Petruskerk staat in de etalage PZC Je zit er voor de hele bevolking CDA SPIERZIEKTE? 25% korting Natuurclubs willen groener beleid van waterschap Debruijne GRATIS MET DE BUS? TÜ1NTREND Wat een Geluk! kamerplantenafdeling Vlissings godshuis overbodig 14 Open huis bij Het Pakhuis Mega Tuinmeubelshow in de voormalige bouwmarkt Fixet/Strax aan het G revel in gen plein in Zierikzee Vanaf donderdag 28 februari: Tuinmeubelen in teak, hardhout, kunststof, metaal en aluminium, sierbestrating en natuursteen, parasols, prieëlen, barbeques, tuin- verlichting, (wax)- kleding, exclusieve tuin decora ties, accessoires en alles voor onderhoud G revel in gen plein 13 Zierikzee 0111 454000 Vroeger stond de kerk in het midden. 3 J< op een nieuwe kamerplant Let op!! volgende week bij u in de bus onze nieuwe voorjaarsfolder met o.a. zaterdag 23 februari 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De precaire fi nanciële situatie van de Samen op Weg-Gemeente in Vlissingen leidt tot verkoop van de Petrus- kerk aan de Paul Krugerstraat. De Algemene Kerkenraad van de SOW-Gemeente heeft nog geen definitieve beslissing ge nomen aan welke organisatie zij het karakteristieke gebouw ver koopt. „Maar alles wijst erop dat er sec wordt gekeken naar de hoogste bieder en dat is project ontwikkelaar Opus", zegt W. Hesselink-Schraa, lid van de SOW-gemeente. Het stemt haar 'droevig dat er puur naar geld wordt gekeken'. „Want hoe moet ik het anders uitleggen? Vanuit de bijbel wordt met een ander rendement gerekend." Zij 'en met mij velen' pleit ervoor het gebouw de func tie als kerk behoudt. „En dat kan, want de Volle Evangelische Gemeente Beréa heeft belang stelling getoond. Zij kan alleen niet zo veel bieden als de pro jectontwikkelaar, die er zo'n acht appartementen in wil bou wen." „We hebben een begrotingste kort en dat tekort moeten we zien te dichten", reageert A. Dourleijn, voorzitter van de Al gemene Kerkenraad. Hij legt uit dat de Petruskerk, onder meer door samengaan van de gerefor meerde en hei-vormde gemeente Vlissingen, overbodig is gewor den. Er zijn drie wijkgemeenten en vier kerkgebouwen. Het me rendeel van de kerkdiensten voor de binnenstad wordt al in de Sint Jacobskerk gehouden. „Het bod van Opus is aanzien lijk hoger dan dat van Beréa. Opus maakt nu een definitieve berekening." Hij zegt dat het de verantwoor delijkheid van de Algemene Kerkenraad is om er voor te zor gen dat het wijkwerk door kan blijven gaan en dat er vier predi kanten aan kunnen blijven. „Om die kwaliteit aan onze le den te bieden, hebben we geld nodig. We kunnen het niet ver antwoorden dat we het gebouw verkopen aan een groep die niet zoveel kan betalen, alleen van wege het feit dat het gebouw dan een kerk blijft." Lege handen Beréa is circa twee jaar bezig om de Petruskerk te kopen. Met het college van beheer was de ge meente een intentieverklaring overeengekomen. „We kwamen er achter dat niet het college maar de Algemene Kerkenraad van de Samen op Weg-gemeente het mandaat heeft. Wij stonden toen met lege handen. We kun nen nu niet meer dan hoop hou den", zegt voorganger K. Ver- kerke van Beréa. Beréa zit nu in een locatie aan de Westerbaan in West-Souburg. „Het gebouw is te klein. Wij zijn een groeiende gemeente, die nog meer uitdijt als we de ruimte krijgen." Verkerke merkt op dat Beréa een bod op de kerk heeft gedaan van rond de 450.000 eu ro. „Wij zijn nu niet meer aan zet. We hebben gedaan wat we moesten doen. Wij willen ver huizen naar de Petruskerk, maar het kan heel goed zijn dat God iets anders wil. Dan zullen we verder moeten zoeken. Maar veel mooie gebouwen met uit straling heb je niet meer in Vlis singen." Beréa is in 1978 opgericht. Ver kerke zegt dat zijn voorganger, Richard Houmes, een bood schap van God ontving dat hij een eigen gemeente moest op richten. Hij scheidde zich af van de geloofstroming, die