij de afdeling publieksza- ken in het Axelse stadhuis het rapport ter inzage welke pan den op het riool worden aange sloten. De gemeente hoeft niet alle wo ningen in het buitengebied op de riolering aan te sluiten. Als de aansluitkosten te hoog zijn, krijgt de gemeente vrijstelling. In een zogenoemd weinig kwetsbaar gebied ligt het drem pelbedrag op 9393,25 euro, voor kwetsbare gebieden op 16.018,44 euro. Voor de kwets bare gebieden is het drempelbe drag hoger, omdat de noodzaak van een rioolaansluiting groter is. De gemeente Axel moet dus 137 woningen wel aansluiten. De ei genaren moeten een eigen bij drage betalen van 314 euro. Dat is gelijk aan het bedrag dat iede re andere inwoner die op de rio lering aansluit ook kwijt is. Daarnaast moeten de eigenaren in het buitengebied opdraaien voor de aanpassing van de af- voerleidingen op het eigen ter rein. Dat kan in sommige geval len flink in de papieren lopen. Septictanks Ook in die gevallen waarin de gemeente geen riolering aan legt, komen de bewoners voor flinke kosten te staan. De eige naren moeten dan zelf zorgen voor een IBA: Individuele Be handeling Afvalwater. In de praktijk zal het er op neerko men dat cle huidige septictanks moeten worden aangepast, of geheel moeten worden vervan gen. Wie in een weinig kwetsbaar ge bied woont, moet zorgen voor een afvalwatertank van mini maal zes kubieke meter. Bewo ners in kwetsbare gebieden zien zich geplaatst voor investerin gen in een voorziening met een nog hoger zuiveringsrendement dan een septictank. Die eigena ren krijgen een subsidie, maar dan nog kunnen de kosten be hoorlijk oplopen. Een eigen bij drage van 2268 euro of meer is niet uitgesloten. Ook voor de gemeente Axel be tekent het aansluiten van de panden in het buitengebied een flinke aanslag op de gemeente kas. Het gaat om een totaalbe drag van meer dan 1,2 miljoen euro. om dicht bij de inwoners te blij ven zitten", aldus Barbé. Er wordt wel bekeken of de loket ten in Axel en Sas onderge bracht kunnen worden in een gebouw met andere dienstverle nende instanties (zoals bijvoor beeld het postkantoor) maar erg hard wordt daar niet aan ge trokken. „Onze voornaamste zorg is dat we onze eigen organisatie op 1 j anuari kunnen laten draaien op drie plekken in de gemeente: Terneuzen, Sas en Axel", aldus Lauret. Model Vast staat wel dat de gemeente via het zogeheten concermodel gaat wei-ken. De gemeentese cretaris wordt een soort alge meen directeur van de ambtelij ke diensten. Direct onder hem komen de hoofden van de vier sectoren te staan. Barbé: „We knippen de ambtelijke organi satie op in vier stukken: maat schappelijke zaken, middelen met daarin personeelszaken en voorlichting, een sector voor stads- en dorpsbeheer met veel aandacht voor wijken en een sector ruimte- en economische ontwikkeling." Het is de bedoeling dat er veel verantwoordelijkheid op de werkvloer wordt gelegd. „Onze organisatie moet zo worden in gericht dat duidelijk is wie voor wat verantwoordelijk is en dat we elkaar daarop kunnen afre kenen, ook in positieve zin", stelt Lauret. Er komt een aparte griffier die de gemeenteraad met raad en daad terzijde zal staan. Wie dat wordt, wordt later dit jaar be kend. De ondernemingsraad en de vakbonden hebben inge stemd met de organisatievorm op hoofdlijnen. door Henk Boot staat de voordracht van de Ax else wethouder Van Waes als be oogd lijsttrekker van het CDA in Kanaalzone buiten kijf. Bert ram, die veertig jaar in het on derwijs zat en pas vier jaar in de politiek zit, 'ix vindt zo'n wet houderschap voor zichzelf een te