Dit is waar je van droomt Droevig 11 Kunstbende 2002 begint met Action Paint Event GETIPT Sade voegt weinig toe Spannende sound Jewel te folky Eerste zomerse plaatje 1. Shakira - Whenever Wherever (1 2. Marco En Sita - Lopen Op Het Water (2) 3. Within Temptation - Ice Queen (3) 4. R. Kelly - The World's Grea test 8 5. Dj Boozywoozy - Party Affair (4) 6. KateWinslet- What If (6) 7. Pink - Get The Party Started (5) 8. Gigi D'agostino - L'amour Toujours 7 7 (7) 9. Gordon Re-Play - Weet Dat Ik Van Je Hou (10) 10. R. Williams/N. Kidman - So methin'Stupid (12) 11. Brooklyn Bounce - Club Bi zarre (9) 12. Linkin Park - In The End (13) 13. Enrique Iglesias - Hero (11) 14. Lloyd - Elke Stap (15) 15. Alanïs Morissette - Hands Clean (31) 16. No Doubt - Hey Baby (14) 17. Shaggy - Hope (28) 18. Bubba Sparxxx - Ugly (20) 19. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (26) 20. Britney Spears - Overprotec fed (16) 21. Brandy - What About Us ?(47) 22. The Isley Brothers - Contagi ous (-) 23. Alicia Keys - A Woman's Worth (22) 24. Nas - Got Ur Self A (29) 25. Nickelback - How You Re mind Me (21) 26. Frans Bauer - Zie Je Al Die Zonnestralen (-) 27. Kane - Let It Be 17) 28. Hhb International - Country Roads (24) 29. De Poema's - Zij Maakt Het Verschil (30) 30. Sita - Happy (19) 31. Rene Froger - She (A Song For Maxima) (23) 32. De Vliegende Panters - Houdoe De Kassameisjes (18 33. Dj Meivin - L.OJ.S. (27) 34. Sarah Connor - From Sarah With Love (74) 35. K3 - Tele-Romeo (35) 36. Anastacia - Paid My Dues (25) 37. Parla Pardoux - Liberte 2002(37) 38. Volumia! - Nog Één Keer (38) 39. Kylie Minogue - In Your Eyes (-) 40. Daniel Bedingfield- Gotta Get Thru This (46) 41Def P The Beatbusters - Bubbelbad (44) 42. Di-Rect - Inside My Head (63) 43. P.O.D. - Alive (41 44. Starkoo - Laat Me Nu Toch Niet Alleen (42) 45. Outkast- The Whole World (39) 46. Nelly Furtado - Shit On The Radio (32) 47. Ppk - Resurection (34) 48. Sonic Inc. - The Taste Of Summer (50) 49. Jody Bernal - Chica Bonita (-) 50. Marco V - Godd (36) 51. De Deurzakkers Ft. Eric D - Pizzahaha 2002 (56) 52. Jennifer Lopez Ft. Ja Rul - I'm Real (40) 53. Alcazar - Sexual Guarantee (43) 54. Benny Neyman - LoatMer Lekker Goon (52) 55. Kylie Minogue - Can't Get You Out.. (48) 56. Guido En De Schintaler - Droomdanser (-) 57. Ian Van Dahl - Will 7 (55) 58. Kabouter Plop - Kabouter dans (51) 59. Jan Wayne Meets Lena - To tal Eclipse Of The Heart (-) 60. Enya - May It Be (-) 61Mary J. Blige - Dance For Me (59) 62. Partyboomer Ft Skijay Rob - Biertje (71 63. Enya - Only Time (61 64. Christina Milian - Am To Pm (49) 65. Usher - U Got It Bad (81) 66. Grad Damen - Ik Wil Met Je Dansen(33) 67. Westlife - Queen Of My Heart (65) 68. Stereophonies - Handbags And Glad rags (67) 69. Hhb International - Que Sera Sera (72) 70. De Glijers - Wie Is De Bob 7 (76) 71. Van Katoen - Kikke! (-) 72. Zware Jongens - Heidi Heidi Hoo (45) 73. Oceanlab Ft. Justine Suis - Clear Blue Water (57) 74. Ginuwine - Differences (68) 75. De Sjonnies - Zwemmen Zonder Slip (Hip Hip) (88) 76. Hulagirl - Hula All Over The World (-) 77. Michelle Branch - Everywhe re (-) 78. Ebon-E - On My Way (Hey What 2 Do) (60) 79. Jewel - Standing Still (82) 80. Riva Ft. Dannii Minogue - Who Do You Love Now7 (64) 81Live - Overcome (75) 82. Goldtrix Pres. A. Brown - It's Love (83) 83. Dave Matthews Band - The Space Between (69) 84. Charlene - Mijn Fotoboek (58) 85. Westlife - World Of Our Own (-) 86. Mad'house - Like A Prayer (-) 87. Elton John - This Train Don't Stop There Anymo (84) 88. Vader Abraham Pirn For- tuyn - Wimmetje Gaat, Pim- metje Komt (90) 89. Five For Fighting - Superman (It's Not Easy) (-) 90. Sum 41 - In Too Deep (-) 91. Andrea Bocelli - L'abitudine (-) 92. Def Rhymz - Weekend (-) 93. Clouseau - En Dans/Mooi (-) 94. Creed - My Sacrifice (54) 95. Lighthouse Family - Free /One (91) 96. Gordon Haskell - How Won derful You Are (-) 97. Train - She' On Fire (-) 98. Eros Ramazzotti - Per Me Per Sempre (89) 99. Frank Boeijen - De Liefde Gaat (100) 100. Tracy Chapman - Baby Can I Hold You (94) In heel Nederland wordt vol gende week woensdag met het Action Paint Event het start schot gegeven voor de Kunst bende 2002, de landelijke kunstwedstrijd voor iedereen tussen de 13 en 19 jaar. Voor Zeeland gebeurt dat in Goes. Jongeren gaan daar een groot schilderij, van tien bij twee me ter, maken. Dat wordt gedaan in de remise van Stadsbeheer in de Troel- stralaan 1 (onder de televisieto ren). De Goese wethouder C. Linssen van Cultuur zet rond 13.30 uur de eerste streken op het doek; daarna mogen jonge ren zich uitleven met verf. De Kunstbende heeft dit jaar als thema Actie. Je kunt in zes cate gorieën (muziek, taal, perfor mance, expo, dans en multime dia) meedoen aan de landelijke kunstwedstrijd. De voorronde voor Zeeland wordt dit jaar ge houden op 2 juni in de Stads schouwburg in Middelburg. Op 22 juni is de landelijke finale in Muziekcentrum Vredenburg in Utrecht. Nieuw dit jaar is de preview, ei genlijk een voorronde voor de voorronde. Doel daarvan is vooral, zo zegt Martin Mol van de Kunstbende Zeeland, om de Kunstbende te promoten en zo meer Zeeuwse jongeren op het idee te brengen om mee te doen aan de wedstrijd. Verder wor den dit jaar ook workshops webdesign gegeven. Meer infor matie op: www.kunstbende.nl en www.kunstbendezeeland.nl. Carla van de Merbel Metal Drie metal-bands (Abash, Mag gots en Blood Boil) treden van avond op in de Walk-Inn in Vlis- singen. Aanvang 21.00 uur. Dezelfde bands geven morgen avond, eveneens vanaf 21.00 uur, een concert in Kalashnikov in Terneuzen. Run Around De Brabantse coverband Run Around geeft vanavond een concert in De Pul in Bruinisse. Dit begint 21.00 uur. Ibiza House Party In discotheek Nighttrain in Middelburg wordt vanavond vanaf 23.00 uur de Ibiza House Party gehouden. Medewerking verlenen de dj's Nenes 'El Grin go', Arvie, Juan, DCT en Revolt. Remmelt, Muus en Japing Hugo Remmelt, Thijs Muus en Femke Japing treden morgen avond op in The Duke in Mid delburg. Het concert begint om 21.00 uur. Handsome 3Some Het Rotterdamse trio Handso me 3Some geeft morgenavond een concert in 't Beest in Goes. In het voorprogramma: Rebba the Loon. Aanvang 21.00 uur. The Sheer De band The Sheer treedt mor genavond vanaf 22.00 uur op in De Piek in Vlissingen. Silkstone De Haarlemse groep Silkstone geeft morgenavond een concert in Brogum, Zierikzee. In het voorprogramma staat Danny Vera Déla Vegaz, voorheen Till Dawn. Aanvang: 22.00 uur. Sade keerde anderhalf jaar geleden terug aan het pop front met Lovers Rock, een co me-back die meer ingegeven werd door het feit dat een ver nieuwde versie van de door haar zo aanbeden soulmuziek nu goed scoort, dan door het feit dat ze zelf veel te melden had. In Amerika malen ze echter meer om nostalgie dan om creativiteit en