Raad Borsele kiest voor Gelok Werk aan Tholenseweg begonnen \xm 15 Spotprent zet kwaad bloed in Reimerswaal I Huisarts ontwerpt veilige oorkrabber Stemmen in hoofd zouden oorzaak zijn van dodelijk ongeval heropening" Kleinst mogelijke meerderheid geeft voorkeur aan PvdA-burgemeester Invallen bij drugsdealers Halfvol. Vol van smaak! Hef unieke Croma kookboek: Nu voor maar |flllA+ 2,25 1 iar Welkom op onze mode-receptie MODEHART VAN GOES zeeuwse almanak Veerkrachtig Negen dagen in schrijnend India pzc MIDDEN vrijdag 22 februari 2002 door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De kleinst mogelijke meerderheid van de gemeenteraad van Borsele heeft er gisteravond voor gekozen E. Gelok als eerste keus voor te dragen voor het ambt van bur gemeester van Borsele. A. Hei- dema, wethouder in Zoetermeer en lid van de ChristenUnie kreeg met negen stemmen een stem minder. Hij staat als twee de op de voordracht. E. Gelok is lid van de PvdA en is sinds 1999 burgemeester van de gemeente Strijen in de Hoekse Waard. In Borsele en op Walche ren kennen velen hem als Jaap Gelok, begin jaren zeventig hoofd van de openbare lagere school in Hoedekenskerke, later wethouder van de gemeente Valkenisse en vanaf de herinde ling van Walcheren wethouder in de gemeente Veere. Voor het eerst sinds de gemeen telijke herindeling van 1970 breekt Borsele met de traditie een burgemeester van confes sionele huize te benoemen. Ge lok was al toen hij in Hoede kenskerke woonde, voorzitter van de toen nog prille PvdA-af- deling Borsele, die hij oprichtte samen met onder anderen Rinus de Bart, de PvdA-fractievoor- VLISSINGEN - Een groep van acht Vlissingers en Middelbur gers is woensdagnacht bij vier huiszoekingen van de politie aangehouden voor handel in en bezit van drugs. Enkele tientallen grammen co caïne, twee auto's en duizend euro zijn in beslag genomen. De hoofdverdachte is een 31-jarige Vlissinger. Een 42-jarige Mid delburger en een 22-jarige Vlis singer zijn aangehouden omdat ze voor hem zouden dealen. De andere arrestanten waren in het bezit van drugs. De drie dealers worden binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris. (Advertentie) Rugklachten? Delta Balans Gezondheidsbedden wmw.deltabalans.nl I door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De mens wroet en peutert wat af. De neus is fa voriet, met het oor op een goede tweede plaats. Oorsmeer en jeuk worden met allerhande hulpmiddelen te lijf gegaan. Geen van de methodes is van ge vaar ontbloot, maar daar heeft de Terneuzense huisarts Cors Ephram iets op gevonden: de earscratcher, oftewel de oor krabber. zitter die gisteren als voorzitter van de vertrouwenscommissie de voordracht bekendmaakte. De Bart toonde zich zeer geluk kig met de voordracht. „Een PvdA-kandidaat is voor ons na tuurlijk extra leuk, maar met de keuze heeft dat niets te maken gehad. We hebben twee kandi daten voorgesteld, die allebei Het apparaatje meet zevenen- halve centimeter, waarvan slechts een klein stukje de ge hoorgang in gaat. Het is een roestvrij stalen ringetje waar mee je eens lekker kunt schra pen, zonder dat je je gehoor beschadigt. „Ik ben er drie jaar mee bezig geweest", zegt Ephram. „In die voor de hele commissie goede kandidaten waren, maar we hebben een voorkeur uitgespro ken voor Gelok op de eerste plaats. De raad heeft dat met tien tegen negen stemmen ge volgd." De Bart verwacht niet dat die verdeeldheid in de huidi ge mores van de burgemeesters benoemingen, enig effect zal door Ron Magnée WEMELDINGE - Nog dizzy van de jetlag keerde de vijftien jarige Michel Cijsouw woens dag terug op vaderlandse bo dem. Negen dagen verbleef de scholier in India om met eigen ogen te zien hoe schrijnend de situatie van de lokale bevolking is. „Onderweg kwamen we zelfs ouders tegen die him eigen kin deren te koop aanboden. Dat die mensen zó reddeloos zijn, daar krijg je echt een brok in je keel van." Michel Cijsouw is zijn reis nog niet helemaal te boven. Ne gen dagen