zware belasting. „Het parttime wethouderschap in Sas vond ik zonder politieke ervaring al overrompelend, hoewel heel boeiend om te mo gen doen. Maar Terneuzen wordt straks de grootste ge meente van Zeeland, dat stelt andere eisen aan de bestuur ders. Dan moet je als CDA ie mand als Van Waes inzetten, die het talent, de energie en de leef tijd heeft om dat CDA-wethouder Piet Hame linck uit Terneuzen en zijn collega en partijgenoot Pieter Bertram uit Sas van Gent zijn na deze raadsperiode niet beschik baar als wet houderskandidaat in de nieuwe gemeente Terneuzen. Hamelinck vindt het na 27 jaar raadslidmaatschap, waarvan twaalf jaar als wethouder, wel letjes. „Ik ben nu zestig jaar, nog goed gezond, ik hou van reizen en wil mijn tijd nu eens wat an ders besteden." Hij stopt na afloop van deze raadsperiode met de actieve po litiek. „Ik schrijf nog wel mee aan het verkie zingsprogramma en sta waar nodig onze beoogd lijst trekker Adhemar van Waes bij om hem in Terneuzen wegwijs te ma ken. Maar zelf hoef ik niet meer zo nodig op een kandidatenlijst, te staan of in de gemeenteraad te zitten." Voor CDA-wethouder Pieter Bertram (66) uit Sas van Gent goed te doen." Overigens sluit Bertram niet uit dat hij na de ver kiezingen als raadslid voor het CDA terugkomt in de nieuwe Ter neuzense ge meenteraad. „Als de partij dat ook wil, zeg ik ja. Maar een fulltime wethouder schap needat is voor mij te veel gevraagd." HULST - In de Willibrordus basiliek in Hulst wordt op zaterdag 2 maart de traditionele vastenmarkt gehouden. Er worden tweedehands boeken en platen verkocht. De opbrengst is voor de Nationale Vastenactie. Net als vorig jaar gaat het geld naar projecten op de Filippijnen. Mensen die boeken en platen willen aanbieden, kunnen deze tot vrijdag 1 maart inleveren bij de pasto rie aan de Steenstraat. De markt is vanlO.OO uur tot 16.00 uur. W.L. FRAANJE huisarts van 2 t/m 9 maart. Dokter de Keyser neemt waar. Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken foto Charles Strijd kleding van de buitengewoon ambtenaren van de burgerlijke stand. „Ik denk dat wij de eerste Nederlandse gemeente zijn, waarin de ambtenaren in nieu we kledij de huwelijksvoltrek- king doen", aldus A. Soet. De blauwe outfits doen frisser en moderner aan dan hun doffe, grijze voorgangers. Ambtenaar P. Verver, die samen met haar collega M. Twiske de nieuwe kleding showde, zag nog een an der groot voordeel: „Gelukkig hoeven we geen befjes meer te dragen. Die dingen moest je constant wassen en strijken! volkswagen golf 1v1600 cc 5-deurs blauwmetallic, 37.000 km, als nieuw aug. 1999 volkswagen golf 1800 cc rood 1989 volkswagen golf 1600 cc wit, APK-gekeurd, 1000.- 1988 renault laguna 18n 79.000 km 1996 opel corsa1700 cc diesel 79.000 km 1998 ford ka 13128.000 km, als nieuw 1999 suzuki Alto APK-gekeurd 680.- 1988 renault 9 tl APK-gekeurd 1000.- 1987 nissan Micra 1200 cc automaat 91.000 km, APK-gekeurd 2268.- 1990 bestel ford courier grijs kenteken 62.000 km, diesel, 1800 cc, kleur rood 1998 VOOR EEN BETROUWBARE OCCASION GARAGE I. CORIJN ORANJESTRAAT 5 - UZENDIJKE - TEL. 01 17-301433 GARANTIE EN FINANCIERING AXEL - Autosportclub Zevac houdt zaterdag 2 maart de auto puzzelrit Rondje Axel. De rit is eigenlijk een training voor de Nacht van Zaamslag op 20 april. Er kan worden deelge nomen in de wedstrijdklasse of in de tourklasse. Deelnemers kunnen zich vanaf 19.00 uur in- schrijven in café Cabrinus op de Markt in Axel. Daarna volgt de start voor een korte rit over pa den en wegen van Schapenbout tot en met Steenovens. De eerste