Sarah Hughes steelt harten Ljubicic voelt zich nergens thuis Bellaart voelt niets voor experiment Fransen doen Del Olmo in de ban Zes clubs willen in Intertoto Sheringham looft Van Nistelrooy Ontslag voor Rob McDonald Kuerten mist Roland Garros Tienermeisje wint goud bij kunstrijden winterspelen in cijfers Canadezen verslaan VS Grim zag bui al hangen Hosé sluit seizoen af bij Haarlem Fiji adverteert voor alpineskiër PARIJS - De Spaanse wielrenner Txema Del Olmo mag gedu rende drie jaar niet aan wedstrijden op Franse bodem mee doen. Dat heeft een onafhankelijke dopingcommissie in Frankrijk gisteren besloten. De renner van de ploeg Euskatel werd tijdens de Ronde van Frankrijk van vorig jaar betrapt op epo. De Spaanse wielerbond besloot Del Olmo niet te straffen omdat er vraagtekens waren gerezen over de betrouwbaar heid van de onderzoeksmethoden. Het IOC sprak zich al eer der uit tegen de Franse methode om epo-gebruik te traceren. Dat gebeurt alleen via een urinemonster, waar het IOC louter controles in 'combinatie met een bloedmonster erkent. De Franse dopingcommissie werd twee jaar geleden op initiatief van de regering in het leven geroepen. De ban van Del Olmo is de eerste uitspraak van dit instituut. ANP ZEIST - FC Twente, NAC, Willem II, Vitesse, FC Utrecht en SC Heerenveen hebben zich bij de KNVB gemeld als mogelijk deelnemer aan de Intertoto competitie gedurende de zomer maanden. De drie finalisten van dit door de Uefa georgani seerde toernooi krijgen toegang tot de Uefa Cup. Nederland heeft recht op twee deelnemers in de Intertoto. Teams moeten bij de eerste twaalf in de competitie eindigen en zich niet op een andere wijze plaatsen voor Champions League of Uefa Cup. Gezien de belangstelling heeft de KNVB inmiddels een derde plaats in de Intertoto competitie gevraagd. GPD LONDEN - Als het aan Teddy Sheringham ligt, wordt Ruud van Nistelrooy uitgeroepen tot speler van het jaar in Enge^ land. De aanvaller van Tottenham Hotspur vindt dat zijn Ne derlandse collega die eer verdient omdat hij tot dusver in dienst van Manchester United al 28 keer heeft gescoord. Daaronder waren niet alleen fraaie doelpunten, maar ook verscheidene beslissende. Sheringham kreeg de prestigieuze onderscheiding vorig jaar. Nu pleit hij bij de Engelse voetbal journalisten, die de prijs toekennen, voor zijn opvolger bij Manchester. RTR DOETINCHEM - Rob McDonald heeft binnenkort alle tijd om zijn nieuwe club, Cambuur Leeuwarden, aan het werk te zien. De voormalige trainer van De Graafschap werd gisteren ontslagen bij het Zuid-Afrikaanse Ajax Cape Town. McDo nald weet inmiddels hoe het werkt in de voetbaderij, of er nu in Nederland of in Zuid-Afrika tegen een bal wordt getrapt. Als de resultaten tegenvallen, is de trainer de klos. Dat ge beurde McDonald in november 2000 na een serie nederlagen bij De Graafschap en nu staat hij in Kaapstad op straat. „Het is heel simpel'', meldt McDonald vanuit Afrika. „Uit de laatste vier wedstrijden hebben we maar een punt gehaald. We speelden niet slecht, maar misten de mooiste kansen. Dat is de Afrikaanse ziekte. Ik had het seizoen liever goed af wil len maken, maar misschien is het wel beter zo." GPD RIO DE JANEIRO - Gustavo Kuerten zal zich binnen twee weken laten opereren aan een slepende heupblessure. Door de ingreep zal hij eind mei zijn grandslamtitel op Roland Garros niet kunnen verdedigen. Met de revalidatie is minimaal twee en maximaal zes maanden gemoeid. Kuerten nam het besluit tot de operatie na zijn nederlaag in de eerste ronde van de Bu enos Aires Open. Door de blessure verloor hij elf van zijn laat ste twaalf wedstrijden. Zo