lang maakten hij en nog twintig scholieren uit het hele land een reis naar Vishtar in de Indiase deelstaat Madras. Daar kon de scholier van het Goese Buys Ballot College met eigen ogen zien waar het geld heen gaat dat hij de komende maand hoopt in te zamelen. Or ganisator van het project is Go- door Harold van Ginkel THOLEN - Het werk aan de Tholenseweg tussen Tholen en Halsteren is begonnen. De ko mende anderhalve maand vindt een herinrichting plaats en daarom is de weg afgesloten voor het verkeer, behalve fiet sers en bestemmingsverkeer. Op de Tholenseweg, die door ve le scholieren wordt gebruikt, heeft zich de afgelopen jaren een aantal ongevallen voorge daan. Nadat een fietser zwaar gewond was geraakt, ondernam de gemeente Bergen op Zoom actie. Aan de noordkant van de weg komt een fietspad, dat door een betonblok van de rijbaan wordt gescheiden. Ook wordt de rij baan smaller en gaat de maxi- tijd heb ik een heleboel oorme tingen verricht en daaruit bleek dat de gemiddelde gehoorin- gang bij volwassen mensen tus sen de 16 en 11,5 millimeter lang is." Daar stelde hij het ontwerp op af. Een aanzienlijk groter deel van zijn tijd was hij bezig met het zoeken naar producenten. „Die hebben op het besluit van de mi nister. „De minister volgt, vrij wel altijd de voordracht van de raad, als er maar twee kandida ten zijn." Verknocht Gelok zelf is erg blij met de voordracht. „Ik verheug me er al op om in de Zak van Zuid-Beve- ing Global, een project van de Unie voor Christelijk Onder wijs. Voor Michel was het een reis vol onuitwisbare indrukken. „Dat begon al zodra we het vliegtuig waren uitgestapt. Het verkeer in India is ontzettend gevaarlijk. Continu denk je dat je nét een aanrijding krijgt, wat dan toch niet gebeurt." De groep bivak keerde in een sober hotel: vier man per slaapzaaltje en alleen koud stromend water. Eén van de eerste programma punten was een bezoek aan een school voor gehandicapten. Mi chel: „Als geestelijk of lichame lijk gehandicapte heb je het in India extra moeilijk. Ouders willen het vaak niet accepteren en de kinderen hebben bijna geen kans op een fatsoenlijk be staan. Wij gingen naar een school waar ze proberen de kin deren toch concrete vaardighe den aan te leren. De kinderen maken enveloppen of kaarsen die dan verderop in de kerk wor- heb ik uiteindelijk in België ge vonden." Met het Nederlands octrooi en het CE-keurmerk op zak wil Ephram de gehele Europese markt bestrijken, althans, vier procent van de volwassen Euro peanen. De krabber is bedoeld voor mensen van boven de acht tien jaar en daarvan heeft zo'n land te gaan wonen. Die kennen wij natuurlijk als onze broek zak. Ik weet zeker dat mijn kin deren ook staan te juichen als ze horen dat we teruggaan naar Zeeland." De twee oudsten stu deren in Rotterdam en Tilburg maar de jongste van negentien woont nog thuis. „Maar ook de oudsten zijn aan Zeeland ver den verkocht." Ook werd de groep over het schimmige kas tenstelsel ingelicht: „Een on zichtbare en heel ingewikkelde hiërarchie tussen mensen. Offi cieel is het afgeschaft, maar in de praktijk geldt het nog steeds. Bij een sollicitatie heeft iemand van een hogere kaste meer kans dan iemand van een lagere kas te." Tijdens de reis kregen de jonge ren onophoudelijk te maken met bedelaars. „Je moet echt een knop omzetten. Niets geven aan de bedelaars. Dat was ons ook absoluut verboden. Anders heb je binnen de kortste keren hele groepen achter je aan. En die bedelaars, na een paar dagen en ben je eraan gewend ge raakt." Kindslaven Eén van de meest aangrijpende verschijnselen was dat van de kindslaven. „Vaak zie je dat kleine boertjes geld lenen bij grootgrondbezitters. Op den twee tot zes procent last van oorsmeer. „Het is een afschei dingsproduct van de huid, dat eigenlijk hoort in te drogen en uit jeoorte vallen. Maar sommi ge mensen hebben nu eenmaal een droge huid en anderen een vette. Die laatste krijgen last van oorsmeer. Dat is groten deels erfelijk bepaald, maar ook