deelnemers gaan rond 19.45 uur van start. De rijders in de tour klasse rijden veertig kilometer. Voor de wedstrijdrijders is er een rit van zestig kilometer. Tweede en derde begrotingswijziging 2002 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen maakt bekend dat vanaf heden ter inzage liggen de ontwerpen van de 2e en 3e begrotingswijziging 2002. Deze wijzigingen omvatten de verhoging van de investerings kredieten Gemaal Westelijke rijkswaterleiding en ■Gemaal Cadzand. Deze ontwerpwijziging kunnen tijdens kantooruren (09.00-12.00 en van 1 3.30-16.00 uur) worden ingezien op het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen. Tegen betaling van de kosten is een afschrift verkrijgbaar. Een ieder is bevoegd om vanaf heden gedurende een periode van twee weken bedenkingen in te brengen tegen deze ontwerpwijzigingen. Deze bedenkingen dienen te worden gericht aan de algemene vergadering van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen, Postbus 88, 4530 AB Terneuzen. De 2e en 3e begrotingswijziging zullen worden behandeld in de algemene vergadering van 21 maart 2002. Terneuzen, 27 februari 2002 Het dagelijks bestuur voornoemd, W.J. de Graaf, dijkgraaf. Waterschap" Zeeuws - Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon 0115-641000, Fax 0115-641200 Gemeente Sluis-Aardenburg Goedgekeurd bestemmingsplan In zijn vergadering van 12 februari 2002 heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland besloten het bestemmingsplan Bui tengebied gedeeltelijk goed te keuren. Het betreft hier het nieuwe bestemmingsplan voor het buitengebied van de gemeente Sluis-Aardenburg Goedkeuring is onthouden aan: het meest westelijk deel van de bestem ming bedrijventerrein B+2 ter grootte van 5 hectare; het onderdeel i.v. (intensieve veehouderij en) van de bestemmingen a.i.v. op de bouwblokken Eiland 44 en Sint Pietersdijk 12; artikel 4.3., sub 2.3: wijzigingsbevoegdheid voor vestiging van of omschakeling naar een agrarisch hulp- en nevenbedrijf; artikel 10, lid 4 sub b: vrijstellingsbevoegd heid bij de bestemming 'niet-agrarische bedrijven/activiteiten' om het bestaande bouwvolume met 30% te vergroten. het volledige goedkeuringsbesluit en het bij behorende bestemmingsplan ligt voor een ie der ter inzage vanaf 28 februari 2002 voor een periode van 6 weken, derhalve tot en met 10 april 2002, op de afdeling VROM van de sec tor grondgebied aan de Groote Markt 1 te Sluis. Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging (beroepstermijn) kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage): - tegen het goedkeuringsbesluit door dege nen die tijdig, op grond van artikel 27, lid 1 of 2 WRO zijn bedenking omtrent het vast gestelde bestemmingsplan bij Gedepu teerde Staten heeft ingebracht, alsmede door een belanghebbende, die aan kan to nen dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest en, - voor zover het besluit strekt tot het onthou den van goedkeuring kan beroep door een ieder worden ingesteld. Het besluit tot goedkeuring treedt in werking daags na de afloop van de beroepstermijn. Het indienen van een beroep bij de Afdeling bestuursrechtspraak heeft geen schorsende werking. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit tot goedkeu ring opgeschort totdat op het verzoek is be slist. Sluis, 27 februari 2002 Burgemeester en wethouders van Sluis-Aardenburg, De burgemeester, B.J. Straatsma De secretaris, J.M.W.H. Janssen Postbus 15, 4527 ZG Aardenburg Telefoon: 0117-475500/ Website: www.sluis-aardenburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44