werd de Nigeriaanse volop in de armen gesloten, met een suc cesvolle tournee als fraaie bij komstigheid. Om het succes verder uit te melken is er nu ein delijk ook een live-album van Sade, Lovers Life (Epic/Sony Music). De cd bewijst twee dingen: dat Sade bijna twintig jaar geleden een hoop mooie liedjes maakte ('Smooth Operator', 'Jezebel' 'The Sweetest Taboo'; ze komen hier allemaal voorbij - maar ik mis 'Your Love Is King' en 'Hang On To Your Love' wel, eigenlijk) en dat ze anno 2002 daar maar weinig meer aan toe te voegen heeft. Gert Meijer Sade, Lovers Life, Epic 506125 2, tijd: 70:03. De muziek van Johnny Dowd komt uit de diepste kroch ten van zijn ziel en eerdere ver gelijkingen met Nick Cave zijn dus gerechtvaardigd. Maar waar Cave zij n zielenroer selen in meeslepende liedjes omzet is de sound van Dowd wat minder gemakkelijk te hante ren. Ook niet op het vierde album The Pawnbroker's Wife (Mun- cih), al zal dat vast en zeker de geschiedenis ingaan als Johh- ny's meest toegankelijke album. Dat komt dan vooral door de tweede stem van Kim Sher- wood-Caso. Zij geeft deze oer- folk en countryblues iets fri vools (zeker in de grappige versie van 'Jingle Bells'), maar daar staat tegenover dat Dowd hier en daar probeert de techno- dub van het vorige album Tepo- rary Shelter verder te ontwik kelen. vrijdag 22 februari 2002 Deze schijnbare botsing van culturen levert een spannende en intrigerende sound op. Je moet er even voor gaan zitten, maar dan heb je ook wat. G. M. Johnny Dowd, The Pawnbro ker's Wife, Munich MRCD 224, tijd: 45:16. Reeds twee maal stonden ze op Dynamo Open Air, een keertje al op Pinkpop en vorig j aar speelden ze in Mexico. Bovendien verkoch ten hun twee albums voor Nederlandse metalbegrip- pen al heel behoorlijk. Kort om, eigenlijk dachten de zes leden van Within Tempta tion dat ze al lang en breed aan hun plafond zaten. En geen van hen had ook maar een moment serieus reke ning gehouden met een dik ke hitsingle en een gouden plaat voor het tweede album Mother Earth. Maar Within Temptation kreeg het wel. Het lood zware, maar pakkende 'Ice Queen' staat al een aantal we ken hoog in de hitlijsten en wordt op 3FM bijkans grijs ge draaid. En van Mother Earth ging eind vorige maand het veertigdui zendste exemplaar over een Ne derlandse toonbank. Goud dus voor de bombastische rock/metalband uit de regio Gouda. ,,Dit is waar iedere band van droomtreageert zangeres en boegbeeld Sharon de Adel aan blijkt te slaan bij de 3FM- luisteraars is voor ons een be langrijke erkenning." Die erkenning heeft er nu wel toe geleid dat het momenteel een gekkenhuis is rondom Wit hin Temptation. De bandleden rennen van hot naar her en dat heeft Sharon den Adel en haar vriend annex Within Tempta- tion-gitarist Robert Westerholt als eersten doen besluiten om zich fulltime met de band bezig te gaan houden. Een verrassen de stap, omdat Den Adel kort na de release van Mother Earth nog aangaf de combinatie van mu ziek en werk zo prettig te vin den. „Klopt", reageert de zangeres, „maar als we ooit al een serieuze kans krijgen om van de band te gaan leven, dan is dat nu. En we vinden dat we het toch moeten proberen. Fulltime muzikant zijn lijkt ons toch ook wel ge weldig." Den Adel en Westerholt gaan zich naast de optredens, waar onder een toertje door Frankrijk in maart, en promotionele acti viteiten storten op songs voor een nieuw album, dat begin 