Goes stelt portier verplicht Bi Meer dan pasje voor, pasje achter PZC Postma-Willemse zegt CDA vaarwel Zorgen over armoede, milieu en rassenhaat Mannen gewond bij steekpartij in asielzoekerscentrum Varkenshouderij op Welzingedijk komt er definitief niet Nachtelijk toezicht horeca Ochtend voor vrouwen Reddingshonden weer in actie Inbreker blijft beleefd Kunstuitleen in De Drukkerij Minister Hermans bezoekt scholen Marechaussee grijpt oplichter Dieven stelen auto in Goes GroenLinks $eme%, o a bijeenkomsten door Harold van Ginkel GOES - De gemeente Goes gaat portiers bij bepaalde Goese ca fés en discotheken verplicht stellen. Dat heeft de gemeente raad gisteravond besloten. Op 1 mei moet het nieuwe beleid in gaan. Voor het plan was een wijziging nodig van de Algemene Plaatse lijke Verordening (APV). De maatregel geldt alleen voor ca fe's en discotheken die tot na twee uur 's nachts open zijn. Eetzaken vallen daar niet onder. De aanwezigheid van een por tier is alleen verplicht tijdens de openingstijden tussen donder dagavond tien uur en zondag ochtend vier uur. Dat zijn de zelfde tijden als waarop de camera's in de binnenstad draaien en het centrum het dmkstbevolkt is. De fractie van GroenLinks uitte bedenkingen bij het aanvangs- tijdstip. Bij monde van A. van Oosten liet de partij weten de nachtportiers liever om elf of twaalf uur 's avonds te laten be ginnen. Als bij de evaluatie in september 2003 blijkt dat een begintijdstip van twaalf uur te OOSTKAPELLE - Christen vrouwen uit Oostkapelle hou den woensdag 6 maart een vrou wenmorgen in de Zionskerk in Oostkapelle. Anita Verwaijen spreekt dan over het thema 'Zijn banier over mij is liefde'. De bij eenkomst wordt gehouden van 9.00 tot 11.30 uur. Kinderoppas en een boekentafel zijn aanwe zig. laat is, dan kan dat altijd nog vervroegd worden, meende Van Oosten. Burgemeester D. van der Zaag zei daarop dat er betere ervarin gen waren met versoepelen van maatregelen dan met het ver zwaren ervan. Hij verwacht een hoop stennis als het tijdstip la ter alsnog moet worden ver vroegd. Aangezien GroenLinks verder geen aanmerkingen had, stemde ook zij in met het voor stel. J. Jansen van D66 was teleurge steld in de reactie van de Beve- landse afdeling van Koninklij ke Horeca Nederland, die bij de raadscommissie algemene za ken vorige maand negatief rea geerde op het voorstel. ,,Ze hebben geen realiteitszin en ne men hun verantwoordelijkheid niet", meende hij. Het plan voor het instellen van nachtportiers is al geruime tijd onderwerp van gesprek. Het ge meentebestuur kwam vorig jaar zomer in de horecanota met een voorstel voor de verplichting er van. De gemeente wil op deze manier de overlast van stap pende jongeren beperken, waardoor de politie wordt ont last. In de loop van het jaar werd ge schaafd aan dat voorstel. Zo wilde het gemeentebestuur la ter ook eetzaken onder de regel geving laten vallen, maar daar kwam het college in december op terug. Wel kunnen in de ge wijzigde APV ook andere hore cazaken worden verplicht een nachtportier in te stellen. Daar moet dan wel een goede reden voor zijn. De portiers moeten aan strenge eisen voldoen en dienen vanwe ge de herkenbaarheid een uni form te dragen. Eén van de eisen is een erkend beveiligingsdiplo ma. WILHELMINADORP - De Reddingshondenwerkgroep Zee land (RHWZ) is gisteren opnieuw ingezet bij een zoekactie naar de vermiste A. van den Broeck (61) uit het Belgische dorpje Ravels. De man is sinds zondag 10 februari spoorloos. Hij is voor het laatst gezien in de Gewestbossen van Ravels en Arendonk. De Zeeuwse vrijwilligers en him honden werden ingezet tij dens een grote speurtocht, waarbij de Vlaamse politie en brandweer samenwerkten met tal van Belgische en Neder landse reddingshondengroepen. Ook duikers en helikopters werden ingezet, maar tevergeefs. De vermiste man bleef on vindbaar. Afgelopen zaterdag verleende de RHWZ ook al medewerking aan een grote speurtocht naar Van den Bi'oeck. OOST-SOUBURG - Een