Medewerkers Ecoscope klagen 11 iBRISTOLi Paaspop in Zierikzeese cafés Wethouders Hulst bepalen noodzaak onderzoek fraude PEND 7 UUR 1 MORGEN GEO VAN 13.30 17.0i j tmtUZlH: Noordslraal Gemeente stelt regels op voor nieuwe werkwijze van raad Kinderen sluiten Toeterroute af uw feest?? Deze maand 20% korting op onze glazen meubelen zeeuwse almanak Schoolkeus Twee jongens maakten racistische site Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- Personeelsleden voelen zich aan de kant gezet NOORD waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 zaterdag 23 februari 2002 (Advertentie) www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a, Kapelle-Biezelinge (mits besteld in februari) door Sheila van Doorsselaer HULST - De drie Hulster wet houders moeten uiteindelijk aangeven of zij willen dat er een onderzoek komt naar mogelijke malversaties in de procedure rond de invulling van het Ly ceumterrein in Hulst. Burgemeester AKessen laat het aan zijn wethouders over omdat hem is gebleken dat „de wind uit slechts één hoek waait." Hij doelt hiermee op de ontboeze mingen van WD-fractievoor- zitter R. van Haperen die zei dat er wordt gelobbyd tussen ie mand binnen het gemeentehuis en de drie projectontwikkelaars die de beste plannen hebben voor woningbouw op het oude schoolterrein. De namen van de ontwikkelaai's worden uit het oogpunt van zuiverheid angst vallig geheim gehouden. De ontwerpen zijn slechts gemar keerd met de letters B, D en G. Toch zou iemand er in zijn ge slaagd de namen te achterhalen en zou daarmee zijn voordeel willen doen. Fractievoorzitter A. Heggervan Progressief Hulst vroeg Kessen om een onderzoek, die dat ver volgens toezegde. Het is nu ech ter aan de wethouders om te be slissen of het onderzoek er ook komt. Wethouder W. Kayser (ruimtelijke ordening) is er in elk geval duidelijk over. „Ja, dat onderzoek moet er komen. Ik heb zó mijn best gedaan alles zo eerlijk mogelijk te laten verlo pen en nu hoor ik dat het toch is misgegaan. Ik wil weten hoe dat heeft kunnen gebeuren en wie er achter zit." Wie het onderzoek, als daartoe wordt besloten, gaat uitvoeren, is nog niet bekend. Kessen: „Daar beslissen we vol gende week pas over." De gemeente heeft veertien pro jectontwikkelaars gevraagd een ontwerp met offerte in te dienen voor de woningbouw op het Ly ceumterrein. Het ontwerp en de offerte moesten anoniem wor den ingestuurd, zodat elk plan zuiver kon worden bekeken. Acht ontwikkelaars gaven ge hoor aan het verzoek van de ge meente. Van deze ontwerpen zijn er drie kwalitatief als 'hoog' beoordeeld (B,D en G). Volgens Kayser is het niet zo dat de ontwikkelaars de gemeente fors hebben moeten betalen om mee te dingen in de race naar de invulling van het Lyceumter rein. Kayser: „Daar hebben ze zelf voor gekozen. Tekeningen en berekeningen maken kost nu eenmaal veel geld, zo tussen de 25.000 en 60.000 gulden. De ontwikkelaars willen nu een maal goed voor de dag komen en hun ontwerpen moeten voldoen aan het beeldkwaliteitsplan en diverse andere eisen, zoals duurzaam bouwen." De in schrijf procedure zoals die nu is gevolgd voor het Lyceumter rein, is niet nieuw voor Hulst. Ook bij de verbouwing van het stadhuis (in 1995) werd deze weg gevolgd. (Advertentie) Op de eerste mei is het zover. Nick zal dan zijn intrede doen in het basisonderwijs. Hij kijkt daar naar uit, maar er is ook een probleem. In de Goese buurt ivaar hij metter woon gevestigd is, staan drie basisscholen: een openbare, één van protestantse en één van katholieke signatuur. Hij is met zijn ouders intus sen op alledrie de scholen langs geweest om een verge lijkend warenonderzoek te doen, maar tot voor kort leid de dat niet tot een beslissing. Overal werd hij gedegen I voorgelicht en eigenlijk vond hij het overal even leuk. Tot een paar dagen geleden. Nick was in de woonkamer fanatiek bezig met hamertje tik, zijn favoriete bezigheid. 