Seijbel hoeft niet meer zo nodig Heeren verliest procedure Sparta belegt trainingskamp in Westkapelle Driebanders 3BSD laten punt liggen Nieuwe voorskiër Arnold Polderman Babijn en Vasseur favorieten zwemloop Darters Red Lions aan kop Weer ritzege Erik Dekker Heister onderuit tegen Samsonov Hibernian ontslaat trainer Sauzee Boksgala's verder zonder Tuur Oud-international organiseert beachrugbytoernooi bij Domburg Alwin Vermeulen kan weinig meer gebeuren vrijdag 22 februari 2002 VLISSINGEN - Red Lions heeft de koppositie in de eredivisie van de Zeeuwse dartscompetitie heroverd. De IJzendijkena- ren deden dit door een overtuigende 12-1-zege in de uitwed strijd tegen Scumbags. Grando/Triple bleef goed bij door met 13-0 van rodelan taarndrager Flightstones te winnen. De Terneuzense derby tussen Arrows 2 en Arrows 1 werd door laatstgenoemden met 3-10 gewonnen. In de eerste divisie blijft Trefpunt 2 ondanks dat de ploeg vrijaf had aan de leiding. De reserves van Tref punt wonnen met 8-5 het belangrijke treffen tegen Hart van Middelburg. GRANADA - Erik Dekker heeft alweer zijn tweede ritzege in het nog prille wielerseizoen geboekt. De kopman van Rabo bank zegevierde in de vijfde etappe (Malaga-Granada over 157 kilometer) van de Ronde van Andalusië. De eindzege van de rittenkoers ging naar de Spanjaard Anto nio Colom. AFP CAIRO - Tafeltennisser Danny Heister is in de kwartfinale van de Egyptische Open uitgeschakeld. Hij verloor in vijf games van de als eerste geplaatste Wit-Rus Vladimir Samson ov: 1-4 (8-11 7-11 6-1113-11 7-11). Het toernooi, dat voor het eerst plaatsvindt in Cairo, maakt deel uit van de Pro Tour. Trinko Keen zegde wegens ziekte (griep) af. ANP EDINBURGH - De Schotse voetbalclub Hibernian heeft zijn manager Franck Sauzee ontslagen. Reden voor het ontslag zijn de magere resultaten van de afgelopen weken. „Franck Sauzee is gevraagd terug te treden als manager", al dus de club in een communiqué dat gisteren werd uitgegeven. Hibernian stelde de voormalige Franse international half de cember aan als vervanger van Alex McLeish die naar Rangers vertrok. De club staat momenteel tweede van onder in de competitie. Hibernian won dit seizoen slechts vijf van de 29 wedstrijden. RTR DEN HAAG - Regilio Tuur staat niet op het programma van het boksgala dat op donderdag 18 april in Rotterdam wordt gehouden en deels rechtstreeks op tv wordt uitgezonden. Het was oorspronkelijk de bedoeling dat de oud-wereldkampioen van de WBO in het supervedergewicht aan een serie avonden dit jaar zou meewerken. Maar sinds zijn rentree in Nederland eind december in Rot terdam en zijn ietwat omstreden zege tegen de Amerikaanse veteraan Shawn Simmons heeft het organiserende bureau Top Sports Group van Maarten de Vos de samenwerking op een laag pitje gezet. Tuur, die Simmons zelf naar ons land had gehaald als tegenstander, wilde een te stevige vinger in de pap hebben bij de organisatie van een tweede gala. Waarna de we gen van beide partijen zich (tijdelijk?) scheidden. Nu Regilio Tuur is afgevallen fungeert Raymond Joval vrijwel zeker als publiekstrekker. De Amsterdamse wereldkampioen midden gewicht van de IBO zou in december ook al aantreden in het Rotterdamse Topsportcentrum, naast de Kuip in Rotterdam- Zuid. Maareen kort voor dat optreden in Boedapest opgelopen oog blessure doorkruiste dat voornemen. Overigens zijn de partij en no| in onderhandeling over de gage. GPD door Eldridqe Pentury NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Ineens stond hij daar. Tussen de andere Oemoemenoe'ers en tegenover de rugbyers van Ducks. Arno Seijbel maakte zondag, een jaar na zijn afscheid bij ereklasser RRC, zijn rentree bij Oemoemenoe. Maar om mis verstanden te voorkomen: de oud-international zinspeelt ab soluut niet op een terugkeer als rugbyer. „Het is geweest." Het was puur toeval dat de 31- jarige Seijbel inviel tegen Ducks. „Ducks had Oemoeme noe gevraagd om een tweede team