onbekende man heeft gistermorgen rond half twaalf geprobeerd in te breken in een woning aan de Ritthemsestraat in Oost-Souburg. Hij werd hierbij gestoord doordat de bewoonster thuiskwam. Toen ze hem aansprak, verontschuldigde hij zich en ging hij er vandoor. MIDDELBURG - De Resolutie - Kunstuitleen Middelburg opent zondag 3 maart om 14.00 uur haar deuren in De Druk kerij in Middelburg. In de locatie aan de Markt in Middelburg is dagelijks een consulent aanwezig voor advies, vragen en om nieuwe abonnees in te schrijven. Dat kan van maandag tot en met vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur, op koopavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag en koopzondag van 13.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Minister L. Hermans van onderwijs, cultuur en wetenschappen bezoekt op 27 februari het ROC in Vlissin- gen. De WD-minister doet dit samen met regionale en lokale politici. Er zal gesproken worden over de rol en de positie van het beroepsonderwijs in relatie tot het bedrijfsleven en de re gionale samenwerking tussen het mbo en hbo. Ook leerlingen van het ROC krijgen de gelegenheid om te dis cussiëren met de politici. Het bezoek aan de Oude Veerhaven in Vlissingen begint om 15.00 uur. De delegatie bezoekt rond 17.00 uur ook scholengemeenschap de Pontes, lokatie Groot Stelle. TERNEUZEN - De marechaussee in Zeeuws-Vlaanderen heeft gistermiddag tijdens een routinecontrole op de Trac- taatweg een 42-jarige Belgische oplichter gearresteerd die gezocht wordt door de Franse justitie. De wachtmeesters trokken tijdens de controle de persoonsgegevens van de Belg na in het opsporingsregister. De man wordt door de Franse autoriteiten verdacht van oplichting; hij zou etiketten voor flessen wijn vervalst hebben. De man is onmiddellijk aangehouden en overgebracht naar het huis van bewaring in Middelburg. De procedure voor zijn uitlevering is in gang gezet. GOES - Autodieven hebben gisteravond in Goes kans gezien om binnen het half uur dat de eigenaren weg waren, een auto te stelen. In de Piet Heinstraat gingen zij er tussen 19.30 en 20.00 uur met een donkergroene Nissan Terrano vandoor. vrijdag 22 februari 2002 Elke dinsdag oefenen de Country Coast Line Dancers in Middelburg. foto Ruben Oree! door Ellen De Vriend AAGTEKERKE - Voor Laura Geldof uit Aagtekerke telt maar één ding: lijndansen. Zij richtte vijf jaar geleden de Country Coast Line Dancers op in Middelburg. Het vrijgevochten, stoere leven van cowboys spreekt velen tot de verbeelding. Het countrydansen is niet zomaar een gezel lig tijdverdrijf. Het NOCNSF heeft in april 2001 het dansen erkend als officiële sport. Hoe het precies begon met haar passie voor de volksdans, kan Laura Geldof niet zeg gen. Met haar man Huib ging zij al geruime tijd naar countryfestivals in Nederland. En een vriend van hen heeft een western ranch in de Belgische Ardennen. Het echtpaar vond dat er in Middelburg ook een lijndans- groep moest komen en richtte vijf jaar gele den de Happy Trail Dancers op. „Het is moeilijker dan het lijkt", vertelt penningmeester Laura. „Het is veel meer dan een pasje voor, pasje achter. Zij aan zij stappen'mannen en vrouwen met de duimen achter hun broekriem van rechts naar links en van voren naar achter op de maat van de muziek. De dansen bestaan uit series stap pen die samen een patroon vormen." Ook de houding is belangrijk: de rug en schouders recht, blik vooruit en het hoofd wat opgehe ven. „Je moet zorgen dat je er écht staat", doet Laura voor. Gepaste kleding is onmis baar. Laura: „Dat wil niet zeggen dat ieder een een leren broek en cowboyhoed moet dragen. Kledingeisen hebben we niet. Wel is het leuk dat iedereen er een beetje cowboy achtig uitziet, met bijvoorbeeld een leren of suède vest en laarzen." De dansen zijn universeel. „Overal ter we reld worden dezelfde basispatronen ge danst, je kunt zo meedoen. Opvallend zijn onder meer de Bunny Hop, de Camel Walk, de Elvis Walk en de Sailor Shuffle." In september is de naam van de groep veran derd in de Country Coast Line Dancers. Ook is er een nieuwe lerares: Mai'jan van Brakel. Elke week leert zij de deelnemers een nieu we dans. Elke laatste dinsdag van de maand worden de dansen herhaald. Modern Laura vindt dat het 'los dansen' niet ten koste gaat van de sfeer in de groepHet is een gezellige groep met enthousiaste mensen. Wel merkt ze vaak dat mensen een verkeerd beeld hebben van de muziek waai'op ge danst wordt.'