Achterhoek heeft antiek op een rij HOIkdND INTERNATIONAL Barcelona, de stad van Gaudi Dinosauriërs Volle maan Dassen Straathandel Beeldenbos Hilversum Routes voor verzamelaars 3 dagen voor 286 per persoon (o.b.v. 2 personen) Kom langs en laat u persoonlijk adviseren door de vakantiespecialisten van Reisburo Arke of Holland International Reisburo. Bel voor het dichtstbijzijnde reisbureau: 0900 -73 47 23 68. Dinosaurussen (ook dino sauriërs genoemd) vormen het thema van de Lentetuin die van donderdag tot en met maandag 4 maart in het sport complexvan ZAP in Breezand ivordt gehouden. Debloemshow in het centrum van wat onder hand is uitgegroeid tot het grootste bollengebied ter we reld. stelt belangstellenden voor het eerst ook in de gelegenheid workshops te volgen die tussen '11 en 17 uur worden gehouden. De expositie is tot en met 3 maart geopend van 10 tot 22 uur en op maandag 4 maaid van 10 tot 20 uur. Toegangsprijs 5 euro; 65+ers 4 euro en kinderen tot 14 jaar 2 euro. Meer informatie: internet ww- w.lentetuin.nl Romantiek pur sang. Ruiken, voelen en genieten van de rust in het nachtelijke Berger- bos, wandelen (op vrijdagavond 1 maart) over een donkere stille •heide bij Afferclen. Samen met een boswachter uiteraard, want die weet de weg. Na afloop kan erbij een kopje koffie of thee tvorden nagepraat. De tocht 'duurt twee uur en begint om 20.30 uur bij Staatsbosbeheer, Kapelstraat 71, Afferden. Kos ten: 1,70 euro; kindei'en tot 12 jaar 0,68 euro. Stevige schoenen en regenkleding meenemen. De tocht wordt op donderdag 28 maart nog een keer herhaald. Aanmelden: Boswachter Ingrid van Westerlaak, telefoon 0485 - 53 15 58. .mot en met 2 juni is in het Na- >1. tuurmuseum Brabant aan 5de Spoorlaan 434 in Tilburg Itvlakbij het Centraal Station) ide tentoonstelling Dassen in het 'donkerte zien. Een deel van de ^expositieruimte is daartoe om gebouwd tot een dassenbui'cht. Buiten de burcht wordt getoond hoe jonge dassen hun eerste ■maanden doorbrengen. Voor kinderen zijn er spelletjes waar bij een das aan een nieuw leefge bied wordt geholpen. Het muse- Xim is van dinsdag tot en met vrijdag geopend van 10 tot 17 uur en op zatei'dag en zondag van 13 tot 17 uur. Meer informatie: telefoon 013 - .535 39 35 en internet www.na- tuurmuseumbrabant.nl Nieuwsgierige kindei'en en vertelgrage ouderen zijn welkom bij de tentoonstelling 'Marktzicht, sti'aathandel in Apeldoorn in de 19e en 20e eeuw'. De expositie, die nog tot 2 juni duurt, heeft plaats in het Historisch Museum Apeldooim/ VanReekum Museum. Centraal staan historische foto- en film beelden van straathandel. Kin deren kunnen met een cassette recorder en microfoon vragen stellen aan grootouders en daar een verslag van schrijven, oude ren worden uitgedaagd hun her inneringen aan straathandel op schrift te stellen. Het museum aan het Raadhuisplein te Apel doorn is open van dinsdag tot en met zaterdag van 10-17 uur, en op zondag van 13-17 uur. Meer informatie: tel. 055- 521.6129. Bizar beeldenbos heet de ten toonstelling in het Textiel museum in Tilburg. Daar zijn tot 19 september raadselachtige kunstwerken te zien, die soms geluid maken of bewegen. Zo is er een bruidsjurk, met daaron der een schaal gevuld met water, waarin twee voetjes zachtjes over elkaar wrijven. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag 10-17 uur, zaterdag en zondag 12-17 uur. Meer informatie: tel. 013-5494.564, www.textielmuseum.nl In het Goois Museum is de ex positie Gi'oeten uit Hilversum ingexdcht, die laat zien hoe de eerste toeristen het gebied ont dekten. Dat waren vooral wel gestelde Amsterdammers, die de drukke stad ontvluchtten. Later kwamen daar in architec tuur geïnteresseerde bezoekers bij, en tegenwoordig is Hilver sum vooral bekend als media- en studiostad. De tentoonstel ling is te zien tot en met 2 juni in tiet Goois Museum, Keikbi'ink 6, Hilversum. Open op dinsdag tot en met zondag van 13-17 uur. Entree 1,35 euro. Meer informatie: lel. 035-629.2826. zaterdag 23 februari 2002 Alexander Kleijn verkoopt antiek en kunst in de Zutphense binnenstad. foto's Tom van Dijke Verzamelaars en liefheb bers van antiek