Huurders komen huizen tekort Huisarts ontwerpt veilige oorkrabber Nehalennia heeft nieuwe mediatheek Stemmen in hoofd zouden oorzaak zijn van dodelijk ongeval WEA Invallen bij drugsdealers Schaarste aan woningen in Middelburg doet zich gelden HEROPENING Welkom op onze mode-receptie MODEHART VAN GOES zeeuwse almanak Veerkrachtig Danceduo rekent op succes met nieuwe cd laaslander Halfvol Vol van smaak! jSiygi Het unieke Hf Croma kookboek: (Advertentie) Rugklachten? Delta Balans Gezondheidsbedden www. deltabaians. nl Maatschap Westelijke Accountantskantoren Zeeland GOES MIDDELBURG OOSTBURG RENESSE ZIERIKZEE Het hoogste punt van Business Center De Stadspoort Goes wordt bereikt vandaag vrijdag 22 februari. Onze vestiging te Goes is het eerste kantoor dat zich in de Stadspoort vestigt. Vanwege dit heugelijke feit is onze vestiging daarom vandaag vanaf 14.30 uur gesloten. MIDDEN vrijdag 22 februari 2002 door Ronald Verstraten TERNEUZEN - De mens wroet en peutert wat af. De neus mag dan in hoge mate favoriet zijn, het oor komt op een goede twee de plaats. Oorsmeer en jeuk worden met allerhande hulp middelen te lijf gegaan. Van potlood tot ballpoint, van wat tenstaafje tot lucifer. De echte durvers kiezen voor de paperclip, maar geen van deze methodes is van gevaar ont bloot. Daar heeft de Terneuzen- se huisarts Cors Ephram iets op gevonden: de earscratcher, of tewel de oorkrabber. Het apparaatje meet zevenen- halve centimeter, waarvan slechts een klein stukje de ge hoorgang in gaat. Het is een roestvrijstalen ringetje waar mee je eens lekker kunt schra pen, zonder dat je je gehoor beschadigt. Het bolvormige uit einde van het handvat voor komt dat je te diep naar binnen gaat. „Ik ben er drie jaar mee bezig geweest", zegt Ephram. „In die tijd heb ik een heleboel oorme- tingen verricht en daaruit bleek dat de gemiddelde gehoorin- gang bij volwassen mensen tus sen de 16 en 11,5 millimeter lang is." Daar stelde hij het ontwerp op af, van wat hij zijn 'verbeter de paperclip' noemt. Een aanzienlijk groter deel van zijn tijd was hij bezig met het zoeken naar producenten. „Die heb ik uiteindelijk in België ge vonden. Daar zijn ze nog wel geneigd iets leuks te doen. In Nederland moet je bij een staal fabriek niet aankomen met de vraag of ze 150 kilo staal voor je kunnen maken. Daar denken ze veel commerciëler." Ook het handvat en de verpakking wor den in België gemaakt, alleen het verpakken gebeurt bij De- thon in Terneuzen. Met het Nederlands octrooi en het CE-keurmerk op zak wil Ephram de hele Europese markt bestrijken, althans, vier procent van de volwassen Europeanen. De krabber is bedoeld voor mensen van boven de achttien jaar; daarvan heeft twee tot zes procent last van oorsmeer. „Het is een afscheidingsproduct van de huid, dat eigenlijk hoort in te drogen en uit je oor te vallen. Maar sommige mensen hebben nu eenmaal een vette huid. Zij krijgen last van oorsmeer. Dat is grotendeels erfelijk bepaald, maar ook voeding of stress kun nen een rol spelen", aldus Ephram. Het risico van oorbeschadiging door verkeerde hulpmiddelen is altijd aanwezig, maar het komt volgens Ephram toch niet zo heel vaak voor. „Het trommel vlies is heel gevoelig, dus zijn mensen altijd voorzichtig. Maar het gaat natuurlij k mis als er net iemand tegen je aanstoot." Het enige nadeel van de earscrat cher is voor de huisarts zelf: „Je mist voortaan wel de lol van het oren uitspuiten." De earscratcher is te koop bij Ephram Body Tools, ook via in ternet :www. earscratcher. corn De krabber kost €5,90. Naar verwachting ligt hij binnenkort ook in drogisterijen. Via Body Tools wil Ephram meer uitvin dingen doen. Zo werkt hij aan een mondstukje dat moet hel pen bij het stoppen met roken. (Advertentie) Martijn Lijnbach (rechts) en Peter Elve presenteren morgen onder de naam Airsculptors hun tweede cd in het Vlissingse jongerencentrum Walk Inn. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een groep van acht Vlissingers en Middelbur gers is woensdagnacht bij vier huiszoekingen van de politie aangehouden voor handel in en bezit van drugs. Enkele tientallen grammen co- i caïne, twee auto's en duizend euro zijn in beslag genomen. De hoofdverdachte is een 31-jarige Vlissinger. Een 42-jarige Mid- delburger en een 22-jarige Vlis singer zijn aangehouden omdat ze voor hem zouden dealen. Een 39-jarige vrouw uit Vlissingen en drie plaatsgenoten van 26,28 en 49 jaar zijn gedagvaard om dat ze in het bezit waren van drugs, evenals een 32-jarige Middelburgse. De drie dealers worden binnenkort voorgeleid aan de rechter-commissaris. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In Middel burg is een groot tekort aan huurwoningen. Dat tekort neemt alleen maar toe wanneer er meer woningen worden ge sloopt of verkocht. Volgens de Huurders Vereniging Middel burg (HVM) is er geen huurwo ning meer te krijgen. Voor veel huurders is koop van de eigen woning vaak geen op tie. Wierda rekent voor: „Stel, je betaalt nu 450 euro hum- en de woning wordt aangeboden voor 90.000. Daar komt vaak nog 20.000 euro bij aan achterstallig onderhoud. Dan ben je, als je uitgaat van acht procent rente, 8800 euro per jaar kwijt en dan los je niets af. Bovendien krijg je dan ook geen hum-subsidie meer." „Het woningbouwprogramma loopt achter", zegt Wierda. „Er wordt gewoon te weinig ge bouwd. Het gaat ons om alle huurwoningen, niet alleen be taalbare." Woongoed Middel burg verhuurt ruim 5500 wo ningen in de hele gemeente. Woningbouwvereniging Arne- muiden bezit ongeveer 450 wo ningen. „In Vlissingen wordt de halve stad afgebroken. Die mensen zullen ook in Middel burg gehuisvest moeten wor den. Dat zijn daar tweeduizend woningen foetsie, plus dat er hier nog duizend uit de markt gaan. En de gemeente Veere mag niet bouwen, maar de bevolking op Walcheren neemt toe. Waar huisvest je die?" Bij seniorenwoningen doet zich een extra probleem voor. Woon zorgcomplexen zijn oorspron kelijk gebouwd voor oudei-en die redelijk gezond zijn. „Nu geldt voor veel complexen dat j e er alleen nog terecht kan met een medische indicatie", zegt De Vries. „Dat leidt bij zittende bewoners tot onrust. Het wor den gewoon verzorgingstehui zen." Wierda is somber: „Als dat verhaal over extramurale zorg doorgaat, kun je allen nog een woning in Hof ter Veste krijgen als je in een rolstoel zit." (Advertentie) door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren de strafzaak tegen een 29-jarige inwoner van Vlissingen aange houden voor een nader onder zoek door een psychiater en een psycholoog. De Vlissinger veroorzaakte op 22 augustus vorig jaar in de Vla- ketunnel in Kapelle een ver keersongeval, waarbij een 77- jarige vrouw uit Roosendaal een nekwervelfractuur en een dwarslaesie opliep. Enkele we ken later overleed zij. De man verklaarde zelf dat hij harder was gaan rij den om te ontkomen aan stemmen in zijn hoofd. Offi cier van justitie R. Jeuken ver wijt de Vlissinger roekeloos rij gedrag. De man had ook veel te hard gereden. Voor het ver keersdelict geldt een maximale gevangenisstraf van negen jaar. De officier zag gisteren zijn ver zoek om de man onmiddellijk in hechtenis te nemen door de rechtbank ingewilligd. Volgens Jeuken is de kans op herhaling te groot als de verdachte op vrije voeten blijft. Hij wees ook op een fors aantal verkeersovertre dingen die de Vlissinger op zijn naam heeft staan. De behandeling van de straf zaak wordt binnen drie maan den voortgezet. (Advertentie) Vrijdag 22 februari 09.30 - 18.00 uur tl H KL0KSTRAAT 9 4461 JK GOES 0113 270182 Hij ziet het allerliefst Poké- mon, maar een vleugje Olym pische Spelen gaat er ook wel in bij Leon, bijna zes. Vooral het skieën is leuk, sinds hij vorig jaar zelf zijn eerste me ters in het