1 Enaldoendekwamhijopeen diepe gedachte waarin me- teen zijn keuze lag besloten. „Ik ga naar de katholieke" I galmde het door de kamer. „Daar mag ik iedere dag een kruisje slaan", en hij gaf nog een ferme mep op zijn spij kertje. door Ali Pankow aan de orde van de dag zijn. Het indienen van amendementen ZIERIKZEE - Er moeten regels worden vastgesteld voor de nieuwe wijze waarop de ge meenteraad vanaf 7 maart func tioneert. Door de Wet dualise- ring gemeentebestuur staan er nogal wat veranderingen op stapel. De gemeente Schouwen- Duiveland heeft daartoe een re glement van orde vastgesteld. Kernpunten van de Wet dualise- ring zijn de ontvlechting van het wethouderschap en het raads lidmaatschap, de overheveling van bestuursbevoegdheden van de raad aan het college, de mo gelijkheid van een onafhanke lijke rekenkamer en de benoe ming van een griffier. De griffier neemt de ondersteunende func tie van de secretaris voor de raad over. In het reglement is nu nog geen rekening gehouden met de be noeming van die griffier. De ge meenteraad zal op korte termijn een fundamentele discussie moeten voeren over de vorm en de inhoud van deze functie en wie in deze functie wordt be noemd. Die benoeming moet binnen een jaar zijn beslag heb ben gekregen. Dualisering biedt allerlei kan sen voor raadsleden om hun po sitie te versterken. Nieuw wordt bijvoorbeeld het recht van initi atief, waardoor raadsleden zelf een voorstel kunnen doen voor nieuw beleid. Ook is er het recht van interpellatie, waardoor de raad vragen kan stellen die niet op de agenda staan, maar wel gebeurt al in de huidige situatie. Dit recht biedt raadsleden de mogelijkheid wijzigingen of toevoegingen op een voorstel in te dienen. In het dualistisch stelsel stelt de raad de agenda voor de raads vergadering vast. De fractie voorzitters kunnen hierin sa men met de burgemeester een coördinerende rol spelen. Zij vormen het zogeheten senioren convent. Voor aanvang van de raadsvergadering wordt een vragenronde ingevoerd. Die biedt raads'eden de mogelijk heid het college over uiteenlo pende zaken vragen te stellen. Spreekrecht Burgers behouden in de toe komst het spreekrecht tijdens raadsvergaderingen. Dat is geen wettelijke verplichting, maar de gemeente vindt het pas sen in het streven de burgers nauwer bij het lokaal bestuur te betrekken. Na de opening van de vergadering kunnen de bur gers gezamenlijk maximaal dertig minuten het woord voe ren over geagendeerde onder werpen. Elke spreker krijgt in principe maximaal vijf minuten het woord. Als er meer dan zes sprekers zijn, verdeelt de voor zitter de spreektijd over de men sen die zich hebben aangemeld. Het reglement van orde wordt behandeld in de commissie Al gemene Interne Zaken, die op donderdag 28 februari vanaf 17.00 uur vergadert in het ge meentehuis in Zierikzee. (Advertentie) door Ali Pankow VLISSINGEN - Twee minder jarige jongens uit Vlissingen hebben bekend een internetsite met racistische teksten en af beeldingen te hebben gemaakt. De site met het adres www.leef- baar-zeela7id.cjb.net is inmid dels uit de lucht. Het Openbaar 1 Ministerie had op 12 februari een onderzoek ingesteld naar de makers. Nog dezelfde week heeft de politie op twee adressen computers in beslag genomen. De computers bleken dezelfde afbeeldingen en teksten te be vatten die op de site waren te zien. De jongens hebben niets te maken met Leefbaar Nederland of lokale leefbaar-partijen. Kinderen van basisschool De Oosterburcht en leden van de Oosterlands Fanfare sloten met een gezamenlijk concert het muziekproject De Toeterroute af. foto Pieter Honhoff door Marcel Modde OOSTERLAND - De Toeterroute is gelopen. Met een gezamenlijk concert van leerlingen van basisschool De Oosterburcht en de Oosterlands Fanfare werd gis teren het project afgesloten dat het korps heeft opge zet om de jeugd enthousiast te maken voor 'de mu ziek'. De Toeterroute is ontworpen naar voorbeeld van Kunst en Eer in Zierikzee. De koninklijke harmonie verzorgt jaarlijks op wisselende scholen in de monu- mentenstad een uitgebreide muziekles. Het succes van dat initiatief was de reden om het project dit jaar ook in Duivelandse dorp te introduceren, aldus be stuurslid V. Krijger van de Oosterlands Fanfare. De kinderen van groep één tot en met acht van De Oos terburcht zijn een week achtereen intensief aan de slag gegaan met de fanfare. Leden van het muziekge zelschap kwamen uitleg geven over de verschillende instrumenten die aan bod komen en hoe ze werken. Ook werd hier en daar een voorzichtig begin gemaakt met het betreden van het notenpad, vertelt Krijger. Ter