Lokerse heeft samba-roots Matisse beleeft slechte week Nijskens: van mij mag sponsor wegblijven 20 Van Keulen zit vol vertrouwen Middenvelder SSV'65 wacht lastig duel met Veen Terneuzen en Kloetinge treffen elkaar in beker Elf Zeeuwen in actie tijdens Speedo finales uitslagen Blessure van Bruggink is niet ernstig Derde plaats Flip Salomé Rolstoeltennistoernooi gered sbw VLISSINGEN - Een nipte over winning voor Kapelle, een doel puntloos gelijkspel voor Oost- kapelle en een dikke nederlaag voor SSV'65. De Zeeuwse zater dag-eersteklassers behaalden vorige week uiteenlopende re sultaten en staan vandaag alle drie voor een moeilijke wed strijd. Bij WGZ-Kapelle lijken de grootste belangen op het spel te staan. Het is het duel tussen de nummers zeven en acht van de ranglijst en de winnaar vindt aansluiting bij de subtop. ,,We hebben tegen LRC (3-2-winst) mentale veerkracht getoond en daarom heb ik er wel vertrou wen in tegen WGZ", zegt Alexander van Keulen. „Ik schatte ze aan het begin van het seizoen als kampioenskandi daat in, maar ze zijn daarna ver weggezakt." Kapelle moet het vandaag stellen zonder Berty van der Heij de (geblesseerd) en Hans Tolhoek (skivakantie). SSV'65 kreeg vorige week thuis met 5-1 klop van Heerjansdam. „En dat was een pijnlijke neder laag", vertelt trainer Cees Hou tepen. „De spelers die normaal gezien de strijd aan moeten gaan, lieten het nu afweten. Ik hoop dat dat vandaag tegen Achilles Veen niet het geval is. En willen we nog iets bereiken deze competitie, dan zullen we daar vandaag een begin mee moeten maken." Het 0-0-gelijkspel tegen Achil les Veen stemde trainer Vergou wen vorige week tevreden. „Want er werd collectief goed gespeeld", zegt Vergouwen. In Wijk en Aalburg treft Oostka- peÜe koploper Wilhelmina'26. „We hebben vorige week in ie der geval de basis gelegd om vandaag een goed resultaat neer te zetten." De geschorste Edwin Meerman en de geblesseerden Matthijs Lugtenburg en Khaled Boufrahi zijn er niet bij. Dennis van der Welle start voor cle eer ste keer in de basis. door Frits Bakker VLISSINGEN - De slechte smaak is weggespoeld, maar de waas van een slechte wedstrijd hing deze week nog lang boven Hoek. Angelo Nijskens heeft nog lang nagepraat over „de schoppartij" in Spijkenisse, die voor zijn elftal een sombere na sleep kreeg. Djamel Buy se en Wesley de Smet zitten vandaag in de uitwedstrijd bij Bennekom een schorsing uit. Mare Min- naert, die rood kreeg, zal zijn straf later moeten uitzitten. Verder is Barry van der Hooft, overigens buiten de schuld van Spijkenisse om, minstens voor een week uitgeschakeld door een enkelblessure. Volgens Nijskens is één verlies- partij absoluut geen ramp. Hij heeft zich alleen gestoord aan het gedrag van de sponsor, die zaterdag demonstratief een hal ve tribune toesprak en kwaad wegliep, omdat hij de Hoek- spelers in die wedstrijd een on professionele instelling ver weet. „Ik vind het absurd, dat we zo weinig krediet hebben", reageerde Nijskens op dat ge drag. „We zijn vijf maanden on geslagen in de competitie en bij het eerste verlies begint zo'n man te schelden en loopt hij weg. Ik hoop eerlijk gezegd dat hij een man van zijn woord