PZC seels Weinig ruimte voor turbines Nieuw boothuis voor redders 15 miA Spotprent Leefbaar Reimerswaal zet kwaad bloed in raad ^jj|00r maar Huisarts ontwerpt veilige oorkrabber Dorpsraad blijft bij Maximaplantsoen HEROPENING laaslander Halfvol. Vol van smaak! Welkom op onze mode-receptie MODEHART VAN GOES zeeuwse almanak Veerkrachtig Invallen bij drugsdealers Pijnlijke nek na aanrijding Provincie zet rem op plannen NOORD vrijdag 22 februari 2002 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 lUEyy ssïi» door Ingrid Huibers KRUININGEN - Twee spot prenten van Leefbaar Reimers waal zijn een groot deel van de overige politieke partijen in het verkeerde keelgat geschoten. Zij vinden dat Leefbaar-lijst aanvoerder M. Weststrate zich met zijn aanval op met name wethouder M. van Overloop (Bewoners Belangen Reimers waal) niet houdt aan de af spraak om op ingetogen wijze campagne te voeren. De partijen kwamen een sobere campagnevoering overeen di rect na het overlijden van raads lid F. van de Water (PvdA) zo'n tien dagen geleden. Vooral het 'op de man spelen' werd in de aanloop naar de raadsverkie zingen in de ban gedaan. 'Onzin', vindt Weststrate. „Vo rige week zouden we geen cam pagne voeren. Daar heb ik me aan gehouden. Dit materiaal was echter al klaar en dan gooi ik het echt niet bij het oud pa pier." Hij haalt met de prenten fel uit naar Van Overloop, tot voor kort een partijgenoot van Weststra te. 'Hoe komt u aan een mooi landhuis met uitzicht op de Yerseke Moer? Solliciteer dan na 6 maart a.s. voor wethouder in de gemeente Reimerswaal!', luidt het onderschrift bij één van de plaatjes, waarop de wet houder - voorzien van een dikke sigaar - voor een prachtige villa staat. Daarmee doelt Weststrate op een volgens hem door Van Overloop in strijd met de regels gebouwde woning aan de Bree- weg, dichtbij het natuurgebied Yerseke Moer. Het andere prentje toont een kar met op de bok burgemeester A. Verbree, Van Overloop en een aantal raadsleden met een pleister op hun mond. Weststra te zelf springt net van de wagen. 'Burgerbelang? Raadsleden la ten zich muilkorven! Daar doen wij van Leefbaar Reimerswaal niet aan mee', meldt het pam flet. „Ik zou Weststrate eigenlijk moeten vragen of ik die prent als verhuisbericht kan gebruiken", grapt Van Overloop, die 'harte lijk moet lachen' om de campag ne van Leefbaar Reimerswaal. „Ik vertrouw erop dat Reimers- walers voldoende nuchter ver stand en denkvermogen hebben om zich niet door zulk soort on zin te laten bedotten." Wat betreft zijn nieuwe woning verwijst Van Overloop naar de inspectie Ruimtelijke Ordening. „Op aangeven van meneer Weststrate heeft de inspectie de hele procedure bekeken en alles was in orde." Zowel de WD als het CDA en de PvdA vinden dat Weststrate 'onbehoorlijk' campagne voert, 'met modder gooit' en 'nogal ver gaat'. Alleen A. Jumelet (Chris tenunie) vindt het wel een 'lu dieke actie'. „Het is niet mijn methode, maar Weststrate heeft wel gelijk", zegt hij. Zelf heeft Jumelet ook vragen gesteld over de bouw van de nieuwe woning van Van Overloop. (Advertentie) Maatschap Westelijke Accountantskantoren Zeeland GOES MIDDELBURG OOSTBURG RENESSE ZIERIKZEE Het hoogste punt van Business Center De Stadspoort Goes wordt bereikt vandaag vrijdag 22 februari. Onze vestiging te Goes is het eerste kantoor dat zich in de Stadspoort vestigt. Vanwege dit heugelijke feit is onze vestiging daarom vandaag vanaf 14.30 uur gesloten. (Advertentie) Mfloslander heeft weer iels nieuws: Maaslander Halfvol. Vol van smaak en in Iwee veriukkelijke varianten: een milde jong-belegen en een pittige belegen. Deze 30+-koas is gemaakt uit halfvolle melk en helemaal zoals u van Maaslander gewend bent: smeuïger, minder zout, precies goed. Maaslander Halfvol is ideaal voor elke kaosliefhebber die graag lekker eet en daarbij op zijn gezondheid lef. Want Maaslander Halfvol bevat 33% minder vet, 25% minder zout én 25% meer calcium dan gewone Goudse kaas! Voor meer informatie: Maaslander Consumentenservice tel. 0800-0220677 of www.maaslander.nl (ook voor heerlijke recepten met Maoslonder!) Knip deze ban uit en haal het Cromo kookboek I al bij de grotere postkantoren. Deze rubrtsk is opgenomen in alle 40 dagbladen van De Nationale Regiopers ïoDlaoe 2.