nu een onderdeel vormt van de SOW- Gemeente. foto Pieter Honhoff Scheidend voorzitter Verseput heeft goede raad voor zijn opvolger: „We mogen de boel nooit laten versloffen." door Piet Kleemans RENESSE - Renesse moet aan de weg blijven timmeren om haar - vooraanstaande - positie op recreatief Schouwen-Duive- land te houden. Daar zijn alle lokale ondernemers het over eens, zegt scheidend voorzitter van de ondernemersvereniging Renesse A. Verseput. „Je mag de boel nooit laten versloffen. Daarom wordt binnen de onder nemersvereniging nu ook een werkgroep opgestart om de lij nen voor de toekomst uit te zet ten. Verseput - overtuigd liberaal - keert na vijf jaar afwezigheid terug in de politiek en vindt de positie van raadslid niet ver enigbaar met de functie van on dernemersvoorman. Om dezelf de reden treedt hij eveneens af als voorzitter van de Stichting Dorpshuis Renesse. „Toen ik lid was van de gemeenteraad van Westerschouwen heb ik die za ken wel met elkaar gecombi neerd en achteraf gezien was dat niet verstandig. Bovendien vind ik dat het na 20 jaar voor zitterschap tijd is voor vers bloed in het bestuur van de on dernemersvereniging. Verseput heeft in de 26 jaar dat bestuurslid was van de onder nemersvereniging Renesse - waarvan 20 jaar als voorzitter - het dorp en het ondernemerskli maat enorm zien veranderen. „Het is in 1951 begonnen als middenstandsvereniging. Pas later is het een ondernemersver eniging geworden. In die begin tijd had je hier nog veel van die kleine winkels die door echtpa ren gedreven werden. Een meestal hadden ze dan 'een meisje' in dienst. Die stond in de winkel, maar had vaak ook een aandeel in het huishouden. Sommigen zaten zelfs intern bij de winkelier. De gezelligheid en gemoedelijk heid van vroeger heeft, zo heeft Verseput ervaren, plaats ge maakt voor zakelijkheid. „Vroeger had je nog weieens een reisje met de middenstandsver eniging. Daar heeft niemand nu nog tijd voor. Het is allemaal puur zakelijk geworden." Waarmee Verseput niet gezegd wil hebben dat hij terug wil naai de tijd waarin het een paar we ken per jaar verschrikkelijk druk was in Renesse en het in de maanden voor en na dat hoog seizoen vaak moeilijk was om overeind te blijven als winkelier in Renesse. „Het seizoen is steeds breder geworden en dat is een goede zaak. Het begint nu vaak in maart alweer te lopen." Knokpartijen De jaren dat Renesse berucht was vanwege knokpartijen, ge luidsoverlast en andere ellende zijn volgens Verseput voltooid verleden tijd. Met name de laat ste jaren is het volgens hem re delijk rustig in Renesse. „Maar natuurlijk zijn er nog wel klach ten vanwege overlast en die moet je ook serieus nemen. Overlast is niet iets waar je mee moet leren leven, dat moet je blijven bestrijden. Verseput is diep geworteld in de Renesser samenleving en daar gaat als het aan hem ligt ook niets aan veranderen. „Het con tact met de bevolking vind ik ontzettend belangrijk. Iedereen die iets op zijn lever heeft moet niet schromen om bij een raads lid binnen te lopen. En dan mag het niet uitmaken of het nou wel of niet iemand van je eigen par tij is. Je zit er niet voor je eigen clubje, maar voor de hele bevol king van Schouwen-Duive- land." Verseput staat op nummer twee van de kandidatenlijst van de WD en gezien de prognoses - de WD wordt ingeschat op zes ze tels - moet het wel heel gek lo pen wil hij niet in de raad ko men. Of de vraag of hij in is voor een wethouderszetel antwoordt hij diplomatiek. „Als ik ervoor gevraagd wordt ben ik bereid het wethouderschap op me te nemen." Verseput vat zijn toe komstig raadslidmaatschap ze ker niet licht op. „Ik denk dat het behoorlijk zwaar is. Niet te vergelijken met het toenmalig raadslidmaatschap in Wester schouwen. Verseput wordt als voorzitter van de Stichting Dorpshuis Re nesse opgevolgd door D. Koo- man. Beoogd nieuw