kinderklasje maakte. Maar die slalom, daar snapte hij van de week toch even niets van. Na een verbaasde blik op zijn vader, die enthousiast commentaar leverde bij het schouwspel, klonk het: „Ze doen het toch hartstikke fout? Ze proberen die paaltjes wel om te duwen, maar die komen steeds weer omhoog!" „Alleen met een urgentiever klaring maak je nog kans op een woning", zegt A. de Vries van de HVM. Mensen met gezond heidsproblemen of een handi cap kunnen een medische ur gentie krijgen. Een woning volgt meestal snel. Met een 'so ciale' urgentieverklaring wordt het al lastiger. Die urgentie is maar twee maanden geldig. In die periode moet cle huurder zelf een huis zoeken in de woon krant. Wanneer iemand in een bepaalde buurt woont en daar graag wil blijven, bijvoorbeeld als na een echtscheiding de kin deren bij de beide ouders in de buurt willen wonen, wordt het moeilijk. „Je bent urgent voor heel Walcheren, zodat je wordt gedwongen om in een andere buurt te gaan wonen." „Vier, vij f j aar geleden had Mid delburg nog leegstand", zegt HVM-voorzitter A. Wierda. „Een procent of drie. Dat is om geslagen." De oorzaken zijn te vinden in een aantal ontwikke lingen: Middelburg krijgt meer inwoners, de huishoudens wor den kleiner en het aanbod van huurwoningen wordt minder. „Er zijn gewoon te weinig wo ningen", aldus De Vries. „Vooral na de sloop van de flats in de Magistraatwijk. Daar komt de sloop van de woningen in het Middengebied van Vlissingen nog bij." Achterstallig i Het tekort aan woningen strekt zich uit over alle prijsklassen, Iniet alleen in de goedkoopste sector is schaarste. „In de parti culiere sector is het soms mak- keiijker om een huis te vinden, maar de pensioenfondsen bij voorbeeld zijn hun woningen massaal aan het verkopen." door Anja Bimmel VLISSINGEN - Onder de naam Airsculp tors presenteert het duo Peter Elve en Mar tijn Lijnbach morgen in het Vlissingse jon gerencentrum Walk Inn zijn tweede cd Pushing da envelope. De twee bewijzen met de nieuwe cd dat Zeeland nog steeds be schikt over veelbelovende danceacts. „Bij de Zeeuwse popprijzen werd een aantal weken geleden nog beweerd dat Zeeland geen dancescene heeft", zegt Peter, die dui delijk niet vrolijk wordt van deze opmer king. Elve en Lijnbach voelen zich het le vende bewijs dat die bewering niet klopt. „En we hebben een heleboel collega's op Walcheren. Wij zijn echt niet de enigen die zich bezig houden met dancemuziek." Volgens de twee, die sinds maart 2000 sa menwerken, is de dance die ze maken het best te beschrijven als drum bass. Al vindt Lijnbach deze stroming normaal gortdroog. „Onze nummers lijken erop, maar zitten he lemaal volgepropt met allerlei invloeden", zegt Lijnbach, „Dus in dat opzicht zijn we net weer even anders." Naast de voor de drum bass kenmerkende drumsamples is er voor Pushing da evelope ook gebruik ge maakt van didgeridoo, synthesizer, djembe, scratching en gitaar. Peter en Martijn zijn los van elkaar altijd al volop bezig geweest met muziek. Lijnbach werkte in de act 99%, Elve werkte vooral so lo. De twee Vlissingers kenden elkaar voor Airsculptors wel van gezicht. „Ik kwam hem echt elk jaar op het festival Lowlands tegen", zegt Peter, „Ik dacht: daar heb je die gast uit Vlissingen weer." Toen ze elkaar een keer in de kroeg tegen kwamen, vroeg Peter of hij de volgende keer een lift wilde naar het festival. „Ik geloofde hem eerst helemaal niet", zegt Martijn. „Maar hij hield zich aan zijn woord." Snel hierna ontdekten de twee dat ze naast hun jaarlijkse reis naar Lowlands ook nog een passie voor muziek maken gemeen hebben. Rake klappen „Volgens mij willen we niet weten hoeveel tijd en geld we er al in hebben gestoken", zegt Elve. Volgens hem maken ze per week zeker één nummer, in een goede week zelfs drie. „Meestal kom ik met een basisidee en dan kijken we samen wat we er van kunnen maken", vertelt