\ inilioeri ex.) Meer informatie: e-niait: info'tfNP.p.nl o.v.v. Nieuws Getipt Voor U! door Marcel Modde NEELTJE JANS - De linkerkant helt nog een beetje over, maar dat is vrij simpel te verhelpen met een paar extra ballastblokken in de tegenoverliggende drijver, zegt Kees Groeneveld van het KNRM-station Noordland. Het eerste van de twee nieuwe onderkomens van de red dingsmaatschappij ligt stevig op z'n plaats aan de Oosterscheldekant van de sluis. De plaatsing van het grotere complex in de buitenhaven van Noordland laat nog op zich wachten. De betonnen draagconstruc tie van de kuip bleek volgens Groeneveld bij de nadere uitwerking van het ontwerp te licht en moet worden herzien. Hij hoopt dat het uit twee verdiepingen bestaande ge bouw binnen een jaar alsnog cle plek kan in nemen van de krappe container op de wal, die voorlopig dienst blijft doen als onderko men van de bemanning van cle Koopmans- dank. Een andere tegenvaller voor het station Noordland is de geplande vervanging van de vijftien jaar oude Harder. Dit kleinere broertje van de Koopmansdank werd in 1997 door de KNRM overgenomen van Rijkswaterstaat, specifiek voor inzet op de Oosterschelde. Vorig jaar werd een nieuw prototype beproefd. Die testen hebben aan getoond dat de 'Harder2000-1' niet voldoet voor het reddingswerk, aldus Groeneveld. Tot die conclusie kwamen ook diverse ande re stations die het prototype mochten uit proberen. „Het zwaartepunt van de boot lag te ver naar achter, waardoor de punt te veel uit het water kwam. Een pure ontwerpfout. Verder was de stuurinrichting te zwaar, daar zijn gewoon ongelukken mee gebeurd. Kortom, er viel voor ons niet mee te werken." De KNRM had de bedoeling in totaal 21 boten van dit type te laten bouwen bij de gerenom meerde rederij in het midden van het land. Die order is ingetrokken. Een technisch bureau in IJmuiden, dat vaker reddingsbo ten voor de KNRM ontwerpt, is gewaagd een ander type te leveren. De boot worclt af gebouwd in de eigen werf van de reddings maatschappij in IJmuiden. Groenveld ver wacht de 'Harder2000-2' uiterlijk volgend jaar te kunnen testen. De komende weken ligt de Harder voor een grote onderhoudsbeurt in de werf. De com fortabele nieuwe ligplaats is tot die tijd in genomen door de Orca, een reserveboot die de KNRM onlangs heeft aangekocht van de Engelse collega's, en die waar nodig ter ver vanging wordt ingezet. Het botenhuis in de binnenhaven is daarmee operationeel. Wat rest is aansluiting van de nutsvoorzieningen en de inrichting. Kapstokken Behalve een inpandige ligplaats omvat het complex een aparte ruimte waar de pakken van de bemanning te drogen kunnen wor den gehangen. Daarbij wordt gebruik ge maakt van holle kapstokken die zijn aange sloten op een warmeluchtcircuit. Ook is er een vertrek waar de bemanning na een klus even op verhaal kan komen. Groeneveld gaat er vanuit dat het onderkomen ruim schoots voor de reddingsbootdag op 27 april volledig is opgetuigd. Het botenhuis is dan geopend voor publiek en fungeert die dag tevens als opstapplaats voor een tocht met beide vaartuigen van het station Noord land. door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De mens wroet en peutert wat af. De neus mag dan in hoge mate fa voriet zijn, het oor komt op een goede tweede plaats. Oor smeer en jeuk worden met al lerhande hulpmiddelen te lijf gegaan. Van potlood tot ball point, van wattenstaafje tot lucifer. De echte durvers kiezen voor de paperclip, maar geen van deze methodes is van gevaar ontbloot. Daar heeft de Ter- neuzense huisarts Cors Ephram iets op gevonden: de earscratcher, oftewel de oor- krabber. Het apparaatje meet zevenen- halve centimeter, waarvan slechts een klein stukje de ge hoorgang in gaat. Het is een roestvrijstalen ringetje waar mee je eens lekker