2003 moet uitkomen. De overige bandleden, Jeroen van Veen (bas), Ivar de Graaf (drums), Martijn Spierenburg (key boards) en Ruud Jolie (gitaar) zijn wat minder betrokken bij het componeren en blijven der halve voorlopig nog gewoon werken. „Maar als de tijd daar is, dan gaan we er met z'n allen helemaal voor", verzekert Den Adel. Vlissingen Op welk label het nieuwe album zal verschijnen is nog de vraag. Het contract van Within Temp tation met het kleine DSFA Re cords uit Vlissingen is afgelopen en de band is volop in onderhan deling. Zowel met DSFA als met veel andere labels. „Er is ex treem veel belangstelling", zegt Sharon de Adel zonder enige ar rogantie. „We zitten in een goe de onderhandelingspositie. Het ligt nog helemaal open wat we gaan doen. In ieder geval willen we weer een stap voorwaarts maken. Niet alleen op het crea tieve vlak, maar ook wat betreft de randvoorwaarden. Het gaat nu al heel goed. maar het kan al tijd professioneler. Ik denk dan aan een betere clip, maar ook aan een grotere live-show. Daar heb je een budget voor nodig. Maar boven alles zullen wij geen enkele concessie doen aan onze muziek. We blijven onze eigen muzikale koers varen." I-Ian Neijenhuis Within Temptation treedt mor gen op in Hof ter Lo, Antwerpen en 4 maart in 013, Tilburg. Within Temptation: onverwacht een groot succes. Jewel is de Amerikaanse zan geres die bij haar debuut een belofte werd genoemd en het aan deze kant van de oceaan wel altijd zal blijven. Ze heeft een prachtige stem, daar niet van, maar ze klinkt gewoon te folky en te behoudend om flinke pot ten te breken. Haar nieuwe album This Way (Atlantic/Warner Music) vormt helaas geen uitzondering. Jewel werpt zich weer op als een krui sing van Tori Amos en Bonnie Raitt, maar mist het excentrieke van de eerste en het karakter volle van de laatste. Haar tek sten zijn prima: „They say that you're only half-alive/Till you give extra whitening a try", zingt ze met een kwinkslag naar tandpastareclame in 'Jesus Lo ves You'. Goed voor een glimlach, maar laten de jongens zich van hun meest zonnige kant zien. De plaat klinkt alsof ze zichzelf op dieet hebben gezet: het is nog steeds hard maar zeker niet loodzwaar, eerder lichtvoetig. ZZ Top meets AC/DC meets Therapy?, zoek het daar maar ergens. Het cd-hoesje werkt niet echt tegen natuurlijk, maar ook wie louter op de muziek let moet wel aanvoelen dat hier het aller eerste zomerse plaatje van 2002 in de cd-speler ligt. En dat is mooi op tijd. G. M. FuManchu, California Cros sing, Mammoth 0927-43693-2, tijd: 39:31. enthousiast. Within Temptation dankt het succes voor een be langrijk deel aan zijn trouwe aanhang, zo legt De Adel ver volgens uit. Vorig jaar juni heeft de band namelijk een clip ge maakt bij 'Ice Queen', welk nummer een half jaar eerder ook al als single was gereleased, ter ondersteuning van het in de cember 2000 verschenen Mo ther Earth. Destijds werd 'Ice Queen' echter vooral gedraaid op een alternatieve rockzender als Kink FM. Slechts een weekje stond het nummer in de single top 100, ergens ver in de achter hoede. De clip ging deze zomer echter in rotatie bij muziekzender The Box en vervolgens sloeg de Wit hin Temptation-aanhang zo fa natiek aan het bellen, dat het nummer om de haverklap op de zender te zien was. Zowel single als album werden daardoor weer meer verkocht, 3FM kreeg er lucht van en aldaar vonden de muzieksamenstellers dat