werd hij in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld door Boutter. RTR door Gijs van Oosten SALT LAKE CITY - Niet Irina Sloetskaja, niet Michelle Kwan, maar de tiener Sarah Hughes won het goud in het kunstrij den Het tienermeisje uit de buurt van New York zorgde voor een aardverschuiving in het kunst rijden door na een bijna vlekke loze vrije kür van de vierde naar de eerste plaats op te klimmen. Ze schreef daarmee historie want niet eerder won een kunst rijder die vierde was geworden in de verplichte kür alsnog de gouden medaille in de vrije kür. Bijna net zo bijzonder in het door schandalen bevlekte toer nooi, is dat de overwinning on omstreden was. Dat gold niet voor het uit de pas lopende Rus sische jurylid, die Sloetskaja op één zette en Hughes op vier. Sloetskaja, die een klein foutje maakte in een mislukte combi natie, mopperde over de artis tieke waardering, die volgens haarte laag was. „Het was grap pig. Ik train hard op mijn pre sentatie, overal krijg ik een 5.8 of 5.9 maar hier kreeg ik zelfs een 5.6. Ik was geschokt. Ik ben kennelijk niet de enige Rus die het hier zwaar heeft." Voor Kwan was de bronzen me daille een drama, hoewel ze zelf zei dat de kleur haar niet uit maakte. Alles had de 21-jarige dochter van een immigranten- paar uit Hong Kong opzij gezet voor haar doel: goud en eeuwige roem. Iets wat haar in Nagano niet was gelukt, toen ze na een eerste plaats in de korte kür als nog moest buigen voor Tara Li- pinski. Ze zette haar coach Frank Carroll in oktober zelfs aan de kant en werd haar eigen coach. „Ik heb het gevoel dat ik het zelf moet doen", zei ze steeds. Kwan kwam ten val na een com- I binatie van twee drievoudige sprongen, die ze volgens eigen zeggen 'te gehaast had ingezet'. Na afloop klonk ze verkouden, maar het was een huilbui die haar deed vollopen, bekende ze. „Toch denk ik dat de teleurstel ling in Nagano groter was om dat ik toen heel goed had ge schaatst. Vanavond ging het niet zoals ik wilde. Het was een afknapper." Een bijna voor onmogelijk ge houden scenario bracht Hughes de eerste plaats. Nadat Sloets kaja als laatste haar program ma had afgewerkt, waren er nog drie kandidaten voor het goud. Hughes zou de vrije kür moeten winnen én Kwan zou derde of lager moeten eindigen. Onwaarschijnlijk, maar het ge beurde toch doordat Slutskaja in de rangorde door de jury tus- SALT LAKE 2002 sen de twee Amerikaanse kunstrijdsters in werd gezet. Robin Wagner, coach van Hughes, kon de punten niet goed lezen. „Een cameraman zei: je hebt goud. Ik was totaal verrast." Hughes, in oktober winnaar van de Grand Prix van Canada, presteert constant. Ze eindigde in de laatste elf nationale en in ternationale wedstrijden steeds in de topdrie. Maar dat ze de olympische wedstrijd zou win nen, had ze niet verwacht. „Dit is mijn beste prestatie ooit. Ik schaatste voor mijn plezier, liet alle spanningen van me afglij den." Hughes gooide er haast achte loos tot twee keer toe een combi natie van twee drievoudige sprongen uit, iets waarop ze wel had getraind maar in de laatste wedstrijden achterwege had ge laten. Ze had in Salt Lake City niets te verliezen. Sarah Hughes, zestien jaar uit Great Neck bij New York, spreekt het Amerikaanse pu bliek vanwege haar gewone af komst aan. Hoe getalenteerd ze ook is, in de ouderlijke woning draait het leven niet om haar schaatsaspiraties. In 1997 werd bij haar moeder borstkanker vastgesteld, een ziekte waarvan ze overigens genezen is. Opge groeid in een gezin met twee broers en drie zussen, is ze ge wend niet het middelpunt te zijn. Haar vader probeerde haar met een stick en een puck