kunt schra pen, zonder dat je je gehoor beschadigt. Het bolvormige uiteinde van het handvat voorkomt dat je te diep naar binnen gaat. „Ik ben er drie jaar mee bezig geweest", zegt Ephram. „In die tijd heb ik een heleboel oormetingen verricht en daar uit bleek dat de gemiddelde gehooringang bij volwassen mensen tussen de 16 en 11,5 millimeter lang is." Daar stel de hij het ontwerp op af, van wat hij zijn 'verbeterde paper clip' noemt. Een aanzienlijk groter deel van zijn tijd was hij bezig met het zoeken naar producenten. „Die heb ik uiteindelijk in Bel gië gevonden. Daar zijn ze nog wel geneigd iets leuks te doen. In Nederland moet je bij een staalfabriek niet aankomen met de vraag of ze 150 kilo staal voor je kunnen maken. Daar denken ze veel commer ciëler." Ook het handvat en de verpakking worden in België gemaakt; het verpakken ge beurt bij Dethon in Terneuzen. Met het Nederlands octrooi en het CE-keurmerk op zak wil Ephram vier procent van de volwassen Europeanen berei ken. De krabber is bedoeld voor mensen van boven de achttien jaar en daarvan heeft twee tot zes procent last van oorsmeer. „Het is een afschei dingsproduct van de huid, dat eigenlijk hoort in te drogen en uit je oor te vallen. Maar som mige mensen hebben een dro ge huid en anderen een vette. Die laatste krijgen last van oorsmeer. Dat is grotendeels erfelijk bepaald, maar ook voeding of stress kunnen een rol spelen", aldus Ephram. Het risico van oorbeschadi ging door verkeerde hulpmid delen is altijd aanwezig, maar komt volgens Ephram toch niet zo heel vaak vooi\ „Het trommelvlies is heel gevoelig, dus zijn mensen altijd voor zichtig. Maar het gaat natuur lijk mis als er net iemand tegen je aanstoot." Het enige nadeel van de earscratcher is voor de huisarts zelf: „Je mist voort aan wel de lol van het oren uit spuiten." De earscratcher is te koop bij EBT (Ephram Body Tools), ook via internet: www.ear- scratcher.com. De krabber kost 5,90 euro. Naar verwach ting ligt hij binnenkort ook in diverse drogisterijen. Ephram wil meer uitvindingen doen. Zo werkt hij aan een mond- stukje dat moet helpen bij het stoppen met roken. door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - De dorpsraad Zonnemaire blijft ijveren voor de komst van een Maximaplant soen en een Willem-Alexander- weg in het dorp. Dat bleek deze week tijdens een vergadering van de dorpsraad. Vanuit de Schouwse politiek is verdeeld gereageerd op het idee van de dorpsraad om de nieuwe straten die aan de zuidwestelij ke kant van het dorp komen Willem-Alexanderweg en Maximaplantsoen te dopen. Zij bespraken het plannetje van de dorpsraad in december vorig jaar. GroenLinks oordeelde dat Maxima Zorreguieta nog geen lid was van het koninklijk huis. De fractie kreeg steun uit onver wachte hoek. RPF-woordvoer- der J. van den Berge kantte zich eveneens tegen het idee. „Het gaat nu nog gewoon om een per soon uit Argentinië die in de be langstelling staat." De PvdA ging nog een stapje verder door te stellen dat er ook niet na de trouwdag van Wil- lem-Alexander en Maxima een Maximaplantsoen dient te ko men. PvdA-raadslid E. Over- bosch-de Reijger: „Maxima heeft nog niet laten zien waar zij maatschappelijk staat." De overige fracties - samen een meerderheid binnen de raad - steunen het plan voor de straat naam wel. Voldoende draagvlak dus, oordeelde de dorpsraad Zonnemaire deze week. (Advertentie) Vrijdag 22 februari 09.30 - 18.00 uur KLOKSTRAAT 9 4461 JK GOES 0113 270182 Hij ziet het allerliefst Poké- mon, maar een vleugje Olym pische Spelen gaat er ook wel in bij Leon, bijna zes. Vooral het skieën is leuk, sinds hij vorig jaar zelf zijn eerste me ters in het kinderklasje maakte. Maar die slalom, daar snapte hij van de week toch even niets van. Na een verbaasde blik op zijn vader, die enthousiast commentaar leverde bij het schouwspel, klonk het: „Ze doen het toch hartstikke fout? Ze proberen die paaltjes wel om te duiven, maar die komen steeds weer omhoog!" door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er is