Peter. „Dat gaat niet altijd gesmeerd, Martijn kan soms rake klappen uitdelen." Maar een goede discussie komt de muziek waarschijnlijk alleen maar ten goede, want beide zijn erg tevreden over de opvolger van Drums Space, die vorig jaar maart uit kwam. „De nieuwe cd is in veel opzichten een stuk volwassener" zegt Lijnbach. „We hebben natuurlijk weer een heleboel ge leerd en nieuwe sounds ontdekt." Op de vraag of ze met Pushing da envelope lande lijke bekendheid willen bereiken is het ant woord zelfverzekerd. „Dat willen we niet alleen, dat gebeurt ook gewoon." De connecties die de groep heeft, zitten hoe dan ook al goed. Voor de cd-presentatie morgenavond om negen uur komen DJ's die zowel in Nederland als in het buitenland be kendheid genieten. Een aantal namen zijn Hardnoize, Strategy en FFF. VJ Doit komt videoprojecties maken. Als het duo een gro tere ruimte had kunnen regelen, waren er volgens hen nog veel meer acts geweest. „In deze scene proberen we elkaar allemaal een beetje te helpen." 'Support your local heroes', noemt Peter het. „Dat houdt in dat wij nu FFF uitnodigen, die bijvoorbeeld ook draait in Rotterdam en de volgende keer kunnen we op één van zijn feesten komen draaien." Alle bezoekers krijgen de cd cadeau en er zijn artiesten uitgenodigd om live hun num mers te begeleiden. Te verwachten zijn on der anderen de drummer en de bassist van de Zeeuwse formatie Rusty Pawn. Instru menten die op de cd te horen zijn, worden li ve meegespeeld tijdens het optreden van het danceduo. „Het is een uitdagend experi ment", zegt Elve, „Maar we hebben er alle bei akelig veel zin in." door Anja Bimmel MIDDELBURG - De nieuwe mediatheek van de stedelijke scholengemeenschap Nehalen nia aan de Kruisweg is gister middag officieel geopend. Wet houder J. van Dijk-Sturm deed dit door als eerste op een van de computers de internetpagina van de Middelburgse gemeente op te roepen. De school is nu twaalf nieuwe computerwerkplekken met in ternetverbinding rijker. „De computers die voorheen werden gebruikt, stonden in een verloe derd lokaal", zegt locatiedirec teur E. de Visser. Volgens hem was dat geen reclame voor de school. De directie besloot eind 2000 zo snel mogelijk een nieuwe me diatheek te bouwen. Hiermee werd vooruitgelopen op de re novatieplannen die voor het he le schoolgebouw die al beston den. „In het voorjaar van 2001 is hard gewerkt om alles rond te krijgen", zegt De Visser. „Uit eindelijk werd na veel heen en weer gepraat gekozen voor de hal als meest logische locatie Scholieren maakten na de officiële opening van de mediatheek direct druk gebruik van de computers. foto Lex de Meester voor de nieuwe mediatheek." Volgens De Visser is er gepro beerd de nieuwe mediatheek qua vormgeving, kleurstelling en inrichting zo goed mogelijk in het bestaande gebouw te inte greren. De wethouder en de leerlingen die het resultaat mo gen aanschouwen, vonden dat dit goed is gelukt. „Het is echt heel mooi geworden, stukken beter dan die grauwe bedoening waar eerst de computers ston den", zei Kevin Repkes van de leerlingenraad. Knip deze bon uit en haal het Croma kookboek af bij de grotere postkantoren. rirtuièr öppeiHHïien .ii al e -Jo dagl 1 tnlljcen ex) Meenntorrnafe: e-rnn1 i vQrionten^ee'n m'l^^on^eiegen'en'ee^pitnge belege'nre130T-kaas8!s gerat^uithoWe melk en helemaal zoals u van Maaslander gewend bent: smeuïger, minder zout, precies goed. Maoslander Halfvol is ideaal voor elke kaasliefhebber die graag lekker eet en daarbij op zijn gezondheid lef. Want Maoslander Halfvol bevot 33% minder vet, 25% minder zout én 25% meer calcium dan gewone Goudse kaas! Voor meer informatie: Maaslander Consumentenservice tel. 0800-0220677 of www.maaslander.nl (ook voor heerlijke recepten met Maaslander!). 150 eigentijdse Hollandse gerechten voor elke dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15