voorbereiding op het gezamenlijke slotconcert werden kinderliedjes ingestudeerd, die de jeugd op ei gengemaakte instrumenten aan een enthousiast pu bliek van (groot)ouders en leerkrachten ten gehore bracht. Krijger hoopt dat de Toeterroute een wervend effect heeft, teneinde het ledental van de fanfare weer wat op te krikken. „Dat is wel onze bedoeling achter dit project. In eerste instantie is het gewoon leuk om de jeugd op zo'n manier kennis te laten maken met de muziek, maar nog mooier zou het zijn wanneer er daardoor een aantal zich aanmeldt als lid. Of hun ou ders, dat mag natuurlijk ook." Huwelijk Oosterlands Fanfare telt momenteel ruim dertig le den. Het muziekgezelschap oefent elke vrijdagavond in De Oosterburcht. Het korps geeft op 8 maart (aan vang 20.00 uur) de jaarlijkse uitvoering in het dorps huis. Het concert staat dit keer in het teken van het huwelijk tussen Willem-Alexander en Maxima. Dat thema wordt, aldus Krijger, tot uiting gebracht met Latijns-Amerikaanse muziek en Nederlandse marsen. Het jaarfeest wordt afgesloten met een optre den van de band Mixed Up. ZIERIKZEE - Er wordt vaak verzucht dat er 'niks te doen is in Zierikzee'. Volgens horeca-on- dernemer Fred Kramer valt dat nogal mee. Hij is best te spreken over het regelmatig overleg van de groep Horeca Zierikzee en over de onderlinge afstemming in het kader van de bedrijfsvoe ring. Misschien dal die samen werking naar buiten toe wat meer zou mogen blijken. Maar dat gaat nu dan ook gebeuren met het evenement Paaspop. Paaspop op zaterdag 30 maart biedt een scala aan muziekop- tredens in zeven Zierikzeese ca fés. Rekening houdend met de voorkeur van het publiek in de verschillende etablissementen loopt het programma uiteen van rock-a-billy tot blues en van pop rock tot entertainment. Eigenaar Kramer van stadscafé De Banjaard lanceerde het voorstel tijdens de nazit van een horecavergadering. „We zouden eens iets gezamenlijks moeten doen naar het publiek toe", leg de hij in het midden. Alle acht caféhouders in Zierikzee waren het met hem eens. Op diezelfde avond nog werd het idee van Paaspop geboren. Elke exploi tant zorgt voor een live-optre den in zijn café als onderdeel van een totale route tussen 's middags half vier en 's nachts half vier. De publiciteit wordt gezamenlijk gevoerd. Drie jaar De deelnemers zijn De Ge kroonde Suikerbiet, De Vlinder, 't Sloepje, De Klinker, Old Dutch, Visslop en De Banjaard. Volgens Kramer had Café 't Centrum ook willen meedoen, Eigenaar Fred Kramer van Stadscafé De Banjaard ziet Paaspop als een mooi voorbeeld van onderlinge samenwerking tussen de Zierikzeese café-exploitanten. foto Pieter Honhoff maar ontbreekt daar echt de ruimte voor een live-optreden. „We hebben afgesproken dat we het voorlopig drie jaar achter een op de zaterdag voor Pasen gaan houden. Dus niet direct er mee stoppen als het de eerste keer een beetje mocht tegenval len", zegt de initiatiefnemer. Bij de opzet van Paaspop is gelet op de piekuren en de smaak van het publiek in de diverse cafés. In de middaguren begint het evenement met optredens tus sen 16.00 en 20.00 uur van Paul Bradley ('t Sloepje), Benny Hill Blues Band (Visslop), The Dice Men (De Vlinder). Daarna vol gen van 20.00 uur tot midder nacht of iets later: String Riot (De Banjaard) en Weekend! (De Gekroonde Suikerbiet). Rond 21.00 uur sluit het Trio Lennard Hoekman (Old Dutch) zich daarbij aan en als afsluiter van 23.00 tot 3.30 uur treedt zanger en entertainer Joop! op in De Klinker. Strippenkaart De bezoekers krijgen een strip penkaart en degenen die alle ca fés aandoen maken met hun vol ledig afgestempelde kaart kans op een weekendje Euro Disney, een stereo-installatie of een dinerbon. De prijswinnaars worden een maand later be kendgemaakt tijdens het Ko- ninginnedagfeest in de grote tent op het Havenplein. Volgens Kramer is Paaspop een mooie manier voor de café-eige naars om zich als collectief te presenteren. Misschien kan er in de toekomst nog meer op touw worden gezet. Hij benadrukt dat er binnen de horeca op meer manieren en in breder verband prima wordt samengewerkt. Zo heeft hij de ervaring dat het gele en rode kaartsysteem goed werkt. Horeca-ondernemers sluiten daarbij de rijen waar het gaat om het weren of het geven van een laatste kans aan lastige klanten. (Advertentie) naam:a noteert u mij voor een proefabonnement van voorletters:m/v weken voor 15,- straat. nr lk 9eef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcodestaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:noteert u mij voor een abonnement. De eerste e maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen- afschrijving van mijn (post)bankrekening- u per maancj met nummer: j p~| j j j automatische incasso 19.25). handtekening: a per kwartaal met automatische incasso 52,-). 