kunnen in de Achterhoek goed te recht. Vele verbouwde boer derijen, pijpela-huisjes in binnensteden en andere lo- katies herbergen interessan te antiekzaken. Allemaal op een rij gezet door het Achter hoeks bureau voor Toerisme in het boekje Achterhoekse Antiekroutes. De gids bestaat al zo'n ander half jaar en de zaken die er in vermeld staan merken duide lijk de positieve effecten van de antiekroutes. Alexander Kleijn van de gelijknamige Kunst- en Antiekhandel in Zutphen is goed te spreken over de aanloop. „Er komen veel mensen binnen met het boekje in de hand. Al leen klopt de beschrijving nu niet helemaal meer. Ik heb nu veel meer antiek uit de achttien de eeuw: Empire-stijl en Louis XVI. Nog wel wat Biedermeier spul, maar veel minder." De dei*tigjarige antiquair is drie jaar bezig. „Mijn vader was al tijd al bezig met het verzamelen van antiek, dus ik heb daar wel een tik van meegekregen. Ik lees er veel over en ga naar musea. Ik Routes Er zijn twee routes aangegeven in het boekje. De Achterhoekse antieksti'aat loopt van Does burg, via Laag-Keppel, Doetin- chem en Gaanderen naar Ulft met een noordelijke uitloop richting Varsseveld. De provin ciale weg van Doesburg richting Ulft en Gendringen was en is een uitvalsweg richting Duits land. Het was altijd al een druk ke antiekhandelsroute omdat er veel antiek uit Duitsland en Oostenrijk komt en omdat er veel gerestaureei-de antiquitei ten aan Duitsers wordt ver kocht. De tweede i'oute heeft de naam De Graafschap gekregen, naar de naam die de streek rond Zut phen en Lochem nu heeft. Deze heb stapels litei'atuur. Daar gaat heel wat tijd inzitten." Marschpoort Kunst Antiek, eveneens in Zutphen, staat vooral bekend om de Franse kasten en de grote vurenhouten tafels. „Er zijn antieke tafels bij maar ook nieuwe, die volgens oude ontwerpen gemaakt wor den", legt eigenaresse Agnes Stottelaar uit. Zij komt uit een middenstandersnest. „Ik wilde altijd al wat voor mezelf begin nen. Dat zit bij ons in de familie. Van de zomer ga ik ook thee en koffie schenken in de tuin ach ter de zaak." Het oude pand vlakbij de IJssel- kade is voorzien van een sfeer volle achtertuin. Naast de bij zondere kasten, ook Nederlands antiek overigens, staan er veel snuisterijen in de winkel. leidt langs Epse, Joppe, Gorssel, Zutphen, Bronkhorst, Laren, Lochem en Ruurlo. Uniek is de antiekzaak de Heeren van Bronckhorst. In het museale stadje Bronkhorst is Heeren van Bronckhorst gevestigd, een kunst- en antiekzaak, gespecia liseerd in 'vroeg antiek'. „Wij hebben alleen maar écht antiek staan omdat we heel hoogwaar dig willen zijn", vertelt Willem Evert Warffemius, die samen met Fi-ans-Olav M. Koekkoek de zaak ixrnt. Het topstuk dat momenteel in hun zaak staat te pronken is een zeventiende-eeuws kruisvoet- kabinet uit Kasteel Amerongen. „Het was, toen het in 1690 werd gemaakt, een heel modern stuk. De kast staat op hoge poten en heeft smallere deuren gekregen, zodat het er heel rank uitziet, vergeleken bij de kabinetten zo als ze eerder gemaakt werden." De collectie van de Heeren van Bronckhoi'st is heel breed. „We hebben Hollands, Engels en Frans antiek." Naast vele antiekzaken is er ook ruimte voor hotels en restau rants in het boekje. Een tocht (Advertentie) langs antiekzaken hoeft dus niet zonder een natje en een droogje. Sandra Veltmaat De gratis folder Achterhoekse Antiekroutes is verkrijgbaar bij alle Achterhoekse VVV-kanto- ren, de deelnemende zaken, via 0900-2692888 of www.achter- hoektoerisme.nl. Dit jaar wordt in Barcelona de 150ste geboortedag van Antoni Gaudi gevierd. Hij is één van de meest creatieve en innovatieve architecten ooit. Omdat Barcelona dé Gaudi stad bij uit stek is, zijn er een aantal tentoonstellingen georganiseerd en worden zijn gebouwen opgesteld voor het publiek. Tip van Holland International: 3 dagen in Hotel Condestable, een twee sterren hotel op slechts 400 meter van de levendige Ramblas, o.b.v. LO 286 p.p. (o.b.v. 2 personen). Beleef Vitamine V Vakantie Volgens Holland International Een eiken kast (Hollands antiek)in De.Marschpoort in Zutphen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33