is en dat hij de rest van het jaar ook wegblijft." Hoek reist vandaag naar Benne kom, dat zaterdag een mircau- leuze eindsprint had tegen Kloetinge (3-2-winst), met de intentie om de aansluiting met de top te houden. „Het wordt een heel andere wedstrijd", ver wacht Nijskens. „Bennekom is wel hard, maar heel fair. Ik heb die ploeg vanaf het begin als een van de titelkandidaten getipt, daarom is het heel belangrijk om daar een goed resultaat te halen." De kans dat de wedstrijd door gaat, was gisteravond overigens niet zo groot. Vanuit Bennekom waren de berichten niet gunstig. „Het veld kan niet veel regen meer hebben." Diederik Hiensch schat de kans dat zijn elftal vandaag op Roda Boys moet spelen iets hoger in. „We hebben vorige week in Ben nekom op een drama-veld ge speeld, in Roda Boys is het iets beter." De Kloetinge-trainer heeft met zijn spelers de uitwed- strijd bij Bennekom nog eens goed geanalyseerd: „We hebben bij de 1-0 te krampachtig ge speeld om die voorsprong te vei- I dedigen. Dat kunnen we niet. We hebben een elftal dat moet voetballen en dat zijn we een beetje vei-geten. En op dat veld was het ook nog onmogelijk om positiespel te spelen. Het hob belde aan alle kanten." „Ik staar me absoluut niet blind op de situatie die nu bovenaan de ranglijst is ontstaan", verze- keil Hiensch. „We gaan op Roda Boys lekker voetballen, daarna zien we weer wel hoe we ervoor staan." Kloetinge mist nog altijd John Bentschap Knook. Hiensch: „Het kapsel van zijn schouder is ingescheui'd, waardoor hij moeilijk kan bewegen. John wordt al een hele week goed on- derhanden genomen. Ik ver wacht dat hij volgende week weer voorzichtig kan meetrai- nen." Wouter Labrujère keexl tei-ug van een schorsing. Hij speelt in de plaats van Jeffrey Frijters. Terneuzen Terneuzen kreeg deze week een belangrijke financiële injectie en gaat vanavond bij Wilhelmi- na'08 in Weeil op jacht naar sportief succes. Paul Telussa ziet de 1-1 bij Gemert, ondanks de domper van een gelijkspel in de laatste seconden, als een mo rele opsteker. „Het past in het beeld zoals we de laatste weken bezig zijn. De beker-winst op Hoek heeft iedereen weer ver trouwen gegeven en dat hebben we ook in Gemert doorgezet." Tblussa weigert te accepteren dat zijn elftal dubbel wordt ge dupeerd voor wat er in de laatste minuut gebeurde. De strafschop tegen was in zijn ogen al onte- x-echt. De rode kaai*t van Danny Magito, die na de winter de drij vende kracht van de ploeg is, mag volgens de tx-ainergeen ver volg krijgen. „We wachten af, maar als hij ook maar één wed strijd schorsing krijgt, dan gaan we dat aanvechten. Ik kan niet i tolex-eren dat een scheidsrech- ter, die de handsbal zelf niet eens heeft gezien, een rapport opmaakt waar ook nog een 1 schorsing uit voortvloeit." Tei'neuzen mist vanavond bij Wilhelmina alleen Matti Buys- se. zaterdag 23 februari 2002 door Raymond de Frel KLOETINGE - Francis Lokerse kan zich qua lengte makkelijk meten met Braziliaanse voet ballers als Wamberto en Rober to Carlos. De getinte huid van de middenvelder van SSV'65 roept indirect al associaties op met warme oorden en het geelgroene shirt van Brazilië zit hem als ge goten. De