voorzitter van de ondernemersvereniging Renesse is A. Krijnse Locker. Als de leden van de onderne mersvereniging hem daadwer kelijk tot voorzitter kiezen, wordt hij de derde generatie van Krijnse Lockers die de voorzit tershamer gaat hanteren. door Rolf Bosboom GOES - Ruim baan voor de wandelaar en de fietser, het rea liseren van bergingsgebieden voor water en terugkeer van de meidoorn. Dat zijn enkele pun ten waarmee de kandidaten van natuur- en milieuorganisaties de waterschapsverkiezingen in gaan. „We willen proberen wa terschap Zeeuwse Eilanden verder te vergroenen", zegt voorman A. van de Hoef. Het waterschap kent - al zijn er plannen om dat te veranderen - geen lij stenstelsel, zoals ge meenten, maar een personen- stelsel. Dat betekent dat men sen op persoonlijke titel zitting nemen in het algemeen bestuur. Politieke partijen mogen bij voorbeeld niet deelnemen. Niet temin proberen Natuurmonu menten, stichting Het Zeeuwse Landschap en de Zeeuwse Mi lieufederatie een flinke vinger in de pap te hebben door zoveel mogelijk afgevaardigden in het bestuur te krijgen. Deze vormen in de praktijk de 'groene frac tie'. Frustratie Het huidige bestuur kent al een aantal 'groenen'van wie Van de Hoef zitting heeft in het dage lijks bestuur. „Mijn grootste frustratie is dat de nadruk nog steeds heel sterk ligt op het landbouwaspect. Waar ik alleen maar mee bezig ben, is het pro beren beslissingen bij te sturen in de groene richting.Door nog nauwer onderling samen te werken en 'coalities' te sluiten met collega-bestuurders hoopt de fractie na de verkiezingen van 6 maart een nog grotere groene stempel op het beleid van het waterschap te drukken. De kieslijsten tellen, in de ver schillende districten en catego rieën, tien kandidaten namens de natuur- en milieuorganisa ties. Van de Hoef (afkomstig uit Middelburg) en F. Kramer uit Vlissingen zitten al in het wa terschapsbestuur. De andere acht zijn: H. Haas uit Vlissin gen, W. Oorthuijsen uit Nieuw en Sint Joosland, S. Verheij uit Goes, R. Lambeck uit Kapelle, G.J. Buth uit Serooskerke (S), T. Sluijter uit Burgh-Haamstede, M. van Liere uit Tholen en P. van der Wal uit Sint-Maartensdijk, De groenen hebben hun visie op I de toekomst van het waterschap beschreven in een kernachtig I programma, dat tien punten omvat. Zij dringen onder meer I aan op het stimuleren van her- gebruik van regenwater, het I verbeteren van de waterkwali teit in sloten, kanalen en kre- j ken, het opknappen van water- partijen m steden en dorpen, het 1 realiseren van speciale gebie den voor waterberging in tijden van veel neerslag en de aanleg van meer natuurvriendelijke oevers. Ook vinden zij dat het waterschap burgers beter dient voor te lichten over de besteding van hun geld. De programmapunten en de kandidaten werden gisteren ge presenteerd tijdens een bijeen komst in het Goese water- schapskantoor. Een folder met dezelfde informatie wordt dezer dagen huis aan huis verspreid in Midden- en Noord-Zeeland. Een van de groene programma punten is dat het Groenstruc- 1 tuurplan, de ingrijpende ver- nieuwing van de beplanting langs waterschapswegen, in een lager tempo moet worden uitge- voerd dan nu gebeurt. Op die manier wordt de kaalslag, waarover veel wordt geklaagd op met name Walcheren, be perkt. De groenen zien ook graag dat de meidoorn weer wordt opgenomen in de beplan tingsplannen. MIDDELBURG - Het Pakhuis 22 aan het Oostkerkplein in Middelburg houdt vandaag een open dag. In het huis zit het Collectief voor Ervaringsgerichte Therapie. Deze organisatie geeft informa tie over haar praktijk en cursus sen die binnenkort beginnen zoals de introductiecursus Psy chodrama voor hulpverleners. Daarnaast wordt informatie verstrekt over andere activitei ten in Het Pakhuis zoals tai chien de cursus voor vrouwen met depressieve gevoelens na een bevalling. Heden behaagde het de Heere