wegwijs te maken op het ijsbaantje in de achtertuin. Maar Hughes liet het ruwe schaatsen voor wat het was en trok naar het sierlijke kunstrijden. Vier jaar geleden pakte ze de zaken serieus aan, juist in het jaar waarin haar moeder ziek werd. Hughes zorgde zelf voor vervoer naar de ijshal, plande haar eigen trainingen en slaagde er ook nog eens in om hoge cijfers te halen op school. De laatste jaren, in 2001 werd ze clerde op het we reldkampioenschap, brak het meisje door onder de begelei ding van Robin Wagner. Behalve coach is Wagner ook haar choreografe, chauffeur, beste vriendin en vertrouwens persoon. Elke dag brengt Wag ner haar pupil met de auto van Great Neck naar de training in Hackensack in New Jersey, een rit van anderhalf uur. Hughes ging tot vier maanden geleden nog elke dag naai school en speelde viool in het schoolorkest. Maar ook voor het jongste lid van de Amerikaanse olympische ploeg zal het leven nooit meer zo gewoon zijn als het was. GPD Sarah Hughes schreef geschie denis. Nooit eerder won een kunstrijder die vierde was ge worden in de verplichte kür als nog de gouden medaille in de vrije kür. foto Lionel Cironneau/AP zaterdag 23 februari 2002 Kroaat treft Tim Henman in halve finale ABN AMRO-toernooi door Mare Molenaars ROTTERDAM - Ivan Ljubicic is een kind van de oorlog en voelt zich nergens thuis. Maar in Rotterdam wil hij best wat langer blijven. Gistermiddag verzekerde de Kroaat zich al vast van een plaats in de halve finale van het ABN AMRO- tennistoernooi. Een verras sing, dat zeker. In Rotterdam werd vooraf niet gerekend op een topprestatie van Ljubicic. In het officiële programmaboek staan uitge breide biografieën van spelers als Kafelnikov, Ferrero en Saf in, maar een portret van de 22- jarige Kroaat ontbreekt. En dat terwijl het levensverhaal van Ljubicic toch een stuk in teressanter oogt dan dat van Tim Henman, het laatste ob stakel op weg naar de finale. De ideale schoonzoon uit Ox ford, in twee sets te sterk voor Ulihrach, komt uit een welge stelde familie en j aagt al een le ven lang op die ene titel, die van Wimbledon. Ljubicic heeft pas één titel (die van Lyon) en is al een leven lang op de vlucht. Opgejaagd door de Serviërs verliet hij met zijn familie, twaalf jaar oud, zijn geboorte plaats Banja Luka in Bosnië- Herzegovina. De kleine Lju bicic beleefde angstige mo menten. „We zijn met het aller laatste vliegtuig de stad ontvlucht. De bestemming was wel duidelijk, Kroatië, de enige plaats waar we veilig waren. Maar de reis leidde via Belgra do, vijandig gebiedWe hebben daar vijftien uur moeten wach ten op de bus die ons naar veilig gebied bracht." Een jaar lang leefde hij in een vluchtelingenkamp. Toen zijn familie na achttien maanden werd overgebracht naar Za greb, vertrok de dertienjarige Ljubicic in zijn eentje naar Ita- Ivan Ljubicic was in drie sets te sterk voor de Zwitser Ivo Heuberger. foto Toussaint Kluiters/ANP lië. „De Kroatische tennis- bond had allei'lei clubs in Eu ropa aangeschreven met het verzoek om jonge talenten on der te brengen. Ik kon terecht in Turijn, bij de club waar ook Camporese en Furlan speel den. Dat was lastig natuurlijk. Ik had nauwelijks geld, ik was jong, sprak geen woord Itali aans en stond er helemaal al leen voor. Wassen, koken... En tennissen natuurlijk. Dag in, dag uit." Inmiddels woont Ljubicic in het mondaine Monte Carlo, maar het oorlogsgeweld en zijn verblijf in Italië hebben hem gevormd. Als tennisser en als mens. Hij is sterk, zowel fy siek als mentaal. „Ik heb geen gemakkelijk leven gehad en ik weet wat vechten is. Daarom speelt niemand echt graag te gen me. Van de