Marijkestraat is slechte staat zat PZC RET Negen dagen in schrijnend India oOPTüiACTIÜ P W S 4 nd i-fiu-f rpjn fsle wereld van ie. Gezondheidszorg! 18 Twintig bewoners vragen gemeente Terneuzen in brief om actie Theatergroep Benjamin speelt stuk over pesten College Oostburg wil verder met uitwerken structuurvisie Cadzand Carnavalsmarkt in Heikant LAATSTE HK ACTIEPAKKET 1: ACTIEPAKKET 2: I Actie demo auto's en Company Cars Nissan Nederland PRIMER A O V E R Z I C H T WEBS I® simIMi 0 EEN ADVERTENTIE IN DE PZC, DAAR DOE JE GOEDE ZAKEN MEE. de opleiding tot VERPLEEGKUNDIGE Saam V vrijdag 22 februari 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - Bewoners van de Terneuzense Marijkestraat zijn het zat. De trottoirs in de straat en een aantal terrasjes in voortuinen zijn verzakt, er ligt nog steeds zand van weken gele den verrichte werkzaamheden en schademeldingen worden niet door verzekeraars in be handeling genomen. Twintig straatbewoners hebben de gemeenteraad een brief ge stuurd, omdat hun straat, die enkele jaren geleden nog door de gemeente is opgeknapt, er af en toe uitziet als een 'maanland schap'. De ellende begon op 13 december vorig jaar, toen er een waterleiding sprong bij werk zaamheden aan de waterlei ding. Verschillende tuintjes en gevels zaten onder het slik en lak en ruiten van auto's raakten onder de krassen. De tuinen en gevels van de di rect betrokken huizen zijn op kosten van de aannemer schoongemaakt, maar een ka potte magnetron en bekraste autoruiten zijn nooit vergoed, zeiden verschillende bewoon sters gisteren. De bestrating in een aantal voortuinen, die op de schop moesten om een aantal leidingen te vernieuwen, ziet er ook na twee keer herstraten nog niet uit, liet H. Setterich zien. De bewoners stuurden een brief naar de gemeente, omdat ze niet weten wie ze aansprakelijk moeten stellen voor de verzakte stoepen. Na de overlast door werkzaamheden aan de water leiding is de straat opnieuw opengebroken voor het vervan gen van telefoonkabels. Boven dien zijn er verschillende aan nemingsbedrijven in de straat actief geweest. Een woordvoerster van Delta Nuts bevestigde gisteren dat in december schade is ontstaan, maar volgens haar moet alle schade van Delta Nuts-werken intussen zijn afgewikkeld. „We hebben nog een keer contact ge had met de aannemer die de werken heeft uitgevoerd. Die heeft ons laten zien dat hij de schadebedragen heeft betaald. Een medewerker van ons heeft vervolgens met eigen ogen nog maals gekeken naar de bestra ting. De sleuf die voor de ver nieuwing van waterleidingen is gegraven - overigens maar een half metex-tje breed - is volgens de i-egels dichtgelegd. Over ver zakkingen door werkzaamhe den van andere instanties weet ik uiteraard niets." van onze regioredactie TERNEUZEN - Theater Benja min uit Groningen speelt maan dag 25 en dinsdag 26 februari voor de brugklasleerlingen van scholengemeenschap De Rede in Terneuzen Game Over, een theatervoorstelling over pesten op school. Game Over is ontwikkeld in het kader van het Nationaal Onder wijs Protocol tegen pesten. Sinds begin 1997 is de voorstel ling al meer dan duizend keer gespeeld voor ruim honderd duizend leerlingen. Benjamin geeft in Game Over voorbeelden van pest in ver schillende schoolsituaties. In korte, clip-achtige scènes krij gen de leerlingen te zien hoe pla gen in pesten uitmondt en hoe de onmacht van een gepest meisje geleidelijk toeneemt. Uiteindelijk bepalen de toe schouwers wie de echte verlie zer is. Uit onderzoek blijkt dat dage lijks duizenden kinderen met angst naar school gaan omdat ze bang zijn gepest te worden. Game Over laat op realistische wijze zien wat het effect van pesten is en dat er iets tegen ge daan kan worden. De gedragspatronen van het slachtoffer, de pestkop en de meeloper worden uitgebeeld en ook de oorzaken van het pestge drag worden belicht. Michel Cijsouw (15) uit Wemeldinge verbleef negen dagen lang in India