roots van de 18-jarige Bevelander liggen in het land van Pelé, samba en salsa, maar eigenlijk is dat voor Lokerse niet meer dan een gegeven. „Je hoeft mij dus echt niet in tv-pro- gramma's als Spoorloos te ver wachten." Francis Lokerse was een half jaar oud toen hij. vanuit Recife naar Nederland kwam. Logi- schex-wijs kan hij zich daax-om vrijwel niets herinneren van zijn periode in Brazilië. Hij om schrijft zichzelf zelfs als een oex-Hollander, maar als hij moet kiezen tussen een televi- sieverslag van een interland van Brazilië en een wedstrijd van Nederland volgt toch een lange stilte.,Dan wordt er van het ene naar het andere kanaal gezapt. Het Braziliaanse voetbal vind ik heel mooi. Ik heb het idee dat Braziliaanse spelers meer voor de eer van hun land spelen dan Nederlandse voetballers. En Brazilianen kunnen in elk geval veel beter penalty's nemen dan Nederlanders", zegt Lokex-se met een glimlach. Koppen ,Ik houd zelf ook van individue le acties. En dat terwijl ik hele maal niet zo'n technische speler ben. Eigenlij k ben ik allesbehal ve een typische Braziliaanse straatvoetballer. Ik moet echt nog veel technischer worden, maar probeer daar wel aan te wei'ken door vaak acties te ma ken. En ja, het koppen zou ook beter kunnen. Maar ik ben maar 1.68 meter, dus dat is lastig. Ik groei jammer genoeg niet meer, want er had van mij best nog wel een beetje bij gemogen." De in Kloetinge woonachtige HBO-student informatiekunde moet het in het veld voor-al van zijn tomeloze inzet hebben. „Je zou kunnen zeggen dat strijd mijn motto is. Ik ga altijd met Francis Lokerse is binnen de lijnen een bikkelaar en een bijtertje. volle overgave voor de winst, want het gaat volgens mij nooit vanzelf. Ik heb er ook flink de pest in als andere spelers niet hard genoeg meewerken." Fi-ancis Lokerse typeert zich binnen de krijtlijnen als een bikkelaar, een bijtertje in de po sitieve zin van het woord.,Ik zal in een gevecht om de bal nooit terugtrekken. Ik raak natuur lijk wel eens iemand, maar ik ga wel altijd puur voor de bal. Het is nooit mijn opzet om een speler pijn te doen, maar het kan na tuurlijk wel eens gebeuren. Dat hoort er gewoon bij. Als je daar niet tegen kan, moet je maar een sport als dammen gaan doen. Ik gooi altijd de beuk erin, voox-al omdat ik heel slecht tegen mijn vexiies kan. Je kan nog zo lekker spelen, maar als je uiteindelijk verliest, verpest dat echt alles. Als we vei-liezen, baal ik daar nog tot lang na de wedstrijd van. Pas als ik thuis ben, kan ik een nederlaag laten bezinken." Kloetinge Bij eersteklasser SSV'65 maakt Lokerse dit seizoen voor het eerst deel uit van de eerste selec tie. Tot twee jaar geleden speel de de Bevelander in de jeugd van Kloetinge, maar interne problemen zox-gden ervoor dat vrijwel het hele A-team de club verliet. Lokerse verkaste naar SSV'65, waar hij vox-ig jaar deel uit maakte van het tweede elftal en in de tweede competitiehelft al regelmatig als invaller het eer ste team mocht versterken. Sinds dit seizoen behoort hij tot de selectie van trainer Cees Houtepen en de laatste weken mocht Lokerse vanaf de aftrap meedoen. De Goese club doet het als debu tant in de eerste