Goes stelt nachtportier verplicht Hé verplegende Zin in een werkvakantie? Dank u wel voor uw steun! de Zonnebloem® Strijd tegen varkens succesvol Raad Borsele kiest voor PvdA-burgemeester Per 1 mei toezicht bij cafés en discotheken Schouwen-Duiveland in oude ansichten Autokraken in Terneuzen lezers schrijven Gemeentehuis VI Meer informatie? Mensen in Nood weekenddiensten agenda Giro 667 Den Haag W „netv\< B9ettu vrijdag 22 februari 2002 door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De kleinst mogelijke meerderheid van de gemeenteraad van Bor- sele heeft er gisteravond voor gekozen E. Gelok als eerste keus voor te dragen voor het ambt van burgemeester van Borsele. A. Heidema, wethou der in Zoetermeer en lid van de ChristenUnie kreeg met negen stemmen een stem minder. Hij staat als tweede op de voor dracht. EGelok is lid van de PvdA en is sinds 1999 burgemeester van de gemeente Strijen in de Hoekse Waard. In Borsele en op Walcheren kennen velen hem als Jaap Gelok, begin jaren ze ventig hoofd van de openbare lagere school in Hoedekens- kerke, later wethouder van de gemeente Valkenisse en vanaf de herindeling van Walcheren wethouder in de gemeente Vee- re. Voor het eerst sinds de ge meentelijke herindeling van 1970 breekt Borsele met de tra ditie een burgemeester van confessionele huize te benoe men. Gelok was al toen hij in Hoedekenskerke woonde, voorzitter van de toen nog pril le PvdA-afdeling Borsele, die hij oprichtte samen met onder andex-en Rinus de Bart, de PvdA-fractievoorzitter die gisteren als voorzitter van de vertrouwenscommissie de vooi'dracht bekendmaakte. De Bart toonde zich zeer geluk kig met de voordracht. „Een PvdA-kandidaat is voor ons natuurlijk extra leuk, maar met de keuze heeft dat niets te maken gehad. We hebben twee kandidaten voorgesteld, die al lebei voor de hele commissie goede kandidaten wax'en, maar we hebben een voorkeur uitge- spi'oken voor Gelok op de eer ste plaats. De x'aad heeft dat met tien tegen negen stemmen gevolgd." De Bart verwacht niet dat die verdeeldheid in de huidige mores van de burge meestersbenoemingen, enig ef fect zal hebben op het besluit van de minister. „De minister volgt vrijwel altijd de voor dracht van de raad als er maar twee kandidaten zijn." Gelok zelf is erg blij met de voor dracht. „Ik verheug me er al op om in de Zak van Zuid-Beve land te gaan wonen. Die ken nen wij natuurlijk als onze broekzak. Ik weet zeker dat mijn kinder-en ook staan te jui chen als ze horen dat we terug gaan naar Zeeland." De twee oudsten studex-en in Rotterdam en Tilburg maar de jongste van negentien woont nog thuis. „Maar ook de oudsten zijn aan Zeeland vex-knocht." door Harold van Ginkel GOES - De gemeente Goes gaat portiers bij bepaalde Goese ca fés en discotheken verplicht stellen. Dat heeft de gemeente raad gisteravond besloten. Op 1 mei moet het nieuwe beleid in gaan. Voor het plan was een wijziging nodig van de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV). De maatregel geldt alleen voor ca fés en discotheken die tot na twee uur 's nachts open zijn. Eetzaken vallen daar niet onder. De aanwezigheid van een por tier is alleen verplicht tijdens de openingstijden tussen donder dagavond tien uur en zondag ochtend vier uur. Dat zijn de zelfde tijden als waarop de camera's in de binnenstad draaien en het centrum het dx-ukstbevolkt is. De fractie van GroenLinks uitte bedenkingen bij het aanvangs- tijdstip. Bij monde van A. van Oosten liet de partij weten de nachtportiex-s liever om elf of twaalf uur 's avonds te laten be ginnen. Als bij de evaluatie in september 2003 blijkt dat een begintijdstip van twaalf uur te laat is, dan kan