om met eigen ogen het armoedige bestaan van de bevolking te zien. foto Willem Mieras door Ron Magnée WEMELDINGE - Nog dizzy van de jetlag keerde de vijftien jarige Michel Cijsouw woens dag terug op vaderlandse bo dem. Negen dagen verbleef de scholier in India om met eigen ogen te zien hoe schrijnend de situatie van de lokale bevolking Hij is zijn reis nog niet helemaal te boven. Negen dagen lang maakten hij en nog twintig scholieren uit het hele land een reis naar Vishtar in de Indiase deelstaat Madi-as. Daar kon de scholier van het Goese Buys Ballot College met eigen ogen zien waar het geld heen gaat dat hij de komende maand hoopt in te zamelen. Oi'ganisator van het project is Going Global, een project van de Unie voor Chris telijk Onderwijs. Voor Michel was het een ï'eis vol onuitwisbare indrukken. Eén van de eei'ste programma punten was een bezoek aan een school voor gehandicapten. Mi chel: „Als geestelijk of lichame lijk gehandicapte heb je het in India extra moeilijk. Ouders willen het vaak niet accepteren en de kinderen hebben bijna geen kans op een fatsoenlijk be staan. Wij gingen naar een school waar ze proberen de kin- dex'en toch concrete vaardighe den aan te leren. De kinderen maken enveloppen of kaarsen die dan verderop in de kerk wor den verkocht." Kindslaven Eén van de meest aangrijpende verschijnselen was dat van de kindslaven. „Vaak zie je dat kleine boertjes geld lenen bij grootgrondbezitters. Op den duur kunnen die boeren zo in de schulden raken dat ze hun eigen kinderen moeten verkopen." In het geheim was er een afspraak gemaakt met Rawi, een kindslaaf van twaalf jaar. „Hij vertelde hoe hij zichzelf had verkocht, zodat zijn moeder me dicijnen kon kopen. Hij was dapper en soms opgewekt, maar af en toe zag je ook de tranen in zijn ogen. Daar krijg je dan echt kippenvel van." De komende maanden gaat Mi chel zich op het Buys Ballot Col lege inzetten om zo veel moge lijk geld in te zamelen. door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Ondanks het feit dat er ruim veertig reacties lig gen, is het college van B en W van Oostburg van mening dat er geen fundamentele bezwaren bestaan tegen de structuurvisie voor Cadzand-Bad. Volgens wethouder C. Bolijn zijn de be zwaren samen te vatten als 'ik ke, ikke, ikke en de rest kan stik ken'. Of de structuui-visie, opgesteld door stedebouwkundige Bhaloti'a, zal moeten worden aangepast naar aanleiding van deze 'visies', zal overlegd moe ten worden met de opsteller zelf. Voor het college vormt het gege ven dat de definitieve versie nog niet is vastgesteld in elk geval geen reden om vexwolgstappen uit te stellen. De VVD- en D66- fractie in de raad hadden er ech ter moeite mee om al honderd duizend euro beschikbaar te stellen, onder meer voor een markt- en financiël haalbaar heidsonderzoek, zonder dat de maatschappelijke haalbaar heid van het plan vaststaat. Verkeerde volgorde WD 'er JProvoost vond dat het college uitging van de verkeerde volgorde. Hij twijfelde zeer aan de mogelijkheid om nog zaken bij te stellen, te schrappen of voor alternatieven te verruilen. „Als de uitkomst van het ver- volgondei'zoek negatief is, is al het eerder uitgegeven geld - 570.000 gulden - dan wegge gooid?" Volgens hem onder- schat de gemeente de weerstand tegen het plan. Ook miste hij de aansluiting met Sluis-aan-Zee in het plan, iets waar ook de On- dememers Vereniging Cadzand op had aangedrongen. „Het kan toch niet zo zijn dat de onderne mers in Cadzand straks alleen maar mogen zwaaien naar de bootjes, op weg naar Sluis?" Weerstand Volgens wethouder C. Bolijn is eerder afgesproken Sluis-Aar- denburg niet in de wielen te rij den en niet te wei-ken aan con currerend 'Cadzand-aan-Zee', compleet met jachthaven en voorzieningen. Daar heeft de WD-fractie zelf mee inge stemd, herinnerde PvdA'er J. Wielakker hem. De weerstand valt in haar ogen best mee, er liggen geen fundamentele be- zwaren. A. Verhage van