klasse met een vijfde stek heel verdienstelijk, vindt ook Lokerse. „Het gaat ei genlijk boven verwachting. Er zijn wel een paar goede ploegen in deze klasse, maar voor veel teams hoeven wij niet onder te doen. Ik denk dat een vijfde plaats voor SSV'65 heel reëel is. Wellicht zit er zelfs iets meer in." Vöiïg weekeinde kreeg SSV'65 foto Willem Mieras thuis met 5-1 een flink pak slaag van Heex-jansdam. „We waren absoluut niet fel genoeg. Het eerste halfuur ging het nog wel aardig, maar na twee tegengoals liepen we voort durend achter de feiten aan", blikt Lokerse terug. Vandaag (zatei'dag) wacht de thuiswedstrijd tegen Achilles Veen, dat met Heerjansdam op een gedeelde tweede plaats bi vakkeert. Op papier dus een lastige klus voor de Bevelanders, maar of dat ook in de praktijkzo zal zijn, durft Lokerse niet te zeggen. „Wij zijn geen ploeg om con stant het spel te maken, maar we zijn ook geen team dat de hele wedstrijd voor de eigen goal blijft hangen." VLISSINGEN - De loting voor de vijfde ronde van de Amstel districtsbeker heeft Kloetinge en Terneuzen opnieuw aan el kaar gekoppeld. De beide hoofdklassers troffen elkaar in de voorbereiding op dit seizoen ook al in het Amstelcup-toer- nooi. Kloetinge won toen met 2-0 en is zatex-dag 30 maart op het Wes- selopark wederom gastheer van de zondag-hoofdklasser-, Ter neuzen bereikte de vijfde x-onde door een 4-3-overwinning op ri vaal Hoek en Kloetinge bleef met dezelfde cijfex-s tegen zon dag-vierdeklasser Steen nipt aan de positieve kant van de score. Op 30 maait staat even eens het bekerduel tussen zon dag-derdeklasser Zierikzee en het Goese SSV'65 gepland. De Meeuwen speelt zatex-dag 9 maart thuis tegen Oostkapelle en HW'24 moet het maandag 1 april in Roosendaal opnemen tegen BSC. VLISSINGEN - In zwembad De Zijl in Leiden komen vandaag en morgen elf Zeeuwse jeugd- zwemmers in actie tijdens de landelijke Speedo finales. Het evenement is de laatste jaren uitgegroeid tot een waar Neder lands kampioenschap zwem men voor de jeugd onder twaalf jaar. Voor deze Speedo finales zijn in elke categox-ie de beste achttien zwemmers van Nederland uit genodigd. Er wordt zowel bij de jongens als bij de meisjes ge zwommen in de categorieën mi- nioren 6,5 en 3/4. De zwemmers konden zich daarvoor plaatsen tijdens de speedowedstrijden die in elke ï-egio zijn gehouden. Voor Zeeland komt Shanyra van Bambost van De Schelde uit Terneuzen op alle vijf de afstan den uit in de categorie meisjes minioren 6. Van Bambost zwemt de 100 meter vlinderslag, rug slag, vrije slag en schoolslag en de 200 meter wisselslag. In de categorie jongens minio ren 6 komt Yair Klazen van het Vlissingse Stormvogel in het water bij de 100 meter vlinder slag, rugslag en vrije slag en de 200 meter wisselslag. Bas van Houwelingen van De Schelde zal in de categorie jon gens minioren 3/4 de onderde len 100 meter vrije slag, wissel slag en schoolslag afwerken. Basketbal New York. NBA. Cleveland Cavaliers- LA Lakers 97-104, Washington Wizards - New Jersey Nets 82-93. Schietingen Seniorenschieting 's-Heerenhoek. Wip 1:1e Hoofdvogel C. Eversdijk (st. Sebas- tiaan), 2e Hoofdvogel B. Bos (st. Sebasti- aan), 1e Zijvogel