„We dansen op moderne coun try muziek. Hoewel in Nederland de coun try stil is blijven staan bij Kenny Roger's en Dolly Parton, ging de ontwikkeling in Ame rika, gewoon dooi'. Wij dansen onder meer veel op muziek van Dave Sheriff en Shania Twain. Op vlotte nummers met een pittig ritme." De Country Coast Line Dance groep heeft 45 leden. Iedei'een kan zich aanmelden. Het jongste lid is acht jaar, het oudste rond de vijfenzestig. Een kwart van de leden zijn mannen. De gevoi'derde countiydansers dansen elke dinsdagavond van 19.15 tot 20.45 uur en de beginnei's van 21.00 tot 22.30 uur in Cue Action aan deMiddelbui'g- se Walensingel. Behalve de twee groepen is er ook een demonstratiegroep. Negen leden, waar-onder Laura, zijn daai'bij aangesloten. Het groepje oefent elke maandagavond. De Country Coast Line Dancers treden regel matig op tijdens feesten en festivals. Op 27 januari deed de Middelburgse groep een op treden tijdens het Country Western Festi val in de Brabanthallen in Den Bosch. „We tx-aden daar op voor twaalfhonderd mensen. Voor mij was dat dubbel spannend, want ik had de dans in elkaar gezet", vertelt Laura. De activiteitengroep is erg actief, niet alleen staat de agenda vol optredens en etentjes, ook gaan zij met een bus naar festiviteiten in het hele land. De Country Coast Line Dancers houden morgenavond vanaf acht uur een open line- dance avond in Party Centrum Cue Action in Middelburg. doorNadia Berkelder Ze hebben pi-etenties, vinden ze zelf. Gi'oenLinks Middel burg streeft naar duurzaam heid, solidariteit en openheid, zegt de partij in het verkiezings- programma. „We maken ons zorgen over het milieu, de twee deling arrn-rijk en over de into lerantie tegenover vreemdelin gen." GroenLinks wil kritisch kijken naar de sti'ategische projecten, zoals die zijn omschreven in de kwaliteitsat las. Bij de her inrichting van de binnenstad, moeten bij voorbeeld le- lij ke gevels van winkels ver- dwijnen. De partij staat achter de uitbreiding van het Veerse Meer, mits er geen woningbouw komt ten noox-doosten van het Arnekanaal en het overige ge- bied wox'dt ingericht als natuur gebied, dat niet voor auto's toe gankelijk is. De gemeente moet volgens GroenLinks zorgen dat er een REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl evenwichtige verdeling plaats vindt tussen dure koopwonin gen en goedkope huurwonin gen. Hum-woningen mogen alleen verkocht worden als de opbrengst gebruikt wordt voor uitbreiding van het aantal soci ale woningen. Verder wil de partij dat de gemeente de moge lijkheid van alternatieve woon vormen, zoals groepswoningen of woningen waarin meer gene- i-aties kunnen wonen, stimu leert. GroenLinks kiest voor de fiets. De gemeente moet maatrege len nemen om het autovei'keer terug te drin gen. Het belang van fietsers en voetgangers woi'dt nog al eens vergeten. Zo zijn stoplichten bijvoorbeeld afgestemd op het tempo van au to's. Stationsbrug De stationsbrug' mag, als het stationsgebied af is, alleen nog door langzaam verkeer en open baar vervoer gebruikt worden. Het autoverkeer naar de dorpen moet om de stad worden geleid over een rondweg. Daarom moet ook een vierde ka naalkruising ter hoogte van de Stromen wijk worden aange- legd. Bezoeker-s aan de stad moeten parkeren in transferia, ze wor den met elektrische bussen naai de stad vex-voerd. De groene aspecten maken ui teraard een belangrijk deel uit van het pi'ogramma. De ge meente dient een gebied aan wijzen waar windmolens worden geplaatst, vindt Groen