te formeren, zodat, we na de wedstrijd Oemoemenoe- Ducks nog een extra rugbypotje konden spelen. We hebben bij Oemoemenoe genoeg jeugd en oudere jeugdspelers rondlopen, dus dat leek me wel leuk. Maar uiteindelijk bleek dat Ducks maar zeven man had meege bracht. Daar had ik minder zin in. Omdat ik mijn kleren al aan had, ben ik twintig minuten voor tijd ingevallen bij het eer ste team." Hoewel hij een nederlaag niet kon afwenden, ging met zijn in valbeurt voor veel mensen van Oemoemenoe een wens in ver vulling. Meer clan eens werd Ar no Seijbel gevraagd mee te spe len met de hoofdmacht, maar tot afgelopen zondag verkocht de rugbyer uit Nieuw- en Sint Joosland voortdurend 'nee'. „Ik train op donderdag bij Oemoe menoe. Ik doe zelf mee, geef aanwijzingen en adviezen", vertelt Seijbel. „Op zondag ga ik meestal naar thuiswedstrijden kijken. Het is allemaal heel vrij blijvend en dat bevalt me goed. Misschien doe ik zondag mee te gen Tovaal, misschien ook niet. Ik bepaal het lekker zelf, maar wil zeker niemand voor de voe ten lopen. Als Oemoemenoe ge noeg spelers heeft, bekijk ik de wedstrijd gewoon vanaf de kant." Geen tijd Seijbel hoeft niet zo nodig meer en heeft zo z'n redenen om zich nergens aan vast te leggen. Hij runt een timmerbedrijf, heeft -een vrouw (Judith) en twee kin deren (Sven van vier en Anne van twee). Seijbel heeftgeentijd om twee keer week per intensief te trainen en geen zin om op zon dag lange reizen te maken die bij uitwedstrijden horen. „Ik was altijd gewend om op hoog niveau te trainen en te spe len. Het klinkt misschien lullig, maar daardoor is het niveauver schil heel groot. Het vraagt eni ge aanpassing. Ook dat speelt mee. Als ik ereklasse had kun nen spelen, had ik dat waar schijnlijk wel gewoon gedaan." Fout beleid Omdat hij het gereis beu was, nam Seijbel vorig seizoen af scheid van het Rotterdamse RRC. Eerder keerde hij het na tionale team de rug toe, moe als hij was van het gepleit voor be tere voorzieningen rondom het Nederlands team. „Ik heb nog steeds geen spijt van de keuze die ik heb gemaakt", zegt de ge wezen captain, die tachtig caps achter zijn naam heeft staan. Wat hij voorspeld heeft, is uitge komen. Ondanks een surplus aan rugbykwaliteiten kan Oranje internationaal gezien door een fout beleid nog steeds heel weinig potten breken. De nationale equipe traint door ge brek aan geld nog steeds weinig, en dat laat zich voelen in de wedstrijden. Seijbel: „Ik ben wat dat betreft blij dat ik het niet mee hoef te maken om met 80-0 van Georgië en met 73-10 van Rusland te verliezen." Arno Seijbel heeft de problema tiek van zich af kunnen zetten en focust zich anno 2002, wat rugby betreft, louter op Oemoe menoe. „De club heeft intussen een heleboel jeugdspelers, dus kun j e gerust zeggen dat Oemoe menoe bloeit. Je merkt het bij voorbeeld aan de trainingsop komst. Die is veel beter dan een paar jaar geleden. Het lééft", weet Seijbel. En omdat het leeft, heeft hij voor 1 juni een uniek evenement gepland: een beach-rugbytoer- nooi op het strand bij Domburg. Seijbel wordt daarbij geholpen door zijn vrouw Judith en Kees en Ingrid de Pagter. Seijbel: „Op Ameland vindt elk jaar het Open NK plaats op het strand. Vorig jaar deden er 125 teams mee. Toen ik voor het eerst meedeed, dacht ik meteen: Arno Seijbel: „Als Oemoemenoe genoeg spelers heeft, bekijk ik de wedstrijd gewoon vanaf de kant." dit kan in Zeeland ook." Seijbel wil het toernooi in vier catego rieën laten afwerken: onder twintig jaar, open klasse, vete ranen en vrouwen. „We spelen in vijf vakken, met een andere puntentelling dan normaal. Dat is noodzakelijk omdat we zon der doelen spelen. We spelen met zeven tegen zeven en kun nen net als in het ijshockey doorwisselen. Rugbyen in mul zand is zwaar en alles valt of staat natuurlijk met het weer. Maar het mooie van dit toernooi is dat alle facetten van het rug- byspel behouden blijven." Mis schien gooit Seijbel zelf ook nog een