D66 was niet zozeer tegen het kre diet, alswel tegen de weg die be wandeld wox-dt. „Geef eerst in zicht in de bezwaren." Bolijn, bijgestaan door raadsle den van de andei'e pai*tijen, vond juist belangrijk dat de vaart er in bleef en dat gauw duidelijk moet worden waar in Cadzand-Bad voor de gemeente 'winsituaties' te halen zijn. „De kosten gaan voor de baat." Obstakels Zij vond de kritiek van Provoost dat ondernemers met concrete plannen op allerlei praktische obstakels stuiten, niet eerlijk. „Ik daag u uit morgen met deze mensen langs te komen. Waar schijnlijk gaat het gewoon om goedkope oplapplannen en daar willen we juist vanaf." HEIKANT - In en om de bouw loods aan de Magdalenastraat in Heikant wordt op zaterdag 2 maart een carnavalsmarkt ge houden. De gezamenlijke carnavalsver enigingen die in deze loods hun onderkomen hebben, zetten de ze beurs in samenwerking met de Brabantse carnavalsfedera tie de Westhoek op touw. Inmid dels zijn zo'n tweehonderd verenigingen bij de Westhoek aangesloten. De liefhebbers kunnen op zondag 24 februari eerst al terecht in zaal van der Hooft in Zevenbergen om huil spulletjes te koop aan te bieden of op zoek te gaan naar nieuw materiaal voor het volgende zottenfeest. Hier woi-dt voorna melijk fotomateriaal van wa gens en andere attributen ten toongesteld. In Heikant staan veel praalwagens op het terrein opgesteld. Daarnaast hangen in de loods de nodige foto's en kle ding van groepen. Het is op de markt ook mogelijk om delen van een 'praalwagen te kopen. De Zeeuwse carnavalsmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. 28 Maart a.s. is het zover. Dan is de introductie van de nieuwe Nissan Primera. Het huidige model zal dus worden vervangen voor een compleet nieuwe auto met vele nieuwe snufjes. Dit heeft helaas ook tot gevolg dat de nieuwe Primera fors in prijs zal stijgen. Het verschil tussen nu een Primera kopen of straks het nieuwe model kan oplopen tot wel 4.000.- 3 jaar of 100.000 km GRATIS garantie 2 jaar GRATIS onderhoud En 2000.- korting op de nieuwprijs (Dit actiepakket !s geldig tot ortkrdatiim 284)3 2002 es is alleen voor nieuwe auto's. Het gratis onderhoud is voor een maxjrauaa^van 45.000 km.). 3 jaar of 100.000 km GRATIS garantie En 2300. korting tip de nieuwprijs (Dit actiëpakket is geldig tot orderdatum 28-03-2002 en is aüé^paajgr nieuwe auto's). Deze auto's zijn maximaal 18 maanden oud en hebben kortingen op de nieuwprijs tot wel 4.000.- (Deze auto's zijn demonstratieauto's van ons bedrijf en Company Cars van Nissan Nederland) 1 1.8 5-drs. B.Edition, blauw, nieuw VERKOCHT 13 2.0 4-drs., Elegance-M6, groen, 09-2001 VERKOCHT 2 1.8 5-drs. B.Edition, zilver, nieuw VERKOCHT 14 1.8 4-drs. Sport+, 03-2001 3 1.8 5-drs. B.Edition, blauw, nieuw VERKOCHT 15 1.8 4-drs. Luxury+, zilver, nieuw 4 1.8 4-drs. Luxury, rood, 09-2001 16 1.8 5-drs. B.Edition, zilver, nieuw VERKOCHT 5 1.8 4-drs. Luxury, groen, 09-2001 VERKOCHT 17 2.0 4-drs. Elegance, zwart, nieuw VERKOCHT 6 1.6 Estate Comfort, blauw, 10-2000 VERKOCHT 18 1.8 5-drs. B.Edition, zilver, nieuw VERKOCHT 7 1.8 Estate Luxury-i-, groen, 09-1999 VERKOCHT 19 1.8 5-drs. Estate Comfort, rood, 09-2001 VERKOCHT 8 1.8 Estate B.Edition, blauw, nieuw VERKOCHT 20 2.0 5-drs. Sport-»-, blauw, nieuw VERKOCHT 9 2.0 Estate B.Edition, zilver, nieuw VERKOCHT 21 1.8 Estate B.Edition, zilver, nieuw VERKOCHT 10 1.8 5-drs. Comfort, zilver, 10-2000 22 1.8 5-drs. Comfort, groen, 10-2000 VERKOCHT 11 1.6 5-drs. Comfort, blauw, 09-2000 23 1.8 5-drs. Sport, zilver, nieuw 12 2.0 4-drs. Sport+zilver, 09-2000 24 1.8 4-drs. Luxury, rood, nieuw VERKOCHT AUTOMOBIELBEDRIJF Handelspoort 6, Terneuzen, 0115-649000. Geopend maandag t/m zaterdag, vrijdag koopavond. Hé verplegende! Zin in een werkvakantie? Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onvergefelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en ziekenverzorgenden. Het kost je een weekje van je vrije tijd. maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. Meer informatie? Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl de Zonnebloem Help het geluk 'n handje: collecteer voor Kinderhulp! Het Nationaal Fonds Kinderhulp zoekt collectanten voor de landelijke collecteweek in het voorjaar Helpt u mee! Bel 0570 6II899. Suzanna van Hofwegen, leerling-verpleegkundige: Het geeft mij veel voldoening om mensen te begeleiden bij moeilijke en blijde gebeurtenissen M: In september start Een opleiding met een maandsalaris en een baangarantie Het eerste jaar van de beroepsbegeleidende leerweg (BBL) bestaat de eerste 9 maanden uit theorie- en praktijklessen op school en in het ziekenhuis en je krijgt zakgeld (minimaal 401maximaal l .158). Daarna begint het echte werken. Je ontvangt dan een leerlingensalaris (minimaal 996, maximaal 1.406). Je start in het ziekenhuis, later in de opleiding ga je ook naar de Thuiszorg. Het werken wordt afgewisseld met lesweken op het ROC Westerschelde in Terneuzen. Je aanvangssalaris na diplomering bedraagt ongeveer 1.483 met een uitloop naar 2.410 bruto per maand op fulltime basis (exclusief onregelmatigheid toeslag). De werkgever betaalt je hele opleiding. Tijdens je (werk)opleiding maak je ook al kennis met de zorgcategorieën. Doordat je brede ervaring opdoet, kun je met je diploma op vele terreinen in de gezondheidszorg terecht. De opleiding tot verpleegkundige duurt 4 jaar. Als vooropleiding vragen we MAVO (alle vakken op D-niveau), VMBO (de theoretische of de gemengde leerweg met techniek, economie of zorg en welzijn), een HAVO- of een VWO-diploma. Een gelijkwaardig (buitenlands) diploma is uiteraard ook goed. Als je al beschikt over het diploma ziekenverzorgende of MDGO-vp, kun je ook solliciteren en kom je zelfs in aanmerking voor een studieduurverkorting. Wil je meer weten over jouw mogelijkheden in de gezondheidszorg? Vraag dan de informatiebrochure aan bij het Onderwijsbureau van ROC Westerschelde Terneuzen (0115-641680) of bij mevrouw B. Soethaert, coördinator verpleging en verzorging niveau 4, ROC Westerschelde (0115-641600). Vragen over het werken binnen de instelling kun je stel len aan de heer J. Mank, hoofd opleidingen, Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, divisie ziekenhuis (01 15-688454). Kijk ook eens op onze websites: http://zeeuws-vlaanderen.ziekenhuis.nl en www.tzzv.nl of bezoek de algemene site met informatie over werken in de gezondheidszorg: www.zz.nl Om voor deze manier van werken en leren in aan merking te komen, solliciteer je bij de'Stichfing ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, divisie ziekenhuis. Je sollicitatiebrief kun je vóór 5 april 2002 sturen naar de dienst P&O, t.a.v. B. Fest, personeelsfunctionaris, Wielingenlaan 2, 4535 PA Terneuzen. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen is een regionaal ziekenhuis met alle algemene specialismen in huis. De 1100 mede werkers vervullen een spilfunctie waar het gaat om kwaliteit van de medische zorg. Deze kwaliteit kan alleen worden bereikt als er steeds voldoende mensen worden opgeleid. THUISZORG De Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen heeft als doel de zelfstandigheid van mensen in de thuissituatie te bevorderen. Thuiszorg levert huis houdelijke hulp, verpleging, verzorging en begeleiding. Ook voorziet de thuïszorg.in dieetadvisering, ouder- en kindzorg en de uitleen van verpleègartikelen en hulpmiddelen. ROC WESTERSCHELDE Het Regionaal Opleidingen Centrum voor Zeeuws-Vlaanderen verzorgt diverse vormen vari beroepsonderwijs en volwasseneducatie. Bezoek de open dag! Je kunt een kijkje komen nemen in onze instellingen tijdens de open dag op zaterdag 2 maart van 11.00 tot 16.00 uur. Je bent dan van harte welkom in het ziekenhuis, locatie De Honte in Terneuzen en bij de thuiszorg in de Tijman in Terneuzen (op het Stadhuisplein).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 44