A. v.d. Dries (Vrije Schutters), 2e Zijvogel B. Bos (st. Sebas- tiaan), 3e Zijvogel J. Harinck (Diana), 4e Zijvogel P. Vette (Concordia), 1e Kal J. Pompernolle (Soranus), 2e Kal A. v.d. Dries (Vrije Schutters), 3e Kal J. Wouter- se (Victoria), 4e Kal J. v.d. Guchte (Zorg- vlied). Meeste kleine vogels: J. v.d. Dries (Eensgezindheid). Vliegende vogel: J. Harinck (Diana). Skiën Bad Hofgastein. NK alpineskiën, slalom. Mannen: 1. De Man (Alkmaar) 1.41,35, 2. Oosterbaan (Nijmegen) 1.41,61, 3. Van der Riet (Hoofddorp) 1.49,47. Combina tie reuzenslalom en slalom: 1. Ooster baan. Vrouwen: 1. Bruggink (Wieringer- waard) 2.01,87,2. De Quartel (Dordrecht) 2.04,31, 3. Egger (Fügen, Oos) 2.05,09. Combinatie: 1. Zeeman (Alkmaar). Sportprijsvragen Lucky Day: 1 -14-15-18-21 -25-27-31 - 34-38-41-42-43-48-54-58-59-64-69- 76. (onder voorbehoud) Olympische loterij. Winnende getallen, rood: 793774. Blauw: 524997. Groen: 674325. Geel: 520535. Zwart: 573526. Ex tra nummer: 682428. Tennis Rotterdam. Mannen, 965.000 euro. Man nen, kwartfinales: Ljubicic (Kro) - Heu- berger (Zwi) 6-3 3-6 6-3, Henman (GBr/6) - Ulihrach (Tsj)7-56-3, Escudé(Fra)-Fede- rer (Zwi/7) 3-6 7-67-5. Dubai. Vrouwen 670.000 euro. Halve fi nales: Testud (Fra/4) - Venus Williams (VSt/1) 1-6 7-6 6-4, Mauresmo (Fra/3) - Seles (VSt/2) 6-4 6-3. Memphis. Mannen, 900.000 euro. Twee de ronde: Sargsian (Arm) - Bjórkman (Zwe/6) 1-6 6-3 7-6. Roddick (VSt/2) - Sa (Bra) 5-7 6-46-3, Haas (Dui/1) - Gimelstob (VSt) 7-6 6-2, Martin (VSt) - Sanguinetti (Ita) 7-57-6, Blake (VSt/8) - Dent (VSt) 6-2 4-6 6-3. Vrouwen, 195.000 euro. Kwartfinales: Stevenson (VSt/4) - Talaja (Kro) 6-1 4-6 6- 2, Jidkova (Rus) - Nejedly (Can) 7-6 6-2, Sugiyama (Jap/3) - Adriana Serra-Zanet- ti (lta/5) 6-0 6-4, Raymond (VSt/2) - Cray- bas (VSt) 6-4 6-4. Buenos Aires. Mannen, 450.000 euro. Tweede ronde: Calleri (Arg) - Meligeni (Bra) 5-7 6-3 6-3, Acasuso (Arg) - Gauden- zi (Ita) 6-46-4, Zabaleta (Arg) - Rios (Chl/7) 7-6 1-6 6-3. Bogota. Vrouwen, 195.000 euro. Twee de ronde: Suarez (Arg/3) - Vanc (Roe) 6-3 6-3, Beigbeder (Fra) - Vaskova (Tsj) 3-6 6- 4 6-4, Salerni (Arg) - Dominguez Lino (Spa) 7-6 6-4, Castano (Col) - Leon Garcia (Spa/2) 6-3 2-6 6-2. Voetbal Eerste divisie. TOP Oss - Cambuur L. 0-3 (0-1). 37. Dur- musoglu 0-1,53 Bruin 0-2,90. Bruin 0-3. Scheidsrechter: De Graaf Toeschou wers: 1800. Rode kaart: 71. M. Eveleens (TOP). Gele kaart: Guyt (TOP), Durmuso- glu, Heidens (Cambuur). MVV - Heracles Almelo 2-3 (1-2). 9. Plat voet 0-115. Wijngaarde 1 -137. Buikema 1-2, 47. Liobardi 2-2, 60. Smit 2-3. Scheidsrechter: Karremans. Toeschou wers: 2808. Gele kaart: Looms, Ayhan, Platvoet (Heracles). Eindhoven - VVV 6-0 (2-0). 39. Jacobs 1 0,43. Van Kallen 2-0,47. Mihci 3-0,51Mi- hci 4-0, 74. Van Kallen 5-0, 85. Laponder 6-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toe schouwers: 1168. Gele kaart: Wellens (Eindhoven), Verdellen, Porte, Seijkens (VVV). Excelsior - Go Ahead Eagles 1-1 (0-0). 64. Lopes 1-0,90. Van Arum 1-1 (strafschop). Scheidsrechters: Sterk. Toeschouwers: 1635. Rode kaart: 80. Langenberg (GA Eagles) 2x geel. Gele kaart: Supusepa (Excelsior), Kooiman (Go Ahead Eagles). FC Zwolle - Dordrecht '90 6-1 (4-0). 