balletj eLukt het niet, dan is het ook goed, zegt de Walcherse rugbyer. „Als het toernooi goed verloopt, heb ik mijn aandeel gehad en is het prima geweest. Zonder arrogant te willen over komen, wil ik het een beetje pro fessioneel doen. Als het maar leuk is", vindt Arno Seijbel. Leuk. Arno Seijbel gebruikt het woord veelvuldig. „Alsjevraagt naar mijn ambitie, dan zeg ik: ik wil helpen om de club Oemoe menoe groter te laten worden. Het verhaal van vroeger is be kend. Oemoemenoe kon niet hoog blijven spelen omdat de club helemaal niet kon terug- vallen op aanstormende jeugd. Er was een gat. Dat is nu anders. Ik zie zelfs mogelijkheden voor Oemoemenoe om ooit weer ere klasse te spelen. Ja, ook als er steeds talenten vertrekken. foto DirkJan Gjeltema „Ik ben in het verleden bij de club vertrokken om me beter te ontwikkelen en heb daarvan de vruchten kunnen plukken. Drie Nederlandse Seven-titels, twee Europacups, de nationale be ker, de nationale titel en tachtig interlands. Maar na die mooie tijd ben ik nu wel weer terug bij Oemoemenoe. Ik denk dat er mooie dingen mogelijk zijn. Het voornaamste is dat alles leuk blijft. Want als het leuk is, komt de rest vanzelf." Irma Heeren archieffoto Roland de Bruin/GPD doorCarel Goselinq DEN HAAG - Topsporters kunnen de kos ten van extra voeding en voedingssupple menten niet aftrekken van de belasting. Het argument dat ze de voedingsstoffen nodig hebben vanwege de prestaties die zij moeten leveren, gaat niet op. Het op peil houden van de eigen lichamelijke kracht en gezondheid heeft een persoon lijk karakter. Ook al is de topsporter be roepsmatig bezig, dan nog is er geen spra ke van beroepskosten. De Hoge Raad, het hoogste rechtspreken- de college in ons land, heeft dit bepaald in een door de voormalige Middelburgse at lete Irma Heex-en aangespannen procedu re. Heeren stapte naar de Hoge Raad na dat het gerechtshof in Amsterdam haar medio 2000 al in het ongelijk had gesteld. Bij haar belastingaangifte over 1994 had de atlete onder aftrekbare beroepskosten 3410 gulden opgevoerd als kosten voor- extra voeding en voedingssupplementen zoals vitaminen. Zij stelde dat ze de extra en specifieke voeding nodig had voor het leveren van topprestaties en om na trai ningen en wedstrijden snel te kunnen her stellen. Heeren gaf verder aan een strikt dieet te volgen, opgesteld door een gespe cialiseerde diëtiste, waar de voedings middelen onderdeel van uitmaakten. Volgens de rechters zijn de kosten voor de voedingsmiddelen niet gelijk te stellen met kosten voor bijvoorbeeld zakenlun- ches en -diners die volgens de wet onder bepaalde voorwaarden als aftrekbare be roepskosten te boek staan. Het gaat om uitgaven voor consumptieve doeleinden. Bovendien zijn de kosten niet extreem ho ger dan bij andere, vergeli j kbare gevallen. GPD door Jan Daqevos VLISSINGEN - Sparta slaat deze zomer zijn tenten op in Zeeland. De Rotterdamse voet balclub belegt van maandag 15 tot en met zaterdag 20 juli een trainingskamp in Westkapelle. De formatie van Frank Rijkaard was de laatste jaren gewend naar Callantsoog te gaan. Dit keer wilde de eredivisieclub echter dichter bij huis een on derkomen zoeken. Technisch- directeur Dolf Roks benaderde daarop Ton Uitterhoeve, die nauwe contacten onderhoudt met de Rotterdamse club. „Alles was heel snel geregeld", aldus Roks. „In eerste instantie was ik bang dat we in die periode geen tegenstanders zouden kunnen krijgen, maar dat bleek geen en kel probleem." Sparta verblijft in hotel Zuider duin in Westkapelle. Het is de bedoeling dat de selectie op het naastgelegen terrein van het ho tel gaat trainen. Dat was vroe ger in gebruik als driving-range voor de golfsport, maar de di rectie van het hotel heeft nu een voetbalveld laten aanleggen. door Frits Bakker AXEL - Twee weken voor de start van de Paralympics heeft Arnold Polderman een nieuwe voorskiër gekregen. De Axe laar, die visueel gehandicapt is en zich heeft