Links. Bewoners moeten wor den gestimuleei'd om alternatie ve energie te gebruiken. De paitij pleit voor een gemeente lijkfonds, zodat mensen met een minimuminkomen ook kunnen investex-en in energiebesparing. De gemeente zelf moet stoppen met het gebruik van bestrij dingsmiddelen voor openbaar groen. Discotheek De gemeente doet te weinig voor jongex-en, vindt Gi'oenLinks. Er moet gezocht woi'den naar een plaats voor een discotheek, het jongerencentrum moet worden gerealiseerd en er wordt, als het aan GroenLinks ligt, een jongei'enraad ingesteld die het gemeentebestuur advies geeft over allerhande onder- werpen. Carin Postma-Willemse (CDA) zegt de Vlissingse gemeenteraad na vijftien jaar vaarwel. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een stevig saamhorigheidsgevoel tussen de CDA-raadsleden trof Carin Postma-Willemse aan toen ze vijftien jaar geleden als nieuw komer in de Vlissingse gemeen teraad kwam. Het CDA was geen collegepartij, maar 'had wel zeven raadsleden in de op positie'. „Oppositie is een zwaar woord. Het CDA is in Vlissingen misschien wel de partij die het meest zoekt naar de nuance en het meest werkt aan het vinden van een compromis." Na vijftien jaai' heeft Postma- Willemse besloten een stap te rug te doen. Dondei'dag is haar laatste raadsvei'gadering. Een van de raadscommissies die ze altijd weigerde te volgen, was de commissie vei'keei". „Ik vind daar geen klap aan. Iedereen denkt ook nog eens verstand te hebben van verkeex-." De trage besluitvorming in deze sector staat haar bovendien tegen. Bij haar aantreden werd al gespro ken over de aanleg van de S14. „Er werd gezegd: We hoeven de Gerbrandystraat niet op te knappen, want die S14 wordt binnenkoi-t geopend. Dan wox'dt de Gerbrandystraat een B-weg. Die S14 is er nog altijd niet. En de ontsluitingsweg die het ver keer sneller moet laten door stromen ook niet. Het is toch vreselijk dat we nog steeds ie dereen maar in die fuik laten rij - den." Liever stak ze haar tijd in welzijn en milieu. De oprich ting van de over koepelende wel zij nsoi'ganisatie Palladium noemt ze een goede zet van de politiek. „Ik zou willen dat Zeeland verder was op het gebied van milieu. Ik vind dat we beter kunnen inspelen op het hei'gebi'uik van materialen. De Randstad is daarin veel verder." Aan het laatste half jaar denkt ze met gemengde gevoelens te rug. „Misschien was het wel de vervelendste perio de", zegt ze voor zichtig. Het CDA- raadslid L. Water man en het CDA Vlissingen botsten. Zo ei-nstig dat een bi'euk volgde. Wa terman richtte een eigen partij op. Fractievoorzitter J. de Coninck-Geei's gaf eveneens aan niet meer te vreden te zijn over de gang van zaken binnen het CDA en be- O GroenLinks Middelburg be zoekt morgen De Griffioen in Middelbiu'g. De partij is van 10.00 tot 14.00 uur bij het win kelcentrum aan het Euromarkt. De kandidaat-raadsleden delen bekers groene thee uit en praten met het publiek over het vei'kie- zingsprogramma. Volgende week is GroenLinks in Arne- muiden en in de Lange Delft in Middelburg. De partij is op 4 fe bruari met de campagne begon- De eerste tien kandidaten op Middelburgse VVD-lijst voor de gemeenteraadsverkiezingen i'ijden morgen met een Jan Ple zier door de wijken. De kandi daten geven een toelichting op het verkiezingspi'ogi'amma en gaan in discussie met het winke lend publiek. In gezelschap van Tweede-Kamei'lid J. te Veldhuis bezoeken de WD-ers achter eenvolgens Nieuw Middelburg, Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland, Dauwendaele, Mid- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bij een steek partij in het asielzoekerscen trum in Middelburg zijn woens dagavond twee mannen gewond geraakt. De twee, 21 en 27 jaar oud, delen een appartement op het complex. Eén van de twee is aangehouden. De 21-jarige werd rond half elf neergestoken door een 25-jarige man uit Vlissingen. Die was op bezoek bij de huisgenoot van de man. De vei-wondingen van het slachtoffer leken op het eerete