3 per jaar met PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege- t, automatische incasso vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 198 Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice 8 "713214"ÖÖÖÖ19" w?ummer 123 4380 VB Vlissingen di wo do vr ia (postzegel niet nodig) door Ali Pankow RENESSE - Vijf medewerkers van het Ecoscope in Renesse voelen zich het slachtoffer van de onrust en talrijke wisselin gen binnen het management van het recreatief milieucen trum. „Wij zijn te mondig geworden, gedwongen door de situatie. Dat is lastig voor de directeur en nu worden wij zonder pardon aan de kant geschoven, omdat hij bij de start van het nieuwe seizoen ook met een nieuwe ploeg medewerkers wil begin nen", aldus vat H. van Orsouw hun onvrede samen. De vijf medewerkers waren op basis van gesubsidieerde arbeid met zogeheten WIW- en ID-ba- nen en een arbeidsovereen komst op therapeutische basis werkzaam bij het Ecoscope. Or souw werkt er sinds mei vorig jaar, zijn collega J. de Bakker was er al voor de officiële ope ning actief. „Ik heb het er ontzettend naar mijn zin. Na vele jaren in de WAO is het fantastisch om weer een baan te hebben. Ik heb zo'n ID-baan. Dat wil zeggen geen uitkering meer, maar echt loon. De bedoeling van zo'n ID-baan is dat ik binnen vier jaar door stroom naar werk op de arbeids markt", zegt De Bakker. Doctorandus Hij heeft het plotselinge vertrek van de eerste directeur L. Ja cobs meegemaakt. „Wij hebben toen met elkaar de boel tijdelijk draaiende gehouden, omdat we ons zo betrokken voelen bij het Ecoscope." Volgens De Bakker is dat juist het probleem. De medewerkers hebben soms een andere kijk op de gang van zaken dan de tijde lijke managers die elkaar in snel tempo opvolgden. Na Jacobs kwam A. van de Hoef en die is inmiddels weer opgevolgd door interim-directeur J. Louise. „Dat is een doctorandus en als die zegt dat ik niet goed functio neer verlies ik dat natuurlijk als ID'er altijd." Het feit dat Ecoscope tijdens de wintermaanden gesloten is voor het publiek is volgens hem en Van Orsouw geen reden om de contracten voor de gesubsidi eerde arbeid op te zeggen. Zij hebben een hele lijst gemaakt van werkzaamheden die naar him mening ter voorbereiding van het nieuw seizoen moeten worden verricht. Wethouder G. van de Velde-de Wilde is een andere mening toe gedaan. Volgens haar heeft inte rim-manager Louise er juist heel goed aan gedaan aan De Zuidhoek te melden dat er in de ze maanden geen werk is voor deze mensen. De Zuidhoek heeft sinds 1 januari dit jaar de begeleiding van WIW-ers over genomen van de Stichting Besthwerk. Elders „Als er in het Ecoscope in deze maanden geen werk is voor deze mensen is het beter dat te mel den, zodat er voor hen naar werk elders kan worden ge zocht." Volgens de wethouder is het ab soluut niet de bedoeling de ideële doelstellingen voor het personeelsbeleid bij het Eco- scoop los te laten. „Daar zou ik niet eens bij de politiek mee kunnen aankomen. Daar zou ik beslist politiek op worden afge rekend. Maar het gaat hier om de banen en niet om de poppe tjes. Er zit wel vaker wisseling in. Soms krijgen mensen een echte baan aangeboden, stro men door en dan komen er weer anderen", aldus Van de Velde. Zij benadrukt dat pas half maart duidelijk is hoeveel be schermde arbeidsplaatsen er het komend seizoen kunnen worden ingevuld. Dat gebeurt in overleg met de Werkgroep Schoolbiologie waar het Eco scope vanaf 1 april nauw mee gaat samenwerken. „Er wordt dan aangegeven welke functies er moeten worden ingevuld en De Zuidhoek zoekt daarvoor de juiste mensen vanuit het cliën tenbestand op dat moment."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 61