geplaatst voor de disciplines langlaufen en biat- lon, was ontevreden over de Tsjechische skiër met wie hij een duo vormde en die hem tijdens wedstrijden de weg moest wij zen. De bondscoach Gustav Sturm (ook een Tsjech) heeft de voor skiër tijdens de hoogtestage in Frankrijk naar huis gestuurd, omdat het taalprobleem een feilloze samenwerking in de weg stond. Polderman toonde zich opgelucht over die beslis sing. „Ik was geestelijk hele maal op, omdat ik geen vertrou wen meer had in die jongen. Hij is een fantastische skiër, maar de corhmunicatie was slecht en „We hopen op die manier een hoop voetbalclubs te kunnen trekken", stelt hotel-manager Leen Kooman. „In het verleden hebben PSV, Ajax, het Neder lands elftal, het Belgisch elftal en Borussia Dortmund hier ge zeten. We willen terug naar die tijd. Nu we een voetbalveld erbij hebben, moet dat lukken." Dolf Roks, die in Dreischor woont, was gisteren in Westka pelle aanwezig om de accommo datie te inspecteren. „Het is een ideale omgeving, lekker rustig en van alles bij de hand." Over het veld had hij nog zijn twijfels, maar de directie zegde toe dat alles in het werk wordt gesteld om het piekfijn in orde te krij gen. Sparta zal dagelijks trainen. Daarnaast worden op Zeeuwse bodem twee oefenwedstrijden afgewerkt. Dinsdag 16 juli is het Reimerswaal-elftal onder lei ding van trainer Adriaan Nieu- wenhuijse sparringpartner. Twee dagen later komt een Wal cherse selectie in actie op het veld van Domburg. Als coach van de Walcherse selectie treedt Huib Meerman op. hij was op het laatst ook niet meer gemotiveerd." De Tsjech, die op de trainings stages ook waxman was, is in de laatste week van de voorberei ding op Salt Lake City verwan- gen door Machiel Ittman uit Hilversum, de bondscoach van de rolskiërs, die zelf aan triat lons doet en het laatste trai ningskamp van Arnold Polder man en Marjorie van de Bunt aktief heeft meegemaakt. Polderman: „Het is een korte tijd om nog te wennen, maar we kennen elkaar al veel langer. Ik heb een paar jaar geleden ook al eens wedstrijden met hem ge daan. En in Salt Lake hebben w.e volgende week ook nog een paar dagen om het parkoers te verkennen en samen te trainen." De twee Zeeuwse Paralympiërs zijn woensdag teruggekeerd van de laatste hoogtestage. Ze vertrekken maandag naar Salt Lake City, waar ze zich in het Olympisch dorp vestigen. door SjaakSinke VLISSINGEN - Ondanks flinke tegenslagen in de crosscompeti tie zal Arjan Beije morgen in de Kustcross tot het uiterste gaan om het Zeeuws kampioenschap binnen te halen. Zijn tegenstre ver Alwin Vermeulen heeft het een stuk gemakkelijker. Bij een overwinning of een tweede plaats is hij zeker van de titel. Bij winst van Beije en een twee de plaats voor Vermeulen komt Beije nog altijd-vier punten te kort. De geruchtmakende affai re in Aardenburg, waar in de Elderschanscross de twee kemphanen vrijwel gelijktijdig over de finish kwamen, werkt nu in het nadeel van Beije, die daar de tweede plaats kreeg toe gewezen. In de categorie H60 strijden de oude knarren in alle hevigheid om de titel. Na een correctie in de uitslag van de Elderschans cross, waar Gilles de Witte (AV'56) een ronde te weinig moet hebben gelopen, is Hans Bostelaar (Dynamica) zijn club genoot Anton Schoenmaker tot op vijf punten genaderd. Boste laar moet minimaal winnen om nog een kans op de titel te hou den. Marlies Kort (AV'56) zal vrijwel zeker de Kustcross in Vlissingen lopen en zo Christel Verbeek (Dynamica) haar titel ontne men. Voor het Kort is het wel een gok hoe dit uitpakt omdat ze de volgende dag aan de bak moet voor het Nederlands veldloop kampioenschap. „Na een flinke inspanning loop ik meestal de volgende dag goed", liet ze na de Pallandt- cross al weten. „Ik kijk zaterdag naar het weer en hoe ik me voel en dan pas besluit ik of ik in Vlissingen loop". Een vijfde plaats, die ze nog wel achteruit hinkelend kan halen, is voor Kort al voldoende om voor het eerst in haar nog korte atletiek- carrière de Zeeuwse titel binnen te halen De wedstrijden in Vlissingen starten op het grasveld bij het parkeerterrein langs de oprit naar de Boulevard om 11.30 uur met 1200 meter voor de pupil len. De mannen senioren sluiten af om 14.10 uur met ruim tien loodzware kilometers. van onze sportredactie RILLAND - Het driebanden team van DGV Euro Ginseng haalde op eigen tafels de volle buit binnen tegen A. te Veldhuis. 