5 Marco Roelofsen 1-0, 24. Lim-Duan 2-0, 39. Lim-Duan 3-0, 40. Van Steeg 4-0, 53. Richard Roelofsen 5-0 (strafschop), 60. VanderWoude5-1,89.Slot6-1.Scheids- rechter: Koopman. Toeschouwers: 3100. Gele kaart: Van Steeg (Zwolle), Van der Net, Boogers (Dordrecht). Turkse competitie: Kocaelispor - Besik- tas 0-2. Stand aan kop: Galatasaray 23- 50, Besiktas 24-50, Fenerbahce 23-46, i Ankaragucu 23-42. Wielrennen Ronde van de Riviera Ligure Ponente. Derde etappe, Alassio - Savone: 1. Betti- ni (Ita) 157 km in 3.51.11,2. Dufaux (Zwi), 3. Savoldelli (Ita), 4. Sacchi (Ita), 5. Gajicic (Joe). Algemeen klassement: 1. Bettini 11.25.20, 2. Ongarato (Ita) 0.04, 3. Du faux, 4. Sacchi 0.06,5. Savoldelli. Ronde van Rhodos. Tweede etappe: 1. Minali (Ita) 122 km in 2.47.23,2. Scotti (Ita ),3. Anastopoulos(Gri),4. Urban (Dui), 5. Van Dijck (Bel), 8. Kemna, 40. Van der Ven, 43. Van Dooren, 48. Reinerink, 65. Löwik. Algemeen klassement: 1Cancel- lara (Ita) 7.14.54, 2. Rogers (Aus) 0.06, 3. I Newton (GBr) 0.07,4. Sandstod (Den), 5. I Sinkewitz (Dui) 0.08,17. Kemna 0.14,47. Van derVen 0.23,51Reinerink, 57. Löwik I 0.25,74. Van Dooren 0.36. EINDHOVEN - De hamstring blessure van Arnold Bruggink is niet van ernstige aard. Dat heeft onderzoek in een ziekenhuis in Geldrop vrijdag uitgewezen. Er was geen spx-ake van een scheuring, dé hamstring bleek slechts opgerekt. Bruggink viel donderdagavond in Eindhoven in de wedstrijd voor de UEFA- beker tegen Leeds United in de 36e minuut uit. Afgewacht moet worden of de spits op tijd her steld zal zijn voor de return vol gende week donderdag in Leeds. Zondag moet hij in elk geval de competitiewedstrijd tegen FC Utrecht missen. ANP BREDA - Flip Saloiné is in de vijfde wedstrijd van de mara thoncompetitie in Breda op een derde plaats geëindigd. De vete raan uit Breskens kwam na een eindsprint met een kopgroep van vijf schaatsers als derde over de finish. Jaap Nieuwenhuijze uit 's-Heer Arendskerke moest achter Sa lomé genoegen nemen met de vijfde plaats. De overige Zeeu wen Cees de Goffau uit Rilland, Maarten Janse uit Wolphaarts- dijk en Goesenaar Gerhard Ge- j elings eindigden respectievelijk op een tiende, twaalfde en veer tiende plaats. door Barry van der Hooft VLISSINGEN De zaalvoetbal lers van Matisse/Intersport zul len met een slecht gevoel op de afgelopen week terugkijken. De Goese ploeg werd maandag in het bekertoernooi in Wouw na strafschoppen uitgeschakeld door tweedeklasser Cafini en verloor twee dagen later het competitieduel met ZVH/Mor- res. Matisse leidde in Hulst bij de rust met 5-2, maar ging in de slotfase alsnog onderuit (6-5). Hoofdklasser FM Sranang be reikte wel de finale van de dis trictsbeker. Door onder andere drie doelpunten van Clarence Pahlad werd het Brabantse Re- bikaf met 7-1 aan de kant gezet. Sranang speelt daardoor op 18 maart in Goes de finale tegen Cafini. Cafini-Matisse/Intersport 2-2 (Cafini wint na strafschoppen): Coach Theo Hoogerland reisde met zijn stei-kste team af naar Wouw en dat leek in de ope ningsfase zijn vruchten af te werpen. Matisse nam via Bud Aschman en Niels Paardekoo- per een 2-0-voorsprong en leek op weg naar een simpele