knocht. Daar zijn ze opge groeid." Hoe lang het gaat duren voordat de minister een benoemingsbe sluit neemt, hangt af van de ter mijn waarop hij tijd heeft de kandidaat te ontvangen. De tijd tussen de bekendmaking van de voordacht en de benoeming loopt sterk uiteen. foto Willem Mieras duur kunnen die boeren zo in de schulden raken dat ze hun eigen kinderen moeten verkopen." In het geheim was er een afspraak gemaakt met Rawi, een kindslaaf van twaalf jaar. „Hij vertelde hoe hij zichzelf had verkochtzodat zijn moeder me dicijnen kon kopen. Hij had als het ware zijn eigen leven be schikbaar gesteld! Hij was dap per en soms opgewekt, maar af en toe zag je ook de tranen in zijn ogen. Daar krijg je dan echt kip penvel van." De komende maanden gaat Mi chel zich op het Buys Ballot Col lege inzetten om zo veel moge lijk geld in te zamelen: voor een organisatie die de kindslaven probeert vrij te krijgen, voor een vereniging van vrouwen, voor de school van gehandicapte kin deren. Op het programma staan onder meer een sponsorloop, oliebollenactie en bingo. Bo vendien hebben leraren dierba re spulletjes voor verkoop bij opbod ter beschikking gesteld. kreekweg.De gemeente hoopt dat, als in april de reconstructie gereed is, het zware vrachtver keer gebruik gaat maken van een andere route. Ook door het terugbrengen van de maxi mumsnelheid hoopt ze het aan tal ongevallen omlaag te krij gen. Niet iedereen heeft daar ver trouwen in. De werkgroep Tho lenseweg Veilig meent dat er ook na de herinrichting gevaar lijke punten blijven bestaan. Vooral de fietsoversteek op de Noorderkreekweg naar het fietspad op de Tholenseweg heeft de aandacht van de werk groep. Tien automobilisten werden gisteren bekeurd omdat ze de geslotenverklaring van de weg vanaf de rotonde bij de Nieuw Beijmoerseweg negeerden. voeding of stress kunnen een rol spelen", aldus Ephram. Het eni ge nadeel van de earscratcher is voor de huisarts zelf: „Je mist voortaan wel de lol van het oren uitspuiten." De earscratcher is te koop bij Ephram Body Tools,ook via in ternet: www.earscratch.er.com. De krabber kost €5,90. Ephram wil meer uitvindingen doen. Zo werkt hij aan een mondstukje dat moet helpen bij het stoppen met roken. door Ingrid Huibers KRUININGEN - Twee spot prenten van Leefbaar Reimers waal zijn een groot deel van de overige politieke partijen in het verkeerde keelgat geschoten. Zij vinden dat Leefbaar-lijst aanvoerder M. Weststrate zich met zijn aanval op met name wethouder M. van Overloop (Bewoners Belangen Reimers waal) niet houdt aan de af spraak om op ingetogen wijze campagne te voeren. De partijen kwamen een sobere campagnevoering overeen di rect na het overlijden van raads lid F, van de Water (PvdA) zo'n tien dagen geleden. Vooral het 'op de man spelen' werd in de ban gedaan. 'Onzin', vindt Weststrate. „Vo rige week zouden we geen cam pagne voeren. Daar heb ik me aan gehouden. Dit materiaal was al klaar en dan gooi ik het echt niet bij het oud papier." Hij haalt met de prenten fel uit naar Van Overlooptot voor kort zijn partijgenoot. 'Hoe komt u aan een mooi landhuis met uit zicht op de Yerseke Moer? Solli citeer dan na 6 maart a.s. voor wethouder in de gemeente Rei merswaal!', luidt het onder schrift bij één van de plaatjes, waarop de wethouder - met dik ke sigaar - voor een prachtige villa staat. Daarmee doelt West strate op een volgens hem door Van Overloop in strijd met de re gels gebouwde woning aan de Breeweg. Het andere prentje toont een kar met op de bok burgemeester A. door Aector Doorns MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de strafzaak tegen een 29-jarige inwoner van Vlissingen aange houden voor een nader onder zoek door een psychiater en een psycholoog. De Vlissinger veroorzaakte op 22 augustus vorigjaarindeVla- ketunnel in Kapelle een ver keersongeval, waarbij een 77- jarige vrouw uit Roosendaal een nek wei-vel fractuur en een dwarslaesie opliep. Enkele we ken later overleed zij. De man verklaarde zelf dat hij harder was gaan rijden om te ontkomen Hij ziet het allerliefst Poké- mon, maar een vleugje Olym pische Spelen gaat er ook wel in bij Leon, bijna zes. Vooral het skieën is leuk, sinds hij vorig jaar zelf zijn eerste me ters in het kinderklasje maakte. Maar die slalom, daar snapte hij van de week Verbree, Van Overloop en een aantal raadsleden met een pleister op hun mond. Weststra te zelf springt net van de wagen. 