dat altijd nog vervx-oegd worden, meende Van Oosten. Bui'gemeester D. van der Zaag zei daarop dat er betere ervarin gen waren met versoepelen van maatregelen dan met het ver- zwax'en ervan. Hij verwacht een hoop stennis als Ixet tijdstip la ter alsnog moet worden ver- vroegd. Aangezien GroenLinks verder geen aanmerkingen had, stemde ook zij in met het voor stel. J. Jansen van D66 was teleurge steld in de x-eactie van de Beve- landse afdeling van Koninklijke Horeca Nedei'land, die bij de raadscommissie algemene za ken vorige maand negatief rea geerde op het voorstel. „Ze heb ben geen realiteitszin en nemen hun verantwoordelijkheid niet", meende hij. Het plan voor het instellen van nachtportier-s is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Het ge meentebestuur kwam vorig j aar zomer in de horecanota met een voorstel voor de verplichting er van. De gemeente wil op deze manier de overlast van stappen de jongeren bepex-ken. waar door de politie wordt ontlast. In de loop van het jaar werd ge schaafd aan dat voorstel. Zo wilde het gemeentebestuur la ter ook eetzaken onder de regel geving laten vallen, maar daar kwam het college in december op terug. Wel kunnen in de ge wijzigde APV ook andere hox-e- cazaken worden vexplicht een nachtportier in te stellen. Daar moet dan wel een goede reden voor zijn. De portiers moeten aan strenge eisen voldoen en dienen vanwe ge de herkenbaarheid een uni form te dragen. Eén van de eisen is een erkend beveiligingsdiplo- TERNEUZEN - Onbekenden hebben tussen woensdagavond en gisterochtend ingebroken in drie gepax-keerde auto's in Ter- neuzen. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Fahx-enheitlaan werd de geluidsapparatuur en een fototoestel met een totale waarde van enkele hondex-den euro's gestolen. Uit een auto die in de Erasmusstraat stond, ver dwenen de geluidsapparatuur en gereedschappen ter waarde van in totaal enkele honderden euro's. Uit een auto die aan de Da Costastraatstond werd de radio, ter waarde van enkele tientallen euro's, meegenomen. De dader veroorzaakte daarbij voor enkele honderden euro's schade aan het voertuig. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De opmerking' die mevrouw He- leen de Vxies maakt in haar schrijven (PZC. 14-02) over het feit dat Stad Lande te laat was met haar bezwaar tegen de loca tiekeuze van het nieuwe ge meentehuis vind ik niet juist. Stad Lande maakte bezwaar vóórdat er een architect was aangezocht, vóórdat het be stemmingsplan was vastge steld. Niet te ontkennen valt dat het beter ware geweest wanneer uiting van bezwaar nog vroeger had plaatsgevonden. Zou daar naar geluisterd zijn? Stad Lande mocht over de vormge ving van het gemeentehuis mee denken. Daar is niets van te recht gekomen. In ieder geval is nu vroegtijdig een duidelijk sig naal afgegeven om de schil rond Zierikzee niet vex'der te bebou wen. Weet mevrouw de Vries dat de voorliggende nota 'de struc tuurvisie Ziex-ikzee' (10 modu les) ruimte openlaat om nog een aantal 'gemeentehuizen' rond de monumentenstacl te bouwen? Hugo Doeleman Rijig 5 Dreischor Bel (076) 564 63 62 of kijk op www.zonnebloem.nl Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail info@zonnebloem.nl Internet www.zonnebloem.nl De mensen, de inzet, de kracht Mensen in Nood maakt deel uit van Cordaid Tel. 070 313 62 00 www.menseninnood.nl door Miriam van den Broek NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De komst van zevenduizend varkens naar de Welzingedijk in Nieuw- en Sint Joosland is defi nitief van de baan. De werkgroep Stop Gi'ootscha- lige Zwijnerij is de koning te rijk. Wouters diende in 1994 een ver zoek in bij de gemeente'Middel