topzeven op de wereldranglijst heb ik alleen van Hewitt nog niet gewon nen. Maar de tijd om te oogsten is aangebroken. Sampras en Agassi zijn op hun retour en het is aan de jonge lichting om in het gat te duiken." Ljubicic heeft de weg naar bo ven gevonden. Met de hulp van zijn landgenoot Goran Iva nisevic. Diens titel op Wimble don is zijn grootste inspiratie bron. „Ik draag een foto van Goran met de beker altijd bij me. Het bewijst dat als je iets verschrikkelijk graag wilt, je het ook kunt verwezenlijken." In de kwartfinales moest ook de Zwitserse qualifier Ivo Heuberger, de bedwinger van Ivanisevic, buigen onder het serveergeweld: 6-3 3-6 6-3. Ljubicic, gevreesd om zijn brute kracht en agressieve aanvalsspel, toonde mededo gen en liet het bij negentien aces. Het was genoeg om de jonge Heuberger de stuipen op het lijf te jagen. GPD door Nobert Kleinherenbrink KUALA LUMPUR - Bonds coach Joost Bellaart weigert bij het toernooi om het wereldkam pioenschap hockey in het snik hete Kuala Lumpur mee te werken aan een opvallend expe riment. De internationale hoc- keyfederatie (FIH) heeft de zes tien deelnemende landen gevraagd tijdens de rust van de wedstrijden een medische spe lerstest te ondergaan. Bellaart vindt een dergelijke proef bij het WK ongepast. „Medici van de FIH willen on- i derzoeken hoeveel vocht en ge wicht spelers verliezen bij de extreme omstandigheden hier I in Kuala Lumpur", legde de i voorman van Oranje vrijdag uit. „Dat willen ze onder meer doen met een vetmeting bij de spelers. Dat kan en wil ik er tijdens de rust niet bij hebben. Bovendien wordt er niet gecontroleerd hoe veel de spelers drinken tijdens de wedstrijd. Dus het onderzoek lijkt me sowieso niet zo rele vant." Fris begin Bellaart gebruikt wel een dub bel tenue en dubbel schoeisel voor zijn selectie bij elke wed strijd. Tijdens de rust kleden de spelers zich volledig om. „Dat scheelt al gauw een paar kilo per speler in de tweede helft", ver- ldaarde Bellaart. „De schoenen van mijn spelers alleen al lopen helemaal vol met zweet. Een fris begin aan de tweede helft lijkt me zeker geen overbodige luxe." De rondborstige Bellaart is HAARLEM - Brutil Hosé voet balt de rest van het seizoen bij Haarlem. De aanvaller van Ajax 2 wordt door de Amsterdam mers bij de club uit de eerste di visie gestald in het kader van het samenwerkingsverband dat beide verenigingen sinds okto ber 2000 hebben. Hosé speelde tot dusverre twin tigwedstrijden in het eerste elf tal van Aj ax. Vorig seizoen werd hij uitgeleend aan De Graaf schap, waarvoor hij drie duels speelde. Hosé maakte deel uit van het tweede elftal van Ajax dat de halve finales heeft be reikt in de strijd om de KNVB- beker. ANP sinds begin dit jaar ruim acht kilo afgevallen. Het trainings kamp van ruim twee weken, vo rige maand in Kuala Lumpur, en de laatste WK-voorbereidin- gen van titelverdediger Oranje in Egypte en Maleisië, hebben er flink ingehakt. Ook de meeste spelers hebben de afgelopen weken heel wat kilo's ingele verd. „Dat komt ook doordat ze niet of nauwelijks alcohol meer drinken", aldus Bellaart. „Het voelt momenteel in Kuala Lumpur een stuk warmer aan dan vorige maand tijdens het zeslandentoernooi", gaf verde diger Diederik van Weel aan. Bellaart en teammanager Patrick Appels haclden vrijdag middag een ingelaste bespre king met de Nederlandse toer nooidirecteur Wiert Doyer. Sommige afspraken in het WK- protocol waren nog niet nage komen. Zo ontbreekt in het sta dion nog steeds een luchtkoe- lingssysteem in de catacomben. „Op het veld is het al dik 35 gra den, binnen is het nog eens tien graden warmer. Dat kan eigen