'Burgerbelang? Raadsleden la ten zich muilkorven! Daar doen wij van Leefbaar Reimerswaal niet aan mee', meldt het pam flet. „Ik zou Weststrate eigenlijk moeten vragen of ik die prent als verhuisbericht kan gebruiken", grapt Van Overloop, die 'harte lijk moet lachen' om de campag ne. „Ik vertrouw erop dat Rei- merswalers voldoende nuchter verstand en denkvermogen hebben om zich niet door zulk soort onzin te laten bedotten." Wat betreft zijn nieuwe woning verwijst Van Overloop naar de inspectie Ruimtelijke Ordening. „Op aangeven van meneer Weststrate heeft de inspectie de hele procedure bekeken en alles was in orde." Onbehoorlijk Zowel lijstaanvoerder M. van der Meijden (WD) als fractie voorzitter P. Koeman (CDA) en raadslid C. Knuit (PvdA) vinden dat Weststrate 'onbehoorlijk' campagne voert, 'met modder gooit' en 'nogal vergaat'. Alleen A. Jumelet (ChristenUnie) vindt het wel een 'ludieke actie'. „Het is niet mijn methode, maar Weststrate heeft wel gelijk", zegt hij. Zelf heeft Jumelet ook vragen gesteld over de bouw van het huis van Van Overloop. „Ik formuleer het in mijn ver kiezingsfolder voorzichtiger. Ik vraag me slechts af 'waarom de één wel in het buitengebied mag bouwen en de ander niet." aan stemmen in zijn hoofd. Offi cier van justitie R. Jeuken ver wijt de Vlissinger roekeloos rij gedrag. De man had ook veel te hard gereden. Voor het ver keersdelict geldt een maximale gevangenisstraf van negen jaar. De officier zag gisteren zijn ver zoek om de man onmiddellijk in hechtenis te nemen door de rechtbank ingewilligd. Volgens Jeuken is de kans op herhaling te groot als de verdachte op vrije voeten blijft. Hij wees ook op een fors aantal verkeersovertre- dingen die de Vlissinger op zijn naam heeft staan. De behandeling van de straf zaak wordt binnen drie maan den voortgezet. toch even niets van. Na een verbaasde blik op zijn vader, die enthousiast commentaar leverde bij het schouwspel, klonk het: „Ze doen het toch hartstikke fout? Ze proberen die paaltjes wel om te duwen, maar die komen steeds weer omhoog!" Michel Cijsouw (15) uit Wemeldinge verbleef negen dagen lang in India om met eigen ogen het armoedige bestaan van de bevolking te zien. Advertentie Vol van smook en in twee verrukkelijke varianten: een milde jong-belegen en een pittige belegen. Deze 30+-kaos is gemaokt uit ha melk en helemaal zools u von Mooslonder gewend bent: smeuïger, minder zout, precies bber die graeg lekker eel en daarbij op zijn id let. Want Maaslander Halfvol bevat 33% minder vet, 25% minder zout én 25% meer 0800-0220677 of www.maaslander.nl (ook voor heerlijke recepten met Maaslander1). .xy* 150 eigentijdse Hollandse gerechten 4 voor elke dag. Knip deze bon uil en Itnnl M Crwtto kookboek nl bij de grotere poslknnloren neze rubriek is opgenomen in alle 40 dagbladen van De Nationale Rer mumsnelheid omlaag naar zes- werkzaamheden afgesloten tus- tig kilometer per uur. sen de rotonde bij de Nieuw De Tholenseweg is tijdens de Beijmoerseweg en de Noorder- De Tholenseweg is tot april afgesloten. foto Willem Mieras Advertentie Maatschap Westelijke Accountantskantoren Zeeland GOES MIDDELBURG OOSTBURG RENESSE ZIERIKZEE Het hoogste punt van Business Center De Stadspoort Goes wordt bereikt vandaag vrijdag 22 februari. Onze vestiging te Goes is het eerste kantoor dat zich in de Stadspoort vestigt. Vanwege dit heugelijke feit is onze vestiging daarom vandaag vanaf 14.30 uur gesloten. (Advertentie) Vrijdag 22 februari 09.30 - 18.00 uur KLOKSTRAAT 9 4461 JK GOES 0113 270182

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29