zege. Maar omdat daarna kans na kans om zeep werd geholpen, kon Cafini terug in de wedstrijd komen en zelfs voor rust de stand gelijk trekken: 2-2. Na de rust kreeg Matisse nog legio kansen om weer op voorsprong te komen, maar de Goesenaren kregen de bal er niet in. Straf schoppen moesten daarom de beslissing brengen en omdat Cafini slechts één keer miste en Matisse twee keer (Ron Brusket en Bud Aschman) zagen de Goe senaren de bekerfinale aan hun neus voorbij gaan. Rebikaf-FM Sranang 1-7: Sra nang speelde tegen het twee klassen lager spelende Rebikaf een slechte wedstrijd, maar wist wel al in de eerste 25 minuten het verschil te maken. Ramon Dahoe en Clarence Pahlad (2x) zetten Sranang op een comfor tabele 3-0-voorsprong en nadat Rebikaf had tegengescoord zorgde Robbie Dahoe voor 4-1. In de tweede helft was het ni veau wedei'om niet al te best, maar Sranang was wel gewoon de betere ploeg. Rosanno Acton, Ramon Dahoe en Pahlad wisten nog te scoren voor Sranang dat daardoor nu favoriet is in de fi nale tegen Cafini. ZVH/Morres-Matisse/Inter- sport 6-5: In deze Zeeuwse der by in de eerste klasse versche- (Advertentie) nen beide ploegen met een aantal invallers en zonder wis sels aan de aftrap. Moires, dat het onder andere zonder de ge stopte Arno Zwegers moest doen, was in de openingsfase de betere ploeg en nam via Miguel Nafa en Lariy Vink een 2-0- voorsprong. Daarna nam Matis se het heft echter in handen en liep voor rust uit naar 2-5 door doelpunten van Eric Flore. Cor nells Verkuil (2x) en Bas de Koeijer (2x). Tot twaalf minuten voor tijd bleef het 2-5, maar toen bracht Larry Vink met twee treffers binnen één minuut de spanning weer terug: 4-5. Matisse, dat tot dat moment ge groepeerd had gespeeld, ging op zoek naar de zesde treffer maar kreeg het deksel op de neus. Ralph Zegers stelde met twee doelpunten alsnog de zege voor de Zeeuws-Vlamingen veilig: 6- 5. FC Dauwendaele-Amigo/De Post 7-2: Amigo/De Post speel de een verdienstelijke wed strijd, maar bleek toch een maatje te klein voor FC Dau- wendaele. Bij de rust leidden de Middelburgers door Joxrit Schuurman (3x) en Julio Fa- gundez al met 4-1. Reinier Scholten scoorde bij een 3-0- stand tegen. Remco Krijger scoorde namens de Goese ploeg in de tweede helft opnieuw te gen, maar Dauwendaele leidde op dat moment al met 6-1 door Rickj' Snoek en Maurice Steke- tee. Het slotaccoord was voor Jorrit Schuurman, die met zijn vierde treffer de eindstand op 7- 2 bepaalde. van onze sportredactie ROTTERDAM - Door een flinke financiële injec tie kan tennisvereniging De Stoof uit Koudekerke in augustus het vijfde Open Zeeuwse toernooi voor rolstoeltennissers houden. Voorzitter Jan Delfsma (op de foto achteraan in het midden) van De Stoof nam gisteren samen met de rolstoeltennissers Angela Maas (links) en Wal ter de Leeuw tijdens het ABN/AMRO-toernooi in Rotterdam een cheque van 2500 euro van Martin air Catering in ontvangst „We zijn blij met het geld", zegt Delfsma. „Door deze bijdrage kunnen we ons eerste lustrum vieren. Voor het bestaan van ons toernooi en het rolstoeltennis in het bijzonder is dit heel mooi." foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 20