lijk niet", klaagde Bellaart. Doyer kon zijn landgenoot geen enkele zekerheid geven over een tijdige oplossing. „In Maleisië weet je nooit helemaal waar je aan toe bent", verzuchtte hij. „Toch denk ik dat het een mooi toernooi wordt." Vijfde WK Bellaart begint aan zijn vijfde WK als begeleider. Eerder maakte hij het wereldkampi oenschap als manager en ook als assistent-trainer twee keer mee. „Ik kijk daarom nergens meer van op. Een zwaar speelschema, rare aanvangstijden en een rom melige organisatie ben ik ge wend. Plet is mijn taak om voor de belangen van mijn team op te komen." Bellaart krijgt in Kuala Lumpur steun van collega Mare Lam- mers. De bondscoach van het Nederlands vrouwenteam gaat bij het WK scoutingswerk- zaamheden voor zijn collega verrichten. „Het is bovendien een mooi toernooi voor hem om ervaring op te doen", aldus de Amsterdamse coach. Bellaart kan voor het openings duel zondag met Nieuw-Zee- land beschikken over een vrij wel fitte selectie. Alleen Taeke Taekema kampt met een enkel blessure. „Maar dat ziet er niet slecht uit", lichtte Bellaart toe. „We snakken allemaal naar het begin van het WK. Onze voorbe reiding is lang en doeftxeffend genoeg geweest.ANP door André Hoogeboom AMSTERDAM - Fred Grim blijft er koel onder. Eergisteren heeft de ervaren doelman te ho ren gekregen dat hij geen nieuw contract krijgt bij Ajax. Het kwam niet als een volslagen ver rassing. „Naarmate het langer duurde voor er duidelijkheid kwam, voelde ik al dat het deze kant op zou gaan." Bitter, zo noemde de doelman de beslissing van de technische staf van Ajax. „Het mag duide lijk zijn, dat ik graag nog een jaartje door had willen gaan. Waarom niet? Ik ben fit en ik dacht dat er op mijn keepen niet zo bar veel aan te merken viel. Aan de andere kant; je weet dat dit soort dingen kunnen gebeu ren in de topsport." De optelsom van zijn leeftijd (36), een overschot aan keepers en een gedwongen inkrimping van het aantal contractspelers bij Ajax (van 57 terug naar 40). maakte hem uiteindelijk een makkelijk slachtoffer.De ko mende dagen moet Grim zelf de keuze over zijn toekomst ma ken. „Er zijn twee opties. Of ik ga naar een andere club, of ik blijf bij Ajax en ga daar als trai ner werken. Dat betekent dat er een einde komt aan mijn actieve loopbaan. Ik weet niet of ik daar al aan toe ben.." De doelman, die deze week niet heeft kunnen trainen wegens griep, speelt morgen niet in de uitwedstrijd tegen NAC, maar hoopt het seizoen bij Ajax wel gewoon af te maken. „Ik ben prof en als de trainer mij wil hebben, dan speel ik gewoon." Volgens trainer Koeman zal de opvolger van Grim komen uit het trio Stekelenburg, Didulica en Lobont. GPD Alpine ski Reuzenslalom, vrouwen: 1. Kostelic (Kro) 2.30,01 (1.16,001.14,01), 2. Paerson (Zwe) 2.31,33 (1.16,87 1.14,46), 3. Nef (Zwi) 2.31,67 (1.16,94 1.14,73), 4. Meis- snitzer (Oos), Dorfmeister (Oos) beiden 2.31,95, 6. Rienda Contreras (Spa) 2.32,53, 7. Nowen (Zwe), Forsyth (Can) beiden 2.32,78, 9. Ottosson (Zwe) 2.32,93,10. Putzer(lta) 2.32,94. Curling Mannen, om derde plaats: Zwitserland - Zweden 7-3. Vrouwen, finale: Groot-Brittannie - Zwit serland 4-3. Om de derde plaats: Canada - Verenigde Staten 9-5. Kunstrijden Vrouwen, eindstand: 1. Hughes (VSt) 3,0 punten, 2. Sloetskaja (Rus) 3,0, 3. Kwan (VSt) 3,5, 4, Cohen (VSt) 5,5, 5. Suguri (Jap) 8,5, 6. Boetirskaja (Rus) 8,5, 7. Ro binson (Can) 11,0, 8. Sebestyen (Hon) 11,0,9. Voltsjkova (Rus) 16,0,10. Fontana (Ita) 17,5. Noordse combinatie Sprint (één sprong K120,7,5 km skiloop): 1. Lajunen (Fin) 16.40,1 (sprong 123,8 punten), 2. Ackermann (Dui) 16.49,1 119,9), 3. Gottwald (Oos) 