3BSD Interieur Totaal 1 en 2 speelden beiden gelijk. Voor het eerste team betekent dit kost baar puntverlies. DGV Euro Ginseng-A. te Veld huis 6-2: Joop van den Ouden hoven legde zijn tegenstander Buisman zijn wil op. Na een ijzersterke start kwam de zege geen moment in gevaar, 25-15 na 51 beurten. Frits van der Vliet zorgde in een tactisch sterk gespeelde partij tegen Van Maren dat in elk geval één punt in Rilland zou blijven, 25-20 na 56 beurten. Piet Schrier vond dat niet voldoende en zorgde door een degelijke winst op Den Hartog voor de volle buit, 30-25 na 59 beurten. Jan Westdorp moest als enige van zijn team genoegen nemen met verlies, 25-30 na 41 beur ten. 't Venneke-3BSD Interieur To taal 1 4-4: Het Zierikzeese team verloor een kostbaar punt in de race om de bovenste plaatsen in poule acht van de derde divisie. door SjaakSinke OOSTBURG - Na zijn uitste kende optreden in Bergen op Zoom wil Remy Vasseur uit Vlissingen zondag een serieuze poging doen om Ronny Babijn uit Terneuzen van de troon te stoten in de Rabobank-zwem- loop te Oostburg. Met zijn tijd van 12 minuten en 17 seconden van afgelopen zon dag over de 1000 meter zwem men hoeft Vasseur nauwelijks meer in te leveren op Babijn. Het zwaartepunt komt daardoor te liggen op de 10 km lopen die de toppers zonder uitzondering lo pen in hun natte zwembroek en een inderhaast aangetrokken T-shirt. De Belg Kris Vanderveken zal zich zeker thuisvoelen in de groep van snelle zwemmers, waarin Leon Jacobse (Vlissin gen) langzaam maar zeker deel uit maakt. Voormalig circuit winnaar Jo- han van den Branden (Etten- Johan Flikweert was volledig uit vorm en kon Marijnissen geen tegenstand bieden, 30-17 na 45 beurten. Peter van Hou- welingen kwam, overigens ma tig spelend, wel tot winst tegen een uiterst zwak opererende De Graaf, 17-30 na 67 beurten. Jan Eickenboom verloor met twee punten verschil van Dam, 25-23 (48 beurten). Peter Flikweert excelleerde in zijn partij tegen Hoefnagels. Met een fraai moy enne van 0.714 werd de zege binnengehaald, 14-25 na 35 beurten. 3BSD Interieur Totaal 2-Aarts Bouw 3 4-4: De hekkensluiters van poule zeven in de derde di visie behaalde in eigen huis een verdienstelijk gelijkspel tegen de ploeg uit Sprundel. Philip van der Male kende een topdag en veegde zijn tegenstander van tafel met 30-21 na 43 beurten. Ton van Beveren kwam er niet aan te pas tegen Van der Smis sen: 21-30 na liefst 82 beurten. Jan van der Werf verloor in een eveneens zeer zwakke vertoning van Mensen, 15-25 na 76 beur ten. Ron Speijer stelde het punt voor- zijn team veilig door Boeren kansloos te laten: 25-15 in 51 beurten. Leur) kan door een rugbles sure minder intensief trainen en zal zich waarschijnlijk tevre den moeten stellen met een bij rol. Door de knieblessure van Terèse van Lare ligt de strijd bij de vrouwen geheel open. Maaike Krimpenfort (Bergen op Zoom), Marleen Roks (Wouw) en de Bel gische Tine Deckers strijden nu om de hoogste eer. Op de korte afstand heerst momenteel Arjen van Oord (Middelburg) voorma lig wedstrijdzwemmer en sport- instructeur. De zwemloop in Oostburg is de derde in een serie van zes, waar van de beste vier resultaten meetellen voor het Ironman wetsuit-zwemloopcircuit. De zwemloop start in Sportcen trum de Eenhoorn om 14.15 uur- met de 1000 meter zwemmen en 10 km lopen, 14.45 uur 500 me ter zwemmen en 5km lopen en om 15.05 uur de 250 meter zwemmen en 2.5 km lopen voor de jeugd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27