burg voor een bouw- en milieu vergunning voor varkensstallen aan de Welzingedijk en de Bo- mendijk, net buiten het doxp. Het plan paste binnen het toen malige bestemmingsplan en de gemeente Middelburg zag geen reden de vergunning te weige ren. De werkgroep Stop Grootscha lige Zwijnerij werd opgericht om de plannen tegen te houden. Uiteindelijk kwamen er geen varkens naar de Bomendijk om dat de werkgx'oep aantoonde dat het een bloemdijk was die volgens de wet beschermd moest worden. De situatie aan de Welzingedijk lag wat ingewikkelder. De me- ga-stal komt daar niet meer om dat de gemeente in de loop van de tijd het bestemmingsplan heeft vex'anderd. Bezwaren In het nieuwe bestemmingsplan is een dergelijke stal niet toege staan. De Raad van State oor deelde in juli vorig jaar dat de stal er niet mocht komen. De Raad moest zich daarna nog uit spreken over de bouwvergun ning die varkensboer J. Wouters uit het Brabantse Sint-Oeden- rode van de gemeente had ge kregen. Doordat de werkgroep keer op keer bezwaren indiende en in beroep ging tot bij de Raad van State, kwam de varkensboer niet op tijd aan bouwen toe. De varkensboer heeft de mogelijk heid om hiertegen zelf in beroep te gaan, onbenut gelaten. Daar mee is vast komen te staan dat er geen vax'kensstal in Nieuw- en Sint Joosland komt. Voorzitter W. Oorthuijsen van de werkgx'oep is ontzettend blij met de uitkomst. „Toen we er aan begonnen, leek het onbe gonnen werk. De kansen dat we het zouden halen, waren erg klein. Bovendien hadden we hier geen ervaring mee. Dat maakt het extra mooi dat het ge lukt is." door Cor Pols Op 23 april 1930 vierde de muziekvereniging 'Kunst en Eer' in Zierikzee haar 100-jarig be staan. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit maakte het korps een mars door de stad. De schooljeugd was daarbij goed vertegenwoordigd. De stoet marcheert hier over het Havenplein met links de ingang van het Visslop, welke straat in onze tijd de Visstraat heet. Van de muzikanten werd alleen R. P. Hogerheijde van 'Naast de Beurs' herkend. 23 en 24 februari 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Kievitstraat 2, Zierikzee, tel. (0111)413410. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. Spreekuur van 11.30-12.00 uuren van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. v.d. Valk, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. (0111)482120. Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zierikzee, tel.(0111)412693. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag j 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. STREEKACTIVITEITEN: 1 f KERKWERVE - Dorpshuis Zuudende, 20.00 uur: Verkiezingsbijeenkomst I ChristenUnie; OOSTERLAND - De Oosterburcht, 19.30 uur: Slotconcert scholieren en muzikan ten Oosterlands Fanfare van muziekpto- ject De Toeterroute. Overal in de wereld zijn slachtoffers van oorlogen, natuur rampen en armoede. Mensen in Nood gelooft in hun wil en veerkracht om een betere toekomst op te bouwen en helpt ze daarbij. Zonder onderscheid te maken naar ras, geslacht of geloof. Dat kan alleen dankzij de steun van mensen zoals u. Daarvoor: namens de mensen heel hartelijk dank! Wil jij de Zonnebloem in 2002 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicapten een onverge telijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons enthousiaste en supergemotiveerde team van meer dan 6700 vrijwilligers, waaronder een groot aantal verpleegkundigen en zieken verzorgenden. Het kostje een weekje van je vrije tijd, maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug. jeiden I ookWS D*tePteC,eS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36