van onze zijde weg te nemen, onze zeer geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder CORNELIA STOUTEN-DEURLOO sinds 1 mei 1989 weduwe van Jan Stouten in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Oosterland: A. E. Knop-Stouten L. Knop Oosterland: C. A. Stouten Stouten-Flikweert Leerbroek: E. M. Zweistra-Stouten H. Zweistra kleinkinderen en achterkleinkinderen Zierikzee, 21 februari 2002. Arcus zorgcentrum, locatie "Cornelia" Correspondentieadres: Oostersteijnweg 6, 4307 RL Oosterland Gelegenheid tot condoleren maandag 25 februari van 19.00 tot 21.00 uur op het adres Oostersteijn weg 6. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. dinsdag 26 februari in de kerk van de Gereformeerde Gemeente, St. Joostdijk 11 te Oosterland, aanvang 13.15 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Oosterland, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in de zaal van de kerk. Geen bloemen Na het overlijden van onze geliefde moeder, willen wij alle medewerkenden van de "Cornelia Stich ting" in het bijzonder afdeling Schelphoek dankzeg gen voor de liefdevolle verzorging. Familie Stouten m UITVAARTZORG M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. Roggenplaat 17 4301 WZ Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 E-mail info@debruijneuitvaartzorg.nl Internet www.debruijneuitvaartzorg.nl angcslotcn bij de SVU (Stichting Voorzorg Uitvaart) Het Nationaal Reumafonds zoekt mensen die bereid zijn een paar uur met de collectebus rond te gaan in de collecteweek in maart Dat is hard nodig om anderhalf miljoen mensen met reuma te helpen. Het Nationaal Reumafonds is u zeer erkentelijk als u ja zegt U kunt zich aanmelden bij mevrouw Geertje van den Berg, tel. 020-5896471. Nationaal Reumafonds Giro 324 Amsterdam HET CDAEEN NIEUWE KIJK OP ALLEDAAGSE DINGEN. LENNY GELUK-POORTVLIET 0111-653636 Vlak daarbij werd het gemeente huis gebouwd. Nu zijn die twee uit elkaar gegroeid. Maar wel is het zo dat voorgangers en vrij willigers midden in de samen leving staan en weten waar mensen mee zitten. Van hen kun je leren. Geen psalm gezang in het gemeentehuis, maar als gemeente regelmatig met de kerken in gesprek zijn lijkt ons een goede zaak. SCHOUWEN- DUIVELAND Er zijn honderden spierziekten. Er is één vereniging. Bel voor informatie, steun of advies de w Spierziekten Infolijn 0900 5480480 op werk- dagen van 10.00 fot 16.00 uur (10 c p/m) WVSN Vereniging Spierziekten Nederland Lt.Gen. van Heutszlaan 6,3743 JN Baarn. Postbank 1422400 Internet: www.vsn.nl Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! Het Nationaal Fonds Kinderhulp komt al vele tientallen jaren op voor kinderen met minder kansen. Het succes van ons werk is sterk afhankelijk van de opbrengst van onze jaarlijkse landelijke collecte. Dit voorjaar is het weer tijd voor die collecte En we kunnen er nog wel wat collectanten bij gebruiken. Collecteren voor Kinderhulp kost hooguit een paar uurtjes Maar voor een heleboel kinderen in Nederland kan uw inzet een wereld van verschil betekenen. Helpt u mee? Bel 0570 611899. g 4 nd i-fiuT Brmlcpoortstrast 32. 7411 HS Deventer. teL (0570) 61 18 99. telefax. (0570) 64 55 02, internet; www.lcinderhulp.nl. e-mail: mfo@klnderhulp.nl -J y -J h h L Nssoaa Ons tuincentrum is uw bezoek waard Presenteert u een Splinternieuw ingerichte Kom een kijkje nemen en ontvang te vens voor de laatste week (bij inlevering van een oud exemplaar) Open dagelijks 8.00 - 12.00 uur 13.00 - 18.00 uur za. 8.00 - 17.00 uur zondag gesloten Tevens vragen wij 2 hoveniers om ons team "aanleg" te versterken KoHIc-Slnaasappelsap-Bananen Grjntweg 79> yerseke Te/efoon." 07 13-572075 Dank u wel voor uw steun! Mensen in Nood De mensen, de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag Tel. 070 313 42 00 wvrw.menseninnood.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 64