weinig ruimte op Schouwen-Duive- land voor windmolens. De ge meente Schouwen-Duiveland ziet mogelijkheden voor kleine windmolenparken bij Ouwer- kerk en Bruinisse. Voor Ouwerkerk zijn twee plan nen voor windmolenparken in gediend. Die liggen volgens de provincie echter te dicht bij el kaar, hetgeen betekent dat één van de twee plannen wordt ge schrapt. De Schouwen-Duive- landse SGP/GPV-raadsfractie dringt aan op snelle besluitvor ming. In de gemeentelijke structuur visie voor Schouwen-Duive- VLISSINGEN - Een groep van acht Vlissingers en Middelbur gers is woensdagnacht bij vier huiszoekingen van de politie aangehouden voor handel in en bezit van drugs. Enkele tientallen grammen co caïne, twee auto's en 1000 euro zijn in beslag genomen. De hoofdverdachte is een 31-jarige Vlissinger. Een 42-jarige Mid delburger en een 22-jarige Vlis singer zijn aangehouden omdat ze voor hem zouden dealen. Een 39-jarige vrouw uit Vlissingen en drie plaatsgenoten van 26,28 en 49 jaar zijn gedagvaard om dat ze in het bezit waren van drugs. Dat geldt ook voor een 32-jarige wouw uit Middel burg. (Advertentie) Rugklachten Delta Balans Gezondheidsbedden wwm.deltabalans.nl BRUINISSE - Een 32-jarige vrouw uit de gemeente Schou wen-Duiveland hield gister middag een pijnlijke nek over aan een botsing op de N59 in Bruinisse. Een 24-jarige automobilist uit Bergen op Zoom had rond vier uur te laat in de gaten dat de vrouw, die voor hem reed, af remde. Hij botste op de auto, waardoor de vrouw doorschoof en tegen een auto voor haar reed. De voorste auto bleef on beschadigd, de andere twee voertuigen raakten wel bescha digd. Het drijvende botenhuis van het KNRM-station Noordland is in gebruik genomen. foto Pieter Honhoff land worden de mogelijkheden voor kleine windmolenparken op het eiland op een rijtje gezet. Slechts twee locaties komen volgens de structuurvisie in aanmerking: bij Ouwerkerk en in het gebied ten zuiden van Bruinisse dat aansluit op de ha vens en het bedrijventerrein. Acht Ouwerkerkse agrariërs zien wel brood in een park van acht windturbines langs de Nieuwe dijk. Planontwikkelaar Promill uit Middelharnis echter heeft haar oog laten vallen op de Gouweveerse zeedijk als locatie voor een windmolenpark. Als beide plannen doorgaan wordt Schouwen-Duiveland totaal zestien windmolens rijker. De kans dat beide plannen doorgaan is volgens SGP/GPV- raadslid G. E. Houtekamer niet zo groot. „Volgens de redene ring van de provincie liggen die twee locaties te dicht bij elkaar liggen en moeten ze gezien wor den als één locatie. Eén van de plannen moet dus afvallen. Dat houdt in dat er dan geen zestien, maar maximaal tien windmolens bij kunnen komen bij Ouwerkerk, want de provin cie wil alleen windmolenparken van minimaal drie en maximaal tien windturbines. Daar zit de spanning. De ondernemers die de plannen hebben ingediend, hebben recht op een snelle be slissing." Wat de gemeente precies wil met windmolenparken op het eiland is nog niet duidelijk. Het wach ten is op de herziening van het bestemmingsplan buitenge bied. Vorig jaar ging men er ten gemeentenhuize nog vanuit dat die herziening in oktober 2001 Schouwen-Duiveland kent slechts enkele windmolenparken, hier die in de polder bij Dreischor. foto Pieter Honhoff rond zou zijn. Dat bleek niet haalbaar. De gemeente ver wacht zeker nog tot de zomer nodig te hebben om het beleid voor onder meer windmolen parken uit te stippelen. De provincie werkt verder aan plannen voor uitbreiding van windenergie in Zeeland. Gede puteerde A. Poppelaars wil in 2010 in de provincie zoveel windturbines hebben dat 250 megawatt stroom wordt gepro duceerd. Volgens een woord voerder van de provincie zijn er nog geen vaste afspraken met de gemeenten over hun te leveren aandeel. „En gemeenten dwin gen om windmolenparken op hun grondgebied te realiseren kan de provincie niet." ifcchor üperatiove Vereniging Zeeuwlnd ttas 29 meter meter KW per turbine >.000 kWh per turbine/per jaar 1986

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33