17.20,3 110,3), door Rob Kramp SALT LAKE CITY - Zeven we reldtitels bezat de Canadese vrouwenploeg in het ijshockey, maar olympisch goud ontbrak. Dat werd in Salt Lake City goed gemaakt door de zwaarbevoch ten zege op de Verenigde Staten: 3-2(1-0 2-1 0-1). De nederlaag maakte een einde aan de zegereeks van de Ameri kaanse vrouwen, die in de aan loop naar Salt Lake 3 5 wedstrij den op rij wonnen, inclusief acht oefenwedstrijden tegen Canada. In de finale stond de ti telverdediger van Nagcino ech ter stijf van de stress. De Canadese vrouwen namen binnen twee minuten de leiding door een treffer van Quellette uit een scrimmage, 1-0. Door die vroege achterstand raakte de Amerikaanse ploeg voor eigen publiek (8599 toeschouwers) totaal van slag. Het speelde slordig en buitte de numerieke meerderheden op het ijs niet uit. De Amerikanen kregen dertien keer een vrouw meer op het ijs tegen de Canadezen slechts zes keer maar scoorden in de power play slechts één keer. Na de ge lijkmakervan King in het begin van de tweede periode gaf Hay- ley Wickenheiser de Canadezen andermaal de leiding: 2-1. De beslissing viel één seconde voor het verstrijken van de tweede periode. De Amerikanen wachtten op de zoemer, waarop Hefford de voorsprong verdub belde: 3-1. In de derde en laatste 4. Tallus (Fin) 17.25,9, 5. Lodwick (VSt) 17.32,1, 6. Takahashi (Jap) 17.37,9, 7. Manninen (Fin) 17.42,7, 8. Hartmanrv (Zwi) 17.44,7,9. Kircheisen (Dui) 17.45,2, 10. Roux (Fra) 17.45,7. Schaatsen Mannen, 10.000 m: 1. Uytdehaage (Ned) 12 58,92 (wereldrecord). 2. Romme (Ned) 13.10,03, 3. Saetre (Noo) 13.16,92, 4. Shirahata (Jap) 13.20,40, 5. Boden (Dui) 13.23,43,6. Sjepel (Rus) 13.23,83,7 Sighel (Ita) 13.26,19, 8. Storelid (Noo) 13.27,24, 9. Veldkamp (Bel) 13.27,48,10 Ditrich (Dui) 13.28,73, 11. Itokawa (Jap) 13.31,96, 12. Hedstrand (VSt) 13.32,99, 13. Parra (VSt) 13.33,44, 14. Zygmunt (Pol) 13.35,50, 15. De Jong (Ned) 13.48,93,16. Molicki (Can) 13.54,49. IJshockey Mannen, halve finale: Canada - Wit-Rus- land 7-1 (2-1 2-0 3-0). 7. Yzerman 1-0,14. Salei 1-1,18. Brewer 2-1, 23. Niedermay- er 3-1, 34. Kariya 4-1, 46. Gagne 5-1, 53. Lindros 6-1, 57. Iginla 7-1. Toeschou wers: 8599. Straffen Canada: 14 minuten, Finland 14. Vrouwen, finale: Canada - Verenigde Staten 3-2 (1 -0 2-1 0-11.45 Quellette 1 -0, 21.59 King 1-1, 24.10 Wickenheiser 2-1, 39.59 Hefford 3-156.27 Bye 3-2. Scheids rechter: Livingston (VSt). Toeschou wers: 8599. Strafminuten Canada: 26, Verenigde Staten: 12. periode stormden de Amerika nen richting het Canadese doel. Vier minuten voor het einde! voerde Bye de spanning op naar het kookpunt, 3-2, maar Cana da bleef koel. ANP PARK CITY - Fiji heeft een op vallend debuut gemaakt bij hef olympisch skitoernooi in Park City. Niet door de verrichting van Laurence Thorns op de reu zenslalom - hij werd 55e in een deelnemersveld van 57 - maar door de manier waarop hij werd geselecteerd. Hij reageerde op een adverten tie in de krant waarin niet kou welijk aangelegde kandidaten werden gevraagd om de eilan dengroep in de Pacific te verte genwoordigen op het onderdeel alpine ski bij de Olympische Winterspelen. Het plan om een tropische ver rassing aan de start te brengen in Utah werd geboren op oude jaarsdag 1997.De Fiji Alpine Skiing Association FASA kwam op het idee talent op te sporen door te adverteren in de mediaEen tante van Thoms zag dat en maakte haar neefje erop attent. De nu 21-jarige skiër bleek de beste sollicitant en mocht zich op kosten van het nationaal olympisch comité in Nieuw-Zeeland gaan voorbe reiden op Salt Lake City. RTR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21