ze niet meer om Within Temptation heen konden. Den Adel: „Het is dus eigenlijk door onze fans bij The Box be gonnen en 3FM heeft het afge maakt. Dat laatste is natuurlijk heel belangrijk geweest. Daar door zijn we doorgedrongen tot een veel breder publiek. Mensen die ons voorheen nog nooit had den gehoord. Dat onze muziek het album is toch vooral een aaneenschakeling van vriende lijke, lieve maar bovenal span- ningsloze nummers. G.M. Jewel, This Way. Atlantic 7567- 83519-2, tijd: 59:57. Het Californische Fu Man- chu behoort tot de toppers uit het loodzware stonerrock- genre, maar op California Cros sing (Mammoth/Warner Music) Je bent er in no time als je in West-Zeeuws- Vlaanderen woont. Het heeft zo zijn eigen kenmerken, die je nergens an ders ziet, zijn eigen specialitei ten, zijn karakteristieke dorp jes. De oude stadsgedeelten van de grote steden zijn prachtig om £tle*r te zien, met hun 16e en 17e eeuwse gebouwen. Jaar in jaar uit trekken die steden vele toe risten. Maar toch geeft het ge heel vaak een droevige aanblik. Gebouwen zijn aangetast door zure regen, bebouwing aan de rand van de stad doet droevig aan; leegstaande huizen, inge slagen ruiten, hekken, betonnen muurtjes vol met graffiti, weg- gesloopte delen, overal ge dumpt afval en regelmatig zie je restanten van oude fabrieken, die doen denken aan het com munisme, de Tioeede Wereld oorlog. Een heel andere aanblik dus van wat op het eerste ge zicht zo mooi oogt. België; een land ivaarvanje toch weet dat het welvarend is, een goede eco nomie heeft. Als voorbeeld Brussel, waar ik in de vakantie naar toe ben ge weest. Meteen al op het station van Eeklo kun je het goed mer ken: een oude trein, die voordat we vertrekken eerst wordt bij getankt. Op het perron is geen digitale weergave van eindbe stemming en reistijden. De trei nen zelf doen oud en vuil aan. In Nederland rijden er gemoderni seerde treinen, op stroom. De perrons zien er onderhouden uit. Op weg naar Gent zie je goed de misère: afval, autokerk hoven en oude fabrieken. Daar tussen zie je moderne industrie en dure huizen, alles kriskras door elkaar. Eenmaal in Brussel merkje op dat er verschillen zijn met Ne derland. Oude metrostations bijvoorbeeld. Ook het Atomium ziet er mooier uit op afbeeldin gen dan het in werkelijkheid is. Het oude centrum van Brussel is juist weer heel mooi om te zien. Maar hoe verder je naar de rand van de stad gaat, des te slechter worden de omstandigheden. Van dit alles word je nu niet be paald vrolijk. België heeft zeker ook goede kanten. Het heeft veel mooie culturele steden, er is nog veel overgebleven van vroeger. Kijk maar naar de oude am bachtslagerijen en bakkers. De oude gebouwen. In Nederland is alles geïndustrialiseerd. Alles moet vernieuwd worden. Veel wat oud is, moet weg. Veel indu strie, grote vuilnisbergen en ook zeker achterbuurten. Maarzo zie je maar wat voor grote ver schillen er dicht bij elkaar kun nen liggen. Ellen Stoffels 1Huwelijk Willem-Alexander - De Officiële Muziek (1 2. Shakira - Laundry Service (5) 3. Blof - Blauwe Ruis (2) 4. Within Temptation - Mother Earth 78(4) 5. Robbie Williams - Swing When You're Winning (3) 6. Sexteto Canyengue - Tango Maxima (14) 7. Enya - A Day Without Rain (6) 8. Lord Of The Rings - Original Soundtrack (12) 9. Jan Keizer - Going Back In Time (9) 10. Anastacia - Freak Of Nature (7)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39