gezicht ernstig. Hij is naar het ziekenhuis in Vlissingen ge bracht. De dader werd door de politie aangehouden. Plet slachtoffer kwam na behan deling in het ziekenhuis terug in het centrum en ging ver-haal ha len bij zijn huisgenoot. Het slachtoffer van de eerste steek- pailij stak zijn medebewoner met een mes. Die raakte licht ge wond. De 21-jarige man is latei- die nacht aangehouden in Park Toorenvliedt. Volgens H. van der Aa van het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers worden er naar aanlei ding van het incident intern maatregelen genomen. „Tegen bezoekers kunnen we natuur lijk niets doen. We kunnen een gast hooguit een centrumont zegging opleggen. Maar voor bewoners hebben we huisi'egels en die zijn met voeten getreden. We zullen de situatie binnen het appai-tement bekijken." Ver moedelijk wordt één van de twee overgeplaatst. De bewoners van het centrum wonen met acht personen in een appartement, Dat levert wel eens spanningen op, zegt Van der Aa. „We vangen zeshonderd mensen op in Middelburg, van vei'schillende nationaliteiten en religies. Dit is uit de hand gelo pen. Steekpartijen komen ge lukkig niet vaak voor." sloot niet meer terug te keren na de verkiezingen. „Het is jammer dat dit is gebeurd. Het was Jo ke's keuze, maar ze zou een ster ke kandidaat zijn geweest Een bijzondere periode haalt ze aan. De Centi'um Democx-aten stapten in de beginjaren negen tig de Vlissingse gemeenteraad binnen. „We wisten niet hoe we met hen om moesten gaan. We konden ze niet negeren, maar we wilden ze ook niet de hand schudden. Tot die tijd gaven raadsleden elkaar voor een ver gadering een hand, dat is met de komst van de CD afgeschaft. Ze hadden vreselijke denkbeel den." delburg-Zuid. de Sti'omenwijk, de Griffioen, Klarenbeek en het centrum. De Middelburgse PvdA-frac- tie bezoekt moxgen sportclubs en jongei'encentrum Midgard. De kandidaat-i'aadsleden be zoeken een aantal sportvelden en sportzalen in Middelburg. Vanaf 15.30 uur bi-engt de pairtij een bezoek aan Midgard om te praten over een nieuw jongeren- centi'um. door Miriam van den Broek NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De komst van zevenduizend varkens naar de Welzingedijk in Nieuw- en Sint Joosland is defi nitief van de baan. De werk groep Stop Grootschalige Zwij nerij is de koning te rijk. Wouters diende in 1994 een ver zoek in bij de gemeente Middel burg voor een bouw- en milieu- vergunning voor varkensstallen aan de Welzingedijk en de Bo- mendijk, net buiten het dorp. Het plan paste binnen het toen malige bestemmingsplan en de gemeente zag geen reden de ver gunning te weigeren. De werk groep Stop Gi'ootschalige Zwij nerij wei'd opgericht om de plannen tegen te houden. Uit eindelijk kwamen er geen var kens naar de Bomendijk omdat de werkgroep aantoonde dat het een bloemdijk was die volgens de wet beschermd moet worden. De situatie aan de Welzingedijk lag ingewikkelder. De mega- stal komt daar niet meer omdat de gemeente in de loop van de tijd het bestemmingsplan heeft veranderd. In het nieuwe be stemmingsplan is een dergelijke stal niet toegestaan. De Raad van State oordeelde in juli vorig jaar dat de stal er niet mocht ko men. De Raad moest zich daar na nog uitspreken over de bouwvei'gunning die varkens- boer J. Wouters uit Sint-Oeden- rode had gekregen. Doordat de werkgroep keer op keer bezwa ren indiende en in beroep ging tot bij de Raad van State, kwam de varkensboel' niet op tijd aan bouwen toe. De varkensboel' heeft de mogelijkheid om hier tegen zelf in beroep te gaan, on benut gelaten. Daarmee is vast komen te staan dat er geen var kensstal in Nieuw- en Sint Joos land komt. Voorzitter W. Oorthuijsen van de wei'kgroep is ontzettend blij met de uitkomst. „Toen we er aan begonnen, leek het onbe gonnen werk. De kansen dat we het zouden halen, wai'en erg klein. Bovendien hadden we hier geen exwaring mee. Dat maakt het extra mooi dat het ge lukt is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17